PDA

View Full Version : Jose Mourinho tactikleri ve defansa çözümm lazm

jacke
29.Mart.2006, 01:54
Arkadaş bende jose mourinhoyoya karşı acaip ilgi var ve fmde onun taktiğne bakıp oynuorum ve o taktikle chelsea de barcelonada aynı taktiği uygular her sene bende final oynuolar fakat ben denedim olmadı.4-1-2-2-1 taktiği bu taktikte topla oynama yüzden cok güzel fakat böle taktikle çok gol yiyionuz ben bşy soracam demirhan kardeş özellikle yardımcı olursa sevirinirim bu defansa çözüm lazım Defans ı deep yapıyorum yine kurtulamıorum gol yemekten iyi bi defans için hangi mantaliteyi uygulamam gerekior ayarlardan ? ve 4-1-2-2-1 tactiğine uygulanacak rakibi kilitlicek defans iyi olacak mantilateyi söleyebilirmisiniz.Bu taktik te bişeye cok dikkat ettm topla oynama yüzden cok yüksek oluo ama gol yiiyosun sanırım buna çözüm bulunursa sizi kisme durduramaz :)

tolik_julik
29.Mart.2006, 09:14
Chelsea'nin bu taktikle başarılı olmasının temel nedeni, 11 adamla defans yapmalarıdır. Mourinho demişti " Golcüde olsa , ne kadar golde atsa defans yapmasını bilmesi gerekir" diye. Hatta geçen sezon başında Joe Cole 7-8 maçlık bir süre oynamadı. Kötü olduğu için değil, defansa yardım etmediği için. Bak şimdi canavar gibi. Anlıycağın senin ortadaki adamların at gibi olmaları lazım. ve hem defansta hem hucumda aktif olacaklar.

tolik_julik
29.Mart.2006, 09:18
Birde 4-1-2-2-1 değilde 4-3-2-1 yaparsan daha doğru olur. Chelseade bu orta üçlünün defansif özellikleri çok yüksek. Makalele-Lampard-Essien. Ne zaman bunlardan birinin yerine ofansif bir oyuncu oynasa (genelde Gudjonsen veya Joe Cole oynatılıyor) takım sıkıntı çekiyor

jacke
29.Mart.2006, 11:20
Chelsea'nin bu taktikle başarılı olmasının temel nedeni, 11 adamla defans yapmalarıdır. Mourinho demişti " Golcüde olsa , ne kadar golde atsa defans yapmasını bilmesi gerekir" diye. Hatta geçen sezon başında Joe Cole 7-8 maçlık bir süre oynamadı. Kötü olduğu için değil, defansa yardım etmediği için. Bak şimdi canavar gibi. Anlıycağın senin ortadaki adamların at gibi olmaları lazım. ve hem defansta hem hucumda aktif olacaklar.

kardeş işte futbolcuları nasıl ayarlicam hem defans hem hücuma takım bilgilerinden hani team instruction ordaki ayarlı nasıl ypacam

yıldo_23
31.Mart.2006, 20:18
sana tavsiyem takımın en uçtaki adamın yani st'nin anlayışını defansif yap.sen şimdi diyebilirsin adam en uçta oynuyo strikerında anlayışı defansif olurmuymuş.sen benim tavsiyemi bi dene sonucu görürsün.bu senin takım halinde defans yapmanı sağlayacaktır.yani en uçtaki adam bile geriye gelerek orta saha ile mesefasini kapatacak ve rakibin kolay yapmasını engelleyeceksin.başarılar...

Selman Ozturk
31.Mart.2006, 20:30
Buyur arkadaşım taktiği düzenledim aşağıdaki linkten indirerek inceleyebilirsin.Gayet güzel bir taktik oldu defansı istediğin gibi şekillendirdim:

DOWNLOAD (http://rapidshare.de/files/16878438/4-1-2-2-1_Defans_Agirlikli_Vasco__Eyl_2005_.rar.html)

junior_gonzales
31.Mart.2006, 21:12
taktik için teşekkürler.

yıldo_23
31.Mart.2006, 22:12
taktiği indiremiyom arkadaşlar.!!!daha önce geri sayım falan veya 3 haneli şifre çıkardı.şimdi hiç bişi yok.gözat ve upload seçenekleri çıkıyor karşıma.

nekop
31.Mart.2006, 22:27
demirhan güzel taktik olmus hemen birkac macta denedim iyi skorlar elde ettim

eature
01.Nisan.2006, 15:20
taktiği indiremiyom arkadaşlar.!!!daha önce geri sayım falan veya 3 haneli şifre çıkardı.şimdi hiç bişi yok.gözat ve upload seçenekleri çıkıyor karşıma.

aynı sorun bende de var sanırım kullandığın bilgisayarın o siteden indirme limiti dolmuş

jacke
02.Nisan.2006, 00:37
sana tavsiyem takımın en uçtaki adamın yani st'nin anlayışını defansif yap.sen şimdi diyebilirsin adam en uçta oynuyo strikerında anlayışı defansif olurmuymuş.sen benim tavsiyemi bi dene sonucu görürsün.bu senin takım halinde defans yapmanı sağlayacaktır.yani en uçtaki adam bile geriye gelerek orta saha ile mesefasini kapatacak ve rakibin kolay yapmasını engelleyeceksin.başarılar...

Kardeş ilk zamanlar cok iyi oynuodum dediğin şekilde soradan mahfoldum yine ama bende Takım mantalitesi Normal ama bütün futbolcuları defensive yaptım sadece strike mı yapcam defensive ?

jacke
02.Nisan.2006, 00:38
Buyur arkadaşım taktiği düzenledim aşağıdaki linkten indirerek inceleyebilirsin.Gayet güzel bir taktik oldu defansı istediğin gibi şekillendirdim:

DOWNLOAD (http://rapidshare.de/files/16878438/4-1-2-2-1_Defans_Agirlikli_Vasco__Eyl_2005_.rar.html)

bide demirhan kardeş bişey dikkatimi çekti senin bütün taktiklerinde down bot flanks seçeneği yer alio bu ne işe yario anlamı nedir açıklarmısın bana türkçe fm yükle deme çünkü ben ingilzce seviorum :)

yıldo_23
02.Nisan.2006, 22:39
Kardeş ilk zamanlar cok iyi oynuodum dediğin şekilde soradan mahfoldum yine ama bende Takım mantalitesi Normal ama bütün futbolcuları defensive yaptım sadece strike mı yapcam defensive ?

ewet sadece ilerdeki ikilinin anlayışı defansif olsun.ama iki forvetininde top sürme ve ileri çıkışları full olsun.tabi ben oyunda iki dc'nin anlayışınıda defansif yaparım.diğerlerinin dilediğin gibi ayarlayabilirsin.Bunu böyle yapmamın amacı forvetlerinde defansa yardımda bulunmaları.çünkü ilerde top bekliyince orta saha ile mesefeleri açılıyo çok...
Takımın top rakip takımın ayağındayken ilerideki ikilide ilerde beklemeyecek hemen ortasahaya yaklaşacak ve alan daraltacak.Tabi ben oynarkeb dc'lerin anlayışınıda defansif yaparım.Diğer oyuncuların anlayaşını dilediğin gibi yapabilirsin.Ben sana tek tek oyuncuların anlayışlarını nasıl ayarladığımı verim...
DR-DL:normal
DC'LER:defansif
MR-ML:içerde atak-dışarda normal
mc'ler:bir tanesi defansif-diğeri deplasmanda normal içerde atak
forvetler:içerde ve dışarda defansif.(tabi forvetlerinin top sürmeleri ve ileri çıkışları full olacak.!!!)

Selman Ozturk
02.Nisan.2006, 23:08
bide demirhan kardeş bişey dikkatimi çekti senin bütün taktiklerinde down bot flanks seçeneği yer alio bu ne işe yario anlamı nedir açıklarmısın bana türkçe fm yükle deme çünkü ben ingilzce seviorum :)

down both flanks seçeneği topların her iki kanada birden atılmasını istediğinde işaretlenir.Yani bu seçenek işaretli olduğunda takımın genelde kanatlardan atak geliştirir.