PDA

View Full Version : Forvet Oyuncuları

Bekq
21.Ocak.2008, 16:56
Arkadaşlar sizlere birşey sorma istiyorum.Ben Forvet alırken ilk baktığım özellikler:

Top Sürme
Uzun şut
Bitiricilik
Kararlar
Kararlılık
Hız
Pozisyon alma

Bu özelliklere dikkat ediyorum.CA ve PA dan anlamam.Sizce iyi bir forvet özellikleri nasıl olmalıdır.Veya forvetlerde öncelikle hangi özelliklere bakmalıyız.

emre55530
22.Ocak.2008, 00:45
Arkadaşlar sizlere birşey sorma istiyorum.Ben Forvet alırken ilk baktığım özellikler:

Top Sürme
Uzun şut
Bitiricilik
Kararlar
Kararlılık
Hız
Pozisyon alma

Bu özelliklere dikkat ediyorum.CA ve PA dan anlamam.Sizce iyi bir forvet özellikleri nasıl olmalıdır.Veya forvetlerde öncelikle hangi özelliklere bakmalıyız.
sakinlik ve kafa vuruşları da önemli tabi fiziksel özellikleri de iyi olursa süper olur

Rais
22.Ocak.2008, 00:53
Hız , Hızlanma , Topsuz alan , teknik

OMANA
22.Ocak.2008, 00:59

Top Sürme
Uzun şut
Bitiricilik
Kararlar
Kararlılık
Hız
Pozisyon alma

gördüğüm kadarıyla fiziksel özellikleri ihmal ediyorsun FM de fizksel özellikler çok ama çok önemli..

evet hız çok önemli ama sadece hıza bakma aslında forvet olsun defans olsun ilk önece fiziksel özelliklerine bak..

pozisyon alma defansif oyuncular için önemli forvette ise benzeri özellik off the ball olarak çıkıyor karşımıza off the balla da dikka et...

heading de önemli muhakkak..ben uzut şutu tabi iyi olsa bir zararı yok ama çok çok ta önemli değil..

metaLwrath
22.Ocak.2008, 01:39
1. Derecede :Bitiricilik, Hizlanma, Hız ,Sakinlik, Güç, Topsuz Alan
2. Derecede :Zıplama, İlk Temas, Kafa, Önsezi
3. Derecede : Çeviklik, Top Sürme, Teknik
.. :)

tabi pivot santrafor veya hızlı gezici santraforlarda bu özellikler degişiyor
:)

BeeTLeJuiCe
22.Ocak.2008, 02:53
Forvet alırken Hızlanma'ya daha sonra Hız'a bakarım.
Santrafor alırkende zıplama daha sonra kafaya bakarım.
Bunlar sonrasında sırasıyla, topsuz alan, bitiricilik, soğukkanlılık gelir. Diğerleri işin biraz daha yeşilliği.

Tercihim daha çok hızlı forvetlerden yana genellikle.

Bekq
22.Ocak.2008, 03:00
Yani Top Sürme ve Uzun Şut önemli değilmi?

mpaker66
22.Ocak.2008, 03:12
Top sürme fc için önemli uzun şut o kadar önemli değil ayrıca kararlılık ve sakinlik kesinlikle olmalı.

BeeTLeJuiCe
22.Ocak.2008, 03:22
Yani Top Sürme ve Uzun Şut önemli değilmi?

Top Sürme işin yeşilliği bana göre, olursda tabiki süper olur. Ama Hızlı oyuncuları tercih ettiğim için hızıyla oyuncuları geçebilecektir, dribbling'de olursa daha kolay geçer tabiki.

Uzun Şut bence o kadar önemli değil. Ortasahalar için olabilir bu özellik.

3842
22.Ocak.2008, 17:55
Uzun şut bence kesinlikle çok önemli. Uzun şutları iyi olan oyuncular, defansa kapanan ve atak yapmanı zorlaştıran takımlar karşısında çok önemli. Ayrıca uzun şutu olan oyuncu her anda sonucu değiştirebilir. Ve şut pozisyonuna en iyi girebilecek mevki forvet olduğundan önemlidir uzun şut forvetlerde.

HooijDonk07
22.Ocak.2008, 18:45
YazdıkLarından başka hız , hızlanma , zıplama , kafa , ilk temas , soğuk kanlılık , teknik , top sürme , sakinlik ve uzun sut olablir

El Barto
22.Ocak.2008, 18:48
Bu konular için oyuncu platformu forumundaki sabit başlıkları kullanalım arkadaşlar.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=465