PDA

View Full Version : Bu Hakemle Kupayı Aldılar

bugra 1905
27.Ocak.2008, 21:03
Galatasaraylı’ların topa tuttuğu FİFA yardımcı hakemi Erdinç Sezertam’la sarı-kırmızılı takım oynadığı birisi süper kupa maçı olmak üzere toplam 7 maçın 5’ini kazanıp, 2’sinde de berabere kaldı.

Galatasaray’ın 17 Ağustos 2008’de Almanya’da oynadığı ve 2-1 kazanarak süper kupayı aldığı maçta,Erdinç Sezertam görev yaptı. Sezertam ayrıca,Galatasaray’ın Sivasspor’u ligde (3-5 ve 2-0) yenildiği maçlarda da yardımcı olarak sahadaydı. Galatasaray’ın Erdinç Sezertam’la çıktığı 7 maçtan 5’ini kazanıp 2’sindede berabere kalarak hiç yenilmezken, Sivasspor aynı hakemle çıktığı 5 maçın 4’nü kaybetti.

YARDIMCI HAKEM ERDİNÇ SEZERTAM’LA GALATASARAY MAÇLARI
27 Şubat 2007 –G.S :1 K.Erciyes:1
16 Mart 2007 – Konya:2 G.S : 2
25 Kasım 2007 –Trabzon:0 G.S: !
14 Aralık 2007 –G.S :2 Sivas:0
20 Ocak 2008 -- G.S: 1 Bursa:0
4 Mayıs 2008 –Sivas:3 G.S :5
17 Ağustos 2008 - G.S: 2 Kayseri:1 (Süper kupa)

SİVASSPOR’UN YÖNETTİĞİ MAÇLAR
27 Ocak 2007- Sivas:1 Fenerbahçe:4
4 Kasım 2007 –Sivas:4 Kasımpaşa:0
14 Aralık 2007-G.S:2 Sivas:0
6 Nisan 2008 – Sivas:1 BJK:2
4 Mayıs 2008 –Sivas:3 G.S:5

Nedvedmania
27.Ocak.2008, 21:06
Bu konuyu açmandaki amaç ne ? Tartışma çıkar burda.

bugra 1905
27.Ocak.2008, 21:08
Yani Hakemin Sivas Yanlısı Olmadığını Göstereyim Dedim
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bir NTV klasiği 90 Dakika programında değerlendirmelerde bulunan Hıncal Uluç, Sivasspor-Galatasaray maçında Ümit Karan’ı oyundan atan hakem Yunus Yıldırım’ı alnından öptüğünü, çünkü bu futbolcunun hakemi aşağılamaya yönelik bir hareket yaptığını söyledi.
Galatasaray-Sivasspor maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Uluç, sarı-kırmızılı takımdan Ümit Karan’ı kırmızı kartla oyundan atan Yunus Yıldırım’ı alnından öptüğünü dile getirdi.
Uluç, hiç kimsenin bu karara itiraz etmemesi gerektiğinin altını çizen Uluç, Karan’ın hakeme bağırdığını ve bu sporcunun hakemi aşağılamaya yönelik bir hareket yaptığı için oyundan atılmayı sonuna kadar hakettiğini ifade etti.

İKİ HATALI KARARI OLDU
Yunus Yıldırım’ın Sivasspor-Galatasaray maçında sadece iki hatalı kararı olduğunu belirten Uluç, Emre Aşık ve Yaser’in de yaptıkları hareketlerin ardından oyundan atılması gerektiğini söyledi. Bu iki kararın dışında hakemin yaptığı bu uygulamanın çok doğru olduğunu dile getiren Uluç, bunun her maçta takım ayrımı yapılmaksızın düzgün bir şekilde uygulanması gerektiğni belirtti.

SİVAS KAZANMADI, G.SARAY KAYBETTİ
Bu maçı Sivasspor’un kazanmadığını, Galatasaray’ın kaybettiğini ifade eden Uluç, “Birinci devre boyunca gördük ki ne Sivasspor ne de Galatasaray’ın kazanma niyeti var. İkisi de beraberliğe razı çıkmışlar. Sivasspor diyor ki ben zaten liderim, yenilmezsem bu bana yeter. Galatasaray diyor ki ben zaten deplasmandayım buz gibi de bir saha var, sakatsız bir şekilde kurtulsam yeter. Karşılaşmanın ilk devresinde pozisyon yok. Dikkat edin Galatasaray taç atışını 32 saniyede, Sivasspor aut atışını 45 saniyede yapıyor. İnanılır gibi değil. Ne zaman ki Ümit Karan kendini oyundan attırdı, Bülent Uygun Kardeşim o zaman ben bu Galatasaray’ı yenebilirim diye düşündü ve Balili’yi oyuna sokarak kırmızı-beyazlıları hücuma geçirdi. Galatasaray sahada 10 kişi kaldı diye bir zaaf doğmadı. Sarı-kırmızılılar sahada zaten 10 kişiydi. Ümit Karan ilk devrede ne yaptı bana söyler misiniz? Eğer Sivasspor bu Galatasaray’ın üzerine ilk devrede gitse işi zaten orada bitirirdi
Kaynak:ntvspor

El Comandante
27.Ocak.2008, 21:12
Baslik cok yanlis anlasilabilecek düzeyde ..
Sanki bu hakemin yardimiyla maclari kazanmisiz gibi...

garydelgadov
27.Ocak.2008, 21:16
Konuyu açanın nickinde de 1905 yazısının oLması konunun amacıyLa çeLişen bir durum..

bugra 1905
27.Ocak.2008, 21:18
Konuyu açanın nickinde de 1905 yazısının oLması konunun amacıyLa çeLişen bir durum..
Abicim neki 1905 ya bana açıklayın sadece Galatasaray Spor Klübünün Kuruluş Yılı Nick Olmazmı Bundan

garydelgadov
27.Ocak.2008, 21:21
Olur tabi de 1905 görünce Gsden başka bir şey düşünecek beyin yok bende kusura bakma...

a.arıcı-11
27.Ocak.2008, 21:44
Bu nick olayına baya bi takıldı herkes.Ne var yani adam hem Galatasraylı olup hemde objektif yorum yapamaz mı?İlla yanlı yorum yapmasını mı bekliyorsunuz, anlamadım...

Olaya gelince zeten saçma bir haber.Ne yani Galatasaray 20m ofsayttan gol attıda bu hakem bayrak kaldırmadı mı da şimdi ''Yeter artık birazda GS aleyhine kararlar vereyim'' diyecek...;)

eXcitinG
27.Ocak.2008, 22:03
Kimse kimseye birşey kanıtLamak zorunda değiL.

Tartışma yaratacağı için kiLitLiyorum.