PDA

View Full Version : Müthiş İddia

Alicanfmfan
13.Aralık.2007, 23:10
Alex için büyük iddia!

Fenerbahçe ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Alex de Souza, Beşiktaş yolunda... Hürriyet gazetesinde yer alan, 13.12.2008 tarihli habere göre, sarı lacivertli takımın 5 yıldır formasını giyen ve iki şampiyonluk yaşadıktan sonra kaptanlığa kadar yükselen Brezilyalı yıldızın siyah beyazlı kulübe yeşil ışık yaktığı öne sürüldü.

Futbol yaşamını sarı lacivertli forma altında noktalamak istediğini her fırsatta dile getiren ancak bugüne kadar yönetimden transfer görüşmesi için beklediği çağrıyı alamayan Alex’in eski takım arkadaşı Nobre gibi ezeli rakiplerine transfere sıcak baktığı öğrenildi.

Nobre aracı oldu
Ailece görüştüğü Nobre’nin Beşiktaş adına Alex’i ikna etmek için çaba harcadığı, buna karşılık sambacının, "Ben profesyonelim. Şu aşamada öncelikli olarak Fenerbahçe’de kalmak istiyorum. Eğer kulübüm bana teklif getirmezse, Beşiktaş’a gidebilirim" dediği vurgulandı. İlk üç sezon yılda 2.5 milyon Euro’ya oynayan, son iki sezon kazancını 3.5 milyon Euro’ya çıkaran Brezilyalı yıldızın ortaya atılan şok transfer iddiası bomba etkisi yarattı. Alex’e dayalı futbol sistemi ile 5 yıldır mücadele eden Fenerbahçe’nin futbol anlayışı olarak köklü değişime gitmesi gerektiğini savunan bazı yöneticilerin, transfer görüşmesini oyalama taktiğine dönüştürmek istediği bildirildi.

Kulağı yöneticilerde
Güney Amerikalı futbolcuların menajerliğini yapan Juan Figer ile sık sık durum değerlendirmesi yapan Fenerbahçe yönetiminin Alex’in gerçek menajerliğini yapan ve bir haftadır İstanbul’da bulunan Christian Butcher ile henüz bir görüşme talebinde bulunmaması da kafaları karıştırdı. İki hafta sonra tatile çıkacak olan Alex, geleceğine yönelik kararları verebilmek için yönetimden haber bekliyor.
Bir çok Avrupa kulübünden de teklif alan Brezilyalı oyuncunun, Beşiktaş’tan istediği parayı alabileceği ve Türkiye’yi çok sevdiği için Fenerbahçe’den ayrılmayı ciddi ciddi düşündüğü vurgulandı. Alex’in Beşiktaş’a göz kırpmasının Fenerbahçe cephesinde nasıl bir tepki uyandıracağı ve Nobre olayından sonra Beşiktaş’ın yıldızı Tümer’i renklerine bağlayan, ardından Rüştü Reçber’i ezeli rakibine kaptıran sarı lacivertlilerin kaptanlarına karşı önümüzdeki günlerde sergileyeceği tutum merakla bekleniyor.

F.BAHÇE’DEN BEŞİKTAŞ’A GİDENLER
Tayfun Korkut
Mustafa Doğan
Ali Güneş
Murat Şahin
Mehmet Yozgatlı
Rüştü Reçber
Mert Nobre
Fahri Tatan
Tayfur Havutçu
Ahmet Yıldırım

Kaynak:Hürriyet

El Barto
13.Aralık.2007, 23:11
En son Aziz Yıldırım'da gelecek o olacak. :D

Alex'i almayı düşünen bir takım küçük düşünüyordur. Hedefimiz Avrupa'da başarı diyen bir kulübün ne işi var Alex ile.

PesimiSTyLa
13.Aralık.2007, 23:12
Sanmam böyle birsey olacagını. Alex büyük ihtimalle sezon sonu ayrılır Fb den ancak Ülkesine döner diye düşünüyorum...

I3esiktas
13.Aralık.2007, 23:14
Bu besiktas yönetimi bunuda yapar valla

barahir
13.Aralık.2007, 23:21
Alsınlar:)

sakary Ali
13.Aralık.2007, 23:23
Yuh derim Alex alınırsa..

DaveJones
13.Aralık.2007, 23:24
Tuncay, Aurelio, Alex sırada Güiza var heralde :D Beşiktaş tüm Fenerlileri topluyor bizim medyaya göre :)

DisCo
13.Aralık.2007, 23:59
Burada görevini tamamladığını düşünüyorsa ülkesine döner. Ancak Fenerbahçe ile herşey yolundayken başka takımla anlaşacağını düşünmüyorum. Ülkesine dönmez ve Fenerbahçe anlaşma önermezse Beşiktaş'ı düşünebilir.

ultraslanerdem
14.Aralık.2007, 00:05
Benim gazetede okuduğuma görede Panathinaikos'a gitme yolunda Alex...

barahir
14.Aralık.2007, 00:07
Ülkesine dönecek bu kadar basit.. Tartışma lüzumu bile yok

GeNç KaRTaL
14.Aralık.2007, 00:51
Açıkcası Alex'i takımımda görmek isterim.Delgado'dan daha yararlı olacaktır.Fenerbahçe'den gelecek olmasıda beni gram rahatsız eden bir durum değil.Yeter ki yararlı olsun takımımıza ki gelirse olacaktırda..

GodfatheR
14.Aralık.2007, 01:00
Alex ya bu sene ya da bir sene daha oynayıp takımdan ayrılıcak.Futbola başladığı kulüp olan Coritiba'da devam edip,futbolu orada bırakacak.Adam geldiğinden beri bunu söylüyor haberlere bakın yahu. :)

Fernando Gago
14.Aralık.2007, 02:58
Alex Türkiye'de başka klüpte formaz giymez bana göre . . .

fmsmyrna
14.Aralık.2007, 03:03
Giderse Beşiktaş için ligde olumlu işler yapar ama bizim yönetimin sözleşmeyi yenileyeceğini düşünüyorum:icon_confused:

garydelgadov
14.Aralık.2007, 03:07
DeLgadodan daha faydaLı oLur.

JunkChorn
14.Aralık.2007, 04:04
:) Gerçekten gülüyorum , eğer verecekse 3,5 milyon €'dan fazla gerçekten gitsin oynasın çok isterim.
Ama gerçek böyle değil , ülkesine dönecek Alex.

GodfatheR
14.Aralık.2007, 04:35
Ayrıyetten Alex'in büyük kızının okula başlama yaşı gelmiş.Ve Alex kızının kendi ülkesinde eğitim görmesini istiyormuş.Sezon sonu ayrılacak Alex kısacası,ülkesine dönecek.

Alicanfmfan
14.Aralık.2007, 05:47
Alex'in menajeri misiniz.Bırakın Alex karar versin.Çıkıp gitmem diyor parayı görünce öyle bir gider ki,zaten bunun örnekleride var..

barahir
14.Aralık.2007, 05:54
Beyler Alex Fenerbahce'nin tabir-i caizse 'Hagi' si.. Artı Fenerbahce'de onun için çok önemli kariyerinde yapamadığı şeyleri o burda yaptı.. Bunu baliç yapar revivo yapar ya da mustafa doğan yapar ancak alex yapmaz..

Alicanfmfan
14.Aralık.2007, 05:59
Beyler Alex Fenerbahce'nin tabir-i caizse 'Hagi' si.. Artı Fenerbahce'de onun için çok önemli kariyerinde yapamadığı şeyleri o burda yaptı.. Bunu baliç yapar revivo yapar ya da mustafa doğan yapar ancak alex yapmaz..

Haklı olabilirsin ama para bu ne yapacagı belli olmaz :)

TR.CaPTaiN
14.Aralık.2007, 06:02
Alex Fenerbahçe tarihine ve taraftarının kalbine adını altın harflerle yazdırmıştır. Her ne kadar bu sene Aragones kurbanı olsa da 2 sene daha kalmasını umut ediyorum. Bu haberin doğru olduğunu sanmıyorum.

Universal
14.Aralık.2007, 06:04
Sezonun bitmesine yarım sezon kalmışken Alex, Beşiktaş'a imza atıp Fenerbahçe forması giyemeye devam etmeyeceğine göre bu haber yalandır. Eğer gitseydi, zamanında Ricardinho varken giderdi en yakın arkadaşıydı. Alex, Nobre ile oynayacağına R.C3 ile oynamayı tercih eder.

IcedEarth
14.Aralık.2007, 16:45
Sanmıyorum böyle birşey olacağını. Bir futbolcu ekmeğini yiyip efsane olduğu yerden en büyük rakiplerinden birine geçmemeli.

PesimiSTyLa
14.Aralık.2007, 20:15
Katılıyorum Göktuga. Alex, bir Revivo, Nobre, Emre B, Fatih A., Okan B vs vs gibi ikiyüzlü olarak anılmamalı, efsane olarak kalmalı...

bugra 1905
14.Aralık.2007, 21:26
Alex De Souza FBnin Simgesidir Ben Beşiktaşa Gideceğini Hiç Zannetmiyorum Futbolu Fenerbahçede Bırakır Diyorum

GeNç KaRTaL
14.Aralık.2007, 21:30
Katılıyorum Göktuga. Alex, bir Revivo, Nobre, Emre B, Fatih A., Okan B vs vs gibi ikiyüzlü olarak anılmamalı, efsane olarak kalmalı...

Katılmıyorum.Bir adam bir takımda oynadı diye o takımın rakibinine transfer olması 2 yüzlülük değildir.Kavramları karıştırmayalım lütfen.

Hele ki o listeye Nobre'yi dahil etmen çok çok yanlış.Nobre'yi Fenerbahçe yönetimi istemedi.O da istenmeyince Beşiktaş yönetiminin teklifini kabul etti.Ne yani şimdi Nobre Fenerbahçe yönetimi kendisini istemedi diye Beşiktaş'a gitmesi 2 yüzlülük mü oluyor?

Haber ne kadar doğrudur tartışılır;Ama Fenerbahçe yönetimi Alex'e sözleşme teklifi yapmazsa Alex'in Beşiktaş yönetiminin teklifini kabul etmesi kadar doğal bir şey yoktur.He belki 2 tarafta teklif yapıp daha çok para önerdiği için diğer tarafı seçerse bir futbolcu o belki tartışılabilir..

PesimiSTyLa
14.Aralık.2007, 21:33
Valla ben bu tür seyleri doğal karsılamıyorum. Alex'i kovsade Fener yönetimi Besiktasa yada Galatasaraya gelmesi bir dönem kaptanlığını yaptıgı takıma 2 yüzlülüktür...

enforcer
14.Aralık.2007, 21:47
daha fenerbahçe'de oynarken kulübün efsaneleri arasına girdi, 100. yıl formasında resmi var... fenerbahçe'de devam etmez ise ülkesine dönüp coritiba'da futbolu bırakacağına dair kendisinin sözleri var...

Universal
14.Aralık.2007, 22:26

Söz verenler iki yüzlüdür. Örnek, Tümer ile Baliç...

Baliç demişti, beyaz kefen giyerim, Galatasaray forması giymem diye bu vesile iki yüzlü oluyorlar ama; kalkıpda hiçbirşey demeden başka forma giyerse iki yüzlü olmaz.

Bu haber kesinlikle yalan. Alex ocak ayında şözleşme imzalayıp geri kalan 4 ay Fenerbahçe forması ile şampiyonluk mücadelesi vermeyeceğine göre...

Varonil
15.Aralık.2007, 01:44
Alex gün gelir de Fenerbahçe'den ayrılırsa kesinlikle ülkesine döner diye düşünüyorum.Dolayısıyla bu haber bence yalan...

barahir
15.Aralık.2007, 01:47
Bugün Hürriyet bu haberini desteklemek için bi haber daha çıkardı:) Pembe dizi gibi gerçekten:D

Muhammet Celik
15.Aralık.2007, 05:11
Ben FB'liyim ve Alex'i hiç sevmem. Bir ara NTV Spor 'da bir Brezilya'lı scout'un röportajını seyrettim. Adam diyor ki Artık futbolun %70’i fizik ama Brezilya’da %70’i teknik oluyor.

Bu nedemek oluyor Alex stilindeki futbolcular hikaye oldu. Bakın Alex ne diyor. "FB ile sözleşme imzalarsam Türkçe dersi alıcam". Valla komedi adam 5 yıl Türkiye'de kalıyor bir kelime öğrenmiyor.Son senelerinde takımla anlaşmak için Türkçe öğreniyor. Alex bile anlaşmış artık tükendiğini...

TR.CaPTaiN
15.Aralık.2007, 05:49
Alex'in arkasındaki bölgede oynayan oyuncular yeteri kalitede olursa Alex'in fizik gücüne hiç ihtiyacımız olmaz. Fakat Alex'in arkasına Josico ve Maldonado'yu koyup Alex'i de onların arasına atarsan Alex'ten verimli olmasını bekleyemezsin.

Alex tipi oyuncular Avrupa'da başarılı olamaz görüşünü Alex geçen sene çeyrek finalde elenmemize rağmen ŞL asist kralı olarak yıkmıştı. Alex 5-6 yıldır istatistikleri alt üst ediyor fakat etkili olamadığı 3-5 maçından sonra bu kadar emeğinin hiçe sayılarak artık devri kapanmalı sözü Alex'e büyük saygısızlıktır.

Universal
15.Aralık.2007, 05:58
Ben FB'liyim ve Alex'i hiç sevmem. Bir ara NTV Spor 'da bir Brezilya'lı scout'un röportajını seyrettim. Adam diyor ki Artık futbolun %70’i fizik ama Brezilya’da %70’i teknik oluyor.

Bu nedemek oluyor Alex stilindeki futbolcular hikaye oldu. Bakın Alex ne diyor. "FB ile sözleşme imzalarsam Türkçe dersi alıcam". Valla komedi adam 5 yıl Türkiye'de kalıyor bir kelime öğrenmiyor.Son senelerinde takımla anlaşmak için Türkçe öğreniyor. Alex bile anlaşmış artık tükendiğini...

Alex'in en iyi olduğu yıllara bakalım, Arkasında Appiah ve Aurelio fizik olarak çok yüksekler.(Aurelio Brezilya'lı olmasına rağmen çok değişik bir yapıya sahipti teknikden çok fizik vardı.) Solda Tuncay oynuyordu, sağda Anelka bunlar fizik olarak çok yükseti. Alex'de bunlarla beraber tekniğini konuşturup çok güzel oynuyordu. Çünkü; o zaman Alex'in fiziğine ihtiyaç yoktu. Yani eğer takımdaki oyuncular fiziği ne kadar kuvettli olursa Alex o kadar iyi oynuyor.

goosfraba
16.Aralık.2007, 04:57
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70449