PDA

View Full Version : FM 2009'da transfer bütçeleri

kluivert812
23.Aralık.2007, 20:56
sizce de saçma değil mi? ben çok az buldum fikirleri merak ediyorum 9.2yi yükledim girdim oyuna rangers 1.5m euro, barcelona sadece 15m euro, galatasarayın yok falan galiba 500bin mi ne diğer türk takımlarına bakmadım ama barcelona bile 15m euro sadece biraz garip geldi bana çok özensiz yapılmış sanki bu kısım gerçekçi değil bence bu açıdan

eXcitinG
23.Aralık.2007, 21:30
Neden ? Zaten takımLar sezon öncesi transferLerini yaptıLar. Şu anda haLi hazırda City ve Madrid gibi transferi düşünen takımLar dışında transfere ekstra para ayıran kuLüp varmıdır ?

gokhan198555
23.Aralık.2007, 22:33
exiting kardeşime katılıyorum bence olaylar hakkında birşeyler yazmadan önce bütün boyutlarını düşünerek yazmalıyız. transfer bütçei konusu bu oyunun em gerçekçi partlarından biridir diye düşünüyorum.

Gangstaa
23.Aralık.2007, 23:45
Enable transfer budget in first window seçeneğini işaretlemezseniz daha zevkli bi oyun oynarsınız bence.

baristayfur
24.Aralık.2007, 01:12
sizce de saçma değil mi? ben çok az buldum fikirleri merak ediyorum 9.2yi yükledim girdim oyuna rangers 1.5m euro, barcelona sadece 15m euro, galatasarayın yok falan galiba 500bin mi ne diğer türk takımlarına bakmadım ama barcelona bile 15m euro sadece biraz garip geldi bana çok özensiz yapılmış sanki bu kısım gerçekçi değil bence bu açıdan

her sezon tartışılır bu konu. hep açıkladı yöneticilermiz

oyunda ilk sezon transfer bütcesi:

haziran ayında klübün açıkladığı transfer bütçesi-yapılan transferler'dir.

mesela fenerbahce sanırım 25mn euro açıklamıştı
güiza(14mn)+josico(1mn)+emre(4mn) =19mn
25-19=6mn euro gibi bi bütçe kalmıştr..oyundada bukadar bütçeyle başlarsınız

blackeyetolga
24.Aralık.2007, 22:40
Aslında bu 9.2.0 yamasıyla birlikte ilk devre sonundan oyuna dahil olsak daha iyi olmaz mı? İstetyen 9.1.0 ile ligin başından başlar, isteyen ise 9.2.0 ile devre arasında istediği takımı alır.

İmkan olsa da böyle oynayabilseydik.

Universal
25.Aralık.2007, 01:59
İlk sezonda genelde oyunda düşük transfer bütçeleri veriliyor. İkinci sezonda normal değerlerini buluyor. 14milyon € sadece bir oyuncuya veren Fenerbahçe'nin bütçesi sadece 7milyon €...

dentaconstantin
25.Aralık.2007, 04:07
Kulübün açıkladığı transfer bütçesinden sene içinde yapılan transferlerin düşmesinden sonra kalan para oyundaki transfer bütçesidir.Daha fazlası oyunun gerçekçiliğini bozar.

wolfson
25.Aralık.2007, 20:56
BEn Barcelona konusunda konuyu açan arkadaşıma katılıyorum.Tamam transferlerini yaptı ama sattığı oyunculardan çok para kazandı.Ayrıca BArcelona oyunda başlarken en zengin takım bu kadar transfer büçcesi olmamalı...

kluivert812
25.Aralık.2007, 22:22
yani oyunda transfer bütçesi dediğimiz olay bütün takımlar için eğer o şekilde hazırlanıyorsa bi bakıma mantıklı bakabiliriz belki evet. ama yani barcelonanın sırf daniel alvese ödediği bonservisten bile azdır heralde 15m euro tam nedir ben de bilmiyorum ama, şu anda devre arasında bi daniel alves daha alabilecek durumdadır en azından diye düşünüyorum barcelona. neyse. peki Enable transfer budget in first window seçeneğini işaretlememek ne değiştiriyor? veya işaretlemek? bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

baristayfur
25.Aralık.2007, 22:28
işaretlediğinizde bu sezonki harcamalardan arta kalan parayı kullanırsın. (düşük bütçeler)

işaretlemezsen mevcut transferlerle devam edersin. yani hiç transfer paran olmadan başlarsın(sıfır bütçe)

meterden
26.Aralık.2007, 03:10
sezonda başarılı olarak devam ettiğniz zaman zaten yönetim extra bütçe sunuyo size bencede böyle daha gerçekçi ve daha zevkli olmuş en azından oyun bize demişki " bak arkadaşım bütün klupler transferlerini yaptı. Biz gerçekçi bir oyunuz ilk sezona böyle başlarsın diğer sezonlarda bütçen değişir başarına göre." çokta güzel demiş . Keyf almamız için yapılmış bişey. Ya değilse ilk sezon örneğin Galatasaray'a 20milyon€ transfer bütçesi verseler kusura bakmayın ne siz nede ben kadroyu nerdeyse tamamen değiştiririz..

xuq
08.Mayıs.2009, 09:26
ben 2012 yılındayım bayern münihi çalıstırıyorum kaç sezondur 12-13 milyon üstü trasnfer bütçesi ayırmadı yönetim peki bu gerçekçi mi?bayern münih gibi bir klübün transfer bütçesi bence yüksek olmalı.
Ayrıca maaş bütçe olayınıda çözemiyorum bir türlü bende var 12milyon oyuncu alıcam anlaşmışım klübüyle adamla imza atıcaz bi bakıyorum klüp anahtar futbolcuya max 3.5M izin veriyor yuh artık.

iLkeRisT
08.Mayıs.2009, 15:14
Aslında bu 9.2.0 yamasıyla birlikte ilk devre sonundan oyuna dahil olsak daha iyi olmaz mı? İstetyen 9.1.0 ile ligin başından başlar, isteyen ise 9.2.0 ile devre arasında istediği takımı alır.

İmkan olsa da böyle oynayabilseydik.

Hocam öyle değilde şu şekilde olabilir bence;

Yamadan sonra transferler hemen oyun başında değilde ( Yani Ernst-Gökhan Emreciksin vb. ) gerçekteki gibi devre arasında takımlarına katılmalı.Çünkü bu şekilde bence saçma oluyor bu adamlar sezon başında bu takımlarda değil ki gerçekte ocakta gelen adamlar neden eylül ayından itibaren bu takımlarda oynuyorlar?Ben bu sebepten dolayı transferleri editörden ara transfer döneminde gerçek transfer ücretleri karşılığında takımlarına katılmalarını sağlıyorum.