PDA

View Full Version : Taktik Ekranı

halimonder
26.Kasım.2007, 22:44
Beyler 2009 da taktik ekranında oyunculara çapraza ve sağa sola oklar çıkartarak yönlendiremiyormuz. Ayrıca maç sırasında amf mevkine oyuncu çekmeye çalıştığımıda örnek alex 3 tane alex oluyor amf de yan yana dizili yardımcı olabilecek bi arkdaş warmı

Bekq
27.Kasım.2007, 00:41
İstediğin yere ok çizebilmeyi kaldırdı Sigames.Sadece ileri-geri oluyor.Aynı adamdan defalarca çıkmasıda oyundan kaynaklanıyor.9.0.2 çıkınca bu hatada düzelir.

shadowsluck07
27.Kasım.2007, 04:03
acaba sigagames in oklari istedigi yone cekme isini kaldirmakta ki amaci neydi cok merak ediyorum? sizce sebebi nedir? bence gayet guzel oluyordu

isiklio
27.Kasım.2007, 05:02
CM'de iki türlü ok çıkarma vardı. biri beyaz diğeri normaldi. biri besleme diğeri FM'deki sağ-sol ok görevini yapıyordu. FM'de kaldırıldığını görünce çok şaşırdım bence yararlıydı.

free33
27.Kasım.2007, 07:17
4 1 3 2 mi uygulayamıyorum bu oyunda gerçi doğru düzdün 1 taktik tutmuyor çok saçma olmuş taktiklerde oyunda...ayrıca acayip kasıyo kadro seçerken bile..pfff hayal kırıklığı

farfarforfor
27.Kasım.2007, 08:47
çok saçma olmuş bu sene taktikler beğenmedim 10 üstünden 0 veriyorum kısıtlı taktik bi taktik yapsan bile 4 veya 5 maç sonra iflas eder

aslanonur
27.Kasım.2007, 21:35
Belki de oyun üreticisi de bunu istemiştir arkadaşlar ...

Bildiğiniz gibi FM 2009 devrim niteliğinde olacak diyorlardı demek ki maç motorunu biraz daha geliştirdiler ve taktikler daha çabuk çözülüyor.

Eskiden bir taktik kullanarak ligi yenilgisiz kapatıp hatta sürpriz takımlarla UEFA ve Şampiyonlar Liginde çok başarılı olabiliyordunuz ...

Şimdi biraz daha gerçekçi olmuş bence sanki her maça karşı takımın özelliklerine göre çıkarsanız başarılı olacakmışsınız gibi geliyor bana ...

Asistan menejerin tüyo vermesi de bence bunun için ...

Ben Galatasarayla ligde namağlup gidiyordum hiç taktiğimi değiştirmemiştim o maça kadar ligin 18. sinden (Konyaspor) du galiba 3 tane yedim =) sonra taktik değiştirdim ama 3-4 maç sonra yine çözüldü taktik ...

Yani oyunun sizden istediği bi taktik oturtup başarı kazanmanız değil her maça gerekli taktikle çıkıp oyun için yerinde müdahalelerle başarıya ulaşmanız bunun için de çok hatalar olmasına karşın FM 2009 başarılı gözüküyor taktik açısından ...

burakofly
27.Kasım.2007, 22:41
bide taktikte 13 kişi olmasa