PDA

View Full Version : pirim ve mutsuzluk

silent17
28.Şubat.2008, 22:23
arkadaşlar oyuncuları maç kazanmada olsun gol atmada olsun extra pirim verebiliyormuyuz nasıl yapılıyor? birde bazı oyuncular mutsuz oluyo yok maç günü konuşmaları yok şans tanınmıyor diye bunları nasıl engellenir yada mutlu etmenin diğer bir yolu var mı:? teşekkürederim

DaveJones
28.Şubat.2008, 22:31
Maç başına, gol attığında ve kaleciler için gol yemeden bitirdiği maç için ekstra para vermek kontrat önerirken yapılıyor. Kontrat önerirken en sağda yazar bu saydıklarım genelde. Mutsuz olma durumu maç içinde yaptığın konuşmalardan sonra mı oluyor ? Eğer bir maç sonu konuşmasında "Her maçta böyle oynamanızı istiyorum" gibi bir konuşma yaparsan oyuncular bize yeteri kadar kredi vermiyorsun diye mutsuz oluyorlar.

silent17
28.Şubat.2008, 22:37
evet öyle pirim veriyorum zaten kontrat imzalarken onun dışında oyunculara genel pirim vermek istiyorum da moralleri düzelsin diye onun için sordum teşekkkürederim. maç yorumlarını da maç öncesi ve maç sonrası yapıyom işte

BeeTLeJuiCe
28.Şubat.2008, 22:38
Teknik bir sorun olmadığı için doğru yere taşınmıştır.

DaveJones
28.Şubat.2008, 22:48
Maç kazanmada prim verilmiyor. Yada ben öyle biliyorum. Kadronun moralini yükseltmek için en iyi yapılacak şey onlara yeni kontrat önermek. Maç öncesi yorumlarında senden çok daha güçsüz bir takım için galibiyetten emin olmazsan veya yine çok güçsüz bir takım karşısında mentalitem defansta kalmak şeklinde bir yorum yaparsan Slight Concern adlı bölümde oyuncu seni eleştiriyor.

Walter Sakana
01.Mart.2008, 11:51
arkadaşlar oyuncuları maç kazanmada olsun gol atmada olsun extra pirim verebiliyormuyuz nasıl yapılıyor? birde bazı oyuncular mutsuz oluyo yok maç günü konuşmaları yok şans tanınmıyor diye bunları nasıl engellenir yada mutlu etmenin diğer bir yolu var mı:? teşekkürederim

1- Prim için sormak istediğini anladım ancak senin dediğin şekilde prim verme şansımız yok, bunun yerine her sezon başında sana lig, kupa ve eğer takımın katılıyorsa avrupa kupası için ayrı ayrı prim belirleme seçenekleri sunuluyor. Bunlar High (yüksek), Normal ve Low (düşük). Hepsini High yapmak pek akıllıca değil. O sezon en çok neyi hedefliyorsan onu High yapıp diğer ikisini gene kendi tercihine göre Normal ve Low yaparsan asıl hedefin için oyuncularının motivasyonunu önemli ölçüde arttırırsın. Mesela ben önceleri lig için High, avrupa için Normal, kupa için ise Low yapıyordum. Daha sonra ligde üstüste gelen şampiyonlukların adından bu sefer şampiyonlar ligi için High olarak seçtim. Özetle yarıştığın kulvarlarda elde edeceğin derecelere göre oyuncularına o organizasyondan elde ettiğin gelirin bir kısmını prim olarak dağıtıyorsun.
2- Oyuncuların mutsuzluğu ise çok daha derin bir konu ve birçok etkenle bağlantılı bir durum. Maç konuşmalarından kadroya alınma durumuna, oyuncunun karakterinden ona gelen transfer tekliflerine bir sürü sebebe bağlı olarak değişkenlik gösteren bir şey.
Maç konuşmaları için burada forumlarda biraz araştırma yaparsan diğer arkadaşlarımızın paylaştığı yazılar bulabilirsin. örnek- http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69974
Şans tanımama olayına gelince kadrondaki oyuncuların squad status yani oyuncunun statüsünü doğru ayarlamalısın ki ileride bu tür sorunlar yaşamayasın. Backup olarak ayarladığın zaman o oyuncu oynamadığı zaman pek sorun çıkarmaz çünkü zaten en baştan ona yedek olduğunu belirtmiş oluyorsun. Squad Rotation olarak ayarladığında ise senden zaman zaman forma bulmayı, yedek oynadığı maçlarda oyuna girmeyi bekler. Bu tür oyuncuları sezon içerisinde en azından 15-20 maç oynatman gerekir. First Team Player ve Key Player lar ise forma garantisi verdiğin ve düzenli olarak oynamayı bekleyen oyunculardır. Yani bu dengeyi iyi yapman, as oyuncuların dışındakilere forma garantisi vermemen en akıllıcası.
Son olarak bazen oyuncu medyaya açıklama yaparak mutsuzluğunu dile getirir. Bu gibi durumlarda hemen o açıklamaya cevap vererek (Respond) oyuncuyu uyarmayı yada endişelerini azaltmayı sağlayacak seçenekler arasından tercihini yapabilirsin. Bunun sonucunda oyuncun ya senden özür dileyecek, ya mutlu olacak yada iyice karamsarlığa düşecek.

STRATOVARIUS
01.Mart.2008, 18:09
en güzeli bas tekmeyi gitsin :)