PDA

View Full Version : oyunun yavaş olması

terrybatu
03.Aralık.2007, 22:55
Arkadaşımla ortak orjinal oyun aldık.Yükledik ve oynuyoruz.Oyuna ilk başladığımda ,oyuna olan hasretimden dolayı,pek farketmedim ama daha sonraları oyunun çok yavaş olduğunu gördüm.Takımlara girip oyuncuların özelliklerine bakmak istediğimde sayfalar yavaş yavaş açılıyordu..
Sistemimin yetersiz olduğunu düşündüm mevcut 512 mb ddr ram in üstüne 1gb daha aldım.Ama hala aynı yavaşlık devam ediyor..
Yavaş fm hiç zevk vermiyor arkadaşlar...Lütfen görüşlerinizi belirtin..Daha hızlı olması için ne yapmalıyım???:uzgun:

KanaKe
03.Aralık.2007, 22:56
ramini 2 gb ye cikar birde öyle dene ben 2 gb ile 10 tane lig actim rahatlikla oynuyorum en ufak bir yavaslik olmadi.

terrybatu
03.Aralık.2007, 22:57
bende sadece tsl var ama huge database nedeni bu olabilr mi??

terrybatu
04.Aralık.2007, 05:33
sistem bilgilerimi de veriyim tavsiyelerinizi bekliyorum;
pentium 4 2.4 ghz işlemci
1.5 gb ddr400 ram
256 mb nvidia geforce fx5200 ekran kartı

Bekq
04.Aralık.2007, 05:45
Huge Database kullanıyorsan tabiikide kasar.:)

noescape85
04.Aralık.2007, 05:56
Sistem ufak değişiklikler haricinde aşağı yukarı aynı:
http://img132.imageshack.us/img132/3153/83330081xb5.jpg (http://imageshack.us)

Açılı liglerim ve Db:
http://img146.imageshack.us/img146/8900/89421611ef2.jpg (http://imageshack.us)

3D: Active

Takır takır oynuyorum.

Nedeni; Huge Db ' dir.

ozdemix
04.Aralık.2007, 17:06
bende x2 işlemci, 2gb ram ve 8600gt var üstelik düşük db ama oyun 2008'e göre yavaş. daha maç yapmadan kapamak zorunda kaldım. :(

terrybatu
04.Aralık.2007, 23:24
Sistem ufak değişiklikler haricinde aşağı yukarı aynı:
http://img132.imageshack.us/img132/3153/83330081xb5.jpg (http://imageshack.us)

Açılı liglerim ve Db:
http://img146.imageshack.us/img146/8900/89421611ef2.jpg (http://imageshack.us)

3D: Active

Takır takır oynuyorum.

Nedeni; Huge Db ' dir.
peki işlemci hızının ne kadar etkisi var acaba ?? benmkisi 2.4 ??

meterden
05.Aralık.2007, 01:16
benmde sistemim şu şekilde : pentium 4 3.0 Ghz 2 gb ddr2 1066 ram ati hd3870 ekran kartı 3d aktif oyunda maç ayarları yapılandırılıyordan başka beklediği herangi bi yer olmuyor. onuda zaten sadece spiker yaparak geçiyorum eskisine göre şampiyonlar ligi uefa vs maçlarında yavaş geçerken 09 da tıkladğmda geçmeside ayrı bi tad vermeye başladı. db huge olmasından kaynaklanmıştır sanırım. yada pcde virüs olup olmadığını kontrol et ummadığın yerde ummadığın zamanda böyle şeyler yapar bu virüsler =)

baristayfur
05.Aralık.2007, 03:48
peki işlemci hızının ne kadar etkisi var acaba ?? benmkisi 2.4 ??

işlemcinin çok etkisi var. bende 3.00ghz p4 işlemci 512mb ram var TR(second) İNG(coca cola1) brazil(third) large database çok rahat oynuo.

birde aynı anda çalışan çok fazla program varsa onları kapatmanı öneririm.çok etkisi oluo. şöyle söyleyeyim aynı anda firefox ve fm 512mb ramin tamamını dolduruo:icon_razz:

terrybatu
05.Aralık.2007, 05:17
işlemcinin çok etkisi var. bende 3.00ghz p4 işlemci 512mb ram var TR(second) İNG(coca cola1) brazil(third) large database çok rahat oynuo.

birde aynı anda çalışan çok fazla program varsa onları kapatmanı öneririm.çok etkisi oluo. şöyle söyleyeyim aynı anda firefox ve fm 512mb ramin tamamını dolduruo:icon_razz:

evet bende işlemci hzından kaynaklandığını düşünüyorum.bide aynı anda çalışan çok fazla programm yok bi msn bide media player okdar...
görüşlerini belirten arkadaşlara teşekkür ederim:)

salihsacma
05.Aralık.2007, 13:05
görmemişin oğlu olmuş tutmuş...

bu oyunu yapan dangalaklar demek biraz daha fazla grafik gerekse herkese nsa nın bilgisayarlarından aldıracak

çok büyük boyutlu, yüksek sistem isteyen oyunlar oynadım bugüne kadar, hiçbiri ağır çalışmadı.

birtek fm09 ağır, onunda ömrü birkaç saat sürdü, düzenleme yapılmazsa birdaha oynayacağımı sanmıyorum

baristayfur
06.Aralık.2007, 01:31
görmemişin oğlu olmuş tutmuş...

bu oyunu yapan dangalaklar demek biraz daha fazla grafik gerekse herkese nsa nın bilgisayarlarından aldıracak

çok büyük boyutlu, yüksek sistem isteyen oyunlar oynadım bugüne kadar, hiçbiri ağır çalışmadı.

birtek fm09 ağır, onunda ömrü birkaç saat sürdü, düzenleme yapılmazsa birdaha oynayacağımı sanmıyorum

yavaş olmasının sebebi çok fazla ihtimal hesaplaması. Yanlış hatırmalıosam maç esnasında 1saniyede yaklaşık 8hamle hesaplayıp birde onun etkilerini hesaplıyo. buda işlemcisi 3ghznin altında olan bi bilgisayar için gerçekten kastırıcı bir durum ve bu bilgisayarlar işlemcisinin %100 ünü fm ye harcamadığı için(aynı anda çalışan sistem dosyaları,grafikler,msn,müzik,internet...vs.vs) oyunda doğal olarak yavaşlıo.bunun başka açıklaması yok.

salihsacma
06.Aralık.2007, 01:57
yavaş olmasının sebebi çok fazla ihtimal hesaplaması. Yanlış hatırmalıosam maç esnasında 1saniyede yaklaşık 8hamle hesaplayıp birde onun etkilerini hesaplıyo. buda işlemcisi 3ghznin altında olan bi bilgisayar için gerçekten kastırıcı bir durum ve bu bilgisayarlar işlemcisinin %100 ünü fm ye harcamadığı için(aynı anda çalışan sistem dosyaları,grafikler,msn,müzik,internet...vs.vs) oyunda doğal olarak yavaşlıo.bunun başka açıklaması yok.

güzel arkadaşım,

sebep bu olsa fm2008 dede aynısı olurdu ki fm2008 taktik altyapısı açısından çok daha kaliteli 2009 a göre ve jet gibi çalışıyor.

alıntı yaptığın mesajımdada yazdığım gibi çok daha yoğun yapay zeka kullanan ve grafik motoru çalıştıran oyunlardan kat kat yavaş çalışıyor fm2009.

bu olabildiğine özensiz ve ciddiyetsiz hazırlanışından kaynaklanıyor.

türkçe istendiğinde maliyetten falan bahsediyorlar ya aslında alakası yok. oyunun temeli bile en uyduruk şekilde hazırlanmış, grafiklerinin süpermario düzeyinde olması zaten işin vahametini fazlasıyla gösteriyor.

buda adamların kullanıcıyı çokta umursamadığının bariz bir göstergesi ne yazıkki

baristayfur
06.Aralık.2007, 02:51
güzel arkadaşım,

sebep bu olsa fm2008 dede aynısı olurdu ki fm2008 taktik altyapısı açısından çok daha kaliteli 2009 a göre ve jet gibi çalışıyor.

alıntı yaptığın mesajımdada yazdığım gibi çok daha yoğun yapay zeka kullanan ve grafik motoru çalıştıran oyunlardan kat kat yavaş çalışıyor fm2009.

bu olabildiğine özensiz ve ciddiyetsiz hazırlanışından kaynaklanıyor.

türkçe istendiğinde maliyetten falan bahsediyorlar ya aslında alakası yok. oyunun temeli bile en uyduruk şekilde hazırlanmış, grafiklerinin süpermario düzeyinde olması zaten işin vahametini fazlasıyla gösteriyor.

buda adamların kullanıcıyı çokta umursamadığının bariz bir göstergesi ne yazıkki

evet grafikler konusunda sana katılıyorum fakat bu oyun sonuçta bi simulasyon grafiklerin bi pes yada fifa gibi olmasını bekleyemeyiz.

ama şunu bekleriz: bukadar görsellikten arınmış sadece yazılar üstüne ve komutlar üstüne çalışan bi oyunun hızlı olması.
fakat sistem var sistem var..kimi bilgisayarlarda oyun gayet hızlı şekilde ilerliyo.ben 15saniyede large database 10 ükeden lig açan (altlar dahil)bilgisayarda gördüm...

dediğin oyunlarda yapay zeka kendi taktiğini oluşturmuyo,transfer yapmıo antremanla oyuncu geliştirmio yada elindeki oyuncuların morallerini yüksek tutmuo..ayrıca her oyuncunun yaklaşık 30dan fazla özelliği mevcut ve datada binlerce oyuncu var...bilmem anlatabildimmi..maçlarda nekadar fazla ihtimaller döndüğünü anltmama gerek yok sanırım.sana oyunu savunmuorm ama bu böyle...birçoğumuzn sistemi eskidi artık.

salihsacma
06.Aralık.2007, 21:16
turksportal ekibine;

arkadaşlar yaptığınız çalışmaları yaklaşık 3 yıldır beğeni ve ilgiyle takip ediyorum.

lakin "şu beş kuruş etmeyen fm2009" çıktığından beri birçok kişi gibi bende oyundan dolayı üzgünüm ve eleştirilerimi yazıyorum.

fakat birçok arkadaşımızın oyunla ilgili fikir ve eleştirilerini paylaşmak için açtıkları konuları "saçma sapan" orjinal-korsan muhabbetine sıkıştıran ve konuları konuşamaz hale getirenlerede tepkliyim.

burası bir forum olduğuna göre insan hakları ve nezaket kuralları aşılmadıkça herkes düşüncesini ifade edebilmelidir.

birkaç noktayı vurgulamak istiyorum;

* mesajları silmeniz en başta sizlerin kalitesine denk düşmeyen ayıp bir davranıştır.

* Che Guevera gibi bir efsaneyi bu rezalete malzeme yapmak TERBİYESİZLİKTİR!

* orjinal almak marifet, kopya almak eksiklik değildir. (bu kalitedeki bir oyunun değeri zaten 80 ytl olamaz. oda ayrı konu.)

* 15-16 yaşında çocuklar okul harçlığıyla ancak kopya alabildiğini yazıyor. tuhaf sözlerle bu çocukların kalbini kırmaya kimsenin hakkı yoktur.

* oyunu üretenler bariz bir şekilde saçmalayabildiklerine göre eleştiri yapmak yanlış değil doğru bir davranıştır.

* her eksikliğe bir bahane aramak gereksiz bir davranıştır.

...

* bu bir oyundur ve bir oyun için kimseyi üzmeye değmez!

sevgiler

edwardweo
17.Şubat.2008, 05:07
bende ki sistem ; AMD phenom triple core 2.10ghz / 3gb ram sadece TSL açık ama inanlmaz yavaş ilerliyo oyun. 08'de neredeyse bunun iki katında bir hızla oynuyordum.

not : oyun oynarken muzik bile açmıyorm..