PDA

View Full Version : gençlermi yıldızları tekrar kazanmakmı

mummy
30.Mart.2006, 11:46
arkadaslar bu gune kadar bir çok oyun açtım hep genç oyuncu transferi için çabaladım ama gecen hafta açtığım oyunda (galatasaray) Rivaldo -Djorkaeff romaryo gıbı daha once nam yapmıs dunya futboluna mal olmus kısıleri hemen hemen bedavaya(yaklasık 5mlyn ytl ye) hepsını transfer ettım su an muhtesem işler yapıyo ve ınanın barcaya kafa tutuyo takım tabı altyapı transferlerınıde yaptım
sizce genc yetenekmı yoksa yldız kazanmakmı
bence artık gecmıs bıtmıs dedığın yıldızları takıma tekrar kazandırmak

marakesh
30.Mart.2006, 12:00
bence genclerle kazanmak daha iyi.besiktasla sampiyon oldugum kadronun yas ortolaması 23 dü.ama avrupada cok basarı kazanamadım o ayrı bi durum tabi:):):)

RoCCo_42
30.Mart.2006, 12:15
Bende Gençlerden yanayım ama sadece Gençlerlede başarı kolay kazanılmıyor Tecrübelilerle Harmanlayarak başarı daha kolay.

Laz_Asker_61
30.Mart.2006, 12:54
gençlere bende önem verenlerdenim

nart_susruko
30.Mart.2006, 12:55
...ikisini şöyle güzel bir harmanlamak lazım...

mesut966
30.Mart.2006, 14:39
kadroda 4-5 genç iyi tecrübeliler bence

BurakMania
30.Mart.2006, 15:55
Genç bi kadron olsun o 3 super yasli kurtuda serpistir araya super olur

zargı
30.Mart.2006, 16:28
Bende Gençlerden yanayım ama sadece Gençlerlede başarı kolay kazanılmıyor Tecrübelilerle Harmanlayarak başarı daha kolay.
yüzde yüz katılıyorum

neophyte
30.Mart.2006, 17:16
Kesinlikle genç ! Bi kere kendin yetiştiriyosun ..

nekop
30.Mart.2006, 21:36
tabi gencleri kazandırmak önemli ama bazı zamanı gecmis oyuncuları kazanmak daha önemli ben ronaldoyu 2.sezonun basında alıyorum zaten transfer listesinde oluyor ve hemen geliyor ve iyi işler yapıyor

koray_capello
30.Mart.2006, 22:59
valla bende defansif oynama ve yaşlı oyuncu oynatma hastalığı var.ya bir insan capello ya bu kadarmı özenir(ben):D

Gravity
31.Mart.2006, 03:29
Kadromda en az 4 tane yaşlı kurt bulundururum her zaman. Herkesin gençlerden yana olduğunu görüyorum. Tabi nedenleri de çok açık, oyuncuyu çok ucuza alabilme şansının yanı sıra gelişimini ve elde ettiği başarıları görerek kendini iyi hissetmek ve bir noktada aldığının çok üstünde fiyatlarla satmak gibi oyunun güzelliklerini yaşamak herkesin hoşuna gidiyor. Yalnız önemli bir nokta da o gençlerin gelişimine katkıda bulunacak yaşlı kurtlar. Gençlerle başarılı olabilirsiniz ancak oyun zora düştüğünde kilidi açanlar genellikle yaşlı kurtlar olur. Çok sıkıntılı geçen ancak sonradan açıldığınız maçlarınıza bir bakın, %90 yaşı 29 üzeri bir oyuncunun pasıyla pozisyona girmiş ve gol atmışsınızdır ya da direkt olarak o oyuncu atmıştır golü. Bu nedenle ben kadromda hep 4-5 adet deneyimli adam bulundururum. Özellikle satılık listelerindeki çok iyi takip ederim bu nedenle. İstanbulspor'a Tommasi, Kily Gonzales, Del Piero, Rufete gibi yıldızları da bu şekilde almışımdır. Kendi kadromda bulunan deneyimli oyuncular ve aldığım gelecek vaadeden oyuncularla bir sentez yapıp daha 4. sezonumda UEFA finali oynamayı başarmıştım. O senenin sonunda Gioda'yı M.United'e 16 milyon Euro'ya satmıştım. İstanbulspor'un oyuna 2. Lig A Kategorisi'nden başladığını düşünürseniz bu başarının hiç de azımsanmayacak bir şey olduğunu görebilirsiniz.

slayer34
31.Mart.2006, 04:05
vallahı bende herzaman takımı genclestırırım
24 yasının ustunde adam almamaya calısıyorum
futbolcu ıyı ıse ıstısnalar oluyo...

neophyte
31.Mart.2006, 13:01
Kadromda en az 4 tane yaşlı kurt bulundururum her zaman. Herkesin gençlerden yana olduğunu görüyorum. Tabi nedenleri de çok açık, oyuncuyu çok ucuza alabilme şansının yanı sıra gelişimini ve elde ettiği başarıları görerek kendini iyi hissetmek ve bir noktada aldığının çok üstünde fiyatlarla satmak gibi oyunun güzelliklerini yaşamak herkesin hoşuna gidiyor. Yalnız önemli bir nokta da o gençlerin gelişimine katkıda bulunacak yaşlı kurtlar. Gençlerle başarılı olabilirsiniz ancak oyun zora düştüğünde kilidi açanlar genellikle yaşlı kurtlar olur. Çok sıkıntılı geçen ancak sonradan açıldığınız maçlarınıza bir bakın, %90 yaşı 29 üzeri bir oyuncunun pasıyla pozisyona girmiş ve gol atmışsınızdır ya da direkt olarak o oyuncu atmıştır golü. Bu nedenle ben kadromda hep 4-5 adet deneyimli adam bulundururum. Özellikle satılık listelerindeki çok iyi takip ederim bu nedenle. İstanbulspor'a Tommasi, Kily Gonzales, Del Piero, Rufete gibi yıldızları da bu şekilde almışımdır. Kendi kadromda bulunan deneyimli oyuncular ve aldığım gelecek vaadeden oyuncularla bir sentez yapıp daha 4. sezonumda UEFA finali oynamayı başarmıştım. O senenin sonunda Gioda'yı M.United'e 16 milyon Euro'ya satmıştım. İstanbulspor'un oyuna 2. Lig A Kategorisi'nden başladığını düşünürseniz bu başarının hiç de azımsanmayacak bir şey olduğunu görebilirsiniz.

Kardeş zaten takımda dediğin gibi kurtlarda olmalı. Onlar olmasa sen elindeki oyuncuların hepsi genç olduktan sonra ne işe yarar ? O kurtlar gençlere öncülük eder. Takımı taşır. Onun sorumlulğu fazladrır. Bi anlamda yetiştirici rolü oynuyo.

Freestyler_10ur
31.Mart.2006, 19:49
İlk donem yaslıları oynatmak daha iyi maddi bakımdan 2. sene genclere dön bence

Eray Dengiz
31.Mart.2006, 19:51
Tecrübeli isimler ile başlarsın, 1 sene içinde yetiştirdiğin gençleri oyuna sürersin.. 2 sene sonra yetiştirdiğin gençler bi bakmışın ki tecrübeli isimlerin yerini almış. Kısacası, gençlere her zaman önem ver ama tecrübeleride bir kenar atma..

TüMeR_yAğıZ
31.Mart.2006, 19:54
ilk yıldan gençleri toplayacaksın,yedek falan ara sıra oynatıp tecrübe kazandırıp tava getireceksin.sonra genç ağırlıklı bir kadro kuracaksın tecrübeli isimleride araya katacaksın.tadından yenmez :D

junior_gonzales
31.Mart.2006, 20:54
ilk yıldan gençleri toplayacaksın,yedek falan ara sıra oynatıp tecrübe kazandırıp tava getireceksin.sonra genç ağırlıklı bir kadro kuracaksın tecrübeli isimleride araya katacaksın.tadından yenmez :D
sana katılıyorum.