PDA

View Full Version : Amatör Türkçe Yamalardan Bıkanlar Baksın!

ysa89
07.Ocak.2008, 18:42
Arkadaşlar 5 seneyi geçti ben FM oynuyorum(yada cm ).Her zaman sağolsunlar bazı arkadaşlar Türkçe çalışmalar hazırlıyorlar ama artık Türkçe yapmamayı tercih eder oldum.Çünki hep bilindik şeyler Türkçe yapılıyor. Olsun gene hiç yoktan iyi diyenleriniz olucak.İşte sorunda burda ben 2 hafta önce orjinal FM2009 aldım PC'yi parçalayacak konuma geldim taaki hafta başında forumdan dominasyon taktik paketini kullanana kadar.Meğer Türkçe yamada hata varmış ve ben yanlış komutlar veriyormuşum oyuncularıma.Halen daha işin içinden çıkabilmiş değilim.Oyuncu profilindeki Türkçeleştirmeler aydınlatmadan daha çok yanıltıyor beni.
En çok kafama takılanda Sigames neden Türkçe destekli oyun çıkarmıyor.Bir Fransa'dan bir İspanya'dan daha çok oynayan vardır ülkemizde ve eminim en az onlar kadarda oyun satmışlardır ülkemize.Muhakkak ki bu işle uğraşanlar olmuştur,ama pes etmeden tekrar deneyelim diyorum.İngilizce çevirisi olan bi üyemiz burdaki paylaşımlarımızdan alacağımız ortak bir kararı ingilizceye çevirsede Sigames ' e her üyemiz bir mail atsa yada başka bi çalışma emin değilim;hiç olmassa 2010'dan sonra artık şu oyunu Türkçe oynayabilsek,bunun Türkiye'deki satışları dahada çok artıracağını belirtsek Sigamese bi sonuç elde edemezmiyiz.
Herkesin ciddiye alıcağından ve bişeyler paylaşacağından eminim.Şimdiden teşekkürler...

:s7:

Omer90
07.Ocak.2008, 22:53
bende o hatalar yüzünden başka sitelerden indirmiyorum.
onun için turksportalın çalışmasını bekliyoruz.

SAİT71
07.Ocak.2008, 23:05
Ooo senin dediğin şeyi yani Türkçe neden yok oyunda desek yapımcı firmaya böyle böyle yapın bizde alırız o zaman oyunu felan kaç gün yada ay tartıştık. Hemen hemen her günün konusu bu olmuştu ama onlarda bizimkinin tersini düşünüyorlar yani ne kadar satış olursa ona göre dil desteği ve o üülkenin ligine önem verme gibi şeyler.. Yani bizim yapacağımız orjinal oyun almak. Ben alamadım. Daha hiç oynamadım oyunu. Kaçakta almadım. PAra biriktiriyorum almak için. Herkes benim gibi yapsa inşallah 2-3 seneye dilimizi oyuna sokarız... Bu çeviri eziyetindende siteyi kurtarmış oluruz...

tughes
07.Ocak.2008, 23:16
en iyi Türkçe yamayı turksportal yayınlıyor ama onlar da henüz tasm tarih vermediler

ne zaman çıkacak bilen var mı

ysa89
08.Ocak.2008, 19:54
Daha profesyonel çalışmalar yapabiliriz.Bence biz bunu hakediyoruz burada tartışılarak bi sonuca varamayız ama sigamesle bağlantıya geçebilirsek daha net sonuçlar çıkar karşımıza diye düşünüyorum...

zzzeeeggg
08.Ocak.2008, 20:42
bende farklı bir türkçe yama var, şuan % 70 oranında türkçeleşmiş. Pek zararını görmedim. Hiç yoktansa alıştığım oyuncu profilinde bitiricilik en yukarıda.

ysa89
08.Ocak.2008, 21:16
bende farklı bir türkçe yama var, şuan % 70 oranında türkçeleşmiş. Pek zararını görmedim. Hiç yoktansa alıştığım oyuncu profilinde bitiricilik en yukarıda.
PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM...

sanalkaos
09.Ocak.2008, 05:55
Şu anda biyasada %87 lik oranda bir Türkçe yama mevcut. TSİ çıkartana kadar bunu kullanıcam.Çokta memnunum.Ancak yinede TSİ yi tercih ederim.İsterse &100 olsun...

Alicanfmfan
09.Ocak.2008, 06:33
Şunu samimiyetle söylüyorum tsi'den çıkarmadan tr yama kullanmayın hep bozuk oluyor başka sitelerde benim bir oyun gümlemişti.

eren968
11.Ocak.2008, 23:52
arkadaşlar muhabtenizi güzel bir şekilde okudum ancak aklamı bırşiey takıldı tsi nin anlamı ne demek ve niye onu kötülüyorsunuz

BeeTLeJuiCe
12.Ocak.2008, 00:17
TSI=Turksportal Interactive=yani bu sitenin adı :)

Redrum
12.Ocak.2008, 00:40
Oyuncu profilinde hata olduğunu sanmıyorum. Oyun kendiliğinden alfabetik sıraya göre diziyor. Yani Bitiricilik en üste gelebilir, fakat ingilizce oyunda yine en üstten 2 alta(tam yerini bilmiyorum) gelecektir (finishing).

Gangstaa
12.Ocak.2008, 00:52
Genelde Türkçe yama kullanmam ama oyun cıktıktan 2-3 gun sonra bir sitede yayınlanan yamayı denemek için indirip kurmustum.Kurduguma bin pişman oldum taktik ekranındaki açıklamalar ve ayarların çoğu yanlış.Geri kaldırayım dedim uninstall dosyası yoktu.Oyunu komple kaldırmak zorunda kaldım.Size tavsiyem başka sitelerden yama indirmeyin.

TSI'in yaması gecikebilir ama geciktiğinede değer.

cris king
12.Ocak.2008, 02:46
Şunu samimiyetle söylüyorum tsi'den çıkarmadan tr yama kullanmayın hep bozuk oluyor başka sitelerde benim bir oyun gümlemişti.

kardeşim TSI'de bi türlü çıkmıyorki yahu manchesterla 2. sezona geçtim yavaş gittim tadını çıkarmöak için 3'e bile geçerdim yani düşünün TSI çıkana kadarda oyundan hevesimizi alıoruz arkadaşların işide zor biliorz ama yinede biraz daha hızlı olmalarını rica edirouzz

RoSeSHaH
12.Ocak.2008, 02:51
Orjinal oyun meselesi..

tubilicino
12.Ocak.2008, 07:07
bu fm 2009 fazlasıyla satılmıstır turkıyede cogu zmn korsan oynayan ben bile aldım... turkce resmi olarak yayınlanması icin sigames sayısal olarak bi kriter veriyormu _=?

steamdan satın aldım kurdum bir sezonu tamamladım fiorentinayla seri a sampıyonu oldum sıfır hile mactan once kayıt fln yapıp tekrarda yapmadım
sanki kolaylasmıs gibi gldi orjinal oyun

Gangstaa
13.Ocak.2008, 00:40
Aralın sitesinden en çok satılan oyunlara baktım. Fm 2009 1. Sırada bu sene baya sattı demekki

Deniz
13.Ocak.2008, 01:37
Aralın sitesinden en çok satılan oyunlara baktım. Fm 2009 1. Sırada bu sene baya sattı demekkiSatması normaldir.9.02 yaması,korsan oyunlarda çalışmıyor.Buda insanların güncel bir oyun oynamalarına engel oluyor.Mecbur Orjinal almak zorunda kalıyorlar.

Gangstaa
13.Ocak.2008, 01:46
Satması normaldir.9.02 yaması,korsan oyunlarda çalışmıyor.Buda insanların güncel bir oyun oynamalarına engel oluyor.Mecbur Orjinal almak zorunda kalıyorlar.
Durumu iyi olmayanlar için kötü olmuş:icon_sad:.Ama durumu olupta korsan kullananlar için çok çok güzel olmuş.Emeğe saygı olayları :p

Shredder
13.Ocak.2008, 01:53
Çeviri yapabilecek düzeye az çok sahibim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :)

Deniz
13.Ocak.2008, 02:02
Durumu iyi olmayanlar için kötü olmuş:icon_sad:.Ama durumu olupta korsan kullananlar için çok çok güzel olmuş.Emeğe saygı olayları :pDurumu kötü olanlar,o zaman oyuna sevda beslemiyecekler.Durumu iyi olupta,korsan alanlar için iyi olmuş,evet.

GeNç KaRTaL
13.Ocak.2008, 02:46
Çeviri yapabilecek düzeye az çok sahibim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :)

İlginiz varsa şuraya bir göz atabilirsiniz..

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=71311