PDA

View Full Version : Takımın Formsuzlaşması

Redrum
27.Aralık.2007, 04:14
Arkadaşlar her fm09 kariyerimde başıma geldi. yahu ilk 4-5 hafta takım süper, 3er 5er goller atıyor, süper oynuyor. ondan sonra gol atamamaya başlıyor, salak salak beraberlikler ve mağlubiyetler almaya başlıyor bir noktadan sonra. Bunun sebebi nedir? Neden böyle oluyor??:mad::uzgun:

enforcer
27.Aralık.2007, 04:25
bilgisayar taktiğini çözüyordur... yapay zeka gelişmiş

Redrum
27.Aralık.2007, 04:28
İyi de ben bilgisayara karşı oynamıyorum ki, öyle şey mi olur. hani sezon boyunca 40 maçımı da aynı takımla yapsam derim ki adamlar çözmüş. Fakat ben farklı farklı takımlarla oynuyorum. Bilgisayar bana karşı cephe olursa ne anlarız ki bu oyundan?

enforcer
27.Aralık.2007, 04:33
bir kaç maç üstüste oynayınca en azından genel atak şablonumuz ortaya çıkıyor... gözlemcilerimiz rakibi izlediğinde bize rapor sunmuyor mu rakip 4-4-2 oynuyor hızlı hücumcuları var geride sağlam diye falan, işte aynısını da rakip bize yapıyor

Redrum
27.Aralık.2007, 04:39
Bu oyunda şampiyon olmak imkansız o zaman. Nedir ya. Ben 6 yıldır bu oyunu oynuyorum. İlk defa galatasaraya bu kadar bütçem olmuş. İki yıldır 70 milyon euroluk transferler yapmışım. Takım hala 3-5 maçtan sonra tökezliyo. Gerçekçilikten anladığın buysa sigames, ne diyim artık bilemiyorum.

prceXtu
27.Aralık.2007, 05:02
Ne yapılması gerek o zaman ?

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bu oyunda şampiyon olmak imkansız o zaman. Nedir ya. Ben 6 yıldır bu oyunu oynuyorum. İlk defa galatasaraya bu kadar bütçem olmuş. İki yıldır 70 milyon euroluk transferler yapmışım. Takım hala 3-5 maçtan sonra tökezliyo. Gerçekçilikten anladığın buysa sigames, ne diyim artık bilemiyorum.
Takımın kimyasını hızlı bir şekilde bozmak her zaman dezavatantıjdır. Yedire yedire transfer yapilmasi gerek !

enforcer
27.Aralık.2007, 05:10
her takım tökezliyor artık yani bildiğimiz bütün büyük takımlar ne kadar saçma sonuçlar alıp ligde kötü duruma düşüyor... senin kadar eski bir oyuncu değilim ama şunu söyleyeyim büyük bir takımla oynadığım süre 3 seneyi geçmemiştir diğer serilerde biraz para gördü mü kulüp durdurana aşkolsun... ama en azından şimdi takım içi uyumu sağlamak için uğraş veriyoruz, sadece aynı dilden değil aynı oyun kültürüne sahip futbolcuları toplamaya çalışıyoruz, bir oyuncumuz hakkında yorum yaparken kılı kırk yarıyoruz...

Redrum
27.Aralık.2007, 05:11
Ne yapılması gerek o zaman ?

.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Takımın kimyasını hızlı bir şekilde bozmak her zaman dezavatantıjdır. Yedire yedire transfer yapilmasi gerek !
Ben yeterince yedirdim oyuncularıma merak etme:) Şaka bir yana, oyuncularımı eksikerin yerini doldurdum, biri gidince yerine başkasına aldım, ilk onbirimde 5-6 oyuncu değişti şu ana kadar ama bu 3.5 sezonda oldu özür dilerim 2 yıl değil yanlış yazmışım.

prceXtu
27.Aralık.2007, 08:58
Sanırım gidişatı düzeltmek için 1-2 maçta değişik taktik denemek lazım. Şu an öyle yapıyorum, sonuçlar fena sayılmaz !

gamyuncuk
27.Aralık.2007, 22:39
valla ben ilk sene o kadar rahat sampiyon oldum ki 29 haftada garantiledim sampiyonlugu!!2 senemde de ilk 7 hafta 7 de 7 ve bundan sonra olan oldu ve ve ne ligde ne avrupada pardon bi feyenoord cl macı onu kazandım baska mac kazanamadım 18 haftadayım hemde isin ilginc yanı 10 beraberlik 1 maglubiyetim var ve de her ne hikmetse hepte maclar 1-1 bitiyo!!

GeanyGS
27.Aralık.2007, 22:44
bendede ayni sorun var, taktigi hazirliyorum ediyorum ilk 6-7 hafta super gidiyor sonra bi bakiyorum sacma sapan malubiyetler, beraberlikler. Ilk haftalarda takim taktige alissin diye cok farkli seceneklerlede cikamiyosun ne yapicagimi sasirmis durumdayim :)

maslow
28.Aralık.2007, 00:01
gerçek futbolda da olur böyle şeyler. ne bekliyorsunuz oynadığınız bütün maçları kazanmayı mı ? yapay zeka taktiği çözmezse ne zevki kalır oyunun

3842
28.Aralık.2007, 02:37
Buna en iyi çözüm ( bana göre ) transfer ve birden fazla taktiğinin olması , Artık eski fmlerdeki gibi bir sezon boyunca aynı taktikle şampiyon olmak çok zor. Bu arada bu tür durumlar için uzaktan süper şut çeken oyuncular al süperden kastım 15 - 16 değil, 19 - 20 olacak ÖR: Cardozo ... Bu tür oyuncuların varsa her an skoru kendi lehine çevirebilirsin ...

BeTa
29.Aralık.2007, 05:43
Bende Beşiktaşı aldım bir sezonda 17 beraberlik aldım ben atıyorum son dakikalarda adamlarnedense 2 goldahi olsa atıyor.Bakıyorum şu çekiyorum kaleci hepsiikurtayıro ama adam saçma yerlerden gol atabiliyorlar..Tatik değiştiriyorum bende yine olmuyor.Birde öyle acayipki ilk 5 sırada ç.Rizegaziantep manisa kasımpaşa hacettepe bunları yenmek zor oluyor.Elimdeki oyuncularda.ewerthon emre belözoğlu sheva vagner love mehmet topuz mehmet topal herder barbosa gibi adamlar var ama bi türlü bu adamlar gol atamıyor bide 6.1 gibi seviyeyle oynuyorlar. Ben anladım bu oyunu bi türlü CM 03-04 ten beride oynarım ilk defa 09 da başıma geldi böyle

juanov
29.Aralık.2007, 06:04
Bende Beşiktaşı aldım bir sezonda 17 beraberlik aldım ben atıyorum son dakikalarda adamlarnedense 2 goldahi olsa atıyor.Bakıyorum şu çekiyorum kaleci hepsiikurtayıro ama adam saçma yerlerden gol atabiliyorlar..Tatik değiştiriyorum bende yine olmuyor.Birde öyle acayipki ilk 5 sırada ç.Rizegaziantep manisa kasımpaşa hacettepe bunları yenmek zor oluyor.Elimdeki oyuncularda.ewerthon emre belözoğlu sheva vagner love mehmet topuz mehmet topal herder barbosa gibi adamlar var ama bi türlü bu adamlar gol atamıyor bide 6.1 gibi seviyeyle oynuyorlar. Ben anladım bu oyunu bi türlü CM 03-04 ten beride oynarım ilk defa 09 da başıma geldi böyle

bu son dakikalarda gol yeme,rakip kalecinin panterleşmesi olayı fm 2008 den kalma bir olay bunun için sitede hazırlanmış birkaç taktik vardı onlara bakabilirsin

alisefer
29.Aralık.2007, 08:40
9.2 de bu sorun yok..

enforcer
29.Aralık.2007, 18:51
dikkatimi şu çekti oyunda yardımcımın görüşlerine sık sık bakarım. takımım mükemmel bir seri tutturdu her maç 3-4 tane atıyordum ondan sonra olay değişti zorlanmaya ve beraberlikler almaya başladım. feedback kısmında ise birkaç oyuncumun aşırı güvenden dolayı çalışmayı fazla takmadığını söylüyordu ki gerçekten bu oyunculardan birisi kalecimdi ve saçmasapan goller yemeye başladı... bu da bir sebep olabilir kötü gidişat için, taktik çözme olayı olamaz çünkü ligde 26. haftaya kadar aynı taktikle oynadım kupa maçlarını falan da katarsak 36-37 maç aynı taktik, bu vakte kadar çoktan çözülürdü taktik...

vincent71
29.Aralık.2007, 20:21
walla hocam en iyisi bana göre oyuncu rotasyonu yapman..patlayacı özellikli bir kaç hücum oyuncusu bulundur kadroda böylece onların itici özelliklerinden faydalanabilirsin zaten 2-3 ay içersinde önemli oyuncuların zamanla form buluyor..

lafın kısası sırf adamın çok ünlü, özellikleri çok iyi diye ondan vazgeçmemezlik etme, at klübeye herifi görsün gününü :)

aklıma gelmişken özellikle potansiyelli genç oyuncuları, forvette ise sprinter futbolcuları kullanabilirsin..zaman zaman 34-35lik eski yıldızlarda etkili olabiliyor ama ben gençleri tercih ederim..

nannar
29.Aralık.2007, 20:50
adamların iyi oynarken onları övüp takım harmony'sini arttırmayı dene bence :) takdir etmezsen düşebilir formları

dentaconstantin
29.Aralık.2007, 21:12
Arada taktik değiştirmekte fayda var.Önemli maçların öncesindeki basın toplantısında taktikle ilgili bir sürpriz yapacak mısınız diye soruyorlar bile.Manchester City ile oynuyorum şu anda 4-4-2 taktiğim.Evimde lig 4.'sü Liverpool'a 3-1 yenildim her zamanki taktiğimi kullanarak.Sonrasında 2. Chelsea ile deplasmanda kritik maçım vardı.Sırf bu maç için oturdum taktik yaptım.Haliyle maç kritikti.Oyunu domine ederek 3-0 kazandım.Demek istediğim eski fmlerdeki gibi sürekli aynı taktikle gidilmiyor.Bu da zevki artırıyor kanımca.

enforcer
29.Aralık.2007, 22:15
yaa yapıyorum rotasyonu ama kalede volkan var iyice şımardı leblebi gibi gol yemeye başladı...

ogcj_me
30.Aralık.2007, 05:54
özel futbolcularına özel görevler vermelisin play maker target man vs vs gibi

enforcer
30.Aralık.2007, 07:04
uyarı verdim boşlayanlara profesyonel olmayan davranışlardan dolayı o da kabul etti sonra düzeldi durum...