PDA

View Full Version : Takımdan ayrılmak isteyen oyuncuyu tutma yolları

nikootinn
05.Ocak.2008, 12:05
Takımdan ayrılmak isteyen birkaç oyuncum var,hepside yıldız ve daha büyük kulüplere gitmek istiyorlar,Bunları takımda tutup sözleşme yenilemelerini sağlamanın yöntemleri var mıdır ? Yoksa mecbur satacağım :D

xxvolkan09xx
05.Ocak.2008, 15:38
bonservis bedellerini olabildigince yükselt, zaten büyük takimlar talip olmaz ozaman olursada sat gitsin 64mio kötü parami :D

mgokalparslan
05.Ocak.2008, 16:42
olabildiğince erken zamanda sözleşmelerini uzat. eğer zamanında uzatmazsan mutsuz olurlar ve taliplileri artınca sözleşme yenilemezler. eğer oyuncuların gelecekte gerçekten yıldz olacağına inanıyorsan sözleşmelerini olabildiğince uzun yap ve serbest kalma maddelerini yüksek tut.ayrıca kulüplerden teklif gelince reddetme,reddedersen mutsuz olurlar. onun için fiyat yükselt,böylece vazgeçerler.

cureshot
05.Ocak.2008, 20:02
Sözleşme imzalamıyorlarsa sat gitsin, "squad harmony"den daha önemli değil ya.

enforcer
05.Ocak.2008, 21:03
evet hiç biri vazgeçilemez olmamalıdır :D zaten kulübe bağlılığı düşük olan oyuncuları istesen de tutamazsın ama bağlı olan oyuncular biraz maaş artışına eyvallah diyor takımda kalıyorlar mutlu mesut şekilde...

Quantin
05.Ocak.2008, 21:31
Yenisini bulmalısın, takım içinde husursuzluk olur top oynamazlar. Sat gitsin.

vincent71
06.Ocak.2008, 03:23
genelde anca eğer sen yeterince başarılı olursan zaten gitmekten vazgeçerler..

onun dışında gereğinden fazla kontrat fln vermen gerekir..her halikarda kısa dönemde eğer tutamazsan en yüksek fiyata sat derim..

karlkani23
06.Ocak.2008, 04:28
Eğer sözleşmeleri yakın zamanda bitmiyorsa satma derim. Bir süre sonra üzüntüleri geçiyor. O zaman yeni sözleşme imzalabilirsin.

alisefer
06.Ocak.2008, 11:01
kimseye baglı kalmıyorum..1 yıl kala eger sozleşme yenilemek istemedigini belirtiyorsa hemen satmaya çalısıyorum....giden gider...takımlar kalıcıdır ...:)::):):)

sentugo
06.Ocak.2008, 12:22
Gidenin yeri doldurulur..

Ayrıca iyi paraya gidiyorsa neden satmıyım ? :D

cengavs
06.Ocak.2008, 18:43
abimle ortak oyunumuzda nihatın aklını milan çeldi transfer listesine koydum sözleşme imzalamak istemiyordu sonra önerdim kulüplere yüksek bir bedele kimse istemedi listeden çıkardım kulübün vazgeçilmez oyuncusu yaptım statüden sonra da 5 yıllık sözleşme imzaladım umarım yardımcı olmuşumdur

enforcer
06.Ocak.2008, 20:06
peki eski performansını gösterebildi mi?

aLka
07.Ocak.2008, 10:49
arkadaslar bişey sorucam..

eskiden informationda takımın yas ortalaması yazıyordu..

şimdi yazmıyor göremedim.. nereden bakıyoruz veya kaldırdılar mı acaba?

cureshot
07.Ocak.2008, 20:12
arkadaslar bişey sorucam..

eskiden informationda takımın yas ortalaması yazıyordu..

şimdi yazmıyor göremedim.. nereden bakıyoruz veya kaldırdılar mı acaba?

Aynı paneldeki "stats" kısmından görebilirsin arkadaşım.

Universal
10.Ocak.2008, 20:00
Oyuncun iletişime geç. Onu ikna etmek için konuşma yap kalma ihtimali artabilir. Birde eğer teklif gelirse oyuncuna sakın red etme, oyuncun için 100 milyon € dan daha fazla para iste, böylece rakip takım transferden vazgeçecektir. Oyuncununda morali bozulmayacaktır.

eren968
11.Ocak.2008, 23:56
bende sözleşmesi bitmeye yaklşan oyurcuları listeliyorum takıma faydası olacak oyuncularımı sözlemesini uzatıyorum gelen teklfleri reddediyorum takımma çok az fayda olabilecek oyuncularıda kiralıyorum böylece para kazanmış oluyorum.

pappi
24.Şubat.2008, 05:35
eğer oyuncunun sözleşme bitimine aylar kalmışsa iş kötü,ama bir seneden fazla fazla varsa fiyatını yükselterek talipleri caydırabilirsin.bi süre sonra hevesi kaçıyor oyuncunun ve senin sözleşmeni kabul ediyor.bir de oynatılmadığı için morali düşen oyuncular oluyor,bunlar da yeni sözleşme imzalamaya yanaşmıyorlar.bunlardan da işe yarayan yada yarayacak olanları bir kaç maş oynatıp sözleşmeyi yapıyorum.sonra yine kenarda bekletiyorum:Dgenç futbolcularda oluyor bu genelde,yaşlı kadroyu elden çıkarana kadar sabredemiyorlar.

Centurion
24.Şubat.2008, 06:23
adamı kaptan yap kaptan...

hiç bir yere gitmez o zaman..

OMANA
24.Şubat.2008, 07:25
takımda düzenli oynayan oyuncular kaptan yapılanlar..genellikle gitmek istemez ancak takımınızın raputation puanı düşükse genelde gitmek isteyecektir...

burada aslında hemende korkmayın sözleşmenin sonu yaklaştıkça oyuncularınız sizinle sözleşme imzalamaya daha yakındırlıar ancak aldanmayın oyuncuyu elinizden kaçırma riskinizde var..en iyisi oyuncunuzun serbest kalacağı zamana kadar denemek ama hiç niyeti yoksa en azından bedava gitmemesini engelleyin..