PDA

View Full Version : Uzatma dakikaları

futbolog37
02.Şubat.2008, 18:04
Arkadaşlar,Sizde de uzatma dakikaları ile ilgili bir gariplik oluyormu?
Bende hakem 4 dk uzatma veriyor ve maç genelde +8 veya +10 dk uzatıyor.Az önce oynadığım bir maçta başıma geldi.Maçın 94.dk 2-1 öndeydim.Hakem maçı bitirmedi +10 dk oynattı ve son saniyede gol yiyip elendim.Genelde hep böyle oluyor.Konuyu da sinirden açtım zaten.

Trabzonspor
02.Şubat.2008, 18:07
bu oluyor evet ama 4 verıp 10 oldunu gormedım 4 verdı 7 oynadı buda oyun duruyor felan o yuzden olabılır.

zemlinskis
02.Şubat.2008, 19:24
oyunum orjinal ve maçlar tam vaktinde bitiyor hiçbir sorunum yok...

dardanel36p
02.Şubat.2008, 21:04
birde genelde öne isek uzatma dakikaları çok oluyor ve o uzatma dakikalarında karşı takım sureki pozisyon buluyor ama biz öndeysek öyle bişi genelde olmuyor ve maçlar zamanında bitiyor

Deniz
02.Şubat.2008, 21:09
Gol yemenizi önlemek istiyorsanız uzatma dakikalarında, zaman geçirmeyi 20 yapın sonuna kadar getirin tamamdır.Rakip atakları sıklaştırıyorsa yapın derim.Taktikde bunun için önemli bir etken.Çift libero orta saha kalabaklaştırılması vs vs.Konuya gelirsek;

Haklısınız, 90+4 verdiğinde 1 dk uzatılırsa önemli değil, 90+7 8 lere kadar uzatılıyor.Maç motorunun hatalarından birisi daha..

baristayfur
03.Şubat.2008, 02:02
7,8lere uzuyorsa kesinlikle birileri sakatlık geçirmiştir.

Maçları full match olarak izlediğinizde göreceksiniz.

cris king
03.Şubat.2008, 02:19
sorma kardeş beşiktaşdayken sevillayla uefa çeyrek finaline çıktım ilk maç 2-2 diğer maçda 2-2 giderken hakem +6 dakak uzatma verdi ama maç +8'e gitti ve son saniyede fazionun kornerden vurduğu kafa golüyle toplamda 5-4 elendim.. ahh uzatmaya gitse onları yiyecektim topu topu 4 şutla maç kazandılar bende tam 15 şut atmıştım...

El Barto
03.Şubat.2008, 03:03
Bir maçta işaret edilen uzatma en az okadar süre daha oynanacak demektir. Yani 4 dk. verilmiş ise 3 dakikada bitirilemez ama 7-8 dakikaya uzayabilir. Bence hatadan çok bir gerçekçeliktir bu. Her ne kadar ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerinde uygulanmasa da böyledir aslı.

zemlinskis
03.Şubat.2008, 05:41
Bunun bir hata olarak buraya açılması bile bir saçmalık yetkililerden konunun derhal kapatılmasını istiyorum

sentugo
03.Şubat.2008, 05:44
Ama abicim her maç da öyle 4 dakka verilip 7-8 dakika sürmez bea

Aynı olaylar bende de oldu.

Gerçi hata değil tabi..

futbolog37
03.Şubat.2008, 07:32
Bunun bir hata olarak buraya açılması bile bir saçmalık yetkililerden konunun derhal kapatılmasını istiyorum

arkadaşım konu bir hata mesajı olarak açılmadı.bu sadece bir yakınma ve konu hakkında forumdaki akadaşların görüşleri içindi.Ne agresif adamsın her konuya balıklama atlıyor musun sen?

Since-1907
03.Şubat.2008, 08:05
Bir maçta işaret edilen uzatma en az okadar süre daha oynanacak demektir. Yani 4 dk. verilmiş ise 3 dakikada bitirilemez ama 7-8 dakikaya uzayabilir. Bence hatadan çok bir gerçekçeliktir bu. Her ne kadar ülkemizde veya dünyanın herhangi bir yerinde uygulanmasa da böyledir aslı.

Katılıyorum.Ayrıca her maçta olmuyor ki arada sırada oluyor gerçektede böyle oluyor bazen oyuncu uzatma dakikalarında sakatlık geçirmişse uzatma dakikalarına ilave dakika ekleniyor bence oyunun güzel yönlerinden biri bu.

futbolog37
03.Şubat.2008, 18:40
Katılıyorum.Ayrıca her maçta olmuyor ki arada sırada oluyor gerçektede böyle oluyor bazen oyuncu uzatma dakikalarında sakatlık geçirmişse uzatma dakikalarına ilave dakika ekleniyor bence oyunun güzel yönlerinden biri bu.

Dediğin doğru.Benim takıldığım nokta o dakika ya kadar mükemmel oynayan oyuncularıma sanki ayaklarına pıranga vurulmuş gibi kalıyorlar.rakip ise ne kadar güçsüz olursa olsun hepsi ronaldinho kesiliyor.

Melekovic
03.Şubat.2008, 18:58
O dakikalarda önde girdiyseniz veya rakibin kazanması gereken bir maç ve maç berabere ise %90 4-2-4 e dönerler (bazen 2-4-4 ,3-4-3 olabiliyor) bu yüzden eğer önlem almazsanız rakip basar sizin oyuncularda ayağına pranga vurulmuş gibi kalır.Bu dakikalarda hamleye hamle ile karşılık vermek gerekiyor. Benim şahsen işime geliyor 1-2 gol daha bulduğum anlar oluyor çünkü.

Since-1907
03.Şubat.2008, 19:29
Dediğin doğru.Benim takıldığım nokta o dakika ya kadar mükemmel oynayan oyuncularıma sanki ayaklarına pıranga vurulmuş gibi kalıyorlar.rakip ise ne kadar güçsüz olursa olsun hepsi ronaldinho kesiliyor.

Son dakikalarda skor istediğin gibiyse time wasting i full yaparsan bunun önüne geçebilirsin ya da oyuncu felan değiştirerek oyunu soğutabilirsin.

dentaconstantin
03.Şubat.2008, 23:07
Hakem uzatmayı 4 dk. gösterdiyse en az 4 dk. oynatır.Sakatlıklar vb. durumlardan senin başına gelen olaydaki gibi maç 8 dk.'ye kadar uzayabilir benim başıma da geldi.Son dakikalarda taktiksel değişiklik yapmak ve hızlı oyuncuları kullanarak kontraya kalkmak faydalı olur.

El Barto
04.Şubat.2008, 03:28

Afedersiniz bu ne celal böyle? Kapatılmasına gerek görülse kapatılırdı bunu sizin bu şekilde dile getirmeniz yersiz olmuş biraz.

futbolog37
04.Şubat.2008, 03:51
Afedersiniz bu ne celal böyle? Kapatılmasına gerek görülse kapatılırdı bunu sizin bu şekilde dile getirmeniz yersiz olmuş biraz.

Teşekkür ederim.

achillesgg
04.Şubat.2008, 05:23
o degılde ben ondeyken +4 uzatma gelıyor adamlar sureklı pozısyona gırıyor ben gerıdeyken 5 dk verse bıle 90-91-92-93-94-95 dıye gecıyor hemen hepte gol yıyorum oyun bılerek yapıyor

zemlinskis
04.Şubat.2008, 07:01
Teşekkür ederim.
benim burda anlatmak istediğim şey bu konuyu açan kişinin oyununun korsan olması ve bu yüzden bu hataları görüyor olmasıdır...

Kallavi
04.Şubat.2008, 07:36
Hata değil bu.Denildiği gibi gerçek.En az oynatılması gereken süreyi verir hakem 15 dk bile oynatabilir

sentugo
04.Şubat.2008, 08:16
Ya korsan oyunda da orjinal oyunda da bu olay var. Normaldir.. Aaaa. Sinir ettiniz gene gece gece beni. Boşu boşuna tartışıyorsunuz bir de yöneticilerden açıklama geldiği halde..

davidvilla
04.Şubat.2008, 08:20
birde genelde öne isek uzatma dakikaları çok oluyor ve o uzatma dakikalarında karşı takım sureki pozisyon buluyor ama biz öndeysek öyle bişi genelde olmuyor ve maçlar zamanında bitiyor
ehuhu bunu okuyunca koptum.yıllardır fmde aynen böyle oluyor:d dogru tespit oyun hile yapıyor bize karşı ya ben bıraktım oynamayı bu tip şeyler yuzunden :d