PDA

View Full Version : pencere modu hatasi

sevemem1985
23.Ocak.2008, 03:02
-small_screen -windowed

pencere modu için bunu ekledim..ama oyun acılmıyor...
fm.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz. yazıyor tam acılacak gibi siyah ekran oluyor ama acılmıyor..neden acaba..pencere modunda oyun hızlı diye yapmak istiyordum..oyunu baska turlu nasıl daha hızlandirabilirim...

BeeTLeJuiCe
23.Ocak.2008, 03:08
http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=1313040&postcount=5
Şu mesajdaki gibi yaptın mı? Yani "'den sonra bi boşluk koyup yaptın değil mi?

Eğer oyununuzun daha hızlı olmasını istiyorsanız daha az lig tercihi yapın. Başka türlü nasıl bir hızlandırma yapılır bilmiyorum...

sevemem1985
23.Ocak.2008, 07:22
evet bir bosluk birakip yaptım aynen resimdeki gibi..ama hata veriyor..full ekran oynuyorum bende....

sadece 1 lig acık...1 maca girip cıkmam 30 dk alıyor..baska hiç ozel bi sey yapmayıp kurcalamasam bile..ileri ileri diyorum 30 dk da ancak bitiyor bir mac

BeeTLeJuiCe
24.Ocak.2008, 06:49
Yavaşlığın nedeni bilgisayarınızın özelliklerindendir o zaman. Ekran kartınız özellikle çok önemli FM 2009 için.

Pentagram_15
24.Ocak.2008, 10:26
evet bir bosluk birakip yaptım aynen resimdeki gibi..ama hata veriyor..full ekran oynuyorum bende....

sadece 1 lig acık...1 maca girip cıkmam 30 dk alıyor..baska hiç ozel bi sey yapmayıp kurcalamasam bile..ileri ileri diyorum 30 dk da ancak bitiyor bir mac

Oyunun kesinlikle optimizasyon sorunları var. Sahip olduğu grafik motorunun kullandığı işlemci oranı ve istediği ekran kartı ile alakası yok. Ne yazık ki stabilizasyon sağlanana kadar bunları görmezden gelmemiz gerekiyor. Yüksek çözünürlük desteği ve 3D motor sancıları bu gibi durumları karşımıza çıkartıyor bence. Sanırım çoğu FM oyuncusu benim de yaptığım gibi pencere modunda arkada müzik dinleyip arkadaşları ile sohbet ederken oynuyor. Ama bunun için çok sağlam bir bilgisayar gerekiyor artık çünkü gerçekten oyunun sistem verimi çok kötü. Özellikle Classic 2D rezalet durumda Core2Duo işlemciyi %100 kullanmayı başarabiliyor çoğu zaman. (Yani anlatmak istediğim pencere modunda beklediğin hız da çok abartı değil)