PDA

View Full Version : Beşiktaş

perpetua
11.Mart.2006, 19:49
http://forum.turksportal.net/vb/images/avatars/Galeri1_Takim/besiktas.gif

Besiktas JK

Besiktas'in Football Manager 2006 da ki özelliklerinin detaylı olarak bu başlık altında tartışıyoruz. Sizce şurası şöyle olmalı şurası hatalı olarak gördüğünüz kısımları bu başlık altında yorumlayınız.

Bu konu daha once vardi ama ne yazik ki yok olmus, o nedenle tekrar baslatiyorum.

perpetua
11.Mart.2006, 19:50
Jean Tigana yeni kontrat:

Jean Tigana, siyah-beyazlı kulüple yapacağı yeni sözleşmeyle Türkiye'deki en pahalı teknik direktör unvanını da eline geçirmiş olacak Siyah-beyazlı takım, 2005-06 sezonundaki 8 aylık süre için Fransız hocaya 1.8 milyon Euro ücret ödüyor. 2006-07 sezonunu kapsayacak 12 aylık yeni mukavele için ise Tigana'ya 2.7 milyon Euro verilecek. Böylece Fransız teknik adam, yıllık 2 milyon Euro alan F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum ile, 1.5 milyon Euro alan G.Saray'ın hocası Eric Gerets'i de geçmiş olacak

koray_capello
11.Mart.2006, 19:59
walla bizde kalırmı bilmem ama kalırsa eğer a.hassan am/f c olarak gözüküyor bence am/f rc olmalı.ayrıca okan buruk ta yine amr olarak gözüküyor.ben okanı hiç sağ açık oynadığını görmedim.hep ortasahada savaşırken gördüm.yani mc hatta dmc olmalı.ve gökhan güleç siz gerçi potansiyelini yüksek yaptık diyorsunuz ama bence yine başlarken ki özellikleri baya bi daha yüksek olmalıydı.

Torer
11.Mart.2006, 20:39
gökhan güleç yok bide profilini ayarlamak gerekir.

Cengo
12.Mart.2006, 00:59
walla bizde kalırmı bilmem ama kalırsa eğer a.hassan am/f c olarak gözüküyor bence am/f rc olmalı.ayrıca okan buruk ta yine amr olarak gözüküyor.ben okanı hiç sağ açık oynadığını görmedim.hep ortasahada savaşırken gördüm.yani mc hatta dmc olmalı.ve gökhan güleç siz gerçi potansiyelini yüksek yaptık diyorsunuz ama bence yine başlarken ki özellikleri baya bi daha yüksek olmalıydı.

Okan Buruk bence tabi sağ açık oyuncusu ama çizgiye inerek orta yapan bir kanat oyuncusu değil.Galatasaray'ın sisteminde Hagi'nin arkasındaki Emre-Suat-Okan üçlüsü sürekli pres yaparak rakibi yıpratıyordu.Bu 3 oyuncu da seri pasları ve bireysel yetenekleri ile oyunun dar alandaki sıkışmasını engelleyebildikleri için çok etkili oluyorlardı.Okan Buruk dikine çok iyi dribbling ile etkili olabilen teknik bir oyuncu. Fakat ayağında çok tutması şu anki taktiğe ters geliyor, zira bence Tigana çizgiye inerek sürekli orta yapabilecek ve ayağında çok top tutmayacak bir sağ kanat oyuncusu arıyor.

Bence MR -asıl mevki-, MC olabilir mevkisi bence.

Tigana sanırım Okan Buruk için "Oyun sistemime uymuyor, topla çok fazla oynuyor" demiş eğer doğru ise.

francesco10
12.Mart.2006, 03:38
ABOOO nun dediği gibi okan buruk MR-MC olabilir yine hassan a am/fc/r olmalı korayın dediği gigi, gökhanın özellikleriyse demirhanbey in son yamasında gayet ii olmuş ama ben ısrarla söylüorm oyunun orjinalinde youla nın bitiricilik 18 o 10 hatta 8 falan olmalı isteğe göre daha da azaltılabilir tabi :D

cordoba ve sergen e favori takımlara beşiktaş eklenmeli bidee klübün favori kişilerinde pascal olabilir :D

Torer
15.Mart.2006, 00:33
bide pascal nouma tigana nın yardımcısı olmuş.

Torer
20.Mart.2006, 17:07
toraman marking , tackling , heading ve jumping i 20 yapmak gerekir.

koray_capello
20.Mart.2006, 21:16
toraman marking , tackling , heading ve jumping i 20 yapmak gerekir.

zaten v2 de öyle yapmışlar..

perpetua
20.Mart.2006, 23:13
zaten v2 de öyle yapmışlar..
Peki hangi ozellikleri kotu olmali? (Dusuncenizi kabul etmedigim anlaminda sormuyorum, sadece gorusunuzu almak icin sonucta her oyuncunun her ozelligi 20 olamaz :))

Yeyza su, bu veya baska sey 20 olsun demek yerine, bu ozellikleri iyi ancak bu ozellikleri pekiyi degil gibi oyuncu profili cizmek daha dogru olur.

Ayrica, baska bir kisimda Cordoba konusunda yaptigin elestiriye katiliyorum. Zaten datada en buyuk sorun uzun bir suredir oyuncularin uzerinden gecilmemis olmasi. Cordoba halen Boca Juniors arastirmacisinin verdigi ozellikler ile database'de.

koray_capello
20.Mart.2006, 23:16
ben bişe demedimki arkadaş toraman böyle olmalı demiş bende zaten v2 de o şekilde yapmışlar dedim..

perpetua
20.Mart.2006, 23:31
ben bişe demedimki arkadaş toraman böyle olmalı demiş bende zaten v2 de o şekilde yapmışlar dedim..
Biliyorum demedigini. Sadece gorusun var mi bu konuda diye sordum :) Cunku Ibrahim Toraman Turkiye'nin en iyi defans oyuncularindan birisi oldugu icin bilgilerinin tam olmasi iyi olur.

ridvanu
20.Mart.2006, 23:42
nedenini çözemedim ama Mehmet seef bende sadece DC gözüküyor
ayrıca okan buruğun mc/mr olmasına kesinlikle katılıyorum
belki size değişik gelebilir ama okanın oyun stilini figoya benzetiyorum ben
tamam şov ağırlıklı diil ama okanında çok ince pasları var.
bazen beni kendisine hayran bırakıyor

gerçi yaşından dolayı pek şans veremiyorum genelde Yasin Karaça yı Okan koçun yedeği olarak oynatıyorum
ama okan Buruka'da forma şansı vermeye çalışıyorum

koray_capello
20.Mart.2006, 23:55
Biliyorum demedigini. Sadece gorusun var mi bu konuda diye sordum :) Cunku Ibrahim Toraman Turkiye'nin en iyi defans oyuncularindan birisi oldugu icin bilgilerinin tam olmasi iyi olur.

anladım zaten v2 yeni oynadım ayrıca beşiktaşla oynadığım için söyleyecek bir kaç şeyim var tabikide aslında bunları biriktirip söyliyecektim ama şimdi söyliyim o zaman. (yalnız ben bunların söyliyecem ama özelliklerin hiç birisinin random olmaması lazım ki benim söylediklerim bir anlam kazansın)

oscar cordoba: aerial ability,command of area,communication gibi özelliklerin yüksek olması doğru fakat kalecilik özelliklerinin bu kadar yüksek 20 olması yanlış bence.sonuçta artık yaşça ilerlemiş bir kaleci reflex olsun handling olsun daha düşük tutulabilirdi.ayrıca cordoba birebirlerde türkiyenin en kötü kalecisi bu kesin ama bende 20 olarak gözüküyor ve kicking 9 gözüküyo.bence tam tersi olmalı.kicking 20 one on ones 8-9.anticipation ve özellikle bravery yüksek olmalı.agression ise düşük.composure,consentration creativity yüksek decision ise düşük olmalı.determination orta flair ise yüksek olabilir.onun dışında fiziksel özelliklerde biraz düşürrülebilir.yani mental özellikler genel anlamda yüksek fizikte yüksek sayılır ama kalecilik özelliklerinde kesinlikle indirime gidilmeli(one on ones,reflex,handling)kicking throwing ise yüksek olmalı.

koray_capello
21.Mart.2006, 00:07
ibrahim akın: oyuna en yanlış aktarılmışlardan birisi olarak düşünüyorum.yanlış anlaşılmasın benim fikrim.

ibrahim akın: fiziksel olarak o kadar güçlü değil.hız ve acc. doğru katılıyorum ama o kadar güçlüolduğuna inanmıyorum.ayrıca balance mümkünse olabildiğince düşürülsün.i.akın topla dribbling yaparken en dengesiz adamlardan biri nasıl çalım attığını o bile bilmiyor bende 18 gözüküyor en fazla 10 olmalı.teamwork düşük olmalı en fazla 5-6.off the ball yüksek olmalı zaten tek artısı o.bravery 20 bile olabilir.composure,consentration,decision ve özellikle creativity 10 altında tutulmalı bunlardan eminim.corner,crossing,long shot,freekik en az 15 olmalı.ama bunlardan da eminim teknik en fazla 10 pas en fazla 12 dribling ve finishing te yine en fazla 12 de kalmalı.bide first touch bende 16 gözüküyoki o da 10 bile fazladır.i.akın teknik kapasitesi çok düşük bir futbolcu bence bunu farketmek bu kadar zor olmamalı.ayrıca i.akın da potansiyel yokki şuan ne ise 10 sene sonra da o kadar olur.fazla gelişemez.pot.düşük tutulmalı.i.akında pot.170 g.güleçte ise 152.bunlar bence yanlış.

i.toraman:gayet gerçekçi olduğunu düşünüyorum ama teknik bende 9 oalrak gözüküyorki o kesinlikte artmalı.en az13-14.

perpetua
21.Mart.2006, 00:42
Guzel gozlemlemeler. Coguna katiliyorum. Ozellikle Ibrahim Akin konusunda. Bu arada birktirmeden yazarsan daha hos da olur. Daha iyi bir tartisma ortami cikar diye dusunuyorum.

Mevcut database'de bazi oyuncularin CA ve PA cok abartilmis durumda. Ayni sekilde bazi oyuncularin CA ve PA cok dusuk kalmis durumda. Bu da oyunun gercek hayattaki performanslarla fazla bagdasmamasina neden oluyor. Ozellikle oyuncu ozellikleri de bir cok oyuncuda eksik oldugu icin bunlarin olabildigince degerlerinin databse'de belli olmasi gerekli.

koray_capello
21.Mart.2006, 00:45
eğer faydalı olacak ise yada yeni oyunlarda aktarılacak ise bu araştırmalara devam ederim ama olacaksa çünkü beşiktaşı ve oyuncularını iyi tanıdığımı düşünüyorum..

perpetua
21.Mart.2006, 01:39
Benim umidim bir sonraki surumde database'in cok daha gelistirilmesi. Bunun kontrolu elimde degil ancak arastirma kalitesinin yukselmesi icin olan umidimi surduruyorum.

ridvanu
22.Mart.2006, 16:30
sergen form yakaladımı üstüsüte çarşamba pazar salı c.tesi
deli gibi oynuyo devamlı %97 %98 hiç dinlenme ihtiyacı duymuyo
enteresan :)

perpetua
24.Mart.2006, 21:39
g.güleçte ise 152.bunlar bence yanlış.

Gokhan'in ozellikleri ne gibi olmali sence biraz daha acabilirmisin?

eduraul
01.Nisan.2006, 14:37
Bence top sürmesi, takım çalışması, dengesi,iyi olmalı, sene içersinde özellikleri çabuk gelişmeli, top sürme ile ilgili özellikler de iyi olmalı

koray_capello
01.Nisan.2006, 15:04
Gokhan'in ozellikleri ne gibi olmali sence biraz daha acabilirmisin?
ya baya bi geçmiş ama daha yeni gördüm:rolleyes:

gökhanın özelliklerinden ziyade PA da hata olduğunu düşünüyorum.şimdi kıyas yoluyla anlatacak olursak i.akın ın P.A 170-180 g.güleç in ise 150.bence tam tersine g.güleç kendini geliştirebilecek bir çocuk iken i.akın ın gelişmesi imkansız gibi birşey.ayrıca g.güleç in karakter olarak ta çok zeki,akıllı,ve profesyonel biri olduğunu duydum.

özelliklere gelecek olursak g.güleç genç yaşına rağmen gelecek vaad eden oyuncu statüsünden genç ve iyi oyuncu statüsüne geçtiğini bizlere göstermiştir.zaten v1 den sonra v2 deki g.güleç in özelliklerinin genel olarak doğru ayarlanmış olduğunu düşünüyorum.yalnız PA daha yüksek olabilirdi veya diğer abartılmış PA lı oyuncular düşürülerek bir denge sağlanmalıydı.

bide bence gökhan am/f c yerine sc olmalıydı.gökhan oyun yapan bir futbolcu değil tam aksine son vuruş becerisi olan direk kaleyi düşünen bir santrafor.arkadaşa katılmıyorum dribbling özelliği ve tekniği çok yüksek olmamalı.crossing iyi olmalı dikkat ettim çok iyi orta yapıyor.finishing,first touch,heading gibi golcü özellikleri de 14-15 civarında olmalı ve gelişmeye açık olmalı.fiziksel özellikleri de iyi olmalı.hem hızlı hem güçlü bir oyuncu gökhan.

genel olarak CA ve PA dışında gökhan ın iyi yapıldığını düşünüyorum

francesco10
01.Nisan.2006, 15:31
"koray capello" yazdıklarına tamamen katılıorm

bende kiralıkta oynayanlar hakında bi kaç bişi söliyeym; sinan kaloğlu öyle bi yapılmışki sanki dünyanın en ii pivot forwetlerinden biri, ilerde top saklamak mı dersn, kafa toplarının hemen hemen hepsini almasını mı dersn, bititrrici nokta vuruş ve orta özelliğimi dersn, adam hawa buldumu dağıtıo ortalığı accaip abartı olmuş

ailton normal olmuş ztn 1,5 sene sonra yaşının kıvamına gelio:) hız ve hızlanma 20 lerden 12 ye düşüo

juanfran da sanki o valencia dan celta vigo ya 30 mil euro ya giden adam gibi hala, biraz azaltılmalı

ve nefret ettğm , oyunda da en azından 1 sene görmediğim adam ; youla
mümkünse bu adamın bitirciliği 18 lerden şöyle bi 5-6 indirilsn zekası ve tekniği nerdeyse 20 yine; mmkünse yine bunlar 0 olsn :):)

koray_capello
01.Nisan.2006, 16:39
seninkilere katılmamakta imkansız..

juanfran hakkatten dünyanın en iyi sol beki gibi.bide mehmet sedef özelliklerine göre dünyanın en iyi sol beki olacakmış gibi gözüküyor.yani o yaşta o özelliklere bakarsanız gelecekte zambrotta filan olcak dersiniz ama CA ve PA çok düşük.CA ve PA yı yükselmek te biraz saçma olur o zaman zaten zambrotta olur yani bence özellikler biraz düşürülmeli.daha çok zamanla gelişecek bir adam olmalı.ilk açıldığındaki özellikleri baya bi yüksek.ve o özelliklere göre ki CA ve PA sı çok düşük.PA biraz yükseltilmeli ama özellikler kesinlikle düşürülmeli.

perpetua
01.Nisan.2006, 21:37
genel olarak CA ve PA dışında gökhan ın iyi yapıldığını düşünüyorum

Benim gorusum, Gokhan gibi daha potansiyeline varmamis oyunculara genelde rastgele (random) PA verilmesi. Bence -8 veya -9 gibi bir potansiyel Gokhan icin iyi olur. Zaten Jesus_FB ve Demirhanbey'in yaptigi update'de Potansiyeli de -9. (Bu arada belirteyim, bence -10 potansiyeli olmasi gereken ve Turkiye liglerinde su anda oynayan oyuncu yok.)

Ancak Jesus_FB ve Demiryanbey'in yaptigi update'de su anda verilmis ozelliklerle beraber bu PA verilirse, Gokhan belki de dunyanin sayili forvetlerinden birisi oluverir bir kac sene icinde. Current Ability 125'den 150-160'a cikinca bir cok ozellik 2-3 puan yukariya cikacaktir. Yani Dribbling 16-17, Finishing 19-20, Off the Ball 16-17, Technique 19-20, Creativity 17-18 olacaktir ki bu ozellikler Gokhan'i dunyanin en iyi forvetlerinden birisi yapar. Bu ozellikleri bir Eto'o veya bir Henry ile karsilastirdiginda, Gokhan'in biraz fazla abartili oldugunu dusunuyorum.

Ayrica yukselen CA mental ozelliklerde de kendisini gosterir. Bir cok oyuncunun 18-20 finising'i olabilir ancak cok iyi oyuncular ile iyi oyunculari ayiracak en onemli ozellik anticipation, composure, concentration, consistency gibi mental ozelliklerdir. Bu konuda su anda bile Gokhan Henry ve Eto'o ile hemen hemen esit durumda v2'ye gore.

Detrox
28.Nisan.2006, 19:10
arkadaslar herkes ıstedıgı oyuncunu ozellıklerını deıstırebılır
exe nın ıcın de
fm edıtor var gırın ne ıstıyosanız onu yapın 1 mılyon kısılık stad butun oyuncuların ozellıklerı 20 ıstedıgınız oyuncuyu getırın adlarını deıstırın ıstedıgınız baskanı getırın takımın ısmını deıstırın ben 2005 cok yaptımda bazen ... cıkıyo.fazla kurcalamadan bısıler yapın kotu takımlara daha da zevklı oluyo

Detrox
28.Nisan.2006, 19:11
arkadaslar herkes ıstedıgı oyuncunu ozellıklerını deıstırebılır
exe nın ıcın de
fm edıtor var gırın ne ıstıyosanız onu yapın 1 mılyon kısılık stad butun oyuncuların ozellıklerı 20 ıstedıgınız oyuncuyu getırın adlarını deıstırın ıstedıgınız baskanı getırın takımın ısmını deıstırın ben 2005 cok yaptımda bazen ... cıkıyo.fazla kurcalamadan bısıler yapın kotu takımlara daha da zevklı oluyo

Cartalete
29.Nisan.2006, 11:24
Bence paftaki Kenan Özer'in potansiyel abilitysi yüksek tutulmalı.. Gelişmeye açık olmalı.
Özellikle fizik, hız, teknik ve top sürme adına.. Mevkisi de AM/FC olarak yapılabilir.
Paftaki her maçını izleyen biri olarak konuşuyorum

koray_capello
30.Nisan.2006, 14:49
mehmet sedef in injury proneness i 20 üzerinden 20 olsun.adam her pozisyonda sakatlanıyor yaw.

perpetua
25.Mayıs.2006, 22:57
Yeni transferler ile ilgili bilgi. Ozellikle ucretleri konusundaki bilgiler ise yarayacaktir.

Marcio Nobre: F.Bahçe'den transfer edilen Marcio Nobre, Brezilya'nın Cruzeiro takımından Türkiye'ye geldi. İki buçuk yıl Sarı-Lacivertli forma altında kiralık olarak oynayan golcü oyuncu, bir de şampiyonluk yaşadı. Gol vuruşlarındaki becerisiyle dikkat çeken, Nobre iki buçuk sezonda Sarı-Lacivertli forma altında 102 maç oynadı. Bunların 87'sinde ilk 11'de görev yapan Nobre, 57 gol kaydederek F.Bahçe'nin başarısında önemli rol oynadı. Beşiktaş'la üç yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı oyuncu, yıllık 1 milyon 100 bin dolar alacak. Bonservis bedeli olarak ise Cruzerio'ya 3 milyon dolar ödenecek. 1980 doğumlu olan golcü oyuncu, 1,83 boyunda ve 81 kilo.

Vedran Runje: Oscar Cordoba'nın ayrılması ile birlikte Beşiktaş aradığı kaleciyi Belçika'nın Standart Liege takımında buldu. 30 yaşında olan Hırvat kaleci futbola Hajduk Split takımında başladı. Daha sonra Belçika'nın Standart Liege takımına transfer olan Runje üç sezon oynadıktan sonra Fransa'nın Marsilya takımına geçti. Barthez'in transferiyle yedeğe düşen başarılı file bekçisi tekrar eski takımına döndü. Geçen sezon 36, bu sezon da 34 maçta forma giyen Hırvat kaleci Siyah-Beyazlı takımla üç yıllık sözleşme imzaladı. Beşiktaş, Runje'ye yıllık 800 bin Euro, Standart Liege'e ise bonservis bedeli olarak 1 milyon Euro ödeyecek. 1,84 boyunda olan Hırvat file bekçisi 80 kilo.

Fahri Tatan: Çaykur Rizespor'da yıldızı parlayan 23 yaşındaki Fahri Tatan, Fenerbahçe'nin altyapısında yetişti. Gösterdiği performansla A Milli Takım kadrosuna seçilen genç oyuncu, bu sezon 32 maçta forma giydi. 2712 dakika sahada kalan Tatan 3 gol attı, 8 sarı kart gördü. Son üç sezonda 73 maçta forma giydi. 1983 Rize doğumlu olan başarılı futbolcu, 1,77 boyunda 65 kilo. 14 yaşında 3. Lig'de 27 karşılaşmaya çıktı. 3 yıllık sözleşme imzaladı, yılık 150 bin YTL ve maç başına 23 bin 750 YTL alacak.

Baki Mercimek: Defansın sol kanadı için düşünülen Baki Mercimek, Gençlerbirliği'nden Beşiktaş'a geldi. Hollanda doğumlu olan Baki futbol altyapısını da burada aldı. Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in düşündüğü genç isimlerden biri. 24 yaşında olan genç oyuncu, bu sezon 14 maçta forma giydi, iki gol attı. Oynadığı maçlarda toplam 18 top çalarken 11 defa da top kaptırdı. 1,84 boyunda 78 kilo. İki yıllık sözleşme imzaladı. Yıllık 200 bin Euro ve maç başına 6 bin 500 Euro alacak.

Burak Yilmaz: yaptığı sözleşme gereği genç oyuncuya 300 bin YTL garanti ve 17 bin 500 YTL de maç başı para ödenecek. Antalyaspor'a ise bir milyon 750 bin YTL para ve Serdar Özkan'ı bir yilligina kiralik olarak verilecek.

RoCCo_42
26.Mayıs.2006, 01:29
Vaybe FAHRİ 14 yasında profesyonel olmus süper bisey ya.

sergenNn
26.Mayıs.2006, 18:51
ya ben her oyunu ilk aldığımda -yani hiç bi update fln çıkmadan- hep bakıyorum beşiktaş'ın bütçesi daha düşük gibi oluyor,fenerin falan oyuncularının potansiyelleri çok yüksek oluyor bende sinir oluyorum ilk işim editöre girip bu işleri düzeltmek oluyo
belki sadece bana öyle geliyodur bilmiyorum.. sizce??

Del Piero_10
29.Mayıs.2006, 00:31
tayfur havutçunun özellikleri nedense Patrick Vieira düzeyinde görünüyor.

sergenNn
01.Haziran.2006, 18:57
Özelliklerinin Çok İyi Yapılması Gereken Bir Oyuncu: Muhammed Demirci
Arkadaşlar transferler ile ilgili yeni bi update yapılırsa(yapılır heralde) Muhammed Demirci'nin kesinlikle yapılması ve çok iyi bir oyuncu olması lazım bence.
Ben kendim şuana kadar olan transferleri kendim yapmıştım tabii Muhammed'i de yaptım ancak ne derecede yapayım bilmiyorum.Belki çok abartmış olabilirim :) . Önerilerinizi bekliyorum

perpetua
01.Haziran.2006, 19:30
Özelliklerinin Çok İyi Yapılması Gereken Bir Oyuncu: Muhammed Demirci
Arkadaşlar transferler ile ilgili yeni bi update yapılırsa(yapılır heralde) Muhammed Demirci'nin kesinlikle yapılması ve çok iyi bir oyuncu olması lazım bence.
Ben kendim şuana kadar olan transferleri kendim yapmıştım tabii Muhammed'i de yaptım ancak ne derecede yapayım bilmiyorum.Belki çok abartmış olabilirim :) . Önerilerinizi bekliyorum

Muhammed en azindan 14 yasina gelenne kadar oyunda yansitilamayacaktir (14 yas alti oyuncular oyun tarafindan kabul bulmuyor).

gookhan
07.Haziran.2006, 16:29
<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">bence kleberson tam bir hayal kırıklıı</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>

koray_capello
07.Haziran.2006, 16:42
o gerçekte de hayal kırıklığı zaten:)

shibby
16.Haziran.2006, 17:04
yaw bu yönetime uyuz oldum yıldırım demirören adamlara iki sene üst üste uefa, tr kupası ve lig şampiyonluğu kazandırdım, finansı tahmin bile edemezsiniz üçünc senede transfer bütçesini azalttılar sitediğim adamı alamıyodum ek transfer bütçesi istedim olmaz dediler ültimatom verrdim sonra bi baktım sacked :D bende gittim fenere feneri şampiyon yapıyım bari aslında bjkliyim ama maksat bjkye gıcıklık olsun feneride sevmem :D

dentaconstantin
19.Haziran.2006, 01:53
oyunun en son versiyonunu da yükledim ama dikkatimi çeken bu oyuncuların huyları hep değişik oluyo biçok oyun açtım toraman ın controversy(uyuşmazlık) 5 oluyo başka oyunda 15 oluyo bu özellikleri için de geçerli toraman ın oyunu açtığımda top kapma markaj 17 idi bunlar neden hep değişiyo sabit olması gerekmiyomu oyunda heralde bi current ability sabit ona göre özelliklere hep rastgele dağıtıyo diye mi hep özellikler farklı çıkıyo...

perpetua
19.Haziran.2006, 05:50
oyunun en son versiyonunu da yükledim ama dikkatimi çeken bu oyuncuların huyları hep değişik oluyo biçok oyun açtım toraman ın controversy(uyuşmazlık) 5 oluyo başka oyunda 15 oluyo bu özellikleri için de geçerli toraman ın oyunu açtığımda top kapma markaj 17 idi bunlar neden hep değişiyo sabit olması gerekmiyomu oyunda heralde bi current ability sabit ona göre özelliklere hep rastgele dağıtıyo diye mi hep özellikler farklı çıkıyo...

Bir cok genc oyuncuda, ve ayrica bir kac tane de tecrubeli oyuncuda bu sorun var. Ozellikleri rastgele belirleniyor. FM 2007 arastirmasinda umudumuz bunlairn duzeltilmis olmasi. :)

S-B-Z
02.Temmuz.2006, 02:30
yaw bu yönetime uyuz oldum yıldırım demirören adamlara iki sene üst üste uefa, tr kupası ve lig şampiyonluğu kazandırdım, finansı tahmin bile edemezsiniz üçünc senede transfer bütçesini azalttılar sitediğim adamı alamıyodum ek transfer bütçesi istedim olmaz dediler ültimatom verrdim sonra bi baktım sacked :D bende gittim fenere feneri şampiyon yapıyım bari aslında bjkliyim ama maksat bjkye gıcıklık olsun feneride sevmem :D
aynı durumu bende yaşadım ve fenerle şampiyonluğa gidiyorum 3 kulvarda :)

Hustler
02.Temmuz.2006, 05:27
bnm tüpçü başkanla aram çok ii walla hep :)

Del Piero_10
02.Temmuz.2006, 16:15
bnm tüpçü başkanla aram çok ii walla hep :)

imkansızı başarmışsın:D

westsideboy
06.Temmuz.2006, 18:04
delgado için ne düşünüyorsunuz

Del Piero_10
06.Temmuz.2006, 20:05
delgado için ne düşünüyorsunuz

bekleyip görecez ama büyük yıldız olmadığı belli.

Aykan
10.Temmuz.2006, 13:44
delgadoda kleberson gibi olabilir ilk hazırlık macında cok kotuydu.bide besiktasında su son 2 senede her sezon bası 7-8 oyuncu alıp 7-8 oyuncu yollaması yanlıs.besiktas hem bu akdar adam alıo para harcıo hemde finansı cok ii fmde galatasarayın 4ken bjknin 20 ye yakın bi parası wardı sanıorum daha da fazla olabilir bence bu azaltılmalı bide besiktas dogru durust transfer yapmıo cordoba oyunda futbolu bırakmıstı yerine bi kaleci almıslar alt yapıdan bi tane 10 u yok hepsi 9-5 arası yazık bu besiktasa.bide nefret edilen kisilere tumer metin eklenmeli

perpetua
10.Temmuz.2006, 22:17
Delgado buyuk ihtimalle Isvicreli arastirmacilar tarafindan duzenlendikten sonra Turkiye'ye transferi yapilacaktir.

tolginho
11.Temmuz.2006, 02:07
Delgado buyuk ihtimalle Isvicreli arastirmacilar tarafindan duzenlendikten sonra Turkiye'ye transferi yapilacaktir. Aynen öyle. Delgado ile ilgili değişiklikleri yanlış hatırlamıyorsam ancak sezon ortası bir update çıkarsa o zaman yapabiliyoruz. Eğer o da çıkmazsa sonraki oyundan itibaren kontrolü bizde oluyor.

SaRPeR1903
11.Temmuz.2006, 05:06
Beşiktaş'ın oyunlarda şöyle bir sorunu var türkiye liginden başka bir takım alınca beşiktaş çok kötü oynuyor ya da benim oyunda öyle :D

gabazurda
11.Temmuz.2006, 21:39
Tümer Metin, nefret edilenler arasına; Jean Tigana ve Mehmet Sedef de sevilenler arasına alınmalı. Mehmet Sedef de Preferred Moves arasına Trying Long Shoots eklenmeli.

perpetua
12.Temmuz.2006, 06:17
20 Haziran'dan bu yana yaklaşık 35 idmanda futbolcuları polar cihazıyla izlemeye alanDr. Ayhan Optur, "İlk bir haftada laktak testi ve güç testi olmak üzere iki testle futbolcuların tek tek performans, kondisyon, idman temposu grafiği ve güç raporlarını çıkardık. Tigana idmanlarını buna göre programlamaya başladı. Polar cihazıyla futbolcuların her 5 saniyede bir nabızlarını kontrol ediyoruz. Yapılan idmanla futbolcunun tablolarını kıyaslıyoruz. Bu sistem futbolcunun idmandan kaytarmasını ya da hırs yapıp gerektiğinden fazla çalışmasını ve sakatlığa davetiye çıkarmasını önlüyor" dedi. Bu testler ve idmanlar sonucunda en iyi kondisyon seviyesine sahip futbolcu Mustafa Doğan çıkarken, Delgado ile Bobo son sırada kaldılar.

DeDe
12.Temmuz.2006, 12:37
Beşiktaş'ın oyunlarda şöyle bir sorunu var türkiye liginden başka bir takım alınca beşiktaş çok kötü oynuyor ya da benim oyunda öyle :D
o sorun sadece sende değil galiba..bende sadece bende oluyo sanmıştım :D
o zaman bu bir hatamıdır ? ? yada bjk'nin son iki sezondur yaşadığı hüsranların bir yansıması olarak oyuna kasten aktarılmış bişeymidir orası muamma ?
ama düzeltilmesi gerekli diye düşünüyorum...

senderson
12.Temmuz.2006, 14:08
Bendede beşiktaş çok büyük bir sürpriz yapmazsa ilk 5 e giremiyor 2014 e kadar 1 kere 3. oldular.Bence hata değil çünkü oyunda beşiktaşa gelen teknik adamlar çok saçma transferler yapıyorlar.

gabazurda
12.Temmuz.2006, 22:36
Bendede beşiktaş çok büyük bir sürpriz yapmazsa ilk 5 e giremiyor 2014 e kadar 1 kere 3. oldular.Bence hata değil çünkü oyunda beşiktaşa gelen teknik adamlar çok saçma transferler yapıyorlar.

Free transfer'den yabancı alıyorlar, bu da bitiriyor tabii limiti.

(vv)

blax_imo_21
01.Ağustos.2006, 18:32
ABOOO nun dediği gibi okan buruk MR-MC olabilir yine hassan a am/fc/r olmalı korayın dediği gigi, gökhanın özellikleriyse demirhanbey in son yamasında gayet ii olmuş ama ben ısrarla söylüorm oyunun orjinalinde youla nın bitiricilik 18 o 10 hatta 8 falan olmalı isteğe göre daha da azaltılabilir tabi :D

cordoba ve sergen e favori takımlara beşiktaş eklenmeli bidee klübün favori kişilerinde pascal olabilir :D
fransa ligini acarsan zaten pascal takımın fovori oyuncusu olarak gözüküyo

ya bende de kötü idi sonra Bülent Korkmaz geldi müthiş oynadı besiktas uefada finale cıkmıştı ve iyi transferler yaptı fatih tekke yi almısti

dreams_19
02.Ağustos.2006, 16:02
Tümer Metin, nefret edilenler arasına; Jean Tigana ve Mehmet Sedef de sevilenler arasına alınmalı. Mehmet Sedef de Preferred Moves arasına Trying Long Shoots eklenmeli.
Çok haklısın.Hatta Tümer Metin için daha kötü bir pozisyon varsa ona eklemeliler

Çok haklısın.Hatta Tümer Metin için daha kötü bir pozisyon varsa ona eklemeliler
Beşiktaş'ta potansiyeli en yüksek oyuncular Serdar Kurtuluş ve Burak yılmaz olmalı. Gökhan Zan biraz daha iyi olmalı.Özellikle kafa topları, hava hakimiyeti
ve markaj.

BeyazLim
10.Ağustos.2006, 17:41
kaleci runje yi de biraz düzeltmek lazım Fm5 de o kadar iyi bi kaleci değil. ama maçlara baktığımdaiyi bi kaleci onunda kalecilik özellikleri arttırılırsa iyi olur. ve pas atması 8-9 arası olursa iyi olur pas olayı da 8-9 olursa iyi olur pasları hep rakibe gidiyor.

perpetua
10.Ağustos.2006, 19:16
Runje daha yeni transfer oldugu icin, Turkiye arastirma ekibi onun uzerinde fazla oynamayacaktir. Gerekli degisiklik varsa bunu Belcika arastirma gurubu yapacaktir (yanilmiyorsam Belcika'dan alinmisti Runje). Bu sezon boyunca Turkiye ekibi Runje'yi gozlemledikten sonra ancak uzerinde oynama yapar.

ulu_onder
10.Ağustos.2006, 23:03
Serdar K.,Burak,Serdar Ö.,İ.Kaş,G.Zan,Bobo,G.Güleç in ilerideki potansiyelleri yüksek olmalı.Ayrıca BJK'nin altyapısı da Gs kadar sağlam,ama kimse görünmüyo.M.Sedef DL olmalı.İ.Toroman da DRC olmalı.Ayrıca Nobre fb de kinden daa iyi yapılmalı.Burak,AM FRC,Serdar Ö. da AMRC olmalı.M.Doğan ın gücü ve hırsı 20 olmalı.Benden bu kadar.Eğer yeni bişiler gelirse aklıma sizinle paylaşırım..Saygılar ;)

perpetua
11.Ağustos.2006, 01:22
Ayrıca BJK'nin altyapısı da Gs kadar sağlam,ama kimse görünmüyo.

Bu konuda bir karsilastirma yaparmisin. Ornegin son 2-3 senede Galatasaray ve Besiktas alt yapisindan cikan ve halen alt yapidan olan oyuncular ve hangi milli takimda ne kadar oynamislar. Bilgilerin hepsi Turkiye Futbol Federasyonu web sitesinde mevcut. (Alt yapidaki diger oyunculara Amator basligi altindan ulasilabilir.)

Cikacak sonucu da simdiden soyleyeyim. Bu konuda Galatasaray cok daha ustun su anda.

ulu_onder
11.Ağustos.2006, 17:58
Tamam mevcutsa resmi sitede sen de karşılaştrma yapabilirsin sayın perpatua..ayrıca üstün ama çok üstün diil.En son u19 a çağırılan milli futbolcular arasnda 5 bjkli 5 gsli war..

perpetua
11.Ağustos.2006, 19:56
Tamam mevcutsa resmi sitede sen de karşılaştrma yapabilirsin sayın perpatua..ayrıca üstün ama çok üstün diil.En son u19 a çağırılan milli futbolcular arasnda 5 bjkli 5 gsli war..

Bu arastirma zaten benim elimde mevcut kasilastirmayi yapip da buraya yazdim. Kafadan atarak degil. Bayiliyorum bana arastirmadan cevap yazanlara. Herhalde saniyorsunuz ki ben atip tutuyorum... :)

Ornek vereyim madem bunu arastirmaya niyetin yok Galatasaray alt yapisindan cikmis ve su anda kadroda olan oyunculari Besiktas alt yapisindan cikmis ve su anda kardoda olan oyuncularla karsilastirirsak.

Galatasaray Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 44 Umit Milli, 599 A Genc, 364 B Genc ve 35 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar.

Besiktas Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 0 Umit Milli, 106 A Genc, 72 B Genc, ve 13 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar.

Yani Galatasaray alt yapisi oyunculari 1.042 macta yer almis, Besiktas alt yapisi oyunculari ise 191 milli macta yer almis. Bu mu biraz daha iyilik?

Haydi bari Fenerbahce'yi de ekleyeyim.

Fenerbahce Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 39 Umit Milli, 241 A Genc, 95 B Genc, ve 6 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar. Yani 381 macta yer almislar.

Istisnalik bir macligina cagirilan, veya kisa bir sure cagirilip sonra cagirilmayan oyuncu sayisinda Besiktas ve Galatasaray esit olabilir. Ancak bunu uzun sureye yayinca hangi takimin alt yapi acisindan daha ustun oldugu bariz bir sekilde ortaya cikiyor. Istersen dogru olup olmadiginia bir bakiver.. :)

ulu_onder
11.Ağustos.2006, 21:37
ya perpetua,bn demiyorumki bjk daa ii..ama hakan albyrk,altay kartal,m.sedef ve de bikaç kiradaki oyuncu dşında kmse yok..bn sayısının arttırılması taraftarıyım..çnkü bjk altyapıda da çok kaliteli oyuncular war.nail tilbaç,emre özkan,batuhan,kenan özer,can erdem vs. vs. bunlar çok kaliteli oyncular..en azından potansielleri düşk olsa bile olsun yani..saygılar..

perpetua
12.Ağustos.2006, 03:23
ya perpetua,bn demiyorumki bjk daa ii..ama hakan albyrk,altay kartal,m.sedef ve de bikaç kiradaki oyuncu dşında kmse yok..bn sayısının arttırılması taraftarıyım..çnkü bjk altyapıda da çok kaliteli oyuncular war.nail tilbaç,emre özkan,batuhan,kenan özer,can erdem vs. vs. bunlar çok kaliteli oyncular..en azından potansielleri düşk olsa bile olsun yani..saygılar..

Once Galatasaray'in alt yapisi kadar saglam dedin, sonra Besiktas biraz daha asagida ama arada fark yok dedin. Ben de bunlara cevap verdim.

Oyuncularin olmasi konusunda birsey demem, cunku kadroda olan oyuncularin hepsinin olmasi gerekli. Ama mevcut kalite ve sonradan yaratilan oyuncu kalitesi konusunda gozle gorulur bir fark olmali takimlar arasinda, gercekte oldugu gibi.

Eagle_Eye
12.Ağustos.2006, 23:58
Gercekci olsun arkada$ oyun artik , 2 senedir BJK Avrupa Klasmaninda en ba$arili Türk takimi olarak Siralamalarda GS 'yi de sollami$tir taninmi$lik olarak yani Kulüp Itibari olarak : Kitasal itibarini almalidir. Muhammed Demirci'ydi sanirim gencecik bi Sergen'imiz var onunda oyuna aktarilmasi gerekir, Brezilya'da 13 ya$indakilerde oyunda ise 11 ya$indaki Muhammed'de oyuna aktarilmali.. Bu Belediye'nin izin vermedigi Stad geni$letmeleri düzeltilmeli , Riza $en , Kenen Özer, Emre (soyadini unuttum) 88 numarali oyuncu , bu tür gencler eklenmeli.. En önemlisi Altyapi olarak en zayif takim olarak gözüküyor Reel hayatta GS belki cok iyi i$ler cikartiyor olabilir bu konuda ama , BJK'nin hem reelde hemde oyundaki Altyapi Antrenman Sahalari vb. $eyleri digerlerine göre kat kat daha iyi

Oyuncularin rakip takima gecmeleri hususuna da dikkat edilmeli , kezâ bir oyuncu zihinsel olarak zayif biriyse, rakip takima gidebilecek kadar beynen bitiktir.. bilmem anlatabildim mi ? Neyse

Taraftarin takima etkisi ben iddia ediyorum Dünya'da bizim gibi taraftari olan 1 takim yoktur herhalde en fanatikleri River, Boca ve BJK'dir diye dü$Ünüyorum taraftarin takima moral a$ilamasi ele alinmali ve de eski CM & FM versiyonlarinda sürekli ingiliz taraftarlarin tezahüratlari söz konusuydu neden Türk Taraftarlarin sesleri alinmasin ? cok ho$ olur..

FeYYaz1989
13.Ağustos.2006, 00:01
Ya birde bizim alt yapıdan hiç oyuncu yapılmıyor,bizim gençlerde Galatasaray gibi oyuna eklense güzel olur.Geçen seneki oyunda Mehmet Sedef'in mevkisi yok,Rıza Şen oyunda bile yok.

Ilhan
16.Ağustos.2006, 09:31
onunla ilgili düzenleme olcak zaten ama benim tek isteğim türk oyuncuların hız ve hızlanma özelliklerinin daha ii olması beşiktaş da dahil herkeste sürünüyor

Del Piero_10
16.Ağustos.2006, 15:26
Gercekci olsun arkada$ oyun artik , 2 senedir BJK Avrupa Klasmaninda en ba$arili Türk takimi olarak Siralamalarda GS 'yi de sollami$tir taninmi$lik olarak yani Kulüp Itibari olarak : Kitasal itibarini almalidir. Muhammed Demirci'ydi sanirim gencecik bi Sergen'imiz var onunda oyuna aktarilmasi gerekir, Brezilya'da 13 ya$indakilerde oyunda ise 11 ya$indaki Muhammed'de oyuna aktarilmali.. Bu Belediye'nin izin vermedigi Stad geni$letmeleri düzeltilmeli , Riza $en , Kenen Özer, Emre (soyadini unuttum) 88 numarali oyuncu , bu tür gencler eklenmeli.. En önemlisi Altyapi olarak en zayif takim olarak gözüküyor Reel hayatta GS belki cok iyi i$ler cikartiyor olabilir bu konuda ama , BJK'nin hem reelde hemde oyundaki Altyapi Antrenman Sahalari vb. $eyleri digerlerine göre kat kat daha iyi

Oyuncularin rakip takima gecmeleri hususuna da dikkat edilmeli , kezâ bir oyuncu zihinsel olarak zayif biriyse, rakip takima gidebilecek kadar beynen bitiktir.. bilmem anlatabildim mi ? Neyse

Taraftarin takima etkisi ben iddia ediyorum Dünya'da bizim gibi taraftari olan 1 takim yoktur herhalde en fanatikleri River, Boca ve BJK'dir diye dü$Ünüyorum taraftarin takima moral a$ilamasi ele alinmali ve de eski CM & FM versiyonlarinda sürekli ingiliz taraftarlarin tezahüratlari söz konusuydu neden Türk Taraftarlarin sesleri alinmasin ? cok ho$ olur..

Beşiktaş'ın kıtasal itibarı nasıl artsın?
2 yıldır ilk üçün çıktığı 5 vasat takımın yer aldığı grupta elendi
akıl var mantık var

Ilhan
18.Ağustos.2006, 12:33
besiktasın en zengin olması gerekiyor zaten bu bir gercek. serdar kurtulusun passing ve crossing aynı zamanda pace ozellikleri artırılmalı.

ayrıca bakinin de sürünmekten kurtulması lazım

FMkolik
19.Ağustos.2006, 20:24
Beşiktaş'ın kıtasal itibarı nasıl artsın?
2 yıldır ilk üçün çıktığı 5 vasat takımın yer aldığı grupta elendi
akıl var mantık var
Avrupa öyle demio ama belge var şu an avrupada en iyi türk takımıyız

barahir
19.Ağustos.2006, 20:39
Bu arastirma zaten benim elimde mevcut kasilastirmayi yapip da buraya yazdim. Kafadan atarak degil. Bayiliyorum bana arastirmadan cevap yazanlara. Herhalde saniyorsunuz ki ben atip tutuyorum... :)

Ornek vereyim madem bunu arastirmaya niyetin yok Galatasaray alt yapisindan cikmis ve su anda kadroda olan oyunculari Besiktas alt yapisindan cikmis ve su anda kardoda olan oyuncularla karsilastirirsak.

Galatasaray Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 44 Umit Milli, 599 A Genc, 364 B Genc ve 35 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar.

Besiktas Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 0 Umit Milli, 106 A Genc, 72 B Genc, ve 13 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar.

Yani Galatasaray alt yapisi oyunculari 1.042 macta yer almis, Besiktas alt yapisi oyunculari ise 191 milli macta yer almis. Bu mu biraz daha iyilik?

Haydi bari Fenerbahce'yi de ekleyeyim.

Fenerbahce Alt Yapisindan Cikmis oyuncular 39 Umit Milli, 241 A Genc, 95 B Genc, ve 6 C Genc Milli olarak milli maclarda yer almislar. Yani 381 macta yer almislar.

Istisnalik bir macligina cagirilan, veya kisa bir sure cagirilip sonra cagirilmayan oyuncu sayisinda Besiktas ve Galatasaray esit olabilir. Ancak bunu uzun sureye yayinca hangi takimin alt yapi acisindan daha ustun oldugu bariz bir sekilde ortaya cikiyor. Istersen dogru olup olmadiginia bir bakiver.. :)

Yorumsuz...

berk42
20.Ağustos.2006, 14:41

evt sana katılıyorum arkadaşım şimdi avrupanın en iyi Türk takımı Beşiktaştır kimse inkar edemez

forzaOnur
21.Ağustos.2006, 10:36
ewet Avrupanın En büyük (Türk) Takımı Beşiktasss...

perpetua
01.Eylül.2006, 19:18
Şampiyonluk özlemi ve UEFA’da başarı arzusu Beşiktaş’ı transfer borsasında yine zirveye taşıdı. Geçen sezondaki inanılmaz transfer atağını bu sezon da sürdüren Beşiktaş, 8 futbolcuya toplam 33 milyon 117 bin YTL (Bonservis ve futbolcuların birer yıllık sözleşme bedeli) ödemeyi göze aldı.

Dolar bazında 22.9 milyonu bulan bu rakama, futbolculara ödenecek maç başı ücretleri ve takas olarak verilen oyuncuların değerleri dahil değil. Bu rakamlar da dahil edildiği taktirde Beşiktaş’ın sadece 8 futbolcu için ödeyeceği para 40 milyon YTL’ye ulaşıyor.

Arjantinli Delgado’nun haftalarca süren transfer pazarlığı ile spor sayfalarının manşetinden inmeyen Beşiktaş, daha sonra özellikle yabancı transferinde gündeme getirdiği yıldız isimlerle dikkati çekti.

Ricardinho olay oldu

Bu arada Ze Roberto gibi dünya çapında bir yıldızla yakın temas kuran, ayrıca, Fenerbahçe’nin almak istediği ünlü Roberto Carlos’a da el atan Beşiktaş, yabancı futbolcu transferinin son gününe dek piyasada ağırlığını hissettirdi.

Çoğu kişinin "Gelmez" dediği Brezilyalı Ricardinho’nun beklenmedik transferi de, Beşiktaş’ın transfer piyasasındaki süksesini ikiye katladı.

Fransız Teknik Direktör Jean Tigana ise, yine transferin son gününe kadar bir yabancı libero isteğini israrla sürdürdü. Beşiktaş yönetimi Fransız hocanın isteğine sıcak bakmasına rağmen,adı geçen yıldızların ileri sürdüğü yüksek ücret ve aşırı talepler, Beşiktaş’ın geri adım atmasına neden oldu.

Jean Tigana elindeki kadronun yeterli olduğunu söylemesine karşın, Beşiktaş yönetiminin bir libero transferinde temaslarını sürdüğü ve UEFA’daki duruma göre, ocak ayında bir yabancı futbolcunun alınacağı belirtildi.

Transferlere ödenecek ücretler

Vedran Runje: Kulübü Standart Liege’e 1 milyon Euro, kendisine yıllık 800 bin Euro.

Burak Yılmaz: Kulübü Antalyaspor’a 1 milyon 750 bin dolar, kendisine yıllık 300 bin YTL garanti para, artı maç başına 17 bin 500 YTL.

Marcio Nobre: Kulübü Central Espanyol’a 2 milyon 500 bin Euro, kendisine yıllık 1 milyon 100 bin Euro.

Matias Delgado: Kulübü Basel’e 5 milyon Euro, kendisine yıllık 1 milyon 250 bin Euro, artı maç başına 5 bin Euro.

FAHRİ Tatan: Bonservisi elinde geldi. Kendisine yıllık 150 bin YTL, artı maç başı 23 bin 750 YTL.

RİCHARDİNHO: Kulübü Corinthians’a 1 milyon 700 bin dolar, kendisine yıllık 1 milyon 750 bin Euro.

Serdar KurtuluŞ: Kulübü Bursaspor’a Sinan Kaloğlu, Eser Yağmur ve 1 milyon dolar da para verildi. Kendisine yıllık 200 bin Euro, artı maç başı 12 bin 500 YTL.

BAKİMERCİMEK: Bonservisi elinde geldi.

turker_oz
06.Eylül.2006, 21:22
oyuncular çok gerçeğe yakın yapılmamış bence cm2006 da özellikler gerçeğe daha yakın

Cengo
09.Eylül.2006, 17:27

Fenerbahçe IFFHS Ağustos ayı değerlendirmesinde, Beşiktaş ve Galatasaray'ı
geride bırakarak 12 basamak birden yükseldi ve 162 puanla 42. sırada yer
aldı.

Bu arada bu yıllıkmış, ben de 5 yıllık zannettim :)

perpetua
10.Eylül.2006, 22:52
Fenerbahçe IFFHS Ağustos ayı değerlendirmesinde, Beşiktaş ve Galatasaray'ı
geride bırakarak 12 basamak birden yükseldi ve 162 puanla 42. sırada yer
aldı.

Bu arada bu yıllıkmış, ben de 5 yıllık zannettim :)

Bu siralama yillik, ayrica Agustos ayinin siralamasi cok buyuk suprizlere yol acabilen bir siralama (IFFHS web sitesinde de Agustos ayinin cok buyuk suprizlere yol acabildigi yazili.) Bu suprizlerin nedeni de Inter Toto, UEFA Kupasi on eleme ve SL on eleme maclarinin oynandigi sirada bu maclari oynamayan takimlarin yerinde saymasindan dolayi ortaya cikiyor. Ayrica Copa Libertadores, Copa Sudamericana, Brezilya ligi maclari da Agustos ayi icinde devam ettigi icin ozellikle Gunay Amerika takimlarinin Agustos ayinda buyuk yukselis gosterdigini gozlemlemek mumkun.