PDA

View Full Version : FM'09 Crash Dumps Hatası Alanlar

myeren
06.Aralık.2007, 04:51
Herkez çözüm bulmaya çalıştı kimileri çözüm zannettiklerinde başarılı olduğunu sandı bugüne kadar yapıldığını görmedim ama artık bunu bir konu başlığı altında açıklama gereği hissettim

öncelikle söyleyim bende bir crash dump maduruyum size orjinalmiş illegalmiş kesinlikle birşey söylemicem çünkü her ikisindede görülüyor bu hata bizzat tanık oldum buna

Crash Dumps İle İlgili Açıklama

Crash Dumps, SI ile alakalı bir hata değildir. Bu hatayı almanızın sebebi Sasser adlı virüsün bilgisayarınıza bulaşmış olmasıdır eğer aldığınız hatayı incelerseniz hatanın Appcompat.txt adlı belgeden kaynakladığını göreceksiniz ve Microsoft'un yaptığı açıklama ise bu hatanın Sasser adlı virüsten meydana gelidiğidir bu hatayı bilgisayarınızdaki birçok program ve oyunda almanız mümkündür

Crash Dumps İle İlgili Çözüm Önerileri

Bugüne kadar ben dahil bir çok kişi bir çok çözüm üretti ama aralarında en başarılı çözüm aşağıda yazılanlar

1- Microsoftun Sasser ile ilgili güncelleştirmeyi indirin ve Windows güncelleştirmelerini gözden geçirin.

Bu çözüm olmazsa olay daha derine inmiş demektir

2- Bilgisayarınıza komple format atın "C" ve "D" hiç birşey kalmasın

Daha bitmedi bu bile çözüm olmaya bilir

3- En kesin çözüm Yeni Bir Hard Disc alın ve o hard disci kullanmaya başlayın

Çözümler biraz acımasız belki ama bugüne kadar bu hata ile ilgili denemediğim hiç birşey kalmadı inanın ram bile değiştirdim neler neler denedim hatta şu anda fm oynayamıyorum oyun hiç bir şekilde ilerlemiyor. pek yakında 3. çözümü deneyeceğim...

Bu arada tahmin edebiliyorum ben bunları yapmadım ama sorun ortadan kalktı diyenler olabilir. konuda da açıklamayı yapayım bende bir çok yol denedim baya işe yaradı ama eninde sonunda bu hatayı alacaksın hatta bu hata üstesinden gelinemiyecek boyutlara gidecek adı üstünde virüs yavaş yavaş sıçraya sıçraya çoğalıyo bulduğunuz çözümler hatayı gidermiyor sadece erteliyor

Ve son olarak yöneticilerden isteğim bu konu ile ilgili detaylı araştırma yapan pek fazla yok gerçekten işin detayına indim bana göre en mantıklı ve en gerçekçi çözüm yoludur bu konuyu sabitlemenizi öneririm.

El Barto
21.Aralık.2007, 16:54
Arkadaşlar bu hatayı oyunu oynayıpta almayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez heralde. İlginçtir ki çözüm olarak sunulan öneriler de herkes için kesin bir çözüm olmuyor. Benim sorunu çözebildiğim bir yöntem ile başkası sorununu çözemiyor ve haliyle kişi başına bir çözüm üretmek gibi birşeye dönüşüyor iş. Forumda içerisinde çözüme ulaşılmış yada içerisinde çözüm yolları barındıran ama arka sayfalarda kalmış konuların linklerini bu konuda bulacaksınız. Umarım bu hatayı alıyorsanız içlerinden biri çözümünüz olur.

Kolaylıklar.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69140

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69964

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69953

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70672

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70237

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69876

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70146

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70039

Vampire83
30.Aralık.2007, 02:41
maalesef hiç birinde çözüm yolu yok hepsine tek tek baktım ama yok işte :(

bugreyquiento
31.Aralık.2007, 16:13
bişey sormak istiyorum ben galatasaray ile sezon bitti ve 1 hafta snra bu hatayı aldım snra bıraktım devam da etmedim kaldıgım yerden yeni kariyer actım... tekrar devam etsem galatasaray ile aynı yerde yeniden aynı hatayı mı alacagım? herkese aynı şey mi oluyor yoksa bir anda mı oluyor bu problem?

BeeTLeJuiCe
02.Ocak.2008, 04:17
@bugreyquiento

oyun belli tarihlerde bu hatayı veriyor. Kesin olarak bildiğim 24 Temmuz 2009. Bu tarihe dikkat edin, bir kaç tarih daha var hatayı verdiği onları hatırlamıyorum. Çoğu kişi bu tarihlerde crash dump hatasını alıyor.

Bunun için şu andaki en basit çözüm yolu eğer oyunun orjinalise 9.2.0'ı yüklemek. Diğer iki versiyona göre daha az hataya sahip.

FmBugra
03.Ocak.2008, 01:41
bendede gsnın 2.sezonunun ortalarında verdı ve mac sırasında tatık deiştiremiyorum.Gs taktiklerine bastıgım an hata veriyor.Pof:(

asasmaz
05.Ocak.2008, 08:54
orjinal 9.2 var ama crash dumps hatası veriyor klasörü sildim ama yine olmadı

digger041
07.Ocak.2008, 00:26
ya valla arasıra veriyor bu hatayı ben yenıden acıyorum kaldıgı yerden devam edıyor ama en iyisi surekli kayıt yenılemek gibi duruyor pek cozum yolu yok

hasanamca
07.Ocak.2008, 01:30
beyler cözümü buldum cok kolay hata verdıgınde cıkın ve yenıden oyunu acın bıdaha olursa yıne aynsı yapın tekrar acın 3 veya 4kere actıktan sonra hatayı gormuy beyler oyuzden 4 yada 5 kere aynı tekrtaralamk laım saygılarımla hasanamca

mgokalparslan
08.Ocak.2008, 10:13
bende daha acayip bir soun var. 901 fenerbahçe kariyerim bu hatayı veriyordu. daha sonra almanya,ispanyada 901 ve 902 kariyerler açtım ve baya uzun oynadı hiç birinde hata vermedi.fakat sonra yeni bir 902 fenerbahçe kariyeri açtım ve eylül ün 10 unda bu hatayı verdi. galiba benim için türkiye liglerinde bir sorun olabilir çünkü açtığğım kariyerlerin hepsinde sadece tek ülke ve tek lig açmmıştım,iki hatayı da türkiye ligi açtığımda verdi.

joelrifkin
10.Ocak.2008, 09:51
yıllardır managerlik oynarım hiç bu forumlarda yazan hatalarla karsılaşmamıstım. Karsılanlara da gülerdim deli mi bunlar bi oyunu oynayamıyorlar diye. ve bugun itibariyle crash dumps hatasıyla karsılastım. crash dumps ve cache yi sildim olmadı. use skin cache ben de zaten seçili. Yarın çözünürlük olayını deneyeceğim.
yalnız benim dikkatimi çeken olay hatanın 2 haftada bir ortaya çıkması. 24 temmuz 2009 da bende de çıktı. Oyunu yeniden açtım 7 ağustosta tekrar hata verdi. tekrar actım oyunu 21 ağustosta tekrar hata verdi. O kritik tarıhlri geçiyorum ama oyun taihiyle HER 2 HAFTADA BİR hata alıyorum. Format atmam pcme gerekirse bağrıma taş basarım fm oynamam napalım. ama bundan sonra hiç kimse orjinal fm al demesin. SI Games s.çma noktasına gelmiş. ölmüş ağlayanı yok. ISSIZ ADAM olmuş resmen

Registry
10.Ocak.2008, 20:31
Kardeş Olmadı Yeni Bilgisayar Alak İstiyosan .. xD xD xD..

joelrifkin
11.Ocak.2008, 00:39
cözunurluk olyını yaptım bayadır hata almıorum. 1152*864* 60 mhz yaptım crash dumps ve cache klasorlerını sildim düzeldi. şimdilik sorun yok

Ravenholm
11.Ocak.2008, 01:25
Bu hata artık baydı beni kesin bir çözüm yok mu ? Oyundan soğuttu resmen :S

desirious07
11.Ocak.2008, 21:02
daha 1.donem bıttı hata cıktı bu ne bıcım bı hatadır?
crash dumps hatasından nefret ettım bı cozumu yok mudur?
tam oyuna baglandım bırden soguttu bu hata.
cozum bulanların ya da onerenlerın ellerıne sağlık

Smasher
11.Ocak.2008, 21:50
Ben 2011 e yeni girdim şimdiye kadar almamıştım ama az önce ilk defa aldım bu hatayı...Aylık oto-kayıt yapardım şimdi 25 gün geriye dönücem hevesim kaçtı....En iyisi haftalık kayıt yinelemek sanırım...En iyi çözüm bu gibi görünüyor...

muhammed13
14.Ocak.2008, 02:57
ya ben 2014-2015 sezonundayim ins olur da devam ederim

metaLwrath
15.Ocak.2008, 01:37
bugunki tespitimi açıklıyorum

oyuna girdim 8 temmuza kadar geldim.
Lincoln'ü 8M'e Tottenham'a - Servet'i 6 M ye Feyenoord'a . Linderoth'u 4.1 M'ye Sunderland'a satıp " oh be paraya doyduk birazda transfer yapalım diyip"

;;
Güzelim Galatasaray'ıma Cardozo, Buonanotte gibi yıldızları alıp gül gibi geçinip giderkene Crash Dumps denen o lanet zımbırtı karşıma çıkıverdi.Ne yapcam diye düşünürken

Naptım mı dersiniz . Skin'i degistirdim

İtunes olan skinimi Fm2009 default yaptım. Şu an 12 Ağustosta'yım ve yaşıyorum :)

ne alaka skinle crash dumps diyenlere
bunu yapıp hatayı almayan birine rastlamıştım forumda o yüzden tespitim budur.
(sanırım fm 2008 konusundaydı)

Skin nedir diyenlere
Allah versin...

En dip not
Yazı bir o kadar alengirli olmakla beraber ciddidir de :)
fakat Her an çürütülebilir .

JEDY-22
15.Ocak.2008, 02:33
Arkadaslar ben bu sorunu ysayip cozmustum o yuzden bu yaziyi okuyunca cevap yazma ihtiyaci duydum
Hic bir seyi kaldirip kurmadan Baslat dan ayarlar a ordan denetim masasi ordan
Tarih, Saat, Dil ve Bölgesel Seçenekler...
Girecegimiz yer Bolge ve Dil Secenekleri yapmamiz gereken sey ise ?
Bolgesel Secenekler sekmesinde ilk bolumde Ingilizce ABD secmek para birimi kisminda dolar isareti olmasindan emin olmak bir de buna ek olarak hemen diger sekme olan Diller sekmesinde Ayrintilar a tiklayarak Varsayilan giris dilini Ingilizce olarak duzeltmek ve allta klavye ikonu olan bolumde eger yoksa Ingilizce ABD yi klavye ekleyerek hem ABD klavyenin hem en altta Turkce Q klavyenin ekli olmasini saglamak...
Merak edenler icin su an 2011 sezonundayim...
Yukarida yazdiklarimi yapip sorununu cozemeyenlere nerede yanlis yaptiklarini ve bu sorunu nasil asacaklarini daha detaylica anlatabilirim...Kisacasi tek yapnaiz gereken Windows unuzun para birimi ve Dil ayarlari ile oyunda sectiginiz para ayarlarinin birbirini tutmasi...Amerikan dolari olarak bu sorununuzu cozdukten sonra Euro veya Sterlin e donebilirsiniz...Sisteminize format vesaire gibi seyleri konustugunuz bu ortamda arada bir sag alt kosede klavye secimini tiklamak daha kolay olsa gerek... Herkese iyi oyunlar:icon_eek:

argentinian
16.Ocak.2008, 04:49
benim anlamadığım nokta şu..
ben man city le 4. sezonuma kadar gelmiştim we sorunsuz oynadım ama o kariyerimi kapatıp palermoyla bi karier açtım we 3. sezonun basında yani man city le ilerlediğim oyundan daha kısa sure önce hayatımın ilk crash dumps hatasıyla karsılastım demek istediim sey bu hata bnce bellekle ilgli bişe deil cünkü dha fazla ilerledeim bi oyunda bu hata gelmedi..kesinlikle ayarlardan die düşünüorum..benm karışıklık yaşadıım noktayada açıklık getiren olursa sewnirim

Clayman
17.Ocak.2008, 18:11
O klasörü silseniz bile düzelmiyo ne yazık ki. Bu hatanın HİÇBİR çözümü yok..

desirious07
19.Ocak.2008, 01:19
dosya sılmek cozum dııl
yukarda ark dedıgı ıng yapmak fılnda olmadı sadece 2 gun fasla goturdu.
bu sorunun cozumu yok sanırım

Smasher
19.Ocak.2008, 03:07
Ben 2011 e yeni girdim şimdiye kadar almamıştım ama az önce ilk defa aldım bu hatayı...Aylık oto-kayıt yapardım şimdi 25 gün geriye dönücem hevesim kaçtı....En iyisi haftalık kayıt yinelemek sanırım...En iyi çözüm bu gibi görünüyor...

cözunurluk olyını yaptım bayadır hata almıorum. 1152*864* 60 mhz yaptım crash dumps ve cache klasorlerını sildim düzeldi. şimdilik sorun yok

bende bunu yaptım zaten bu hatayı 1 defa almıştım 1 haftadır oynuyorum hiç hata vermedi nazar değmesin inşallah bundan sonrada vermez...

ibrahim musaoglu
21.Ocak.2008, 01:51
bende sadece crash dumps dosyasını silmek işe yaradı..

yasmut
23.Ocak.2008, 19:33
arkadaşlar bende aynı hatayı aldım, denilenlerin hepsini yaptım fakat olmadı, tahminimce bu oyun diğer arkadaşlarında dedikleri gibi her pc de farklı hatalardan kaynaklanıyor, ben hepsini denedm olmadı ve en sonunda kayıtlı savelerimi alıp oyunu kaldırdım (cache ve program files da olan dosyalarıda tamamen sildim) oyunu tkrar yüklediimde hem save aynen kaldığı yerden dwt etti hemde birdaha hata vermedi, hiçbişey yapamadıysanız birde bunu deneyin isterseniz. herkeze kolay gelsin ve geçmiş olsun ;)

nouma16
25.Ocak.2008, 23:55
arkadaşlar ben crash dumps hatasını alınca ilk başlarda oyundan atıyodu bildiğiniz gibi bnde bu crash dumps klasörünü siliyodum ancak bugün itibariyle o çözüm işe yaramadı bende iTunes adlı skini kullanıyorum default skinle deneyiceğim inşallah hata ortadan kalkar ayrıca oyunumda 6 Ocak 2010 tarihindeyim ve sadece turkcell super lig açılı

edit:default skinle denedim oyun açıldı bir maç yaptım diyarbakırspor ile fortis'de daha sonra fb ile inönü'de oynuyodum ilk devrede cardozo'nun attığı gol ile 3-0 öne geçtim o sırada tam fm.exe bir sorunla karşılaştı. Kapatılması gerekiyor hata gönder gönderme butonu çıktı gönderme dedim oyundan attı:@

Pentagram_15
26.Ocak.2008, 00:14
Skinde sorun olabilir senin de belirttiğin gibi, default skin ile denedikten sonra durumu tekrar belirtirsen sigames forumlarında da cevap ararız.

nouma16
27.Ocak.2008, 01:03
yok beyler skin'de değiştirdim hiçbir faydası olmadı bana büyük umutlarla olympiakos kariyeri açtım 6 ağustos 2008'de şampiyonlar ligi maçlarını oynatırken hep crash dump hatasını veriyo

ChajckalS
27.Ocak.2008, 02:26
format sırasında fat 32 dosya sistemi ile biçimlendirirseniz sorunları kökten çözmüş olacaksınız....

Pentagram_15
27.Ocak.2008, 02:33
FAT32 mi kaldı ya nerede yaşıyor Sigames, NTFS'in veri bozulmasına ve kurtarılmasına yönelik sıkıntılı bir sistem olduğu söylenebilir belki ama sonuçta XP çıktığından beri yayılan bir sistem nereden baksan 2000lerin başına denk geliyor. Sigames'in bunu düşünmesi gerekti.

ImPLosioN
28.Ocak.2008, 02:14
benim harddiskim sıfırdı yeni aldım ilk yüklediğim oyund fm 2009'du. ama crash dumps hatası veriyor

uurcaglar
28.Ocak.2008, 12:33
crash dumps ve cache klasorlerı nerden siliniyor????????

sergio 2099
28.Ocak.2008, 16:26
arkadaşlar ben belgelerimdeki crash dumps klasöründekinin içindeki dosyaların hepsini sildim hiç hata vermedi
tavsiye ederim

kuyt
29.Ocak.2008, 03:31
3 saat önce falan bende crash dump hatasını aldım oyun doğal olarak kapandı şimdi açtım oyunu 24 temmuzda kayıt yapmadıgımıda emınım 24 temmuzdan oyuna devam edıyorum haydi hayırlısı artık

wowo206
29.Ocak.2008, 05:11
ARKADAŞLAR OYUNDA SCOUT - FM EDİTOR VS PROGRAMLAR OYUNUN VERİTABANINI ÖLDÜRÜYOR VE CRASH DUMPS HATASI MEYDANA ÇIKIYOR FM 2009 UN ÇIKTIĞI SÜREÇTEN İTİBAREN OYNAMAYA BAŞLADIM VE BUGÜNE KADAR HİÇ BİR HATA ALMADIM AMA BUGÜN FM EDİTOR KULLANMAYA BAŞLADIM VE KULLANMAYA BAŞLADIKTAN 1,5 SAAT İÇERİSİNDE BU LANET HATAYI ALDIM SORUN KESİNLİKLE SİZİN BİLGİSAYARINIZDA DEİL BU TÜR PROGRAMLAR OYUNUN VERİTABANINI BOZUYOR. SİZDEN RİCAM NE ALAKASI VAR DEMEYİN PC DEN 2009 U SİLİN VE TEKRAR YÜKLEYİN HİÇ BİR + PROGRAM KULLANMADAN OYUNUNUZU OYNAMAYA BAŞLAYIN . EMİNİM HİÇ BİR HATA VERMEYECEKTİR ! YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA WoWo !

joelrifkin
29.Ocak.2008, 06:47
Size Kesin Bir şey Söylüyorum. Bunu Yapipta Bir Daha Crash Dumps Hatasi Almak Imkansiz. Crash Dumps Hatasi Verdiğinde Klasörü Silin Ve Ve Ve Siz Kendiniz Bir Crash Dumps Dosyasi Yapin!!! Hatta Içine De Sevgilinizin Fotoğrafini Koyabilirsiniz!!! Crash DumpsIZ Günler:)

fffzzz
29.Ocak.2008, 07:12
arkadşlar belgelerim deki crashp dumps klasörünün içinde kaçtane dosya varsa ismini asdasdada gibi bişeler salalyın. sorun çözülmüştür :D bende vermiyor hatayıı

razzyc
29.Ocak.2008, 07:37
ARKADAŞLAR OYUNDA SCOUT - FM EDİTOR VS PROGRAMLAR OYUNUN VERİTABANINI ÖLDÜRÜYOR VE CRASH DUMPS HATASI MEYDANA ÇIKIYOR FM 2009 UN ÇIKTIĞI SÜREÇTEN İTİBAREN OYNAMAYA BAŞLADIM VE BUGÜNE KADAR HİÇ BİR HATA ALMADIM AMA BUGÜN FM EDİTOR KULLANMAYA BAŞLADIM VE KULLANMAYA BAŞLADIKTAN 1,5 SAAT İÇERİSİNDE BU LANET HATAYI ALDIM SORUN KESİNLİKLE SİZİN BİLGİSAYARINIZDA DEİL BU TÜR PROGRAMLAR OYUNUN VERİTABANINI BOZUYOR. SİZDEN RİCAM NE ALAKASI VAR DEMEYİN PC DEN 2009 U SİLİN VE TEKRAR YÜKLEYİN HİÇ BİR + PROGRAM KULLANMADAN OYUNUNUZU OYNAMAYA BAŞLAYIN . EMİNİM HİÇ BİR HATA VERMEYECEKTİR ! YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA WoWo !

o tarz programlarda takımla ilgili ayarlara dokunursan bu hata çıkıyormuş ben indirirken gördüğüm bu uyarıları dikkate aldığım için o ayarlara hiç dokunmadım sadece bazen sakatlık için kullanıyorum
ayrıca fm 2009'da 3 sezonluk ts kariyerim,4 sezonluk watford kariyerim ve 4 sezonluk hoffenheim kariyerim var şimdiye kadar bu sorunu yaşamadım umarım yaşamam da fm 2008'de bu sorunla karşılaşmıştım skini değiştirince düzelmişti bunda işe yarar mı bilemem;)

ahtamara
29.Ocak.2008, 19:36
Tamamen gerçek zamanlı oyun içi editorlerden kaynaklanan bir problem... kullanırken parayı fazla abartmayın ve gelir gider dengelerini, oranlarını kurcalamayın. futbolcu ve personel uyruk ve sözleşmelerini değiştirmeyin. Güzel güzel hatasız oynayın...

Denedim test ettim öneriyorum... İyi oyunlar...

Acayip Dip Not: Hata Almak isteyenler en ufak örnek olarak bütçesini 2,500,000,000 veya üstü yaparak oyunu devam ettirsinler. Crash Dump gelip sizi bulacaktır...

asortiko
30.Ocak.2008, 20:04
Service Pack ile bir ilgisi olabilir mi ? Yada anakart ile bir baglantı . Bu oyundan soğutmak için elinden gelen bütün herşeyi yaptılar ve bir çok arkadaşımda sanırım bu nedenden dolayı oyunu silmiştir. Sigames bu oyunu yapmakla beraber bu hatanın çözümü bulamıyor ? böyle bir saçmalık olamaz. Verilen paraların hakkı bumudur ?

ras
30.Ocak.2008, 22:57
konunun yeri burası değil ama çok acele yardımcı olursanız sevinirim. ge force fx5500 256 mb ekran kartında fm2009 sorunsuz çalışıyormu 3D çalışıyormu
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

konunun yeri burası değil ama çok acele yardımcı olursanız sevinirim. ge force fx5500 256 mb ekran kartında fm2009 sorunsuz çalışıyormu 3D çalışıyormu
eğer çalışıyorsa başka hiçbşyde işime yaramayacak olan bu ekran kartını sırf fm için alcam

Pentagram_15
31.Ocak.2008, 00:42
Konu uygun değil ama cevap vereyim, çalışması lazım sistem gereksinimlerini karşılıyor. Ama alırsın çalışmaz bu durumda da herhangi bir sorumluluk kabul edemem. Kartı istersen dene veya şansın yoksa alacağın şahıstan bu konuda bilgi iste.

ras
31.Ocak.2008, 01:41
Konu uygun değil ama cevap vereyim, çalışması lazım sistem gereksinimlerini karşılıyor. Ama alırsın çalışmaz bu durumda da herhangi bir sorumluluk kabul edemem. Kartı istersen dene veya şansın yoksa alacağın şahıstan bu konuda bilgi iste.
çok sağol. alacağım kişi hiç önermiyor biraz araştrdım çok kötü oldugunu söyluyolar sanırım chipset de uygun değil fm 2009 a oyüzden sorun çıkıyor yoksa şu anki sistem özellikleri yeterli.. hiçbi fm de sorun çıkarmamıştı pc bu fm yi oynayamadık bi ağız tadıyla :icon_frown:

deliman1
01.Şubat.2008, 17:44
Format atcağıma crashi silerim en 2-3 ay vermiyor :D

dgn09
01.Şubat.2008, 19:48
Arkadaslar ben Galatasaray ile 1. sezonu bitirmeme yakin nisan ayinda crash dumps hatasiyla karsilastim. sonra atti oyundan ve dosyayi sildim ama bu hata daha sonralarda da bana geldi ve ne yapacagimi bilemiyorum... YARDIM...

World Hollow o1
01.Şubat.2008, 20:27
Güzel kardeşim..

Belgelerimden sil seni uzun süre kurtaracaktır.

Castlevania
04.Şubat.2008, 02:12
Benim sorunum daha önce hiç crash dumps hatası almamama rağmen birden bire yeni sezon açarken bu hatayla karşılaştım ancak olay şöyle ki;
Kendi güncellemiş olduğum editör'ü kullanırken direk Crash Dumps hatası ile karşılaşıyorum...(Crash Dumps dosyalarını silmeme rağmen)
Diğer türlü orjinal ilk güncellemesiyle açmaya çalıştığım zaman açılıyor normal oynayabiliyoruz. Eğer kendimiz güncel olan transferleri editörden güncellemeyeceksek neden editörü koydular :) ki editörle de cok oynadım dün tekrar güncelledim ondan sonra bir hata aldım Crash Dumps ile açılan sayfayıda okudum format ve yeni hdd hariç hepsini denedim aldığım hatayı gideremedim yardımı olabilecek uzman kişiler cevap verirse sevinirim :)

Pentagram_15
04.Şubat.2008, 02:15
Steam üzerinden mi aldın oyunu?

Bir de belgelerim'de oluşturulan crash dump klasöründe sadece rapor var diye biliyorum ben, onu silmek bir işe yaramıyor olsa gerek.

Castlevania
04.Şubat.2008, 02:24
İnternetten indirdim oyunu yani tam sürümün çıktığı günden beri oynuyorum herhangi bir sorun cıkmamıştı karşıma belgelerimdeki raporları silmek sanırım etkili olmuyor evet ama bir umut işte belki işe yarar diye onu da denedim=) dün yalnızca robbie keane ve quaresma transferini güncelledim ondan sonra bir daha oynadığım editör üzerinden oynayamadım =)

caalar
04.Şubat.2008, 06:54
ömrümü çürüttün crash dumps yaa..!!
yeter valla ben çözüm aramaktan bıktım ama sen o uyuz sesle beraber karşıma çkmaktan bıkmadın yaa..

psikolojm bozldu yemin ediormm..

Castlevania
04.Şubat.2008, 07:57
Aynen benim de =) sırf o hata yüzünden oyundan soğudum iyice , acayip şekilde yeni sezona başlayasım var ama başlayamıyorum deli oldum =)

ImPLosioN
04.Şubat.2008, 21:37
bu crash dumps beni fmden soğuttu şimdi cm 2008 oynuyorum :::DD

caalar
06.Şubat.2008, 00:57
http://www.dumpanalysis.org/blog/

http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc301459.aspx
şu sitelerde bişiler yazıyor ama anlamadmm..:S

burakarik
08.Şubat.2008, 00:07
aynen 2011 e kadar gelmiştim. bu lanet editör olayını yaptım fazla geçmeden hatayı aldım.

Castlevania
10.Şubat.2008, 23:51
Evet editörü kullanınca hata veriyor ancak tek bir şekilde onu farkettim gerçekte kiralık olanları editörde güncellemeyin cünkü bazı ülkelerin liglerinde takımlara en fazla 2 oyuncu kiralama hakkı veriyor editörden yeni bir kiralık oyuncu yapınca bu sayı 3'e cıkınca doğal olarak oyun hata veriyor saadece bonservisinin tamamen alınmış oyuncuları editörleyin kiralık göndermeyin aksi taktirde hatayla karşılaşmak mümkün

animals_wolf
14.Şubat.2008, 20:58
Arkadaşlar test edip onaylanmıştır..:icon_biggrin: Yapmanız gerekenler çok basit 2 hamle ..Anlatayımda iyice dinleyin beni..Şimdi oyunu açmadan önce ilk yapmanız gereken C:\Documents and Settings\kullanıcı adınız\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009 içindeki cache klasörünü komple silmek bunu her oyunu açtığınızda tekrarlayın ...2.hamleniz ise crash drumps dosyasını kesip masaüstüne yapıştırın sonra bakın keyfinize..unları yaptıktan sonra oyunu açtığınızda fm 2009 eror in match events hatası diye birşeyle bzen karşılaşabilirsiniz hiç tırsmayın bu sadece oyuna girişte kayıtlı oyun açılırken olabilir onu kapatın pc nizebi restart atın sonra gel keyfim gel...Yardımcı olduysam ne mtlu bana ..Fm ile ilgili her türlü sorununuz için bana ulaşın..İyi ve keyifli oyunlar dilerim hadi kalın sağlıcakla :icon_biggrin:..

RAThees
17.Şubat.2008, 03:27
Ya bu hatanın çözümü belli oyuna girerken belgelerimden klasörü silcez ama bu seferde logo vs leri kullanamıyoruz program files a yukledıqımız zaman loqoları bu seferde fm nın ayarlarından başlangıç yerını c prgram files yaptıgımızda hiç bilmedigimiz bi zamanda crush drumps hatası yine veriyo valla logo yüklemekten çekiniyorum ya tema feLan istiyorum ama maLum izin vermiyo bide korsan aLdım cd yi acaba ondan mı bu hata :S

animals_wolf
20.Şubat.2008, 21:41
Ya bu hatanın çözümü belli oyuna girerken belgelerimden klasörü silcez ama bu seferde logo vs leri kullanamıyoruz program files a yukledıqımız zaman loqoları bu seferde fm nın ayarlarından başlangıç yerını c prgram files yaptıgımızda hiç bilmedigimiz bi zamanda crush drumps hatası yine veriyo valla logo yüklemekten çekiniyorum ya tema feLan istiyorum ama maLum izin vermiyo bide korsan aLdım cd yi acaba ondan mı bu hata :S

Hayır arkadaşım tüm klasörü silmeyeceksin benim yazımı yukarda iyi oku ve harfiyen yerine getir sorun ortadan kalkacaktır..Yanlzı istersen bi oyunu yeni kur sonra dediklerimi yap daha temiz olsun :icon_lol:...

joelrifkin
26.Şubat.2008, 23:10
Arkadaşlar hepimizin en büyük derdi olan crash dumps hatasının kesin çözümünü buldum. ne cache yi silmek ne çözünürlüğü arttırmak ne format atmak. Çok basit sadece belgelerim/sports ınteractive içine crash dumps dosyası açmak. 3 sezon geçti hala crash dumps hatası almamaktayım. Bunu yapıpta hata alan varsa yazarsa sevinirim.(muhtemelen olmayacak)

El Barto
26.Şubat.2008, 23:12
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70720

Bu konu altına taşıyorum ki muhtemelen yazılmıştır daha önce yazılmadı ise de deneyen olacaktır.

cess41
27.Şubat.2008, 00:39
Bende cache diye bi dosya yok ya :S

CeNTeR_TR
27.Şubat.2008, 22:47
Bende cache diye bi dosya yok ya :S

Dediğin dosya gizli dosya gizli dosyaları göster diyerek bulabilirsin ;;)

cess41
03.Mart.2008, 02:53
Teşekkürler :icon_cool:

cess41
04.Mart.2008, 21:09
Cahce dosyası hala yok ya.Acaba kesin olması gereken bir dosyamı.Ben gizli dosyaları göstermeme rağmen bulamadım. :s7:

nouma16
05.Mart.2008, 03:10
galiba bu hata 9.3.0 yamasıyla şimdilik tarihe karıştı
4 günden beri böle bi hata almıyorum

Raistlin1
19.Mart.2008, 03:02
Oyunu bugün aldım hatta 2 saat önce hevesle yükleyip güncellemeleri indiriyorum inş. hata ile karşılaşmam yoksa paramı geri isticem sigagames'ten :)

nouma16
19.Mart.2008, 03:07
arkadaşlar kötü bi haberim ne yazık ki 9.3.0'de de bu hata hala devam ediyor ancak diğer patchlere göre bariz olarak bi düşme var

elantril
25.Mart.2008, 22:27
arkadaşlar sayfayı açınca nekadar sorunlu biyer burası dedim :) ama bende sorunluyum ssanırım oyunu oynarken geçe yanlılıklaayağım poer düğmesine bastı kapandı ve tekrar açtığımda sorun verdi neyse oyunu sildim..sonra 2. patch çıkmış yeni onu yükleim..sorun yokdu türkçe yamayı yüklediğimde oyun türkçeye döndü tam açılıcak derken bi hata verdi comp yada crump ona benzzer bişi eng_eng gibi bişiler tam hatırlamıyorum bu hatayla karşılaşan biri varmı yardımcı olurmusunuz lütfen

BeeTLeJuiCe
25.Mart.2008, 22:32
Bu başlık crash dump hatası için zaten. Kesin bir çözümü yok ama geçiçi çözümleri mevcut. En basiti belgelerin/sports interavtice icinde olusan crash dump klasörünü silmek.

elantril
25.Mart.2008, 22:37
soruma cevap verdiğin için saol.
yalnız şöle bişi var bende direk crumps dup hatasıvermiyo 4 yada 5 tane dosya eksik( eksik olduğunu tahmin ettiğim ingilizce doğru ise ) hatası veriyo
... eng_ eng sonra english first divison gibi bu yeni çıkan 14 mb.lık türkçe yamayı yüklemiştim..

BeeTLeJuiCe
25.Mart.2008, 22:39
14Mb lık türkçe yama ney bilmiyorum ama bizim sitemizin yaması değil zannedersem. Başka sitelerde Türkçe Fm çıkarıyor ama oyunda hatalara neden olabiliyor.

elantril
25.Mart.2008, 22:42
haklısın.. sanırım öle turks portalınkini indirmiştim onda sorun vermiyodu osanırım bbay bi geniş kapsamlı
uzantı dosyası xml.. olabilir
cache dosysını silmek
çözüm olabilirmi?? sence oyuna tam giricekken bu hatayı veriyo çünkü.

BeeTLeJuiCe
25.Mart.2008, 22:44
cache silmek çözüm olurmu bilmiyorum. Benim aklıma gelen en basit çözüm oyunu tamamen kaldırıp baştan yüklemek. Eksik olan dosyaları tek tek arayıp bulup koymak biraz daha zahmetli. İndirdiğin sitede mutlaka bu hata ile karşılaşanlar çözüm önermişlerdir. Orayada göz atabilirsin.

elantril
25.Mart.2008, 22:44
yani 3 gündür bunla uğraiıyorum
kafayı yedirtti anlıyacağın
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
peki son bi soru ilgilendiğin için saol tekarar
sitemizdeki yamayı indirdiğimde oyunu yeniden yüklediğimde türkçesinde herhangi bi sorun olmaz dimi.
türkçeyi yüklerken silmeem gereken bi klasör varmı?

BeeTLeJuiCe
25.Mart.2008, 22:51
Masaüstü 2009 programında neler yüklemen, neler yapman gerekli anlatıyor içindeki not defterinde. Ayrıca Sitemizde onunla ilgili ayrı olarak teknik destek bölümü var sorunun olursa orada çözebilirsin.

animals_wolf
26.Mart.2008, 02:13
Crash Drumps Hatasına SON !!! Arkadaşlar test edip onaylanmıştır..:icon_biggrin: Yapmanız gerekenler çok basit 2 hamle ..Anlatayımda iyice dinleyin beni..Şimdi oyunu açmadan önce ilk yapmanız gereken C:\Documents and Settings\kullanıcı adınız\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2009 içindeki cache klasörünü komple silmek bunu her oyunu açtığınızda tekrarlayın ...2.hamleniz ise crash drumps dosyasını kesip masaüstüne yapıştırın sonra bakın keyfinize..unları yaptıktan sonra oyunu açtığınızda fm 2009 eror in match events hatası diye birşeyle bzen karşılaşabilirsiniz hiç tırsmayın bu sadece oyuna girişte kayıtlı oyun açılırken olabilir onu kapatın pc nizebi restart atın sonra gel keyfim gel...Yardımcı olduysam ne mtlu bana ..Fm ile ilgili her türlü sorununuz için bana ulaşın..İyi ve keyifli oyunlar dilerim hadi kalın sağlıcakla :icon_biggrin:..

raulmadrid
28.Mart.2008, 09:42
olmuyor yine hata veriyor

nWoaLi
28.Mart.2008, 19:59
Baktım abidik gubidik şeyler yazıyor arkadaşlar en basiti :D

Başlat > Çalıştır

Ve oraya

"C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2009\fm.exe" --reset_preferences

Yazın, ve oyunu tekrar açılacak, kapatın tekrar açın

Bunun çözümü vistA'da olmuyor k.bakmayın

Bu kadar basit uzatmaya gerek yok :)

tktk ;)

yarkin1925
31.Mart.2008, 08:49
şimdi denicem işallah dediğin gibi tık tık olur

cess41
05.Nisan.2008, 22:35
Ben bu cache dosyasını bulmuş değilim hala.Yardımcı olabilecek biri varmı ? :icon_confused:

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2008, 00:50
Ben bu cache dosyasını bulmuş değilim hala.Yardımcı olabilecek biri varmı ? :icon_confused:

C:\Users\sony\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2009

http://img17.imageshack.us/img17/3143/adszijn.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=adszijn.jpg)

cess41
10.Nisan.2008, 02:02
Teşekkürler sonunda ulaştım dosyaya :icon_cool:

ImPLosioN
16.Nisan.2008, 01:43
9.3.0 kullanıyom yine hata alıyorum yardım edin!

Çözüm yok mu?

BeeTLeJuiCe
16.Nisan.2008, 07:55
Malesef net bir çözümü yok. Başlık içerisinde yer alan geçiçi çözümler ile hata çıkma olasılığını en aza indirmeye çalışabilirsiniz.

mhmtmrtkrt
16.Mayıs.2009, 21:22
bende bunu yaptım zaten bu hatayı 1 defa almıştım 1 haftadır oynuyorum hiç hata vermedi nazar değmesin inşallah bundan sonrada vermez...

acaba crush dumps klasorune nasil ulasirim ???
ilginize tesekkurler...

irfankeskin61
18.Mayıs.2009, 15:57
acaba crush dumps klasorune nasil ulasirim ???
ilginize tesekkurler...

belgelerim Sports Interactive Football Manager 2009 crash dumps

eğer crash dumps hatası aldıysan oluşur bu klasör

ozzymanborn
18.Mayıs.2009, 19:08
FM grafik ve paket dosyalarının yolunu sisteminizin kurulu olduğu partitionda saklamamak da bir öneri olarak benden gelsin tabiiki oyunda seçeneklerden o dosyaların bulunduğu doğru yolu göstereceksiniz. Mesela diyelim 3 bölümlü harddiskinizde sistem C:'de bende oyun D:'de ve FM dosyaları göreceli olarak daha boş olan E:'de bulunuyor.

mhmtmrtkrt
18.Mayıs.2009, 21:58
öncelikle benim sorunum oyunun maça gir komutundan sonra donması ile başladı.. ve bundan sonra her açıp kapadığımda hep aynı yerde oyun donuyordu. sonra oyunun kayıtlı save dosyasını açtıktan sonra cache klasörünü sildim ve oyun artık hiç donmadı. 24 temmuz gibi kilit bi tarihi de geçti hatta :icon_lol: ama sonra ts ile 10 maçta 27 puan yapmışken crash dump çıktı karşıma. aynı şekilde cacheyi sildim bilgisayarı aç kapa yaptım nafile. oyun sürekli maç girişinde donuyor. en sonunda bi baktım belgelerdeki fm nin içinde crash dump diye bi klasör. dedim sil gitsin:icon_twisted: ondan sonra oyuna devam ettim ve donan tarihten daa ileri gittim. muhtemelen geçici çözüm ama işe yarıyor başınıza geldikçe bunu yapın derim...:icon_wink:

Yeah
25.Mayıs.2009, 19:27
Yaw Bu Cache Dosyasını Bn Bir Türlü Bulmadım :S Araya Giriyom Yazıyorum Bir Sürü GEliyo Gizli Dosyalırıda Ara diyorum Ama Bir Türlü Bulamadım Acil Yardım...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
hangisi Anlamadım gitti bir sürü cache ile ilgili geliyo :S

hakanestezi
01.Haziran.2009, 21:39
arkadaşlar ben crash dumps klasörünü kesip masa üstüne yapıştırdım sorun çözüldü

ufoshow
04.Haziran.2009, 18:22
İşte bu hata adamı oyundan soğutuyor yıllardır aynı senaryo.Bir oyun bukadar eziyetli olmamalı Bu hatayı SI yetkilileri neden görmüyor niye birşey yapmıyorlar.

bureak
06.Haziran.2009, 15:38
arkadaşlar kesin çözüm mü bilmiyorum ama ben dün bilgisayara c ve d diskine format attırdım bilgisyaraı aldığım gibi fm09 u yükledim hazırlık maçları bitmek üzere daha sorunla karşılaşmadım allaha şüür isterseniz siz de deneyin. Oyunu silince fm Launcher dosyası silinmiyo bi de güvenli kip te açın onu silin tekrar yükleyin. Tekrar söylüyorum kesin çözüm mü ben de bilmiyorum ama denemekte fayda var.

EmRe41
06.Haziran.2009, 18:08
ya fmde 9.1.0la 2014lü yıllara en az 4-5 kere geldim 2010la felan hiç gelmedi bu hata bu sabah fb ile yeni katiyer açtım ortak kartiyer yine bu hatayı vermedi ardından fbden vazgeçip realle açtım bu hatayı aldım nedne ya?

Zafonte
07.Haziran.2009, 03:57
beşiktaşla efendi efendi giderken şeytan dürttü real madrid le kariyer açasım geldi. hay açmaz olaydım. tam carlos velaya teklif verme esnasında takas oyuncularına tıkladım ve bu hatayı ilk defa almış oldum.

bu arada emre41 ikimizinde realde olmuş. bende bjk ile uzun süre gitmiştim. heralde realle ilgili. benim de versiyon 9.0.1. aynen ben de arkadaşla milan-inter ortak kariyeri yapmıştım hiç bir şey olmamıştı. sen 2008 temmuz damı aldın bu hatayı?

EmRe41
07.Haziran.2009, 15:30
hayır 'ozanbjk07'bende aslında kendi kendime çözdüm bu hatayı.arkadaşlar barça-real ortak kariyer yapıyoruz sadece mesaj yazma kısmına tıklayınca alıyorum bu hatayı.

Lim10
09.Haziran.2009, 13:04
Şimdiye kadar 2 oyunumda aldım crash dumps hatasını arkadaşlar.Ve her ikiside transfler dönemlerinde belli oyuncuların imza zamanları geldiğinde oldu.İlkiyle Juveye Thiago Nevesi alıcağım zaman, diğeride dün Fenerbahçem'e Zhirkovu alıcağım zaman karşılaştım:).Burdaki bir sürü öneriyi denedim fakat hatayı almaya devam ettim.O transferlerden vazgeçip (zhirkovu üzülerekde olsa:D) oyuna devam ettiğimde her hangi bi problemle karşılaşmadım.Şuan sezon başladı ve hiçbi problem yok.Ayrıca hearts ilede 2015 e kadara gitmiştim ve tek bir hata bile almamıştım:)Nie oluo nie olmuo belli de deil.Şu hayatta devamlı yaptığımız şeylerden biri FM kasmak, ondan da soğutuyorlar, üzüyorlar adamı:DDediğimi bi deneyin derim.burdaki 239834 tane önerinin yanına benimkide göz çıkarmaz sanırım:0:

FBatuhan1907
18.Haziran.2009, 04:00
aynen 2011 e kadar gelmiştim. bu lanet editör olayını yaptım fazla geçmeden hatayı aldım.

bencede scout'la alakalı. bende hatayı almadan önce iş merkezinden scout başvurusu yaptım ve elimdeki scoutu göreve yolladım tahminen oyunda birhafta geçmeden hata verdi

casusuzkan
09.Temmuz.2009, 07:15
beyler valla ben 2019-2020 sezonuna geldim daha almadım nasıl olmadı diyede şaşırmıyor değilim..bnm sorunlarım biraz daha farklı ama biraz biraz gidiyo:)

nese crash dump hatası alanlara allah yardım etsin olmayanlarada allah zeval vermesin:)

hdenizgozen
12.Temmuz.2009, 00:28
benim bilgisayarda vista yükle
Football Manager 2009-2010 Güncellemesi V3 (http://www.turksportal.net/dosya/fm/29059/bilgi/) güncellemesini bir türlü kuramıyorum
nasıl çözerim

Muwin
17.Temmuz.2009, 23:14
VE BEKLENEN AN GELDİ ( PİS CRASH DUMP )
:icon_cool:[ ÇÖZÜM ]:icon_cool:

HERKESİNDE BİLDİGİ GİBİ FM 09 YNARKEN KARSIMIZA CIKAN BU SORUN SİNİR BOZUYOR. BAZILARI ÇÖZÜM SANDIKLARI YOLLARI DENEYİP KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR. SOONN..!

ŞİMDİ ÇÖZÜMÜ VERİYORUM :

BU PROBLEMİN ÇÖZÜMÜ BİLGİSAYARIN GÜCÜNDE SAKLI..
BİZ BİLGİSAYARI ACTIGIMIZDA HİC BİLMİYORUZKİ BİR COK PROGRAM
ARKA PLANDA CALISIYOR.BU PROGRAMLAR RAMDE (BURAYA DİKKAT) YAVAŞLATMA VERİYOR..

OYUNA GİRMEDEN ÖNCE YAPACAGINIZ SEY ÇOK BASİT:smismileyiw2:

1. ANTİ-VİRÜS PROGRAMINI KAPATMAK
2. CRASH DUMP DOSYASINI MASAÜSTÜNE KOPYALAMAK(BAZILARI KES YAPIŞTIR DİYORDA :smismileyiw2:)
3. FM 09 ADLI OYUNA BASLAMADAN ÖNCE BU YOLU TAKİP ETMEK
FM09 SİMGE SAG KLİK ÖZELLİKLER / UYUMLULUK / VİSTA İSE WİNDOWS 98 /WİNDOWS ME - - - - XP İSE AYNI KALSIN

BU YOLLARI İZLEYEREK OYUNA BASLAYIN AMA YAPMAMIZ GEREKEN BİR SEY DAHA VAR AMA ÇOK ÜZÜCÜ BİR OLAY KAYITLI OYUNUNUZU KOPYALAYIN VE BELGELER / SPORT İNTERACTİVE / FOOTBALL MANAGER 2009 ADLI KLASÖRÜ TAMAMEN SİLİP TEKRAR AYNISI YÜKLEMEK (BU SİZE KALMIS BİR SEY AM BİLİNKİ BU CRASH DUMP BU DOSYALARA BULAŞAN BİR YAPIŞKAN MADDE GİBİ :icon_cry:)

BU HATAYA SEBEB OLAN ETKENLER:

-BİLGİSAYARIN ÜSTÜNE FAZLA YÜKLENMEK

-VİRÜS(TROJAN)

-VE TABİKİ UYUMLULUK

EGER AYNI ÇÖZÜM VERİLDİYSE,LÜTFEN ÜSTÜME GELMEYİN FORUMDA DAHA YENİYİM HİÇ SAMİMİ ARKADAŞIM YOK:uzgun: SİZE YARDIMCI OLMAK BENİM VAZİFEMDİ:h:

İİİ OYUNLAR..!

İNŞALLAH BİRİNİZ ARKADAŞ OLURSUNUZ BENLEDE SU SIKICI HAYATTAN KURTULURUM :D

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Arkadaşlar Bir Ayrıntıyı Unutmuşum Cache Klasörünü Sildiginiz Yerdeki Setting Dosyasınıda Her Bilgisayara Yeni Girişinizde Silin Ii Fmler

korel
23.Temmuz.2009, 16:09
bende de maç sırasında taktiklere girdiğimde aldım bu sorunu

TuNdRaLoWeR
23.Temmuz.2009, 19:00
Bu hatanın çözümünü olmasada muhtemelen çözüm yollarını biliyorum:) Çözüm yolunu Sİgames bile bulamadı ama muhtemel çözme yollarını biliyorum.Lazım olan varsa bunun için özel mesaj yollasın.

RoG
25.Temmuz.2009, 23:35
arkadaşlar bir güncelleme yaptım yeni konu açamıyorum nasıl yükleyeceğim

tunci84
26.Temmuz.2009, 17:02
arkadaslar lutfen birileri biseyler yapsin bu hata yuzunden mac yapamz oldum ya
2010 da bole bsieyler olursa rahatla oynayamicaz bile oyunu nasi isti anlamadim gitti daha onceki versionlarda hic bole bi problemim olmadi ilk defa bu 2009 da basima geldi benimde
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
vallahi bilmiyorum ya cok canimi sikiio bu hata artik oyunun en guzel yerinde atiliyosun oyundan sonra bi dha ugras dur ayni ayarlari yapmaaya falan bi cozum olsadaartik faydasiz ki yakinda 2010 cikicak zaten onda bari bole hatalari cozumsuz birakmasalar

tunci84
29.Temmuz.2009, 19:37
yok daha fazla oynamam ben bu oyunu bole sacma sapan hatalarla bide coum ureten yok nasi is bu anlamadim ya bi macta bir tak atio disari

okan444555
17.Ağustos.2009, 22:34
CRASH DUMPS TA ÇÖZÜM WAR!!!!!

arkadaşlar bendede oldu aynı hata hemen virüs proğramı ile sildim ayrıca belegerimdeki sport interactive içindeki crash dumps adlı dosyayı silip aynı adala bi dosya oluşturdum sorun çözüldü...Bu kadar basit

blondeblue
19.Ağustos.2009, 18:31
bizde arkadaşla ortak akriyer açtık 9.1 versiyonu...ispanya ligi yalnız aradki farkları sölim eğer crush dumps hatası vermesinde;

-benm oyun orjnal arkadaşın değil
-benm xp arkadaşın vista
sizce bunlarda önemli mi?

maslow
20.Ağustos.2009, 22:37
bu hatanın kesin çözümü yok arkadaşlar. ve sebebide bilinmiyor. yani scout başvurusuyla, yapılan transferlele zerre alakası yok. klasörü kopyalayım yapıştırmak, silmek, pc'ye format atmak ya da oyunu baştan yüklemekte çözüm değil. ama 2009 yılında ama 2012 yılında bu sorunla bir kere karşılaşanların bir daha kesin çözdüm demesi ne yazık ki mümkün değil. hatanın neden kaynaklandığı ya da nasıl giderileceği üzerine birçok tez olsada kesin olarak bir şey bilinmiyor.

William Rookwood
30.Ağustos.2009, 09:59
Size Kökten Çözdüm Crash Dumpsu Sİlin hata vermiyor :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ender555
12.Eylül.2009, 22:17
arkadaslar 3 ay aynı hatayı bende yasadım daha sonra format attırdım aynı cd yi tekrar yukledim..şimdi 5 aydır sürekli oynuyorum hiiiiç sorun yoq bi format atın attırın olay bitsin...

23hellboy67
21.Eylül.2009, 03:14
kariyerde 2027 de olduğum oyunumda hata werdi ama transfer teklifi yaptığım zaman geliyor o da sadece genç 16-19 yaş arası yeni oyuncularda.teklif yapmadığım zamanda oyun gayet ii ilerliyor.yeni açtığım kariyerlerde ise hiç bi sorun olmuyor.ama ben pc nin durumuylada ilgili olduğunu düşünüyom çünkü pc ye yeni format attırdım we hiç ii formatlanmadı.önceki durumu çok iiydi we hiç hata falan yoktu.yinede tam nedeni bilinmiyormuş,inşallah çözülür en kısa zamanda....

Crff
23.Eylül.2009, 15:44
Valla bende de crash dumps hatası veriyo Atletico Madridi yönetiyorum devre taktiklere girdiğim an hatayı patlatıveriyor allahtan devre arasında oyuncu değişikliğine izin veriyoda orda 2 değişiklik yapıyorum 1 sakatlanma riskine karşılık 1 tanesi kenarda duruyo sakatlık olunca otomatik açıyo problem olmuyo

sergenyalcin
25.Eylül.2009, 21:33
kimi format atın dedi
kimi orjinal cd alın dedi
kimi yeni hard disc alın dedi ( en çokta buna güldüm )
çözünürlük düşür dendi renk aç dendi tarih güncelle dendi :) vb birçok şey...
yapmayın arkadaşlar...

çoğu kardeşim dikkat etmiştir. Türkiyede oynayan en ünlü oyuncuların resimleri yok... Buna nazaran avrupada oynayan birçok düşük kaliteli oyuncunun resimleri var... ( İbrahim Kaş - Genoa en büyük örnektir )
crush dump program ve oyun yazılımındaki çakışmalardan meydana gelen düzeltilmesi basit ama tesbiti zor bir hatadır... "Nasıl basit arkadaş bunca insan günlerce niye uğraşıyor öyleyse" diyeceksiniz belkide. Bakın kardeşlerim... Size yaşadığım bir olayı örnek göstereceğim. Evim merkeze biraz uzak bir yerde. Fm 09 çıktığından beri tenezzül edipte almadım. Çünkü fm 08 de 2017 yılında bir kariyerim mevcuttu. Fakat oyun sapıtmaya başladı. Hakan Şükür futbolu bıraktı, bir sene sonra yeni bir Hakan Şükür çıktı 17 yaşında forvet 1.88 boylu. Yetiştiği takım her ne kadar tezat olsa bile ( Fenerbahçe ) olay garibime gitti. Neyse tesadüftür olur dedim. Ama durmadı. Didier Drogba futbolu bıraktı. 2 sezon sonra junior Didier Drogba fırlayıverdi Chelsea altyapısından... Uyruğu yine Fildişi Sahilleri... Herşeyi didier drogba ile aynı... Doğum tarihi dışında. Ulan dedim sergen yalçında gelse bari oyun tatlansa gibi kendi kendime düşünüyorum. Sonra sports interactive ile ilgili birkaç inceleme yaptım. Sports İnteractive nin Türkiye kolu 2 senedir uyumuş. Bildiğin uyumuş. Fm 08 de 2017 den sonra kariyere devam eden birkaç dostumu buldum. Kendilerindede aynı problemin mevcut olduğunu söylediklerinde bu iş yaş iş dedim. Geçen hafta fm 09 a başlama kararı aldım. Kapı kapı cd ci dolaştım ve en sonunda fm 09 u buldum. Aman allahım... Crush Dumplar forumlarda uçuşuyor. Yahu kardeşlerim. İngilizcenin gözünü seveyim. Crush Dump a gelelim. Beşiktaşı seçtim bir hevesle... Kafamın içinde maç yap çığlıkları yükseliyor. Yeni simulatörü gör asd fsd derken birinci hazırlık maçını yaptım çıktım. 2 oyun günü... Yani continue ye bastıktan sonra geçen 2 oyun günü ardından oyun geleceğinde muhteşem bir forvet olan Brezilya ligi oyuncularından Keirrisonla Batuhan Karadenizi karşılaştırayım dedim. Sadece karşılaştıra bastım ve crush dump yırtık dondan çıkarmış gibi karşıma fırladı. Dedim sorun basit. Anadolu takımlarının yazılımını yapması gereken Sports Interactive Türkiye kolu bu senede uyumuş. Yazılımları avrupa yaparsa ne fm yapımcılarına ne de Si Games e kimsenin kızmaya hakkı yok.

Lafı uzatmayacağım kardeşlerim. Turkcell Super Ligden bir takım haricinde istediğiniz takımla gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Bu arada önceki kayıtları silin. Birde belgelerimde sports interactive bölümünden fm 09 a girip crush dumps dosyasını silin ve geri dönüşüm kutusundanda silin.

5 lig açık. Database en büyük boyutta.4 gündür oyunuyorum. Atletico Madrid ile oynuyorum ve daha crush dumpsun c si ile karşılaşmadım.

Orjinal Cd 20-30 tl
Format 20 tl
Yeni Hard Disc minimum 40 tl
Araştırmanın getirdiği işe yarar sonuçlar Paha Biçilmez

İyi Oyunlar Dilerim

matakan
05.Ekim.2009, 15:06
benim harddiskim sıfırdı yeni aldım ilk yüklediğim oyund fm 2009'du. ama crash dumps hatası veriyor
Malesef Aynen :(

sibek09
14.Ekim.2009, 20:59
arkadaşlar 9.3.0 patchini sigame forumlarında indirin oyunu silip baştan kurduktan sonra direk kurun işe yarıyor ben çözümü böyle sağladım

cahangir86
19.Ekim.2009, 19:33
Crash Dumps, SI ile alakalı bir hata değildir. Bu hatayı almanızın sebebi Sasser adlı virüsün bilgisayarınıza bulaşmış olmasıdır eğer aldığınız hatayı incelerseniz hatanın Appcompat.txt adlı belgeden kaynakladığını göreceksiniz ve Microsoft'un yaptığı açıklama ise bu hatanın Sasser adlı virüsten meydana gelidiğidir bu hatayı bilgisayarınızdaki birçok program ve oyunda almanız mümkündür
Diyorsun da ben bu Crash Dumps'u FM disinda hic bir yerde gormedim. En kral oyunlari oynayip bitirdim. FM icin diger butun oyunlari oynamiyorum ama, beni yari yolda birakti. Bir kac kez deneyecem ama cozum saglayamazsam artik FM tam cozum saglayana kadar bitmistir benim icin.