PDA

View Full Version : Mavi Şimşekler'le Galibiyet Yolu [A.Demirspor]

CalibreTR
24.Aralık.2007, 03:51
NTV Spor

Akşam saatlerinde elimize geçen bilgiye göre 2.Lig takımlarından Adana Demirspor'un başına Berkan Akça adlı eski Galatasaraylı milli futbolcu geçmiştir.Berkan Akça'ya bu durumu sorduğumuzdu Akça gayet samimi bir şekilde

" Adana Demirspor aslında geleceği olan ve Süper Lig'te daha önce mücadele vermiş bir takım ve ben bu takımı yenileştirip tekrardan yükselmeyi hedefliyoruz.Öncelikli hedefimiz 1. olarak Play Offları geçmektir ... "

diyen Akça'nın tüm kadroyu işten çıkardığı ve kendi ekibini göreve getirdiği bir diğer haberler arasında ... Şimdide sıra Bayanlar Boks Turnuvasında söz sende Cancan ..

Adana Demirspor'un Hikayesi

TARİHİ : Adana Demirspor Kulübü İkinci Dünya Savaşı sırasında, silah altında bulunan askerlerin dışındaki gençleri savaş hazırlama amacıyla çıkartılan “Sivil Savunma Mükellefiyeti“ adı altındaki kanunla 1938 yılında DDY 6.İşletme Bölge Müdürlüğü bünyesi içerisinde olan kulübün ilk kurucu üyeleri Eşref Demirağ, Vasfi Ramzan, Hasan Silah, Hikmet Tezel, Feridun Kuzeybay, Seha Keyder, Emin Ersan, Esat Gürkan ve Kenan Gülgün’dür. Adana Demirspor futbolun dışında yüzme, sutopu, bisiklet ve güreş dallarına da büyük önem vermiştir. Erzincan’da depremden zara gören felaketzedeler için yapılan turnuvaya katılmıştır.

GELİŞİMİ : Adana’nın ilk kulüpleri sayılan İdmanyurdu, Torosspor ve Seyhanspor dışında yine müessese takımı olan Milli Mensucat ve Demirspor gibi ligi oluşturan takımların katılımıyla “ Çukurova Ligi “ oluşturulmuştur. 1942 yılından 1953 yılna kadar Adana Demirspor bölge şampiyonu olarak gruplara katılmaya hak kazanmıştır. 1947 yılında grup şampiyonu olmuş. Ankara’da yapılan final karşılaşmalarında Ankara Demirspor ve Fenerbahçe’nin ardından Türkiye üçüncüsü olma başarısı göstermiştir. 1951 yılında Balıkesir’de yapılan final karşılaşmalarında Beşiktaş ve Altay’ın ardından Türkiye üçüncüsü olmuştur. 1953-54 futbol sezonunda Adana Demirspor Türkiye Amatör Takımlar Şampiyonası finalinde oynadığı Ankara Hacettepe takımını Selami Tekkaancı’nın golüyle 1-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştır. 1940 yılından 1969 yılına kadar kulüp başkanları DDY bünyesinden oluşmuştu. DDY dışında ilk başkan Mahmut Karabucak olmuştur.

1965-66 sezonunda Orhan Şeref Apak’ın Federasyon Başkanlığı döneminde Adana Demirspor Türkiye ikinci ligine alınmıştır. Yedi yıl birinci lige çıkma uğraşı veren Adana Demirspor nihayet 1972-73 sezonunda Muharrem Gülergin ve Nuri Şengezer’ in gayretleriyle Adana’da Uşakspor’u Fatih Terim ve Bektaş’ın golleriyle 2-0 yenerek bu amacına ulaşmıştır.

10 yıl üstüste birinci ligde barınan Adana Demirspor 1983-84 sezonunda yeniden ikinci lige düşmüştür. 1983 yılında kulüp başkanı Erol Erk’ in girişimleriyle Demirspor kendi lokaline kavuşmuştur. 1986-87 sezonunda Adem Atılgan’ın başkanlığı döneminde Muhammet Kaymak’ın parasal desteği ayrıca Teknik Direktör Ali Hoşfikirer’in gayretleriyle Demirspor yeniden 1.Türkiye ligine yükselmiştir. Talihsiz bir sezon geçiren Demirspor, bir sezon sonra yeniden ikinci lige düşmüş, 1988-89 yılında Büyükşehir Bld. Başkanı Selahattin Çolak’ın gayretleri ve Ali Hoşfikirer’in gözetiminde yeniden 1.Türkiye ligine yükselmiştir ve kulüp başkanlığını İzzet Göde, Teknik Direktörlüğü ise Kemal Ömerağiç yapmaktadır. 1990-91 sezonunu yeniden Türkiye ikinci liginde geçirmek zorunda kalan Adana Demirspor, bu ligde düştüğü sene yeniden şampiyon olarak 1991-92 sezonunda Türkiye 1.liginde oynamaya hak kazanmıştır, bu sezon sonunda birinci ligde barınamayarak tekrar ikinci lige dönmek zorunda kalan Adana Demirspor, 1993-94 sezonunda Ankara’da oynadığı Çanakkale Dardanelspor Türkiye İkinci ligi play-off final karşılaşmasını Timuçin ve Ercan’ ın golleriyle 2-1 kazanarak 1994-95 sezonunda yeniden 1.Türkiye ligine yükselmiştir, oynadığı final maçlarından sonra şampiyon olan Adana Demirspor’da bu sezondan itibaren başkanlığı Büyükşehir Bld.Bşk. Aytaç Durak, teknik direktörlük görevini ise Samet Aybaba üstlenmiştir, çok kötü bir sezon geçiren şimşekler ligi 15 puanla son sırada tamamlayarak 1996-97 sezonundan itibaren 2.lige düşmüştür. Lige şampiyonluk parolasıyla başlayan Adana Demirpor’da işler istenildiği gibi gitmemiş ve Adana Demirspor 1998/99 sezonunun son maçında da İstanbul’da Bakırköyspor’a 4-0 yenilerek tarihinde ilk kez 1999/00 sezonunda 3.Türkiye Liginde oynamak durmunda kalmıştır.

2.Lig B Grubu

http://img100.imageshack.us/img100/5601/grupsc5.png

Zor bir grup mu kolay mı bilinmez fakat hedef Play-OFF

Geleceğimizin Yıldızı Nedim Yılmaz ( PA 197 )

http://img100.imageshack.us/img100/9335/regenxy1.png

Yaşı 16 diye küçümsemeyin PA 197 , Teknik bu yaşta 17 , Uzun Şutlar 19 , 171cm biraz kısa gibi dursada bir iki cm kesin büyür :D daha yaş 16 o sorunda yok fakat göbekli olacak gibi duruyor :D 70 Kg

Hazırlık Kampı (Kebap+Ayran'lı yemekler)

http://img257.imageshack.us/img257/8023/kampxf7.png

Transfer bütçemiz elbette 0 ... Fakat maaş bütçemiz gayet uygun en azından şuanki haliyle ...

Ransford Osei Adana Demirspor'la anlaştı.

Kessben'in Gana'lı oyuncusu Osei bugün Adana Demirspor'la anlaştı.Resmi internet adresinde yazılan habere göre bonservis ve tazminat ödenmeden gelen oyuncu çok yakında Mavi Şimşeklerle fırtına estirecek ..

Cafercan Aksu Adana Demirspor'a mı geliyor?

Teknik Direktör Berkan Akça'nında gözdelerinden olan Cafercan A.Demirspor'a gelip tecrübe kazanmak için kiralık gitmeyi düşündüğü öğrenildi.21 Yaşındaki genç oyuncu Demirspor'a gelerek kariyerinde bir adımı aşmayı istiyor ...

DisCo
24.Aralık.2007, 05:34
Başarılar diliyorum.

RequiemS
24.Aralık.2007, 06:59
Başarılar Kardeş Bekliyoruz :)

pegahmet10
24.Aralık.2007, 07:15
başarılar kardeş, cem yanık ve cevat maciti şekerspordan çok iyi tanıyorum etkili isimler bunlardan faydalan vede osie çok etkili bir futbolcu...

nannar
24.Aralık.2007, 14:19
abovvvv :D harbiden de ortalık küçük takım kariyerleriyle dolacak D: başarılar kardeşim :)

BaFraLı
24.Aralık.2007, 18:42
Başarılar.Girişi çok güzel yapmışsın.

Can Oksuz
24.Aralık.2007, 22:31
nedim yılmazda sanki bi iş var gibi. pek gerçekçi gelmedi bana.

CalibreTR
25.Aralık.2007, 02:31
nedim yılmazda sanki bi iş var gibi. pek gerçekçi gelmedi bana.

İş olsa bir iki hafta sonraya direk herşeyi 13'lere düşer merak etme tamamen regen ... editörden wonderkid ararken farkettim :D dedim zengin oldum super lige çıkarsam kesin değeri 30 M olur ...

CalibreTR
25.Aralık.2007, 02:44
Cafercan Aksu Adana Demirspor'a mı geliyor?

Teknik Direktör Berkan Akça'nında gözdelerinden olan Cafercan A.Demirspor'a gelip tecrübe kazanmak için kiralık gitmeyi düşündüğü öğrenildi.21 Yaşındaki genç oyuncu Demirspor'a gelerek kariyerinde bir adımı aşmayı istiyor ...

Nocna Mora
25.Aralık.2007, 02:52
Başarılar dilerim.. Cafercan kısa vadede yararlı olabilir...

CalibreTR
25.Aralık.2007, 02:55
Adana Demirspor Bank Asya'ya meydan okuyor !!!

A.Demirspor B.Akça ile ilk maçına çıkarken Bank Asya 1.Liginden Samsunspor ile yaptığı maçı büyük bir üstünlükle 1-0 kazandı.

http://img122.imageshack.us/img122/213/samsunhc9.png

CalibreTR
25.Aralık.2007, 03:12
Adana Demirspor'a Kaleyi gösterinı!

Ünyespor'a karşı oynanan maçta 18 şutun sadece 6 sı kaleyi bulurken bunların ikisi gol oldu.B.Akça karşılaşma hakkında

" Güzel maçtı, takımımız kendini kanıtladı Partizan maçı ile taraftarımızda daha büyük bir sevinç olacağından eminim ... "

dedi.

http://img179.imageshack.us/img179/6852/nyeyr4.png
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Osei Tamam!Sıra Cafercan ve Kaleci Adaylarında

Takımı Kessben'de son birkaç maç yapmak daha isteyen Osei'nin teklifini onaylayan Demirspor Yönetimi golcü futbolcuyla Ocak 2009'da tamamen renklerine katmış olacak.B.Akça bu durumla ilgili " Osei'ye saygı duyuyorum kaç yıllık emeği geçmiş bir oyuncunun isteğine karşı çıkmadım.Cafercan'ı kiralama söylentileri doğrudur.Ayrıca Şenol'ün yerine başka bir kaleci arıyoruz... "
diyen Akça'ya Şenol karşı çıkmaya hazırlanıyor..

CalibreTR
26.Aralık.2007, 00:29
Crash Dump Hatası Yüzünden maçlar iptal olmuştur yeni maçları eskileriyle değiştirdim...

Samsunspor 0 - 1 A.Demirspor

Ünyespor 0 - 2 A.Demirspor

gokhan198555
26.Aralık.2007, 00:35
hadi başarılar. samsundan sefayı alabilirsin ortasahaya :)

CalibreTR
26.Aralık.2007, 00:53
A.Demirspor Bombayı Patlattı.3 Maç 3 Galibiyet 4 Gol 0 Yenilen Gol!!!

2.Lig'in iddialı takımlarından A.Demirspor bugün evinde Partizan'ı ağırladı.Maça hakim olan oyun stiliyle 81.Dk'da Hacı ile golü bulan A.Demirspor taraftarı B.Akça'yı performansından dolayı alkışlıyor ...

http://img179.imageshack.us/img179/3772/partinv6.png
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

hadi başarılar. samsundan sefayı alabilirsin ortasahaya :)

O bölgede 2 adam oynuyor Nedim ile Cem :D zaten Nedim belli adam 30 metreden direğe çarptırıyor asist oluyor :D

CalibreTR
26.Aralık.2007, 01:09
A.Demirspor'a ünlü doktor !!! Garyyyyyyy Lewinn!!!

2.Lig'in iddialı takımlarından A.Demirspor bugün Gary Lewin ile sözleşme imzaladı.Berkan Akça'nın bizzat eskiden Bayern Münich'e aldığı Doktor şimdi Adana Demirspor'da ... Gary Lewin şu sözleri gazetemize söyledi

" B.Münich'te iken B.Akça beni almıştı.Birçok ftbolcu ile beraber ilgilendik ve arkadaş , dost ve kanka olduk.Onun buraya geçtiğini duyunca önce şaşırdım.Kendisi iyi bir menajerdi ve böyle bir takıma gelmişti.Fakat kendi amacının başka olduğunu ve süper lig'e çıkması için 2 sene istedi.Eğer çıkamazsa bizzat tazminat ödeyeceğinide söyleyen Berkan'ın teklifini geri çevirmedim ve geldim ... !!! "

RequiemS
26.Aralık.2007, 01:48
Lig Başlasın Artık Hadi Bakalım :=)

CalibreTR
26.Aralık.2007, 02:23
Başladı zaten şuan lig maçını yapıyorum ... dakika 32 durum 4-0 bucaspor karşısında üstünüm :D Özer hurmacı transferi bomba gibi düştü ...

CalibreTR
26.Aralık.2007, 03:16
Aydın'da Kebap Keyfi !

Aydınspor maçında 2-1 üstün gelen A.Demirspor Aydın sahillerinde kebap partisi verdi.B.Akça'nı bizzat yaptığı kebaplar herkesin sevgisini kazanırken gazetecilerede dağıtan Akça güler yüzlülüğünü hiç bozmadı..

http://img387.imageshack.us/img387/8879/aydinwu4.png

Hüzün Vakti!!!

Karabükspor hiç beklenmedik şekilde rakibi A.Demirspor'u 4-1 yenerken tüm gözler B.Akça'nın üstündeydi.Birçok oyuncusunun formsuz ve iyi oynamadığını söylerken Nedim Yılmaz'ı överek ona iyi futbolundan dolay teşekkür etti.

http://img229.imageshack.us/img229/9436/karats9.png

M.Kemalpasaspor Duvara Çarptı !!!

M.Kemalpasaspor'u kolay geçen ve her alanda üstün olan A.Demirspor menajeri maç sonrası gazetecilere

" Güzel maçtı , Karabük maçından beri takım mutsuz olmakla beraber azimli olmuştu.Sonuna kadar bu galibiyeti hakettiler ... "

http://img212.imageshack.us/img212/5600/kemalgo4.png

Bucaspor ofsayttan atsanda karşında Adana Demirspor !!!

Ligin belkide en garip maçlarından beri bugün yaşandı.5-3 biten maçta A.Demirspor tarihinin en gollü maçına şahit oldu.ilk yarı 4-0 bitiren Adanalı ekip 4-2 olan durumu Nedim ile düzelttirken durum 90+5'te 5-3 oldu.Maçta hat-trick yapan Bucaspor'lu oyuncunun iki golünün izlenen bant kayıtlarından %100 ofsayt olduğu belirlenmiştir.

http://img184.imageshack.us/img184/9330/lig1af0.png

Trabzonspor
26.Aralık.2007, 03:38
sonuclar guzel takım secımıde ıyı taraftarı olan bı takım süper lıg uzak degıl bu takıma

pegahmet10
26.Aralık.2007, 04:06
özer hurmacı???

CalibreTR
26.Aralık.2007, 04:13
Evet öze hurmacı ... Zar zor aldım hergeleyi ... Bursadan Serdar ile görüşmelerimiz sürüyor ve 1-1-2009'da gelmesi planlanıyor ...Birçok oyuncu ile yollarımı ayırdım...Altyapı çok güzel altyapıda çok iyiler yetişiyor ... 16 yaşında teknik 15 - 16 olanlar var ...Nedim U18'den takıma çekildi ve harika performansı ile Yasin'in yerine geçti ... Eğer alablirsem Mehmet yıldızı alıcam para biriktiriyorum .... 1 M istiyor peşin ...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Serdar Akdoğan ve Şenol ile yollarımızı ayırıyoruz ... Serdar ve Şenol gösterdikleri kötü performanstan dolayı takım kadrosundan çıkarırmıştır ...