PDA

View Full Version : Fm 09 Detaylar

GReeN BeReT
07.Aralık.2007, 06:26
Merhaba arkadaşlar,bu konuda oyunda dikkatimizi çeken özellikleri paylaşalım.
Ben başlayayım.
-Ceza sahası içerisine giren kanat oyuncunuz arkaya çok güzel paslar çıkarabiliyor ve bunun sonucunda güzel goller olabiliyor.Hele de arkaya koşan futbolcunuz oldukça hızlı bir isim ise -mesela Balili- Fm 08'de bu tür pozisyonlar genellikle kornerle sonuçlanırdı.
-Top kapma yüzdesi çok büyük önem arzediyor.Geçen seneye göre maçlarda daha çok top kapma-kaptırma olayları yaşanıyor bu da haliyle oyunu tamamen etkiliyor.
-Beklerin orta açmaları da daha kullanışlı hale getirilmiş,geçen sene hep bek oyuncularımın ortası rakibe giderdi ya da hiç orta açmadan yanındaki oyuncuya vermek zorunda kalırdı.Bu sene bekler hücumda daha aktifleştirilmiş bence.
-Bu hususta tam emin değilim ancak birebirde kalecilerin alan daraltma imkanı artırılmış gibime geldi.Önceden genelde çizgide beklerken şimdi daha çok alan daraltmaya çalışıyorlar,saçma sapan yerlerde durmuyorlar.Kalecilerin ani çıkış özelliği daha da önemli olmuş sanki.
-Ppm eğitebilme özelliğinin konulması ile birlikte gerçekten kendimizin yetiştirebileceği oyuncuların olmasının adımı atılmış.
-Oyun "taktiği koy maça çık,belirli oyuncuları satın al geliştir" kısırlığından kurtarılmış.Burada yine ppm eğitebilme özelliği kendisini gösteriyor.Örneğin benim için oyun daha zevkli bir hal aldı.16 yaşında adamı alıp istediğim ppm'i yükleyip istediğim tarzda bir oyuncu yetiştirmek çok eğlenceli olacağa benziyor.

Bunlar benim gördüklerim benim fikirlerim,doğru olabilir veya olmayabilir.Değişik fikirler üzerinde tartışarak doğruya ulaşabiliriz ve bu bilgilerden yararlanıp iyi taktikler oluşturabiliriz.Oyunu daha zevkli hale getirebiliriz.Şimdi sıra sizde :)

mgokalparslan
07.Aralık.2007, 18:09
ben de scouting ile ilgili bir kaç sey eklemek istiyorum.scouting olayı oyunda benim en çok sevdiğim ve uyguladığım olaydır.genelde uzun süreli oynadığım için en çok yaraladığım ve zevk aldığım bölümdür.

-scout sayısında belirli bir artış var,fenerbahçe ile 2. sezonumda ve hoffenheim ile sezon başında scoutlar ile anlaşınca yönetim bana 10 scout sınırlaması getirdi.fm 2008 de madrid,barca yı seçip şampiyonlar ligi ni alsanız bile en fazla 6-7 taneye izin veriyorlardı bu bakımdan daha çok scout ve araştırma olanağımız var.

-scout ları gödereceğiniz yeri seçerken açılan menüde sol altta roaming diye bir seçenek var. scoutları kıtalara yollarken bu seçeneği açık bırakırsanız sürekli seçtiğiniz yerde geziyor ve hiç durmuyor.(keşke burada ülkelere de yollarken de roaming seçenerği yapsalardı,çünkü özellikle uzun süreli oynarken sürekli yeni regen çıkıyor ve özellikle kendi ülkenizi araştıran bir scout için sürekli tekrar göndermek zorunda kalmazdık.)

-scout ları yolladığınız andan itibaren her ay size oyuncu raporu sunuyorlar.

-fm 2008 de scout larınızın özellikleri çok iyi değilse get scout report dediğinizde oyuncu ile ilgili hiç bir şey bulamıyordu ve tekrar get scout report yapmanız gerekebiliyordu.2009 scout kötü bile olsa en azından ilk seferde bu bilgileri verebiliyor.

-yine scouting de gönderebileceğiniz yerlerde world diye bir seçenek var. buraya yolladığıız scout dünyanın sürekli her yerini geziyor ve eğer scout sayınız yeterli değilse ücra yerlerden iyi oyuncular bulabiliyor.

onurcutie
11.Aralık.2007, 05:36
ppm nedir arkadaşlar ve şu antremanları biri bana anlatsa,istediğimiz oyuncuya istediğimiz hareketi nasıl öğretebiliyoruz?

irresolute
11.Aralık.2007, 05:56
oyuncuya istediğin hareketi öğretme durumu oyuncu etkileşimi dedikleri player interraction bolumunde oluo.......sana birkac tane secenek verilmiş sen onlardan birini oyuncunun calısması için seciosun oyuncu da ona calısıo ama her zmn oyuncu o özelliğini geliştirmio die biliom ben oyuncuya baglı yani.....ppm de bu özelliğin adı olması lazım yanlıs biliosam kusura bakma

Addolorato
11.Aralık.2007, 05:59
Beklerin orta açmaları da daha kullanışlı hale getirilmiş,geçen sene hep bek oyuncularımın ortası rakibe giderdi ya da hiç orta açmadan yanındaki oyuncuya vermek zorunda kalırdı.Bu sene bekler hücumda daha aktifleştirilmiş bence.

Evet Emre Haklısın Özellikle Daniel Alves , Belletti ve Gökhan Gönül Gibi Oyuncular Çok Güzel Asistler Yapabiliyor :)

Lucas Neill
11.Aralık.2007, 08:28
Fm de dikkat ettiğim ve sinir olduğum olay oyuncunun mevkisini değiştirip Amc yaptığımda 7 civarı olan puanın bi anda 5.5 veya 6 civarı olması.Mata solda taş gibi oynuyo adamı amcye bi alıyorum ne pas atıyo ne dribling yapıyo aynı şey Arda'da geçerli.Lincoln'ü mc oynattığımda iyi oynuyo maç içinde bi amc ye alıyorum puan yerlerde eski Lincoln'den eser yok...Bu sizde de oluyo mu?

onurcutie
12.Aralık.2007, 09:40
teşekkürler irresolute arkadaşım deneyeceğim;)

turanistcephe42
12.Aralık.2007, 18:35
Fm de dikkat ettiğim ve sinir olduğum olay oyuncunun mevkisini değiştirip Amc yaptığımda 7 civarı olan puanın bi anda 5.5 veya 6 civarı olması.Mata solda taş gibi oynuyo adamı amcye bi alıyorum ne pas atıyo ne dribling yapıyo aynı şey Arda'da geçerli.Lincoln'ü mc oynattığımda iyi oynuyo maç içinde bi amc ye alıyorum puan yerlerde eski Lincoln'den eser yok...Bu sizde de oluyo mu?
Evet bendede oluyor.Sen sen ol sakın oyuncunu yerini değiştirmeye kalkma.

can777
14.Aralık.2007, 02:03
ben de değişmeyen bir detay yazayım ..
hala nedense kalecinin degajlarını hep karşı taraf alıyor istisnasız.. detay bile olsa oyunun gerçekçiliğini zedeleyen bir durum ..

Addolorato
14.Aralık.2007, 02:07
Kaleciler'in Asist Yapabilitesi Oldukça Artmış.

can777
14.Aralık.2007, 02:17
şimdi karşıma çıktı. sezonun kalecisini oyladım az önce ... ilk 3 kaleciyi (Ligue 1)

Nocna Mora
14.Aralık.2007, 02:49
O her zaman yapılabiliyor :)

pharaoh
17.Aralık.2007, 06:12
arkadaşlar bu konuyu yazacak başka bir başlık bulamadım o yüzden buraya yazıyorum. oyunun orijinalinin dijital ortamdan %25 gibi bir indirimle kredi kartı bilgileri girilerek indirebildiğini duymuştum. bu bilginin aslı var mıdır bilgisi olan anlatabilir mi?

Oghuse
19.Aralık.2007, 10:39
Bazı eksik yanları da yok değil mesela her zaman düşünmüşümdür neden bu oyunda hiç çift vuruş verilmez, niye ayak fazla kalkmaz..

ceyyhun
19.Aralık.2007, 21:53
Daha önceki fm lerde başıma gelmemişti, belki yeni bir özellik değildir. başkandan takım için feeder club istediğimde bana dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir takımı seçme şansını sundu. normalde 3-4 tane alternatif sunuyorlardı ama bu sefer dünya üzerindeki mevcut her takımın bulunduğu bir listeyi sundu başkan

Oghuse
19.Aralık.2007, 22:00
Daha önceki fm lerde başıma gelmemişti, belki yeni bir özellik değildir. başkandan takım için feeder club istediğimde bana dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir takımı seçme şansını sundu. normalde 3-4 tane alternatif sunuyorlardı ama bu sefer dünya üzerindeki mevcut her takımın bulunduğu bir listeyi sundu başkan

Geçen seride de olan birşey takımının güvenini kazandığın zaman sana istediğin türde pilot kulüp seçme imkanı sağlıyorlar..Fm 2008'de de vardı..

cureshot
19.Aralık.2007, 22:57

Sanırım senin dediğin şey kulüpte belli bir süre geçirince hangi tür bir anlaşma isteyebildiğin gibi, istediğin bir kulüple anlaşma zemini de aramalarını isteyebiliyorsun. Sen isteğini ilettiğin zaman altta 3 tane buton çıkıyor. Birisi "confirm" seçeneği, yani onaylama tuşu. Diğeri anlaşmanın türünü seçebileceğin tuş. En soldaki ise "club" tuşu. Ona basıp dünyanın herhangi bir kulübünü seçerek yönetimden o kulüple anlaşma zemini aramalarını isteyebiliyorsun.

eXcitinG
20.Aralık.2007, 00:32

OyuncuLarın mevkiLerine daha uygun yer neresi ise orada oynatmaya özen göstermeLisin. Ha adam soLda oynuyordur ama AMC de oynuyordu oynatabiLirsin ama aynı performansı göstermesini de bekLememeLisin. Gerçek hayatta da bu böyLedir. O ikinci mevkisi oyuncunun seni idare etme amacLı kuLLanacağın mevkisi oLmaLı.

LincoLn konusunda MC de oynarken asıL mevksi oLan AMC de performansının düşüyor oLması garip. KomutLar iLe iLgiLi bir kaç ayar yapman gerekebiLir. AMC de oynayan bir oyuncu daha bir serbestLik ister. Bu ayarLara da dikkat etmen gerek.

Oghuse
20.Aralık.2007, 01:05

Evet ilk başta dediğini yanlış anlamıştım ki dediğin olay biraz önce banada oldu ve benden istediğim herhangi bir klübü seçmemi ve seçti klüple müzakerelere başlayacaklarını söylediler..Evet yeni bir özellik..

wolfson
25.Aralık.2007, 20:53
BAzı arkadaşlar söylemiş ben de biraz ekleyim. Çok rahat top kaptırıyosunuz ve bu kısa pas oynayanlar için büyük sorun.Defansta kısa pas yaparken rakip takım forvetleri araya dalıp topu alıyo ve gol atıyolar bir de kaleci topu defansa verirken çooooooooook büyük hata yapıyoo topu adeta kasıtlı bi şekildeymiş gibi rakibe atıyoo ve sonuç GOL! Buna biraz daha dikkat etmesi lazım SİGA nın.Oyun bence daha zorlaşmış.Rakip takım kırmızı görmesin diye ben dua eder oldum :D KIrmızı görüyolar 4-1-4 yapıyolar gol atabilirsen aşk olsun :@ Yardımcı olabileceğimi düşündüm :D

Cengo
26.Aralık.2007, 06:26
BAzı arkadaşlar söylemiş ben de biraz ekleyim. Çok rahat top kaptırıyosunuz ve bu kısa pas oynayanlar için büyük sorun.Defansta kısa pas yaparken rakip takım forvetleri araya dalıp topu alıyo ve gol atıyolar bir de kaleci topu defansa verirken çooooooooook büyük hata yapıyoo topu adeta kasıtlı bi şekildeymiş gibi rakibe atıyoo ve sonuç GOL! Buna biraz daha dikkat etmesi lazım SİGA nın.Oyun bence daha zorlaşmış.Rakip takım kırmızı görmesin diye ben dua eder oldum :D KIrmızı görüyolar 4-1-4 yapıyolar gol atabilirsen aşk olsun :@ Yardımcı olabileceğimi düşündüm :D

Taktiğinizden dolayı olmasın, geride fazla pas yapılmaz, tabi ki pres yapıp kaparlar.

Bazı eksik yanları da yok değil mesela her zaman düşünmüşümdür neden bu oyunda hiç çift vuruş verilmez, niye ayak fazla kalkmaz..

Hay yaşa..

BeaT
26.Aralık.2007, 08:54
eskisi gibi yıldızları ucuk transferlerle değilde makul bir ücrete alabiliyorsunuz ve eskiden takas hiç yoktu buda biraz geliştirilmiş taktik oklarını istediğiniz yöne aktaramıyorsunuz buda oyunu biraz zorlaştırmış.

alisefer
26.Aralık.2007, 09:34
Kaleciler'in Asist Yapabilitesi Oldukça Artmış.

o da neki:) bank asya da rakip kaleci degajı bi asıldı 90 metra hhhhhhhooooooooppp top benim kalede:) monitörü kırcaktım ama yni aldım lcd zor tuttum kendimi..benim kalecimde yabancı yani gelecek vaadeden bir arkadastı:)halada oyle:P

3842
28.Aralık.2007, 02:29
Oyunda AMC'ler fazla gol atamıyor , MC'de oynattığım Mehmet Topal 7 gol AMC'de oynattığım Lincoln 2 gol attı

Oghuse
28.Aralık.2007, 02:39
Oyunda AMC'ler fazla gol atamıyor , MC'de oynattığım Mehmet Topal 7 gol AMC'de oynattığım Lincoln 2 gol attı

Aksine bende Lincoln en çok gol atan oyuncum AMC mevkine verdiğin komutlardan kaynaklı olabilir..

3842
28.Aralık.2007, 03:33
hangi versiyon ile oynuyorsun ?

Oghuse
28.Aralık.2007, 03:34
9.1.0 versiyon

Deniz
28.Aralık.2007, 03:46
Amc atabiLiyor arkadaşLar.. Sahada en çok çaLışan Amc diyebiLirim hatta.SakatLanma riskide var tabi..

Bekq
28.Aralık.2007, 04:27
Bende Güiza 2 Sezon 7-8 gol attı.Tüm maçlarda oynadığı halde.Ama bu sene toparlandı her maç 2-3 gol atıyordu.Ama oda ne.Oyuncum 9 ay sakatlandı.Buda benim şansım.:( :D

3842
28.Aralık.2007, 08:31
Sanırım benim taktik ile ilgili bir durum , bu arada Amc'ler gerçekten çok yoruluyor, free role olmalarına rağmen ve arkalarında iki babayiğit mc olsa bile çok yoruluyorlar.

Deniz
30.Aralık.2007, 02:22
Sanırım benim taktik ile ilgili bir durum , bu arada Amc'ler gerçekten çok yoruluyor, free role olmalarına rağmen ve arkalarında iki babayiğit mc olsa bile çok yoruluyorlar.HakLısın,oyuna başLadığımda iLk hazırLık maçıma as kadro çıktım.LincoLn,Amc'de zaten.Maçtan çıkınca %44 kondüsyonu vardı.Diğer maça aLamadım o bakımdan.Amc oyuncuLarı cidden çok yoruruyorLar..

balimers
31.Aralık.2007, 06:45

ben gördüğümde çok şaşırmıştım kalecim topu almak için ceza sahası çizgisine kadar geldiuçtu topu yakaladı ve dışarı kaydı rakip çift vuruş kazandı kalecim sarı kart gördü ve golü yedim o pozisyonda türkiye kupasından elendim böylelikle:schaf:

bluedisc
01.Ocak.2008, 22:43
bir oyuncu baska bir oyuncuyu nasil eğitebiliyor yardım ederseniz sevinirim:)

Lucas Neill
08.Ocak.2008, 03:57
Ben maç 0-0 dk 75 falanken taktiğe giriyorum ofansif oyun tarzına geçiyorum oyuncu komutlarını ofansif yapıyorum taktiği yaptıktan sonra ne hikmetse bi daha maçta önemli bi atak olmuyo en sinir olduğum şey bu...Bi başka dikkatimi çeken olay mesela ben Arsenal'ım rakibim Tottenham adamlar 90 dk savunma yaptılar kontratak oynadılar tek şutları var o da gol oldu ve ben gol atamadım ama ben Tottenham'la oynarken veya küçük bi takımla büyük bi takıma karşı oynarken aynı şekilde kapalı savunma kontratak oynuyorum en az 3 gol yiyorum bu acayip sinir bozucu bişey belki taktiğimle ilgilidir ama pek sanmıyorum...

cureshot
08.Ocak.2008, 04:13
Oyunun yapay zekasının kullanıcıyı delirtmek hususunda önümüze sunduğu durumları konu alan bir konu vardı forumda. Bu da onun gibi bir şey. Gerçek hayatta olduğu gibi oyunda da "kader" var sanırım; bir şey olacaksa oluyor ne yaparsan yap. :)

baristayfur
08.Ocak.2008, 04:49
birde şöyle bi durumda var.

Örneğin şampiyonlar ligi elemelerinde kura çekiosunuz. kuradan önce oyunnu kaydedin.yeniden kurayı çekin hep aynı takımla eşleşiosunuz.nekadar denerseniz deneyin deişmio :D

ancar
08.Ocak.2008, 09:44
bide sole bısı var feeder klup seçecez feeder kulübü buldu başkan feeder kulübün oyuncularına bakmak ıcın gırınce loan .... gıbı bır komut cıkıor orasın anlamadım mesela sızdede cıktı mı

cureshot
08.Ocak.2008, 10:01
bide sole bısı var feeder klup seçecez feeder kulübü buldu başkan feeder kulübün oyuncularına bakmak ıcın gırınce loan .... gıbı bır komut cıkıor orasın anlamadım mesela sızdede cıktı mı

O her takımda çıkar. O kulüpteki oyuncuların kiranabilme durumunu araştır demektir.

USHAKA
18.Ocak.2008, 22:27
Bence oyuncu puanlaması çok iyiydi, bozulmuş. Gerçi 2 oyundur oynamıyorum, belki bundan önceki oyunlarda değişmiştir ama önceki puanlama sistemi çok iyiydi. 6 vasattı ve oyuncular oyuna bununla başlıyorlar, iyiler 7, çok iyiler 8 vs. alıyordu. Puanlamalar küsüratlı yapılmış, en fazla buçuklular konsaydı bence yeterliydi. Bir de 6.4 oyuna başlarken futbolcunun aldığı puan. Ve eğer vasat bu demekse benim oyuncuların çoğu kazandıkları maçta bile vasatı pek aşamıyor. Bu konuda çok cimri davranmış FM bu kez.

jacktd
18.Ocak.2008, 22:45
Bence FM 2009 tam bir fiyasko özellikler fazla abartılmış, sadece kadrolar yenilense bile yeterliydi bu oyuna... FM 2008 i tek geçerim ...

Cengo
19.Ocak.2008, 02:01
Bence FM 2009 tam bir fiyasko özellikler fazla abartılmış, sadece kadrolar yenilense bile yeterliydi bu oyuna... FM 2008 i tek geçerim ...

08'de 09'a göre herşey statik, sürekli aynı şeyleri görmekten zevk alınıyorsa bilemeyeceğim.

Bence oyuncu puanlaması çok iyiydi, bozulmuş. Gerçi 2 oyundur oynamıyorum, belki bundan önceki oyunlarda değişmiştir ama önceki puanlama sistemi çok iyiydi. 6 vasattı ve oyuncular oyuna bununla başlıyorlar, iyiler 7, çok iyiler 8 vs. alıyordu. Puanlamalar küsüratlı yapılmış, en fazla buçuklular konsaydı bence yeterliydi. Bir de 6.4 oyuna başlarken futbolcunun aldığı puan. Ve eğer vasat bu demekse benim oyuncuların çoğu kazandıkları maçta bile vasatı pek aşamıyor. Bu konuda çok cimri davranmış FM bu kez.

Tam tersi, oyuncular çoğu zaman çok iyi puanlar almazlar.

Maçı kazandıran maçın en iyi puanını alır, o da genelde iyi oynayıp üzerine gol atandır.Maçların büyük çoğunluğunda 10 veya 9 alabilecek oyuncular yoktur.Maçlar karga tulumba geçer, gol atan oyuncu maçı kazandırır puanının yükselmesi çok normal.

Eski oyunlardaki hatalıydı.
Herkesin 10 olamaz neye göre 10, kime göre 10?
Amatör takımdaki oyuncunun futbolu ile Süper Lig'de oyuncunun futbolu aynı mı?

USHAKA
20.Ocak.2008, 04:38
9 ve 10'dan bahsetmiyorum canım. Ama bu oyunda 8 bile çok zor geliyor.

Bu arada oyuncunun özelliklerindeki "Positions" bölümüyle ilgili bir sorum olacak. Buradaki sınıflandırmaların sıralı listesini verebilir mi biri?

Yani; bir futbolcu "Doğal" yazan yerinde mi daha iyidir, yoksa "Başarılı" yazan yerinde mi?

Ya da "Etkisiz" mi daha kötüdür, yoksa "Beceriksiz" mi?

Lucas Neill
25.Ocak.2008, 23:46
Oyunda puanla ilgili gözüme bi olay çarptı.Örneğin Walcott'u 70 dk AMR oynattım 7.1 ile oynuyodu maç içinde 2 forvet oynamaya karar verdim ve Walcott'u forvete koyup Walcott'un yerine Gomez'i aldım ama 70 dk 7.1 ile oynayan Walcott bi anda 5.9 a düştü.Genelde forvet dışında bi oyuncumu forvete koyup hiç oynatmayıp çıkardıktan sonra puanı hep 5.9 falan oluyo bence çok büyük bi saçmalık bu...Biraz uzun oldu ama anlatabilmişimdir umarım..

batunaydurann
26.Ocak.2008, 17:15
yattara süper oynuyordu 13 maçta 10 asist küt 5 ay sakat hep böle oluyor :D

ahmettani
27.Ocak.2008, 04:47
fm 2009 fm 2008 deki zevki vermiyor

theimam
28.Ocak.2008, 16:13
bi sorum olucaktı arkadaslar yabancı oyuncuların türk statusunde oynaması icin bişey yapmak gerekiyormu

express
06.Şubat.2008, 18:13
Hayır oyuncu vatandaslık alacagı ulkede personel bolumunde belirtilen gün kadar bulundugu zaman kendiliginden alıyor

Bir kaç gun once basıma gelen bi olayı sizinle paylasmak istedim ankaragucu ile fenerbahce deplasmanına gidicektim mactan 2 gun evvel onemli bir futbolcum 2 ay gibi bir sure ile sakatlandı dedim tamam olabilir neyse mac gunu geldi cattı tam maca gir dedim oyun hata verdi cıkmak zorunda kaldım daha sonra tekrar oyunu actım maca 2 gun kala mekmet yılmaz bu sefer 2 ay sakatlık gecirdi boyle bir olay neden kaynaklanıyor acaba?*

Oghuse
06.Şubat.2008, 18:30
@express

Sadece denk gelmiş..

aix2
07.Şubat.2008, 18:15
Oyunda genelde (bizdeki)forvetler çok az gol atıyor ve ortasahalar daha çok gol atıyor.

Walter Sakana
07.Şubat.2008, 23:51
bazı oyuncuların mevkisi değişince puanı düşüyor gibi şeyler yazılmış özellikle lincoln hakkında. Ben oyuncunun maç içindeki puanına bakmıyorum çünkü bana göre performansını yansıtmıyor. Maçı izliyorum, istatistiklere bakıyorum oyuncum gayet iyi, örneğin çok olan birşey- 7de 7 top kapmış, kaptığı topları olumlu kullanıyor pas yüzdesi yüksek, gol pası veriyor vs.. canavar gibi oynuyor. Puanına bi bakıyorum 6.0-6.3 arası...alakası yok. Özellikle interception kaçırdığı zaman puanı çok düşüyor buna dikkat edin, yani bir hata yaptığı anda puanı bayağı düşüyor, aynı şekilde gol yada asist yaptığında nasıl birden artıyorsa.

9.1 patchi ile oynuyorum ve malesef bende Lincoln'den bi türlü istediğim verimi alamadım. İlk sezon fena değildi gerçi yaklaşık 15 gole gol ve asist olarak katkı yaptı. Bide şöyle bi durum var (daha önceki Fm versiyonlarındada bu dikkatimi çekti) , oyuncunun kariyeri boyunca yakaladığı ortalamaların (gol/asist vs- gerçek hayattaki geçmiş performans kayıtları) çok üstünde bir performans almanız biraz zor. Yani Lincoln pek 10 golün üstüne çıkan bir oyuncu değil ve oyundada süper bile oynasa sezon sonu toplam gol ve asist sayısı geçmiş ortalamalarından çok farklı olmuyor. Keza Arda ve diğer tanınmış oyuncular içinde aynı şey geçerli.

silent17
08.Şubat.2008, 19:02
arkadaşlar oyuncuları kiralık yolluycam ama adamlar benden ilerde bu oyuncuları parayla alabliyolar ucuza. ordaki menüde esneklik kısmını görüşülemez yapsam benden bu oyuncuları kaparlarmı?

Walter Sakana
08.Şubat.2008, 21:09
arkadaşlar oyuncuları kiralık yolluycam ama adamlar benden ilerde bu oyuncuları parayla alabliyolar ucuza. ordaki menüde esneklik kısmını görüşülemez yapsam benden bu oyuncuları kaparlarmı?

diyelim oyuncun 3m avro değerinde. Sana, atıyorum 300bin avro peşin (fee) 2.7milyon avro'da istediği zaman satın alma opsiyonu (future fee) olarak teklif getiriyorlar. Genelde bu teklifin toplamı oyuncunun o anki değerine eşit oluyor. Bu teklifi kabul ettiğin zaman oyuncunu kiralayan klüp eğer isterse oyuncunu 2.7 milyon avroya transfer etme hakkını alıyor (kiralama dönemi bitiminde) . Eğer bunu kabul etmek istemiyor ve oyuncunu sadece kiralamak istiyorsan fee'yi 0 (sıfır) ve future fee'yi "not set" yapıp karşı teklif yolla. Genelde kabul ediyorlar.

izmer96
19.Şubat.2008, 21:01
1 tanede benden , super takim ve taktik oturturuyorsun ilk sezon diyelim cok iyi oynuyor takimin , buyuk bir takim la oynuyorsun , manchester utd , chelsea , arsenal , real , vesaire vesaire , oyunu domine ediyorsun 35 tane karsi karsiya gol kaciriyorsun , adamlar pozisyon olmadan kornerden frikikden kesinlikle atiyorlar :D 1 kere basima gelen olay degil dikkat edin kesinlikle boyle

Trabzonspor
19.Şubat.2008, 21:12
1 tanede benden , super takim ve taktik oturturuyorsun ilk sezon diyelim cok iyi oynuyor takimin , buyuk bir takim la oynuyorsun , manchester utd , chelsea , arsenal , real , vesaire vesaire , oyunu domine ediyorsun 35 tane karsi karsiya gol kaciriyorsun , adamlar pozisyon olmadan kornerden frikikden kesinlikle atiyorlar :D 1 kere basima gelen olay degil dikkat edin kesinlikle boyle

Evet bu bana çok olmustu bir kere hatırlıyorum Blackburn-Liverpool oynuyoruz enfieldde adamalr 3 atak yaptı hepsi gol biz yam 22 şut attık ama gol yok :D çileden çıkardı beni o maç

Deniz
19.Şubat.2008, 21:29
Oyuncu alırken dikkat edelim o zaman, son vuruşları iyi olan bir oyuncu alın siz de böyle galibiyetler alabilirsiniz :)

izmer96
19.Şubat.2008, 22:23
Oyuncu alırken dikkat edelim o zaman, son vuruşları iyi olan bir oyuncu alın siz de böyle galibiyetler alabilirsiniz :)

haklisin , pandev , robinho , balotelli , cardozo , benzema bunlarin hepsinin son vuruslari cok kotu :D

Trabzonspor
19.Şubat.2008, 22:34

sımdı Bojan-cruz-palacıo bıtırıcı degıl mı ?

izmer96
19.Şubat.2008, 22:40
sımdı Bojan-cruz-palacıo bıtırıcı degıl mı ?

arkadas uzaydan adam getirmemizi bekliyor herhalde , bitiricilik 20 soguk kanlilik 20 falan filan :D

Deniz
19.Şubat.2008, 23:00
Arkadaşlar siz sadece tekniksel özelliklere bakıyorsunuz, zihinsel özellikleri hiç göz önünde bulundurmuyorsunuz.. 4/4'lük, 4/3'lük futbolcumu onlar, sadece bitiricikleri iyi.Diğer özellikleri göz önünde bulundurmuyorsunuz.Oysa ki bir Liverpool'daki Torres nasıl? Bir Barcelona'daki Eto'o?

izmer96
19.Şubat.2008, 23:51
Arkadaşlar siz sadece tekniksel özelliklere bakıyorsunuz, zihinsel özellikleri hiç göz önünde bulundurmuyorsunuz.. 4/4'lük, 4/3'lük futbolcumu onlar, sadece bitiricikleri iyi.Diğer özellikleri göz önünde bulundurmuyorsunuz.Oysa ki bir Liverpool'daki Torres nasıl? Bir Barcelona'daki Eto'o?

dostum sen oyunu daha once hic oynamamissin gibi konusuyorsun simdi benzema nin mentali dusukmu ? pandevin dusukmu ? tabiki torres gibi degil de zaten torres gibi adamlarida getiremezsin oyle ilk seneden ,

ayrica sunuda ekliycem city ile oynuyorum su anda ilk sezonun sonuna yaklastim , arsenal , chelsea , manchester utd , liverpool 4 uylede 2 kere oynadim maclarin %90 inda en az 3 tane karsi karsiya yakaladik cogunu kaleciler kurtardi mac sonu kalecileri macin adami oldu ama adamlar frikik yada kornerde bi sekilde atiyorlar yani sorun yok onlar icin

korkmaz86
26.Mart.2008, 05:07
birde 2.sene uefa kupasının yapısı değişiyor.gruplar 4 takımlı oluyor vs..

Deniz
26.Mart.2008, 05:19
Evet. 2. sene UEFA da grupLar 4 er takımLı. 5 er takım diye güvendim, fazLa kasmadım. Bir baktım 2 takım çıkıyormuş. Çıkamadım gruptan :)

Dinozzo21
23.Haziran.2009, 13:47
bekler konusunda haklısın gercekten :)
eski fm lerde kaleci topu uzun atar forvet alır gol olurdu artık boyle değil daha organize goller oluyor