PDA

View Full Version : Not well-formed(invalid token)at line1 of last_saved_game.xml

spyhard20
28.Kasım.2007, 07:27
Oyun oynarken elektrikler kesildi ve ondan sonra oyuna girerken bu hatayı vermeye başladı.Oyunu bi kaç kere sildim yeniden yükledim ama hep aynı sorunla karşılaşıyorum.
Acil yardım lütfen

Anders
29.Kasım.2007, 00:45
Aynı hatayı bende alıyorum. Oyunu kaydederken bilgisayarın güç kablolarının bağlı olduğu 3'lü prize yanlışlıkla ayağım çarptı. Ne olduysa ondan sonra oldu. Oyunu açmaya çalıştığımda yukarıdaki hatayı aldım. Tekrar kısayol ikonuna tıkladığımda oyunun çalıştığına dair hatayı verdi.

http://img175.imageshack.us/img175/2201/adszwq8.jpg (http://imageshack.us)
http://img175.imageshack.us/img175/adszwq8.jpg/1/w382.png (http://g.imageshack.us/img175/adszwq8.jpg/1/)

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:03
şimdi oyunu mu direkt çalıştırınca bu hatayı veriyor sürekli yoksa kayıtlı oyununuzu mu?

Artık oyunuda çalıştırırken bu hatayı veriyorsa cache dosyalarını bir silip yeniden deneyin.Yine olumsuzluk varsa işletim sisteminiz XP mi Vista mı?

Anders
29.Kasım.2007, 01:11
Oyunu açarken veriyor hatayı. İşletim sistemim Xp Sp2. Cache dosyalarını sildim fakat yine aynı hatayı aldım.

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:18
şimdi XP için bir kaç yol önerilmiş :

1-Bir kere eski save ettiğiniz oyunu kesinlikle kaybedeceksiniz onu unutun.

2-Yeni bir oyun başlatın,yine aynı xml hatasını alacaksınız.oyunu kaydedin ve ana menuye dönün."load last game " e basın.Oyun hatasız başlayacaktır.Tekrar ana menuye geri dönün."load game" e basın.Ordan "delete" e basarak Bu kaydettiğiniz oyunu silin. Oyundan tamamen cıkın ve oyunu yeniden başlatın.Artık XML hatanız olmayacaktır.

Bunu bir dene.Gene olmazsa 2. çözüm yolda :)

Anders
29.Kasım.2007, 01:19
1) Hatayı gördüğüm an eski save game'mi mi silmiştim zaten :)

2) Oyunu açamıyorum ki :D

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:22
XML'yi göz ardı ettiginde bile mi acmıyo oyun?

Eğer öyle ise destan gibi bir çözüm gelecek :D:D:D XML hatasını görmezden gelip girebilirsen yırttın.:)

Anders
29.Kasım.2007, 01:28
Hadi ya :) Deniyorum şimdi :)

Edit: Alt-Tab komdinasyonunu yaptığımda Xml hatası geliyor. Yani oyuna girmiyor. :(

Ilhan
29.Kasım.2007, 01:29
SI forumlarından:

Delete the cache folder for settings:-

XP
1. Open up any folder on your machine. Go Tools > Folder Options > View Tab and tick 'Show hidden files and folders'

2. Go here

C:\Documents and Settings\<User Name>\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009

and delete the settings folder

VISTA (EDIT: IGNORE THE WEIRD STUFF <LI itxtvisited='1'>, just a cut and paste issue)

A.

1. <LI itxtvisited="1">Close all programs so that you are at your desktop. <LI itxtvisited="1">Click on the Start button. This is the small round button with the Windows flag in the lower left corner. <LI itxtvisited="1">Click on the Control Panel menu option.
2. When the control panel opens you can either be in Classic View or Control Panel Home view:

If you are in the Classic View do the following:<LI itxtvisited="1">Double-click on the Folder Options icon. <LI itxtvisited="1">Click on the View tab.
3. Go to step 5.
4.

If you are in the Control Panel Home view do the following:<LI itxtvisited="1">Click on the Appearance and Personalization link . <LI itxtvisited="1">Click on Show Hidden Files or Folders.
5. Go to step 5.<LI itxtvisited="1">Under the Hidden files and folders section select the radio button labeled Show hidden files and folders. <LI itxtvisited="1">Remove the checkmark from the checkbox labeled Hide extensions for known file types. <LI itxtvisited="1">Remove the checkmark from the checkbox labeled Hide protected operating system files. <LI itxtvisited="1">Press the Apply button and then the OK button and shutdown My Computer.
6. Now Windows Vista is configured to show all hidden files.

B. Go here

C:\Users\<User Name>\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009\

and delete the settings folder

That should stop the parsing error from showing up. I'm assuming you already downloaded it based on your post but if you haven't the suggested remedy for frequent parsing errors is to download Microsoft XML Parser latest version. Do a search as I'm sure links have been posted before (alternatively try google).

Game already running

Open Task Manager (Ctrl+Alt+Delete), click the Processes tab, locate the fm.exe process, highlight it and click 'End Process'. You can ignore the stability warnings etc. and press OK. Then start FM again.
Last edited by isuckatfm; 19-11-2008 at 01:17..

Çevirisinden size yarayacaklar:

Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve klasörleri göster seçeneğini aktif hale getirin.

Sonra;

kısmına gelin ve buradaki Settings klasörünü silin.

Bu çözüm XP kullanıcıları içindir.

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:30
Destan buydu :D:D:D Ben alıştıra alıştıra söylecektim abisi :D:D:D

Anders
29.Kasım.2007, 01:31
SI forumlarından:

Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları ve klasörleri göster seçeneğini aktif hale getirin.

Sonra;

Allah razı olsun abi. Sonunda açabildim oyunu :)

Destan buydu Ben alıştıra alıştıra söylecektim abisi

:D :D

Ilhan
29.Kasım.2007, 01:32
Ayrıca doğabilecek her türlü XML hatanız için aşağıdaki linkteki dosyaı indirip bilgisayarınıza kurarsanız muhakkak faydası olacaktır.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=28494391-052b-42ff-9674-f752bdca9582&displaylang=en

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:34
Bir de microsofttan bu tür hataları almaman icin :

Netframework 3.5 i mutlaka indir.Senin bu ya da diğer oyunlarda sigortan olacak.Büyük ihtimalle sende güncel değildir.

Ilhan
29.Kasım.2007, 01:35
Allah razı olsun abi. Sonunda açabildim oyunu :)

:D :D

Ne demek, her zaman;)

Bu tarz hatalarınızda çıkan mesajı google'da aratırsanız da sonuçlara ulaşabilirsiniz, tabbi İngilizce biliyorsanız.

Anders
29.Kasım.2007, 01:50
Ne demek, her zaman;)

Bu tarz hatalarınızda çıkan mesajı google'da aratırsanız da sonuçlara ulaşabilirsiniz, tabbi İngilizce biliyorsanız.

İleri derecede İngilizce ve orta derecede Almanca biliyorum fakat derslerden fm oynamaya pek falza vaktim olmadı. Bugün açmaya çalıştığımda bu hatayı aldım ve konuyu görünce sıkıntımı dile getirdim :)

Bir de microsofttan bu tür hataları almaman icin :

Netframework 3.5 i mutlaka indir.Senin bu ya da diğer oyunlarda sigortan olacak.Büyük ihtimalle sende güncel değildir.

Fırsat buldukça her türlü güncellemeyi yapmaya çalışıyorum. Yaklaşık 1,5 - 2 hafta öncesinde güncellemeyi yapmıştım :)

Melekovic
29.Kasım.2007, 01:52
Senden çok güzel bir kariyer bekliyoruz o zaman.Umarım burada da paylaşırsın abisi.

Sorun çözüldü.Konu kapanmıştır.Referans olarak sabitlenirse güzel olur.

Anders
29.Kasım.2007, 01:58
Senden çok güzel bir kariyer bekliyoruz o zaman.Umarım burada da paylaşırsın abisi.

Derslerden fırsatım olursa güzel bir kariyer yapmayı planlıyorum :)

Ilhan
29.Kasım.2007, 05:49

Abi konuyu kapamaktansa, bu konu ile alakalı başka birisi daha bir soru sorabilir diye açık tutmayı yeğliyoruz. Yakında çözülmüş sorunlar ile alakalı bir index hazırlayacağız zaten.

isimsiz
29.Kasım.2007, 17:49
bu cok işime yarardı eğer 5 dk . önce foruma girseydim:(( kariyeri silmek zorunda kaldım yaff

cahilliğin gözü kör olsun arkadaslar

lliinnccoollnn
29.Kasım.2007, 18:30
vistada nasıl yapıyoruz arkadaşlar yardım lütfen :(

Ilhan
29.Kasım.2007, 21:58
vistada nasıl yapıyoruz arkadaşlar yardım lütfen :(

Vista'da da aynı şey yapılıyor. Yalnız Vista'da gizli klasörleri görünür yapmayı adım adım açıklamış. Şu anda vaktim olmadığından çevirisini yapamayacağım ama gizli klasörleri görünür hale getirebilirseniz, sonrasında;

kısmına gelin ve Settings klasörünü silin.

Tabii ki bu tarz hataları yaşamamak için yukarıdaki mesajlardan birinde linkini verdiğim Microsoft XML Parser programını da indirip kurun ki bir köşede bulunsun.

fatboymemo
06.Aralık.2007, 06:25
cok saolun byler...

webcagri
08.Aralık.2007, 05:49
Abi konuyu kapamaktansa, bu konu ile alakalı başka birisi daha bir soru sorabilir diye açık tutmayı yeğliyoruz. Yakında çözülmüş sorunlar ile alakalı bir index hazırlayacağız zaten.
mesela ben :D

BeaT
12.Aralık.2007, 09:41
aynı hatayı ben milli takım oyuncularını secerken alıyorum

diye bir dosya bulamadım xp kullanıcısıyım

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=28494391-052b-42ff-9674-f752bdca9582&displaylang=en

buradaki dosyalarıda kurdum yine aynı hatayı aldım netframework 3.5 zaten var yardımcı olursanız sevinirim.

Ilhan
12.Aralık.2007, 17:56
aynı hatayı ben milli takım oyuncularını secerken alıyorum

diye bir dosya bulamadım xp kullanıcısıyım

buradaki dosyalarıda kurdum yine aynı hatayı aldım netframework 3.5 zaten var yardımcı olursanız sevinirim.

Gizli dosyaları göstermiyorsa bilgisayarınız, bu klasör çıkmayabilir.

BeaT
13.Aralık.2007, 01:32
http://img528.imageshack.us/img528/7447/klasordg4.png

gızlı dosya ve klasorlerı goster aktıf
c:de users diye bir dosya maalesef gözükmüyor.

shaman83
14.Aralık.2007, 01:14
yaaa arkadaşlar aynı problemi yaşıorum resetlendi bilgisayarım oyuna griom save açmıo yeni oyun diom son yülkeme sonrası atıo oyundan ve o mesaj geliio türçe anlaşılr olarak ricam birinin çözüm yazması bu oyunu oynamayı çok istiom yaaa not well formed(invalid token) at line 1of profile0.xml

Ilhan
14.Aralık.2007, 01:34
http://img528.imageshack.us/img528/7447/klasordg4.png

gızlı dosya ve klasorlerı goster aktıf
c:de users diye bir dosya maalesef gözükmüyor.

Users diye bir klasör yoksa documents and settings veya kendi bilgisayar adınızı içeren bir klasör olabilir. Veya sadece klasör adı olarak roaming klasörünü aratın bilgisayarınızda.

BeaT
15.Aralık.2007, 06:58
documentlerde fm ile ilgili 2 tane setting dosyası sildim roaming diye bir klasor yok o vistada var sanıyorum zaten genede benim sorun düzelmedi düzelmicek gibi :)

Emir1952
31.Aralık.2007, 02:22
ya oyunu kaydediyorum çıkıyorum aradan biraz zaman geçince kayıtlı oyunuma girdiğimde yine bu hatayı veriyo üsttekileri yapmama rağmen.[/B]

BeeTLeJuiCe
31.Aralık.2007, 02:30
Eğer ilk hatayı aldığın zamanki Save'i kullanıyorsan o oyundan umudunu kes, yeni bir kariyer aç kendine. Kayıtlı oyunundaki sorunu gidermenin malesef bir yolu yok.

Emir1952
31.Aralık.2007, 02:37
hatayı vermişti ilkten yeni ßir kariyere başladım yeni kariyerimdede aynı hatayı verdi

BeeTLeJuiCe
31.Aralık.2007, 02:47

Sonra;

Bunu tekrar deneyin. Birde orjinal oyun kullanıcısıysanız 9.2.0'a yükseltin oyununuzu bir çok hata 9.2.0'da giderildi.

dionysos_1986
27.Ocak.2008, 07:36
hocam slm ya bırazcık cahıllık olacak ama ben sızın anlatıgınız hıcbırseyı bulamadım settıngs sıl dıyorsunuz bulamadım yardımcı olursanız sevınırım bu arada gızlı dosyaları da actım ama yok

Pentagram_15
27.Ocak.2008, 07:40
XP mi Vista mı kullanıyorsun?

dionysos_1986
27.Ocak.2008, 08:19
xp kullanıyorum hocam
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
xp kullanıyorum hocam ıkı saattır settıngs arıyorum oyun ıcınde buldum sıldım yıne calısmadı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hocam yardımcı olursanız cok sevınırım...

Pentagram_15
27.Ocak.2008, 08:38
Nerede buldun dosyayı

C:\Documents and Settings\Kullanıcı adın\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009\

içerisinde yer alıyor bahsettiğim settings onu sileceksin.

dionysos_1986
27.Ocak.2008, 08:41
tamam ghocam sızın msn aldım benımkı [email protected] eklersenz sevınırm

Pentagram_15
27.Ocak.2008, 08:42
MSN kullanmıyorum o eskiden kalmış ne yazık ki düzenlememişim. Dediğim yerden temizlersen dosyaları sorunun çözülecektir muhtemelen.

dionysos_1986
27.Ocak.2008, 08:49
hımm bıraz once gırdım ama oyunu tekrar kuruyorum C:\Documents and Settings\ÇAĞTAY\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009 burdan settings vardı bende sıldım umarım duzelır ıcınde bırseyler vardı..

Pentagram_15
27.Ocak.2008, 08:50
Tekrar kuruyorsan muhtemelen düzelecektir.

dionysos_1986
27.Ocak.2008, 08:52
ınsallah hocam bakalım olmassa tekrar yazrım
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hocam cok tesekur ederım allah razı olsun gırdı bakalım suan oyunu acıyorum baska bır sorun cıkmaz ınsallah....

volkan5355
28.Ocak.2008, 06:02

Sevgili dostum benzer bir dertten bende muzdaribim.Elektrik kesintisi sonucu fm2009 da 18 sezonluk oyunumu kaybettim sanırım.Bunun yanı sıra oyunuda açamıyordum çunku xml hatası alıyordum.Bu sorunumu hedef kısmına --reset_preferances ("C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferances) yazarak halletmiştim (exe'' ile -- reset_preferances arasında boşluk olmalı ve oyuna 2. girişte --reset_preferances silinmeli)
Oyunu açmayı başarabildim fakat sadece giriş kısmına kadar gelebiliyorum load game veya newgame ye tıklayınca oyun donuyor ve ben tüm araştırmalarıma rağmen bu sorunla ilgili herhangi birşey bulamadım.Gezmediğim site kalmadı fakat bir sonuca ulaşmadım.Sizin mesajlarınızı ve çözümlerini okuyunca (ayrcıa sizinkileride uyguladım ama sonuc aynı) benim sorunum hakkındada bilgi sahibi olabileceğinizi düşündüm.Teşekkür ederim.

gargi_17
11.Şubat.2008, 21:23
allah binbirkere raı olsun kardeşim

dolphin61
12.Mart.2008, 21:34
dedıklerını yaptım ama olmadı baska yolu varmı

yusufasan
25.Haziran.2009, 17:31
[quote=Aydoğan;1302784]Vista'da da aynı şey yapılıyor. Yalnız Vista'da gizli klasörleri görünür yapmayı adım adım açıklamış. Şu anda vaktim olmadığından çevirisini yapamayacağım ama gizli klasörleri görünür hale getirebilirseniz, sonrasında;

kısmına gelin ve Settings klasörünü silin.
Tabii ki bu tarz hataları yaşamamak için yukarıdaki mesajlardan birinde linkini verdiğim Microsoft
XML Parser programını da indirip kurun ki bir köşede bulunsun.[/quote

çok saolun siizn sayenizde açabildim bu yüzden sitenize kaydoldum allah razı olsun
hayırlı günler ve siteler:schaf:

th3JANISSARY
14.Ağustos.2009, 14:46
ben fm08 kullanıyorum aynı sorun karsıma cıkıyor dediklerinizi yaptım ama ortada bir settings dosyası yok konu fm08 teknik arızalara dafalarca acılmıs yanıt veren yokk biz ne yapmalıyız..

ÖNEMLİ OLAN KAYITLI OYUN DEĞİL BAŞTAN BAŞLARIM AMA BU SORUNU BİR DAHA GÖRMEK İSTEMİYORUM. ONCA OYUNU OYNUYORUM CAT DİYE GİBİYO BU BÖYLE DEVAM ETMEZ x) YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

2-Yeni bir oyun başlatın,yine aynı xml hatasını alacaksınız.oyunu kaydedin ve ana menuye dönün."load last game " e basın.Oyun hatasız başlayacaktır.Tekrar ana menuye geri dönün."load game" e basın.Ordan "delete" e basarak Bu kaydettiğiniz oyunu silin. Oyundan tamamen cıkın ve oyunu yeniden başlatın.Artık XML hatanız olmayacaktır.

şimdi bu kesin çözüm oluyor mu ? bi daha karsıma cıkmaz dimi aynı hata ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

şimdi bu kesin çözüm oluyor mu ? bi daha karsıma cıkmaz dimi aynı hata ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

SI forumlarından:

Sonra;

pc xp ama settings yok =) [fm08]

Clayman
14.Ağustos.2009, 14:51
Bu hata genelde Türkçe yamalardan kaynaklanıyor. Hatayı almamak için Türkçe yama kullanmamanız gerekiyor sanırım.

th3JANISSARY
14.Ağustos.2009, 14:58
Fm08 için "not well-formed invalid token at line 1 of profile 0.xml" bu problemin çözümünü veren henüz yok.Yardımcı oluranız sevinirim.
*Kayıtlı oyunun gitmesi umrumda değil önemli olan bu sorunla bundan sonra yüzleşmiyim. Takımı tam toparladım antrenör-anreman ayarları yaptım gözlemci raporları elime yeni geçmişti v.s.. bunları yaptıktan sonra gerile gerile maçları seyretmek varken oyuna baştan başlamayım bi daha.

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler.
th3JANISSARY
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yamadan kaynaklanan birşey değil bundan öncede Türkçe yama ile oynuyordum. Bahsettiğimiz maç esnasında gelen problem değil. O yamadanda.
Bu oyundan cıktıktan sonra pcyi birden kapamaktan oluyo prizden fişni çekmek gibi. Yamadan olsa daha önceleride karsıma cıkardı kac senedir fm oynuyorum ben.

Clayman
14.Ağustos.2009, 15:02
Bu oyundan cıktıktan sonra pcyi birden kapamaktan oluyo prizden fişni çekmek gibi. Yamadan olsa daha önceleride karsıma cıkardı kac senedir fm oynuyorum ben.

O da olabilir sanırım...

leonx1905
22.Eylül.2009, 00:50
teşekkürler