PDA

View Full Version : Battle for Goals || BFG || [FM09 Vers9.02]

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 02:26
FM 2008 için yaptıgım ve kendimce basarılı buldugum taktiğin FM 09 versiyonudur. 9.01 de denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır...

Genel Bilgiler
Taktik İsmi: Battle for Goals || BFG
Diziliş: 4-2-3-1
Genel Mantalite: Atak
Tempo: Normal
Paslar: Karışık
Defansif Cizgi: Normal

Dizilişimiz:

http://img155.imageshack.us/img155/5171/dizilioc7.jpg

Takım Komutları:

http://img210.imageshack.us/img210/3583/komutwg7.jpg

FM08 de yanlara ok verebildiğimiz için 3 AMC li , sag ve sol amc lerin kanat özellikleri olmasını istiyordum. FM09 da yanlara ok veremediğimiz için 3 AMC nin sag ve solunda olanları AMR ve AML olarak değiştirdim. MC lerdeki oyuncularımızın geriye oklarını kaldırdım... Oyuncu Mevkiilerine göre acıklamalara geceyim:

Bekler (DR&DL) : FM08 deki taktikten farklı olarak bu sefer beklerimizin ileri çıkışlarını "often" degil "mixed" yaptım. Yine de beklerimizin hucuma katkısı oluyor. İleri çıkışlar yapıp asist yapabiliyorlar. Hızlı , Markaj ve top calması iyi olan oyuncular secmenizi öneririm... Sık sık ileri geri koşacagından ötürü de "dayanıklı" beklere sahip olmanız sizin acınızdan yararlı olacaktır...

Stoperler (DC) : Biri güçlü kalıplı, hava hakimiyeti iyi, diğeri çevik, hızlı dc ler secebilirsiniz. Defans cizgimiz ileride olmadığından en azından bir stoperinizin agır olması size dezavantaj saglamaz; ama birinin hızlı olması iyi olur düşüncesindeyim...

Ortasaha (MC) : Göbekteki 2 ortasahanızdan sagdakinin DM özelliginin ön planda olması daha önemli. Cünkü Sag MC nin hucumdan cok defansif olarak takıma katkı saglıyor. Soldaki MC nin de oyunu 2 yönlü oynayabilen bir oyuncu olması gerekiyor. Hem defansif, hem ofansif özellikleri iyi olan bir MC bu bölgede size daha iyi katkı saglar...

Wingers (AMR&AML) : Hızlı, iyi orta acabilen , top sürmesi yüksek olan oyuncular her zaman kanat olarak iyi oyunculardır. Bunun yanında Pas, Teknik , dayanıklılık ve Topsuz alan özelliği iyi olan oyuncular olursa daha iyi verim alırsınız...

Attack Mid. (AMC) : Buradaki oyuncunuz taktiğin kilit oyuncusu... Özellik bakımından "Pas, Teknik, Top sürme, Yaratıcılık, Topsuz alan, Uzun sut" kriterlerinin yüksek olması sizin için çok daha iyi olacaktır. Oyuncu Komutundan "Long Shot: Often" oldugundan sık sık kaleye şut ceker, cok gol atar ve önündeki forvete de cok gol attırır. Taktigin beynidir bi nevii; fakat yanılgıya düşüp bu oyuncunuzu "Oyun Kurucu" diye secmeyin, öyle bir kısıtlamamız yok !

Forvet (FC) : Buradaki oyuncunuz Hem havadan, hem yerden teknik bir forvet olursa muazzam olur. Aynı sekilde havadan pek etkili olmayıp, hızlı ve teknik olursa da bol bol gol atar; fakat Havadan etkili teknik olmayan bir oyuncu olursa gol atıp atamayacagına garanti veremem. Bende genelde basarısız oldu bu tip forvetler... Statik forvetten ziyade; hızlı, teknik, bitirici bir forvet kullanmanızı tavsiye ederim...

Oyun İçi SS alamadım. Taktiği 1 sezon kullandım ve yaptıgımız ortak kariyerde namaglup sampiyon oldum... Kariyer Linki: http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69166 2. Sezona basladıgımız için gecen sezon SS leri kayboldu. Oynadıkça SS eklerim...

Yorumlarınızı bekliyorum... İyi oyunlar.

İndirmek için tıklayınız

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28963/bilgi/

9.02 için olanı şimdi yayınlıyorum.

Ufak 1-2 değişiklikler var. Oyuncu mevkiilerinde ilk mesajda anlattıklarım gecerli...

Taktik Ekranı Şu şekilde:
http://img7.imageshack.us/img7/4291/taktiklb1.jpg

BFG || 9.02 İndirmek İçin Tıkla (http://uploaded.to/?id=xwdw5d)

Oghuse
15.Aralık.2007, 04:49
Geçen seneki BFG çok iyiydi bu sene de aynı başarıyı yakalamış gibi görünüyor hemen indirip deniyorum..Takım yapıma uygun bir taktik..

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 04:50
Kolay gelsin Oğuz (:

Nocna Mora
15.Aralık.2007, 04:59
DC'lerin okları geriye doğru olsa daha iyi olurdu :)

Oghuse
15.Aralık.2007, 05:01
Zaten oklar geriye doğru Taylan maç ekranından SS alınmış sanırım..

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 05:07
Yok oğuz. Oklar yoktu yanlış taktiği eklemişim :) Düzenledim şimdi. DC lerde geriye ok yok yani. SS doğru...

Exellence1905
15.Aralık.2007, 05:27
geçen sene BFG ile çok iyi sonuçlar almıştım bu taktiğide hemen deniyecem sonuçları buaya koyarım bu arada tek forvet olarak oscar cardozoyu mu yoksa mauro zarate yi mi oynatayım sence???

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 05:27
geçen sene BFG ile çok iyi sonuçlar almıştım bu taktiğide hemen deniyecem sonuçları buaya koyarım bu arada tek forvet olarak oscar cardozoyu mu yoksa mauro zarate yi mi oynatayım sence???

Cardozo her derde deva :)

Nocna Mora
15.Aralık.2007, 05:46
Abi geriye ok olmazsa DC'lerde hücüma çok çıkarlar geriye ok yapman daha yararlı olur bence..

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 05:49
Abi geriye ok olmazsa DC'lerde hücüma çok çıkarlar geriye ok yapman daha yararlı olur bence..

Forward Runs = Never oldugu için sorun yok...

Exellence1905
15.Aralık.2007, 05:56
http://img244.imageshack.us/img244/7028/gstacticww3.jpg
Kadroyu bu şekilde yaptım taktikle alanyaspor maçını oynadım sonuç:
http://www.hizliresim.com/2008/12/14/12832.jpg
pek ciddiye alınıcak bi maç deil ama yinede ekliyim dedim :)
bu arada dc lerin bi tanesinde geriye ok var zaten taktikte

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 05:59
Güzel bi kadron var. Dediğin gibi rakip pek ciddi degilmiş. Yine de ezici üstünlük kurmuşsun. Taktiğin en önemli özelliği topla oynama yüzdesi. Ortalama %60 top sende oluyor ve oyunu sen kontrol ediyorsun. İyi bir sonuç. Bu arada Emre Güngör'e geriye ok'u sen mi verdin? Benim verdiğimde yoktu...

Exellence1905
15.Aralık.2007, 06:02
Güzel bi kadron var. Dediğin gibi rakip pek ciddi degilmiş. Yine de ezici üstünlük kurmuşsun. Taktiğin en önemli özelliği topla oynama yüzdesi. Ortalama %60 top sende oluyor ve oyunu sen kontrol ediyorsun. İyi bir sonuç. Bu arada Emre Güngör'e geriye ok'u sen mi verdin? Benim verdiğimde yoktu...
hyr geriye oku ben vermedim taktikte vardı :confused:
diğer arkadaşların indirdiklerindede geriye ok var mı acaba yoksa bende mi bi sorun var :D

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 06:04
İlk koydugum yanlış olandı. Geriye ok olan. Oklar yok normalde. Komutlarda bi değişiklik yok. Sadece okları kaldırın.

Exellence1905
15.Aralık.2007, 06:16
tamam oku kaldırdım bu arada sağ dc de forvete koşu mixed sol dc de forvete koşu never bu komutlar doğru sanırım

PesimiSTyLa
15.Aralık.2007, 06:25
En son eklediğim doğru kardesim. Onu indirirsen sorun kalmaz. 2 taktik arasında fark yok fakat ilk ekledigimde 1 -2 sey eski ayarlarda kalmış. Kusura bakma :)

DeNiZ_1903
15.Aralık.2007, 06:39
Kaliteli bir kadroya çok rahat gider :) En yakın zamanda deneyeceğim :)

memodal1905
17.Aralık.2007, 01:58
9.1.0 versiyonu için aynı taktigi ne zaman yaparsınn

memodal1905
17.Aralık.2007, 02:35
bi de hangisini en son yukledin siteye en aşşagıda olan link mi alternatif linkin altındaki eklenmiş dosya mı

PesimiSTyLa
17.Aralık.2007, 02:38
bi de hangisini en son yukledin siteye en aşşagıda olan link mi alternatif linkin altındaki eklenmiş dosya mı

2 si de aynı. İstediginizi indirebilirsiniz. 9.1 versiyonu için zaten bu. En son patch...

Rais
17.Aralık.2007, 02:43
Valencia için deneyeceğim :).

memodal1905
17.Aralık.2007, 02:45
tamm dostumm emegine saglıkk

Exellence1905
18.Aralık.2007, 04:45
Forward Runs = Never oldugu için sorun yok...
2 linkide indirip dc lerin komutlarına baktım ikisinde de forward runs=mixed,onları never yapsak daha iyi olur heralde kontra atak yemeyiz...
edit:şimdi dikkat ettim dc lerin forvete koşularını never yapınca dclerde geri ok çıkıyo taktikte

PesimiSTyLa
18.Aralık.2007, 05:00
Evet , defans için daha iyi olur.

morbious
26.Aralık.2007, 01:58
İndirmenizi Tavsiye etmiyorum.

KaF KeF
26.Aralık.2007, 02:02
Bu kadar kişi beğenmiş bir tek sen çıkıp İğrenç diyorsun..Yorum yapcaksanız düzgünce neden beğenmediğinizi eksikleri söylersiniz.

GReeN BeReT
26.Aralık.2007, 02:05
Arkadaşlar eleştiri yaparken dozunu aşmayalım, insanları bir anda yerin dibine geçirmeye çalışmayalım. Ortada emek var, Emre abi'nin de ne kadar iyi bir taktik yapımcısı olduğu belli, yıkıcı eleştiri yerine eksik yerleri belirtip yapıcı eleştiri yapalım ki kötü bir nokta varsa düzeltilsin.

TuNdRaLoWeR
29.Aralık.2007, 04:47
Teşekkürler.

Vieri
30.Aralık.2007, 09:39
Sitemize eklenmiştir teşekkür ederiz.

WolborQ
30.Aralık.2007, 21:40
bunda 13 oyuncu olmuormu ? böle taktiklerde ?

PesimiSTyLa
30.Aralık.2007, 22:07
Oyunun hatası taktik ekranında 13 oyuncu görünüyor ama 11 oyuncu oluyor yine.;;)

scar face
31.Aralık.2007, 06:15
Emre'nin taktiği gercekten güzel...Gecen sene de bunu kullanıyordu.Deplasmanlarda biraz sorun yasatsa da top hakimiyeti,ezici üstünlük,gol pozisyonu yakalama konusunda cok etkili bir taktik...

Angelofdeath
31.Aralık.2007, 20:05
gerçekten güzel taktik. maçlar çok golü geçmesede defasif anlamda da söylediğin gibi çok gol yemiyoruz. şuan beşiktaşta deniyorum ve ligde 7 maç üstüste kazandım.bunardan biride trabzonla evimde oynadım en goll maçtı 3-1 aldım :) paylaşım için teşekkürler ;)

Angelofdeath
02.Ocak.2008, 04:46
bir de bi sorum olucak. yardımcım devamlı orta saha ile defans arasında çok büyük boşluklar olduğunu ve karşı takımın bunu lehine kullanabileceğini sölüyo ne yaparsam yapayım bu uyarıyı veriyo :S sizce ne yapabilirim herhangi bi fikri olan var mı??

PesimiSTyLa
02.Ocak.2008, 04:50
Yardımcının dediklerine hiç bakmıyorum; ama Mc deki adamların sagdakine geriye ok vermeyi dene bir. Olmazsa defans cizgisini 2-3 kademe yukarı cekmeyi dene.

BerkayGs
02.Ocak.2008, 06:47
teşekkürler..deneyelim

Berkay234
02.Ocak.2008, 19:19
çok teşekkürler

PesimiSTyLa
05.Şubat.2008, 05:23
Taktiğin 9.02 versiyonu ilk mesajın sonuna eklenmiştir.

Alicanfmfan
05.Şubat.2008, 05:27
Sonucta bir emek var , teşekkürler Emre...