PDA

View Full Version : Aktivasyon Kodu hakkında bilgi

Aydin
21.Aralık.2007, 10:48
Aktivasyon kodu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.

- Aktivasyon kodu 1 tanedir. Ve bu 1 tane olan kod 5 kez kullanılabilir.

- Steam üzerinden aktivasyon kodu ile oyunu indirirseniz, sadece aldığınız kullanıcı adı ile oyunu oynayabilirsiniz. Aynı kodu ile başka bir steam kullanıcısı oynayamaz.

- Aktivasyon kodunun 5 hakkı olduğundan dolayı, makinenize format atıp oyunu tekrar kurduğunuzda ve aktivasyon kodunu tekrar girdiğinizde hakkınız bir azalmış olacak. Bu yüzden, eğer imkanınız varsa oyunla alakalı bütün dosyaların (belgelerimdeki sigames ve application data vs.) yedeğini alın. Böylece bilgisayarınızı tekrar kurduğunuzda, fm'i aktivasyon key harcamadan çalıştırabilirsiniz. Eğer elinizde oyunun yedeğini alma gibi bir fırsatınız yoksa mecburen kalan haklarınızı kullanmak zorunda kalacaksınız.

- Steam kullanıcısı olan arkadaşlar için aktivasyon keylerini başkalarıyla paylaşmakta bir sorun yok. Ama steam kullanıcısı olmayanlar için, yukarıdaki belirttiğim sebeplerden ötürü, yedekte key bulundurmak faydalı olacağından, keylerini başkalarıyla paylaşmamalarını öneririm.

- Özel bir not ekleyeyim. 2005 yılından beri steam kullanıyorum. Bilmeyenler için steam'in avantajını yazmamda fayda var. Steam üzerinden oyunu satın aldığınızda, kullanıcı adınızı çaldırmadığınız sürece football manager'ı istediğiniz her yerden oynayabilirsiniz. Tabii bunu yapmanız için bulunduğunuz yerlerde internetin olması lazım. Şöyle bir örnek vereyim. Geçen sene Team fortress 2 oyununu steam üzerinden satın almıştım. Ve oyunun müptelası olmuştum. Yazlığa gidince de bırakmak istemedim. Yazlıkta laptopa steam yükledim. Ve kullanıcı adımla girdiğimde indirebileceğim oyunlar listesinde -normal olarak- team fortress 2 gözüküyordu. Oyunu indirdim ve yazlıkta da oynamaya başladım. Yani anlayacağınız steam üzerinden almak biraz daha avantajlı.

The Dark Lord
21.Aralık.2007, 11:25
hmm açıklamlar için saol kardeşim. benim bir sorum olcak ben fm yi korsan kullanıyordum bu gün aldım ve şu an iniyor. ama ben korsan oynuma 9.0.2 yamasını yaptım ve açılıştı activasyonu steamdan aldım kodla yaptım. şimdi oyun inince doğal olarak orjinal ile oynamk isticem fmyi kaldırıp geri yükledimde app data yı falan komple sildimde acaba key hakkım azalmış olacakmı?

Aydin
21.Aralık.2007, 22:08
Evet. oyunu kaldırıp tekrar yüklediğin zaman tekrar aktivasyon kodu soracak yüklerken. bu kodu girdiğin zaman da hakkın 1 azalır.

Vieri
21.Aralık.2007, 22:18
De Aktivasyon URL'si

http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

CheD EvanS
21.Aralık.2007, 23:53
Format atıp tekrar yüklediğinizde Aktivasyon sayınız azalmıyor ben denedim..5 arkadaşta yüklü oyun ben format attım tekrar yükledim hiçbir sorun çıkmadı zaten De aktivasyon URL si var ordan rahatça lisans koltuğu boşaltılabiliyor..

The Dark Lord
22.Aralık.2007, 00:10
saolun arkadaşlar steam dan inen oyun direk 9,0,2 olarak indi tıkladım girdim sorun yok tşk ederim

Aydin
22.Aralık.2007, 00:53
Evet. De aktivasyon yaparak kod, boşluğa çıkartılabiliyor. Bunu ben de bilmiyordum. İyi oldu Mustafa abinin yazdığı.

tirona
22.Aralık.2007, 05:22
5 farklı bilgisayarda kullanma hakkı oyunu steam dan alanlar için mi yoksa benim gibi dvd sini satın alanlarında böyle bir hakkı var mı?

seckin1907
22.Aralık.2007, 08:50
De Aktivasyon URL'si

http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/

Bu sayfada "Unable to lookup devices." diye bir hatayla karşılaşıyorum? Tekrar tekrar yazdım olmadı, IE yerine Mozilla'yla denedim yine olmadı? Bilginiz var mı acaba bu konuda?

Anders
22.Aralık.2007, 20:28
Steam üzerinden sadece kod satın alabiliyor muyuz?

El Barto
22.Aralık.2007, 20:30

Detaylı bir bilgim yok ama sadece kod satın almak derken nasıl biraz daha açar mısın? Oyunu nasıl kurmayı düşünüyorsun?

Aydin
22.Aralık.2007, 21:41
5 farklı bilgisayarda kullanma hakkı oyunu steam dan alanlar için mi yoksa benim gibi dvd sini satın alanlarında böyle bir hakkı var mı?

Sadece steamden alanlar için değil. Dvd'deki kod'da 5 farklı makinede kullanılabilir.

Hayır. Oyunu satın alıp, indirdikten sonra steam kod veriyor. Eğer kotalı değilseniz, oyunu satın aldıktan sonra bir de indirmesini bekleyeceksiniz. İndirdikten sonra çıkan key'i kullanabilirsiniz.

The Dark Lord
22.Aralık.2007, 22:44
Sadece steamden alanlar için değil. Dvd'deki kod'da 5 farklı makinede kullanılabilir.

Hayır. Oyunu satın alıp, indirdikten sonra steam kod veriyor. Eğer kotalı değilseniz, oyunu satın aldıktan sonra bir de indirmesini bekleyeceksiniz. İndirdikten sonra çıkan key'i kullanabilirsiniz.

bence yanlış biliyosun ben oyunu indirmeden de kodu gördüm... steam programında oyunun üzerine gelip sağ tıkladığın zaman view game key gibi bişy var ona tıkladığında keyi görüyorsun

Aydin
22.Aralık.2007, 22:46
bende, ben oyunu indikten sonra ayrı bir pencere halinde çıktı key. o yüzden öyle dedim. sağ tıklayıp öyle bir seçeneğin olduğunu bilmiyordum.

o zaman düzelteyim, oyunu indirmeye gerek olmadan, my games menüsünde oyunun üstüne sağ tıkladığınızda "view game cd key" ile oyunu indirmenize gerek kalmadan, sadece key satın almış olursunuz.

Anders
22.Aralık.2007, 23:26
Detaylı bir bilgim yok ama sadece kod satın almak derken nasıl biraz daha açar mısın? Oyunu nasıl kurmayı düşünüyorsun?

Oyunu daha önce yasal olmayan yöntemlerden edinmiştim. Şimdi indirmeye üşeniyorum :)

Oyunu alsak, indirmesek kodu verir mi?

Aydin
23.Aralık.2007, 00:12
Bir önceki mesajda The Dark Lord'un dediği gibi, oyunu steam üzerinden aldığınızda "my games" alanında çıkan football manager ikonunun üzerine sağ tıklayarak, oyunu indirmeden key'i görebilirsiniz.

The Dark Lord
23.Aralık.2007, 02:03
Ben orjinal oyunu da indirdim ne olur ne olmaz. Şimdi oyun c.rak lenirken belki başka dosyalarlada oynanmıştır. oyunu orjinal hali ile oynamak her zaman daha iyidir...

bide resim koyayım yardımcı olsun arkadaşlara ...http://img208.imageshack.us/img208/7448/keyth1.jpg

TSTSTSTSTS6161
23.Aralık.2007, 15:51
Ya Lutfen Biri Bana Su Activasyon Kodunu Yazsin Ya Bi Turlu Bulmadim Nasi Bi Yama Bu Anlamadim

alimuhtar
23.Aralık.2007, 16:45
manager 2009 yüklüydü 9.2.0 yamayı indirdim kurdum sonra oyun açmıyor key istiyor.yardımcı olursanız sevinirim

El Barto
23.Aralık.2007, 17:46
Ya Lutfen Biri Bana Su Activasyon Kodunu Yazsin Ya Bi Turlu Bulmadim Nasi Bi Yama Bu Anlamadim

manager 2009 yüklüydü 9.2.0 yamayı indirdim kurdum sonra oyun açmıyor key istiyor.yardımcı olursanız sevinirim

Oyunlarınız kopya olduğu için bu sorunlarla karşılaşıyorsunuz. Aktivasyon kodunu da kimse sizinle paylaşmaz sanmıyorum. Ayrıca bu konu ile ilgili forumlarımızda yardım alamazsınız kurallarımızı bir kez daha okumanızı tavsiye ederim.

Anders
23.Aralık.2007, 20:55
En iyisi steamden alalım :)

tirona
23.Aralık.2007, 22:40

yardımınız için teşekkürler, fakat ben oyunu farklı bir bilgisayara yukluyorum. sonunda kod isitiyor kodu yazınca kabul etmiyor. oyun sadece bir makineye yuklendi bu gune kadar. acaba ben bişeyi atlıyor veya yanlış mı yapıyorum?

ahmetkoleamca
24.Aralık.2007, 02:37
bu kod sadece online oynamak için mi

noescape85
24.Aralık.2007, 02:41
Ben orjinal oyunu da indirdim ne olur ne olmaz. Şimdi oyun c.rak lenirken belki başka dosyalarlada oynanmıştır. oyunu orjinal hali ile oynamak her zaman daha iyidir...

bide resim koyayım yardımcı olsun arkadaşlara ...http://img208.imageshack.us/img208/7448/keyth1.jpg

Sen yeni almışın herhalde :)

Oyun 29.99 $ mı ? İndirime mi gidildi Türkiye için veya dünya çapında ?

Yoksa ben farklı DNS kullandığım için mi, fiyatı o şekilde görüyorum ?

Bilgisi olanlar fiyat konusunda cevaplarsa sevinirim.

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 04:42
Sen yeni almışın herhalde :)

Oyun 29.99 $ mı ? İndirime mi gidildi Türkiye için veya dünya çapında ?

Yoksa ben farklı DNS kullandığım için mi, fiyatı o şekilde görüyorum ?

Bilgisi olanlar fiyat konusunda cevaplarsa sevinirim.

evet yeni aldım oyun indirme girdi zaten mantıklı fm oyuncusu oyunu bu mevsim de alır;)

noescape85
24.Aralık.2007, 05:22
evet yeni aldım oyun indirme girdi zaten mantıklı fm oyuncusu oyunu bu mevsim de alır;)

Şekil a'daki gibi (:

http://img293.imageshack.us/img293/2394/12fb3.jpg (http://imageshack.us)

Bazı malum sebeplerden dolayı almamak için diretiyordum, orjinal alınmayı haketmiyor, helede o yüksek fiyatına.

Sanırım şu an ilk çıktığında alanlar ödedikleri para konusunda ve bizim aldığımız fiyat konusunda karamsardır..

Madem indirim yapmışlar ve cazip bir fiyata çekilmiş, alalım dedik. Bugün farkettim; mantıklı fiyatı bugün aldım..

İlk çıktığında almış olaydım o fiyata şu an burada SI'ye küfür ediyor ve 5 dakika sonra banlanıyor olurdum herhalde :)

İlk çıktığından beri bizde oynadık Fm. Burada şu an SI bir Türk'ün daha orjinal oyun aldığını değil, ilk alanlarla şu an alanların fiyat farkını tartışsın SI ve onlara olan insanların düşüncesini.

Sanki ilk çıktığında fiyatı şişirince ne geçiyorsa eline ? Belki ilk alan kişi oluyorlar, heyecanı ilk tadanlar falan diye düşünenler olabilir, yoo ben almadım, ilk tadanlardanda biridirim. Herneyse konu aktivasyondan SI'nin politakasına geçti, içimi döktüm sanki (:

Sanada cevap için teşekkür ederim :)

heavy86
24.Aralık.2007, 07:14
Şekil a'daki gibi (:

http://img293.imageshack.us/img293/2394/12fb3.jpg (http://imageshack.us)

Bazı malum sebeplerden dolayı almamak için diretiyordum, orjinal alınmayı haketmiyor, helede o yüksek fiyatına.

Sanırım şu an ilk çıktığında alanlar ödedikleri para konusunda ve bizim aldığımız fiyat konusunda karamsardır..

Madem indirim yapmışlar ve cazip bir fiyata çekilmiş, alalım dedik. Bugün farkettim; mantıklı fiyatı bugün aldım..

İlk çıktığında almış olaydım o fiyata şu an burada SI'ye küfür ediyor ve 5 dakika sonra banlanıyor olurdum herhalde :)

İlk çıktığından beri bizde oynadık Fm. Burada şu an SI bir Türk'ün daha orjinal oyun aldığını değil, ilk alanlarla şu an alanların fiyat farkını tartışsın SI ve onlara olan insanların düşüncesini.

Sanki ilk çıktığında fiyatı şişirince ne geçiyorsa eline ? Belki ilk alan kişi oluyorlar, heyecanı ilk tadanlar falan diye düşünenler olabilir, yoo ben almadım, ilk tadanlardanda biridirim. Herneyse konu aktivasyondan SI'nin politakasına geçti, içimi döktüm sanki (:

Sanada cevap için teşekkür ederim :)

Ben o ilk alanlardan olduğum için cevap hakkı doğdu ..
Evet indirim oldu ama keşke bekleseydim demedim..çünkü sen korsan oynadın , baktın 9.0.2 yamasından sonra ilacı çıkma olasılığı yok , orjinal aldın..Hoşgeldin aramıza , ama aramızda bi fark var..

akıllı olanlar geç alır aptallar erken alır gibi tartışma değil de ,
saygı duyduğum için oyuna orjinal aldım ben ,
sen ise yeni yama ile oynayamadığın için

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 08:15
Evet indirim oldu ama keşke bekleseydim demedim..çünkü sen korsan oynadın , baktın 9.0.2 yamasından sonra ilacı çıkma olasılığı yok , orjinal aldın..Hoşgeldin aramıza , ama aramızda bi fark var..

ya arkadaşım yeni yama çıktıkdan 1 gün sona ilac piyasaya düştü oynuyamama gibi bir şey yok... burdaki mantık şu...

SI öle bi oyun yapıyoki hatalar la eksikler le dolu ve bu oyunu küfür edermiş gibi 80 ytl ye satıyo... hemde netten indirme fiyatı yani eline aknlı canlı dvd kitapçık kapak falan vermiyo masraf nerdeyse 0. sen 80 ytl bayılıyosun o oyuna ama oyun hatalar eksikler dolu yamaya ihtiyacı var... her fm serisinde oldu gibi yeni yıl öncesi bi yama ile oyun satın alınabilcek değere ulaşıyo zaten fiyatı da gerçek fiyatına iniyo. zaten yabancı forumlar da da oyunun sonradan alınması mantıklı görünür. bu sitede de oyunu sonradan alan çok kişi var... zaten oyunun bu yamadan sonra ve fiyat inidirminden sonra satışlarının biraz daha hareketlenmesi yapımcıya giden bi tepki mesajıdır... ama kesinlikle yama çıktı oynuyamama gibi bişy yok benim arkadaşlar 81 kb bi dosya ile tek tık oynuyolar... benim verdiğim parayı yapımcı şimdi haketti şimdi aldım. diğer türlü onların bizi yolunacak kek gibi görmesinden farklı bişy değildir...

noescape85
24.Aralık.2007, 09:17

Sana orjinal oyunumu silip, crac Kli şekilde ( hatasız ) 9.02 oynar videoya çekersem, bu kadar zahmete karşılık, ne yapabilirsin bu forumda ?

Sen yazdıklarımı bir daha bi oku bence :)

Konunun asıl amacının tamamen dışına çıkıyoruz ama mesajımda anlatmak istediğim farklıydı, sen tutmuş neresini anlamışın..

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 09:52
ben 903 de oynarım :D

heavy86
24.Aralık.2007, 16:53
ya arkadaşım yeni yama çıktıkdan 1 gün sona ilac piyasaya düştü oynuyamama gibi bir şey yok... burdaki mantık şu...

SI öle bi oyun yapıyoki hatalar la eksikler le dolu ve bu oyunu küfür edermiş gibi 80 ytl ye satıyo... hemde netten indirme fiyatı yani eline aknlı canlı dvd kitapçık kapak falan vermiyo masraf nerdeyse 0. sen 80 ytl bayılıyosun o oyuna ama oyun hatalar eksikler dolu yamaya ihtiyacı var... her fm serisinde oldu gibi yeni yıl öncesi bi yama ile oyun satın alınabilcek değere ulaşıyo zaten fiyatı da gerçek fiyatına iniyo. zaten yabancı forumlar da da oyunun sonradan alınması mantıklı görünür. bu sitede de oyunu sonradan alan çok kişi var... zaten oyunun bu yamadan sonra ve fiyat inidirminden sonra satışlarının biraz daha hareketlenmesi yapımcıya giden bi tepki mesajıdır... ama kesinlikle yama çıktı oynuyamama gibi bişy yok benim arkadaşlar 81 kb bi dosya ile tek tık oynuyolar... benim verdiğim parayı yapımcı şimdi haketti şimdi aldım. diğer türlü onların bizi yolunacak kek gibi görmesinden farklı bişy değildir...

hiç te öyle söylendiği gibi tek tık ile oynanmıyor..
Confirm ve hedef belirleme olayı gerçekleşmiyor..Biz de takip ediyoruz sizlerin takip ettiği siteleri , yorumları da okuyorum dostum :)
forumlarda fellik fellik arıyorlar..

noescape85 ;

crac Kli şekilde ( hatasız ) 9.02 oynar videoya çekersem, bu kadar zahmete karşılık, ne yapabilirsin bu forumda ?

Amuda kalkıp oynamamı beklemezsin bunun için öyle değil mi ?
%100 hatasız İMKANSIZ diyorum.. Bi çok kişi bu yüzden orjinale yöneldi , çok da iyi oldu !

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 17:18
Direk link verirdimde üyeliğimi seviyorum :) Bide arkadaşım korsanın önüne geçilemiceğini SI kabul etti sen edemiyosun tamam anladık çok para verdin bizde verdik ama kabul et korsan her zaman çıkar ve aynı şekilde oynar

heavy86
24.Aralık.2007, 17:33
Tamam kardeşim sen haklısın :) olayı büyütmeyelim , yetkililer kızmasın sonra..

Benim oynadığım topu topu bir oyun var ve senede bir 100-150 ytl'nin hesabını yapmam :)
İnsan kendi zevki için de bişiler yapmalı

The Dark Lord
24.Aralık.2007, 17:47
Tamam kardeşim sen haklısın :) olayı büyütmeyelim , yetkililer kızmasın sonra..

Benim oynadığım topu topu bir oyun var ve senede bir 100-150 ytl'nin hesabını yapmam :)
İnsan kendi zevki için de bişiler yapmalı

tabiki arkadaşım. ama işde herkesin durumu öle deyil oyun makul olunca alabiliyolar hatta inmiş fiyatını bile 2 3 arkadaşla türkiye şartları işde

noescape85
24.Aralık.2007, 20:21
noescape85 ;
Amuda kalkıp oynamamı beklemezsin bunun için öyle değil mi ?
%100 hatasız İMKANSIZ diyorum.. Bi çok kişi bu yüzden orjinale yöneldi , çok da iyi oldu !

Pm' ne cevap verdim.

Amuda kalkmanı istemem ama, bir konuda lütfen kesin birşeyler bilmeden, ortaya kesin yargılar atmayalım..

Omer90
24.Aralık.2007, 21:38
arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum.oyunun orjinalini aldım acaba oyunu yüklerken ekstra bi program istiyormu birde oyunu nasıl yükleyeceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

ljordan
25.Aralık.2007, 00:28
arkadaşlar oyunu ilk aldığımda steam i kurup oyunu yükleyebilmiştim ancak bilgisayarım format yedi şimdi steam i kuruyorum ama oyunu açamıyorum setup bile olmuyor ne yapabilirim bilgilemdirirseniz sevinirm..

Omer90
25.Aralık.2007, 04:59
arkadaşlar oyunu sorunsuz yükledim.gerek kalmadı.şimdi oyun zamanı:)
herkese bol fm li günler...

ua_anil
27.Aralık.2007, 01:06
Arkadaşlar oyunu bir kere indirmeden aktivasyonu göremiyoruz sanırım. Şimdi diğer başlıkta da sormuştum ama yeri burası sanırım. Benim internet kotalı olduğundan oyunu internet kafeden indiricem. Şimdi bazı arkadaşlar backup falan var demişlerdi, benim nasıl indirmem gerekiyor steam kullanarak internet kafede?

tirona
27.Aralık.2007, 02:44
aktivasyon sorunumu cozemiyorum. 2. bilgisayara kurmaya çalışıyorum ama keycode u girince kabul etmiyor. sorun neyden kaynaklanabilir? yuklerken farklı bir yol mu izlemem lazim. yardim ederseniz sevinirim.

ua_anil
27.Aralık.2007, 06:00
aktivasyon sorunumu cozemiyorum. 2. bilgisayara kurmaya çalışıyorum ama keycode u girince kabul etmiyor. sorun neyden kaynaklanabilir? yuklerken farklı bir yol mu izlemem lazim. yardim ederseniz sevinirim.

Aynen yardım bekliyorum. Keycode girince bulunamadı diye hata veriyor ama keyllokup sayfasından baktığımda doğru diye gösteriyor :(

Aydin
27.Aralık.2007, 21:09
- keylerinizin 5 kez kullanım hakkı dolup dolmadığını kontrol edin.

- steam üzerinden zaten bir hesaba sahipseniz, ikinci bir hesapta kullanıcı açarak oyunu yükleyemezsiniz.

- http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/ bu adrese girerek bir aktivasyonunuzu boşa çıkartıp öyle deneyin.

ua_anil
28.Aralık.2007, 02:16
- keylerinizin 5 kez kullanım hakkı dolup dolmadığını kontrol edin.

- steam üzerinden zaten bir hesaba sahipseniz, ikinci bir hesapta kullanıcı açarak oyunu yükleyemezsiniz.

- http://deactivation.fm2009.softanchorinsight.com/ bu adrese girerek bir aktivasyonunuzu boşa çıkartıp öyle deneyin.

Ben bu başlığa girip kodu yazıyorum ama Unable to... hata veriyor nedense???

Gerçi hallettik arkadaşa ve benim bilgisayara yükledik ama neden burada hata verdi anlayamadım.

danteeeee
02.Ocak.2008, 19:08
arkadaşlar,
steam üzerinden oyunu oynuyorum fakat çoğu zaman internet olmasına rağmen steam'i tıkladığımda "program is already runing" yazıyor ,yada tıkladığımda hiç açmıyor. .oyunu açmakta zorlanıyorum.
Problem nedir anlamadım.Tavsiye ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Aşk-ı Şehir
02.Ocak.2008, 19:18
Steam PC'nin alt yapısında çalışıyordur. O yüzden Görev Yönetici'sinden steam'i kapatıp tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.:)

capa
03.Ocak.2008, 04:45
beyler bı sorum olcak sımdı bende fm setup var onu yukleyıp dırek aktıvasyon koduyla calıstırsam oyunda bı hata verır mı? ve su guncelleme oldugunda fm exe sı nasıl olcak? her seferınde yenıden mı kod yazıcaz?

Aydin
03.Ocak.2008, 05:07
orjinal aktivasyon koduyla girdiğinizde bir hata almazsınız.

her seferinde bir kod girdiğinizde bir hakkınız azalacaktır. konuyu tamamen okursanız seriali deaktif etme linkini bulacaksınız.

Cano93
04.Ocak.2008, 01:58
Bu De Aktivasyon ne işe yarar biraz bilgi verirmisiniz...........

toggy33
04.Ocak.2008, 03:47
arkadaşlar oyunu yükledim keyifle oynuyordum 9.2 yamasını yüklledikten sonra oyuna girmeye çalıştığımda aktivasyon işlemi çıkıor bi türlü oyuna giremiorum yardımcı olursanız sewnirim

Batuhandemirel
06.Ocak.2008, 09:44
Bu De Aktivasyon ne işe yarar biraz bilgi verirmisiniz...........

Tam olarak ne işe yarar acaba?

SkyJacker
11.Ocak.2008, 04:08
merhaba , benim bir sorum olacaktı; arkadaşta fm 09'un orjinali var kendisi kurmuş yamaları falan ve oynuyor , aynı dvd yi kullanarak bende sorunsuz yamaları yükleyip oynayabilir miyim ?

glosoli
11.Ocak.2008, 21:25
aktivasyon sorunu ceken arkadaslar, SI Games'in yayinladigi Fix diye bir dosya var. Onu indirip kodunuzu oraya yazarsaniz steam'e falan baglanmaya gerek kalmadan aktivasyonu gerceklestiriyor. Ben steam'den satin aldim oyunu fakat I ve O karakteri sorunu nedeniyle steam aktivasyonu yapamadim. fix dosyasi sayesinde hallettim, gayet guzel calisiyor simdi sorun olmadan.

HooijDonk07
15.Ocak.2008, 03:50
Orjinal DvDlerde İstiyormu aktivisyon kodu ?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Abi boLe demissin mesela 5 kisi aldık hepimiz yukledık ben format attım tekrar yukleme olanagım varmı ?

fifamen
25.Ocak.2008, 07:07
Merhaba,

Bugün ben ve bir arkadaşımla orjinal FM 2009 aldık. Dvd onda kaldı. Key'i 5 kişinin kullanabildiğini bildiğimiz için öyle yaptık.

Key'i başarıyla aktive ettim, ancak DVD elimde olmadığı için korsan DVD üzerinden oyunu kurmam gerekti. Oyunu kurduktan sonra sırasıyla 9.1 ve 9.2 yamalarını yükledim. Oyunu açmak için çift tıkladığımda ise hiçbirşey olmuyor. Kum saati çıkıyor, biraz bekliyor ve kayboluyor. Ancak görev yöneticisinden işlemlere baktığımda FM çalışıyor gözüküyor.

Oyunu kurmadan önce;Fm ile ilgili herşeyi silmiştim,(Application Data'da ki lisans dosyası dahil)

Şimdi aktive edilmiş bir key'le birlikte sap gibi ortada kalmış durumdayım. Arkadaşımdan 9.2 'nin exe'sini de istedim, yapıştırdım ancak işe yaramadı. Ne yapabilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Aydin
25.Ocak.2008, 08:09
korsan oyundan kaynaklı bir durum olabilir. daha önce karşılaşılmadığı için böyle bir durumla çözüm sunamayacağım.

orjinal dvd yi arkadaşınızdan alma durumunuz varsa iyi olur. bir de öyle deneyin.

wolfson
31.Mart.2008, 04:11
YA arkdaşlar aktive kodu bende var anca oyunu oynayamıyorum. De active olmuyor oyun. Unable to lookup devices diye bi şey çıkıyor. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz? ACİLLLL

drbdresk
10.Nisan.2008, 21:53
ya ben bu cd keyi nasıl alıcam dvd sini aldım steama üyelik aldım daha ne yapmam lazım

Kartlisdeda
17.Nisan.2008, 00:20
Oyunu mac os x 10.5.6 kurdum activasyon kodu falan istemedi:0: 9.3.0 update yaptım babalar gibi oynuyorum.

slxxx
26.Mayıs.2009, 06:47
birşey sorucam ben fm 2009u 1 kere yükledim ve kardeşimde oynamak istedi onun bilgisayarına kurup yüklicektim ama aktivasyon kodunu girdiğimde kodu kabul etmiyor neden olabilir sizce?
kendi bilgisayarımda yüklü olan steamdeki kullancı adıyla deilde başka kullanıcı adıyla kayıt oldum ondan olmuş olabilirmi?

ibrahim musaoglu
26.Mayıs.2009, 12:17
birşey sorucam ben fm 2009u 1 kere yükledim ve kardeşimde oynamak istedi onun bilgisayarına kurup yüklicektim ama aktivasyon kodunu girdiğimde kodu kabul etmiyor neden olabilir sizce?
kendi bilgisayarımda yüklü olan steamdeki kullancı adıyla deilde başka kullanıcı adıyla kayıt oldum ondan olmuş olabilirmi?

Kesinlikle farklı kullanıcı adı ile steam kurmandan kaynaklandığını düşünüyorum.. Yanlış hatırlamıyorsam aynı kullanıcı adıyla bir aktivasyon kodunu 5 kez kullanabiliyoruz.

slxxx
27.Mayıs.2009, 04:36
Kesinlikle farklı kullanıcı adı ile steam kurmandan kaynaklandığını düşünüyorum.. Yanlış hatırlamıyorsam aynı kullanıcı adıyla bir aktivasyon kodunu 5 kez kullanabiliyoruz.
teşekkürler deniycem..

serwan
01.Haziran.2009, 23:58
ben deaktivasyon bağlantısından deaktive ettim fm yi fakat şu an hala oyuna girebiliyorum ve activated görünüyor.bu şekilde oynarsam bir hata alır mıyım? ya da oyunu kaldırıp tekrar mı kurmam gerek.nedir yani.

cLubTaXiM
07.Ekim.2009, 03:14
Arkadaşlar benimde bir sorum olacak,

Şimdi benim 5 yükleme hakkım dolmadı ve passwordu deaktif etmeyi denediğimde başarılı olmadı bu. ( bunu yapabilmek için illa 5 hakkı doldurmak mı gerekiyor? )