PDA

View Full Version : Bilgisayarın bazı maclarda rakibe topilli davranmasına inanıyor msunuz?

zqr
09.Aralık.2007, 02:09
Evertonla oynuyorum REal madrid ile yarı final şampiyonlar liği macı ilk maçı 2-0 aldım sonrakı mac 3-0 son dakıka golleıyle yenıldım burda oynu kaydettım liği bitirdim sonra bu maca nasıl oynasam kazanırım diye ( bu arada grupta da aynıdık 2 kere 2-0 ve 3-0 yendım)
tekrar actım ilk macın aynı taktıgıyle 4-5-1 4-4-2 defensaif ofansif 4-4-1-1 vs
actıgımda adamlar hep daha ii oynadı 8 kere actım sonunda 4-4-2 ofanıfte 1-1 bitti kaleyi onlar daha cok yokladı. Demek istediğim sanki sana Final ben oynatmamak için herseyi yaparım diyen
karsımda bir bilgisayar vardı.
soru-1 bu dediklerım sıze de dogru geliyor mu
soru-2 siz hangi taktikle oynardınız(3kere adamlarını yendıgım taktıkle elendım 2 kere)

Coupet
09.Aralık.2007, 09:34
Evertonla oynuyorum REal madrid ile yarı final şampiyonlar liği macı ilk maçı 2-0 aldım sonrakı mac 3-0 son dakıka golleıyle yenıldım burda oynu kaydettım liği bitirdim sonra bu maca nasıl oynasam kazanırım diye ( bu arada grupta da aynıdık 2 kere 2-0 ve 3-0 yendım)
actıgımda adamlar hep daha ii oynadı 8 kere actım sonunda 4-4-2 ofanıfte 1-1 bitti kaleyi onlar daha cok yokladı. Demek istediğim sanki sana Final ben oynatmamak için herseyi yaparım diyen
soru-2 siz hangi taktikle oynardınız(3kere adamlarını yendıgım taktıkle elendım 2 kere)

belki başka nedenler vardır. yani oyuncuların bir olaydan ya da açıklamadan dolayı o maçta moralsizdir aksine rakip oyuncular çok büyük moral ve hırsla çıkmışlardır. böyle bir şey olabilir diye düşünüyorum.

Belgorth
09.Aralık.2007, 10:22
zqr'nin tespiti bir noktada doğru. yıllardır bende görüyorum bunu, her tarafta karşılaşıp içeride dışarıda fark attığım takımlar kupa yarı finali ya da finali oldu mu kaplan kesiliyorlar. en bariz örneğini de FM08'de yaşamıştım. Torquay ile oynarken, 2015-16 sezonunda yanlış hatırlamıyorsam, Genie'nin yüzdelerine göre uzak ara en iyi kulüpken (2. ile aradaki fark %6 kadardı takım performansında), oyuncularımın hepsi tecrübeli ve ünü yüksek oyuncularken ve maçtan önce neredeyse hepsi "kazanmaya kararlı" görünüyorken, gruplarda içeride 5 deplasmanda 3 attığım Barcelona'ya ŞL finalinde her türlü kaybettim. kabul edip asıl oyunuma devam ettim ama her final maçından önce farklı bir isimle kaydettiğimden oyunlarımı, biraz merak biraz da hırstan dolayı defalarca oynadım diyebilirim bu finali. son dakikaya 3-0 önde girip 95. dakikada maçın 3-3 olduğunu bile gördüm bu tekrarlarımda. 20. oynayışımda filan sinirlenip denemeyi bıraktığım :D kısaca, evet oyun yapıyor bunu...

neyzenbarkan
09.Aralık.2007, 19:04
way be torquay la nasıl geldin oralara kadar :)

Bekq
09.Aralık.2007, 19:14
Milan'a San Siro'da futbol dersi veriyorum.2.Maç Kadıköy'de aynı taktik,aynı oyuncular,komutlar aynı.Sadece stad değişik.Ve bu sefer adamlar bana futbol dersi veriyor.İşin garibi 3 topumda direkten dönüyor.

any12
09.Aralık.2007, 20:31
Evet bazen bende diyorum illa onları yendirecen demi bilqisayar diye kafayı yediğim anlarda oluyor (:

hakanyilmaz1984
09.Aralık.2007, 21:02
bilgisayar sanırım bazen mac oynamadan skorları belirliyor. yani bana da oluyor o. shalke ile 20 mac yaptım hic birinde yenemedim:D:D hatta hile bile yaptım en son. belki oyuncular mutsuzdur ondan oluyordur diye editor den morallrini yükselttim kondisyonlarını yükselttim ama shalkea bana futbol dersi veriyor anlamadıgım hic kaleye bile gidemiyorum:D

Belgorth
09.Aralık.2007, 21:43
way be torquay la nasıl geldin oralara kadar :)

9 sezonda hocam :) daha ilk sezondan genç yeteneklerin bana gelenlerini toplamaya başlayıp, onları oynatıp pişmelerini sağladım, güzel de bir taktikle sadece Premiere Lig'e çıkarken 2 sezon harcadım. gerçekten en çok zevk aldığım oyundu diyebilirim :)

spawn_21
10.Aralık.2007, 05:10
kesinlikle katılıyorum,maçları domine etmek imkansız,etsen bile ya rakip kaleci devleşiyor,yada benim forvetlerim eşşekleşiyor,ben çok sinirlenmeye başladım bu oyuna

garydelgadov
10.Aralık.2007, 05:37
Bende FioyLa evimde Barcayı feLan dağıtırken,içerde dışarda İnteri asLa yenemiyordum.:)

neyzenbarkan
10.Aralık.2007, 18:16
valla beyler ben suanda ajaxlayim 3.sezonumdayim ve ligde de avrupada da maclari domine ediyorum ligde 26 macta 3 beraberlik 23 galibiyet gayet de domine yani :)

zqr
10.Aralık.2007, 18:31
valla beyler ben suanda ajaxlayim 3.sezonumdayim ve ligde de avrupada da maclari domine ediyorum ligde 26 macta 3 beraberlik 23 galibiyet gayet de domine yani :)

Biraz konunun dışında ama birsey soracam Huntelaar nasıl oynuyo ben aldım elemanı
yılın yanlıs transferi transferı oldu tek teseıllı aladıgım fıyatın 3 katına sattım ona ragemen
gittti o takımda da kotu oynuyordu

neyzenbarkan
10.Aralık.2007, 19:05
huntelaari ilk senemde sattim cunku gitmek istiyordu o yuzden performansi cok dusuktu.maclara dusuk moralle cikiyordu pek bir faydasini gormedim yani.forvette marquinhos ve seleznyov la oynuyorum seleznyov adeta bir demir kafa marquinhosla birbirini cok iyi tamamliyorlar

Muhammet Celik
10.Aralık.2007, 19:28
ben bir yarı final maçı yaptım.tek kale oynatım adamlar bir kere geldi attı gitti ve elendim oyunu farklı kaydettim eski kayıtı yine açtım bu sefer bir oyuncumu torpilli yaptım ca:200 pa:200 ve bütün özelliklerinide 20 yaptım.yine ben tek kale oynatım yine bir atak yaptılar yine gol oldu.Torpilli adam akıl alınmayacak goller kaçırdı örneğin kaleciyi geçti taça attı (bu posizyon 4-5 kere olmuştur.) kaleci ile karşı karşıya kaldı yine taça attı (bu posiizyonda 10 kere olmuştur.). Kesinlikle oyunda bir şeylik var.

El Barto
10.Aralık.2007, 19:56
Bilgisayarın bazı maclarda rakibe topilli davranmasına inanıyor msunuz?

Kesinlikle evet. 3'ten az farkla kaybetseniz dahi size yetecek skor gerekiyorsa maça 1-0 geride başlıyorsunuz zaten. Maç motoru sapıtıyor. Bazı pozsyonlarda fizik kurallarına göre o oyuncunun önünde kalması imkansız bir top oyuncunun önünde kalıyor ve golü yiyorsunuz. Özellikle sizden rep olarak yüksek bir takımla oynarken bu hatalar ile karşılaşıyorsunuz. Ben inanıyorum işin içinde kayırma olduğuna. :D

prceXtu
12.Aralık.2007, 02:20
Konuyu açan arkadaşa katılıyorum. Sigames oyunun yapay zekasını arttırmak yerine böyle saçma sapan uygulamalar eklemiş.

Appiah1907
12.Aralık.2007, 02:55
bu kesinlikle bu oyunda olan birşey..Ben bildim bileli fmde bazen kaderini değiştiremediğin maçlar olur.O maç öyle bir cereyan ederki her tecrübeli fm oyuncusu bu maçı kazanma ihtimalinin olmadığını görür.

Mesela uefa kupası yarı finalinde wolfsburgla oynuyorum,ilk maç içeride 1-1,2.maçda iyi oynamama rağmen ilk yarıyı 4-1 geride kapatıyorum.Taktik değişikle 2.yarıya fırtına gibi başlıyoruz ama eleneceğime eminim diyebilirim.55 de 4-2,65 de 4-3 oluyor.Allah allah fm bu sefer şaşırtacak galiba derken o 4.gol bir türlü gelmiyor.Bir pozisyon karşı karşıya kaçırıyoruz top yine bizde kalıyor ve oyuncum ceza sahası içinde boş kaleye dışarı vuruyor.sonuç olarak bir çok pozisyondan yararlanamıyorum ve maçı kaybediyorum.böyle bir çok maç yaşadım oyunda.Bazen gerçekten oyunun kaderini değiştirmek imkansız oluyor.

hakanyilmaz1984
12.Aralık.2007, 02:57
Oyun bence her yeni yaratılmada bir senbaryo ciziyor kafasında ve oyle gelisiyor. Bemn artık buna inandım. Mesela gecen bir oyun actım Galatasaray ile 10 macta 7 galibiyet aldım 27 gol falan attım. sonra onu kapattım Galatasaray ile yeni bir oyun actım taktigimden oyuncularıma hersey aynı rakipler aynı yani hersey aynı bu sefer gol pozisyonuna girmekte zorlandım 3 4 oynu otynadım kapattım. Su anda br oyun oynamıyorum yeni patch cıkana kadar da bekleyecegim.

Oyuna siz bir müdahele edemiyorsunuz bence. Oyun ilk yarayıldıgınd makina diyor ki hakan bu oyunda basarılı oacak pozisyona girsin gol artısn senaryo oyle işliyor bana sorarsanız.

Redrum
12.Aralık.2007, 03:01
Kesinlikle evet.

realbeck
17.Aralık.2007, 21:32
arada bizede torpil geçiyor ama:D

derossi
18.Aralık.2007, 00:04

neyzen ben de ajax'la yeni başladım tavsiyelerin neler olur? hangi taktik mesela? en çok hangi oyunculardan faydalandın?

enforcer
18.Aralık.2007, 02:35
bilgisayar maç öncesinde zaten bir oran belirliyor kim galip gelecek diye. zamanında bende uyuz olup denemiştim bu olayı maç oynanmadan hemen önce kaydedip maça başladım sonra yenene kadar devam ettim ancak 12.-13. seferde başardım daha sonra maçtan günler öncesindeki kaydı açtım o kayıtta ilk denemede berabere bitti penaltılarda gitti kupa ikinci deneyişimde ise ben kazandım...

Mergmehmet
18.Aralık.2007, 03:33
ben olayı o kdr cok yasadım ki hatta bir ş.ligi finalinde bursaspor menajeriydm ve lazio ile karşılaştm ve 20 kez kaleyi bulan şut atmama rağmen maç uzatmalara gitti ve +119 da yediğim golden sonra monitör e tekme atarak kullanılmaz hale sokmustm bu oyun bazen ınsanı delırtıyo ben fm2005den beri bilgisayarıma baska oyun sokmuyorm fm ler dısında cm ler falan hıkaye fm de anlayamadgm bı gercekcılık var ama bazen boyle sacmalıklar olabılıyo

can777
18.Aralık.2007, 03:43
ben çok küçük ayrıntılar dışında inanmıyoum eğer taktiğini iyi yapmış ve akıllı transferler yapnışsan mutlaka bir yolunu bulur başarırsın bence açık söylemek gerekirse bu bahane oyunu tam olarak kavrayamamış ve beceremeyen insanlara aittir .. size sonuçta bir şampiyonluk kaybettirmez ya da kalıcı bir kötülüğü olmaz küçük torpillerin.. arada sırada bize de oluyor zaten ..

baristayfur
18.Aralık.2007, 03:47
Oyunu her açışınızda size yeni bi kader belirliyor ve ne yaparsanız yapın o kaderi değiştiremiosunuz... FM05ten beri oynuorm ve hep böyle oldu bu oyun.

rebiwar
18.Aralık.2007, 20:02
Very Very evet :)

sardokar
19.Aralık.2007, 00:55
2009 da değilde 2008 de onuyorum maç öncesi konuşmadan önce save edip maçı yapıyorum.Değişik maç öncesi konuşmalar deniyorum.Maçta ne yaparsam yapayım, ne takla atarsam atayım istersem 11 kişi defans, ister 11 kişi ofans yapayım sonuç kesinlikle değişmiyor.
Mutlaka bir saçmalık olup salakça goller yiyor yada golleri salakça kaçırıyorum. Defalarca tekrar etsemde en fazla beraberlik alabiliyorum.
Yani bilgisayar senin o maçı kaybetmen gerektiğini hesapladı ise kesinlikle kaybediyorsun hiç kaçarın yok.

xuq
08.Mayıs.2009, 09:33
2009dada olduğuna inanıyorum.bayern münihle oynuoyorum 2 sezondur german cup ta yarıfinal ve final maçları hep 0-0 bitti.penaltılara kaldı maç.işin garip yanı 2 kez alamanya acchenle bir yarı final birde final oynadım ard arda 2 sezon ligte 5 attığım takım müthiş şekilde top oynuyor.Gerçi 2sindede kupayı aldım ama enteresan bence.full defans yapsa gol yemese neysede açık futbol oynuyor adamlar benim yarı sahamda geçiyor maç :)))

Tedesco
09.Mayıs.2009, 01:49
yarı final,final maçlarında ne kadar iyi top oynasanızda yeniliyosunuz bende her zaman olmuştur..sonuçta bilgisayar oynatıyor çok görmemek gerek.

Gangstaa
09.Mayıs.2009, 01:50
Tabikii torpilli maçlar oluyor.Bazı maçlarda(genelde hazırlık maçlarında ve online turnuvalarda)bir kere öne geçtinmi yandın,rakip gol atana kadar baskılı oynuyor.Ayrıca bazı maçlarda toplamda 2-3 şut çekip çektiği şut kadar gol atan takımlar oluyor.Mesela ben 24 şut çekmişim 12si kaleyi bulmuş,rakip 4 şut çekmiş 3ü kaleyi bulmuş ve maç 1-3 bitiyor,sık sık oluyor bunlar.

Alicanfmfan
09.Mayıs.2009, 01:54
Hemde nasıl...

Addolorato
09.Mayıs.2009, 02:02
Eğer bir transfer döneminde 5'den fazla oyuncu alırsanız isterseniz aldıgınız adamların hepsi world class olsun mutlaka çok puan kaybediyorsunuz

mesela ben çaykur rizespor'u süper lige çıkardım benimle beraber manisaspor'da çıktı manisaspor 20 ye yakın adam gönderdi ve 0 transfer yaptı açıkcası aşırı şekilde güç kaybetti bense kadromu 9 iyi oyuncu ile güçlendirdim ( nobre,selçuk şahin,zenden,filip trojan, erhan küçük vb.)

ligin ilk maçıda manisa-rize tek bir pozisyon bile kazanamadım ve 2-0 yenildim fakat ne şanssa bank asyanın son maçıda rize-manisaydı ve 2-1 kazanmıştım maçı domine edip kısacası fazla transfer yaparsanızda oyun size bir kader çiziyor ve işin b.kunu çıkarıyor akıllarınca kadro uyumsuzlugu yaratmaya çalışmışlar ama..

Aynı sorunu Manchester City ile oynayanlarda yaşıyor olabilir.

Eğer rakibiniz o maçı kazanmak zorundaysa mutlaka kazanıyor çoğu zaman ve son dakikalarda gerideyseniz defans yapıyor rakiplerimiz fakat ne hikmetse bütün defansif özellikleri 12-10 falan olan adam son dakikalarda cannavaro'ya dönüyor ve bir top bile geçirmiyor. Bizim oyuncularımız ise baskıyı kaldıramayıp hata yapıyor genelde. Bunlar hep kıyağı bilgisayarın.

murticarlos
10.Mayıs.2009, 01:31
wallaha büyük takımlara kesinlikle kıyak geçio..:D

E.Cartman
10.Mayıs.2009, 02:55
bazı maçlarda torpil fln yok direk oyunun komutlarına girmişler gibi dikkatinizi çektiyse aynı sorun oyuncularda da var mesela iki farklı gs karierimde keirrison u aldm hem farklı paralara geldiler hem bi karierdeki keirrison 3. sezonunda 35 golü geçti diğer keirrison ilk sezonda 30 u geçti ama takımın geri kalanı taktik falan aynı...

Deniz
10.Mayıs.2009, 15:36
Tabikii torpilli maçlar oluyor.Bazı maçlarda(genelde hazırlık maçlarında ve online turnuvalarda)bir kere öne geçtinmi yandın,rakip gol atana kadar baskılı oynuyor.Ayrıca bazı maçlarda toplamda 2-3 şut çekip çektiği şut kadar gol atan takımlar oluyor.Mesela ben 24 şut çekmişim 12si kaleyi bulmuş,rakip 4 şut çekmiş 3ü kaleyi bulmuş ve maç 1-3 bitiyor,sık sık oluyor bunlar.Zaten en berbatıda hazırlık maçları. Online maçtan örnek veriyorum;

Rakibini deplasmanda 2-3 yeniyorsun. Gelip seni kendi sahanda 3-4 yeniyor. Ne saçma şey arkadaşım. Golü attıktan sonra kesinlikle baskı kuramıyorsun, bunu ben yapamıyorum belki çözen arkadaşlar vardır ama benim maçlarımda imkansız derecede. Ve oyunun bazı hileli oyuncularıda var, Mehmet Yıldız vs vs gibi. Adam mübarek Messi gibi 90'a 3 gol atıyor.

Universal
11.Mayıs.2009, 00:06
Kesinlikle inanıyorum. Manchester'i, R.Madrid'i devirdiğim kadro ile Türkiye Kupasına giriyorum ama; gruptan çıkamıyorum. Bunda kesinlikle torpil vardır.

Gangstaa
11.Mayıs.2009, 02:28
PC nin kıyakları + yanlış(yanlı)verilmiş database puanları = Fm mağdurları :)

cess41
11.Mayıs.2009, 16:30
Torpilin kralı var.Ama ben artık bıraktım ısrarı.İnsan yenile yenile alışıyor.Yeniliyorum,devam ediyorum.Yarı finalde veya az finalde kesin yeniliyorum zaten en iyi takımlada oynasam.FM'nin yediği küfürün benimde girdiğim günahın haddi hesabı yoktur.

Since-1907
11.Mayıs.2009, 16:33
maç berabere giderken dk 90 da rakibe kale manzaralı yerden ceza yayının ordan frikik verince çok sinir oluyorum :) Maçtan maça göre torpilli davranıyor Fm :)

Lim10
11.Mayıs.2009, 19:05

Senin dediğine kesinlikle katılıyorum.Yaşadığın bu olayın aynısı benimde başıma geldi.Ben şuan Hearts kulübünü çalıştırıyorum, sezon içerisinde 3 kez karşılaştığımız ve 2 sinde yenip birinde (deplasmanda) berabere kaldığım Glasgow Rangers ile İskoçya Kupası finalinde karşılaştım, adamlar beni ezerek 4-2 yendiler.Ki ligdeki maclarda oynadığımız 3 macta da finaldeki kadar pozisyona girememişlerdi.Baktım mactan 3 gün önce autosave almış, inanırmısınız en az 4 kez girip baştan oynadım maçı ve her mac beni ezerek yendiler.Bu gerçekten sinir bozucu bi durum.Yani arkadaşın dediği gibi sana kupa aldırmayız dio sanki bilgisayar:DEyw dedim bende save edip devam ettim:D

Universal
12.Mayıs.2009, 00:54
Senin dediğine kesinlikle katılıyorum.Yaşadığın bu olayın aynısı benimde başıma geldi.Ben şuan Hearts kulübünü çalıştırıyorum, sezon içerisinde 3 kez karşılaştığımız ve 2 sinde yenip birinde (deplasmanda) berabere kaldığım Glasgow Rangers ile İskoçya Kupası finalinde karşılaştım, adamlar beni ezerek 4-2 yendiler.Ki ligdeki maclarda oynadığımız 3 macta da finaldeki kadar pozisyona girememişlerdi.Baktım mactan 3 gün önce autosave almış, inanırmısınız en az 4 kez girip baştan oynadım maçı ve her mac beni ezerek yendiler.Bu gerçekten sinir bozucu bi durum.Yani arkadaşın dediği gibi sana kupa aldırmayız dio sanki bilgisayar:DEyw dedim bende save edip devam ettim:D

Bence oyun sana torpil geçmiş, Hearts ile Rangers'i yenmek kolay değil. :)

tnrcn
12.Mayıs.2009, 05:05
Udinese ile oynuyorum İnter i yenemiyorum :) inat ettim sinirden defalarca oynadım 5 4 1 den 3 5 2 ye denemediğim taktik komut kalmadı benim cok iyi oynadığım maçlarda bile 3 şut çekiyolar 1 i kesin gol oluyo bense akla zarar pozisyonlar kacırıyorum :) bende artık kaderime razı oldum :)

KaRaBükLü KraL
12.Mayıs.2009, 16:56
olmazmı arsenali gs ile 10 maç sonra yendim tek kale maç yaptık son dklarda adam bi vurdu gol oldu saçmalığın böylesi gerçek hayatta böylesi binde bir ama bu oyunda her zaman

gamyuncuk
12.Mayıs.2009, 17:22
ya küçük takımlarla oynayanlar benden size bir öneri ilk basta büyük takımlarla oynarken ne yapıp edip bir tane gol yiyin boylece adamlar baskı kurmayı bırakıyolar sonra ne var ne yok atak oynayın inanın bana ben boyle yaparak sampıonlar ligi yarı finaline bjk ile geldim ama saglam bir bitirici forvetiniz varsa bu işlem işe yarıyo mesela ben adrianoyu interden serbest bıraktım bjk ye imza attırdım o bu taktik için biçilmiş kaftan diyebilirim hadi hepinize bol sanslar :))))

Lim10
13.Mayıs.2009, 15:41
Bence oyun sana torpil geçmiş, Hearts ile Rangers'i yenmek kolay değil. :)

Doğru diyosun.Oynayanın oyun ve taktik bilgisine bağlı olarak Hearts ile Rangers'i yenmek çok zor.Bu yeterli olur umarım senin için:0:

http://img8.imageshack.us/img8/5569/yetermi.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=yetermi.jpg)

Tedesco
14.Mayıs.2009, 22:17
Liverpool(Ben) ile Man united,Chelsea,Arsenal maçlarında 90+ da gol yemekten bıktım bu tip kaybettiğim 10 maç var....8. sezondayım..

IbrahimSEMIZ
14.Mayıs.2009, 22:30
Şöyle düşünebilir miyiz? Oyunun yapısında öyle bir kodlama vardır ki, ilk maçta yenildiğinde ondan ders alıp oralardaki hataları kapatıyor olabilir ki bence bu çok güzel.

Zaten eğer güçlü bir kadronuz varsa yinede kazanıyorsunuz.

texas41
18.Mayıs.2009, 16:58
bence bazen bizede geciyor bu kıyak deplasmanda 4-0 yenılıyorum kendı sahamda uzatmalarda 5-0 yenıyorum aynı kadro ve taktik bole farklı maglubıyetlerden sonra kendı evımde cok fark attım buyuk takımlara ama denılenlerın cogu dogru ınsanı delı etmıyor da değil ,
şuan queen park rangers la oynuyorm cıktıgm ılk sezon 9 transfer yaptım zar zor 10. oldum bu sezon 2-3 tane yaptım 5. liğe oynuyorum (kalecı geldıkten sonra) fazla transfer oyuncular uyum sorunu derken sezon bıtıyor
artık bıktıgm ıcın kucuk takımlarla oynuyorum zaten maglubıyet beklendıgı ıcın benden pek fazla sasırmıyorum kımse kupada ıstemıyor

achillesgg
22.Mayıs.2009, 20:33
kesinlikle katılıyorum,maçları domine etmek imkansız,etsen bile ya rakip kaleci devleşiyor,yada benim forvetlerim eşşekleşiyor,ben çok sinirlenmeye başladım bu oyuna

evet katılıyorum 25 şut çekiyorum 15-16 sı kaleyi buluyor galıp gelırsem 80. dk dan aşagı gol olmuyor maksımum 1-0 bıtıyor rakıp kalecıler macın adamı secılıyorlar 8.5-9 ortalama ile falan oynuyorlar ama rakıp takım 1 kere geldımı gol

Clayman
23.Mayıs.2009, 03:07
Shakhtar ile oynuyorum ben, UEFA Kupası'nda gruplardan sonraki ilk turda Anderlecht ile eşleştim. İlk maç evimde 0-0 berabere kaldım ama ne hikmetse tek kale oynadım. Deplasmandaki maçta da 87. dakikaya kadar Anderlechte, mecaz yapmıyorum, hiç şut çektirmedim fakat adamların ilk ve tek şutu gol oldu elendim. Ardından sinir krizi geçirdim vs vs.

Ayrıca önceki oyunlarımda Bursaspor ile oynarken ligde Fenerbahçe ile evimde oynadım ve 1-0 kaybettim. Allahtan maçtan önce kaydetmiştim oyunu, ve 8 kere daha oynadım ama hepsinde yenildim. Oyun öyle ayarlanmış ki ne yaparsanız yapın rakibinizi yenemiyorsunuz hile yapmazsanız. Bu nedenle bu oyun gittikçe saçmalamaya başlıyor...

Universal
23.Mayıs.2009, 15:24
Doğru diyosun.Oynayanın oyun ve taktik bilgisine bağlı olarak Hearts ile Rangers'i yenmek çok zor.Bu yeterli olur umarım senin için:0:

http://img8.imageshack.us/img8/5569/yetermi.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=yetermi.jpg)

Hearts zaten köklü bir kulüp ama; kadro olarak Rangers'in çok altında zaten 2011 yılına gelmişsin, iyi bir kadro ile sonuçlar alabilirsin, zaten başlarda Rangers'da senden üstün. :)

Yordiss
24.Mayıs.2009, 17:13
parma mantova playoff finali ilk maçı kendi evimde dakika 60da 4 oyuncum sakattı.. adamlar sarı kart bile görmedi. Baştan açasım geldi sinirden ama o zaman da oyunun tüm zevki kaçacak serie a ya çıksam bile zevk alamayacam.. Bilgisayar bazen çok abartıyor bu tip olayları

Edit : rövanşta da 3 oyuncum sakatlandı kendi sahamda 0-0 deplasmanda 1-2 elendim

KanaKe
24.Mayıs.2009, 17:21
Bremen ile DFB kupasinda Köln'e karsi oynuyorum deplasmanda 3 oyuncum birden sakatlandi 3 tane zorunlu degisiklik yapmak zorunda kaldim mac uzatmalara gitti ilk uzatma bölümünde oyuna sonradan giren oyunculardan 2 si sakatlandi sonra 1 kirmizi kart gördüm 8 kisi kalmamiza ragmen cok iyi oynadi takim ama son dakikada gelen golle elendik :)

eXcitinG
25.Mayıs.2009, 18:22
Benim birde şöyLe birşey dikkatimi çeker her zaman. Bununda hep çifte standart oLarak aLgıLarım..

Şimdi Uefa ve ŞampiyonLar Ligi maçLarında eğer maçı depLasman da oynuyorsanız yani depLasman derken FinaL maçında iLk sırada diğer takımın adı ikinci sırada sizin takımınızın adı geçiyorsa bir kere otomatik oLarak DepLasmanda oynuyormuş gibi oLuyorsunuz ve bu eğer özeLLikLe düşük ve orta dereceLi takımLar iLe o noktaLara geLdi iseniz oLuyor. Ben daha İnter, Manu vs gibi büyük takımLarı yönetirken finaL maçLarında hep takımın ismi önde oLarak başLadım ve bütün finaLLeri sanki sahamda oynarmışım gibi süpürerek, ezerek aLdım ama diğer türLü oLduğunda ya kaybettim ya da çok çok çok zorLanarak, mucizeLere başararak kazandım..

Yani demek istediğim Ben Stuttgart ım diyeLim FinaL maçında CheaLse iLe oynicam FinaL maçı CheaLse-Stuttgart diye yazar, sanki orda bir depLasmanLık havası verir, kimse inkar etmesin, orda senin taraftarında var demesin, sanki insan depLasmanda oynarmışcasına oynuyor ve zorLanıyor. Ama Stuttgart-CheaLse oLarak geçtiğinde ise ezerek, parçaLayarak kazanıyorsun.

Bununda bir nevi FM nin torpiLi oLarak görürüm ben.

ibrahim musaoglu
25.Mayıs.2009, 19:44
walla arkadaşlar benim de başıma çok geldi böyle yenilgiler cm03/04 den beri böyle..
Fakat mantıklı bakacak olursak gerçekte dünyanın en iyi teknik adamı olarak bildiğimiz alex ferguson'un bile evinde 4 tane şampiyonlar ligi şampiyonluğu vardır heralde tam sayısını bilmiyorum, oyunda da bunu sağlamaya çalışmışlardır diye düşünüyorum..İstediğimiz takımı bir maksimum iki sene içerisinde toparlayabiliyoruz bir de iki sezon içerisinde çok başarılı olursak ne anlamı kalır ki, aynı şey on sene yönetilen takımlar için de geçerli.

King_Theoden
25.Mayıs.2009, 21:03
Akli sağlınızın bozulmamasını istiyorsanız FM2009 dan uzak durun :D Yıllardır bu oyunu oynarım er yada geç her seriyi çözmüşümdür ama şu 2009 alem bir şey henüz aklım ermedi bu oyunda nasıl başarılı olunacağına:D

serkan1520
26.Mayıs.2009, 13:54
Arkdaşlar aynı sorunları bende yaşıyordum lakin siteden bir taktik indirdim manchester united ile oynadığım zaman bile tak kale oynuyorum fenerbahceyi yönetiyorum gol yesemde atak yapmaya devam ediyorum hiç hilesiz şampiyonlar ligini ve avrupa süper kupasını kazandım bu arada küçük kupalarda misal türkiye kupası eğer as kadroyla çıkarsanız maclara çok büyük ihtimal yenilirsiniz yedeklere sans vermeniz gerekir o maclarda 3 sezondur ust uste yedeklerle kazanıyorum ben turkiye kupasını

ibrahim musaoglu
26.Mayıs.2009, 15:33
Arkdaşlar aynı sorunları bende yaşıyordum lakin siteden bir taktik indirdim manchester united ile oynadığım zaman bile tak kale oynuyorum fenerbahceyi yönetiyorum gol yesemde atak yapmaya devam ediyorum hiç hilesiz şampiyonlar ligini ve avrupa süper kupasını kazandım bu arada küçük kupalarda misal türkiye kupası eğer as kadroyla çıkarsanız maclara çok büyük ihtimal yenilirsiniz yedeklere sans vermeniz gerekir o maclarda 3 sezondur ust uste yedeklerle kazanıyorum ben turkiye kupasını

hangi taktikden bahsediyorsun?

serkan1520
26.Mayıs.2009, 20:40
http://www.turksportal.net/dosya/fm/29021/bilgi/

bu taktik mükemmel gerçekten ama şunuda söylemek istiyorum taktik ne kadar iyi olursa olsun kadro uyumu düşükse imkansız başarılı olamazsınız ben 2 sezondur aynı kadroyla oynuyorum başrımın sırrı bu eğer transfer yapacaksanız mutlaka transfer sezonu açılır açılmaz yapın hazırlık maclarında aldıgınız oyuncular takıma alıssın o zaman bir problem olmuyor

Son bir şey daha benim kadroma çok uyuyordu bu taktik belkide ondan başarılı olmusumdur örnekse orta sahada nuri şahin ile mehmet ekici oynuyor yaratıcılık ve pas 19 ikisininde sag ve sol beklerde top kapma 17 falan taktiği kullanacaksan eğer senin kadronun özelliklerine uyuyor mu bak

salyumm
31.Mayıs.2009, 07:10
ben beşiktaştayım uefa kupasında rakip wolsburg evimde 3-0 yendim deplesmanda adamlar bana 90 dakikada 3 tane gol uzatmalar 2 gol atı 5-0 yaptılar :D sonra tabi tekrar girdim bu sefer tatile gittim yine 5-0 :D bi daha girdim penaltılarda yenildim bi daha ki 5-3-2 taktigiyle oynadım ve 1-0 yenildim turu atladım :D biraz taktige baglı ama gıcık edicek şeyler var :D

martymcfly
02.Haziran.2009, 00:40
bu rakibe torpil geçmesi takımınız oturdukça azalıyor. fazla transfer yapılmamış,taktiğe alışmış, squad harmony'si yüksek takımlar çok etkilenmez.

Nocna Mora
02.Haziran.2009, 03:19
Torpil die bir şey yok alın teri :n:

cris king
03.Haziran.2009, 22:06
beşiktaşım.. uefa kupası çeyrek finali ilk yıll sevilla ile eşleştim ilk maç istanbulda 2-2 bitti 2. maçdada sevilla 2-0 öne geçti ispanyada ama 2-2 ye eşitledim skoru zor bela takım yorgun deplasmandayız maçı uzatmalara götürmek harika birşey olacak ama o da ne hakem tam 6 dakka uzatma verdi ve bu 6 dakkalık uzatmanın 90+8inde oyunce değişme taktiği yapmama rağmen sakat ve yorgun topcum zapo çıkmadı ve fazionun attığı 90+8 golüyle elendm bilgisayarı kıracaktım ben inanıorum bu torpl olayına nedense bizde böle bir durum olmuorr....