PDA

View Full Version : NANNAR'dan Türksportal forumlarına Yılbaşı hediyesi !!!

nannar
29.Aralık.2007, 22:29
Arkadaşlar çoğu kardeşimiz beni FM 2009 kariyer bölümünden tanıyor galiba. Önce Galatasaray kariyeriyle 6 sezon tükettik :) Şu anda da Afyonkarahisarspor kariyeriyle hala sohbete,muhabbete devam ediyoruz siz kardeşlerimle... Öncelikle buraya bu dosyaları koymam için hem özelden hem de genel forumlardan talep olduğu için tamamen kendi yapımım olan taktik ve antreman paketlerimi siz forumdaşlarımla yeni yıl öncesinde paylaşmak istedim...

Taktik ya da antremanı indirdikten sonra sizlerden tek ricam indirdiğiniz paketlerde kullanırken pozitif ya da negatif yorumlarda bulunmanız yönünde olacak. Eksiklikleri dile getirirseniz daha da geliştirme imkanımız olur. Ben bu oyunu yaklaşık 12 senedir oynuyorum ve artık iyi kötü kendim antreman ve taktik yapabildiğime inanıyorum . Umarım program ve taktik işinizi görür...

Yüklediğim taktik paketinde toplam 6 adet taktik bulunuyor ve isimlerinden da rahatlıkla anlaşılır ne durumda kullanacagınız. :)

Antreman paketimizde ise hem genç, hem de A takımı için programlar mevcut. Yalnız antreman konusunda naçizane 1-2 görüşüm olacak. Program mutlaka önemlidir ancak sizelre yönetimin izin verdiği sayıda mutlaka çok iyi antrenörleriniz olsun... Gençlerin başına da direk "youth coach " olarak 2-3 antrenör koyun. Zaten diğer antrenörler de onlarla ilgileniyor ama "youth coach" lar her zaman onlarla ilgileniyor. Doğru antremanla potansiyelli gençler en fazla 2-3 ay içerisinde yükselişe geçiyorlar benim programla. Zaten kariyerlerimden takip edenler de bilirler antreman paketinin başarısını...

http://img184.imageshack.us/img184/1912/adszzl8.jpg

Taktik için de 1-2 yorumum olacak oyuncu seçimleriniz hakkında. Benim taktiklerin hepsinde de aynı korner uygulaması vardır. DC'leriniz güçlü,iyi sıçrayan,iyi yer alan ve iyi kafa vuran adamlar olursa size sezon başına 2 DC'nizden toplam en az 15 gol garantisi verebilirim. Eğer derseniz ki " benim forvetim senin dediğin özelliklerde" o zaman ayarlardan girip DC'lerin kornerdeki görevlerini forvete aktarabilirsiniz...

http://img187.imageshack.us/img187/5262/adszsm6.jpg

Takım ayarları hakkında da birkaç söyleyeceğim var... Taktikte amacımız dar alanda kısa paslarla sağlam hücuma çıkmak. Zaten bunun için de enine genişlik dar tutulmuş ve pas stili de kısaya ayarlanmıştır.Temponun orta seviyede tutulmasının sebebi hızlı oyun oynayıp top kaybına sebebiyet vermemektir.Rakip alanda yapılacak olan hafif presli oyunda top çalmalarda takımın avantajına dönecektir.Sert top kapmayla rakip maçlarda yorulacak ve istediği oyunu kuramaycaktır.Kornerler 6 pas alanına atılıyor. Oyuncu ayarlarında göreceksinizki ön direkte bekleyen oyuncumuz olmadıgı içni rakipler genelde ön direği boş bırakıyorlar ve oraya koşu yapan forvet ya da kaleciyi sıkıştıran DC'lerden biri kafayı çakıyor :D korner atışlarımda çok iddaalıyım :D

Eğer taktik paketimizden tek forvetli taktiği kullanacagım derseniz ( ben onu tavsiye ederim), forvete koyacagınız oyuncu mutlaka top kontrolü sağlam, fizikli, hızlı ve yaratıcı bir adam olsun... ileriye güçlü ama kalas bir forvet dikerseniz top sizde kalır ama şutlar dağlara taşlara gider :D özellike DMC mevkisine takım oyunu ve top kabiliyeti iyi birini seçin ki orta alanla defans blogunu iyi iletişime sokabilsin.AMC mevkisi için ise savunmayı çok iyi bilmesede şut özelliği, dribling özelliği iyi olan forvet oyuncusu özelliklerine sahip passing yüksek oyuncuları kullanmanızı tavsiye ederim. sağ ve sol bek oyuna siz istediğinizde ileri koşularla katılabilir ancak taktiğin başlangıcında savunma sağlam kalsın diye ben kullanmıyorum. tek forvetle posizyon az bulunur diye düşünmeyin, GS kariyerimde 6 sezon boyunca ligin en çok atan ve en az gol yiyen takımı oldum. 3-4 sene üst üste 90 + puanlarla şampiyonluk yaşadım... sezonda ortalama 34 maçta 10-12 gol yiyerek sezonu bitirdim. Tabiki bunda kadro kalitesinin de etkisi vardır ama taktiğin hiç mi etkisi yok? :D

Kullanacak olan tüm kardeşlerime hayırlı olsun,yorumları bekliyorum.... Güle güle kullanın....

LİNKLER

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28967/bilgi/ (NANNAR's Training)

http://www.turksportal.net/dosya/fm/28966/bilgi/ (NANNAR's Mentality)

ALTERNATİF İNDİRME LİNKLERİ:

TIKLAYIN (http://www.uploadyeri.com/460341)

El Barto
29.Aralık.2007, 22:59
Yılbaşı hediyesi için teşekkür ederiz. :) Konu onaylanmıştır.

Nocna Mora
29.Aralık.2007, 23:02
Abi denemek isterim akşam deneyeceğim...

meterden
29.Aralık.2007, 23:39
şuanki kadrom müsade etmiyo buna dmc amc yok başka bi takıma geçince deniyeceğim ellerine sağlık : ) Çinde mutlaka denicem :D

ergin_gs
30.Aralık.2007, 01:19
Taktikleri ve ya antrenmanları denemedim denemiyeceğim de ama bence bu konu sabitlenmeli çoğu arkadaşımız antrenman programında zorlanır boylece hepsine bir rehber olur :)

En azından bu adamdan çıkan işe kefil olurum :p

gokhan198555
30.Aralık.2007, 04:45
Taktik için öncelikle tesekkur ediyorum.10 mac denedım ve yorumlarımı paylasmak ıstıyorum.

Öncelikle defansiz zaafı olmayan bir tktik oldugu kesin.zira rakip takım ceza sahası dısından sut kullanmak zorunda kalıyor.bu olumlu bir nokta bence.
Ofansıf olarak ise pek randıman alamadım acıkcası.Bu taktıgı kullandıgım macların cogunda sut sayım 6-7 yı gecmıyor.

Bu taktıkte takım oyununu benımsıyorsunuz ve oyuncularınız gercekten mucadele ettıgını goruyorsunuz.fakat top her ne kadar sız de kalsa da yaratcı hucum atraksıyonları gormek bıraz hayal oluyor bu durumda.beklerı ofansa cıkarttıgımda bıraz daha ofansıf gorunuyorsunuz ama bu sefer beklerın bosalttıgı yerlere rakıp cok fena sızıyor.
Sımdılık gozlemlerım bunlar dıger taktık varyasyonlarını da deneyıp yorumlamayı umuyorum.

nannar
30.Aralık.2007, 05:25
Taktik için öncelikle tesekkur ediyorum.10 mac denedım ve yorumlarımı paylasmak ıstıyorum.

Öncelikle defansiz zaafı olmayan bir tktik oldugu kesin.zira rakip takım ceza sahası dısından sut kullanmak zorunda kalıyor.bu olumlu bir nokta bence.
Ofansıf olarak ise pek randıman alamadım acıkcası.Bu taktıgı kullandıgım macların cogunda sut sayım 6-7 yı gecmıyor.

Bu taktıkte takım oyununu benımsıyorsunuz ve oyuncularınız gercekten mucadele ettıgını goruyorsunuz.fakat top her ne kadar sız de kalsa da yaratcı hucum atraksıyonları gormek bıraz hayal oluyor bu durumda.beklerı ofansa cıkarttıgımda bıraz daha ofansıf gorunuyorsunuz ama bu sefer beklerın bosalttıgı yerlere rakıp cok fena sızıyor.
Sımdılık gozlemlerım bunlar dıger taktık varyasyonlarını da deneyıp yorumlamayı umuyorum.

hangi takımla denedin ve hücum hattında kimler var acaba? :icon_eek: Yani ben Afyonkarahisarspor'la kariyere devam ediyorum ve bu taktikle oynuyorum. Türkiye kupasında Kayserispor, Sivasspor ve Beşiktaşı yendim, Bank Asya'da da şu anda 3 puan farkla liderim... Çok güçlü olmayan bir kadroyla maç başına 1,6 gol ortalaması yakalamışız... forvetim o kadar da kaliteli değil :)Yalnız şunu da unutmayın, bir taktiği takıma uyguladıktan hemen sonra uyum süreci içerisinde sorunlar çıkabilir.

http://img124.imageshack.us/img124/8500/adszuc7.jpg

gokhan198555
30.Aralık.2007, 05:54
Takımın stutgart.hucum hattımda mladen petric-issiar dia-mario balotelli-mario gomez gibi isimler var.hocam senınle hem fıkır oldugum bır konu ıse su ki bu taktık buyuk takımlara karsı iş yapıyor.

nannar
30.Aralık.2007, 06:03
Takımın stutgart.hucum hattımda mladen petric-issiar dia-mario balotelli-mario gomez gibi isimler var.hocam senınle hem fıkır oldugum bır konu ıse su ki bu taktık buyuk takımlara karsı iş yapıyor.

taktik paketindeki sağlam taktik tek forvetli olan taktik :) eğer ön liberonuz çok iyiyse çift forvetli taktik daha hücuma yöneliktir... (::)

blackdown
30.Aralık.2007, 12:00
bu hangi versiyon için. 9.2 mi

blackdown
30.Aralık.2007, 12:22
ya bide hocam şifreyi giriyorum forum için kabul etmiyo. bi sorun var heralde rapide de yüklersen çok sevinirim. şimdiden saol

nannar
30.Aralık.2007, 14:28
şifreyi ben koymadım :D linkleri de ekledim :D

KaRaBükLü KraL
30.Aralık.2007, 16:52
çok saol stoke ile 10 dk de aston villaya 2 gol deplasmanda müthiş taktik

Sirius Black
30.Aralık.2007, 17:25
Taktikler arasında Giriş en güzeli. Galatasaray'la 2.sezonumdayım ve tüm rakiplerimi net skorlarla geçiyorum. Antrenman programında gençler için olanı çok öneririm. Ama futbolcularım üflesen uçuyorlar sanki, çabuk kondüsyon kaybetip, sakatlanıyorlar. Özellikle 2.sezon AMC mevkisinde oynayan R.V.D Vaart 60 dk.'da kondüsyonunu yitiriyor.

Arkadaşlara şunu diyeyim görüşlerime göre :
*MC'deki arkadaş pres yapıp, koşup, pas dağıtan bir kişi olsun, B.Özbek, E.Belözoğlu gibi.
*DMC'deki oyuncu defansa bayağı yardım edecek iyi basıp,koşsun yeter.
*AMC ise hem yardımcı forvet hemde uzun şut ustası olursa iyi olur...

Kısa zaman içerisinde kendi taktiğimi yayınlayacağım bu taktiğinde ufak yardımları olur herhalde. :)

blackdown
30.Aralık.2007, 20:03
ya inanılır gibi değil. dün geceden beri indirmeye çalışıyorum olmuyor. siteye mesaj yollayabiliyorum ama dosya indiremiyorum :( . kullanıcı adını kabul etmiyor bir türlü. onun için direk rapit linklerini verebilecek varsa çok sevinirim. bu taktiğe ihtiyacım var. yoksa kovulacam :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

şifreyi ben koymadım :D linkleri de ekledim :D
çok saol hocam eline sağlık bakalım trabzonda işe yarayacakmı. bu arada trabzon için tavsiyelere açığım.:director:

varolife
30.Aralık.2007, 22:15
mail adresiyle giriş yapıcaksın :)

zzxczz
30.Aralık.2007, 23:28
antreman sıstemı fızıge dayalı oldugu ıcın sezon başında kulanmayıp sezon basladıkdan sonra kulanırsanız buyuk facıalar oluyor solemedı demeyın:D

nannar
31.Aralık.2007, 02:12
antreman paketini sezon öncesi hazırlık döneminde kullanmaya başlayın :) sezon ortasında denerseniz çok sakatlanmalar olur çünkü oyuncularınız benim antreman programına hazır olmayabilirler.... Taktik için yapılan yorumları okuyorum... yorum yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum... Genelde olumlu gibi sonuçlarınız fakat yine de deneyen herkesten yorum almak isterim. taktikte bir esksiklik görürseniz de lütfen belirtin....

Sirius Black
31.Aralık.2007, 02:53
Taktiğinizi şimdi Afyonkarahisarspor'la uyguluyorum. :) İlk hazırlık maçım,

Afyonkarahisar 6 : 1 Mustafakemalpaşa

World Hollow o1
31.Aralık.2007, 03:22
hocam açıklamaların hepsini okudum guzel bilgilendirmeler vermişsin ellerine yüreğine sağlık olsun..

zodyak061
31.Aralık.2007, 03:34
deneyip sonuçları yazcam nannar inş snn gibi kariyer yaparım bende gs ile yeni bi lig e başlamak üzereim hadi hayırlısı:):):)

alisefer
31.Aralık.2007, 04:17
rapid linklerinin limiti dolmus:(:(:(:(

nannar
31.Aralık.2007, 04:23
rapid linklerinin limiti dolmus:(:(:(:(

upload sitesi adresi verin bana özelden, tekrar upload edeyim... yalnız abonelik isteyen site olmasın lütfen :)

alisefer
31.Aralık.2007, 04:49
http://www.dosyakaydet.com/

nannar
31.Aralık.2007, 04:55
ordan olmuyor, başka yok mu?

alisefer
31.Aralık.2007, 04:57
http://www.dosyaupload.net/
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.uploadyeri.com/

nannar
31.Aralık.2007, 04:59
yenilendi link...

alisefer
31.Aralık.2007, 05:11
bana ant lazım ama:(

nannar
31.Aralık.2007, 05:27
bana ant lazım ama:(

al canım :)

http://www.uploadyeri.com/101936

vonstrahd18
31.Aralık.2007, 20:18
su taktik icinde yeni bir upload yaparsaniz sevinirim cunku site benim sifremi ve kullanici adimi kabul etmiyor oyuzden indiremiyorum. tesekkurler

blackdown
31.Aralık.2007, 23:42
nannar adlı hocamıza teşekkür etmek istiyorum.vermiş olduğu iki forvetli olan taktiği kullanmadan önce trabzonspordan az kalsın kovuluyordum. bu taktikle ligin son 8 haftasında 7 galibiyet 1 beraberlik aldım. bunlar arasında fener ve sivas galibiyetleride var :) şu an yeni sezona başladım 5 maçta 13 puanla liderim. bu taktik trabzonda işe yaradıysa çoğu takımda işe yarar benim fikrimce. hocam tekrar eline sağlık.

narakan1969
01.Ocak.2008, 00:06
Teşekkürler deneyip yazarım tekrar.

hafiz
01.Ocak.2008, 00:13
Korner taktiğini detaylı yazabilir misin hocam?
Dört özellikten bahsetmişsin.Güçlü,sıçrayan,kafa vuran,yer tutan.Bunları nasıl hesaplıyorsun?
Öncelik vereceğimiz bir özellik var mı?Bi takım hesaplamalar yaptım ama bir sezon boyunce tek bir golüm yok kornerden.

nannar
01.Ocak.2008, 02:55
Korner taktiğini detaylı yazabilir misin hocam?
Dört özellikten bahsetmişsin.Güçlü,sıçrayan,kafa vuran,yer tutan.Bunları nasıl hesaplıyorsun?
Öncelik vereceğimiz bir özellik var mı?Bi takım hesaplamalar yaptım ama bir sezon boyunce tek bir golüm yok kornerden.
:) taktiği indirdiysen zaten ord varya korner taktiği....o saydıgım tüm özellikler 15'in üzerinde olursa daha iyi olur... kafa vurma 18-19 falan olursa da daha da iyi olur...

Clayman
02.Ocak.2008, 01:58
Taktiği Atletico Madrid ile 4 hazırlık maçı, 2 ŞL maçı 3 de lig maçında denedim. Hazırlık maçlarında gol yemedim, üstüne üstelik her maç 4-5 tane attım, ŞL ön elemelerinde de 3-0 ve 2-1 ile rakibimi geçtim, lig maçlarında 3ünde de 0-0 berabere kaldım.

Genel olarak yorumum negatif yönde çünkü pozisyona giremiyorum hiç. Kanat oyuncularım Simao ve Maxi. MC'de Witsel'i oynatıyorum, Amc'de Agüero ve ilerde de Forlan oynuyor. Ona rağmen şut isabet oranım çok çok düşük ve lig maçlarımda 0 poziyonla bitirdim 3 maçı...

BNY1905
02.Ocak.2008, 13:44
ABI INDIREMIYORUM DOSYAYI UYELIGIMI KABUL ETMIYOR ANA SAYFA : TURKSPORTAL.net mail adresimi de yazdim kabul etmiyor baska bi linkte koyarsan sevinirim

BNY1905
02.Ocak.2008, 13:55
ABI indirdim Baya bi ugrastiktan sonra .. simdi bunu nere atacam yani hangi klasorun icine bene Fm 09 orjinal var,, ?

nannar
02.Ocak.2008, 14:04
:) belgelerim/sportinteractives/fm2009/schedules içine antremanı, belgelerim/sportinteractives/fm2009/tactics içine de taktik paketini atıp,rar'dan çıkar... bu klasörler yoksa sen oluştur...çok şanslısın ki sabahın köründe PC başındayım... ama şimd çıkıyorum :D

WolborQ
03.Ocak.2008, 17:21
training te hep oyuncularım sakatlanıor anlamadım durumu her gün bir oyuncum gidiyor....yinede emeğine sağlık ama bana uymadı bu traingn

blade5220
03.Ocak.2008, 19:20
2009 dan bayagi bir sogumustum hic basarı kazanamamaktan.Bu taktik gercekten cok ise yaradi.

Exellence1905
04.Ocak.2008, 03:15
abi taktiğini şimdi deniycem yalnız tackling hard yapmışsın normal olsa daha iyi olmaz mıydı acaba bi deniyim taktik için teşekkürler

BNY1905
04.Ocak.2008, 12:47
:) belgelerim/sportinteractives/fm2009/schedules içine antremanı, belgelerim/sportinteractives/fm2009/tactics içine de taktik paketini atıp,rar'dan çıkar... bu klasörler yoksa sen oluştur...çok şanslısın ki sabahın köründe PC başındayım... ama şimd çıkıyorum :D

cok sagol abi bi sordu daha olcak .. yaw bana bu taktik biraz ters geliyor 1 forvet olunca ; 2 ana forvetimwar secemedim aralarindan hangisini oynatsam diye :uzgun:- marquinhos , -gignac ,-sercan yildirm ( 500 k:icon_cool:diye aldim) bi fikrini alsam bole 2 li forvet bi taktik cikarsaydin keske :0:

QaaN-07
04.Ocak.2008, 18:32
9.0.2 için dimi?

BNY1905
04.Ocak.2008, 23:25
9.0.2 için dimi?

Evet..:uzgun:

reverdy
05.Ocak.2008, 01:26
9.0.2 için dimi?
hayır nannar'ın kariyerlerine bakarsan 9.1 versiyonu oyunu

ljarr
05.Ocak.2008, 18:34
peki bu taktiği 9.0.2 de kullansak 0.1 deki gibi başarılı olamaz mıyız?

nannar
05.Ocak.2008, 20:44
training te hep oyuncularım sakatlanıor anlamadım durumu her gün bir oyuncum gidiyor....yinede emeğine sağlık ama bana uymadı bu traingn

sezon öncesinden yarlarsan sorun çıkmazdı.tabi bir de oyuncuların bu antremana alışma süreci olacaktır...

2009 dan bayagi bir sogumustum hic basarı kazanamamaktan.Bu taktik gercekten cok ise yaradi.

buna sevindim...

abi taktiğini şimdi deniycem yalnız tackling hard yapmışsın normal olsa daha iyi olmaz mıydı acaba bi deniyim taktik için teşekkürler

tackling hard fakat dikkat edersen genelde rakipler sert top kapmaya reaksyon olarak sinirlenip kartlar görürler... bence "hard" iyidir...

cok sagol abi bi sordu daha olcak .. yaw bana bu taktik biraz ters geliyor 1 forvet olunca ; 2 ana forvetimwar secemedim aralarindan hangisini oynatsam diye :uzgun:- marquinhos , -gignac ,-sercan yildirm ( 500 k:icon_cool:diye aldim) bi fikrini alsam bole 2 li forvet bi taktik cikarsaydin keske :0:

marquinhos,gignac derim ben :)eğer tek oynatırsan da marquinhos... gignac strenght,stemina,composur,long shoot,tecnique gibi özellikler olarak iyiyse onu da kullanabilirsin ama sercan'ı tek forvet önermem kesinlikle...

9.0.2 için dimi?

ben 9.0.1 de denedim ama 9.0.2 de de deneyip sonuçları paylaşorsanız sevinirim...

peki bu taktiği 9.0.2 de kullansak 0.1 deki gibi başarılı olamaz mıyız?

yukardaki arkadaşa dediğim gibi sizler deneyip sonuçları paylaşırsanız iyi olur...

ysa89
05.Ocak.2008, 21:08
bu taktiklerle ben pozisyona dahi giremiyorum başka taktik yokmuki hiç?

ljarr
05.Ocak.2008, 21:36
9.0.2de deniyorum ve benim takımda pozisyona girmekte zorlanıyor.Ayrıca karşı takıma çok fazla pozisyon veriyorum.

nannar
05.Ocak.2008, 22:10
çift forvetliyi denediniz mi? onda maçlarda daha açık oynarsınız...ben bir ara turnuvaya girmek için 9.0.2. kurup onda da denedim. yine de tabiki yorum sizlerin :) aslında ben forumun istediği taktiği biliyorum fakat benim anlayışıma ters :) oyunun ilk dakikalarında deli gibi saldırıp 2-3 gol atan taktikler istiyorsunuz ancak bu tür taktiklerde oyunun başında 2-3 tane peş peşe gol de eyrsiniz... ama buradan aldıgım yorumlar dahilinde müsait oldugum bir zamanda sizlere istediğiniz türde bir taktik oluşturacağım :) ben daha çok sağlam hücum ,sağlam savunmadan yanayım... eğer rakip kalece 6 kere gideceksem 3 ü gol olmalı... çünkü büyük takım yönetirken size karşı küçükler 5 atak yaparsa 3 gol atarlar :D

blackdown
05.Ocak.2008, 23:10
ben 9.2.0 da oynuyorum trabzonla. 3. sezondayım daha türkiye ligini bırakın. şampiyomnlar liginde çeyrek finale çıktım. 2. turda chelsea yi eledim şimdi man utd yle oynayacağım.ama bu maçtan pek ümidim yok :).benimde çift forvetli taktikte bişe dikkatimi çekti.forvetlerin ikisininde iyi olduğu maç sayısı çok az. sadece 1 tanesi aktif oluyo diğeri duruyo. tekli forvetin olduğu taktiği kullandım ondanda verim alamadım. bu da benim görüşüm

zodyak061
06.Ocak.2008, 02:58
ben denedim süper ötesi ligi kazandım gs ile ş.liginde intere elendim yarı finalde 1-1 & 1-0 la oyuncu tercihleri doğru olduğu zaman taktik tıkır tıkır işliyor çok tşk'LER :icon_cool::icon_cool::icon_cool:

nannar
07.Ocak.2008, 20:59
evet beyler...özellikle oyuncu seçimleri önemli... DC'ler mutlaka güçlü ve iyi yer tutup iyi kafa vuran adamlar olsun... hızlı olursa çok iyi olur ama sizlerden hızlı gonzales'de istemiyoruz :D forvetiniz eğer tek forvetli taktiği kullanacaksanız yüksek composure özellikli olsun....

HooijDonk07
08.Ocak.2008, 03:14
Hüseyin Abi bunu nereye atıcakdık ?

nannar
08.Ocak.2008, 07:11
belgelerim/sportsinteractive/fm 2009/tactics (taktik için)
belgelerim/sportsinteractive/fm 2009/schedules (antreman için)

S4mp1y0N
08.Ocak.2008, 20:35
abi taktiğini indirdim
ilk olarak giriş taktiğini kullandım. ofansif olarak pek birşey yapamadım ama defansif anlayış mükemmel diyebilirim.
diğerlerini denedikten sonra fikrimi yazarım...

nannar
12.Ocak.2008, 01:29
küçük takımlarda savunmanız iyi değilse tek forvetliyi kullanmayın... çift forvetliyle saldırmayı deneyin ki rakip gelmesin üstünüze...

blackwhiter
13.Ocak.2008, 05:40
Hocam kontratağa çıktığımızda çok top kaybediyorum.Bunun nedeni pivot santrafor olmayan umut bulut'u tek forvet oynatmam olabilir mi?Eğer sebep buysa yabancı bitirici bir pivot olarak kimleri önerirsin?

Nocna Mora
14.Ocak.2008, 02:51
Abi bir sorum var Beylerbeyi gibi bir takıma gidermi isterseniz kadroyu koyarım. 9.0.2 yüklü[orjinal] ama 9.0.1i seçerek açtım kariyeri özellikler ona göre;) atayım mı ss? bazıları regen ama iyiler;)

Nocna Mora
14.Ocak.2008, 22:12
Abi cevabını bekliyorum

nannar
14.Ocak.2008, 22:22
Hocam kontratağa çıktığımızda çok top kaybediyorum.Bunun nedeni pivot santrafor olmayan umut bulut'u tek forvet oynatmam olabilir mi?Eğer sebep buysa yabancı bitirici bir pivot olarak kimleri önerirsin?

olabilir... Forvetin tek başına oynamadı için hem topa sahip olma,top saklama için gereken özelliklerin hem de biraz zihinsel özelliklerin iyi olması lazım... bir de eğer oyunda takım komutlarından taktikte oynama yaparak hızı falan değiştirdiysen hızlı oyunda top kaybı artabilir... sen en iyisi iyi bir yabancı ,uzun boylu,güçlü ve teknik bir adam al... isim olarak hangi takıma istediğine baglı :) çok forvet var oyunda kaliteli olan... en iyisi istediğin özelliklere sahip olan elemanları player searchten bulup gözlemcileri yolamak...

Abi bir sorum var Beylerbeyi gibi bir takıma gidermi isterseniz kadroyu koyarım. 9.0.2 yüklü[orjinal] ama 9.0.1i seçerek açtım kariyeri özellikler ona göre;) atayım mı ss? bazıları regen ama iyiler;)

valla taylan ben herkese söylüyorum,sana da söyleyeyim, bu taktiğin ya da herhangi bi taktiğin başarısını ölçmek için en az yarım sezon denemek lazım... yarım sezon ısrarla kullandıktan sonra oturur taktik... zaten inan her maç bunu denediğinde taktiğe uymayan adamların her maç 5,5 ile 6.0 arasında puan alacaklardır :) o kısımları değiştirirsin...

blackwhiter
14.Ocak.2008, 23:26
çok teşekkürler hocam beşiktaşta oynuyorum.taktik paketindeki tek forvetli sistemle bende mehmet yıldız var ama bitiriciliği 14 pozisyon kaçırmasından bıktım onun için forvet arıyorum.verdiğin kriterlere uygun oyuncular arayacağım TAYLAN bu arada sorun banamı ne demek istediğini tam anlamadımda

tolgakaan
14.Ocak.2008, 23:56
oscar cardozo, aguero,boca altyapısından bulduğum neredeyse tüm özellikleri 20ye yakın danilo ramon,cazorla,veloso.diarra ve matias fernandezli orta ve ileri hattım,heitinga godin gonzalo rodrigez rafinha wayne bridge li geri hattım ve kalede akinfeev olan bi kadrom var.sanırım güçlü bir kadro.ama CLde yarı final dışında pek bir başarı görmedim 2 lig 3.lüğü çeyrek ve yarı finallerde elenilen spanish cup ve 2 yarı bi çeyrek final var.yani bu kadroya rağmen henüz "tam randımanlı" bir taktik oturtamadım. sağlam bir defansım,hızlı teknik ve yüksek özellikli hüücumcularla taktiği deneyip sezon sonunda geribildirimi yazacağım

nannar
15.Ocak.2008, 01:16
kadro sağlammmoş...uzun soluklu denersen bence taktik olur sana... geri bildirimin olursa ben de memnun olurum :D

hafiz
15.Ocak.2008, 05:49
Denizli Belediyespor ile kariyerimin 3.sezonu.Son sezonda senin taktiği denedim hocam.
*Deplasmanda üstünlük kurmama rağmen bunu skora kesinlikle yansıtamıyorum.
*Kornerden önceki taktiklerime nazaran daha çok gol buluyorum.
*Direkten çok topum dönüyor.Forvetimde Engin Memişler ya da Erhan Şentürk oynuyor.
*AMC'de Cafercan var.Deplasmanlarda dökülürken sahamızda müthiş oynuyor.
*Bu sezon da A kategorisine çıkamadım ya.4.sezona başlayacağım.Oyuncu transferi yapmayacağım artık.Alışamıyorlar mı ne?Takım fena değil aslında.

Yukarıda 'defans zayıfsa' demişsin hocam.Evet,çift forvete mi döneyim?Yeni sezona başlamadan önce neler tavsiye edersin.
Ayrıca MC mevkiindeki oyuncumdan da pek randıman alamadım.Mehmet Ayaz'ı orada oynatıyorum.

erimda
16.Ocak.2008, 02:45
hasan hocam ben rapidshare'den indiremiyorum diğer likte kırık başka bi link verebilir misiniz acaba?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
rapid'de başka bir dosya indiriliyor diyor ama hiç bir dosyayı indirmiyorum bilgisayarı kapatıp açtım hala aynı bi çözüm var mı acaba

hafiz
16.Ocak.2008, 05:52
Hocam bi yardımcı olur musun?
Mesajım bir üstte.

nannar
16.Ocak.2008, 08:17
Denizli Belediyespor ile kariyerimin 3.sezonu.Son sezonda senin taktiği denedim hocam.
*Deplasmanda üstünlük kurmama rağmen bunu skora kesinlikle yansıtamıyorum.
*Kornerden önceki taktiklerime nazaran daha çok gol buluyorum.
*Direkten çok topum dönüyor.Forvetimde Engin Memişler ya da Erhan Şentürk oynuyor.
*AMC'de Cafercan var.Deplasmanlarda dökülürken sahamızda müthiş oynuyor.
*Bu sezon da A kategorisine çıkamadım ya.4.sezona başlayacağım.Oyuncu transferi yapmayacağım artık.Alışamıyorlar mı ne?Takım fena değil aslında.

Yukarıda 'defans zayıfsa' demişsin hocam.Evet,çift forvete mi döneyim?Yeni sezona başlamadan önce neler tavsiye edersin.
Ayrıca MC mevkiindeki oyuncumdan da pek randıman alamadım.Mehmet Ayaz'ı orada oynatıyorum.

kusura bakma ancak gördük :D tek forvetli sistemde MC,AMC ve FC hepsi de önemli... zayıf halka seni oyundan düşürür :) bir de rakiplerin formasyonuna göre anında müdahale et oyuna.... mesela rakip 4 lü orta saha çıkarsa ve AMC kullanmazsa (4-4-2) , hemen sen de DMC'ni orta alana çek... eğer rakip kanatları kullanıyor ama MC'de adam tutmadan 2 dmc ile oynuyorsa (bazı takımlar kullanıyor), sen de hemen AMC'leri 2 le... çift forveti oynatmak için sağlam bir DMC olması lazım... eğer var diyorsan çift forvette daha çok gol atabilirsin....

hasan hocam ben rapidshare'den indiremiyorum diğer likte kırık başka bi link verebilir misiniz acaba?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
rapid'de başka bir dosya indiriliyor diyor ama hiç bir dosyayı indirmiyorum bilgisayarı kapatıp açtım hala aynı bi çözüm var mı acaba
şimdi geç oldu da , cumartesi ya da yarın gece özelden ulaş da tekrar upload edeyim siteye...

nannar
16.Ocak.2008, 16:09
taktik linki yeniden....

http://files.filefront.com/NANNAR+s+Mentalityrar/;

Antreman linki

http://files.filefront.com/NANNARs+Trainingrar/;12

erimda
17.Ocak.2008, 00:15
saol hocam

hafiz
17.Ocak.2008, 03:55
Teşekkürler hocam.

mamiomabel
17.Ocak.2008, 23:48
tşk. ederim taktik için, bişey sormak istiyorum.

neden maç içinde oyun değiştirme ekranına girince 11 oyuncu yerine 1 oyuncu görünüyor, mesela forvet çift, forvet arkası 2 tane oluyor, her ikisinde de aynı isim yazıyor, dizilişte 2 tane alex 2 tane guiza görünüyor ?

nannar
18.Ocak.2008, 04:53
aynı durum bende de var...sebebini bilemiyorum :) bilen varsa yazsın yaww... ben de merak ettim onu

mamiomabel
18.Ocak.2008, 06:16
aynı durum bende de var...sebebini bilemiyorum :) bilen varsa yazsın yaww... ben de merak ettim onu

yoksa o oyuncular oyunda 2 kişilik mi oynuyorlar, mesela alex o kadar koşuyormuş ki :)))

nannar
18.Ocak.2008, 09:00
:D:D:D:D olabilir... ya da acaba o yana dogru mu koşuyorlar topu alınca :D

DaveJones
18.Ocak.2008, 09:03
Taktik ekranındaki aynı oyuncunun 2 tane gözükmesi oyunun bugu. Ama sadece ekranda öyle oyuna yansımıyor yani.

nannar
18.Ocak.2008, 20:47
Taktik ekranındaki aynı oyuncunun 2 tane gözükmesi oyunun bugu. Ama sadece ekranda öyle oyuna yansımıyor yani.

şaka yapmıştım ben yaww :D tabiki de oyuna yansıyan bir özellik değildir...

El Barto
18.Ocak.2008, 20:48
9.1.0 yamasındaki bir bug o maalesef. 9.2.0 yaması ile düzeliyor ama yükleyemiyorsanız malum sebeplerden yamayı detaylarına girmeyelim. :)

nannar
21.Ocak.2008, 06:14
9.1.0 yamasındaki bir bug o maalesef. 9.2.0 yaması ile düzeliyor ama yükleyemiyorsanız malum sebeplerden yamayı detaylarına girmeyelim. :)

:D:D:D anlaşıldı tamam..

Nedvedmania
22.Ocak.2008, 06:59
antremanı indirdim

belgelerim fm09 içine schedules klasörü açtım ve içine attım dosyaları fakat oyunda göremiyorum ?

nannar
23.Ocak.2008, 00:35
antremanı indirdim

belgelerim fm09 içine schedules klasörü açtım ve içine attım dosyaları fakat oyunda göremiyorum ?
tatik ekranında "edit" diyip oradan da "import" seçeceksin..orada görürsün antremanları...

ultracimbo_m
25.Ocak.2008, 04:12
yaa aslında taktik süper ama dc olan oyuncuların ikiside ileriye çıkarsa kontra ataklarda inanılmaz derecede bol gol yersin aslında senin ortalaman oldukca iyi ama türkiye için geçerli bu avrupada oynadığın maç ve yediğin golleri yazarsan sevinirim.

Nightmare39
29.Ocak.2008, 04:11
saol birader

blackwhiter
01.Şubat.2008, 04:39
hocam öne geçince hemen gol yiyorum gol attıktan sonra taktikte ne gibi değişiklikler yapmalıyım

renomanal
04.Şubat.2008, 01:31
ya bu dosyaalrı nereye yukluyoruz

GReeN BeReT
04.Şubat.2008, 01:32
Biraz yukarıyı okursanız cevabınızı bulabilirsiniz.

achillesgg
04.Şubat.2008, 16:53
bırazcık sezon ortasına denk geldı bu antrenmanı uygulamam:D o nedenle her hafta 4-5 oyuncu pert sezon basında uygulamak lazım kesınlıkle

nannar
06.Şubat.2008, 06:25
bırazcık sezon ortasına denk geldı bu antrenmanı uygulamam:D o nedenle her hafta 4-5 oyuncu pert sezon basında uygulamak lazım kesınlıkle

sezon ortasında antreman programı değiştirmek sana pahalıya patlar :) sezonun bitimiyle beraber uygulasaydın keşke :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

yaa aslında taktik süper ama dc olan oyuncuların ikiside ileriye çıkarsa kontra ataklarda inanılmaz derecede bol gol yersin aslında senin ortalaman oldukca iyi ama türkiye için geçerli bu avrupada oynadığın maç ve yediğin golleri yazarsan sevinirim.
avrupada GS ile 5 senede 2 avrupa şampiyonlugu kazandım ama tabi defanslar kaliteydi... Önemli olan taktikleri maç içinde kullanabilmek.Hangi maça hangi taktikle başlayıp skora göre hangi taktiğe döneceğimizi iyi ayarlamamız lazım.FM bu seride cidden menejerin uğraşmasını istemiş.Öyle tek taktikle 30 maç üst üste gitmiyor :)

saol birader
rica ederim...

hocam öne geçince hemen gol yiyorum gol attıktan sonra taktikte ne gibi değişiklikler yapmalıyım

gol attıgında ayarlardan kontratağı açıp sağ ve sol bek'teki elemanların forvet koşularını geriye çekebilirsin, son olarak da ön liberoya bir geri ok ver ileri çıkmasın... takım biraz daha defansif oynamış olur.... Ama orta alan ve forvete dokunma... zaten tek forvetli taktikde garantili hücumla oynamış oluyorsun.hücum zenginliğin çok azalmasın....

chastityguard
07.Şubat.2008, 05:32
Süper olmuş hocam sonunda indirdim

iunal03
08.Şubat.2008, 04:44
aynen bende indirebildim sonunda biraz gecte olsa.sezon ortasindayim simdi sezon bitmek uzere bitince hemen deneyecegim.okuduklarimdan cok etkilendim bi an once hazirlik maclarinda denemek istiyorum..

nannar
08.Şubat.2008, 06:13
arkadaşlar şu anda yeni bir taktik üzerinde daha çalışmalarım sürüyor..Eğer tam olarak iyi sonuçlar alırsam ve randıman sağlarsam sizlerle paylaşacağım....

cengavs
10.Şubat.2008, 22:58
hocam ben daha yeni indirdim antreman programını ama bir sorunum var genç programları kullanamıyorum genç oyuncularımda as takımla antremana çıkıyormuş onlara şeçemiyorum genç programları

nannar
11.Şubat.2008, 22:48
hocam ben daha yeni indirdim antreman programını ama bir sorunum var genç programları kullanamıyorum genç oyuncularımda as takımla antremana çıkıyormuş onlara şeçemiyorum genç programları

genç antremanı "genç kontratı" bulunan oyuncular için. yaşları 17'nin altında olanlar için yani... zaten oyuncu 17'den sonra full time kontrat imzaladığı için As kadronun antreman sistemine dahil olur....

cengavs
11.Şubat.2008, 22:49
genç antremanı "genç kontratı" bulunan oyuncular için. yaşları 17'nin altında olanlar için yani... zaten oyuncu 17'den sonra full time kontrat imzaladığı için As kadronun antreman sistemine dahil olur....

teşekkürler hocam

burak52
22.Şubat.2008, 17:22
kardeş çok sağol bu taktikle man city yi başarıdan başarıya koşturuyorum valencia ya deplasmanda 4 attım grubu hiç gol yemeden lider bitirdim ligdede sadece 1 kez berabere kaldım

nannar
22.Şubat.2008, 17:37
hayırlı olsun ne diyeyim :) işe yaramasına sevindim... uzun süreli olarak deneyen herkesten olumlu dönütler aldım.Demekki bu taktik olmuş... bir de 4-1-4-1 dizilişi üzerinde çalışıyorum...yakında yayınlarım ....

yildiz802
24.Şubat.2008, 21:45
gerçekten çok kaliteli bir taktik... Bende Fenerbahçede başarıdan başarıya koşuyorum...

yildiz802
25.Şubat.2008, 00:40
Yalnız bir sorum olacak nannar çift forvet giriş taktiğini kullanıyorum . Fenerbahçe ye cardozo yu aldım Guiza yla ikisini oynatıyorum ileride fakat soldaki forvetim çok gol atarken (cardozo) sağ taraftaki forvet(guiza) çok başarısız oluyor Bu sadece guiza için değil tüm forvetler için geçerli acaba sağ taraftaki forvette ne gibi özellikler gerekiyor .Bu konuya bi türlü çare bulamadım ????

nannar
25.Şubat.2008, 02:20
sağ ve sol forvetin oyuncu komutlarında bir farkı yok ancak kornerlerde soldaki forvet ön direğe koşu yaptıgı için daha çok gol atıyor olabilir...çünkü kornerleri 6 pas alanına atıyoruz... :) Genelde bir forvet iyi işler yaparken diğeri vasat seviyesinde kalıyor :D

stewie972
03.Mart.2008, 23:21
bursasporla 9.3.0 da deniyorum gayet güzel sonuçlar alıyorum teşekkürler.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yanlız tek forvetli taktikle oynuyorum ve transfer yapmadım. mustafa sarpı, romashenko yu ve koreli forveti sattım. elimde forvet olarak gökhan ve sercan var. tek forvetli taktikte bir arkadaşın mesajına sercanı kullanma yazmışsınız ancak elimde düzgün alternatif yok. çift forvetli taktik bana daha uygun olur mu?

nannar
09.Mart.2008, 14:29
bursasporla 9.3.0 da deniyorum gayet güzel sonuçlar alıyorum teşekkürler.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yanlız tek forvetli taktikle oynuyorum ve transfer yapmadım. mustafa sarpı, romashenko yu ve koreli forveti sattım. elimde forvet olarak gökhan ve sercan var. tek forvetli taktikte bir arkadaşın mesajına sercanı kullanma yazmışsınız ancak elimde düzgün alternatif yok. çift forvetli taktik bana daha uygun olur mu?

eğer alternativin yoksa mecbursun zaten :D ayrıca yakında 9.0.3 için bir taktik yayınlayacagız... onu de bekleyebilirsin...

stewie972
09.Mart.2008, 20:41
eğer alternativin yoksa mecbursun zaten :D ayrıca yakında 9.0.3 için bir taktik yayınlayacagız... onu de bekleyebilirsin...
9.3.0 taktigini bekliyorum:D

almlyf69ali55
13.Nisan.2008, 22:09
hocam forvete pogre nasıl olur acaba dmcde topal ı aml amr de de jankovic ve arda var bu arada marquinhos var amcde buonanotte defansa servet emre nasıl

green
02.Haziran.2009, 06:46
Hayatımda gördüğüm en dandik taktik sadece bunu söylemek isterim :D Lazio ile evimde genoa cagliari ve palermoya yenildim.Default 4-4-2 ile cıkmak bile daha iyi sanırım :).ön liberomda Dabo ortada Ledesma amc de Buanonette forvette quagliarella var.Bu adamlara rağmen bir gol bile atamadım 3 maçtada.Size başarılar.

nannar
05.Haziran.2009, 06:19
hocam forvete pogre nasıl olur acaba dmcde topal ı aml amr de de jankovic ve arda var bu arada marquinhos var amcde buonanotte defansa servet emre nasıl

forvet için pogre harika olur... defansa serverin yanına hızlı bir adam al bence... marquinhos'u sağ kanatta kullnabilirsin...

Hayatımda gördüğüm en dandik taktik sadece bunu söylemek isterim :D Lazio ile evimde genoa cagliari ve palermoya yenildim.Default 4-4-2 ile cıkmak bile daha iyi sanırım :).ön liberomda Dabo ortada Ledesma amc de Buanonette forvette quagliarella var.Bu adamlara rağmen bir gol bile atamadım 3 maçtada.Size başarılar.

teşekkür eder mağaranda sana ömür boyu mutluluklar dileriz... tabi kış uykusundan uyanabilirsen... :)

***Bu taktik 9.0.1 için yapılmış ve bir sürü farklı takımda denenmiştir... başarı 3 maçta değil uzun sürede yakalanır :)anlayana

asdasdas1
07.Haziran.2009, 07:19
"...mutlaka çok iyi antrenörleriniz olsun... " Antrenör seçimlermizde hangi özellikleri ön planda tutmamız gerekir ? Öncelikli olara dünya klasında bir takım için soruyorum.

nannar
07.Haziran.2009, 11:26
antrenör özelliklerinde her çalışma için ayrı antrenör almaya çalışın... atıyorum 7 tane koçunuz varsa bunların 3 ü savunma 4 ü atak iyi çalıştırıyorsa bu çok yönlülük olmaz... Mutlaka tüm çalışmalar için iyi antrenörler olsun... özellikler için de forumda antrenör rehberleri var oradan bakabilirsiniz....

asdasdas1
08.Haziran.2009, 03:17
teşekkür ederim

MortingeN
10.Haziran.2009, 19:25
2.5 senedir mükemmel bir kadro kurmama rağmen tam anlamıyla randıman alamadım büyük takımlara karşı hiçbirşey yapamıyor o rezil Everton ile 4 kez karşılaştım 1 kere bile yenemedim ki bide Manchester Utd. gibi takımlarla yaptığım maçları düşünün kadrom : Defansta Sakho Richards Dunne L.Diarra Orta saha Zhirkov Miguel Veloso Srna Forvet Cardozo Robinho

asdasdas1
11.Haziran.2009, 01:32
2.5 senedir mükemmel bir kadro kurmama rağmen tam anlamıyla randıman alamadım büyük takımlara karşı hiçbirşey yapamıyor o rezil Everton ile 4 kez karşılaştım 1 kere bile yenemedim ki bide Manchester Utd. gibi takımlarla yaptığım maçları düşünün kadrom : Defansta Sakho Richards Dunne L.Diarra Orta saha Zhirkov Miguel Veloso Srna Forvet Cardozo Robinho

' bence diarrayı kesinlikle ortasahaya çekmelisin faydasını ilk maçtan görmeye başlarsın diye düşünüyorum. bu sene ligi; 4-1-2-2-1 (4-3-3 barça) taktiğiyle ortanın solunda oynatıyorum 24 asist 7 gol ile bitirdi. Robinhoyu satıp daha istikrarlı birini alabilirsin bence. önerim marquinhos.

nannar
11.Haziran.2009, 20:08
yalnız bu taktik 9.0.1 içindi... versiyon 9.0.1 mi acaba oynadıgın oyunun :) eğer öyleyse de kadro seçimlerinde belki bir yanlış olabilir :D ama inanın komutlarını bile unuttum bu taktiğin... eğer randıman alamıyorsanız komutlarına göz atarak bazı değişiklikler yapabilirsiniz... ya da dizilişle oynayın... mutlaka etkisi olur ;)

kingofmanager
14.Haziran.2009, 14:15
valla bu taktikle bnm takım pek gol atamıo abi biraz daa mı atak oynasam ne bu arada bnm kırşehirspora 1-2 öneri yaparmısın abi:)

huksilato
06.Eylül.2009, 03:13
bunlar inmiyor ya siteye yönlerdiyor öyle bekliyor

yakupozcinar
12.Eylül.2009, 05:02
deneyelim bakalım