PDA

View Full Version : Özel hareket ogretme sorunu

ShoTa
06.Aralık.2007, 21:13
Fm 09 tanıtımında genc futbolculara ozel hareket ogretebılecegımız soyleniyordu ancak ben Batuhan a ornegın boyle bır hareket ogretemıyorum Volkan Bekci ye de denedim Arda ya da denedım ama yapamadım ya ben yanlıs yerden denıyorum yada boyle bır ozellık yok yardımcı olursanız sevınırım:yildiz:

Melekovic
06.Aralık.2007, 21:20
Şöyle yardımcı olayım sana.Şimdi özel hareket öğretme olayı var.Ama genç oyunculara akıl hocası verirken nasıl ben bunu istemem diyor aynı şekilde genç oyuncular ben bu hareketi öğrenmem bu gereksiz diyebiliyor.Biraz oyuncu yapısıyla alakalı birazda daha yeni başladığın vakitlerde daha sana hoca olarak pek iyi gözle bakmıyolar.ileriki haftalarda durum değişiyor.Ama uyumlu bir oyuncu olursa mesela bendeki Bordo'daki Saivet gibi hoca farkı gözetmeyen bir genç olursa ne hareket verirsen sorun cıkarmadan öğreniyor.

ShoTa
06.Aralık.2007, 21:22
tesekkur ediyorum 1.5 yıl oldu galatasaray dayım ancak kımseye hareket ogretemeyınce canım sıkıldı Benmı yanlıs yapıyorum dıye dusunmeye basladım Bilgi icin tesekkurler

ahmet faruk
11.Aralık.2007, 06:09
Peki.Özel hareket nasıl öğreiliyor.Yani nerelere felan girmemiz lazım.

Oghuse
11.Aralık.2007, 07:44
Peki.Özel hareket nasıl öğreiliyor.Yani nerelere felan girmemiz lazım.

Oyuncu Etkileşimi (player intreaction) 'dan yapılıyor..

meterden
11.Aralık.2007, 19:10
türk ligindeki oyuncular ammada şımarık olmuş =P koskoca Trabzonspor teknik direktörüyüm ama kimse önerdiğim hareketleri kabul etmiyor =) insanın çok zoruna gidiyor yahu =)

cureshot
11.Aralık.2007, 19:24
Oyuncuların pozisyonlarıyla birebir alakalı hareketleri öğretmek istersen genellikle olumlu cevap veriyorlar. Kanat oyuncularına o kanattan topu sürmesini, "long shots" özelliği iyi olan bir oyuncuya sık sık uzaktan şut çekmesini, beklere sık sık hücuma çıkmalarını, vs. tavsiye ederseniz işe yarıyor.

SiR ToMaSRoSiCkY1
12.Aralık.2007, 21:04
Bu bir hata değildir.

ShoTa
13.Aralık.2007, 02:04
Bu bir hata değildir.

Yorum için teşekkürler :D

myres
13.Aralık.2007, 02:10
bunu öğrendiğim iyi oldu nereden yapıldığını bilmediğim için denememiştim.fazlada üzerine düşmemiştim.yarım sezon galatasarayda çalışim ardaya birşeyler öğretim bakalım (:

ShoTa
13.Aralık.2007, 02:14
bunu öğrendiğim iyi oldu nereden yapıldığını bilmediğim için denememiştim.fazlada üzerine düşmemiştim.yarım sezon galatasarayda çalışim ardaya birşeyler öğretim bakalım (:

Hiç heyecanlanma bence :D adam gibi ozellık ogretemıyosun ki ardaya data edıtor den de ogretırım o hareketlerı onemlı olan C.ronaldonun yaptıgı hareketlerı ogretmek gercı c.ronaldo da yapamıyo o hareketlerı oyunda ama olsun :D 3d diyince heyecanlanmıstım ama sımdı keske 3d yapmasalardı dıyorum ne guzel c.ronaldo sag dan topu alır kosar kosar 3-4 kısı calımlar kalecıyı gecer golu atar dıyodum :D ama hayallerım suya dustu su Flip flop mudur nedır onu bıle yapamıyo ya :D reziillik valla Pes 2009 da bile coach modunda oynatabılıyosun oyunu adam gıbı keske oyle bıse yapsalardı :D pes 2009 un grafıklerınden yararlansalardı. 2 gb a sacma bıse yapcaklarına 10 gb a adam gıbı bıse yapsalardı :S

canalkan34
13.Aralık.2007, 02:54
http://www.hizliresim.com/2008/12/12/9563.jpg

ben yaptım galiba =) Arda ve Aydın asi çıktı ama diğer 3 futbolcu gelecek ayda yapmayı deniceklerini söylediler :)

DaveJones
13.Aralık.2007, 03:06
Bazı oyuncular kendine yararlı olacağına inanmadığı için kabul etmiyorlar. Benim oyuncular genelde kabul ediyorlar. Birkaç ay çalışıyorlar hareketi öğrenmek için. Ben şu ana kadar 15 e yakın futbolcuya hareket öğrettim. Sadece 1 i başarısız oldu.

canalkan34
13.Aralık.2007, 03:11
Bazı oyuncular kendine yararlı olacağına inanmadığı için kabul etmiyorlar. Benim oyuncular genelde kabul ediyorlar. Birkaç ay çalışıyorlar hareketi öğrenmek için. Ben şu ana kadar 15 e yakın futbolcuya hareket öğrettim. Sadece 1 i başarısız oldu.

iyimiş :) valla bravo