PDA

View Full Version : Her Pozisyondaki Oyuncular icin Olmasi gerekn gucler

izmer96
13.Şubat.2008, 19:13
burda size her pozisyondaki oyuncularin tasimalari gerektikleri en onemli ozellikleri bir rehber niteliginde yazicam , bilmeyen arkadaslara yardimci olucagini dusunuyorum.

KALECI (GK): Aerial Ability(hava hakimiyeti), Command of Area(alana hakimiyet), Handling(top tutma), Reflexes(refleks), One on Ones(bire bir)

ORTA DEFANS (DC): Jumping (ziplama) , Marking (markaj) , Tackling (top kapma) , Positioning (pozisyon alma) , Strength (guc)

SOL SAG BEK (DR-DL): Pace (hiz) , Tackling (top kapma), Positioning(pozisyon alma) , Work Rate (calisma orani) , Stamina (dayaniklilik , enerji)

DEFANSIF ORTA SAHA (DMC): Marking (markaj) , Tackling (top kapma) , Positioning (pozisyon alma) , Work Rate (calisma orani) , Strength (guc)

DEFANSIF OZELLIKLI ORTA SAHA (MCd) : Marking (markaj) , Positioning (pozisyon alma) , Passing (pas) , Teamwork (takim calismasi) , Stamina (dayaniklilik , enerji)

SAG SOL ORTA SAHA (MR-ML): Passing (pas) , Crossing (orta yapma) , Positioning (pozisyon alma) , Teamwork (takim calismasi) , Work Rate (calisma orani)

SAG SOL ACIK (AMR-AML): Pace (hiz) , Acceleration (hizlanma), Technique (teknik) , Flair (ozel yetenek) , Dribbling (dribling)

OFANSIF ORTA SAHA (AMC): First Touch (ilk dokunus), Technique (teknik) , Creativity (yaraticilik ) , Flair (ozel yetenek), Decisions (karar verme)

ORTA SAHA ILE FORVETI BIRLESTREN FORVET (FCd): Technique (teknik), Creativity(yaraticilik), Long Shots (uzaktan sutlar), Strength (guc), First Touch (ilk dokunus)

BITIRICI FORVET(FCa) : Acceleration (hizlanma), First Touch (ilk dokunus), Off the Ball (topsuz hareketlenme), Finishing (bitiricilik) , Composure (soguk kanlilik)

TARGET MAN (hedef adam): Strength (guc) , Stamina (dayaniklilik ,enerji) , Jumping (ziplama) , Heading (kafa vurma) , First Touch (ilk dokunus) , Long Shots (uzaktan sutlar) ,Anticipation (ongorme,sezi) , Bravery (cesaret) , Decisions (karar verme) , Teamwork (takim calismasi) , Work Rate (calisma orani)

en onemli ornekler: Jan Koller, Nikola Zigic, Emile Heskey, Peter Crouch

HIZLI FORVET: Pace (hiz), Acceleration (hizlanma), First Touch (ilk dokunus) , Off the Ball (topsuz hareketlenme) , Finishing (bitiricilik), Composure (soguk kanlilik), Flair (ozel yetenek) , Dribbling (dribling) , Decisions (karar verme) , Anticipation (sezi , ongoru)

en onemli ornekler: michael owen , ronaldo (simdi sisman olani :D) , aguero , torres

Suicider
14.Şubat.2008, 02:45
güzel bilgiler gerçekten arkadaşlarımıza yardımcı olabilir teşekkürler

Redrum
14.Şubat.2008, 02:51
DEFANSIF ORTA SAHA (DMC): Marking (markaj) , Tackling (top kapma) , Positioning (pozisyon alma) , Work Rate (calisma orani) , Strength (guc)

Stamina strength ve marking den daha önemli. Zira oyun böyle diyor.

Alicanfmfan
14.Şubat.2008, 02:53

Stamina strength ve marking den daha önemli. Zira oyun böyle diyor.

Ön libero'na markaj komutu vermezsen dogru verirsen marking önem arz ediyor.

Deniz
14.Şubat.2008, 03:22
Çok iyi bir rehber, ellerine sağlık :)

Gangstaa
15.Şubat.2008, 20:30
DMC için aggressionda önemli

aix2
15.Şubat.2008, 20:49
Defanslar için pas da önemli paslarr düşük olunca defanstan çıkarken oyuncular hata yapabilir.

martymcfly
16.Şubat.2008, 01:05
ben forvetler için Anticipation neden gerekli anlamıyorum.
ama savunma adamları için çok önemli olduğunu düşünüyorum, rakip hucüm yaparken ne yapacağını sezmek önemli.
kalecilerin penaltı tutmasında da etkisi olabilir.

dentaconstantin
16.Şubat.2008, 01:35
DMC için aggressionda önemli
Aggression dmc için baktığım ilk özellik,düşük olan oyuncuları pek tercih etmiyorum veloso'nun aggression özelliği yüksek olmadığından dmc olarak kullanmak pek içimden gelmiyor.