PDA

View Full Version : Sakatlık Probleminin Çözümü

Agueiro
06.Aralık.2007, 15:29
Evet arkadaşlar bildiginiz gibi her maçda cok fazla sakat verilmeye baslandı FM09 un hayatımıza girmesiyle birlikte bende bunun cozumunu su sekilde buldum.

Düzgün bir antreman programı ile ve maç içinde kondisyonu 65 in altına dusen oyuncuları oyundan alarak bu problemi aştım suan takmımda hiç sakat oyuncu yok sadece yapmanız gereken Sigamesin Forumundaki Tug's Training 2009 Taktigini indirin ve maç içinde kondisyonu 65 in altına dusenleri oyundan alın yararını göreceksiniz tam 3 takımda denedim sonuc müthiş

volkan_uzun
06.Aralık.2007, 19:09
Evet arkadaşlar bildiginiz gibi her maçda cok fazla sakat verilmeye baslandı FM09 un hayatımıza girmesiyle birlikte bende bunun cozumunu su sekilde buldum.

Düzgün bir antreman programı ile ve maç içinde kondisyonu 65 in altına dusen oyuncuları oyundan alarak bu problemi aştım suan takmımda hiç sakat oyuncu yok sadece yapmanız gereken Sigamesin Forumundaki Tug's Training 2009 Taktigini indirin ve maç içinde kondisyonu 65 in altına dusenleri oyundan alın yararını göreceksiniz tam 3 takımda denedim sonuc müthiş

bende oldum olası öyle kalabalık bi sakatlık problemim olmadı :) kendim olusturdugum guzel antreman paketlerim var her mevki icin. ama ben80 nin altına düşünce kıllanıyorum, 73-79 arasında değişiyorum aksi bi durum olmazssa (::)

cureshot
06.Aralık.2007, 19:49
Bunun kondisyonu 80'in altına düşeni çıkarmakla filan alakası yok arkadaşlar, ben de bu şekilde davranırım ama sakatlanacak adam yine sakatlanıyor. Antrenman filan diyorlar ama ondan da değil. Ben 10 yıldır bu oyunu oynarım, bu sakatlık her daim bela olmuştur. "Bana olmadı, hiç 5 aylık sakatlık görmedim." diyen arkadaşı da tebrik ederim açıkçası.

Agueiro
06.Aralık.2007, 19:53
bende oldum olası öyle kalabalık bi sakatlık problemim olmadı :) kendim olusturdugum guzel antreman paketlerim var her mevki icin. ama ben80 nin altına düşünce kıllanıyorum, 73-79 arasında değişiyorum aksi bi durum olmazssa (::)

Tabikii katılıyorum ama o oyuncunun yapısına göre ve yapılan maca gore degişiyor ornegin tottenham ile her macta dk 70e geldiginde modricin kondisyonu 69 u buluyor bende mecburen cıkartıyorum aynı sekilde dos santosda oyle yapılan mac ve oyuncuya gore degişiyor bu oyuncunun dayanıklılık derecesine gore degişir
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bunun kondisyonu 80'in altına düşeni çıkarmakla filan alakası yok arkadaşlar, ben de bu şekilde davranırım ama sakatlanacak adam yine sakatlanıyor. Antrenman filan diyorlar ama ondan da değil. Ben 10 yıldır bu oyunu oynarım, bu sakatlık her daim bela olmuştur. "Bana olmadı, hiç 5 aylık sakatlık görmedim." diyen arkadaşı da tebrik ederim açıkçası.

arkadasım sakatlık bela olur ama oyle 5 aylık sakatlık gerçekten hiç gormedim yani benim takımımda suan hiç sakat oyuncum yok tamamen yukarıda soyledigim teori ile ufak sakatlıklar oluyor ama mac içinde duzeliyor

baristayfur
06.Aralık.2007, 20:45
oyun sisteminizin sakatlıkla doğrudan ilgisi var arkadaşlar.

yavaş tempoda oynanan bi oyunla hızlı tempo arasında nekadar fark olduğunu anlatmama gerek yok.

kimi oyuncu yüksek tempoyu kaldırır kimisi kaldıramaz. bu antremanlar,oyuncunun dayanıklılığı,natural fitness i ile orantılıdır. çok fazla sakat varsa ya oyuncular sağlıklı deildir ya dayanıklılıkları düşüktür ya oyunn temposu o oyucuya göre çoktur yada antremanda bi sorun vardır. bunun çözümünü kendiniz çok rahat bulursunuz.

neden bukadar büyüyo anlayamadım ben. fm05ten beri oynuorm bu oyunu, hiç böyle bi duruma düşmedm.oyun hatası olduğunu düşünmüorm...

ayrıca bi maçta bi oyuncunuz gerçekten çok yorulduysa onu en az 2 gün dinlendirin.2 gün antreman yapmasada olur çok şey kaybetmezsiniz(aksine o oyuncunuzun skatlanma riski azalır)

Xipe Totec
06.Aralık.2007, 20:53
Arkadaşlar sezon öncesi hazırlık kampı için kendiniz bir antrenman programı yapın oyuncularınıza kondisyon yükleyin.. Lig başlamadan 1 hafta önce normal sezonda hangi antrenman programını kullanıyorsanız ona geçin.. Sakatlıkların nisbeten azaldığını görürsünüz..