PDA

View Full Version : milli takıma yabancı futbolcu

zargı
20.Mart.2006, 15:18
bu milli takıma yabancı futbolcu alınabiliniyomu???????????????

Selman Ozturk
20.Mart.2006, 15:19
bu milli takıma yabancı futbolcu alınabiliniyomu???????????????

Eğer kendi ülkesinin milli takımında oynamamışsa ve senin ülkenin vatandaşlığına geçmişse alabiliyorsun.

zargı
20.Mart.2006, 15:28
Eğer kendi ülkesinin milli takımında oynamamışsa ve senin ülkenin vatandaşlığına geçmişse alabiliyorsun.

onu biliyorumda hani gidip vatandaşlıga gecmeden.gercekte ayartıyolar ya öle yani (örnek fransa gidip afrika ülkelerini tpluyo milli takımına)

nart_susruko
20.Mart.2006, 15:29
ama onlarda önce vatandaşlığına geçirtiyo...çifte pasaport yani...

zargı
20.Mart.2006, 15:31
ama onlarda önce vatandaşlığına geçirtiyo...çifte pasaport yani...
abi bnm dediim de o yani futbolcuyu ikna etme olsa diyorum.Mesela gidip brezilyalı bi gence gel bizim uyruğumuza gec diyebilsek

nart_susruko
20.Mart.2006, 15:41
valla bunun avantajıda olur dezavantajı olur...sonuçta kapmak ta var kaptırmak ta...

RAMBO
20.Mart.2006, 16:00
valla bunun avantajıda olur dezavantajı olur...sonuçta kapmak ta var kaptırmak ta...
evet genç ve yetenekli oyuncuları alıyolar gs nin alt yapısından 3-4 tane oyuncuyu almanya aldı bende çok kötü oluyo

zargı
20.Mart.2006, 16:00

öle ama güzel olurdu bu işi futbolcunun bağlılığına vericeksin fıstık gibi olur

LaKe
20.Mart.2006, 19:33
diğer uyruklarda: türkiye yazması gerek ve de ülkesinin milli takımında yer almamış olması gerek diye biliyorum.

Nedvedmania
20.Mart.2006, 19:39
eğer diğer uyrukları arasında senin milli takımındaki ülke varsa alırsın

nekop
20.Mart.2006, 20:07
hocam senin dedigin gibi oyuncuya gel bizim milli takımımızda oyna desek bu türkiyeye degil brezilyaya yarar bence cünkü her oyuncu brezilya milli takımı forması giymek ister

zargı
20.Mart.2006, 22:08
hocam senin dedigin gibi oyuncuya gel bizim milli takımımızda oyna desek bu türkiyeye degil brezilyaya yarar bence cünkü her oyuncu brezilya milli takımı forması giymek ister

abi para her kapıyı acar ben ii ama kendi milli takımı tarıfından farkedilmemişlere gel bizde oyna demek olsun diyorum

koray_capello
20.Mart.2006, 22:16

bence brezilyaya etkisi olmaz brezilya da zaten kendilerine yetecek hatta artacak kadar yıldız var adamların o konuda sıkıntıları yokki.hatta brezilyada kadroya giremeyen ama her avrupa milli takımının yıldızı olabilecek futbolcular diğer milli takımlara kayarak güçlenmeyi sağlayarak brezilya ya karşı daha güçlü birer rakip haline gelebilirler yani brezilyaya ters bir etkide yaratabilir.zaten bu olmaya da başladı.schalke li kurayni brezilyalı ama alman olarak alman milli takımında oynuyor.çünkü 100 sene beklese brezilyada oynayamaz ama almanya gibi üst düzey(gerçi son senelerde almanyadan futbolcu çıkmamasınında etkisi büyük ama) bir takımda önemli bir oyuncu olabiliyor.birde hırvat milli takımında bir brezilyalı forvet var.hatırladığım kadarıyla bunlar.birde ailton vardı tabi bir ara alman veya katar vatandaşı olarak milli olmak istemişti ama olmamıştı.bu tip örneklerden daha fazlasıda vardır heralde..

koray_capello
20.Mart.2006, 22:20
pardon ya bu menejerlik konusuymuş bende gerçek futboldan konuşuyoruz sanmıştım:D:D

nekop
20.Mart.2006, 22:20
tamam anlıyorumda bende bi ara olmustu fm 2005'te adam brezilya vatandasıydı sonradan türk vatandaslıgını aldı bende türk milli takımına cagırdım oda bana birgün brezilya milli takımının formasını giyme ihtimalinin türkiye formasından daha önemli oldugu gibisinden bisey söyledi sok oldum ondan ben bu işten yana degilim:)

koray_capello
20.Mart.2006, 22:22
hadi ya ben böle bişey ilk defa duydum olabilir.zaten ben gerçek futboldan bahsediyoruz sanmıştım yani dedikleri oyun için değildi:D

nekop
20.Mart.2006, 22:25
abi bendede bi kere oldu zaten daha sonra baska bi arkadasta daha olmustu yani pek sık olan bişey degil

pardon ya bu menejerlik konusuymuş bende gerçek futboldan konuşuyoruz sanmıştım:D:D
:D:D:D

Universal
21.Mart.2006, 23:28
ben nobreyi oynatmıştım süper oluyor ama biraz zor iş....