PDA

View Full Version : Transfer Sistemi

ua_anil
02.Ocak.2008, 10:13
Selam arkadaşlar. Farkettiğiniz gibi FM 2009da transfer sistemi değiştirildi ve oyuncu almak-satmak kolaylaştı. Ama bu transfer sisteminde - en azından benim oyunda- çok saçma şeyler oluyor (oyunum orjinal ve 9.2.0 sürümü bu arada)

GS ile ilk sezonu bitirdim, Lincolne Barçadan 18MN TL lik teklif geldi, sattım. Meiraya ise Real Madridden 10MN TLlik teklif geldi, onu da sattım (malum para lazım :) ) . Şimdi ikinci sezona başladım, 2-3 hafta geçti merak ettim acaba L10 ve Meira ne yapıyorlar takımlarında diye ve ikisinin de transfer listesinde olduğunu gördüm :confused: Hem de ikisi için istenilen miktarlar aldıkları paradan daha az.

Sizde de böyle şeyler oluyor mu? Bence transfer sistemini kolaylaştıralım derken batırmışlar iyice..

Oghuse
02.Ocak.2008, 10:23
evet oluyor hatta oyunun başlarında yeni transferleri satılık listesinde görebiliyorsun..Mesela Barça'da Caceres ve Madrid'de Van der Vaart gibi ilerki oyunlarda düzeltilir gibi geliyor bana..İlk deneme olduğu için ayarlamayı yapamamışlar sanırım..

ua_anil
02.Ocak.2008, 10:38
Ayrıca şu anda FB maçı geldi bir baktım FBde Bojan var :) Bildiğin Bojan Krkic, bedavaya almış FB, yok artık yani...

Quantin
02.Ocak.2008, 17:42
Yok daha neler Bojan ı bedavayamı almış ...:P

Nocna Mora
02.Ocak.2008, 17:45
İleriki senelerse alabilirler ve ya Barca'nın teknik direktörü kovmuştur onu :)

Deniz
02.Ocak.2008, 17:48
Barcelona,Lincoln ve Meira'yı alıp denemiştir.Bunun sonucunda iyi olup olmadığı kaanatinde satılacaklar listesine koymuş olabilirler.

Rind-i Şeyda
02.Ocak.2008, 17:48
İlk sene Bojan'ın sözleşmesi sona eriyor;sözleşme imzalanmazsa gidebilir bundan doğalı yok. Benim oyunumda da Milan almıştı.

sardokar
02.Ocak.2008, 18:17
Barcelona,Lincoln ve Meira'yı alıp denemiştir.Bunun sonucunda iyi olup olmadığı kaanatinde satılacaklar listesine koymuş olabilirler.

Yok artık!
Gerçekte böylemi? Takımlar tranfer edip adamların iyi olup olmadığına bakıp kötü çıkarsa satıyormu?

mgokalparslan
02.Ocak.2008, 20:24
benim gözlemlediğim bir başka saçmalık da ilerleyen yıllarda 33 yaşındaki bir forveti arsenal e peşin 33 m euro ya, 37 yaşındaki bir kaleiciyi de chelsea ye peşin 32 m euro ya satmış olmamdır.

vincent71
02.Ocak.2008, 21:10
ya evet ben bu konudan başka bir yerde daha bahsetmiştim..hadi gene 5-10 mlyon $ a alıyorlarsa sorun yok onu bende yağıyorum deneme fln için ama bazen klüpler 70-80 milyon $ veriyor adamı toplam 3 maç oynatıyorlar bütün sezon sonra da çok düşük ücrete saçıyorlar sağa sola..

bence bu olay oyunun en zayıf yönlerinden..oyuncu biraz form yakalasa bi ton para verip alıyorlar sonra da oynatmıyorlar...gerçekte olsa 70-80 e gelen adam ilk 11 in değişmezi olur..

mgokalparslan
02.Ocak.2008, 23:48
ayrıca paylaşmak istediğim bir şey daha var. oyunda acayip bir yapay zeka var. mesela bir oyuncunun ederi yaklaşık 20 milyon euro. bir takım o oyuncuyu 60-70 m euro ya alıyor.bir sezon gayet güzel oynuyor,sakatlık gibi hiç bir sorunu olmuyor. sonra sezon sonunda 40 m euro ya satıyor. çünkü oyuncunun kalitesi 20 m euro olduğu için 40 m euro onun için çok iyi bir fiyat,ama nedense aynı oyuncuyu 70 m euro ya aldığını hesaba katmıyor.

bu sorun fm nin eski serilerinden beri var. 90 m euro ya sattığım oyuncuyu ertesi sezon 45 m euro ya aldığımı bilirim. keşke bunu biraz daha gerçekçi bir şekilde ayarlasalar.

ua_anil
03.Ocak.2008, 06:52
İlk sene Bojan'ın sözleşmesi sona eriyor;sözleşme imzalanmazsa gidebilir bundan doğalı yok. Benim oyunumda da Milan almıştı.

Acayip olan bedavaya gitmesi değil, FBye gitmesi. Avrupanın birçok kulübü varken FByi tercih etmesi acayip geldi.

Neyse konu bu değil zaten, oyunda daha 2.sezonun başındayım ve dediğim gibi oyuncuları sattıktan yalnızca 2-3 hafta sonra Barça ve Real transfer listesine koymuş. Böyle birşey olabilir mi gerçekte?

DaveJones
03.Ocak.2008, 07:11
Bende R.Madrid 20-30 m Euro veriyor adamları almak için. Sonra onları B takımına yani Castillaya yolluyor. 1 sezon sonrada çok cüzi bir miktara satış listesine koyuyor.

BNY1905
04.Ocak.2008, 13:06
Arkadaslar sizdede oluyormu bilmiyorum ama bende M.City piyasadaki butun oyunculari aliyorlar bana bisey birakamdilar :D saka bi yana her mevkilerinde nerdeyse 5 dunya yildizi war ornek olarak forvet hattin da robinho - jo - pandev- nihat- gudjohnsen ...aliyorlar 20-40 milyona , satiyorlar sonra 5-10 milyona sahsen matias fernandezi 9.02 2 sezon 4.5a aldim 2 milyon pesin 2.5milyonda 24 ay taksit olarak aldim COK SACMALIK oluyor

silent17
08.Şubat.2008, 19:26
arkadaşlar oyuncuları kiralık yolluycam ama adamlar benden ilerde bu oyuncuları parayla alabliyolar ucuza. ordaki menüde esneklik kısmını görüşülemez yapsam benden bu oyuncuları kaparlarmı?

muzoadux
08.Şubat.2008, 20:44
sonraki para kısmı var verecekleri maaşın altında...o para kısmını ayarlanmadı olarak gösterirsen alamazlar senden.Görüşülebilir seçeneğiyle alakası yok

silent17
08.Şubat.2008, 20:45
çok teşekürederim arkadaşımmm ama bu seferde oyuncular kiralık gitmek istemiyorlar.

muzoadux
08.Şubat.2008, 20:50
kiralık gitmek istememesi verecekleri parayla alakalı olduğunu sanmıyorum ama emin değilim ..şöyle denesene teklif geldiğinde bi parayla gönder save le meden çık birde parasız teklif yap bu sefer kabul etmezlerse dediğin doğrudur...Sonucu buraya yazarsan sevinirim

silent17
08.Şubat.2008, 20:58
bazen kabul ediyor bazen yine kabul etmiyorlar ama %95 inde kiralık gidiyorlar ve sezon sonunda o takım oyuncuyu verdiği çok az parayla transfer ediyor bende elimde ilerde çok para edecek adamdan oluyorum.:(((

muzoadux
08.Şubat.2008, 21:04
arkadaşım dediğim gibi sonraki parayı ayarlanmadı olarak gösterirsen senden alamazlar...Yada onu satabileceğin makul bir rakama getir mesela 10 mn falan o zaman isterlerse alırlar sende memnun olursun onlarda

aix2
08.Şubat.2008, 21:07
Oyunda diğer kulüpler bana oyuncu öneriyor istedkileri parayı hatta bazen 2 katını veriyorum ama benim teklifimi kabul etmiyorlar.

muzoadux
08.Şubat.2008, 21:16
kulüp kabul ediyordur oyuncu kabul etmiyordur...Yada senin ezeli rakibinse veya aynı ligden bir takıma satmak istemiyorlarsa teklifi reddetmiş olabilirler

silent17
08.Şubat.2008, 21:17
oyuncuyu satmak istedigim fiyata getirdim zaten ancak bu seferde onlar vazgeçtiler :D.fm2008 de bu yoktu ne saçma birşey yaa. oyuncuyu kirala gelişsin diye adamlar senden alsınlar ucuza.

aix2
08.Şubat.2008, 21:28
kulüp kabul ediyordur oyuncu kabul etmiyordur...Yada senin ezeli rakibinse veya aynı ligden bir takıma satmak istemiyorlarsa teklifi reddetmiş olabilirler

Yo herhangi bi takım öneriyor mesela Barcelona öneriyor, Arsenal öneriyor hatta küçük takımlar bile öneriyor ama ben istedikleri parayı versem bile teklif reddedildi diyor 4. sezonuma geçtim ve önerilenn futbolculara yaptığım hiçbir teklif kabul edilmedi.

muzoadux
08.Şubat.2008, 21:42
sen hangi takımsın

silent17
08.Şubat.2008, 21:45
arkadaşlar tamamdır yolunu buldum.
en yukarda fee yazan kısmı sıfır(0)
gelecekteki kısmı ayarlanmadı yapın. ondan sonra oyuncuları elimizden alamıyolar uzun denemeler sonunda hallettim. ilgililere duyurulur

aix2
08.Şubat.2008, 21:55
Fiorentina'dayım ben.

sentugo
08.Şubat.2008, 23:55
arkadaşlar tamamdır yolunu buldum.
en yukarda fee yazan kısmı sıfır(0)
gelecekteki kısmı ayarlanmadı yapın. ondan sonra oyuncuları elimizden alamıyolar uzun denemeler sonunda hallettim. ilgililere duyurulur

fee yazan kısma elleme derim. Kiraladığın oyuncudan çok azda olsa para koparabilirsin..

Mesela 3 milyon ya.. Heryere yazdığından hep aynı mesajı okudum artık. Yanlış bilgilendirme var.. Doğru da neyse.

Sana 300 k veriyorlar daha sonra future fee kısmına da 2.7 M diyorlar ya... Sen sadece 2.7 kısmını "not set" yap. Bİr daha gönder.. En azından 300 k kazanmış olursun.

Ki kiralık gönderdiğin oyunucuyu büyük ihtimalle satmak istiyorsundur. Kiradan gelince satarsın yine iyi bir miktara..

dentaconstantin
09.Şubat.2008, 00:45
Oyunda diğer kulüpler bana oyuncu öneriyor istedkileri parayı hatta bazen 2 katını veriyorum ama benim teklifimi kabul etmiyorlar.
Yaptığınız teklifin cevabını(decision deadline) bugün ya da yarın seçerseniz klüp kabul etmez.O bölüm not set seçili olsun.

sentugo
09.Şubat.2008, 02:17
Y ada en geç 1 hafta olsun :D

silent17
09.Şubat.2008, 05:33
çok teşekkürederim arkadaşlar bende sonradan farketttim olayıı :D

aix2
09.Şubat.2008, 19:05
Yaptığınız teklifin cevabını(decision deadline) bugün ya da yarın seçerseniz klüp kabul etmez.O bölüm not set seçili olsun.

Tamam çok sağol bir dahaki sefere öyle yaparım.

silent17
10.Şubat.2008, 23:13
arkdaşlar daha önce aldığım bir oyuncuyu satmak istiyorum.ancak transfer ederken %30 komisyon vercem oyuncuyu aldığım takıma. bu komisyonu en aza indirecek satış şekli biliyonuzmu?acaba aylık taksitlere bölsemde satsam o paradan alabiliyolar mı yoksa sadece peşin paradan mı komisyon alacak o eski takım benden?

KaPaLı
10.Şubat.2008, 23:20
Fark etmiyo. Aylık olarak satsanda o paranın %30 'unu her türlü alır karşı takım.

silent17
10.Şubat.2008, 23:23
teşekkkürederim arkadaşlarrr

aix2
11.Şubat.2008, 17:47

Sağol işe yaradı ;)

cess41
11.Şubat.2008, 19:23
Bence bu seride transfer sisteminin yararlarıda baya var.Mesela önceki serilerde Mata,Van der Vaart,Emerson ve bi takım yıldız topçular Türkiyeye gelmek kariyerim için kötü olur diye transfer teklifini geri çeviriyorlardı.Ama şimdi çoğu yıldız oyuncuya teklif yapabiliyor ve Türkiyeye getirebiliyorsunuz.Tabi bu sadece Türkiye için değil diğer değeri düşük ligler içinde geçerli.(Tabi hepsi için değil)Bu olayın dengesini ayarlayabilmişler bu seride.Tabi her topçu gelmiyor ama takıma yararlı olacak isim yapmış topçuları takıma kazandırabiliyorsunuz.

aix2
12.Şubat.2008, 02:14
Diğer popülaritesi düşük liglerde oynadım ama Türkiye'ye yıldızların gelmesini ben Avrupa Şampiyonasına bağlıyorum tabii Belçika, Avusturya gibi liglerde durum nasıl bilmiyorum.

STRATOVARIUS
17.Şubat.2008, 01:28
benzer bişi bana da oldu. roma 15 milyon euro'ya aldığı huntelaar'ı 0 bedelle listeye koydu. bende aldım takır takır oynuyor 4 yıldır(stuttgart)

Castlevania
21.Şubat.2008, 08:30

Aynısı bana da oldu ancak arkadaşın dediği doğru bazı teklifler kabul görmüyor örnegin parmayla seria A ligine yükseldim 3 sene sonra seria A şampiyonu oldum ve uefa kupasını aldım en az 5 kaliteli futbolcu önerildi. Örneğin Mathias Fernandes , Giuseppe Rossi ve Riccardo Montolivo(aynı ligde oldğumuzdan satmaması doğal) gibi :) İnsanın aklına direk şu geliyor acaba ligde ki ve avrupadaki başarıları tahammül edemiyorlar mı =P

highlander
05.Mart.2008, 00:52
bende bojanı fenere hemen alabiliyorum yapmanız gereken onu övmek ve takıma katılıp katılmayacağını sormak açık kapı bırakıyor biraz uğraştırıyor ama senelik 2500.000 usdye anlaşma imazlıyor dahada ilginci temmuz ayında gelince ağustos başı transfer listesine koyun en az 45000.000 usdye satabiliyosunuzda. ama fluminensede oynayan bir thiago silva var adamı türkiyeye getiremiyorum herşeyi yapıyorum olmuyoda olmuyo van dervartı transfer ettim tavsiye etmem paranıza yazık olur.

MetSel
11.Mart.2008, 01:26
valla ne derseniz deyin amma abartilar chok. 2ci sezonda Gareth Baleye 72 milyon Euro istiyor Tottenham, Sevilla Jesus navas ichin 65 milyona razi olmuyor.. abarti bu. hem de ikinci sezon haa..

RPalacio
13.Mart.2008, 22:24
mata oyuna wonderkid başlıyor hangi takım koyar ki bi' oyuncuyu wonderkid olarak t. listesine 4m sterlinden