PDA

View Full Version : Basın Toplantılarını Yanıtlayan Varmı?

fmhastasi
26.Kasım.2007, 16:57
Oyun ingilizce oldugu icin basın toplantıları sıkıntı oldu.Basın toplantılarını yanıtlayan varmı?varsa sorulan soruları ve cevaplarının türkcesini bizimle paylasabilirmi?:)

Stalkout
26.Kasım.2007, 17:55
Send Asistan deyip yardımcını gönderebilirsin şahsen genellikle hep öyle yapıyorum

fmhastasi
26.Kasım.2007, 18:12
Send Asistan deyip yardımcını gönderebilirsin şahsen genellikle hep öyle yapıyorum
bilmiyordum sağol en iyisi öyle yapmak.turksportal yönetiminden bir ricam var ,basın toplantıları hakkında rehber yapılsa yararlı olur çünkü hiç kimse çeviri yapamıyor .

Nocna Mora
26.Kasım.2007, 18:29
Ben yapıyorum ve cevaplıyorum :)

King_Theoden
26.Kasım.2007, 18:34
Benim önerim kendiniz cevaplamaya çalışmanız yönünde çünkü asistanınınız olayları karıştırabilir başınıza iş açabilir mesela 2008 de devre arası konuşmalarını asistana yaptırın ve bir kaç maç oynayın demek istediğimi anlarsınız. Ayrıca Oyun Bugün yada yarın elimde olacak kurduğum zaman yabancı dilim yettiğince maç sonu konuşmaların türkçesini buraya koyarım sizlerde istediğiniz gibi cevaplarsınız

osmanay43
26.Kasım.2007, 19:41
bi anlasam ne dediklerini gitcemde:D

caglayanmert
26.Kasım.2007, 20:51
bence asistana bırakmayın. ingilizce anlayabilenlere söylüyorum. çünkü asistan bazen çok zayıf bi takıma karşı bile defansif oynayacağınızı rakip takımdan çekindiğinizi söylüyor,garip garip adamlara transfer yapacağınızı söylüyor,sonra da paçanızı kurtaramıyorsunuz.

Onurap
26.Kasım.2007, 21:40
asistana bırakmam küfür edip çıkarım..:S

caglayanmert
26.Kasım.2007, 21:45
o tarz bişey de var zaten. storm out yazıyo. küfür edemiyosun ama sağlam bi fırçayla toplantıyı terkedebiliyosun

a.arıcı-11
27.Kasım.2007, 01:12
o kadar iyi ingilizcem yoktur ama ucundan kıyısından anlayabiliyorum soruları ona göre cevaplar veriyorum ama yarı anlayarak:)

enforcer
27.Kasım.2007, 01:16
ingilizceden anlamayan birisi için bayağı zor bi mevzuu öyle maç konuşmaları gibi kalıp değil

3842
27.Kasım.2007, 02:38
İngilizcem iyi ama mükemmel olmadığından elimde sözlükle Fm oynuyorum :D:D

killerabbit
27.Kasım.2007, 02:49
harbiden biri başka bi başlıkta biçok şey çevirmiş..
soruları ve yanıtları çevirse manyak olur

DeNiZ_1903
27.Kasım.2007, 05:30
İlk iki soru kolay oluyor ama diğer sorularda hiç yapamıyorum kendi yorumumu yazıp terk ediyorum o konuda bir rehber çok iyi olur gerçekten de .

Coupet
28.Kasım.2007, 19:25
beni hiç sıkıştırmadılar. eskiden başka cevap verip sonradan aynı soruya başka cevap verince eskiden böyle demiştiniz niye değiştiniz falan deniyor demişlerdi bana hiç olmadı. buarada 1 sezon bitirdim ve yapılan her toplantıya katıldım, hala da toplantılara katılıyorum sıkılmadım yani. fakat sorular yine de birbirinin aynı sayılır. geçen seneki gibi olmasa da öyle yüzlerce soru çeşidi yok gibi geldi bana.

klansman
28.Kasım.2007, 20:07
Basın bazen orta karar cevapladığınız bir soruyu "cevabınız pek belirgin değil" deyip tekrar sormaya kalkıyor. Böyle durumlarda "storm out" seçeneğini öneriririm. Baya karizma oluyor. :)

Bir de kesinlikle yardımcı menajeri yollamayın, toplantılara kendiniz katılın. Yoksa öyle saçma cevaplar veriyor ki, takımınızı kötü etkiliyor. Toplantılarda transfer mevzusu tartışmaktan kaçının. Oyuncuların huzuru kaçmasın. Şu anda Kayserispor ile oynuyorum. Yardımcı menajerim Oğuz Çetin. Geçenlerde bir maç öncesi basın hiç ilgilenmediğim SL'mde dahi olmayan bir striker ile ilgili soru sormuş, Oğuz Hoca ne alakaysa, soruya olumlu yanıt vermiş. Franco Cangele o gün bugündür bozuldu. Adam ne kontrat teklifi kabul eder oldu, ne başka bir şey. Morali de bozuk. Verimi de düştü.

O yüzden siz siz olun, basın toplantısına kendiniz girin.

Sirius Black
30.Kasım.2007, 01:06
oyun bende yok şu andada anladığım kadarıyla sizin ilacınız "turing" programı yazın google'a indirin. sonra istediğiniz söyleyin.