PDA

View Full Version : Football Manager 2009 is already running

stiff1907
30.Aralık.2007, 03:51
Maçın ortasında oyundan attı.Şimdi açmaya çalıştığımda başlıktaki hatayı alıyorum.Çözüm nedir acaba?

BeeTLeJuiCe
30.Aralık.2007, 04:27
Görev yöneticisinden bakarmısın bi FM çalışıyormu diye.
Çalışıyorsa Görevi sonlandırdığında olacaktır.

Universal
30.Aralık.2007, 06:04
Football Manager oyunu çalıştığı zaman, oyunu açarken bu sorunu verir. :) Eğer kontrol etmek istiyorsan yukarıda Mustafa'nın dediği yöntemi uygula. :)

stiff1907
30.Aralık.2007, 08:56
Teşekkürler arkadaşlar.

Benim asıl öğrenmek istediğim hatanın nedeniydi aslında onun da events klasörüne attığım Türkçe spikerden kaynaklandığını anladım.Sorunu çözdüm.Sağolun:)

BeeTLeJuiCe
31.Aralık.2007, 01:33
Hata aldıktan sonra oyun kapansada Sistem içinde çalışmaa devam ettiği için tekrar çalıştırdığınızda o hatayı aldınız muhtemelen. Yada sizin dediğiniz gibi events klasöründen olmuştur.

barrakuda100
31.Aralık.2007, 01:52
Arkadaslar bende aynı hatayı aldım, ancak bahsettiginiz gibi fm gorev yoneticisinde gozukmuyor. oyunu kurdum, acmak icin tıklıyorum ancak kum saati cıkıyor ve sonra hic bisey olmuyor. ust uste bir kac kez tıkladıgımdaysa already running hatası veriyo. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

BeeTLeJuiCe
31.Aralık.2007, 02:41
Senin hatan already running hatası değil gibi duruyor. Daha çok FM'nin açılmaması, donması olabilir.

Oyunun daha önce çalışıyormuydu yoksa yenimi kurdunuz?

barrakuda100
31.Aralık.2007, 02:49
Yeni kurdum oyunu, 2008 hala yuklu zaten. direct x ten olabilir diyedusundum yeni surum yuldeim simdide patcc 9.01 i indiriyorum bide onu yukleyip deniycem.

BeeTLeJuiCe
31.Aralık.2007, 02:53
Birde oyunu pencere modunda oynayarak açmayı dene. Normalde oyun içinden bir ayar ile yapılabiliniyor ama oyun açılamadığı için fm'nin kısayoluna sağa tıklayarak target kısmında bir boşluk bırakarak -windowed -small_screen yazıp uygulaman gerekli..

Oyun donması ekran kartın ile alakalı bir durumda olabilir. Driver'lar güncel olmayabilir.

barrakuda100
31.Aralık.2007, 03:05
Maalesef hic bir degisiklik yok.. yinede yardım icin saolun.

blackdown
04.Ocak.2008, 21:23
ACİL YARDIM LÜTFEN. dün gece oyunu oynadım hiç bi sorun yoktu. sabah açtım oyun açılmıyo. en son oyunu aç diyorum bir kaç saniye sonra "error in match events configuration file on line 125862, game text is missing for event" diye bir hata veriyo ve kapatıyo. tekrar girince bu seferde fm2009 is already running hatası verdi. bu sabah türkiye ligleri yüzlerini yükledim oyuna başlamadan ondan olabilirmi acaba. gerçi tekrar sildim ama değişeb bişe yok

trkz
16.Şubat.2008, 18:20
"football manager 2009 is already running " bu hatayı bende alıyorum , uygulamalarda Fm2009 gozuktugu halde oyun acılmıyor. Alt+Tab yaptıgımda da gozukmuyor oyun. 9.0.1 de oyunu sorunsuz oynuyorum fakat ne zmn 9.0.2 yuklemeye calışsam bu sorunla karsılasıyorum. Sanki ekran kartıyla ılgılı bır sorun gibi ama driver guncellestırdıgım halde sorun devam edıyor.

BeeTLeJuiCe
16.Şubat.2008, 22:37
Already running bence ekran kartı ile alakalı değil, direk türkçesine çevirdiğimizde oyun zaten çalışıyor diyor. Oyunu açmak için birden fazla tıkladığımızda karşılaşabiliriz. 9.2.0'ı yüklerkende fm.exe'yi bulunduğu dizinde birden fazla kez basarak seçtiğimiz için böyle bir hata alıyor olabilirsiniz.

Already running hatasının en garanti çözümü bilgisayarı yeniden başlatmaktır. ;)

trkz
16.Şubat.2008, 23:23
Already running bence ekran kartı ile alakalı değil, direk türkçesine çevirdiğimizde oyun zaten çalışıyor diyor. Oyunu açmak için birden fazla tıkladığımızda karşılaşabiliriz. 9.2.0'ı yüklerkende fm.exe'yi bulunduğu dizinde birden fazla kez basarak seçtiğimiz için böyle bir hata alıyor olabilirsiniz.

Already running hatasının en garanti çözümü bilgisayarı yeniden başlatmaktır. ;)

Bu hatayı almamın sebebinin çalışan oyunun üstüne bir oyun daha açılmasından kaynaklandığını biliyorum ama benim sorunum oyunu ilk çalıştırdığımda ekran görüntüsünün gelmemesi . Oyun çalışıyor gözüküyor görev yöneticisinde, fakat görüntü yok. Bellek kullanımı 200.000 K larda. Alt+Tab yaptıgımda dahi oyun gözükmüyor. Bilgisayarı yeniden başlatmayı bırakın format attım yine aynı.:icon_sad:
9.0.1 de sorunsuz oynuyorum fakat 9.0.2 de sorun alıyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.:icon_redface:

anildagtas
09.Nisan.2008, 03:06
yokmu bunu bir çözümü yaa bende yeni aldğım netbooka kurdum ama çift tıkladıktan sonra açılıcak gibi oluyo açılmıyo bir arkadaşın dediği gibi pencere modunda açıncada preferences e giremiyorum oyundan atıyo
orjinal cd

Chivalry
31.Mayıs.2009, 02:10
Aynı sorun bende de var, 9.3 yaptım oyun bozuldu..

FBatuhan1907
17.Haziran.2009, 02:52
Aynı sorunu bende yaşıyorum oyunu yükledim başka bilgisayarda çalışıyor ama benim bilgisayarda kum saati çıkıyor sonra hiç bişey yokmuş gibi bilgisayar devam ediyor görev yöneticisinden işlemlere baktığımda fm2009exe çalışıyor ama oyun başlamıyor

Chivalry
18.Haziran.2009, 20:45
Batuhan o sorun oyunun doğru yüklenmemesinden kaynaklanıyor . ( en azından bendeki öyleydi.) Oyunu tekrar yükle, yükleme bittiğinde bir yazı yazıyor

"Başarıyla yüklendi." veya " Bazı sorunlarla karşılaşıldı." (veya buna yakın cümleler) .. eğer sorunla karşılaşıldığını belirtiyorsa dvd yi al yıka tekrar dene böyle yaptım yükledim oyunu açıldı..

Yönetici Notu: Lütfen http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69334 bu konudan devam edelim.