PDA

View Full Version : FM Oyuncu Bulma Sorunu

hebelurbele
12.Ocak.2008, 02:10
Arkadaşlar birşey danışacağım. Öncelikle 9.2.0 yaması yüklü. Şimdi diyelimki oyuncu arıyorsunuz. Finishingi 19 olan oyuncuları bul diyorsunuz. Size 3-5 tane oyuncu buluyor. Fakat Stockholm kulübünde oynayan Daniel Nannskog denen adamı bulmuyor. Siz adamın adını yazınca çıkıyor adam. Özelliklerine girip bakıyorsunuz. Adamın finishing 19. Bu oyunla ilgili bir sorunmu yoksa başka bişey mi? Anlayan bi arkadaş bana açıklayabilirse çok sevinirim. Artı mesela bi oyunumda Manuel Neira diye bi adam var. Şilinin Union Espanola takımında oynuyor. Başka bi oyun açıyorum. Bu adam yok. Ayrıca mesela bazı arkadaşlar birçok oyuncu önermişler.O oyuncuların da çoğu bende çıkmıyor. 2 gündür kafayı yiyeceğim. Lütfen bi yardımcı olurmusunuz?

Redrum
12.Ocak.2008, 02:21
O önerdiği oyuncular ya regendir, ya senin database smalldur, ya o adamlar ekstra lig açmış veya ekstra oyuncu yüklenecek ülke seçmiştir. İlk dediğin olaya gelirsek, tamamen kulübün knowledgesiyle alakalı. Scouting kısmında görebilirsin bunu. Coachların ve scoutlarının knowledgesine göre çıkar oyuncular. Mesela isveç liginden bir takımla aratsan, belki nannskog çıkar fakat (atıyorum) galatasaraydan ümit karan çıkmaz. Umarım anlatabilmişimdir.

webcagri
12.Ocak.2008, 02:21
Manuel Neira regen olabilir yani oyunun kendi hayal ürünü olan bir oyuncu olabilir de diğer sorununa çözüm bende değil :D

DaveJones
12.Ocak.2008, 02:28
Takımın World Knowledge si ile alakalı birşey. Stockholm klübü demişsin. İsveçli bir scout un olsa büyük ihtimalle çıkardı o söylediğin eleman.

hebelurbele
12.Ocak.2008, 02:32
Hmm anladım. Yani aslında benim oyunda bi bozukluk yok anladığım kadarıyla. Sadece gerçekçilikle alakalı bir durum...Çok tşk ederim arkadaşlar saolun yardımlarınız için.

DaveJones
12.Ocak.2008, 02:35
Evet normal bir durum. Birde illa isveçli bir scout almana gerek yok, elindeki scoutlardan birini isveçe gönderip orayı incelemesini isteyebilirsin. Böylece klübün isveçteki oyuncular hakkındada bilgi sahibi olur, aramalarındada bu ülkedeki oyuncular çıkar.

hebelurbele
12.Ocak.2008, 03:06
Ama arkadaşlar mesela FM Data Editörü kullanıp oyuncu aratıyorum. Orda atıyorum 30 yaşında Slavia Pragda oynayan bir oyuncu var. Normalde oyuncunun ismini yazıyorum oyunda. O oyuncu bulunamıyor. Sonra Slavia Prag takımına bakıyorum. Takımda da yok o adam. Peki bu normalmidir?

cureshot
12.Ocak.2008, 03:16
"Player & Staff Search" dünyadaki tüm oyuncuları içermez, sadece belli bir kısmı bulunur. Hangi kısmının bulunacağı da arkadaşın söylediği gibi kulübünüzün "scouting knowledge" düzeyi ile alakalıdır. Ne kadar çok gözlemciniz olur ve o gözlemciler dünyayı ne kadar çok tararlarsa "scouting knowledge" düzeyiniz o kadar genişler ve "Player & Staff Search"te o kadar çok oyuncu çıkar.

DaveJones
12.Ocak.2008, 03:17
Yok o normal değil :D Transferlerine bak o takımın, belki satılmıştır adam.
Edit: He ben genie scout sanmıştım. Alttaki arkadaşın dediği doğrudur.

cureshot
12.Ocak.2008, 03:18
Ama arkadaşlar mesela FM Data Editörü kullanıp oyuncu aratıyorum. Orda atıyorum 30 yaşında Slavia Pragda oynayan bir oyuncu var. Normalde oyuncunun ismini yazıyorum oyunda. O oyuncu bulunamıyor. Sonra Slavia Prag takımına bakıyorum. Takımda da yok o adam. Peki bu normalmidir?

Bu dediğiniz ise veritabanı genişliği ile alakalı. Siz yeni oyun açarken ilgili takımın olduğu bütün takımın oyuncularını yüklerseniz veya o lig açık olursa o oyuncu da görünür.

BeeTLeJuiCe
12.Ocak.2008, 03:24
Oyuncu arama konusunu DaveJones açıklamış.

Bir oyununda çıkarken diğer oyununda çıkmamasının nedeni ise her seferinde farklı bir lig açıyor olman olabilir. Fransa ligini oynarken A oyuncusu gözükebilir ama İtalya oynarken gözükmez. Ek olarak oyunu kurarkan seçtiğin liglerde buna etki eder.

Önerilen oyuncuları bulamamanda Database'in Small, Medium, Large ve Yine oyuna başlarken seçtiğin ligler ile alakalı.

Son dediğin Slavia'lı oyuncuda DaveJones'un dediği şekildedir muhtemelen.

hebelurbele
12.Ocak.2008, 03:36
Çok teşekkür ederim ilginiz için. Çok saolun arkadaşlar...