PDA

View Full Version : Turksportal Türkçe Yama ?

deliman1
23.Aralık.2007, 20:56
Turksportal Türkçe Yama ne zaman çıkaraıcaksınız 2010!a gircez :haha:

plator17
24.Aralık.2007, 00:03
sen boyle haha fln dedıkce kımse bısey cıkarmaz neyse yonetıcılerden hala bı acıklama yok heralde yılbasında sonra cıkarırlar belkıde gecen senekı gıbı 4 ay sonra bı acıklama yapsalar ıı olur aslında

akintatlipinar
24.Aralık.2007, 00:28
Bence Turksportal.net gibi büyük ve kapsamlı bir siteye göre yapılan çalışmalar oldukça yavaş.Başka bir site adını vermek istemıyorum türkçe yamayı coktan cıkarttı.Bence turksportal çalışanları yöneticileri biran önce bu yamayı cıkarmalıdırlar.Oyuna buyuk zevk katan basın toplantısı bolumu özellıkle tr olmalıdır.Turksportal dan adına yakışır bol turkcelı bır yama beklıyoruz.Umarım yetkililer bu msj ı okur ve bıran önce bir turkce yama cıkartılır..

Melekovic
24.Aralık.2007, 00:39
Valla o başka yamayı çok iyi biliyorum,kardeşlerimin dertlerini dinledim,çözümü ile ilgilenip durdum.Bir şeyi türkçeleştirmek illa çevirmek değildir.Oyun kodlarınıda bilmek lazım.Sonra kuruyorsun yamayı,hadi oynadın,bir sene sonra ağırlaşma başlıyor,bir bakıyorsun bir yerden bir şey deneyeceksin seçim düğmesi kaybolmuş çünkü kodlar karıştırılmış,bazı oyuncuların profillerine giremiyorsun,milli takıma girince seçim problemi çıkıyor,bazılarında oyuncu numaralandırmada problem çıkıyor.Buraya bir sayfa sayabilirim.Çıkabileceği en kısa sürede bu yama çıkacaktır ve 2010'da da aynı sistemle devam kararı alındığından oyun yapımcıları tarafından ,belkide bu sizlere artık bu yamayı sonraki tüm sürümlerde kullanma imkanı sunacaktır.

Diğer şahıslara sorun bakalım,%3 çeviripte neden tıkandılar?

BeaT
24.Aralık.2007, 00:51
baba hamdiye katılıyorum ufak bir türkçeleştirme fakat sorun çok büyük yüklediğinizde bir çok sorunu beraberinde getiriyor bende bu hataya düşenlerden biriyim sağolsun baba hamdinin yardımları ile çözdük sonuç olarak turksportalın türkçesini beklemek en sağlıklısı olacaktır.

King_Theoden
24.Aralık.2007, 00:52
Bence Turksportal.net gibi büyük ve kapsamlı bir siteye göre yapılan çalışmalar oldukça yavaş.Başka bir site adını vermek istemıyorum türkçe yamayı coktan cıkarttı.Bence turksportal çalışanları yöneticileri biran önce bu yamayı cıkarmalıdırlar.Oyuna buyuk zevk katan basın toplantısı bolumu özellıkle tr olmalıdır.Turksportal dan adına yakışır bol turkcelı bır yama beklıyoruz.Umarım yetkililer bu msj ı okur ve bıran önce bir turkce yama cıkartılır..

Abisi sende haklısın tabi ama şunuda bir düşünmeni isterim. İngilizce çeviri işi kolay değil ve 1 sayfa çeviri için dışarda yaptırsan bir dünya para ödemen lazım. Meşakkatli iş bir dünya kalıp var, bir dolu futbol terimi bunları tek tek oyuna aktarmak ve en doğru en yalın hali ile kullanılmasını sağlamak. Bu da biraz zaman gerektiriyor, burda hiç kimse sadece burayla uğraşmıyor herkesin işi gücü var, kimi öğrenci takdir edersinki normal hayat durmuyor bundan kalan boş zamanlarınıda bu işe ayırıyor insanlar. Senin bahsettiğin çalışmayıda gördüm onuda yapan bir emek koymuş ortaya tabiki ama yeterince profesyonel değil, o yüzden az sabretmekte ve ikide bir bu konuları açmamakta fayda var :D

Onurap
24.Aralık.2007, 00:57
Arkadaşlar yamanın kesin çıkış tarihi belli değil..Üzerinde çalışmalar olduğunu biliyoruz..Turksportal baştan savma bir yama hazırlasa oyunun çıktığı ilk gün elinizde olurdu..Olanlarda var zaten..

O yüzden böyle konuları açmak gereksiz.

Nocna Mora
24.Aralık.2007, 01:14
Diğer yama da çok fazla hata varmış duyduğuma göre şimdi bizim ve sizlerin yapması gereken sabırla beklemek :)

Sekopej
24.Aralık.2007, 01:49
Turksportal Türkçe Yama ne zaman çıkaraıcaksınız 2010!a gircez :haha:

2015 gibi çıkarmayı düşünüyoruz. :haha:

Yama çıksa ve 2 gün sonra oyunda hata almaya başlasanız, buraya gelip olay çıkarmayacak mısınız? Elbette mükemmel olacak diye bir iddiamız yok, yama çıktığında mutlaka hata olacaktır. Düşünün bakalım geçen sene %99'dan fazlası çevrilmiş bir yama var elimizde, yeni oyunda yeni cümle sayısı çok artmış olsa da geçen seneki çeviriler de bu oyunda çoğu yerin Türkçeleşmesini sağlayabilirdi, peki neden hemen yayınlanmıyor, bunu neden düşünmüyorsunuz? FM severleri bekletmek bizi keyiflendirmiyor elbette, hem yeni kelimelerin çevirisi yapılırken 2009'a da uyarlanmaya çalışıyor ki ileride problem doğurmasın.

Yama üzerinde gelişmeler oldukça bu gerek sitemizden gerekse forumda bulunan Türkçeleştirme Çalışmaları bölümünden sizlere duyurulacaktır. En kısa zamanda en iyisini sizlere sunmak için çalışmalar devam ediyor.