PDA

View Full Version : Yeni taktik ekranı

Steven_Gerrard
22.Aralık.2007, 11:24
arkadaslar bugun oyunu aldım actım taktik yapıordum bide ne göriyim "FORWARD RUNS = OK " evet resmen forward runs az dıyınce geriye normal deyınce oksuz cok dıyınce ılerıye ok cıkıor dc ler dahil heryerde oluor bu.. sizce bu mantıklımı 10 yıldır cm-fm oynuorum bana sacma geldi..bu konu daha önce konusuldumu bılmıorum eger konusulduysa sigames bu olaya nasıl bi acıklama yaptı.. görüşleriniz icin şimdiden tesekkürler..

xpoera
22.Aralık.2007, 12:40
bu yenilik sanıyorum kimz ve benzeri taktikler yüzünden çıktı. adamlar maç moturundaki açıkları kullanarak öyle taktikler yapıyorlar ki gelene gidene 5-6 tane atıyorsun.

örneğin adam; defansif orta sahasına, bekine geride kal komutu verip, forvete kadar ok çıkartıyor, karman çorman bir şeyler yapıyor ve bug denebilecek taktikler ortaya çıkıyor.

bana göre doğru.

davidvilla
22.Aralık.2007, 20:38
bu yenilik sanıyorum kimz ve benzeri taktikler yüzünden çıktı. adamlar maç moturundaki açıkları kullanarak öyle taktikler yapıyorlar ki gelene gidene 5-6 tane atıyorsun.

örneğin adam; defansif orta sahasına, bekine geride kal komutu verip, forvete kadar ok çıkartıyor, karman çorman bir şeyler yapıyor ve bug denebilecek taktikler ortaya çıkıyor.

bana göre doğru.
öyle katılıyorum ki sana sarılasım geldi ;)

Melekovic
22.Aralık.2007, 20:43
Evet onlar ne biçim oklardı öyle trafik gibi karmakarışık. :D:D:D

Bence fm en sonunda doğru ok verme sistemine döndü.Zaten oyuncuya vereceğiniz komutlar ile onun nereye ne kadar sıklıkla gideceğini nerden orta yapacağını ve nereye doğru yöneleceğini belirtiyorsunuz.Eski ok sistemi şimdi sen sağ bek şöyle bir orta sahayı dön oyun kurucuyu geç forvetin orda dur gibi garip bir sistemdi :D:D:D

maslow
22.Aralık.2007, 22:28
bence de böylesi daha gerçekçi oldu, tamam oyuncuya ileri çık diyebilirsiniz ama bir sağ beki aynı zamanda forvete gibi de oynatamazsınız. dediğim gibi daha gerçekçi olmuş.

Steven_Gerrard
23.Aralık.2007, 00:14
evet aslında düşününce daha mantıklı gelior :D ama madem öyle komple kaldırsalardı oku daha ii olurdu cunku böyle geriye ok cıkıor uyuz duruo :D

Anders
23.Aralık.2007, 00:27
Yan tarafa ok çıkartabiliyor muyuz peki?

goosfraba
23.Aralık.2007, 01:59
Yan tarafa ok çıkartabiliyor muyuz peki?

Hayır.

Bence SI tarafından yapılan bu hamle, doğru bir hamle oldu. Kimz ile oynadığım maçlarda ilk başlarda zevk alsam bile 1 yıl içinde neredeyse kupaları toplar olmuştum. İlk başlardan zevk alsanız bile bu durum sizi oyundan soğutabiliyor. Bence doğru bir karar olmuş.

masdarklord
25.Aralık.2007, 09:52
Adım doğru ama ayarlama yanlış bence mesela kanat oyuncularına ortaya doğru verilecek oklarla ortaya destek olmasını sağlayabilmemiz iyi olurdu. Yani şöyle söyleyeyim ortadan toplarla saldırmayı düşünen bir taktiğiniz var ve ortada oynayan oyuncularınız forvete doğru ilerlerken sağ veya sol kanattaki oyuncunuza verdiğiniz ok sayesinde ortaya doğru yanaşmasını sağlamak mantıklı olacaktır. Tabi tek okla öyle 3-4 pozisyonu öne arkaya çıkarmak bencede saçmaydı.

baristayfur
25.Aralık.2007, 22:56
bence SI bu ok olaylarını PES serilerideki gibi yapsa çok güzel olur.