PDA

View Full Version : Trabzonspor

Vieri
04.Ocak.2006, 06:15
http://forum.turksportal.net/vb/images/avatars/Galeri1_Takim/trabzonspor.gif

Trabzonspor

Trabzonspor'un Football Manager 2006 da ki özelliklerinin detaylı olarak bu başlık altında tartışıyoruz. Sizce şurası şöyle olmalı şurası hatalı olarak gördüğünüz kısımları bu başlık altında yorumlayınız.

10_Osmanozc
06.Ocak.2006, 03:34
Vallaha Trabzonspor hakkında bir yanlış olacağı aklımın ucundan bile geçmiyor.Çünkü araştırmacı Türker Tozar Trabzonspor'da Medya İlişkilerde görevli.Görev aldıktan sonra çıkan ilk dergiye de hemen Football Manager incelemesi yapıştırmıştı.Göremiyoruz kendisini ama:)

SuLLeY
13.Ocak.2006, 19:38
Osman sanırım yeterince yanlış var kulüp hakkında... Ibrahima Yattara Bu mu abicim? Miroslaw Szymkowiak bu mu? bişey demiyorum ya..

SuLLeY
13.Ocak.2006, 19:41
Ibrahima Yattara'nın oyundaki hali bu oyundaki en büyük hatalardan biri... Dünya'nın sayılı kanat oyuncularından biri olarak gösteriliyor bu adam. Herkes ortalarını ve çalımlarını konuşuyor ama gelin görün ki oyunda Galatasarayın beş para etmez alt yapı oyuncularından (örneğin uğur uçar) daha kötü. Siz nasıl bir staff a sahipsiniz ki takım aşkı ve renkleri bu işi yaparken dürüstlüğün ve tarafsızlığın önüne geçiyor?

Devam edelim... GaziAntepspor'un altyapısı mübarek Ajax'ın alt yapıısından daha iyi... Kayserispor'un altyapısı sanki Brezilyadan besleniyor... Ben sizin yaptığınız işi cidden anlamıyorum abicim. Bu kadar trabzon düşmanlığı olur mu??.. Cidden sıktı artık.. Üstelik T.T. kardeşimiz Trabzonspor için çalışıyor ama 1. dereceden sorumlu olduğu bir oyunda Trabzonspor'un bu derece küçümsenmesine anlam veremiyorum.

Fatih Tekke,Gökdeniz Karadeniz,Hüseyin Çimşir başta olmak üzere Trabzonspor'da oynayan Trabzonlu oyuncuların Favori Takımlarında NEDEN TRABZONSPOR YAZMAMAKTA? Neden oyundaki ilk sezonun ortasında Bu oyuncular transfer olmak istemekte ve Trabzonspor'dan ayrılmak istemektedir? Halbu ki bu oyuncular her fırsatta Trabzonsporu ne kadar sevdiklerini dile getirmelerine rağmen neden hala tüm bunlar yokmuş gibi sayılıyor ki? İnsanda heves bırakmıyorsunuz inanın. Her sene belki düzelmişlerdir diye bir ümitle oyunu orjinalinden satın alıyoruz ama değişeceğiniz falan yok sanırım...
Bu oyuna Toz kondurmayanlara Kapak olsun tüm bunlar...

Ibrahima Yattara'nın Preffered Moves'inde Likes to beat man repeatedly, Curls Ball, Runs with ball down right, gibi özelliklerin kesinlikle olması gerekiyor. Adam Dripling manyağı. Bu adamın driplingi yirmi olmayacak da kimin olacak merak ediyorum. Elinizi vicdanınıza koyun ya...

perpetua
13.Ocak.2006, 21:16
Ibrahima Yattara'nın oyundaki hali ... Elinizi vicdanınıza koyun ya...

Yattara'nin Dripling'ine 20 verme ve dunyanin sayili kanat oyuncusu olma disinda katiliyorum. Turkiye'deki defans oyuncularini driplingle gecmek icin 20 dripling'e ihtiyac pek yok. Biraz teknik, biraz da hiz ile bir cok defans oyuncusu rahatlikla geciliyor. 16-17 civarinda olmasi bence daha dogru olur. CA ve reputation biraz gelistirilmeli ama CA'nin 170-180 civarina (yani dunyada sayili kanat oyuncusu statusune girme) kadar cikmasi biraz abartili olur. Avrupa standartlarinda Yattara ortalama bir oyuncu bence. 140 CA daha dogru olur.

10_Osmanozc
14.Ocak.2006, 21:51
Sulley kardeşim biraz yavaş.Kapak olsun falan yakışmıyor.
Ben bu mesajı oyun çıktıktan çok sonra açtım ve FM 2007 için Trabzonspor hakkında pek hata olacağını sanmıyorum dedim.

KeeN
15.Ocak.2006, 17:48
Sulley arkadaşımız doğru yerlere dikkat çekmiş.İbrahim Yattara inanılmaz bir şekilde kötü işlenmiş.Ama dediğin özellikleri (prefered moves) işlemek çok zaman alabilir yapılmasada olur ama Yattara bu kadar kötü işlenmemeliydi.

Ayrıca altyapı konusuna bende değinmek istiyorum.Yattara'yı kötü işlemişler ama Hasan ve Hüseyin çok iyi fişlenmiş; böyle yanlışlıklar yapılabilir belki ama Trabzon'un altyapısını normal bir Anadolu takımından bile kötü yapmak çok büyük bir hatadır.

Trabzonspor'un altyapısı belli.Türkiye'de ki en iyi altyapısı olan klüp.Şu an bile takımın altyapısında Avrupa klplerinin peşinde koştuğu yıldızlar var ama FM2006'da altyapımızdaki futbolcular sıradan, hatta kötü.GS'nin altyapısındaki futbolcular Ronaldinho'dan, Henry'den iyi bizimkiler fasa fiso.Bu topçular Dünyada birinci oldular ve her sene şampiyonluklarda aday.Ayrıca Paf liginde iki senedebir şampiyon olan böyle bir Paf'ın futbolcularının özelliklerinin yerlerde sürünmesi ÇOK BÜYÜK HATA!

perpetua
15.Ocak.2006, 20:12
Trabzonspor'un altyapısı belli.Türkiye'de ki en iyi altyapısı olan klüp.Şu an bile takımın altyapısında Avrupa klplerinin peşinde koştuğu yıldızlar var ama FM2006'da altyapımızdaki futbolcular sıradan, hatta kötü.GS'nin altyapısındaki futbolcular Ronaldinho'dan, Henry'den iyi bizimkiler fasa fiso.Bu topçular Dünyada birinci oldular ve her sene şampiyonluklarda aday.Ayrıca Paf liginde iki senedebir şampiyon olan böyle bir Paf'ın futbolcularının özelliklerinin yerlerde sürünmesi ÇOK BÜYÜK HATA!

Simdi ilk olarak gecen sene PAF liginde Galatasaray Sampiyon oldu. Trabzonspor, ondan onceki sene sampiyondu.

Bu konuda bir istatistik cikartmanizi tavsiye ederim. Takimlarin alt yapilarinda olan futbolcularin hangisi hangi milli takimda kac mac oynamis. Buna bakarak hangi takimin alt yapisinin milli takimlara daha fazla futbolcu verdigi ve boylece hangi takimin alt yapisinin daha iyi oldugu ortaya cikar.

Bunu en kolay http://213.74.54.245/cgi-bin/db2www/tmp/atff-2005/PKLIG.mac/query?lig=1&grup= 'da takim kadrolarina gidip her futbolcunun milli takim detay bilgisine bakarak bulabilirsiniz.

Sinan Güler
16.Ocak.2006, 17:07
Yattara gerçekten de iyi değil.

nekop
23.Mart.2006, 18:40
benim oyunumda yattara gayet iyi bi performans veriyor tabi daha iyi olması gerekir o ayrı bi mesele ayrıca szymkowiak bence gayet iyi yapılmıs ve gercege uygun

Nedvedmania
23.Mart.2006, 19:13
yattara 2005 dede kötüdü şimdide

gorkemyilmazkarasu
23.Mart.2006, 22:40
bana hüseyinin güçleri biraz fazla gibi geldi(pas özelliği fazla mesela).kötü oyuncu değil ama bu kadarda iyi değil.altyapı konusuna katılıyorum.özellikle ergin keleşin gelecek vaad ettiği düşünüldüğünde güçleri çok kötü.

koray_capello
23.Mart.2006, 23:02
v2 transfer güncellemesine göre yattara yı oldukça gerçekçi yaptıkların düşünüyorum.dribbling,crossing,teknik,flair,creati vity,first touch,passing,hız,acc. oldukça iyi.zaten yattara da bunlardan ibaret bir futbolcu.kimse yattara nın determination,decision,consentration,aggression,te amwork,workrate,strength,
stamina gibi özelliklerinin yüksek olmasını beklememeli.

tmac_91
02.Mayıs.2006, 13:23
bütün oyuncular FM 2006 da
1-jefferson gerçekten iyi vazgeçilmezim bu adama bayılıom 2008 de 25 yaşında oluo ve hepsi 20 gerçekten bekleyin görün bende şaşırdım ve breilyanın kalesine 2007 de geçti bende
2-tayfun cora ilerde çok iyi oluo 2008-2009 da
3-eller gayet iyi
4-stepanov yookk
5-hüseyin normalin üstünde
6-h.üçüncü normal
7-szymek bu ne sadece frikikleri ve ara pasları harika ama bende değeri 20 TL oldu bile ilerde 32 yaşında çoğu 20 oluo ve 1 sene sonra 10-9 a düşüo ils seon oynatıp 2. sezon satın
8-yattara tamam hız 19 hızlanma 20 top sürme 18 teknik 18 ama oynayış çok kötü bence dünyanın en iyi leriden bu sağda ve inanılma sekilde sadece kafa golleri atıo
9-gökdeniz bence normalin altında ama 2008 de felaket oluo 19-18-20 hepsi satmayıp oynatın
10-f.tekke vasat
11-jun abi bu insan mı ne ya fm nin en iyi foretlerinden oluo 2008 de 25 yaşında çoğu 18-19
12-samarası aldım wigandan 2009 da 25 yaşında oluo dünyayı sallıo
13-f.akyel paok da ve normal
14-m.yılmaz normalin üstünde
15-ömer riza denizlide ve çok kötü
16-adem feridun berbat
17-volkan iyi sayılır
18-eridinç çoookk kötüüü
19-özgür vasat

nekop
14.Mayıs.2006, 15:30
bence trabzonsporun fm 2007de düzeltilmesi gereken tek seyi su fatih tekke adam avrupanın en iyi(bi henry kadar degil takibikide)forvetleri arasındadır...2-3 hafta öncede zaten ödülünü aldı ve gecen sezonun en iyi 2. golcüsü oldu hemde nistelrooyların etooların arasından biraz bu oyuncuya gercek özelliklerini yansıtın lütfen...

tolginho
07.Haziran.2006, 04:35
Merhaba, SI Games oyun için dengelerin rahat kurulabilmesi için her ulusal lige bir üst ve alt limit koymuştur. Bu değerler dışında oyuncuları biz çok iyi yapsak bile SI Gamesteki data sorumluları onu kırpacaktır.

Unutmayın ki Türkiye, SI Games gözünde Dünya Şampiyonasına kalmamış bir ülkedir. Söz edilen Fatih Tekke bu takım bile banko oynamamaktadır. Keza oynadığı takım da Türkiye Ligi'ni iyi bir sırada bitirememiştir. Yani SI Games Fatih Tekke'ye o bahsettiğiniz değerleri vermemize müsaade etmez. Kaldı ki ben de Fatih Tekke'nin söz ettiğiniz kadar büyük bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. Ama bu Fatih'in özelliklerinin elden geçmeyeceği yükseltilmeyeceği anlamına da gelmiyor.

Ayrıca Türkiye araştırmacısı Türker Tozar şu anda bu futbolcuyu kaç kere nefes aldığını bile nakledebilecek kadar iyi bilmektedir.

gookhan
07.Haziran.2006, 16:27
<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
yattara 2005 dede kötüdü şimdideyattara bende gayet iii oynuo
</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>

oFLuGuR_61
20.Haziran.2006, 00:36
Fatihi biraz daha geLiştirilerse ii oLur

gurcan6161
28.Haziran.2006, 03:35
aynen katılıyorum yorumlarınıza bence olması gerekenden daha kötü 2. 3. sınıf adamları bıle getırmek zor takıma yattara ve szymkowiak konusunda haklısınız ama en önemlisi fatih i daha ii yapmalılar potansiyeli nasıl 150 olur tuncay ın 185 fatih in 150 bu kadar sacmalık olurmu yaw

westsideboy
06.Temmuz.2006, 18:13
fatih tekkeçok iyi bir oyuncu biras saldırgan ve yırtıcı yapmaları gerekir

Del Piero_10
06.Temmuz.2006, 20:07
Merhaba, SI Games oyun için dengelerin rahat kurulabilmesi için her ulusal lige bir üst ve alt limit koymuştur. Bu değerler dışında oyuncuları biz çok iyi yapsak bile SI Gamesteki data sorumluları onu kırpacaktır.

Unutmayın ki Türkiye, SI Games gözünde Dünya Şampiyonasına kalmamış bir ülkedir. Söz edilen Fatih Tekke bu takım bile banko oynamamaktadır. Keza oynadığı takım da Türkiye Ligi'ni iyi bir sırada bitirememiştir. Yani SI Games Fatih Tekke'ye o bahsettiğiniz değerleri vermemize müsaade etmez. Kaldı ki ben de Fatih Tekke'nin söz ettiğiniz kadar büyük bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. Ama bu Fatih'in özelliklerinin elden geçmeyeceği yükseltilmeyeceği anlamına da gelmiyor.

Ayrıca Türkiye araştırmacısı Türker Tozar şu anda bu futbolcuyu kaç kere nefes aldığını bile nakledebilecek kadar iyi bilmektedir.

iyi tekke yükselemezde mehmet yılmazın kafası bitirişi 20 çıkıyor çoğu sefer.
ayrıca sergen olmuş dünya yıldızı

Cyzio
06.Temmuz.2006, 20:10
evet yaw mehmet yılmaz afedersiniz kazmanın teki oyunda ii yapılmış fatih istenilen düzeyde yapılmamış

gabazurda
11.Temmuz.2006, 21:32
Fatih Tekke

Zıplama ve Kafa Vurma 20 olmalı diye düşünüyorum ben.

cengizvarts
26.Temmuz.2006, 17:41
Jefferson da harika ib de ben bikaç maç oynadım eller abi hemen kırmızıyı gördü hemen ardından oynadığım ikinci maçta da kırmızıyı görünce ilk kırmızısında uyarı vermiştim kabul etti ikinci hemen maçında da kırmızı kart görünce sattım onu taraftarlar üzülmüş baktım da ya bu oyuncuların saldırganlıklarıyla mı alakalı biraz düşük yapsınlar gerçi bazılarınınki düşük ona bişey demeyiz ama özellikle bazı oyuncular çok saldırgan böyle olsun istemiyoruz...

kedi61
25.Ağustos.2006, 06:03
yattara ve hüsyenin özellikleri çok düsük

pessy
25.Ağustos.2006, 12:38
yattara ya çok önem verilmeli bence;)

holali61
31.Ağustos.2006, 20:18
yattaranın ve fatih tekkenin özellikleri düşük ama anlayamadığım bir şekilde performansları yüksek o yöndende iyi