PDA

View Full Version : Football Manager 9.2.0 Yaması Hakkında

Pages : [1] 2

Melekovic
06.Aralık.2007, 01:47
Football Manager 2009 9.0.2 yamasını aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28934/bilgi/

Bedlamite
06.Aralık.2007, 01:56
güzel haber :)

@ Baba Hamdi : Hocam sence erken çıkması avantaj mı dezavantaj mı ? Yani bu kadar baskı sonucu yama istenildiği kadar verimli olacak mı yoksa sus payı olarak cıkan bir şey mi olacak ?
(http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=147991)

Melekovic
06.Aralık.2007, 02:04
Şimdi şöyle abisi.Zaten Noel öncesi çıkartınca bu sadece teknik arızalar ve maç motoru ile ilgili yama olur.Zaten Yeterli süreleri vardı bunun için.

Sanırsam Şubat ayında da Ocak ayı transferlerinin güncelleştiği yama çıkar.Bence bu sıralarda çıkması şu an teknik sorunlar yaşayanlar açısından çok iyi olur.Diğer yama ile arası zaten az.Yine ufak tefek durumlar olursa o da oyuncu güncelleştirme yamasına kayar.

Bedlamite
06.Aralık.2007, 02:10
Anladım abi teşekkürler bilgi için :)

tibet
06.Aralık.2007, 02:28
Çıksında oyunu oynuyalım artık öle masaüstünde duruo boş boş:)

exe_genesis
06.Aralık.2007, 03:49
Ne güzel 3. sezona gelmiştim. Keşke daha geç gelse :P

wolfson
06.Aralık.2007, 03:59
Ya ben de daha yeni sezonu bitircm ben çook yavaşım :D

tosunpasa
06.Aralık.2007, 04:09
Tatile gidemeyince felaket yavaş oluyor. Umarım bu olay 9.0.2'de olmaz. Hoş korsanlarda boy gösteriyormuş bu sorun zaten. Sinek küçüktür miğde bulandırır misali tatile çıkmamak..

baristayfur
06.Aralık.2007, 05:04
peki 3d'nin düzelme ihtimali nedir bu yamayla beraber??

*oyuncu şut çekerken ayağını hiç geriye çekmio.burnunun ucuyla itio gibi görünüo :D
*orta açarkende aynı şeyler (ümit özat bile daha güzel orta kesio :D:D )
* hiçbir oyuncunun uzun saçı yok :)

fln fln işte aklıma gelmio hepsi

CheD EvanS
06.Aralık.2007, 22:32
ohh bee işte beklediğim haber çok iyi oldu bu..transferleri zaten diğer yama yapımcılarıda yapıo o o kadar önemli değil..

zemlinskis
07.Aralık.2007, 00:18
çıkacak da hatalar düzelecek mi acaba ?

Nocna Mora
07.Aralık.2007, 05:46
Büyük ihtimalle evet

GReeN BeReT
07.Aralık.2007, 05:49
Ellerinden geldikleri kadar hataları düzeltmeye çalışacaklardır.En azından öyle umuyorum.

Professeur
07.Aralık.2007, 05:50
Yeri burasımı bilmiyorum ama şu ok mevzusu hata mı?Yani düzeltecekler mi yamayla?

GReeN BeReT
07.Aralık.2007, 05:54
Sanırım ok mevzusu hata değil Enes.Kimz taktiğindeki oklar vb. taktikler Yapay Zeka üzerinde yıkıcı etki gösterdiği için böyle bir yola gittiler.Ayrıca hata olsaydı sakatlık problemi gibi üzerinde çokca durulmuş olurdu diye düşünüyorum.

Professeur
07.Aralık.2007, 08:33
Sanırım ok mevzusu hata değil Enes.Kimz taktiğindeki oklar vb. taktikler Yapay Zeka üzerinde yıkıcı etki gösterdiği için böyle bir yola gittiler.Ayrıca hata olsaydı sakatlık problemi gibi üzerinde çokca durulmuş olurdu diye düşünüyorum.
Yahu oksuz da taktik yapılmıyorki:(.

licentia
07.Aralık.2007, 09:04
Oklardan once de FM vardi ;)

Dedik noel'den once olucak diye buyuk ihtimal ile... 1-2 hafta once bi moderator boyle bi laf etmisti cok da yeni bi haber degil yani... Tabi Miles'in elinden gelmis olmasi bi kesinlik kazandirdi solentilere. Gozde tarih 18 aralik ama benim umudum daha erken cikmasi.

Haberiniz olsun bundada bi DB guncelemesi olucak ama oyle genis captda degil gene 9.0.1 de oldugu gibi ufak tefek seyler olucak.

Subat ayi yamasinin nasil amaci yani ideal amaci en son transferler ile kadrolari guncellemektir bu yuzden bu guncelleme her sene cikicaktir... SI'in ideali baska bi yama cikarmadan her oyun icin sirf ocak ayi guncellemesini cikarmaktir yani diger cikan yamalarin ocak ayi guncellemesi ile baglantilari yoktur.

Exellence1905
08.Aralık.2007, 00:25
aralıkta çıksında ben beklerim yeterki şu sakatlık sorunu,özelliklede maç motoruna bi el atsınlar

zulcelal
08.Aralık.2007, 00:41
Arkadaşlar bu noel ne oluyo yılbaşı falan mı demek istediniz acaba :)

BeeTLeJuiCe
08.Aralık.2007, 00:44
25 Aralıktan önce çıkacak kısaca.

licentia
08.Aralık.2007, 01:47
Evet ingiltere'de Noel 25 araliktir yani on tarihden once. Ama mesela ortodoks olsalare 6-7 ocak olurdu o zaman daha 2 hafta daha beklerdik :D

Noel guya Isa'nin dogum gunu Noel Baba'nin dunyadaki tum cocuklara oyuncak dagitigi gundur:icon_razz:

uAcuneytsimsek
08.Aralık.2007, 05:58
Peki sadece oyun hatalarımı ele alınacak yoksa oyuncu özelliklerinde de güncelleme olacak mı?

Cengo
08.Aralık.2007, 06:09
Oklardan once de FM vardi ;)

Dedik noel'den once olucak diye buyuk ihtimal ile... 1-2 hafta once bi moderator boyle bi laf etmisti cok da yeni bi haber degil yani... Tabi Miles'in elinden gelmis olmasi bi kesinlik kazandirdi solentilere. Gozde tarih 18 aralik ama benim umudum daha erken cikmasi.

Haberiniz olsun bundada bi DB guncelemesi olucak ama oyle genis captda degil gene 9.0.1 de oldugu gibi ufak tefek seyler olucak.

Subat ayi yamasinin nasil amaci yani ideal amaci en son transferler ile kadrolari guncellemektir bu yuzden bu guncelleme her sene cikicaktir... SI'in ideali baska bi yama cikarmadan her oyun icin sirf ocak ayi guncellemesini cikarmaktir yani diger cikan yamalarin ocak ayi guncellemesi ile baglantilari yoktur.

Yazmayacaktım ama evet olacak db.
O yüzden db güncellemesi yapacak olan var ise acele etmeyin, siz bitirince yama çıkmış olur muhtemelen :)

Tarih bilgim yok, olsa da söyleme şansım olmazdı.

Geçen sene sanırım bu tarihte 8.0.1 çıkmıştı, her sene aynı tarihte yapılan güzel bir çalışmadır bu yama.

Şubat yaması da standart, orada da zaten transferler neticesinde db olacak yine.

licentia
08.Aralık.2007, 06:45
Bisey daha eklicem bu modern Santa Claus dedigimiz eleman yani Noel Baba Thomas Nast isimli Amerikan karakutirist tarafindan yaratilmistir. Tabi o noktaya gelene kadar bir cok sekil alarak evrim gecirmistir (farkli ellerden farkli yorumlanmistir) bu karakter. Coca Cola ise en son hali olan Thomas Nast'in ciziminden esinlenerek kis zamani satislari artirmak icin Noel Baba'yi reklamlarinda kullanmistir giyimi de kirmizi olunca zaten cuk oturmustur bu Thomas Nast'in Noel Baba'si. Noel Baba hikayesinin baslangici ise St. Nicholas efanesi de cok eski bir efsanedir avrupa da ve bizim de ufak da olsa baglantimiz var zira kendisi hayatda oldugu zamani Antalya da gecirmistir. Tabi Antalya'dan kuzey kutupuna yollanmistir kendisi son olarak orasi da ayri bi mesele.

SI forumlarinda baska arastirmacilardan DB guncellemesi olucagini ogrenmistim zaten ama tarih hakkinda ben de kesin bi tarih ogrenemedim.

zemlinskis
08.Aralık.2007, 20:32
yeni yamayı beklemekten kariyer yapamıyoruz bu soruna acilen bir çare bulsunlar offffff...........

Nocna Mora
08.Aralık.2007, 20:41
Benim kariyerde ilerleme vaktim geldi yani :D

slxxx
09.Aralık.2007, 22:01
off hala bekliyorum noelden önce dedikleri kesin 31 aralıktır :D

Melekovic
09.Aralık.2007, 23:23
Evet belli bir data güncellemesi olacak.Gözüme çarpan oyunculardan Gregory Sertic'in neden düşük tutulduğunu fransız araştırma bölümüne sormuştum ki o oyuncuyla ilgili düzenleme yaptıklarını ve ilk yamada düzenlenmiş olacağını haber verdiler. 110-140 arası PA barajı onun için çok düşüktü mesela benim oyunda 127 olarak çıkmıştı.Geleceği olan bir oyuncu için garipsemiştim. :D:D:D Sanırım yapılacak küçük oynamalar bazı yanlış anlaşılmalardan doğan abartılı yapımlar üzerinde olacak ya da oyun sisteminin kendisinin abarttığı oyuncular üzerinde ki burda da bayağı bir tartışması olmuştu hangi incelemecinin hangsine göre yapıp hangi ülkenin incelemecesinin hangisine göre yapmadığı konusunda.Bakalım çıkınca göreceğiz.

nannar
10.Aralık.2007, 04:31
çıksın çıksın yeni yama :D bu arada 3d maç motorunu hiç kullanmıyorum ben yaww :)

eXcitinG
10.Aralık.2007, 04:41
AbartıLan şişiriLiLen oyuncuLarı da düzeLtsinLerde. MeseLa Dario Srna gibi. Ne idi beLirsiz adamLarın oyunda kraL gibi gezmesi benim canımı sıkıyor.

nannar
10.Aralık.2007, 04:46
AbartıLan şişiriLiLen oyuncuLarı da düzeLtsinLerde. MeseLa Dario Srna gibi. Ne idi beLirsiz adamLarın oyunda kraL gibi gezmesi benim canımı sıkıyor.

Bence Cardozo da abartılmış .... bu arada benim kareyer bölümündeki başlıgındaki 4. sezonu 5. sezon olarak editleyebilirmisiniz ?

pardon,roosi editlemiş ... :D

medusa126
10.Aralık.2007, 22:21
Hocam azcık Türkiye Data'sını da güncellesinler geçenlerde FM 2007'nin Data'sına baktım o zamanki Baros'la, Kewell'la, Lincoln'le şimdikilerinin arasında dağlar kadar fark var.FM 2007'de Baros pace, acceleration, off the ball 17; dribbling, finishing, comprosure, 16 ne oldu da bu özellikleri birden düşürme gereği duydular?Lincoln'ün strenght, stamina 14'ken 10'a düşmesi hata lütfen oyuncuların Data'sı hazırlanırken bir sezonluk performansı yerine kariyerine bakılmalı .Servet ise tam bomba FM'de Tackling 12 ise defans için bu adamın diğer özelliklerini çok iyi bile yapsanız iyi bir defans oyuncusu olamaz özellikleri teker teker ele alıcağımıza lütfen genel olarak ele alınmalı.Bu sorunlara bi çözüm bulurlar inşallah...

zemlinskis
11.Aralık.2007, 01:55
20 Aralık a kadar yeni patch çıkar mı ?

licentia
11.Aralık.2007, 04:49
20 araliga kadar cikmasi umudumuz evet.

kaanbjk85
12.Aralık.2007, 22:01
Arkadaşlar şuanda belli bir kariyer varsa yamayı kurdugumda kayıtlı oyundan tekrar devam edilemez mi?

maslow
12.Aralık.2007, 22:14
teorik olarak edebilirsin ancak yamadan maksimum performansı almak için, yeni yamayla birlikte yeni oyun açılmasını tavsiye eder sigames.

kaanbjk85
12.Aralık.2007, 23:10
tamam teşekkür ederim çünkü 4 sezon geçti ve açıkçası bunu hiç düşünmemiştim yeni yamayla oynanıyor diye biliyorum ama yorumları görünce yoksa olmuyor mu diye bir anda paniğe kapıldım. olmadı yeni kariyere başlarız yapcak birşey yok (= tekrar teşekkürler

CheD EvanS
13.Aralık.2007, 02:43
Sigames'in resmi forumlarında 18 Aralıkta çıkacak diyor yöneticiler..Umarım öyle olur..bence çok iyi olacak yama çünkü herkesin dertlerini teker teker dinleyip save game lerini alıp deniyorlar , hayırlısı...

tughes
13.Aralık.2007, 05:03
şu regen olayında da bir oynama olmalı öyle adamlar çıkıyor ki al koy ilk 11'e

ama vur dedik diye öldürmesinler azaltılsın bitirilmesin(2008'de de ilk 11 oynayacak regen çıkmıyordu)

feneraydin
13.Aralık.2007, 05:40
kadroyu kuruorum maça başlarken nie çok beklio acaba?yani oyunun zevkini kaçırıo.bide maç içinde taktik yapıorum iki saaat beklio oyunun zevki kaçıo.bunların sebebi ne acaba?

Nocna Mora
13.Aralık.2007, 06:00
oyunda reklamlar var ya canlı sanırım ondan ve ya sistemin kötüdür tekrar ve ya :) 3d dendir

hakanyilmaz1984
13.Aralık.2007, 06:11
Yav su oyuncu kayıt etmeyi bi kaldırsınar ya ayrıca numara olayı ne sacma benim bildigim sozlesmekli her oyuncunun bir numarası vardır ama oyunda sınırlı 27 galiba boyle birsey olurmu. ayrıca oyuncu kayıt etme olayı avrupa kupasında ön elemeden once kayıt ediyorsun n eleme bittikten sonra yine kayıt ediyorsun ama ligte kayıt falan yok. ama burda illa her oyuncuyu kayıt ediyorsun. bunu kaldırsalar iyi our.

zemlinskis
13.Aralık.2007, 23:17
bekliyoruz büyük bir heyecanla çıkacak yamayı...

dred
14.Aralık.2007, 03:16
haydi hayırlısı.

slxxx
14.Aralık.2007, 10:19
peki arkadaşlar türksportalın türkçe yaması ne zamana kadar çıkıcak bir bilginiz varmı?

CheD EvanS
14.Aralık.2007, 20:32
peki arkadaşlar türksportalın türkçe yaması ne zamana kadar çıkıcak bir bilginiz varmı?

Yılbaşından önce çıkarıcaz demişlerdi ama çalışmalar ne durumda hiç bilgimiz yok umarım haftaya bi küçük açıklama yapılır..

zemlinskis
14.Aralık.2007, 20:55
Peki 9.0.2 Yaması nerede ? Yabancı sitelerde 18 Aralık olarak gördüm doğru mu ?

Anders
14.Aralık.2007, 21:00
Yav su oyuncu kayıt etmeyi bi kaldırsınar ya ayrıca numara olayı ne sacma benim bildigim sozlesmekli her oyuncunun bir numarası vardır ama oyunda sınırlı 27 galiba boyle birsey olurmu. ayrıca oyuncu kayıt etme olayı avrupa kupasında ön elemeden once kayıt ediyorsun n eleme bittikten sonra yine kayıt ediyorsun ama ligte kayıt falan yok. ama burda illa her oyuncuyu kayıt ediyorsun. bunu kaldırsalar iyi our.

Sözleşme yapılan her oyuncu otomatik olarak forma numarası verilmez. Her sezon başında ve ortasında oyuncunun o sezon oynaması için vize başvurusu yapılabilir. Eğer Vize verilirse (Genelde verilir) o sezon o futbolcu oynayabilir. Forma numarasıda onun gibi bişey. Forma numarası verdiğin oyuncuları otomatik olarak o sezon oynaması için başvuru yapmış gibi oluyorsun (Öyledir herhalde :) )

Örn:

http://img383.imageshack.us/my.php?image=alexrq8.jpg

Alex için vize başvurusu yapılmış. Yani oyunun dilinde Alex'e forma numarası verilmiş.

Diğer soruna gelince;
Yanılmıyorsam İspanya liginde oynuyorsun. İspanya liginde oyuncu kayıt etme sınırı vardı. Eğer İspanya'da oynuyorsan en fazla 27 tane oyuncu kayıt edebilirsin.

slxxx
15.Aralık.2007, 00:11
4 gün kaldı galiba :)

feneraydin
15.Aralık.2007, 05:50
ben fm 2009 v9.1 nese işte turksportal sitesinin ana sayfasının sağ tarafında yer alıo.bende indiriyim dedim ama indirdikten sonra fm 2009açılmadı yani şifre istedi.ne yapmalıyım?

rammstein
15.Aralık.2007, 06:39
bisey yapmıyacan ya orjinal oyun alcan yada *****ini bulcan

Melekovic
17.Aralık.2007, 18:52
Son gelişmeleri bildireyim.Yamanın yarın çıkarılması planlanıyor fakat bir iki günlük gecikmede öngörülebilir yamanın tam hazır olduğunun hissedilmesi açısından.

SI'dan oyun yapımcılarından Paul'dan alıntı :

17-12-2008, 09:25 #22 (http://community.sigames.com/showpost.php?p=2308071&postcount=22) http://community.sigames.com/images/si/statusicon/user_online.gif PaulC (http://community.sigames.com/member.php?u=54658) vbmenu_register("postmenu_2308071", true);
Sports Interactive

http://community.sigames.com/image.php?u=54658&dateline=1221233853 (http://community.sigames.com/member.php?u=54658)

http://community.sigames.com/images/icons/icon1.gif Re: Maybe a "9.15 patch" will be needed
Tomorrow has always been the plan, but we have to be sure its ready so if it is a day or two later so be it.

BeaT
17.Aralık.2007, 19:31
bilgi için sağol baba hamdi süper bir haber acele etmesinler yine bir sürpriz yaşamayalım :)

Melekovic
17.Aralık.2007, 19:40
Evet abisi bencede.Çünkü oyun içinde bir kısım teorik oyun sistemine aykırı hata var.Acele ile illa 18'inde çıkarırlarsa bizler için yine problem olur sonra 3. yama nerde deriz :D:D:D Umarım adamakıllı düzeltmişlerdir. Oyun şekil olarak doğru gitse de ( maç sonu karşılıklı çekilen şut sayıları çok mantıklı) ,hatalı bir sistematik ile doğruya ulaşıyor. Bir de çok sayıda ilginc bug olmasıda cabası.

heavy86
17.Aralık.2007, 19:43
Sevinemiyorum bile , çok geç kalınmış birşey..
tamamen kusursuz yapmayacaklar , ki
9.15 olduğundan da görülüyor ,
Şubatta 9.2 çıkacak , ee biraz hata da bırakırlar o zamana kadar..

Hadi diyelim kusursuz yaptılar , yinede gözümde değeri yok..
artık kasıtlı yapıldığını düşünüyorum ..
bkz. 6.0.2 - 7.0.2 - 8.0.2 , 9.0.2 , 10.0.2 ... sürüp gidecek :)

neden 9.0.0 olarak çıkmıyor ? Neden 9.0.1 olarak şubat transfer yaması yapılıp yayımlanmıyor sadece ?

Evet yamayı yükleyeceğim , Evet sakatlıklar düzelecek
ama ya oyun çok kolaylaşacak ya çok zorlaşacak .. Bi sorun muhakkak şubat ayına aktarılacak..

PaulC (http://community.sigames.com/member.php?u=54658) ; Satışlarınız seneye yarı yarıya düşecek ve nedenini çok basit.
Bu şunun gibi bişey ,
Gidersin bi mağazaya , pahalı bişey alırsın , Deneme imkanınız da yoktur.Güvenirsin. bi ton para verirsin..Sonra orası burası yırtık olduğunu görürsün.
Yenisi ile değiştirilmez..Terziye götürür , bir ay sonra sana dikili olarak gelir , ama dikiş izleri bellidir ! Bi daha götürsem mi dersin.. Sonra da S.. et dersin.
Bi daha almamak için yemin edersin..Giyersin arada ama , içine sinmeden .. Beklediğine mi üzülesin , yoksa satın aldığına mı , bilmezsin..İçini çizgi filmlerdeki gibi eşşek ikonu kaplar ve o anın çok gerçekçi bir hüznü vardır.

Ayıplı mal satılıyor..

Melekovic
17.Aralık.2007, 19:53
Abisi 9.15 konuyu açanın esprisiydi fakat ona uyup öyle çıkarabilirler :D:D:D

Yeterli miktarda bir çaba gösterdim özel mesajlarla falan sürekli rahatsız ederek. Son denilen bana oyun yapımcılarından biri tarafından -bu bir geçiş dönemi oldu, Fm 2010'un nasıl tek hamede çıkaracağımıza dair planlara şimdiden başladık ,bu sistem üzerinde devam edeceğimiz için bu sefer sorun yaşanmayacağı şeklinde idi.

Dilerim öyle olur yoksa bir bakmışız hepimiz CM'ye geri dönmüşüz. :D:D:D

deniz.91
17.Aralık.2007, 20:33
Adam gibi kariyer yapmak için bu yamayı bekliyorum:)

sakary Ali
17.Aralık.2007, 21:44
CM ye geri dönmek imkansız abi bence..:)

CheD EvanS
18.Aralık.2007, 01:26
muhtemelen yarın çıkmayacak yama çünkü hala şikayetleri dinliyorlar , ne kadar hatalıymış bu oyun ya:)

Muhtemelen haftaya kadar çıkar yama..Ama tabi umudum yarın çıkması..

Melekovic
18.Aralık.2007, 01:42
Konuyla ilgili en yetkili ağızdan iki yanıt ekleyeyim son gelişmeler hakkında :

"
And before anyone asks and hijacks this thread, patch 2 is now in final testing, which will take a few days. Doesn't mean that it'll pass that phase, of course, but it stops people asking in this thread when it's out. We'll only give info about the patch once it has passed through the final test phase, so please note that any questions about it on this thread will be ignored, and likely deleted."

Burda şu an itibaren ikinci yamanın son teste giridiğini ve bu testin bir kaç gün süreceği belirtiliyor.Yani kabaca bir hesapla en erken 20-21 i gibi çıkar

" Err....

I wouldn't expect anyone to buy the game again, although some might like the collectorsness of it (in the dim old days when vinyl records still sold, many bands would release loads of different versions of a single with picture discs, coloured vinyl and the like).

I'd expect to be selling the game to Arsenal supporters who haven't already bought the game, and to get the game out to a potential new customers."

Bu da oyunun Arsenal versiyonu ile ilgili.Benzer sorular sorulmuş. Burda da bu oyunun çıkış amacının hala oyunu almayan Arsenal taraftarlarına satmak olduğu ve böylece potansiyel yeni müşteriler kazanmak olduğunu ifade etmiş. Yani yetkili ağızdan bazılarınızda soru işareti kslmasın diye oyun Arsenal logo,facepack,kit vs vs... dışında tamamen aynı oyun ve 9.0.2 ona da gerekiyor.

İki konuşmada Miles Jacobson'dan alıntıdır.Bir toparlama yaptım.

slxxx
18.Aralık.2007, 02:51
ne hatalı oyunmuş bee gerçektende insan fmnin orjinalini alınca kendini salak zannediyor :S

zemlinskis
18.Aralık.2007, 23:49
nerde bu yama ?

deniz.91
19.Aralık.2007, 00:07
Hala bekliyoruz yamayı çıksada artık adam gibi bir kariyer açsam

DenizlispoR
19.Aralık.2007, 00:10
Nerde bu yama ?

Melekovic
19.Aralık.2007, 00:14
Bkz. mesaj 60 :D:D:D

Bu arada ardı ardına gelen son dakika buglarıyla gardını düşüren firma dün final testinin bir kaç gün sürevceğini açıklamıştı.Bu da ayın 20-21 inin en erken tarih olacağına işaret ediyordu.Bugün iste SI forumlarında yama ile ilgili konu açılması yasaklandı ve açılan konular kilitleniyor sebebinin ise dün size yazdığım mesajdaki Miles'ın açıklamalarının olduğunu,onun dışında bir bilgileri olmadıkları gösteriliyor.Hala bug çözmeye uğraştıklarından acaba yeni yama 3-4 günde çıkacakta yine buglu mu çıkacak yoksa son bugları da hesaba katıp da mı ileriki günde çıkaracaklar şu anda sadece merak konusu

heavy86
19.Aralık.2007, 00:39
Yine buglu çıkacak , şubat ayında yeni yama ile düzeltilcek :director:
Aldığım özel mesajı bire bir yayımlıyorum :P

Dear Emre ;
Football Manager 2009 oyunundan geçen year'dan daha fazla gelir elde ettik.Close'sı fazla uğraşmadık bu years .. So sorry ..
Üstelik test edemedik , reklamlarla uğraşmaktan.Bu rakama ulaşacağını düşünmemiştik selling'lerin..
Neyse , long lafın short'u , yeni update yapacağız.20.12.2008 tarihinde update'yi yayımlamayı planlıyorum.Forumda update'yi test ettiğimizi write'ledik ancak yok öyle bişi..Kasıtlı olarak da şubat ayına bi kaç hata bıraktık.
Arada english cümlelerimden dolayı kusuruma bakma.. :smismileyiw2:
Cheers !

El Comandante
19.Aralık.2007, 00:57
O ne güzel mesaj öyle yahu :D
Long lafin shortu,ahaha :D

zemlinskis
19.Aralık.2007, 01:22
Net bir açıklama bekliyoruz nerdesiniz yetkili kişiler!!!! 2 aydır oyun masaüstünde boş boş oynanmayı bekliyor yeter artık düzeltin şu hataları...

slxxx
19.Aralık.2007, 01:37
zemlinskis onu buraya deil si forumlarına belirticeksin...
heavy86 mesaj güzelmiş long lafın shortu koptum hahahaha :D:D:D

World Hollow o1
19.Aralık.2007, 02:05
bu ne yav.

bu sene beklenenin en altında bir version çıkarttılar, umarım update ile düzelir demeyi isterim ama düzelmicek yine problemler çıkacak.

en kısa sürede sorunsuz oynayamayı istiyorum artık baydı.

CheD EvanS
19.Aralık.2007, 02:53
Bu oyun fm serisinde bir rekor kırıp 9.4 versiyonuyla oyunu kapatması muhtemel..zaten 9.3 şubatta çıkacak bide nisan da 9.4 çıkarırlar anca o zaman hatalardan arınır bu oyun..

yunuscimbom_2005
19.Aralık.2007, 05:56
Fm 2009'u heyecan ve sabırsızlıkla bekledik... Sonuç ; HÜSRAN!!!!

spawn_21
19.Aralık.2007, 07:36
yama çıkmadan kesinlikle oynamayacağım,yama beklediğim gibi çıkmazsa,bir daha orjinal FM almayacağım,rakibi baskı altına alıyorum her maç,hoooop saçma bir frikik golü yiyorum,hemde frikik özelliği 11 olan oyuncudan,sonra yine baskı altına alıyorum sonra yine hooooop saçma bir gol 30 metreden,hemde uzaktan şut özelliği 12 olan oyuncudan,bilgisayar rakibin kazanmasını kafasına koymuşsa,bunu her türlü yapıyor.:icon_mad:

maslow
19.Aralık.2007, 20:48
küçük detaylara fazla takılmayın ve oyunun tadını çıkarın, bence çok heyecanlı ve hala o ruhu veriyor eminim yamadan sonra daha da güzelleşecektir.

zemlinskis
19.Aralık.2007, 22:52
sormaya devam ediyorum nerde bu yama ?

Melekovic
19.Aralık.2007, 22:55
Bende sana kibar yolla mesaj 69'a bakmanı söylüyorum.Orda bir kardeşin durumu açıklamış sana.Burası hesap sorma yeri değil hesap sorulacaksa soracağın yerde belli

Bedlamite
19.Aralık.2007, 23:01
Bende sana kibar yolla mesaj 69'a bakmanı söylüyorum.Orda bir kardeşin durumu açıklamış sana.Burası hesap sorma yeri değil hesap sorulacaksa soracağın yerde belli

şiddetle katılıyorum gerginliğin lüzumu yok :)

CheD EvanS
19.Aralık.2007, 23:06
Arkadaşlar sakin ya daha yamanın çıkmasına bence min. 3-4 gün var..Tahminimce 23 veya 24 Aralıkta çıkıcak yama...

zemlinskis
19.Aralık.2007, 23:06
Sigames de 9.0.2 ile ilgili konu açmak yasaklanmış...

CheD EvanS
20.Aralık.2007, 00:17
Sigames de 9.0.2 ile ilgili konu açmak yasaklanmış...

Doğaldır çünkü zaten tahmini bir tarih verdiler.. :)

xxvolkan09xx
20.Aralık.2007, 01:42
Beyler bu yeni patchmi? ben anlamadim :D

http://community.sigames.com/showthread.php?t=82282

GReeN BeReT
20.Aralık.2007, 01:43
Evet patch çıkmış sanırım.

Redrum
20.Aralık.2007, 01:45
anaa beklenen gün gelmiş..

KanaKe
20.Aralık.2007, 01:45
insAllah forvetlerin gol atamama sorunu cözülmüstür. 2011 senesindeyim Valencia'nin basina gectim David Villa karsi karsiya her pozisyonu kaciriyor toplari sürekli kalecinin üzerine vuruyor cileden ciktim resmen.. 22 macta 9 gol atmis.

Melekovic
20.Aralık.2007, 01:46
Evet çıktı.Şu an sadece torrentten indirebilirsiniz.rapid yarım saat içinde yuklenecek site tarafından.

cryshal
20.Aralık.2007, 01:46
kopya oyunda çalışmıyor dime bu patch ?

Redrum
20.Aralık.2007, 01:49
Sanırım şu anda hayır. Oyunun yedeğini al eğer yüklemek istersen. Yoksa güme gidebilir.

goosfraba
20.Aralık.2007, 01:50
Download details

Steam (PC only)
- Now available automatically for users running Football Manager 2009 or Worldwide Soccer Manager 2009.

Bittorrent

FM 2009 v9.2.0 – PC (http://torrent.sigames.com:7000/torrents/fm2009_920-pc.exe.torrent?A709125A04BF68A0BD922DEA71A62B409C4 76E97)

FM 2009 v9.2.0 – Mac (http://torrent.sigames.com:7000/torrents/fm2009_920-mac.dmg.torrent?A78D470595489297E12607E5850C34A098 6E0B55)

WSM 2009 v9.2.0 - PC (http://torrent.sigames.com:7000/torrents/wsm2009_920-pc.exe.torrent?DFBC6F4AFB55541D356BF26D1BD2C0CBE8B B5D76)

WSM 2009 v9.2.0 – Mac (http://torrent.sigames.com:7000/torrents/wsm2009_920-mac.dmg.torrent?3D5D27715F1031235A90D9BCEF8D15A0C5 C01757)

Rapidshare
- Download details arriving at 5pm.

Other Mirrors
- Download details arriving at 5:30pm.

nikootinn
20.Aralık.2007, 01:57
Yama çıkmış,benim pcnin özlellikleri iyi olmasına rağmen hem 2d hemde 3d kasıyordu.Bu yamayl değişir mi bilmiyorum bide şu tatil sorunu önemli tabi umarım çözülmüştür.

Melekovic
20.Aralık.2007, 01:58
"the 9.2.0 patch includes an updated database and incorporates all of the updates from the 9.1.0 and 9.1.1 patches. The 9.2.0 update is save game compatible, so you can continue playing your current games, although to make use of the updated database, you will need to start a new game."

burayı kopyalayayım dedim.Çünkü 9.2.0 save ettiğiniz oyunlar ile uyumlu,şu anki oyunlarınıza devam edebilirsiniz,fakat güncellenmiş database ile oynamak isteyenler yeni oyun başlatmalıdırlar.

CheD EvanS
20.Aralık.2007, 01:59
Ohh bee walla benim için büyük süpriz oldu ben daha geç çıkar diye bekliyordum çünkü öle bi tavırları vardı bakalım nasıl olmuş hemen inidirp yeni oyun açıcam:)

xxvolkan09xx
20.Aralık.2007, 01:59
peki türkiye ligi kadrolarinda 8den fazla yabanci oyuncu bulundurma düzelmismi yaziyormu icinde?

Melekovic
20.Aralık.2007, 02:09
Turkey
------
- Fixed Turkish teams not being able to sign Foreign based U18 players with Turkish nationality
- Turkish B-style feeder club relationships now send more players on loan each year

İlki ile ilgili olabilir sorun abisi.Düzeltilen Türk takımları artık Türk uyruğu ile U 18 yabancı oyuncuları ile sözleşme imzalayamayacak.

Bedlamite
20.Aralık.2007, 02:15
Açıkcası benimde beklediğimden daha erken geldi umarım beklentilerimizi bi nebze karşılar gerçi sitede açıklamaya göz gezdirdiğim kadarıyla karşılayacak gibi

cryshal
20.Aralık.2007, 02:18
Acayip düzeltme yapmışlar yalnız. Liste baya bi kabarık. Ben de yeni yükledim oyunu, yeni başlıcaktım. Bu patchin bugün gelmesi iyi oldu :)

makalele81
20.Aralık.2007, 02:21
Oyun mutasyona uğramış resmen 220 MB Patch.Maç motoru üzerindede baya çalışılmış,zaten maç motoru ve oyuncu DB si düzelsin dünya genelinde şuan için başka birşeye gerek yok.Birde taktiklerde daha serbest olabilmemiz lazım aslında.

CheD EvanS
20.Aralık.2007, 02:26
Maç Motoru inanılmaz değişmiş hatta yeni yama için yaptıkları ilk maç motorundaki yamaları bile sonra tekrardan düzenlemişler..hepsini teker teker okudum baya bi düzelme var özellikle forvetler daha fazla gol atıcak artık:D

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 02:28
Peki benim kayıtlı oyunumda orada yazan tüm özellikler geçerli olacak mı?

Bedlamite
20.Aralık.2007, 02:32
burayı kopyalayayım dedim.Çünkü 9.2.0 save ettiğiniz oyunlar ile uyumlu,şu anki oyunlarınıza devam edebilirsiniz,fakat güncellenmiş database ile oynamak isteyenler yeni oyun başlatmalıdırlar.

Taylan sormandan önce cevap vermiş abi :)

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 02:34
okudum o mesajıda anlamadım yani güncellenmiş dbden kasıt yeni özellikleri mi(düzenlenen)?

deniz.91
20.Aralık.2007, 02:36
İndiren varmı acaba rapide falan yüklese

Redrum
20.Aralık.2007, 02:36
Arkadaşlar 18 yaşının altında türk bir oyuncu transfer edemiyecez. Nedir bunun mantığı? Bana çok saçma geldi?

KaPaLı
20.Aralık.2007, 02:40
Arkadaşlar 18 yaşının altında türk bir oyuncu transfer edemiyecez. Nedir bunun mantığı? Bana çok saçma geldi?

Türk değil. Önceden Full PA'lı 18 yaş altı oyunculara imzalatıp alt yapıda bekletiyoduk artık böyle birşey olmayack. 18 yaş altı gençleri alamıyoruz

RIDVAN TLM
20.Aralık.2007, 02:41
rapidshare yuklenecekmı?onu beklıyorumda

CheD EvanS
20.Aralık.2007, 02:41

- Fixed Turkish teams not being able to sign Foreign based U18 players with Turkish nationality

Burda yazan türk takımlarının 18 yaş altı gurbetçi futbolcularını transfer edememenin düzeltilmesi

emce
20.Aralık.2007, 02:42
İndiren varmı acaba rapide falan yüklese

Rapid şu durumda çok fazla avantajlı olmayacaktır..

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 02:43
okudum o mesajıda anlamadım yani güncellenmiş dbden kasıt yeni özellikleri mi(düzenlenen)?

Soruma cevap istiyorum(oo)

Redrum
20.Aralık.2007, 02:44

Burda yazan türk takımlarının 18 yaş altı gurbetçi futbolcularını transfer edememenin düzeltilmesi

Saol yardımın için:)

Oghuse

Değiştirilen oyuncu özellikleri..

sakary Ali
rapid'i bekliyoruz

deniz.91
20.Aralık.2007, 02:45
Torrentle indireyim dedim 9 saat diyor süreye iptal ettim

Bedlamite
20.Aralık.2007, 02:47

anladığım kadarıyla ki umarım dogru anlamışımdır :) Oghuse dediği gibi sadece oyuncu hakkında değişiklikler geçerli olmayacak eski oyunlarımızda geri kalan oyun hakkındaki genel düzenlemeler geçerli..

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 02:48
Son olarak anladığımı yazayım onaylarsanız sevinirim :) Oyuncu özelliklerinde yapılan oynamalar dışındaki tüm yeni şeyler kayıtlı oyunumda geçerli olacak anlamışmıyım?

GeanyGS
20.Aralık.2007, 02:52
Evet taylan yeni patch geldiginde eski oyununa yeni ozelliklerle devam edebiliyorsun. Sadece oyuncu guncellemeleri aktif olmuyor.

%30 oldu hadi bakalim :)

El Comandante
20.Aralık.2007, 02:52
indirdim yamayi,simdi deniyorum.

Filefactory e upload ediyorum,eklerim buraya linki ...

deniz.91
20.Aralık.2007, 02:56
Baran bekliyoruz senden bu iyiliği:)

sakary Ali
çok saol abi bekliyoruz

KaPaLı
Çok iyi olur Baran torrentle uğraştırma bizi :)

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 02:58
Ben indiremedim rapid varsa iyi olur :)

beymen12
20.Aralık.2007, 02:59
http://rapidshare.de/files/41170669/FM2009_v9.2.0_Patch_Installer.exe

cryshal
20.Aralık.2007, 02:59
Rapid ve bir tane daha web site üzerinden indirilen download linki yayınlandı arkadaşlar.

Kopya oyunda çalışır mı bu acaba ?

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 03:00
80 kb/s ile indiriyor.50 dk kaldı.Bakalım hatalar ne kadar düzeltilmiş.En çok merak ettiğim direk sorunu.Her vurduğum direğe sinir ediyordu :n:

El Comandante
20.Aralık.2007, 03:00

Benden hizli cikti arkadas,indirebilirsiniz buradan :D

UlquioRRa
20.Aralık.2007, 03:01
Taylan bence öyle değil. 902 yüklesen bile kayıtlı oyunu açabiliyorsun ama herhangi bir yenilik olmaz. Geçen sene kayıtlı oyun bile açamıyorlardı. Bu sene yenilikleri nasıl kayıtlı oyuna aktarsınlar? Bu arada indirmeye kalktım siteye zor girdim.:D

deniz.91
20.Aralık.2007, 03:02

çok saol kardeş

SiR ToMaSRoSiCkY1
20.Aralık.2007, 03:05
Sağol arkadaşım...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İsterseniz kotalı arkadaşlara bir güzellik yapim.Hemen indirim.Şuan 224 mb.Sıkıştırıp,upload edim?

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 03:09
Taylan bence öyle değil. 902 yüklesen bile kayıtlı oyunu açabiliyorsun ama herhangi bir yenilik olmaz. Geçen sene kayıtlı oyun bile açamıyorlardı. Bu sene yenilikleri nasıl kayıtlı oyuna aktarsınlar? Bu arada indirmeye kalktım siteye zor girdim.:D

Hanginize inanayım yetkili bir ağız yok mu burada?

CeSC FaBReGaS
20.Aralık.2007, 03:10
Arkadaşlar patchi yükledikten sonra oyun kurdum ve denedim acaba neler değişmiş diye.Daha fazla bir şey farketmedimde çok acayip bir şey oldu maçta.Acaba aşağıdaki resimdeki oyunun bir hatası olabilir mi?

http://img222.imageshack.us/img222/1592/adszqr6.jpg

Maç sırasında ilk önce sadece bir futbolcumda oldu ama farketmedim poşet sandım:D.Ama sonra bir baktımki sahada bir sürü poşet var:D.Maç sırasında çok acayip oluyor.Adeta sahada bir sürü top var sanıyorsun karışıklık oluyor.

UlquioRRa
20.Aralık.2007, 03:11
Net gitti şimdi de indiremiyorum. Şansıma tüküreyim.

ZiD4n3
20.Aralık.2007, 03:14
Konuyu Toplam 49 üye okuyor. (30 Kayıtlı üye ve 19 Misafir)
Yamayı merak eden çok kişi varmış :D hadi bakalım hayırlısı olsun

gamyuncuk
20.Aralık.2007, 03:14
bu ne ya kagnı gibi indiriyo 34 kb ile bugune biter insallah zaten arada bi apartmanın elektrigii gidiyo :S bari su yamayı yukleyim sonra nereye gideren git elektrik ne olur yalvaıyorummm :D

deniz.91
20.Aralık.2007, 03:16
Arkadaşlar patchi yükledikten sonra oyun kurdum ve denedim acaba neler değişmiş diye.Daha fazla bir şey farketmedimde çok acayip bir şey oldu maçta.Acaba aşağıdaki resimdeki oyunun bir hatası olabilir mi?

http://img222.imageshack.us/img222/1592/adszqr6.jpg

Maç sırasında ilk önce sadece bir futbolcumda oldu ama farketmedim poşet sandım:D.Ama sonra bir baktımki sahada bir sürü poşet var:D.Maç sırasında çok acayip oluyor.Adeta sahada bir sürü top var sanıyorsun karışıklık oluyor.

Çok ilginç bir maç daha dene birdaha bak oluyomu öyle

mertayasava
20.Aralık.2007, 03:22
Yeni sahalar böylemi acaba?

ZiD4n3
20.Aralık.2007, 03:29
indirip yükleyen var mı biri anlatsın

KaPaLı
20.Aralık.2007, 03:33
Yeni sahalar böylemi acaba?

2D seçeneği o resimde gözüken.

mertayasava
20.Aralık.2007, 03:36
2D seçeneği o resimde gözüken.

Biliyorum:)

Ben etrafı koşu pisti şeklindemi olacak diye sormak istedim?

sakary Ali
20.Aralık.2007, 03:38
filefronntan yükledin mi abi..baran abi...

Onurap
20.Aralık.2007, 03:40
Ya şunu neden rapid.com upload etmediler premium hesabım var orda .de freeden indiricem yavaş iniyor :(

spawn_21
20.Aralık.2007, 03:41
ya arkadaşlar rapid link vermişsiniz ama bu başka bi rapid,benim premium üyeliğim olmasına rağmen dowload yapamıyorum neden?

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 03:43

Hanginize inanayım yetkili bir ağız yok mu burada?

Hala cevap bekliyorum. Ayrıca zipleyip rapide atabilecek olan var mı=?

spawn_21
20.Aralık.2007, 03:44
Ya şunu neden rapid.com upload etmediler premium hesabım var orda .de freeden indiricem yavaş iniyor :(

aynen bende o yüzden yapamıyorum demekki...

SiR ToMaSRoSiCkY1
20.Aralık.2007, 03:46
Ben indiriyom.Bitince upload edebilrim.

Onurap
20.Aralık.2007, 03:46
aynen bende o yüzden yapamıyorum demekki...

Rapid.de ayrı bir firma oldu onun için malesef..

Ben indiriyom.Bitince upload edebilrim.

Valla yapabilirsen süper olur arkadaşım..

SiR ToMaSRoSiCkY1
20.Aralık.2007, 03:51
Biraz beklemeniz lazım ama:D

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 03:53
Ziplemeyi unutma ya da rarlamayı :)

SiR ToMaSRoSiCkY1
20.Aralık.2007, 03:56
Şuan bende %50 oldu.40KB/s ile indiriyorum.Eğer isterseniz upload yaparım...

El Barto
20.Aralık.2007, 03:56
Hala cevap bekliyorum. Ayrıca zipleyip rapide atabilecek olan var mı=?

Kayıtlı oyununu oynarsın ama açtığın db ile devam eder yani 901 ile. 902 için yeni oyun açmalısın.

Redrum
20.Aralık.2007, 03:59
error reading file block 112 diyor ya update yapmıyor başarılı olarak:(

GReeN BeReT
20.Aralık.2007, 04:02
@ hakan sükürü: Ben de 901i indirirken başıma çok gelmişti.Ancak 4 kerede indirebildim.Baştan indirmeyi deneyeceksin başka çaren yok.

deniz.91
20.Aralık.2007, 04:03
çok yavaş iniyor benmde

sakary Ali
20.Aralık.2007, 04:05
filefronttan yokmu

SiR ToMaSRoSiCkY1
20.Aralık.2007, 04:05
Arkadaşlar çekemeyebilirim.Bitince çıkıcam büyük olasılıkla....:(

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 04:06
Rapidshare.com'a upload ediyorum isteyen arkadaşlar boyutu 101 mb :)

Redrum
20.Aralık.2007, 04:06
@ hakan sükürü: Ben de 901i indirirken başıma çok gelmişti.Ancak 4 kerede indirebildim.Baştan indirmeyi deneyeceksin başka çaren yok.

indirirken olmadı ama, update ediyor bi dosyada sorun var herhalde, update completed yerine error yazıyo.

Professeur
20.Aralık.2007, 04:07
İndiren birisi var ise İbisevic'in profilini koyabilir mi?

noescape85
20.Aralık.2007, 04:08
Arkadaşlar çok açık ve net bir soru soracağım..

Lütfen kesin doğru olarak bilenler cevap versin (:

Bu 9.02 yi yükleyip; kayıtlı oyunuma devam ettiğim zaman, örnek veriyorum; 9.01 de olan x hatası bu 9.02'de giderildiyse; kayıtlı oyunuma bu geçerli olacak.

Yani sorun giderilmiş olacak öyle mi ?

Bir soru daha; x oyuncusunun özellikleri bu yamada düşürüldüyse veya yükseldiyse + x oyuncusu bir takıma transfer oldu diyelim, sadece bunlar geçerli olmayacak oyunumda doğru mu ?

Emurafu
20.Aralık.2007, 04:08
Upload edenler linki koyarsa sevinirim.

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 04:09
Tekrarlıyorum Arkadaşlar Rapidshare.com'a upload ediyorum 1 dkka önce başladım şu an %7 de.Boyutu 101 mb.1 saat sürmez galiba.

Emurafu
20.Aralık.2007, 04:11
Tekrarlıyorum Arkadaşlar Rapidshare.com'a upload ediyorum 1 dkka önce başladım şu an %7 de.Boyutu 101 mb.1 saat sürmez galiba.
Merakla bekliyorum:)..Çok sagol

sakary Ali
20.Aralık.2007, 04:22
Başka indirip upload eden yokmu? Daha çabuk şekilde

Onurap
20.Aralık.2007, 04:23

Büyüksün :p

GReeN BeReT
20.Aralık.2007, 04:27
Ibisevic profili isteyen birisi vardı.
http://www.hizliresim.com/2008/12/19/8296.jpg (http://www.renklidergi.com)

Bu arada Türkiye Ligi'nden bir oyun kurdum ve Antalyaspor'un Antaylaspor olarak gözüktüğünü farkettim.

kemal1623
20.Aralık.2007, 04:30
pcgamer ne kadar kaldı?

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 04:32
Bekleyen arkadaşlar upload sürüyor.Format atıcağım pc ler vardı sizin için bekletiyorum:) tahmini yarım saat sürer.27 kb ile upload yapıyor.Normal yani.

Redrum
20.Aralık.2007, 04:33
PC gamer ben de seni bekliyorum abi:) allah razı olsun.

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 04:43
Allah'ın izniyle saat 22:00 da buraya koymuş olurum bekleyen arkadaşlar.O zamana kadar beklemenize gerek yok :)

Redrum
20.Aralık.2007, 04:45
Teşekkürler abi.

El Barto
20.Aralık.2007, 04:45
torrent ile çekin arkadaşlar çok hızlı 80-90 kb ile çekiyor.

Redrum
20.Aralık.2007, 04:48
Torrentle nası çekilir arkadaşlar ya, ben hiç bilmiyorum. PRogram mı indirmem lazım?

sakary Ali
20.Aralık.2007, 05:32
Olmadımı hala yaa..:)

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 05:32
Fm 2009 9.02 Download Rapid.com (http://rapidshare.com/files/174955820/fm2009_920-pc.rar.html)

Şifre yoktur.101 mb'dır ve tamamiyle kendi uploatımdır.İyi akşamlar..

kamikaze0680
20.Aralık.2007, 05:33
saol varol dostum :D

Onurap
20.Aralık.2007, 05:33
Fm 2009 9.02 Download Rapid.com (http://rapidshare.com/files/174955820/fm2009_920-pc.rar.html)

Çok teşekkürler..

sakary Ali
20.Aralık.2007, 05:35
çok teşekkürler abi

spawn_21
20.Aralık.2007, 05:35

Süpersin dostum sen,saol ellerine sağlık..

heavy86
20.Aralık.2007, 05:37
yama 200 mb

Uchiha Itachi
20.Aralık.2007, 05:38
yama 200 mb

Rar'ladım usta ;)

heavy86
20.Aralık.2007, 05:43
hmm..yanlışlık olmasın diye şey ettim..Hay aklınla bin yaşa , teşekkür ederiz :)

Redrum
20.Aralık.2007, 05:45
abi limit dolmuş offf bee!!:(:(

Universal
20.Aralık.2007, 05:47
Torrent Linki;

http://torrent.sigames.com:7000/torrents/fm2009_920-pc.exe.torrent?A709125A04BF68A0BD922DEA71A62B409C4 76E97

loladam
20.Aralık.2007, 05:48
indirdim yamayı ancak nasıl çalıştıracağım bilen biri varsa anlatibilir im 901'de yaptıklarımı buna yaptım olmadı. :D

gamyuncuk
20.Aralık.2007, 05:49
abi limit dolmuş offf bee!!:(:(
kardes eger rapid limitinden bahsediyosan tarayıcını kapat modeme reset at internet geldiginde gel tekrar indir :) her seyin bi kolayı war umarım bunu sormussundır da rezil olmam :D

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 05:50
UPLOAD'ın limiti dolmuş :( öyle bir limit değil bu;) başka upload varsa sevinirim

gamyuncuk
20.Aralık.2007, 05:52
peki nasıl bi limit bu ?acabilir misin konuyu arkadaasım?

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 05:54
rapidshare.com artık bütün downloadlarına 10 sayılık limit koymuş premium alamaya teşvik için;)

gamyuncuk
20.Aralık.2007, 05:56
iyi modeme res attın mı ip no degisir ve tekrar yukleyebilirsin kockoca rapidshare bunu akıl edememis mi o zman :D

Alicanfmfan
20.Aralık.2007, 05:59
Ben bunu yükleyip 901 deki oyunuma 902 yükledikten sonra devam etsem herhangi bi olumsuz birşey almam degilmi.Almam gibi beliyor ama,,,

canalkan34
20.Aralık.2007, 06:02
ben indirdim maçlardan önce bekleme olayının kalkmasına çok sevindim ayrıca Galatasaray'ın reputation artmış galiba Kewell 9 M Baros 11 M falan çünkü. M Topal bile 7 M dolarla başlıyor.

not: steamden 15 dk sürüyor :)

gamyuncuk
20.Aralık.2007, 06:06
ben indirdim maçlardan önce bekleme olayının kalkmasına çok sevindim ayrıca Galatasaray'ın reputation artmış galiba Kewell 9 M Baros 11 M falan çünkü. M Topal bile 7 M dolarla başlıyor.

not: steamden 15 dk sürüyor :)
bu ne ya boyle sacma is mi olur eger bunların degerlerei boyleyse soyle genc bi yetenek 4 milyondan baslıyodur peki baslangıc butcesi kac acaba ?

spawn_21
rapidshare.com artık bütün downloadlarına 10 sayılık limit koymuş premium alamaya teşvik için;)

evt upload yapan arkadaşın premium üyeliği olmadığı için 10 download limiti var,10 kişi indirdi,biz dışarda kaldık,yok böyle bi şans yaaa:icon_lol::icon_lol:

Nocna Mora
Ben steamda nerden indireceğimi bulamadım :D

nouma16
beyler bende psgamer abinin verdiği linkten yamayı indirdim fakat 171 mb olarak görünüyo ve açmaya çalıştığımda komut istemi şeklinde dos ortamında açılıyo gibi olup 1 sn.de kapanıyo

canalkan34
20.Aralık.2007, 06:09
evt upload yapan arkadaşın premium üyeliği olmadığı için 10 download limiti var,10 kişi indirdi,biz dışarda kaldık,yok böyle bi şans yaaa:icon_lol::icon_lol:

800 bin Dolarla başlıyor Galatasaray

Ben steamda nerden indireceğimi bulamadım

oyuna başlıyor gibi yap otomatik yapıyor ;)

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 06:11
Oh be bende sabahtan beri arıyordum :zuhaha saol yardımın için :)

canalkan34
20.Aralık.2007, 06:13
bende baktım updates'e falan search yerine 9.2.0 yazdı sonunda oyuna tıkladım otomatik yaptı :D

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 06:15
aktivasyon kodu daha açıklanmadı mı?eğer bilen varsa söyleyebilir mi?

Forumlarımızda illegal içerik ile ilgili bilgi istemek ve vermek yasaktır

diye bir kural var;)

aliCHaN_FM
20.Aralık.2007, 06:29
Steamdan oyunu alan kişiler bu yamayı nasıl güncelliycek bilgisi olan varmı.

Tamam buldum arkadaşlar otomatik olarak başladı gözünü seviyim bu steamin iyki oyunu burdan almışım baksana 105 KB/s ile indiriyor.

1965
20.Aralık.2007, 06:34
Benim biraz daha beklemem gerekecek 9.0.2 için.

Universal
20.Aralık.2007, 06:38
indirdim yamayı ancak nasıl çalıştıracağım bilen biri varsa anlatibilir im 901'de yaptıklarımı buna yaptım olmadı. :D

Daha dosyayı indirmedim ama; büyük ihtimalle 901 ile aynıdır. Eğer olmadı ise ya yanlış yamayı indirdin ya da indirdiğin yamayı masaüstüne koy ve öyle yüklemeyi dene.

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 06:38
30 sn içinde inecek yama helal olsun be STEAM 28 dkda indi

canalkan34
20.Aralık.2007, 06:39
Steamdan oyunu alan kişiler bu yamayı nasıl güncelliycek bilgisi olan varmı.

Tamam buldum arkadaşlar otomatik olarak başladı gözünü seviyim bu steamin iyki oyunu burdan almışım baksana 105 KB/s ile indiriyor.

bi kaç msj önce açıkladım zaten

aliCHaN_FM
20.Aralık.2007, 06:43
bi kaç msj önce açıkladım zaten
Görmemişim arkadaşım yinede saol

UlquioRRa
20.Aralık.2007, 06:46
http://rapidshare.com/files/174965148/FM2009_v9.2.0_Patch_Installer.rar

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 06:46
Let's start :D

pasha26
20.Aralık.2007, 06:50
kafayı çizcem:) nerde o eski cm 2001-2002 ??? ahhh ahhhh

klarnetci
20.Aralık.2007, 06:52
teşekkürler...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://rapidshare.com/files/174965148/FM2009_v9.2.0_Patch_Installer.rar

Arkadaşım teşekkürler,bayağı da hızlı iniyor ama umarım sağlamdır,denenmiştir ve patch'de herhangi bir problem çıkmaz?

GReeN BeReT
20.Aralık.2007, 06:58
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69068

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 07:07
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69068

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 07:40
Arkadaşlar ben yamayı kurdum 9.0.1 li kayıtlı oyunuma girdim ve

http://img341.imageshack.us/img341/6140/kayitlioyun902co0.jpg

bunu gördüm acaba 9.0.2 de düzeltilen hatalr benim oyunumda da düzeltilmiş olarak görünecek mi çelişkiye düştüm?

aliCHaN_FM
20.Aralık.2007, 07:57
Bence görünecek bende kayıtlı oyunuma girdim ve fazla hatayla karşılaşmadım 3d artık kasmadan oynuyo bu çok büyük bir değişim ve artık maça girerken beklemek yok. Bu oyun oynanmazmı artık ya mükemmel olmuş valla. Sırada Türkçe var TP biranönce bu yamayıda çıkarsa artık keyifle bu oyunumuzu oynasak.

lliinnccoollnn
20.Aralık.2007, 07:59
bana nasıl kurulacağını biri anlatabilir mi?

lliinnccoollnn
20.Aralık.2007, 08:08
şöyle bi hata veriyo:

fm.exe - file size/ version missmatch!

fm91_t1' e basınca :(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama önceden oyunu oynuyordum

bu yamayı çalıştırdıktan sonra ...............

bide orjinal alsam sorun kalkar mı çünkü belki ben yanlış yapıyorum

Cengo
20.Aralık.2007, 08:57
Oyunu açanlar, editörden Fenerbahçe'deki Nuh Aşkın'a left foot:20, right foot:8 girebilirsiniz kendi oyununuz için.Kendi databaseimi gece yarısı, 05:30'da teslim ettiğim için girdiğim ayarı silmişim ne hikmetse.

Bu aralar yine tansiyon sorunum başladı, iş stresinden tansiyonum oynuyor, geç cevap verirsem kusura bakmayın.

Melekovic
20.Aralık.2007, 09:02
Çok geçmiş olsun Cengizcim.Dikkat et kendine.Boşver bir oyuncununda değişmeyiversin.

Cengo
20.Aralık.2007, 09:19
Çok geçmiş olsun Cengizcim.Dikkat et kendine.Boşver bir oyuncununda değişmeyiversin.

Teşekkür ederim ilgin için, 3 gündür işyerinde gözlerim kararıyor, kısa süreli kendimi kaybediyorum, iyi ki hafta sonu tatili girdi araya..

Melekovic
20.Aralık.2007, 09:34
Ne demek abisi.Ama gece saat biraz geç.Bence yat biraz vucudunu dinlendir iyice.

Herkese iyi geceler.Ben kaçtım.

canalkan34
20.Aralık.2007, 09:37
Arkadaşlar Rapid'e upload ettim. Premium olduğu için silinme ihtimali yok !
http://rapidshare.com/files/175016248/FM2009_v9.2.0_Patch_Installer.rar

BeaT
20.Aralık.2007, 09:50
baba hamdi 902 yamasına gosterdiğin ilgi ve bize verdiğin bilgiler için ayrıca sana bir teşekkür etmek gerekir :)

ua_anil
20.Aralık.2007, 10:12
Rapidden indirmek istemeyenler için alternatif link, kendi uploadım, 100MB:
http://uploading.com/files/IWRP6PC1/FM2009_v9.2.0_Patch_Installer.rar.html

eXcitinG
20.Aralık.2007, 16:36
KayıtLı oyunLarLa uyumLu oLması güzeL oLmuş..

ZiD4n3
20.Aralık.2007, 17:18
canalkan34 (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=169898)
arkadaşım verdiğin linkten başladım inşallah sağlamdır

eXcitinG
20.Aralık.2007, 17:33
ArkadaşLar bakın tekrar tekrar iLLegaL içerikLi mesajLar atıyorsunuz ve bende siLmek zorunda kaLıyorum sürekLi oLarak. Bu forumda iLLegaL içerikLi mesaj atamazsınız, bu tarz soruLara cevap ta buLamazsınız. Lütfen devam etmeyeLim bu tarz mesajLar atmaya...

dred
20.Aralık.2007, 17:47
10 yılda türk olma 5 yıla indi mi bi de go on holiday olayı düzelmi onu merak ediyorum???

resssam14
20.Aralık.2007, 17:56
go on holiday zaten vardı korsana yoktu ama korsanada yapabiliyorsun

Melekovic
20.Aralık.2007, 17:59
baba hamdi 902 yamasına gosterdiğin ilgi ve bize verdiğin bilgiler için ayrıca sana bir teşekkür etmek gerekir :)

Çok teşekkür ederim Bahadırcım.Elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum abisi.Olabildiysek ne mutlu.

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 18:53
Arkadaşlar ben yamayı kurdum 9.0.1 li kayıtlı oyunuma girdim ve

http://forum.turksportal.net/vb/undefined/images/statusicon/wol_error.gifThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1006x390.http://img341.imageshack.us/img341/6140/kayitlioyun902co0.jpg

bunu gördüm acaba 9.0.2 de düzeltilen hatlar benim oyunumda da düzeltilmiş olarak görünecek mi çelişkiye düştüm?

Melekovic
20.Aralık.2007, 18:57
Evet artık maç motorun 9.2.0 olarak çalışıyor demek oluyor o resimde de gösterdiğin gibi.Yani 9.2.0'ı nasıl yaptılarsa sende de o şekilde etki edecek oyun.Artık 9.2.0'ın hataları var mı yok mu o kadarını şu anda bilemem.

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 18:59
Oh be sonunda :D Forvetler gol atacak :)

Lucas Neill
20.Aralık.2007, 19:58

%71 de hata aldım:S

Anders
20.Aralık.2007, 20:01
ya arkadaşlar rapid link vermişsiniz ama bu başka bi rapid,benim premium üyeliğim olmasına rağmen dowload yapamıyorum neden?

rapidshare.de ile rapidshare.com -sözde- ayrı firmalar. Bu nedenle birinde aldığın premium hesap diğerinde çalışmıyor :)

prceXtu
20.Aralık.2007, 20:31
Bu yamayi kendi FTP' mize atmak mümkünmü ? Rapid'ten indirmek ÖLÜM !

egelikartal_
20.Aralık.2007, 20:41
Arkadaşlar şöyle bi sorum olcak.Steam üzernden aldık oyunu.Steam üzernden update ediyorum şu anda bitmek üzere.Devam eden 9.0.1 kariyerime devam edeblirm dimi? Yeni oyun açarken 9.0.2 le başayabilrm sanrm.9.0.1in başndaym ve kapatmak istemiorm da.Teşekkürler.

prceXtu
20.Aralık.2007, 20:44
Edersin ama 9.2 nimetlerinden faydalanamazsın diye biliyorum ??

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 20:47
Faydalanırsın;)

klarnetci
20.Aralık.2007, 21:08
Arkadaşlar peki şu meşhur "crash dumps" hatasına derman olacakmı bu patch?Bilgisi olan varmı?

egelikartal_
20.Aralık.2007, 21:30
Aslında gamestatus ekrannda 9.2 gözüküyo. Bakalım artık.

El Barto
20.Aralık.2007, 21:48
ArkadaşLar bakın tekrar tekrar iLLegaL içerikLi mesajLar atıyorsunuz ve bende siLmek zorunda kaLıyorum sürekLi oLarak. Bu forumda iLLegaL içerikLi mesaj atamazsınız, bu tarz soruLara cevap ta buLamazsınız. Lütfen devam etmeyeLim bu tarz mesajLar atmaya...

....................

eXcitinG
20.Aralık.2007, 22:20
Arkadaşlar şöyle bi sorum olcak.Steam üzernden aldık oyunu.Steam üzernden update ediyorum şu anda bitmek üzere.Devam eden 9.0.1 kariyerime devam edeblirm dimi? Yeni oyun açarken 9.0.2 le başayabilrm sanrm.9.0.1in başndaym ve kapatmak istemiorm da.Teşekkürler.

902 Uptade iLe 901 de ki kayıtLı oyununu oynayabiLirsin. UyumLudur.

hakanyilmaz1984
20.Aralık.2007, 22:32
Hayırlı olsun. Günlerdir bekledigimiz yama en sonunda cıktı Baba Hamdi özellikle sana teşekkür ederim verdigin bilgiler icin. Bu oyun kesin olarak kayıtlı oyunlar da calısıyor değilmi arkadaslar bana soruyorda:D

slxxx
20.Aralık.2007, 22:59
bişey sorcam ilk rapidshare.de'den indiriodum 224 mbdı.. int koptuğu için tekrar indireyim dedim rapidshare.com 107 mb olmuş açıklayacak birisi varmı? :)

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 23:19
ziplenmiştir bir farkı yok yani

zemlinskis
20.Aralık.2007, 23:27
toplam kaç mb olacak gerçekten ?

El Barto
20.Aralık.2007, 23:31
Arkadaşlar yama toplam 224 mb ve ilk mesajda linke ulaşarak Turksportal sunucularından indirebilirsiniz. Bazı sayfalarda arkadaşların verdiği linkler ise sıkıştırılmış ziplenmiş, rarlanmış dosyalar olduğu için boyutları daha küçüktür. Ama rardan çıkardığınızda diğeriyle bir farkı yoktur. Kotalı arkadaşları düşünerek bazı arkadaşlarımızın yaptığı bir olaydır.

Nocna Mora
20.Aralık.2007, 23:38
Ve daha iyidir :D

nouma16
21.Aralık.2007, 00:43

Arkadaş verdiğin linkten indirmeye başladım fakat %99'da yetersiz disk alanı dedi neyse ben o arada sürücüde boş alan açtım yamayı free download manager adlı programla indiriyodum işte %99'da kaldı durdurdu ben indirmeye devam et diyorum o aynı saniye içerisinde yine durduruldu diyor nedir bunun çözümü

egelikartal_
21.Aralık.2007, 01:00
80 ytl veremeyenleri tabi ki anlarım, herkesin durumu olmayabilr ama sigamesin korsan oynayanları düşünmemesinden yakınmak asıl komik olan. Adam korsan oynayanlar için patch mi yapcak :)
Ayrıca şöyle bi durum var, 5 ayrı pc ye yüklenebiliyor oyun. 80i 5e bölüp kişi başı 16 ytl den oynanabilr oyun.

Ayrıca yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim , evet denendi ve görüldü, aynen 9.0.1 ile başlanan oyuna 9.0.2 ile devam edilebiliyo.herkese kolay gelsin.

lepreachun
21.Aralık.2007, 03:31
beyler bnm bir sorum olacak..ben oyuna başlamak için 9.2 versiyonunu bekledim fakat 9.1 i yüklemedim.9.1 yüklememe gerek var mı şimdi yoksa direk 9.2 yi yüklesem 9.1 deki eksikliklerde otomatik olarak düzeltilir mi..

El Barto
21.Aralık.2007, 03:43
beyler bnm bir sorum olacak..ben oyuna başlamak için 9.2 versiyonunu bekledim fakat 9.1 i yüklemedim.9.1 yüklememe gerek var mı şimdi yoksa direk 9.2 yi yüklesem 9.1 deki eksikliklerde otomatik olarak düzeltilir mi..

9.0.1 yüklemenize gerek yok.

Bu arada arkadaşlar oyunu nasıl edindiğiniz ile ilgilenmiyoruz. orijinal veya değil burada bu konulara girmezseniz sevinirim.

Rais
21.Aralık.2007, 03:47
Türkçesi çıksa bir de :).

Redrum
21.Aralık.2007, 03:52
Beyler bu patch 9.2.0, neden 9.0.2 yazıyosunuz?

El Barto
21.Aralık.2007, 03:55
Beyler bu patch 9.2.0, neden 9.0.2 yazıyosunuz?

neyse işte. :)

dred
21.Aralık.2007, 04:00
10 senede yabancıuların türk olması hatası 5 seneye indi mi yeni patchte patchi kuran bi arkadaş söylerse sevinirim.

Redrum
21.Aralık.2007, 04:04
neyse işte. :)

Ne biliym abi başlıkta öyle yazıyor ya, karıştırıyorum bazen:)

El Barto
21.Aralık.2007, 04:11
tamamdır hallettim başlığıda. :) Uyarın için teşekkür ederiz.

Rais
21.Aralık.2007, 04:12
bende gelen sorulara cevap veremiyorum ve hali ile ilerleyemiyorum.Acaba benim dışında böle bir hata alan varmı =?

LaigLeNoiR
21.Aralık.2007, 04:39
10 senede yabancıuların türk olması hatası 5 seneye indi mi yeni patchte patchi kuran bi arkadaş söylerse sevinirim.

Böyle bir hata yok.

Eğer yabancı oyuncu milli olmuşsa 10 senede Türk statüsüne geçiyor.Eğer milli olmamışsa 5 senede Türk statüsüne geçiyor.

Redrum
21.Aralık.2007, 04:42
5 sene değilde 3 sene olmasın o? :s

Anders
21.Aralık.2007, 04:47
5 sene değilde 3 sene olmasın o? :s

Milli olmuş oyuncular için 10 sene

Redrum
21.Aralık.2007, 04:49
10 sene hakkında bişey demedim dkkat ettiysen. Milli olmayanlar 5 sene değilde, 3 seneydi diye hatırlıyorum dedim.

Muhammet Celik
21.Aralık.2007, 05:15
Ayrıca şöyle bi durum var, 5 ayrı pc ye yüklenebiliyor oyun. 80i 5e bölüp kişi başı 16 ytl den oynanabilr oyun.

Bu olayda korsana giriyor.

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 05:19
Hayır o olay korsana girmiyor. SIGames'in izin verdiği bir yöntem o

ua_anil
21.Aralık.2007, 05:19
Bu olayda korsana giriyor.

Hayır girmiyor.

SavioGol
21.Aralık.2007, 05:28
şimdi sigames in yaması 220 mb
ripleyen arkadaşlar bunu 100 mb a kadar indirmiş.
ripliyi yüklersek bi eksiklik olurmu ben onu tam anlamadım ?

El Barto
21.Aralık.2007, 05:29
hayır bir eksiklik olmaz arkadaşlar sadece boyutu düşürmek amaçlı yapılan.

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 05:35
şimdi sigames in yaması 220 mb
ripleyen arkadaşlar bunu 100 mb a kadar indirmiş.
ripliyi yüklersek bi eksiklik olurmu ben onu tam anlamadım ?

"Rip"lemek sesden arındırmaktır. Bahsettiğimiz olay "zip"lemektir ve ya "rar"lamaktır. Bu "zip" ve ya "rar" terimleri programa göre değişir;) Pek önemli değil ama belirtmek istedim :)

tuhcumunn
21.Aralık.2007, 05:50
bravo forumcular hepınız sutten cıkmıs ak kasık odulunu kazandınız... sankı hıc bırınız hayatında bır tane bıle korsandan cd almadınız.. anlayısınız ıcın tesekkurler

Muhammet Celik
21.Aralık.2007, 05:56
Hayır girmiyor.

Hayır o olay korsana girmiyor. SIGames'in izin verdiği bir yöntem o

SI Games salak mı? oyunu 16 YTL yapar herkes alır...

Sizin yaptığınız bu olay yasal değildir ve korsana giriyor...

Uchiha Itachi
21.Aralık.2007, 05:59
bravo forumcular hepınız sutten cıkmıs ak kasık odulunu kazandınız... sankı hıc bırınız hayatında bır tane bıle korsandan cd almadınız.. anlayısınız ıcın tesekkurler

Bak bende korsan kullanıyorum ama kalkıp burada korsandan bahsetmiyorum ? Neden etik değerler vardır.Sen kalk 10 ytl atkı yap ben karşına tezgah açıyım senin atkını 5 ytl ye satıyım.Güzel olurmu ? Pahalıda olsa korsana kaçmak doğru değildir.Ha kaçıyorsan burada haktan hukuktan bahsetmiceksin arkadaşım.Ki bahsını yaptığımız şey suç ve forum kuralları dışında..

El Barto

Bunu yazmadaki amacınız nedir bilmiyorum ama size bugün yapılan kaçıncı açıklama sayısı hatırımda değil. Bu forumda illgal oyunlarla ilgili yardım alabilmeniz mümkün değil maalesef. Ama buda bizlerin hayatında hiç korsan oyun almadığı manasını taşımaz.

Uchiha Itachi

Tam tersiene Sigames satışlarını artırmak korsandan caydırmak için bu yönteme başvurdu.

Muhammet Celik
21.Aralık.2007, 06:07
Tam tersiene Sigames satışlarını artırmak korsandan caydırmak için bu yönteme başvurdu.

SI Games satışı arttırmak istiyorda oyunu neden bir yükleme hakkını tek satmıyorda beş yükleme hakkıyla birlikte satıyor? SI Games tek yükleme hakkıyla 16 YTL'ye satsa orjinalde bir patlama olmaz mı? Peki bunu SI Games düşünemiyor mu?

Bu arada hala inanmıyorsan SI Games'e sor hatta Turksportal yöneticlerine sor.

Uchiha Itachi
21.Aralık.2007, 06:11
SI Games satışı arttırmak istiyorda oyunu neden bir yükleme hakkını tek satmıyorda beş yükleme hakkıyla birlikte satıyor? SI Games tek yükleme hakkıyla 16 YTL'ye satsa orjinalde bir patlama olmaz mı? Peki bunu SI Games düşünemiyor mu?

Bu arada hala inanmıyorsan SI Games'e sor hatta Turksportal yöneticlerine sor.

Tek yükleme hakkıyla 1 cd ayrı bir maliyet 1 cd ile 5 yükleme hakkı çok ayrı bir maliyet.Sigames biliyor ki oyunlarını alan kesimin %70 öğrenci.Dünya'nın her kesiminde böyle.Öğrenciler istedikler bir şeyi genelde ortak almazlarmı ? Özellikle pahalı olanları.Asıl Sigames böyle bir pazarlama şekli yapamıcak kadar stratejisi düşük bir firma değil.Zaten bu yöntem korsan olsa şu sitede bahsedilmezdi ;)

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 06:14

PcGamer abimiz açıklamış zaten;)

KAYAR
21.Aralık.2007, 06:15
ya arkadaşlar yeni çıkan 9.0.2 yamasını indirdim sonra ona 2 kere tıkladım yüklendi o ama ondan sonra oyuna giricektm oyuna tıkladım '''cd key''' istedi normal 9.0.1 de cd key istemordu ama bunda istedi nasıl yapabilirm acaba yardım ederseniz sewinirim :icon_sad:

El Barto
21.Aralık.2007, 06:16
ya arkadaşlar yeni çıkan 9.0.2 yamasını indirdim sonra ona 2 kere tıkladım yüklendi o ama ondan sonra oyuna giricektm oyuna tıkladım '''cd key''' istedi normal 9.0.1 de cd key istemordu ama bunda istedi nasıl yapabilirm acaba yardım ederseniz sewinirim :icon_sad:

oyununuz korsan oldugu için böyle bir hata alıyorsunuz. Çözüm sormayın forum kurallarını okuyun. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=2358#c_rack

Muhammet Celik
21.Aralık.2007, 06:19
Tek yükleme hakkıyla 1 cd ayrı bir maliyet 1 cd ile 5 yükleme hakkı çok ayrı bir maliyet.Sigames biliyor ki oyunlarını alan kesimin %70 öğrenci.Dünya'nın her kesiminde böyle.Öğrenciler istedikler bir şeyi genelde ortak almazlarmı ? Özellikle pahalı olanları.Asıl Sigames böyle bir pazarlama şekli yapamıcak kadar stratejisi düşük bir firma değil.Zaten bu yöntem korsan olsa şu sitede bahsedilmezdi ;)

Peki 16 YTL yerine 30 YTL yapamıyor mu? ve yapsa yine patlama olmaz mı? ve Steam'den yani DVD'siz şekilde indirilmiyor mu?

Artık bu konu hakkında konuşmayalım.Çünkü konu v9.0.2 konusu, birde Turksportal'dan ve SI Games'den gerçek bilgiyi alabilirsiniz. Aldığınız bilgi benim dediğim gibi değilse benide bilgilendirirseniz sevinirim.

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 06:25
Biz zaten boşuna konuşuyoruz, hiç bir şey bilmiyoruz, hiç bir yöneticinin ve ya adminin yazısını okumadık ki sana söylüyoruz kusura bakma;)

Professeur
21.Aralık.2007, 06:27
Biz zaten boşuna konuşuyoruz, hiç bir şey bilmiyoruz, hiç bir yöneticinin ve ya adminin yazısını okumadık ki sana söylüyoruz kusura bakma;)
Taylan arkadaş bu konuyu daha fazla uzatmayalım demiş,gereği yok.

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 06:35
Evet bencede yok son mesaj olsun o bu konu ile ilgili neyse bu yamanın geldiği çok iyi oldu ya:)

ua_anil
21.Aralık.2007, 07:21
Herkes okumadan etmeden yorumlar yapıyor, sizin mantığınıza uyar uymaz bu önemli değil, Turksportal yönetimi ve Sigames yöneticilerine bu konularda birçok soru soruldu onlar da yasal olduğunu açıkladılar.

Neyse konuya dönelim :)

Yamayı kullanan arkadaşlar nasıl memnun musunuz eksikler var mı sizce hala?

UlquioRRa
21.Aralık.2007, 07:44
"Rip"lemek sesden arındırmaktır. Bahsettiğimiz olay "zip"lemektir ve ya "rar"lamaktır. Bu "zip" ve ya "rar" terimleri programa göre değişir;) Pek önemli değil ama belirtmek istedim :)

Rip sadece sesden arındırmak değil. Herhangi bir dosyanın arındırılması. Ama çoğunlukla ses dosyalarını kaldırıyorlar.

Kuchiki Byakuya
21.Aralık.2007, 08:20
açıkcası tam finallerin başlayacagı zaman çıkarmaları pek iyi olmadı :) zor dayanıyorum indirmemek için.

RequiemS
21.Aralık.2007, 08:30
Paylaşım için Teşekürler...

tuhcumunn
21.Aralık.2007, 08:46
diyecek söz yok zaten acıklama yapmanızada gerek yok bol sans

Nocna Mora
21.Aralık.2007, 09:45
Rip sadece sesden arındırmak değil. Herhangi bir dosyanın arındırılması. Ama çoğunlukla ses dosyalarını kaldırıyorlar.

Evet ses,grafik vb şeylerde labilir ben daha çok ses kaldırıldığı için öyle yazdım :)

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 10:03
valla arkadaşlar oyun steamda 29$ ye inmiş bende hemen aldım valla başlarda korsan ile idare ediyodum ama baktımki ben 1 sene boyunca gecemle gündüzümle bu oyunu oynuyorum türkiyeden de çok ekemek yiyen var bundan. dedim alayım bari. hem 4 arkadaşa 10 ytl den lisans satsam fm nin parası çıkıyo :D

uniwherecity
21.Aralık.2007, 10:47
peki arkadaşlar bende almayi planliyorum steam'den ...
peki bunun için beni aydınlatabilirmisiniz ?
nasil aliniyor...ödeme şekilleri neler ?

Aydin
21.Aralık.2007, 11:16
Kredi kartı, paypal ve daha hatırlayamadığım birçok ödeme seçeneği var. Ek kart kabul etmiyor yalnız bildiğim akdarıyla.

Steam hakkında birkaç şeyi şu konuya yazmıştım. buradan bakabilirsin:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70716

Ravenholm
21.Aralık.2007, 17:42
Ben indirdim ama rardan çıkarırken ''FM2009 v9.0.2 Patch Installer.exe dosyasında CRC hatası.Dosya bozuk.'' diyor yardım edebilirmisinz tekrarmı indirmem lazım tekrar indirirsem aynı sorun çıkar mı ?:(

El Barto
21.Aralık.2007, 17:44
Ben indirdim ama rardan çıkarırken ''FM2009 v9.0.2 Patch Installer.exe dosyasında CRC hatası.Dosya bozuk.'' diyor yardım edebilirmisinz tekrarmı indirmem lazım tekrar indirirsem aynı sorun çıkar mı ?:(

dosya hatalı inmiş tekrar indirmelisin. Ama bu böyle indi diye diğeride bozuk inecek değil. İndirme esnasında olan bir bozukluk. tekrar indirirsen düzelir muhtemelen.

Ravenholm
21.Aralık.2007, 17:47
dosya hatalı inmiş tekrar indirmelisin. Ama bu böyle indi diye diğeride bozuk inecek değil. İndirme esnasında olan bir bozukluk. tekrar indirirsen düzelir muhtemelen.

Bilgilerin için teşekkürler.

UlquioRRa
21.Aralık.2007, 18:07
902'yi kurdum bir girdim oyuna oyun versiyonu 9.9 gösteriyor.:D Online oynarken bir sorun çıkar mı?

Ravenholm
21.Aralık.2007, 18:10
Tekrar indirdim yine aynı sorunu verdi :uzgun:

El Barto
21.Aralık.2007, 18:19
Tekrar indirdim yine aynı sorunu verdi :uzgun:

ilk mesajdaki linkten indirmeyi dene sıkıştırılmışlarda sorun olabilir.

Aşk-ı Şehir
21.Aralık.2007, 18:20
@Ravenholm:

Sitede verilen linkten mi indirdin yoksa başka bir linkten mi?

Ravenholm
21.Aralık.2007, 18:22
Sitede anasayfadan.

Aşk-ı Şehir
21.Aralık.2007, 18:27
O zaman sigames'in sitesinden bir indir bakalım aynı hatayı alıcakmısın?

El Barto
21.Aralık.2007, 18:34

buradan dener misin?

erenredwolf
21.Aralık.2007, 19:44
arkadaslar ben yamayı yükledim ancak oyuna girmeye calıştığımda softanchor sayfası cıkyo key istyo nası halltcem bunu yardımcı olrsanız

El Barto
21.Aralık.2007, 19:49
arkadaslar ben yamayı yükledim ancak oyuna girmeye calıştığımda softanchor sayfası cıkyo key istyo nası halltcem bunu yardımcı olrsanız

oyununuz orijinal olmalı. olmadıgından u hatayı alıyorsunuz.