PDA

View Full Version : Olmuyor,Olmuyor,Olmuyor......helpppp!!!

sonerkorhan
21.Mart.2006, 21:43
Arkadaslar ben daha öncede yazmıstım..Yıllardır fm oynuyorum..neyse.Galatasarayı yönetmeye çalısıyorum..Bi kere dar oyun stilini bir türlü orurtamıyorım.. oyunda mutlaka geniş oynamak zorundasın..Oyun tamamen orta kafa üzerine kurulmus gibi..kanattan baska atack organizasyonu yapamıyorum..çok garip.. netten indirdiğim taktiklerin hepsi geniş alan üzerine kurulu..bana bu konuda yardım edebilirmisiniz. dar stil oynayıpta basarılı olan warmı... merak ediyorumm.. lütfen yardım..

Torer
21.Mart.2006, 21:58
bence jardel i falan al

ridvanu
21.Mart.2006, 22:02
kanatlar gerçek hayatta olduğu gibi FM de de çok çok önemli
ama illa ortadan ben dalıcam diyosan

------------------ST---------------

----------AMC---------AMC--------

ML---------------MC-------------MR

bu şekilde oynayıp
genişliği kısıp
Pasları ortadan yapabilirsin
AMC leri kaliteli seçersen teknik kapasiteleri yüksek olursa
ayağında top tutabilir ve koşu yoluna pas atabilir
böylece tek forvetini doğrudan kaleciyle karşı karşıya bırakabilirsin

yada 2 AMC oynatıp biraz da saldırgan oynarsan
AMC ler de forvet görevi görür ve DMC yada kanat oyunculardan aldıın pasları aralarında kısa paslarla değerlendirebilir

sonerkorhan
21.Mart.2006, 22:31
kanatlar gerçek hayatta olduğu gibi FM de de çok çok önemli
ama illa ortadan ben dalıcam diyosan

------------------ST---------------

----------AMC---------AMC--------

ML---------------MC-------------MR

bu şekilde oynayıp
genişliği kısıp
Pasları ortadan yapabilirsin
AMC leri kaliteli seçersen teknik kapasiteleri yüksek olursa
ayağında top tutabilir ve koşu yoluna pas atabilir
böylece tek forvetini doğrudan kaleciyle karşı karşıya bırakabilirsin

yada 2 AMC oynatıp biraz da saldırgan oynarsan
AMC ler de forvet görevi görür ve DMC yada kanat oyunculardan aldıın pasları aralarında kısa paslarla değerlendirebilir
söylediğin taktiği denedim fena sayılmaz.. biraz birşeyler katarsam kusursuzlasabilir..sagol tesekkurler..

ridvanu
21.Mart.2006, 22:35
sende saol :)

yukarda söylemeyi unutmuşum ama
genişliği kısmayı unutma sen

sonerkorhan
21.Mart.2006, 22:47
eywallah.. istediğim oyun stilini oturt maya basladım böyle çok daha zevk aldım..tekrar tesekkurler....

Selman Ozturk
21.Mart.2006, 22:54
eywallah.. istediğim oyun stilini oturt maya basladım böyle çok daha zevk aldım..tekrar tesekkurler....

Başlığı Oluyoor...Oluyoor...Oluyoor.. diye değiştirsem mi acaba :n: :n: :n:

sonerkorhan
21.Mart.2006, 23:01
Başlığı Oluyoor...Oluyoor...Oluyoor.. diye değiştirsem mi acaba :n: :n: :n:
hahahahaha güzeeell...*

yıldo_23
22.Mart.2006, 16:00
Gk

DL.............DC.........DC.............DR

ML............MC.........MC.............MR

ST...........ST

Anlayış:normalden 3 kademe yukarı ofansif

Yaratıcılık serberstliği:orta kademede bırak.

Genişlik:genişten 2 kademe aşağıya çek normal yap.

Pas Seçeneği:Karışıkta bırak.Mc'lerinden pası iyi olanlarına direk pası işaretleyebilirsin.

Defans Çizgisi:İlerdeden 3 kademe aşağıya çek normal yap.

Top kapma:normal yap.2 Mc'ne veya tekine top kapmayı sert yap.

Pas odağı:2 kanada birden yap.

Kapanma:Sıksıktan 2 veya 3 kademe aşağıya çek karışıkta olsun.Özel olarak dc'lerine pres yaptırma,dr ve dl'nin preslerinide fazla yapma.Onlarda karışık olsun ama fazla çekme pres çubuğunu onlar için.Bırak defans oyuncuların kendi alanlarını savunsunlar.2 mc'ne sık sık pres yaptırabilirsin ve de ilerdeki oyuncularından birine.mr ve ml'de presleride karışık olsun.Zaten oyundaki en önemli ve oturması zaman alan şey kapanma(pres)...

Tabi en önemlisi sabır.Sabırla bu taktiği uygula.Hazırlık maçlarında maçı tümüyle izle.Sana şimdilik bunları söleyebilirim.Başarılar....

eser_3131
23.Mart.2006, 11:07
http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/inceleme/?tsi=oku&id=132

KARDEŞ BURAYI İNCELEMEDİYSEN Bİ BAK.BEN O TAKTİKLE İLK SENE LİGDE ŞAMPİYON OLUP UEFA DA YARI FİNALE KALDIM.

http://www.turksportal.net/tsi/v2/cm/rehber/?tsi=oku&id=92

TABİ Kİ KADRONDAKİ OYUNCULARDA ÖNEMLİ.BU TAKTİĞE UYGUN İYİ OYUNCULAR ALIRSAN HERYERDE ŞAMPİYON OLURSUN.

ÖRNEK ADAM: KORAY AVCİ(DM) - KRİSTOFFER HEASTED(MLC) -

ÖZATAK MURAT(DR)

HEPSİ UCUZ VE KALİTELİ ADAMLAR HADİ SANA KOLAY GELSİN

RB1
23.Mart.2006, 15:57
Arkadaşım meraba,ben benfica 5. ve 6. sezonumda 2 CL şampiyonluğu kazandım dar oynatarak,taktiğim 4-4-2 dar oyun oynatıorsan kısa pas oynatacaksın takımına ve yaratıcılığa fazla imkan tanıma(yaratıcılıgı 18-20 arası adamları kişisel olarak yaratıcılıgını serbest yaparsın)

ilerki uc aynen şöyle

-----------FC--------------FC-------------
ML--------MC--------------MC-----------MR ha bişi daha oyuncularının pas yeteneği iyi olması gerek

RAMBO
23.Mart.2006, 23:29
amc lerin uzaktan şut la ilk temas iyiyse uzaktan süper golle atıyolar örnek ben fm 2005 te riquelme yi almıştım adam forvetlerden daha çok gol attı 20 25metre genelde daha fazlada olabiliyor ;)

barman
24.Mart.2006, 20:15
yaf neden dar oynamak isitonki.geniş oyna daha çok zevk alırsın.dediğin gibi orta kafa gol gibi bişi bu fmnin kuralı oldu.bence ne yap et.git joaquini al yaf adam en ii mr.unu alrsan takımın üstünden ağır bir yük kalkar.ok ii orta açar bu arada.takımın 10 numarası olur.heme gelirgelmez ümit bekleme ama biraz zaman tanı.ama almanda zor ben aldım ama çok zor oldu .tavsiye edilir.JOAQUİN(REAL BETİS)
hadi sana kolay gele

sonerkorhan
24.Mart.2006, 22:05
yaf neden dar oynamak isitonki.geniş oyna daha çok zevk alırsın.dediğin gibi orta kafa gol gibi bişi bu fmnin kuralı oldu.bence ne yap et.git joaquini al yaf adam en ii mr.unu alrsan takımın üstünden ağır bir yük kalkar.ok ii orta açar bu arada.takımın 10 numarası olur.heme gelirgelmez ümit bekleme ama biraz zaman tanı.ama almanda zor ben aldım ama çok zor oldu .tavsiye edilir.JOAQUİN(REAL BETİS)
hadi sana kolay gele
yaa anladım kafa cok önemli ama bu oyuna cok tek düzelik katıyoo..ortadan dalarsan cok hos goller oluyor..oyunu daraltırsam defans müdahalelerinde gecikme olmaz gibi geliyo ama..Ben bunu 2005 de cok guzel uyguluyodum ama burda imkansızlastırılmıs..dar oynadımmı cok baskı yiyorum.Birtürlü çözüm bulamadım.. ok saygılar..

sonerkorhan
24.Mart.2006, 22:25
Gk

DL.............DC.........DC.............DR

ML............MC.........MC.............MR

ST...........ST

Anlayış:normalden 3 kademe yukarı ofansif

Yaratıcılık serberstliği:orta kademede bırak.

Genişlik:genişten 2 kademe aşağıya çek normal yap.

Pas Seçeneği:Karışıkta bırak.Mc'lerinden pası iyi olanlarına direk pası işaretleyebilirsin.

Defans Çizgisi:İlerdeden 3 kademe aşağıya çek normal yap.

Top kapma:normal yap.2 Mc'ne veya tekine top kapmayı sert yap.

Pas odağı:2 kanada birden yap.

Kapanma:Sıksıktan 2 veya 3 kademe aşağıya çek karışıkta olsun.Özel olarak dc'lerine pres yaptırma,dr ve dl'nin preslerinide fazla yapma.Onlarda karışık olsun ama fazla çekme pres çubuğunu onlar için.Bırak defans oyuncuların kendi alanlarını savunsunlar.2 mc'ne sık sık pres yaptırabilirsin ve de ilerdeki oyuncularından birine.mr ve ml'de presleride karışık olsun.Zaten oyundaki en önemli ve oturması zaman alan şey kapanma(pres)...

Tabi en önemlisi sabır.Sabırla bu taktiği uygula.Hazırlık maçlarında maçı tümüyle izle.Sana şimdilik bunları söleyebilirim.Başarılar....
dostum soylediklerine yakın bi taktik yaptım dortmun uefa yarıfinali deplasman ilk yarı 4-0 öne gectim..gollerin hepsi kafayla oldu.. ben bu kafadan kurtulamayacagım heralde..sağolasın thanx..

Koray Düşova
25.Mart.2006, 12:29
Arkadaslar ben daha öncede yazmıstım..Yıllardır fm oynuyorum..neyse.Galatasarayı yönetmeye çalısıyorum..Bi kere dar oyun stilini bir türlü orurtamıyorım.. oyunda mutlaka geniş oynamak zorundasın..Oyun tamamen orta kafa üzerine kurulmus gibi..kanattan baska atack organizasyonu yapamıyorum..çok garip.. netten indirdiğim taktiklerin hepsi geniş alan üzerine kurulu..bana bu konuda yardım edebilirmisiniz. dar stil oynayıpta basarılı olan warmı... merak ediyorumm.. lütfen yardım..

Dar alanda kısa paslaşma, topu kaptırıp atağa çıkarken kontra atak yemeniz açısından risk yüzdesi fazla bir top taşıma biçimi,ben şahsen geniş alana yaymayı daha uygun gördüğümü belirtmiştm (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=6111)

pas özellikleri sağlam oyuncularla göbeği oluştur,kalablk bir orta saha olmadan başarılı olman zaman alır.Sana tavsiyem Savaşçı 3 oyuncu ve hücumu iyi bilen 2 oyuncuyla 5 li orta saha oluşturmandır...

barman
26.Mart.2006, 13:47
dediğim gibi geniş oyna sen beni dinle!

yıldo_23
31.Mart.2006, 22:59
soner kerdeş sana önerdiğim taktikte bişey değiştirdim.onuda senle paylaşmak istedim.ben orta sahadaki dörtlüden 3'nün yaratıcılığını little yaptım.sağ kanattaki mancini yaratıcılğı much yaptım.orta sahanın ortasında oynayan 2 mc'nin yaratıcılığını little,ileri ikilideki forvetlerden birinin yaratıcılığını much diğerininkini karışık yaptım.yani takımımda 2 en çok 3 oyuncunun yaratıcılığı much diğerleri asker durumunda.bu şekilde sana önerdiğim yaktik daha verimli hale geliyor.
YARATICILIK:
DR-DL VE DC'LERDE:LİTTLE
2 MC'DE LİTTLE.MR VEYA ML'DEN BİRİNE MUCH YAP.
İLERİ İKİLİNİN BİRİ MUCH DİĞERİNİNKİ KARIŞIK.