PDA

View Full Version : Futbolcular 5 Milyar (Milyon Değil) Doları Kabul Etmiyor

Muhammet Celik
11.Ocak.2008, 19:06
Merhaba,

Oyundan sıkıldım ve fantastik bir şeyler yapmak için küçük bir takıma yıldızlar transfer yapacaktım ki resimdeki sözleşmeyi öneriyorum ve kabul etmiyorlar şimdi bana Reputation'dan falan bahsetmeyin bu parayla kulübü bile satın alınır. Düşünebiliyor musunuz? Bir futbolcu yaklaşık 5 Milyar Doları kabul etmiyor. Ben hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim.Reputation paradan bu kadar üstün mü? Çünkü oyunda %5.000.000.000 gibi üstünlük sağlamış. Bu durum hemen SI Games'e bildirilmeli.

1.Yıl : 520.000.000 $ + 500.000.000 $ (İmzalama Bedeli) = 1.020.000.000 $
2.Yıl : 520.000.000 $ + 130.000.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 650.000.000 $
3.Yıl : 650.000.000 $ + 162.500.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 812.500.000 $
4.Yıl : 812.500.000 $ + 203.125.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 1.015.625.000 $
5.Yıl : 1.015.625.000 $ + 253.906.250 $ (%25 Maaş Artışı) = 1.269.531.250 $
Toplam: 4.767.656.250 $

http://img518.imageshack.us/img518/7895/sozlemrh9.jpg

sakary Ali
11.Ocak.2008, 19:08
Sen teklifi verip mi kabul etmedi..Ama ben olsam bende gitmem..:)

Muhammet Celik
11.Ocak.2008, 19:12
Sen teklifi verip mi kabul etmedi..Ama ben olsam bende gitmem..:)

Arkadaşım tabii ki teklifi verdim zaten teklifi vermesem nasıl anlayacağım kabul etmediğiniz?

King_91
11.Ocak.2008, 19:19
reputation tabi ki çok önemli ama bu kadar olmaması lazım bence de . kimlerin para için nerelere gittiğini gördük . peki bir şey soracağım . sen bu kadar parayı nasıl yaptın ? eğer modifier falansa rep'i de artırabilirsin :D sorun çözülmüş olur .

enforcer
11.Ocak.2008, 19:20
saçmalık yani gerçekte böyle birşey olsa kabul etmeyecek oyuncu olacağını sanmam...

Addolorato
11.Ocak.2008, 19:28
En Basitinden Arap ülkelerine giden futbolcular sadece para için gidiyor.. Bence oyunun bu reputation bölümü zayıf halkası..Mesela FM09'da Morgan De Sanctis Galatasaray'da kiralık oynamasına rağmen bonservisini almak istediğinizde gelmek istemiyor..

Muhammet Celik
11.Ocak.2008, 19:31
reputation tabi ki çok önemli ama bu kadar olmaması lazım bence de . kimlerin para için nerelere gittiğini gördük . peki bir şey soracağım . sen bu kadar parayı nasıl yaptın ? eğer modifier falansa rep'i de artırabilirsin :D sorun çözülmüş olur .

Evet, modifierden yaptım. Rep'i arttırmamın nedeni gelmek istemeyen futbolcunun aklını parayla çelip takıma sokmaktı ama olmadı :(

C h A o S
11.Ocak.2008, 19:40
Bazen benim takıma gelmek istemeyen oyunculara iyi bir kontrat önerdin mi geliyordu.Bu biraz ilginç olmuş:)

GeNç KaRTaL
11.Ocak.2008, 20:31
Eğer amaç gerçekçi bir oyun ortaya çıkarmaksa mutlaka düşünülmesi gereken bir sorun..Bu paraya gitmeyecek oyuncu yoktur Dünya'da.Hele birde bu Ronaldo ise..:icon_smile:

vincent71
11.Ocak.2008, 20:31
ilginç diyorsunuz, gerçekçi değil diyorsunuz ama şöyle de bir konu var.

zaten gerçekte de ünü iyi olmayan takımların bu kadar paralar çıkarması mümkün değil..eğer sen bu parayı "doğal" :) yollardan yani başarılar kazanarak üretseydin zaten oyuncu da gelirdi..yani lafın kısası hileyle olmuyor :)

tabi arab takımlarından bahsedersenizde şu anda orda onlayan en ünlü futbolcu kim acaba? zaten hiç bir adam 30 undan önce hatta 33 ünden önce oraya transfer olmuyor farkettiyseniz..parayla olsaydı herşey şu anda c.ronaldısundan messiye kadar herkes katar da olurdu..

hadi onu da geçtim bi oyuncunun oraya gitmesi için burda aldığının en az 4-5 katı verilmesi lzm (sponsorlardan kazandıklarının da orda azalacağını düşünürsek), e katar takımları bile o kadarını veremez heralde.

son olarak gene gerçekte hiç bir takım hiç bir adama o kadar para vermez, yani fm de böyle fantaziler zor :)

cureshot
11.Ocak.2008, 21:11

zaten gerçekte de ünü iyi olmayan takımların bu kadar paralar çıkarması mümkün değil..eğer sen bu parayı "doğal" :) yollardan yani başarılar kazanarak üretseydin zaten oyuncu da gelirdi..yani lafın kısası hileyle olmuyor :)

tabi arab takımlarından bahsedersenizde şu anda orda onlayan en ünlü futbolcu kim acaba? zaten hiç bir adam 30 undan önce hatta 33 ünden önce oraya transfer olmuyor farkettiyseniz..parayla olsaydı herşey şu anda c.ronaldısundan messiye kadar herkes katar da olurdu..

hadi onu da geçtim bi oyuncunun oraya gitmesi için burda aldığının en az 4-5 katı verilmesi lzm (sponsorlardan kazandıklarının da orda azalacağını düşünürsek), e katar takımları bile o kadarını veremez heralde.

son olarak gene gerçekte hiç bir takım hiç bir adama o kadar para vermez, yani fm de böyle fantaziler zor :)

Arkadaşım bir kulüp parayı her zaman başarıyla mı kazanır? Diyelim ki arkadaşın yönettiği Stoke City'yi gerçekte Bill Gates satın aldı ve bu kadar parayı vakfetti. Olmuyor mu sanki gerçekte, oluyor. Paranın Ronaldo'yu, Messi'yi satın alamadığı da yanlış çünkü o esnada telaffuz edilen rakamlar milyon eurolarla, arkadaşımız milyar dolardan bahsediyor burada. Değil Ronaldo'yu, dünyayı satın alır o parayla.

Muhammet Celik
11.Ocak.2008, 22:19

Önümüzde Chelsea örneği var. Roman Abramoviç gelmeden önce Chelsea'nin ne gibi başarısı vardıda yıldızlar geldi? Bu parayla futbolcuyu bırak kulübü satın alınır.

Roman Abramoviç'in serveti yaklaşık 20 Milyar $ yani ben C.Ronaldo'ya hatta oyundaki bütün yıldızlara Roman Abramoviç'in servetinin %25'ini veriyorum ve kabul etmiyor.Sende bu normal diyorsun.

El Barto
11.Ocak.2008, 22:21
Yapay zeeka attan inip eşşeğe binmek istemiyor demek ki :)

Rais
11.Ocak.2008, 22:23
Yapay zeeka attan inip eşşeğe binmek istemiyor demek ki :)

tam eşek lik durum :)

mgokalparslan
11.Ocak.2008, 22:26
Arkadaşım bir kulüp parayı her zaman başarıyla mı kazanır? Diyelim ki arkadaşın yönettiği Stoke City'yi gerçekte Bill Gates satın aldı ve bu kadar parayı vakfetti. Olmuyor mu sanki gerçekte, oluyor. Paranın Ronaldo'yu, Messi'yi satın alamadığı da yanlış çünkü o esnada telaffuz edilen rakamlar milyon eurolarla, arkadaşımız milyar dolardan bahsediyor burada. Değil Ronaldo'yu, dünyayı satın alır o parayla.

bence vincent haklı çünkü eğer sadece paraya bakılsaydı gerçekten arap kulüpleri her oyuncuyu alırdı. eğer oyuncu ronaldo,messi gibiyse zaten çok iyi para alıyordur.bunlar yaklaşık yılda 10 m euro civarı para alıyor. ve ne kadar para teklif edersen et zaten çok yüksek bir para aldıkları için ayrılmıyorlar. eğer ayrılırlarsa veya ayrılmak istiyorlarsa iki nedeni vardır ya aldığı para iyi olmasına rağmen kulüp yeterince iyideğildir(arshavin) ya da kulüp çok iyi olmasına rağmen aldığı az paradır(robinho real madrid deyken yılda yaklaşık 2 m euro alıyordu.),aksi takdirde hem tanınmış kulüpte oynayıp hem de iyi para alan oyuncular normal şartlar altında tabii ki de sadece paraya gitmek istemezler. bunlar benim görüşlerim.

nannar
11.Ocak.2008, 22:29
yawww editörden data ile oynayıp bu şekilde fantazi yapmadan normal oyunu oynarsanız 20-30 sezon bile devam etseniz bu şekilde bir bütçeniz olmayacagı için oyunun yapımcıları bu ayrıntısı es geçmiş olabilirler... yani oyunun oynanışında sorun yok :) ben 26 sezon devam etmiştim 4 yıl önce CM'de... ve inanın böyle bütçelere ulaşmadım... yani bu kadar gereksiz sorularla yormayın bence insanları... bu durum 10-12 yaşındaki çocukların Fifa gibi oyunlarda oyuncuların hepsini süper güçlü yapıp tüm takımları yenmeye çalışması gibi birşey :) fantazi lazımsa en alt ligden bi rtakımı alıp dünya sıralamsında birinciliğe getirene kadar oyuna devam edin... bence o daha zevkli olur... belki 20-25 sezonu alır ama daha zevkli olacagı kesin...

Vieri
11.Ocak.2008, 22:41
isterseniz trilyon dolar ile kulübün parasını editörle veya benzeri yollarla hileyle doldurun işlemez.

Bunda mantık aramak hata, FM sizin fantezilerinize beklediğiniz cevapları vermez, Eğer gerçekte böyle birşey olsaydı FM programlamasında buna dikkat edilirdi.

Bir kulüp başkanı çok zengin ve kulübe para akıtıyorsa bunun adı SUGGAR DADDY'dir ve bu başkanın kulübe para aktarmasına kadar bir çok özelliği mevcuttur. Yada elin adamı gelip bağış yaptıysa oyun içerisinde böyle bir özellik olmadığı için işleme bile almaz. Öncesinde ünlü bir isim sansasyonel biçimde bir para getirdiyse o kulübe zaten FM'Yede bu yansır. Zengin bir başkana sahip kulübünde şöhreti 1-2 puan arttırabilir fakat genelde o kulübe özel kod yazılır ve suggar daddy eklenir. Geçen yıllara kadar Chelsea'den bu özelliği Man City almış durumda... Katar kulüpleri için özel bir kod eklenmiş mi bilmiyorum sonuçta oyunda katar ligi yok ve oradaki kulüpler oyun için deli paralar ödeyerek transferler yapmıyor ve günümüzdede 33 yaşından öncesi o liglerde oynayan bir tek Arjantin liginden transfer edilen Mauro Zarate idi.

Esas yıldızların tercihlerine gelecek olursakta, nerden geldiği belli olmayan paraya imza atmak istemiyorlar heralde :D

cureshot
11.Ocak.2008, 23:01
Ne olursa olsun, belli bir limitin üstünde para teklif edilmesi halinde her oyuncunun teklifi kabul etmesinin sağlanması gerekir oyunda bir şekilde madem olay gerçekçilikte yatıyor.

yawww editörden data ile oynayıp bu şekilde fantazi yapmadan normal oyunu oynarsanız 20-30 sezon bile devam etseniz bu şekilde bir bütçeniz olmayacagı için oyunun yapımcıları bu ayrıntısı es geçmiş olabilirler... yani oyunun oynanışında sorun yok :) ben 26 sezon devam etmiştim 4 yıl önce CM'de... ve inanın böyle bütçelere ulaşmadım... yani bu kadar gereksiz sorularla yormayın bence insanları... bu durum 10-12 yaşındaki çocukların Fifa gibi oyunlarda oyuncuların hepsini süper güçlü yapıp tüm takımları yenmeye çalışması gibi birşey :) fantazi lazımsa en alt ligden bi rtakımı alıp dünya sıralamsında birinciliğe getirene kadar oyuna devam edin... bence o daha zevkli olur... belki 20-25 sezonu alır ama daha zevkli olacagı kesin...

Olayın zevk kısmı önemli değil ki Hasan. Bu şekilde transfer zevkli olmaz zaten. Arkadaşın denemesi gerçekte kesinlikle olacak bir şeyin oyunda denenmesi. Dediğim gibi şimdi dünyanın en zengin adamı kalkıp bir kulüp satın alsa ve herhangi bir oyuncuya böyle bir para teklif etse kabul edilmemesi mantıksız olur. Şimdi böyle bir şeyin gerçekte olması ve oyuna yansıtılmaması zaten yanlış olur (Man City, Chelsea örneği gibi). Ama oyunun, hileyle de olsa, bu kadar parayı bir oyuncunun idrak etmemesini sağlayamaması ya da sağlamaması kim ne derse desin bana göre yanlış.

vincent71
12.Ocak.2008, 03:07

iyi de hocam ben de onu diyorum işte..yani bi klüp (yada sahibi) çok zengin olsa bile o parayı vermez bi futbolcuya.gerçek de olmaz böyle birşey..anca amerika da enflasyon tırmanıp dolar değerini yitirirse o zaman :)

ayrıca büyük iş adamları genel de 1. ligdeki en azından biraz taraftarı ve potansiyeli olan takımları alıyor hatırladığım kadarıyla..çünkü her ne kadar onlar için para eğlence olsada, sonunda her konuya iş olarak yaklaşırlar ve klüp üstünden de biraz para kazanmak isterler.bu yüzden nispeten biraz da olsa ünlü klüpler tercih edilir sanıyorum.

her zaman parayla saadet olmaz arkadaşlar :)

Redrum
12.Ocak.2008, 03:41
iyi de hocam ben de onu diyorum işte..yani bi klüp (yada sahibi) çok zengin olsa bile o parayı vermez bi futbolcuya.gerçek de olmaz böyle birşey..anca amerika da enflasyon tırmanıp dolar değerini yitirirse o zaman :)

ayrıca büyük iş adamları genel de 1. ligdeki en azından biraz taraftarı ve potansiyeli olan takımları alıyor hatırladığım kadarıyla..çünkü her ne kadar onlar için para eğlence olsada, sonunda her konuya iş olarak yaklaşırlar ve klüp üstünden de biraz para kazanmak isterler.bu yüzden nispeten biraz da olsa ünlü klüpler tercih edilir sanıyorum.

her zaman parayla saadet olmaz arkadaşlar :)
Arkadaşım milyar doları geçelim fakat yıllık bir 50 milyon dolara kimse hayır demez. Bunun maç başı primi falan da var. Böyle bir maaşı kimse veremez mi, o tartışılır fakat en azından oyuna bu yansıtılmalı.

Muhammet Celik
12.Ocak.2008, 03:51
Arkadaşlar Chelsea ünlü futbolcuları nasıl getirdi? Altyapıdan futbolcu çıkartarak mı? ya da 5 MN $lık futbolcularla mı şampiyon oldu?

En basit örneği Fenerbahçemiz var. Fenerbahçe'nin oyunda Rep puanı 7850, Galatasaray'ın 7750. Yani Fenerbahçe, Galatasaray'ın yerine UEFA kupasıını mı aldı? veya bir çeyrek finalde mi GS'yi geçti?

vincent71
12.Ocak.2008, 04:47
iyide dostum chelsea hiç bir zaman bilinmedik bir takım değildi ki, zola zamanlarını hatırlayın gene dişli, şampiyonlar liginde oynayan bir takımdı..öyle bir takıma biraz para pompalayınca oyuncuların gelmesi normal, ki ligde nispeten başarılı olmadan önce taıma gelen en ünlü adam lampard flndı sanırım.. man.city e bakın getirebildiği en ünlü futbolcu robinho ki o da gitmek olsunda neresi olsun tarzı bi yaklaşım içindeydi, real in istediği parayı da bir orası verdi.

gene asıl söylemek istediğimi bu konuyla bağlı olarak tekrar ediyorum..her klüp ne kadar zengin olursa olsun belli bir yere kadar futbolculara para verir. futbolcularda anca çok yüksek belli bir noktadan sonra nispeten duyulmamış bir klübe (stoke gibi) gitmeyi kabul eder yoksa olmaz (ki gneelde olmaz)..bakın chelsea de robinho yu istiyordu fakat para olmasına rağmen real in istediği noktaya çıkmadı.

bence bu konunun oyuna aktarılması gibi birşey de söz konusu değil..çünkü normal yollarla bir klübün bir oyuncuya yıllık 500 milyon dolar verebilmesi imkansızdır, onu geçtim 30-40 milyon a bile ulaşması bilmiyorum ne kadar mümkündür.o yüzden FM yapımcılarının "ya bi oyuncuya 500(hatta 100 olsun) milyon dolar verince gelmiyo bu konuda bişi yapmak lazım" diye düşünmesine de pek de gerek yok bence :)

ek olarak çok bağlantılı olmasa da şöyle açıklamaya çalışayım :) mesela Halflife gibi bir fps oynuyorsun ve oyunun ilk bölümlerinde cebren ve hileyle :) aslında o level de mümkün olmayan bi silahı fln alıp kullanıyorsun ve beklenmedik bir arıza oluyor oyunda yada oynanışta..bu konuda oyun yapımcıları suçlanamaz.fm de de orda olmaması gerekn birşeyi yaptığın da yapımcıları suçlayamacağın gibi.

Muhammet Celik
12.Ocak.2008, 21:17
iyide dostum chelsea hiç bir zaman bilinmedik bir takım değildi ki, zola zamanlarını hatırlayın gene dişli, şampiyonlar liginde oynayan bir takımdı..öyle bir takıma biraz para pompalayınca oyuncuların gelmesi normal, ki ligde nispeten başarılı olmadan önce taıma gelen en ünlü adam lampard flndı sanırım.. man.city e bakın getirebildiği en ünlü futbolcu robinho ki o da gitmek olsunda neresi olsun tarzı bi yaklaşım içindeydi, real in istediği parayı da bir orası verdi.

gene asıl söylemek istediğimi bu konuyla bağlı olarak tekrar ediyorum..her klüp ne kadar zengin olursa olsun belli bir yere kadar futbolculara para verir. futbolcularda anca çok yüksek belli bir noktadan sonra nispeten duyulmamış bir klübe (stoke gibi) gitmeyi kabul eder yoksa olmaz (ki gneelde olmaz)..bakın chelsea de robinho yu istiyordu fakat para olmasına rağmen real in istediği noktaya çıkmadı.

bence bu konunun oyuna aktarılması gibi birşey de söz konusu değil..çünkü normal yollarla bir klübün bir oyuncuya yıllık 500 milyon dolar verebilmesi imkansızdır, onu geçtim 30-40 milyon a bile ulaşması bilmiyorum ne kadar mümkündür.o yüzden FM yapımcılarının "ya bi oyuncuya 500(hatta 100 olsun) milyon dolar verince gelmiyo bu konuda bişi yapmak lazım" diye düşünmesine de pek de gerek yok bence :)

ek olarak çok bağlantılı olmasa da şöyle açıklamaya çalışayım :) mesela Halflife gibi bir fps oynuyorsun ve oyunun ilk bölümlerinde cebren ve hileyle :) aslında o level de mümkün olmayan bi silahı fln alıp kullanıyorsun ve beklenmedik bir arıza oluyor oyunda yada oynanışta..bu konuda oyun yapımcıları suçlanamaz.fm de de orda olmaması gerekn birşeyi yaptığın da yapımcıları suçlayamacağın gibi.

Agüero'nun Chelsea ile adı anılıyor. Bunun üzerine Agüero, "Chelsea'ya niye gideyim ki daha mazisi yok" diyor. Bu söz Chelsea takımı hakkında bütün bilgileri veriyor.

Melekovic
12.Ocak.2008, 21:29
1 Nisan şakası sanmıştır oyuncu :D:D:D

Bazı oyunlarda yaparlar bunu.Belli değerlerin üzerine çıkmamak için oyun içine bir limit koyarlar.Her şey iyi gitse kaynaklar oluk oluk aksa maksimum bu kadar olur ,bir futbolcuya verilebilecek maksimum değer şu kadardır gerisi fantazi olur tarzında.

Hatta bazı oyunlarda bu tür para hesabı ile oynayınca cheated yazısı çıkardı.Oyun normaline uygun işlemezdi.Senin bulabilecegin maksimum para bu bunu nerden buldun durumları.

Yani senin oyunda da takımın neyse odur.Kullandığın takımda da oyun kafasındaki uygun bütçe ile hareket eder.Dünyaları versen bu değişmez.

Güzel bir araştırma olmuş ama yapımcı firmayı uyaracak bir durum göremiyorum.Hatta nispeten engelledikleri için tebrik bile etmek lazım bo konuda.Diğer konularda ise kafamda bir sürü soru işareti hala var.

Muhammet Celik
13.Ocak.2008, 00:31
Bariz oyun hatası yaşlı futbolcularda denedim ve sonuç yine aynı hatta bizim Alex bile gelmedi zaten Alex gelmiyor ise hiçbir futbolcu gelmez.Oyuna göre para hiç bir şey...

Teklif ettiğim futbolcular;

Walter Samuel (İnter)
Alex (Fenerbahçe)
Nesta (Milan)
Totti (Roma)
Drogba (Chelsea)
Carvolha (Chelsea)

Bordo61Mavi
13.Ocak.2008, 08:22
Bi kere bukadar para teklif edilmez kimseye :) Oyunun yaptigi sacmaliksa senin teklif ettigin parada sacmalik :)

Oyundaki oyuncularin boyle tepki vermesi normal ;)

OMANA
13.Ocak.2008, 19:00
Merhaba,

Oyundan sıkıldım ve fantastik bir şeyler yapmak için küçük bir takıma yıldızlar transfer yapacaktım ki resimdeki sözleşmeyi öneriyorum ve kabul etmiyorlar şimdi bana Reputation'dan falan bahsetmeyin bu parayla kulübü bile satın alınır. Düşünebiliyor musunuz? Bir futbolcu yaklaşık 5 Milyar Doları kabul etmiyor. Ben hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim.Reputation paradan bu kadar üstün mü? Çünkü oyunda %5.000.000.000 gibi üstünlük sağlamış. Bu durum hemen SI Games'e bildirilmeli.

1.Yıl : 520.000.000 $ + 500.000.000 $ (İmzalama Bedeli) = 1.020.000.000 $
2.Yıl : 520.000.000 $ + 130.000.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 650.000.000 $
3.Yıl : 650.000.000 $ + 162.500.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 812.500.000 $
4.Yıl : 812.500.000 $ + 203.125.000 $ (%25 Maaş Artışı) = 1.015.625.000 $
5.Yıl : 1.015.625.000 $ + 253.906.250 $ (%25 Maaş Artışı) = 1.269.531.250 $
Toplam: 4.767.656.250 $

http://img518.imageshack.us/img518/7895/sozlemrh9.jpg

önce hile yapıp sonra ağlamanı anlamıyorum..

sanki pek matah bişey yapmış gibi oyunu suçlaman haksızlık..

5 milyar dolar futbolcuya teklif etmiş de gelmemiş...

iyi de olmuş...

FM nin hilekarların oyunu olmadığını anlaman için sana örnek olmuştur...

herne kadar tedbir alınırsa alınsın muhakkak bu bir bilgisayar oyunu ve bu tedbirler belli bir noktaya kadar sonuç verebilir eğer siz illakide oyunda hile yapmak istiyorsanız bunu muhakkak yaparsınız..

yani tedbirler bir yere kadar sonuç verir gerisi ise sizin kişiliğinize kalmış...

bir de garip olan arkadaşın bu durumu SİGAYA bildirilmesini istemesi..

ne yapacak şimdi ömer veya mustafa ..

bizim bir eleman hile ile trilyonları takımına yüklemiş ama eyvah cristianoyu getiremiyor mu diyecek...deyipte cümle alemi kendinemi güldürecek...

ben FM de yıllardır hep küçük takımlarla oynarım bilseler aslında o zor yolları kat etmenin o basamakları ağır ağır çıkmanın ne kadar zevkli olduğunu kendi istesede cristianoyu almazlar zaten...

Melekovic
13.Ocak.2008, 19:10
Bariz oyun hatası yaşlı futbolcularda denedim ve sonuç yine aynı hatta bizim Alex bile gelmedi zaten Alex gelmiyor ise hiçbir futbolcu gelmez.Oyuna göre para hiç bir şey...

Teklif ettiğim futbolcular;

Walter Samuel (İnter)
Alex (Fenerbahçe)
Nesta (Milan)
Totti (Roma)
Drogba (Chelsea)
Carvolha (Chelsea)

Konuyu anlamayıp hala bir yerde takılı kalmışsın abisi. Oyun normal çerçeveler içinde düşündüğünden ve yazılım ona göre yapıldığından istersen paranı 999 milyar dolar yap oyuncuya da 500 milyar dolar ver yine gelmez.

Bu oyun hatası değil oyunun alkışlanacak yeridir.Hata diye nitelendirilip bir de üzerine bildirilmesi o kişiyi komik bir duruma düşürebilir.

Neticede Stoke Stoke'dur.Eğer ileride senin menejerliğinle iyi bir yere gelirse takımının şöhreti artar.Yıldızlarda burda kendimizi gösterebiliriz burası bizim için bir vitrin diyerek yavaş yavaş gelmeye başlarlar.

5 milyar dolar futbolcuya teklif etmemiş de gelmemiş...

iyi de olmuş...

bir de yaptığınız hileleri burada önemli şeylermiş gibi yazıp konu açmanın da doğru olmadığını düşünüyorum...

Duygularımıza tercüman oldun.

vincent71
13.Ocak.2008, 19:57
neyse bu konu değil de aklıma birşey geldi,

eğer amacın sadece yıldız oyunculardan kurulu efsane bir takım kurmaksa (kurmaktan çok direk sahip olmaksa daha doğrusu) sen gene o kullandığın yöntemle, editörle fln sanırım onları istediğin takımda topla öyle takıl.yanlış anlama sen fantazi yapayim dedin diye fikir vereyim dedim.

Muhammet Celik
13.Ocak.2008, 20:49

5 milyar dolar futbolcuya teklif etmiş de gelmemiş...

iyi de olmuş...

herne kadar tedbir alınırsa alınsın muhakkak bu bir bilgisayar oyunu ve bu tedbirler belli bir noktaya kadar sonuç verebilir eğer siz illakide oyunda hile yapmak istiyorsanız bunu muhakkak yaparsınız..

yani tedbirler bir yere kadar sonuç verir gerisi ise sizin kişiliğinize kalmış...

bir de garip olan arkadaşın bu durumu SİGAYA bildirilmesini istemesi..

ne yapacak şimdi ömer veya mustafa ..

bizim bir eleman hile ile trilyonları takımına yüklemiş ama eyvah cristianoyu getiremiyor mu diyecek...deyipte cümle alemi kendinemi güldürecek...

ben FM de yıllardır hep küçük takımlarla oynarım bilseler aslında o zor yolları kat etmenin o basamakları ağır ağır çıkmanın ne kadar zevkli olduğunu kendi istesede cristianoyu almazlar zaten...

Arkadaşım “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” diye bir söz var biliyor musun? Ki bunu yazdığına göre bilmiyorsun. Benim hileli oynadığımı da nerden çıkarttın ben fantezi için böyle bir şey yaptım. Fantezi’nin anlamını biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın.

Ben diyorum ki Rep puanı paradan bu kadar üstün olmamalı. Örneğin ben küçük takımla kariyer açtım ve PA’sı yüksek oyuncuları toplamaya başladım ve oyuncuların CA’sı yükselince satmaya başladım. Bununun sonucunda ben para kazanıyorum değil mi peki ben bu parayı bir yıldız getirmek için kullanamıyorsam ben niye genç futbolcu bulup satıyorum?

Bu arada o SİGAYA değil Sİ GAMES.

Konuyu anlamayıp hala bir yerde takılı kalmışsın abisi. Oyun normal çerçeveler içinde düşündüğünden ve yazılım ona göre yapıldığından istersen paranı 999 milyar dolar yap oyuncuya da 500 milyar dolar ver yine gelmez.

Bu oyun hatası değil oyunun alkışlanacak yeridir.Hata diye nitelendirilip bir de üzerine bildirilmesi o kişiyi komik bir duruma düşürebilir.

Neticede Stoke Stoke'dur.Eğer ileride senin menejerliğinle iyi bir yere gelirse takımının şöhreti artar.Yıldızlarda burda kendimizi gösterebiliriz burası bizim için bir vitrin diyerek yavaş yavaş gelmeye başlarlar.

Duygularımıza tercüman oldun.

Bir yere takılmadım. Sadece Rep puanın paradan bu kadar üstün olamayacağını söylüyorum. Stoke’nin Rep puanını arttırınca yine futbolcular gelmez ise eyvallah derim ama geliyorsa sorun var demektir…

OMANA
14.Ocak.2008, 00:12
Arkadaşım “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır” diye bir söz var biliyor musun? Ki bunu yazdığına göre bilmiyorsun. Benim hileli oynadığımı da nerden çıkarttın ben fantezi için böyle bir şey yaptım. Fantezi’nin anlamını biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın.

Ben diyorum ki Rep puanı paradan bu kadar üstün olmamalı. Örneğin ben küçük takımla kariyer açtım ve PA’sı yüksek oyuncuları toplamaya başladım ve oyuncuların CA’sı yükselince satmaya başladım. Bununun sonucunda ben para kazanıyorum değil mi peki ben bu parayı bir yıldız getirmek için kullanamıyorsam ben niye genç futbolcu bulup satıyorum?

Bu arada o SİGAYA değil Sİ GAMES.

Bir yere takılmadım. Sadece Rep puanın paradan bu kadar üstün olamayacağını söylüyorum. Stoke’nin Rep puanını arttırınca yine futbolcular gelmez ise eyvallah derim ama geliyorsa sorun var demektir…

sakin ol 1, efendi ol 2..

sana yazan ben 30 yaşındayım hamdi 31 yaşında...lafına sözünü istediğin gibi özgürce söyle eleştirilerini yap taleplerini yap ama uslubuna dikkat et...

7 sene anadolu lisesinde 5 sene ünversitede neredeyse senin yaşın kadar ingiizce eğitim aldım ben sı mi segamı her ne ise anlarsın sen onu...

baldırı çıplak stoke 5 milyar dolar cristiano ronaldoya teklif edecek ve bunun adı hile olmayacak..

su satarak mı yapmış o serveti..

ha...

deneme amaçlı mı yaptın...

tamam dene...

istediğin deneyi yap...

ama stoke city gibi bir takım katrilyonları versede FM de ronaldoyu alamaz...almamalı...

neden biliyormusun ..

çünkü oyunun tek verisi para olsaydı o zaman hemencecik senin yaptığın hile ile insanlar FM oynamaya kalkardı..

sonuçta oyun gerçekciliğini kaybeder ve çok çabuk sıkılınan bir oyun haline gelirdi..

FM nin raputation uygulamasının bir sebebide bu..

şimdi aklına yatarmı bilmiyorum..

Deniz
14.Ocak.2008, 00:19
@Muhammet Celik

İnce ayrıntılarda durma kardeşim,SI'nin adını yanlış okudu diye olay ettin.

juanov
14.Ocak.2008, 01:52
konuyu açan arkadaşın editör kullanması yada kendi deyimiyle fantezi yapması beni ilgilendirmez.ama böyle dünyanın parasını teklif edince oyuncunun gelmemesi saçmalık.ben bu söylediğim şeyle hile kullanmadan karşılaşıyorum o yüzden arkadaşı suçlamak yanlış bu arada ufak şeylere takılmaya gerek de yok Sİ yada SİGAYA yazmak kimseye birşey kaybettirmez burası forum sonuçta edebiyat dersinde deiliz

cureshot
14.Ocak.2008, 01:56
Herkesin fikrine saygım sonsuz, yaşına da ama bir insan 80 TL verip orjinal oyun alıyorsa, o adama oyunun nasıl oynanacağını yapımcı söyleyemez; hele hele bir kullanıcı hiç söyleyemez. İsteyen hileli oynar, isteyen hilesiz. Kimse kusura bakmasın ama o kadar da uzun boylu değil!

davidvilla
14.Ocak.2008, 02:35
tek bir soru ve hersey net: eski oyunda Roberto Carlosu dunyaları versenizde kontratla alabilir miydiniz fenerbahceye ?

ben yeni oyunda galatasarayla 2012deyim Bayern munihle 7m euro ya anlaştım Hamit altıntop için ama 29 yasında olan oyuncumuz benimle ilgilenmedi.Mehmet ekici bayern munihle bir sezon month to month kontratla kaldı yani hiç para almadan.Bir sene bayern kontrat onerdi ekici kabul etmedi.Bir sene bedavaya oynayan bu arkadas benimle ilgilenmedi bu sure zarfı içerisinde kendisini yuz kere ovmeme ragmen.
Not:2011 uefa finalistiyim.

xuq
14.Ocak.2008, 03:12
Not:2011 uefa finalistiyim.[/QUOTE]

benim anlamadığım bir olay var.
Atletico Madrid'le 2014 yılındayım
son 2 sezondur uefa finali oynuyorum ama hala tanınmışlık ülkesel
oyuncu transferlerindede bir çok oyuncu gelmek istemiyor.

BENDEN öncede uefa finali alınmış eski antrenör tarafından.

OLDU OLACAK YÖRESEL YAZSAYDI.

Nocna Mora
14.Ocak.2008, 03:17
Arkadaş demiş ki sıkıldığımdan dolayı böyle bir şey yaptım bende sıkıldığım zaman hileli bir kariyer açıyorum oynuyorum kafama göre bunu eleştiremezsiniz.. Kendi tercihidir saygı duyulmalı

OMANA
14.Ocak.2008, 16:06
sanırım konuyu yanlış anlayan arkadaşlarım olmuş...

kimsenin oynama tarzına bir diyeceğim yok...benide ilgilendirmiyor..

istediği hileyi yapsın oynasın öyle mutlu oluyorsa eğer...

ancak...

hileli oyun kurup oyun buna cevap vermeyince bunu bir oyun kusuru gibi göstermek ve SI ye bu durumun bildirilmesini istemek hiçte mantıklı değil...

daha öncede yazdım...

ben stoke ile cristiano ronaldoya 5 MİLYAR dolar teklif ettim niye bana gelmiyorlar....

bundan yakınamazsın ...bu bir oyun kusuru hatası değil tam aksine oyundaki dengeleri sağlamak için konulmuş çok yerinde bir kural...

üstelik bir oyuna para verip almakta o kuralları değiştireceğiniz anlamına gelmez..

ister 80 ne ister 1 milyara al kardeşim orjinal oyunu her oyunun bir kuralı ve geliştirme stratejisi vardır..

FM de belli bir emek sarfetmeden takımınızla belli başarıları kazanmadan sadece para hileleri ile canınızın istediği oyuncuyu transfer edemiyorsunuz...

bu bir oyun hatası değil aksine var olan ve var olmayada devam edecek çok önemli bir kural...

sözün özü şu: ister deneme amaçlı ister canınınz istediği için FM de hile yapın takdir sizin...

ama hiçte oyun için kusur oluşturmayan tam aksine var olması oyun açısından hayati öneme sahip kurallar bir hata değildir...

stratejistler tarafından konulmuş çok yerinde uygulamalardır...

Nocna Mora
14.Ocak.2008, 17:23
yavbu hılemı 6-7 sezon butun kupaları al ondan sonra fınans tavan yapsın o kadar para teklıf et gelmezse bu bır oyun hatasıdır

vincent71
14.Ocak.2008, 20:51
walla şahsen bana hile ne diye sorsalar, oyun dışı, oyunda olmayan yöntemlerle ve uygulandığı anda oyuncuya avantaj sağlayan çok güzel hareketler bunlar derdim :) ama tabi hile/modifiye yaptı diye laf diyecek halimiz yok. fakat bunu yapıp da oyunda beklenen olmadı diyede bunu yapımcılara bağlamamak lazım.

hee bu arada 6-7 sezonda bile o kadar para yapmak imkansız olsa gerek.

Muhammet Celik
14.Ocak.2008, 21:08
sakin ol 1, efendi ol 2..

sana yazan ben 30 yaşındayım hamdi 31 yaşında...lafına sözünü istediğin gibi özgürce söyle eleştirilerini yap taleplerini yap ama uslubuna dikkat et...

7 sene anadolu lisesinde 5 sene ünversitede neredeyse senin yaşın kadar ingiizce eğitim aldım ben sı mi segamı her ne ise anlarsın sen onu...

baldırı çıplak stoke 5 milyar dolar cristiano ronaldoya teklif edecek ve bunun adı hile olmayacak..

su satarak mı yapmış o serveti..

ha...

deneme amaçlı mı yaptın...

tamam dene...

istediğin deneyi yap...

ama stoke city gibi bir takım katrilyonları versede FM de ronaldoyu alamaz...almamalı...

neden biliyormusun ..

çünkü oyunun tek verisi para olsaydı o zaman hemencecik senin yaptığın hile ile insanlar FM oynamaya kalkardı..

sonuçta oyun gerçekciliğini kaybeder ve çok çabuk sıkılınan bir oyun haline gelirdi..

FM nin raputation uygulamasının bir sebebide bu..

şimdi aklına yatarmı bilmiyorum..

Siz bana sevgili davranacaksınız ki ben size saygılı olurum ayrıca o mesajımda bir saygısızlık bulun ben sizden özür dilerim.

Benim yaşım kadar İngilizce öğrenebilirsiniz ve kaç sene ne okuduğunuz ne yaptığınız beni hiçte ilgilendirmez. Niye yazma gereği duydunuz anlamadım? Siz düzgün bir şekilde anlatırsanız ben çok güzel anlarım. Ben orda Sigara'dan falan bahsediyorsunuz zannettim. Yazımda da hatanızı belirttim ama siz ne alaka ise kaç yıl ne okuduğunuzdan ne yaptığınıza kadar anlattınız.

Ben, "rep puanı neden var mı?" diye soru sordum da benim haberim yok? Ben diyorum ki rep puanı paradan bu kadar üstün olmamalı. Siz C.Ronaldo Stoke'ye gitmemeli diyorsunuz. Orda C.Ronaldo sadece bir örnek.

Vallah abi birbirimizi kıracağız. Birbirimizi kıracağımıza konu kitlensin de kırmayalım. Yetkili arkadaşlardan rica ediyorum.

OMANA
14.Ocak.2008, 21:37
ne demek fantazinin anlamını biliyormusun...yok yer yiğidin yoğurt yiyişi var böyle bir söz var anlamını bilmediğin belli....sı game yazacağımıza SI GA kısaca yazmışız artist artist düzeltmeler...

niye yazdım ingilizce eğitimimi şundan yazı yazarken herzaman yazım hatası olabilir kardeşim şunu anla senin bildiğin ben unuttum..bana burada böyle kahramanlıklar yapma yazı düzeltmeler bilmem ne...

bal gibide hile yapmışın bunun fanztazisi mantazisimi olur...

5 milyar dolar bir oyuncuya teklif etrnmişsin bu parayı olağan yollarla elde etmedin bunun adı hile fantazilerini hile ile yapıyorsan bilmem ....
FM de bir takım bir oyuncuya 5 milyar dolar sözleşme teklif edemez...

eğer ediyorsa bu hiledir..çünkü normal şartlarda hiçbir klübün bütcesi bunu kaldıramaz...

bak yine diyorum...

ben senin FM yi nasıl oynadığınla ilgilenmiyorum istediğin bütceyi kurarsın istedim rakamla oyuncu alırsın...

ama bunu oyunun bir kusuru gibi göremezsin gösteremezsin...

önce sen dürüstce oyun oynayacaksın sonra oyun yapımcılarını eleştireceksin...bu kadar basit..

bu saçmasapan konuya dahil olduğumada pişmanım zaten...

çoluk couk hile yapmış bizde güya bu tarz oyun oynamanın doğru olmadığını anlatmak istedik...

ama geldiğimiz nokta şu ki hiç bişey anlatamadığımız gibi...

birde laf yiyoruz...

joelrifkin
15.Ocak.2008, 00:43
Omana kardeş 1.si adam oyunu istediği gibi oynar seni hiç ilgilendirmez. Hala hileli oynuyorsun diyosun. 2. si adam fantezinin kralını yapmış fantezi değil diyorsun
Çok para veriyorsun diye adam illa sana gelcek değil. Başka hedefleri olabilir senin takımını beğenmeyebilir. En basit örnek Man. Cİty. Adamlar daha transfer yapamadı ama en zengin kulup şu anda. Gerci 5milyar dolara gelmicek adamın da alnını karışlarlar ya nese. Sonuçta bu oyun hatası değil

vincent71
15.Ocak.2008, 06:35
konu gerçi çok uzadı da bağlantılı bir haber gördüm paylaşmak istedim,

tabi transfer işlerine akıl ermez ama bu haber biraz bizi detekliyor,

http://www.ajansspor.com/futbol/italya/h/20090114/kaka_100_milyona_ne_dedi.html

ogcj_me
15.Ocak.2008, 07:09
Arkadasim sen teklifi yanlis kisiye yapmissin .
Sen Man U sahibi Malcolm glazerden isteseydin 5 milyar dolara birakirdi klubu (hemde stadiyla , personeliyle) ronaldoda belese gelirdi ;)
Ronaldo napsin .. o kadar sifiri sayamamistir gariban
Ya beyler bence cok bos bi tartisma donuyor :)

prceXtu
16.Ocak.2008, 05:43
Düşük takımlara yıldız oyuncu alamamak çok doğru bence. Ama Milan'a Benzema'yı en yüksek bütçe karşılığında getirememekte abartı diye düşünüyorum

Muhammet Celik
16.Ocak.2008, 06:13
ne demek fantazinin anlamını biliyormusun...yok yer yiğidin yoğurt yiyişi var böyle bir söz var anlamını bilmediğin belli....sı game yazacağımıza SI GA kısaca yazmışız artist artist düzeltmeler...

niye yazdım ingilizce eğitimimi şundan yazı yazarken herzaman yazım hatası olabilir kardeşim şunu anla senin bildiğin ben unuttum..bana burada böyle kahramanlıklar yapma yazı düzeltmeler bilmem ne...

bal gibide hile yapmışın bunun fanztazisi mantazisimi olur...

5 milyar dolar bir oyuncuya teklif etrnmişsin bu parayı olağan yollarla elde etmedin bunun adı hile fantazilerini hile ile yapıyorsan bilmem ....
FM de bir takım bir oyuncuya 5 milyar dolar sözleşme teklif edemez...

eğer ediyorsa bu hiledir..çünkü normal şartlarda hiçbir klübün bütcesi bunu kaldıramaz...

bak yine diyorum...

ben senin FM yi nasıl oynadığınla ilgilenmiyorum istediğin bütceyi kurarsın istedim rakamla oyuncu alırsın...

ama bunu oyunun bir kusuru gibi göremezsin gösteremezsin...

önce sen dürüstce oyun oynayacaksın sonra oyun yapımcılarını eleştireceksin...bu kadar basit..

bu saçmasapan konuya dahil olduğumada pişmanım zaten...

çoluk couk hile yapmış bizde güya bu tarz oyun oynamanın doğru olmadığını anlatmak istedik...

ama geldiğimiz nokta şu ki hiç bişey anlatamadığımız gibi...

birde laf yiyoruz...

Çoluk çocuk mu? O kadar sene okumuzsunuz ama en önemli şeyi size öğretmemişler yani saygıyı.

Bana çoluk çocuk diyen bir kişiyle artık muhatap bile olamam.

juanov
16.Ocak.2008, 07:00
beyler burada birine çoluk çocuk demek saçma olur sonuçta herkes bu oyunu oynuyor ve kimin iyi kimin kötü olduğu bilinemez.isteyen hile yapar yada yapmaz.böyle ufak bir konu için bu kadar tartışmak anlamsız.biz bu konuyu hep tartışıyoruz tek fark burda 5 milyar dolar lafı geçiyor.bence herşey bırakılıp konu tartışılmalı

OMANA
16.Ocak.2008, 18:38
Çoluk çocuk mu? O kadar sene okumuzsunuz ama en önemli şeyi size öğretmemişler yani saygıyı.

Bana çoluk çocuk diyen bir kişiyle artık muhatap bile olamam.

bir anlık sinir ile yazdığım bu ifadenin yakışıksız olduğunu kabul ediyor sizden özür diliyorum..

mpaker66
17.Ocak.2008, 20:03
yavbu hılemı 6-7 sezon butun kupaları al ondan sonra fınans tavan yapsın o kadar para teklıf et gelmezse bu bır oyun hatasıdır

Çok doğruu

sanalkaos
17.Ocak.2008, 23:29
Şöyle konular neden kilitlenmez ki anlamadım!!!

Sen git Kastamonuspor'a , Cristiano Ronaldoyu almaya çalış. 5 ML $ para ver. Gelmeyincede bu oyun bozuk de.Asıl senin fantazi anlayışın bozuk...

Knightmare
18.Ocak.2008, 01:55
bana 5bin $'lık kontrat teklif et bak nasıl kabul ediyorum :D 10 yıl 15 yıl farketmez :D

Comrade Alberto
18.Ocak.2008, 05:52
valla bence saçmalık. arkadaş 5 milyar dolar ne demek? bill gates'in serveti bile 2007 forbes'a göre 60 küsür milyar dolar. sırf imza basma parası bile yarım milyar dolar. gider atarsın imzayı. ben gitçem hacı dersin sezon ortasında. 750 milyon doları cebe indirir istediğin takıma gidersin.

bence kabul etmeliydi.

ancak şöyle bir şey var. oyun yapımcıları bu kadar uç, atipik olayları mı düşünecekler oyunu kodlarken?

"lan bi takımın rep'i sıfır olsa ama on yüz bin milyon sterlini olsa etrafa saçsa herkesi alır mı? bence alır agam" diye bunu mu tartışacak adamlar.

bu bir oyun değil sadece. bir simülasyon. yani gerçeğe ne kadar yakın olursa o kadar iyi. gerçekte bu kadar paraya sahip olan kulüp zaten tanınmış olur.

achillesgg
18.Ocak.2008, 06:04
ben man.city ıle oynuyorum sağ tarafa bir dunya yıldızı alayım dedım ama rıbery-silva-jesus navas-agüero gelmediler kontratları cok iyiydi ama oraya gitmenın bır hata oldugunu veya karıyerınde yanlıs bır secım olacagı veya klube gonulden baglı oldugunu soyleyerek bu transferler olmadı sımdı ıse sağ kanatta wright-philips var :(

deniz.91
18.Ocak.2008, 07:25
Arkadaşlar sonuçta bu bir oyun ya bu kadar büyük beklentilerede karşılık verecek kadar gelişmiş değil henüz oyunda böyle bir durum olamayacağı için oyunda böyle bir durumda beklentileri karşılayamıyor.Gerçekte Stoke o bütçeyi bulsunda ronaldoya teklif yapsın bakalım.

MSTH
18.Ocak.2008, 13:46
oyuncunun loyalty si ile de alakalıdır gerçi para uçuk oyuncu da madride gitmek için sorun cıkaran ronaldo

mpaker66
18.Ocak.2008, 19:59
Tamam arkadaşlar şimdi Kaka Manc. City'e giderse konuşuruz.

MortingeN
19.Ocak.2008, 01:54
Oyunlara göre değişiyor hersene bu para itibar dengesini düzeltiyolar mesela ben İngiltere 3.Ligine Henryi getirdiğimi hatırlıyorm ama CM idi.

metaLwrath
22.Ocak.2008, 02:06
@Muhammet Celik

İnce ayrıntılarda durma kardeşim,SI'nin adını yanlış okudu diye olay ettin.

Arkadaş fantezi olsun diye bişeyler yapmak istemiş.Eğer oyununu da böyle oynuyorsa o zaman kızmalısınız..

Yargısız infaz yaptığınızı düşünüyorum

Ama kendisinden büyüklerle nasıl konuşacağını öğrenmesi gerekiyor arkadaşın :)

Fm'yi de takdir ettim bu durumu görünce :P

perpetua
23.Ocak.2008, 00:11
Eger para fazla ilse, rep de yuksek olur..

Eger editor kullanarak paranizi yukseltirseniz, rep olarak da yukselmeniz gerekir..

Chelsea ornegi verilmis yukarida..

Chelsea'nin Abramovich tarafindan alinmasi ve kulubun bir cok dunya capinda oyuncu almasi icin para verecegi bile kulubun taninirligini etkileyen bir durum. Oyuncularin takima gelmeyi istemesini etkileyen bir durum.

Finansal durumu iyi olan Fenerbahce'nin de oyunda reputation olarak en tepede olmasinin nedeni finansal olarak refahta olmasi.

Yine Chelsea'nin, Ingiltere'nin en basarili kulubu Liverpool'un ustunde olmasi da finansal nedenler.

Birisini yukseltirken, digerini yukseltmezseniz tabii beklediginiz durum da gelismez.

rza35
23.Ocak.2008, 05:46
Sen olayı yanlış anlamışsın heralde arkadaşım. Takımın orda sen parasını yükseltiyosun ama oyunda o paranın nasıl geldiği belli olmuyor. Yani O takımı dünyanın en ünlü ve zengin isimlerinden birinin aldığını senden başka kimse bilmiyor o yüzden takımın aynı gözükebilir senin verdiğin parada yüksek olabilir ama sen oyunda değişiklik yaptığın için normaldede Ronaldo o takıma gelmiyceği için normaldir gelememsi bu 1. İkincisi Ronaldonun şu vakitten sonra paraya sence ihtiyacı varmı diye bi düşün kazanacağı parayı zaten kazandı adam 7 sülalesine yetecek kadar. Şu vakitten sonra sadece adamın gözü sportif başarıda yani küçük bir takıma gitmemesi normaldir. Senin olaya zaten en güzel cevapta Kaka örneğinde verilir. Zaten Kaka'nın ailesi Brezilya'nın en zenginlerinden. Futbolu sadece zevk için oynuyor ve mutlu olduğu yerde oynuyor. Yani sen o parayı gerçekte de alamamızsın. Bu oyunun saçmalığı değil biraz gerçeğe yakınlığı oluyor.

Clayman
24.Ocak.2008, 02:25
Oyunu savunan arkadaşlara bir sorum olacak...

Bu sene Manchester City'e bakın. Adamlarda ne kupe ne bişey, dank diye zengin kulüp oldular ve Robinho'yu aldılar. Robinho Real'de mutsuz olduğu için gitti demeyin bana, eğer gerçekten ayrılmak istediyse başka takımlardan da teklif almıştır muhakkak, onlara niye gitmedi ? Çünkü Man. City astronomik bir teklif yaptı. Halbuki City'nin geçmişinde önemli bir başarısı bile yok. Ta ki bu sene Robinho'yu almalarına kadar onların İngiltere'deki sıradan orta seviye altı takımlarından biri olduğunu düşünüyordum. Yani anlatmak istediğim gerçekte para, şöhretten önemli olabiliyorsa oyunda da böyle birşey olabilir. Olmalı demiyorum, olabilir diyorum.

Son olarak beni yanlış anlamayın, hileyi savunmuyorum sadece gerçekteki bir olay ile oyunda hile ile yapılmış bir olayı karışılaştırdım hepsi bu...

Knightmare
24.Ocak.2008, 03:18
Peki aynı takım Kaka'yı niye alamadı sence? hemde çok daha fazla para teklif etmiş olmalarına rağmen...

mgokalparslan
24.Ocak.2008, 04:49
Oyunu savunan arkadaşlara bir sorum olacak...

Bu sene Manchester City'e bakın. Adamlarda ne kupe ne bişey, dank diye zengin kulüp oldular ve Robinho'yu aldılar. Robinho Real'de mutsuz olduğu için gitti demeyin bana, eğer gerçekten ayrılmak istediyse başka takımlardan da teklif almıştır muhakkak, onlara niye gitmedi ? Çünkü Man. City astronomik bir teklif yaptı. Halbuki City'nin geçmişinde önemli bir başarısı bile yok. Ta ki bu sene Robinho'yu almalarına kadar onların İngiltere'deki sıradan orta seviye altı takımlarından biri olduğunu düşünüyordum. Yani anlatmak istediğim gerçekte para, şöhretten önemli olabiliyorsa oyunda da böyle birşey olabilir. Olmalı demiyorum, olabilir diyorum.

Son olarak beni yanlış anlamayın, hileyi savunmuyorum sadece gerçekteki bir olay ile oyunda hile ile yapılmış bir olayı karışılaştırdım hepsi bu...

tam olarak aynı şey değil.birincisi robinho real madrid de yıllık toplam 2 milyon euro(ispanya vergiler bize kıyasla çok daha yüksek) gibi komik bir rakam alıyordu. ayrıca onun istediği bonservisi ve maaşı verebilecek zaten iki tane kulüp vardı, man city ve chelsea. ayrıca daha da önemlisi eğer robinho satılık listesinde olmasaydı real madrid'den ayrılmazdı.robinho satılma amacı cristiano ronaldo yu alabilmekti.

Clayman
25.Ocak.2008, 00:48
Peki aynı takım Kaka'yı niye alamadı sence? hemde çok daha fazla para teklif etmiş olmalarına rağmen...
Beni yanlış anladığın sorduğun sorudan belli zaten. Ben orda gerçek hayatta para şöhretten önemli olabiliyorsa, oyunda neden olmasın dedim. Para her zaman şöhretten üstündür demedim. O yüzden soruna cevap vermiyorum bile...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ayrıca daha da önemlisi eğer robinho satılık listesinde olmasaydı real madrid'den ayrılmazdı.robinho satılma amacı cristiano ronaldo yu alabilmekti.
Robinho kendi söyledi ben burada mutsuzum diye, onu duymadın sanırım...

Batuhandemirel
25.Ocak.2008, 04:40
Kaka'nın aklını parayla çelmek gerçekten çok güç olurdu zaten kendisi bildiğim kadarıyla Brezilya'nın en zengin ailelerinden birinden geliyor. Yani daha fazla para için Milan'da oynamak vazgeçecek bir durumu yok.

thedewilowe
26.Ocak.2008, 05:17
Alabilirsin aslında ama biraz başarı gerek.Ben M.City ile 3.sezonumdayım.İlk sezonumda ligi 4. , ikinci sezonumda ligi 2. bitirdim ve Adriano ile Gerrard'ı kadroma kattım , bunun yanında Maxi Rodriguez , Huntelaar , Marcelo gibi isimleride aldım.Aynı şekilde UEFA Kupasında Yarı Final oynadım , Şamp.Liginde ise şuanda 2.Turdayım , bu gibi başarılar şart yani.

uygaor
26.Ocak.2008, 21:12
Arkadaşlar fm 2006da 2040a kadar hilesiz ve 'tatilsiz' bir şekilde gelmiş biri olarak diyebilirim ki senin dediğin hiçbir yazılımın mantığına uymaz. Yapay zeka ve bu söylediğinin gerçekçilik tutarının seviyesini oyunu yapanlar kesin hesaplamıştır lütfen saçma sapan konularla uğraşmayın zaten canı sıkılan bir insanın oyuna çamur atması normal geliyor bana başka eksiklikler olabilir fakat bu sistemin kuralı da bu fmde.

pltabi
31.Ocak.2008, 19:49
m.city deyim 4 kere uefa kupası 1 kere ş.ligi 2 süper kupa aldım çoğu oyuncu takımıma geliyor messi c.ronaldo dışında :D

davidvilla
01.Şubat.2008, 20:27
kaka konusunda olay parayı reddetti diye lanse ediliyor ama herkes şunu unutuyor Kaka modellikten milanoda,cityden kazanabileceginin 4 5 katını zaten kazanıyor.Manchester şehrinde moda falan öyle bir sektör yok.Milano dunyada bası cekiyor.Armani mankeni zaten Kaka.