PDA

View Full Version : Oyundan Eskisi Kadar Zevk Alıyor Musunuz ?

zemlinskis
05.Şubat.2008, 19:33
Evet arkadaşlar şu anda oyundaki gelişmelerden çok memnunum ufak tefek hatalar dışında çok da zevk aldığımı söyleyebilirim.Sizler oyun hakkında neler düşünüyorsunuz ?

ibrahim musaoglu
05.Şubat.2008, 19:38
Benim sorunumda sıkılmakla ilgili. Bir süre sonra monotonlaşıyor gibi geliyor bana oyun.
Ama bunun için çözümü buldum :D
gündüz forumda öğrendiğim yeni şeyleri akşam oyunda deniyorum ve böylece devam edebiliyorum.
Tavsiye ederim :D

guarin14
05.Şubat.2008, 19:57
Şu an yeni kariyere başladım sarıyor.Hayırlısı bakalım...!

Aşk-ı Şehir
05.Şubat.2008, 19:58
Bilgisayarımın özellikleri biraz daha iyi olsa daha fazla zevk alacağım ama...:)

ibrahim musaoglu
05.Şubat.2008, 19:59
Şu an yeni kariyere başladım sarıyor.Hayırlısı bakalım...!

Ewet yeni kariyere başlamakda işe yarıyor :D

Deniz
05.Şubat.2008, 20:05
Taktiğime göre, taktiğimi iyi oturtursam takıma FM'den her zaman gibi zevk alırım.Eğer işler yolunda gitmesse fazla zevk vermiyor..

El Barto
05.Şubat.2008, 20:06
maç motoru sağolsun bağımlısı yaptı beni bu oyunun ;)

Addolorato
05.Şubat.2008, 20:28
Hiç Zevk Almıyorum Oyundan. Öyle vakit geçsin diye oynuyorum.

Rappa
05.Şubat.2008, 20:41
Eskisinden daha çok zevk alıyorum :)

cess41
05.Şubat.2008, 21:03
Taktiğimi takıma adapte edebildiğim sürece her zaman bu oyundan zevk alıyorum.Başarılar yakaladığım veya çok başarısız olduğum takımlardan istifa edip yeni takım arayışlarına giriyorum.Tek takımla bu oyunu devam ettirmek sıkıcı oluyor.İlk başlarda yeni takımla başladığınızdan dolayı oyun zevkli oluyor ve sizde az çok bi isim duyuruyosunuz dünyada.Bunun sonucunda diğer takımlardan teklif alabilme şansınız yükseliyor.Bu da oyunun belli bir süre sonra monotonlaşmasını engelliyor.

ibrahim musaoglu
05.Şubat.2008, 22:36
Ben daha çok Alex Ferguson gibi sürekli aynı takimda kalıp, yeni oyuncular yetiştirerek oynamayı seviyorum. O takımla bütün başarıları kazandığım zaman artık milli takım çalıştırmaya başlıyorum. Milli takımda da bütün kupaları kazandığım zaman oyun benim için bitmiş oluyor. Daha da oynayamıyorum. Sonradan yeni bir kariyer de açmak sıkıcı oluyor çünkü her şeyi biliyor oluyorsunuz.

Addolorato
05.Şubat.2008, 22:52
5 Yıldır Fm Oynuyorum FM2007'de sadece Bir kere Juventus'u Serie B'den Serie A'ya çıkarmıştım onun dışında hiç bir 2. lig takımını yükseltemedim 1. lige. Bu oyunda onu yapmak istiyorum ama saçma sapan hatalar yüzünden canım sıkılıyor oynarken.

aniltorres9
05.Şubat.2008, 22:59
Her sene Galatasaray'la oynamayı çok severim, bu senede Galatasaray'ın bu kadrosuyla oynamak için FM çıkmasını beklerken geceleri bile uyayamadım... FM bir çıktı, şok oldum çünkü GS nin gerçekteki hali oyuna hiç yansıtılmamıştı :(

muzoadux
05.Şubat.2008, 23:19
oyunun şartları bir sezonda 50 tane transfere müsait böyle olunca hangi takımla oynarsam oynayayım en üst lige çıkıp o ligin en iyi takımı oluyorum.transfer daha zor olsa daha güzel olur

matrockmamy
05.Şubat.2008, 23:29
fm 2008 kdr zevk alamıyorum. hatta kuzenimle hala fm 08 de ortak kariyer oynuyoruz. sadece db download ettik :)

Deniz
05.Şubat.2008, 23:37
Aynı, bende kuzenimle bir araya geldimmi FM 2009'a tıklamıyoruz bile.Db indirip ortak kariyer yapıyoruz.

ShevAnil
05.Şubat.2008, 23:41
2009'a 1 Kere Girdim kariyeri kurdum 3-4 maç oynadım çıktım ve sildim. Fm 2008 1000 kat daha iyi.

ibrahim musaoglu
06.Şubat.2008, 00:00
Neden FM2008'i daha çok sevdiğinizi merak ettim. Ben çok fazla oynamadım onu. dil karakteri problemli olduğu için. Her seferinde ayarlamak zor geliyordu.

sakary Ali
06.Şubat.2008, 00:07
Bence her oyunun yeni serisi en iyisidir.FM 2009 bence FM'nin en iyisi.Ve ben oynarken çok büyük zevk alıyorum.

DaveJones
06.Şubat.2008, 00:15
Şu saçma sapan gollerden dolayı oyundan nefret etmeye başladım. Bence en iyisi Cm 01-02 idi. Sadece Commentary vardı ama ondan daha çok zevk alıyordum :p

karlkani23
06.Şubat.2008, 00:36
2009'u bende beğenmediğim için FM 2007 oynuyorum.
2008 de güzeldi ancak 2007'nin yeri bende başka...

gamyuncuk
06.Şubat.2008, 00:39
Ben daha çok Alex Ferguson gibi sürekli aynı takimda kalıp, yeni oyuncular yetiştirerek oynamayı seviyorum. O takımla bütün başarıları kazandığım zaman artık milli takım çalıştırmaya başlıyorum. Milli takımda da bütün kupaları kazandığım zaman oyun benim için bitmiş oluyor. Daha da oynayamıyorum. Sonradan yeni bir kariyer de açmak sıkıcı oluyor çünkü her şeyi biliyor oluyorsunuz.
aynı bende bole ve benim genellikle tercihim de besiktas oluyo bastan 10 milyon yaptım paramı :icon_lol: ve buna paso genc yetenek aldım sampıyonlar liginde basarı yaptıkca benim zevkim yerine geliyo ama avrupadan elenince bencde zevk diye bise kalmıyo bide bunun üstüne 6 sene üstüste sampiyonlugumu galatasaray alınca(oyuncuların hepsinin ozellikleri ortalaması abartmıym toplasan 13 olur ama her nasıl oluyosa15 yasında adamlar sampiyon oluyo hemde sadece 3 yenilgi 2 beraberlikle gercekten ilginc:confused:)

a.arıcı-11
06.Şubat.2008, 01:48
ben 2009'dan önceki seriler kadar zevk almıyorum.Bunu 2006'da da yaşamıştım.Neden bilmiyorum ama oyun bana o eski FM heyecanlarımı vermiyor.Utanmasam FM 2005'i geri yükleyip oynayacağım:)

uaemrah
06.Şubat.2008, 02:46
Şu saçma sapan gollerden dolayı oyundan nefret etmeye başladım. Bence en iyisi Cm 01-02 idi. Sadece Commentary vardı ama ondan daha çok zevk alıyordum :p

kesinlikle sana katılıyorum...eski versiyon yani görüntüsüz CM nin gözünü seveyim...

cess41
06.Şubat.2008, 04:13
CM 01-02 ; O bir efsane :yildiz:

Comrade Alberto
06.Şubat.2008, 05:52
Valla efsane efsane de arkadaş rakip nasıl atak yapıyor, ne ediyor anlaşılmıyordu. Alıyordun Tsigalko-Nikiforenko-Tuncay'ı öttürüyordun :D

FM 09 benim en uzun süre kariyer yaptığım oyun oldu. Şu anda 5. sezonumdayım. Daha önce en fazla 3 sezon sürdürebilmiştim.

sentugo
06.Şubat.2008, 06:21
Bende 2007'yi unutamayanlardanım

davidvilla
06.Şubat.2008, 07:37
bence gelişmeler ihtiyaclarıma karşılık olmadı ve bu yuzden oyundan pek keyif alamıyorum.Bu oyun 2-3 sene once cıkmış olsaydı 'efsane' bir oyun olurdu hepimiz için ama teknoloji acayip gelişti oyunlar o kadar gelişti ki Fm serisi bu gelişmelere kesinlikle ayak uyduramadı.Artık biz de daha açgözlüyüz daha fazla şey istiyoruz çünkü diger oyunlarda görüyoruz ki inanılmaz şeyler yapılmış.Mesela yarış simulasyonlarında hakikaten arabanın içinde gibisiniz ya da pes2009 da paslar kontroller o kadar gercekçi ki uzaktan gercek maç mı oyun mu belli bile olmuyor.Ama maalesef Fm bana 'gercek bir teknik direktor' hissi veremiyor.Çünkü ayrıntısı cok az geliyor artık bana.2-3 sene once mukkemeldi ama dedigim gibi teknoloji gelişiyor daha fazla şeyler istiyorsunuz Fm bunları veremiyor.Datasına lafım yok harika bir çalışma ürünü ama oyunun kendi için maç motoru için aynı şeyler soylemek anlamsız olur.Ayrıca motivasyon adına o kadar sınırlısınız ki bir sezondan sonra kendini tekrarlayan bir oyunla karşı karşıya oldugunuz için ister istemez sıkılıyorsunuz.Mesela bir soru:1 sezon boyunca butun absın toplantılarına katılabilme sabrını gosterebiliyormusunuz?Hep aynı sorular ve aynı yanıtlara futbolculardan aynı tepkiler.Bir futbolcunun Mentality'sini yuksek yaptınız diye skor 6-0 ken bile gidiyo kaleden topu alıyor ve santraya goturuyor.Kısaca Fm data olarak bekledigimden cok daha iyi ama oyun olarak bekledigimin cok altında çıktı.

xuq
06.Şubat.2008, 07:41
Bende sıkılıyorum oyundan eskisi kdr zevkli değil.sıkıldıkça yeni takım alıyorum transfer sezonu dışında beni saran bişey yok.şimdide karadenizsporu alıp 1 lige çıkarmaya çalışıcam belki o sarar.:) tamamiyle türkçe fm olduğunda belki biraz daha iyi olur.

sentugo
06.Şubat.2008, 09:12
ZAten şimdilerde sıkılalım ki 9.0.3 yaması çıkınca haaaadi bi daha aynı takımları alırız :D

ibrahim musaoglu
06.Şubat.2008, 15:45
bence gelişmeler ihtiyaclarıma karşılık olmadı ve bu yuzden oyundan pek keyif alamıyorum.Bu oyun 2-3 sene once cıkmış olsaydı 'efsane' bir oyun olurdu hepimiz için ama teknoloji acayip gelişti oyunlar o kadar gelişti ki Fm serisi bu gelişmelere kesinlikle ayak uyduramadı.Artık biz de daha açgözlüyüz daha fazla şey istiyoruz çünkü diger oyunlarda görüyoruz ki inanılmaz şeyler yapılmış.Mesela yarış simulasyonlarında hakikaten arabanın içinde gibisiniz ya da pes2009 da paslar kontroller o kadar gercekçi ki uzaktan gercek maç mı oyun mu belli bile olmuyor.Ama maalesef Fm bana 'gercek bir teknik direktor' hissi veremiyor.Çünkü ayrıntısı cok az geliyor artık bana.2-3 sene once mukkemeldi ama dedigim gibi teknoloji gelişiyor daha fazla şeyler istiyorsunuz Fm bunları veremiyor.Datasına lafım yok harika bir çalışma ürünü ama oyunun kendi için maç motoru için aynı şeyler soylemek anlamsız olur.Ayrıca motivasyon adına o kadar sınırlısınız ki bir sezondan sonra kendini tekrarlayan bir oyunla karşı karşıya oldugunuz için ister istemez sıkılıyorsunuz.Mesela bir soru:1 sezon boyunca butun absın toplantılarına katılabilme sabrını gosterebiliyormusunuz?Hep aynı sorular ve aynı yanıtlara futbolculardan aynı tepkiler.Bir futbolcunun Mentality'sini yuksek yaptınız diye skor 6-0 ken bile gidiyo kaleden topu alıyor ve santraya goturuyor.Kısaca Fm data olarak bekledigimden cok daha iyi ama oyun olarak bekledigimin cok altında çıktı.

Güzel eleştiri. Umarım yapıcı olur.

kadirga
06.Şubat.2008, 19:02
ordusporu aldım fakat taktiği bir türlü oturtamadım. 25. hafta oldu bank asya 1. ligte 17. sıradayım. neden boyle oluyor anlamadım. :(
İnat ediyorum duzelir belki diye ama sezon sonunda bırakıcam sanırım. yada birakmadan kovucaklar beni :D

Schumy
07.Şubat.2008, 05:13
Oyunda birşeyler eksik ama anlayamadım bende ne olduğunu. Sıkılıyorum artık oynarken, halbuki eski oyunlarda öyle değildi. Her yeni açtığım takım biraz daha heyecanlandırırdı beni ama bu sefer sıkılıp kapatıyorum. Yarım yamalak 3D motoru, dengesiz oyuncu özellikleri (özellikle bazı liglerin ve takımların) oyunun zevkini kaçıran özellikler diye düşünüyorum.

Gncl1905
07.Şubat.2008, 16:51
En azından 2008 kadar zevkli değil...

emrekzl
07.Şubat.2008, 18:59
ben 2014 senesinde romadayım ama 1 aydır açmıyorum sıkıldım artık yeni oyun açtım bjk yeni transferler faln ama 1hazırlık maçı yaptım sonra kapadım eskisi gibi sarmadı. türkçe yaması çıktıktan sonra tekrardan başlıcam sanırım. fm 2008 de 2032 e kadar gelmiştim son 5 sezon falan sıktı ama oraya kadar gelmiştim 2009 da bukadar gidebileceğimi sanmıyorum