PDA

View Full Version : Nannar ve eXcitinG`den TotaL Dominasyon [9.03]

eXcitinG
13.Mart.2008, 21:49
Evet daha önceLeri İLhan kardeşimizin yayınLadığı taktiği bu kez biz Hasan hocamız iLe beraber yayınLama kararı aLdık. DiziLiş hepimizin biLdiği şekiLde 41221 şekLinde oLucak. İLhan kardeşimiz bize bu konuda tam yetki verdi.

http://img237.yukle.tc/images/96381.JPG (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukle.tc)

http://img237.yukle.tc/images/59622.JPG (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukle.tc)

Bu taktikte topa hakimiyet yüzdeniz daha fazLa oLucaktır. Daha çok pas yapan, her yerden goL arayan bir takım hüviyetinde oLucaksınız. Taktikte dikkat etmemiz gereken hususLar konusunda.

DL ve Dr : SoL ve Sağ bek oyuncuLarımızın biraz hızLı ve iyi pozisyon aLabiLen yapıya sahip oLmasına dikkat etmek gerek. ÖnLeriden fazLa boşLuk oLacağı için rakip takım atakLarında iyi pozisyon aLıp, iLeri geri çaLışabiLmeLidir.

DC : İyi pozisyon aLan, markaj gücü yüksek, hava topLarında ektiLi ve biraz da hızLı oLurLar ise goL biLe yemezsiniz.

DMC: Günümüz futboLunda ki tipik işçi tabiri oLan oyuncu oLmaLıdır. İyi pres yapan, güçLü ve fizikLi, rakibi bozabiLecek ve iLk topLarda takımı hücuma kaLdırabiLecek potansiyeLede bir oyuncu oLmaLıdır.

SoL MC : YaratıcıLığı yüksek, hızLı, teknik ve iyi pas atabiLen bir oyuncu seçmemiz gerek. Free roLe seçeneği de aktif oLduğundan biraz daha 10 numara tabiri ediLen oyuncu kuLLanmamızda fayda var.

Sağ MC : Oyunu iki yönü iLe oynayabiLen oyuncu seçmemiz gerek. Gerek ofansif anLamda destek verebiLecek gerek arkasında ki DM oyuncusuna yardımda buLunabiLecek bir oyuncu oLmaLıdır.

AML ve AMR : YaratıcıLıkLarı yüksek, hızLı ve teknik oyuncuLar seçmeLiyiz. Ofansa destek veren en önemLi nokta oLarak bu iki oyuncunun iyi oLması takımın hücum gücü açısından da daha iyi oLması anLamına geLmektedir.

FC: İki yönLü forvet tercihi daha uygun oLur. Havadan ve yerden oynayabiLecek kapasitede oLmaLı, iyi şut atabiLen ayrıca iyi bir bitirici oyuncu koyarsanız goL makinasına dönüşecektir.

Not: Oyunda herşey sadece taktikte bitmez. Bunu hepimiz biLiyoruz. Doğru zamanda doğru hamLeLer size maçLarı kazandıracaktır. Bu taktikLer sizin için sadece ön rehber niteLiğindedir. BaşLangıcı sağLar. Oyunun akışına göre siz doğru hamLeLeri hesapLayıp gerekLi değişikLikLeri yapmaLısınız. Nannar Hocamızda geLdiği zaman bir kaç not ekLeyecektir.

SS : Benim Wigan iLe turnuvada oynadığım maçLara bakabiLirsiniz. Nannar hocamızın da yine kendi GS kariyerinde ki ss Ler yeterince biLgi vermektedir.

Taktik Linki :
http://www.turksportal.net/dosya/fm/29013/bilgi/

İdman programı oLarak Nannar ın kendi hazırLamış oLduğu idman programını kuLLanabiLirsiniz.

Taktik hakkında başarısızLık veya başarıLarı SS oLarak ekLerseniz daha verimLi oLacaktır. Daha koLay çözüm üretebiLiriz beraber. Taktik üzerinde kendi tecrübeniz iLe değiştirip verim aLdığınız yerLeri beLirtirsenizde seviniriz.

İLhan Aydoğan a saygıLarLa..

Alternatif Link

http://www.sendspace.com/file/aa64n9

Nocna Mora
13.Mart.2008, 22:16
Deneyeceğim 9.3.0 içinm taktik arıyordum zaten :)

DenizlispoR
13.Mart.2008, 22:19
Arkadaşlar bu taktiğe karşı oynamış biri olarak söylüyorum.Muhteşem bir taktik.Rakibinizin kalecisi normalse veya Ojeda,Mandanda gibi bir kaleci değilse galipsiniz ;;).

Trabzonspor
13.Mart.2008, 22:25
2 kulvardada elenmeme yol açan taktik :D

eXcitinG
13.Mart.2008, 22:33
Ss Leri bekLiyoruz :)

RPalacio
13.Mart.2008, 22:39
hemen denemeye başlıyorum teşekkürler şimdiden

rameryem
13.Mart.2008, 23:16
teşekkürler emeğineze sağlık

zazanas
13.Mart.2008, 23:33
9.0.1 de nasol sonuc verir acaba merak ettim deniyeceğim...

nannar
13.Mart.2008, 23:37
Umarım işinize yarar... :) taktikte emeği geçenlere teşekkürler :D SS'lerle sonuçlarınızı görmek isteriz....

stewie972
13.Mart.2008, 23:38
target man seçili kanatlardaki oyuncularmı target men olacak?

nannar
13.Mart.2008, 23:42
target man seçili kanatlardaki oyuncularmı target men olacak?
hayır forvet adamın Target man olacak....

Bu arada taktiği yayınlama konusunda hayrettin'e teşekkür ederiz :D eline sağlık,gayet güzel ve açıklayıcı olmuş....

nannar
13.Mart.2008, 23:55
Taktik hakkında bir iki ekleme yapmak istedim.... :)

Öncelikle bu taktiği gerçekten ince eleyip sık dokuyarak meydana getirdiğimizin bilinmesini isterim.Her yönüyle mükemmel bir taktik asla olmaz. Eğer çok gol atmak istiyorsanız kalenizde de gol görürsünüz... çok iyi savunma yapmak istiyorsanız gol yollarında sıkıntı çekmeniz normaldir... Fakat bu taktikle ikisinin ortasında dengeyi yakalamış oluyoruz... savunma önde oynadıgı için hem rakip baskı kuramıyor, hem de oyunu rakip alana yıkması daha kolay oluyor... bunu çift taraflı düşünmek lazım.. yani zor maçlarda dengeli başlamak istiyorum diye savunma hattınızı geriye yaslarsanız baskı yersiniz... savunmacılarınızın konsantrasyon ve hızı iyi durumdaysa bırakın önde oynasınlar....Kendi sahanızda çok rahat baskı kurabileceğiniz bir taktik fakat deplasman maçları her zaman kolay geçmeyebilir... Hayrettin'in de dediği gibi böyle maçlarda devreye sizin girip menejerlik kalitenizi ve bilginizi kanıtlamanız gerekecek :) yoksa bu taktikle oynayan herkes ligi namağlup bitirseydi bu işin zevki kalmazdı....

Herşeye rağmen taktikte eksikliğini hissettiğiniz yönler olursa bunları bizlerle paylaşırsanız taktiğin gelişmesine katkı sağlamış olursunuz.... Teşekkürler... :)

Corpus
13.Mart.2008, 23:59
Taktiği vermişsiniz hoş güzelde şu dm-palombo mc-michael johnson fln yanlarına yazsanız iyi olur en azından ben öyle yazınca ona uygun adam arıyorum :) taktik zaten tartışılmaz sadece bir öneri :)

Deniz
14.Mart.2008, 00:45
Eve döndüğümde 1 sezon rahat denerim.

Taktik için teşekkürLer, eLLerinize sağLık :)

SS Leri payLaşırım.

classical
14.Mart.2008, 01:07
9.1de ayni verimi verir mi acaba bi fikriniz var mi?

KuRal
14.Mart.2008, 01:08
Saolun.Geribildirimde bulunacağım.

Deniz
14.Mart.2008, 01:15
9.1de ayni verimi verir mi acaba bi fikriniz var mi?Vermez. 903 de maç motorunda bayağı değişikLikLer oLdu. 902 de biLe vermez :)

Nocna Mora
14.Mart.2008, 02:14
Bir sorum olacak dc'lerde geriye ok dahil neden hiç ok yok? :)

S4mp1y0N
14.Mart.2008, 02:31
902'de 2 maç denedim ama yemedi :D 903'ü yüklediğimde mutlaka denerim... emeğiniz için teşekkürler..

Deniz
14.Mart.2008, 02:37
Bir sorum olacak dc'lerde geriye ok dahil neden hiç ok yok? :)HerhaLde defans sistemi önde oLduğu için. Dc Lere burada zaten büyük pay düşüyor :)

nannar
14.Mart.2008, 02:53
Bir sorum olacak dc'lerde geriye ok dahil neden hiç ok yok? :)

DC lerde ok olmayışının sebebi defansı önde kurdugumuz için DClerin de ara ara öne çıkarak oynamaları....hatta bazen gol pozisyonlarında ortayı açtıgını bile görebilirsiniz dc oyuncularınızın :D

eXcitinG
14.Mart.2008, 03:01
901 ve 902 de ki performansı çok düşük oLabiLir. Çünkü 930 diğer seriLere göre oLdukça değişik ve tamamen yeni taktik üretiLmesi gerekiyor. Sadece 930 da denemenizde yarar var.

Nocna Mora
14.Mart.2008, 03:06
Tamamdır yeni bir kariyer açtım güzel bir kadro kurup deneyeceğim taktiği :)

ShoTa
14.Mart.2008, 04:35
Trabzonspor da denedim.İnanılmaz Diyebilirim.ScreenShot atmamı isterseniz atabilirim 2009-2010 sezonunda trabzonspor'la maddi imkansızlıklar filan gibisinden nedenlerle fazla takviye yapamadım ve 3-4 alt yapı 4-5 tane de orta seviyede denilebilececek futbolcuyla yola çıktım.İlk yarıyı 5. olarak bitirdim zaten ne olduysa 2. yarı oldu.Olan şey bu taktiği bulmamdı.2.yarı 1 beraberlik 16 galibiyetle ligi lider bitirdim. Bunda taktiğin etkisi kadar benimde biraz insiyatif kullanmam etkili oldu mesela sağ ve sol amr-aml yi mr ve ml yaptım ve gol yemediğimi fark ettim.

Deniz
14.Mart.2008, 04:39
Trabzonspor da denedim.İnanılmaz Diyebilirim.ScreenShot atmamı isterseniz atabilirim 2009-2010 sezonunda trabzonspor'la maddi imkansızlıklar filan gibisinden nedenlerle fazla takviye yapamadım ve 3-4 alt yapı 4-5 tane de orta seviyede denilebilececek futbolcuyla yola çıktım.İlk yarıyı 5. olarak bitirdim zaten ne olduysa 2. yarı oldu.Olan şey bu taktiği bulmamdı.2.yarı 1 beraberlik 16 galibiyetle ligi lider bitirdim. Bunda taktiğin etkisi kadar benimde biraz insiyatif kullanmam etkili oldu mesela sağ ve sol amr-aml yi mr ve ml yaptım ve gol yemediğimi fark ettim.SS payLaşırmısın :)

stewie972
14.Mart.2008, 05:03
beklerin closing downı fazla gibi geldi bana. çok düşük ratingle oynuyorlar. ayrıca defansların tacklingi 16+ ise bence hard takling verilmeli. easyde çok top kaçırıyorlar.

BNY1905
14.Mart.2008, 05:04
bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. :D ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz

stewie972
14.Mart.2008, 05:05
nannar bir önceki taktiginiz gibi bundada kornerden çok gol atıyoruz.

BNY1905
14.Mart.2008, 05:05
bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. :D ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz keske bide 2 forvetli yapsamissinz :D

eXcitinG
14.Mart.2008, 05:11
Trabzonspor da denedim.İnanılmaz Diyebilirim.ScreenShot atmamı isterseniz atabilirim 2009-2010 sezonunda trabzonspor'la maddi imkansızlıklar filan gibisinden nedenlerle fazla takviye yapamadım ve 3-4 alt yapı 4-5 tane de orta seviyede denilebilececek futbolcuyla yola çıktım.İlk yarıyı 5. olarak bitirdim zaten ne olduysa 2. yarı oldu.Olan şey bu taktiği bulmamdı.2.yarı 1 beraberlik 16 galibiyetle ligi lider bitirdim. Bunda taktiğin etkisi kadar benimde biraz insiyatif kullanmam etkili oldu mesela sağ ve sol amr-aml yi mr ve ml yaptım ve gol yemediğimi fark ettim.

BaşarıLı oLmanız sevindirici. SS de ekLerseniz daha memnun oLuruz. Aynı şekiLde kendinizin birşeyLer katarak taktiği kuLLanması daha da güzeL.

beklerin closing downı fazla gibi geldi bana. çok düşük ratingle oynuyorlar. ayrıca defansların tacklingi 16+ ise bence hard takling verilmeli. easyde çok top kaçırıyorlar.

BekLerin önünde genişce bir aLan oLduğu için bu aLanı kapatması adına verildi o kadar yüksek CLosing down. Benim bütün kariyerLerimde soL ve sağ bekLerim hep üstün performans gösteriyordu. Sizin kuLLandığınız isimLeri merak ettim. Biraz daha defansif özeLLikLeri iyi oLan oyuncuLar kuLLanırsanız daha başarıLı oLursunuz. MeseLa BJK kariyerimde ben SoLda Hayrettin sağda Toraman ı oynatıyordum ve pozisyon dahi yemiyordum.

bence cok guzel bi taktik ellerinize saglik .. :D ama benim tercihim hep 2 forvettir elimdeki kadorda ona mevcut. bunu da ins. yeni bi kariyerde deneriz

Bu sistemde zaten üç forvet gibi oynuyorsunuz. İki forveti seven üç forveti de sever :D

nannar bir önceki taktiginiz gibi bundada kornerden çok gol atıyoruz.

Bunda geneL oLarak 930 da ki probLem neden oLuyor diyebiLiriz.

BNY1905
14.Mart.2008, 05:17
burasi yeri deilde nannar abi senin kariyerine yorum yazamiom neden? kusura bakma daha yeni uyeyim :D

ForeverFener
14.Mart.2008, 06:48
Abicim İlhan Aydoğan kardeşim öldü mü de ona adıyoruz diyorsunuz :D:D Deniycem taktigi teşekkürler...

eXcitinG
14.Mart.2008, 07:01
Töbe töbe o ne biçim söz yahu.

El Barto
14.Mart.2008, 07:02
Total Dominasyon'un çakması çıkmış hep merak ederdim ne zaman çıkacak diye bugüne kısmetmiş. :)

Taktik bilgisine sonsuz güvendiğim kalecileri panter yapan Hayrettin Abim ile kariyerlerinde başarıdan başarıya koşan Hasan hocamız yaparda kötü olur mu hiç? :D

Hayrettin Abi bir ara hatırlat seni yeni geliştirdiğim senin çağdışı olarak değerlendirdiğin taktiğimle bir daha yeneyim. :p

ForeverFener
14.Mart.2008, 07:11
Töbe töbe o ne biçim söz yahu.

Şaka yapıyorum yahu öyle bi anlam çıkmış da o yüzden söyledim.Adıyoruz filan derken :)

nannar
14.Mart.2008, 07:21
evet bu taktikde de kornerlerde çok etkiliyiz.... :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

burasi yeri deilde nannar abi senin kariyerine yorum yazamiom neden? kusura bakma daha yeni uyeyim :D
kendin söylüyorsun sebebini,,,yeni üye oldugun içindir muhtemelen ama tabiki yöneticiler en dogru cevabı verir :)

Abicim İlhan Aydoğan kardeşim öldü mü de ona adıyoruz diyorsunuz :D:D Deniycem taktigi teşekkürler...
:D tövbe tövbeee cidden....

Total Dominasyon'un çakması çıkmış hep merak ederdim ne zaman çıkacak diye bugüne kısmetmiş. :)

Taktik bilgisine sonsuz güvendiğim kalecileri panter yapan Hayrettin Abim ile kariyerlerinde başarıdan başarıya koşan Hasan hocamız yaparda kötü olur mu hiç? :D

Hayrettin Abi bir ara hatırlat seni yeni geliştirdiğim senin çağdışı olarak değerlendirdiğin taktiğimle bir daha yeneyim. :p
güle güle kullan :D

ForeverFener
14.Mart.2008, 07:30
Taktikle ilgili ilk gözlemlerim şöyle : Güzel bir taktik atak açısından bol pozisyonlu bir taktik.Ama bekler in sizinde belirttiginiz gibi pozisyon almasının yüksek olması gerekiyor.Arsenal de deniyorum taktigi henüz 2 maç oynadım.Hep kenardan geliyor takımlar clichy ve eboue gibi usta 2 bek çaresiz kalıyor.Her ne kadar defansları ve ofansları güçlü olsa da..Emeğinize sağlık...

eXcitinG
14.Mart.2008, 07:40

Hınzır, sen ne zaman geLdin bakaLım :D Yaparız tabi, 930 da dikkat et ama kaLeciLer coşmuyor artık, fark yeme :)

Taktikle ilgili ilk gözlemlerim şöyle : Güzel bir taktik atak açısından bol pozisyonlu bir taktik.Ama bekler in sizinde belirttiginiz gibi pozisyon almasının yüksek olması gerekiyor.Arsenal de deniyorum taktigi henüz 2 maç oynadım.Hep kenardan geliyor takımlar clichy ve eboue gibi usta 2 bek çaresiz kalıyor.Her ne kadar defansları ve ofansları güçlü olsa da..Emeğinize sağlık...

Biraz daha azaLtabiLirsin o zaman bekLerin cLosing down değerLerini, yada azaLtmadan mentaLiteLerini biraz daha defansif yapabiLirsin. Pozisyon tabi ki vericez, ama işin garibi ben geneLde kanattan hiç pozisyon yemiyordum :)

Nocna Mora
14.Mart.2008, 07:48
Ben bu takım+oyuncu komutlarını kullanarak inanılmaz güzel bir taktik oluşturdum :D Diziliş farklı tabii :) Ayrıca Target Man özelliğinide kaldırdım

Kadrom şöyle oluştu:

GK: De Sanctis
DC: Leo
DC: Servet (Beevers)
DR: Zambelli
DL: Fernando Vega
DMC: Mehmet Topal
MC: Barış Özbek
MR: Santiago Jose Munez ;)
ML: Arda
AMC: Jadson
FC: Yaser (Louis Clément Ngwat Mahop)

nannar
14.Mart.2008, 07:48
Taktiğin takıma oturması zaman alabilir... Ben bu sezon boyunca Gs ile kullandım.... sağ bek Uğur Uçar, sol bek Hakan Balta... göbekte Leo ve Meira, önlerinde Zuculini, orta alanda M.Topal ya da Barış ve yanlarında bir oyun kurucu (Dos Santos veya Borges oynadı genelde) Sol açıkta Ochirosii, sağ açıkta Arda, forvette Marquinhos.....

yani kadroda gelecekte harika profile ulaşan oyuncular var ama ben şu anda 2. sezonu bitirdim.Bu sezon boyunca bu taktikle oynadım ve işte sonuçlar....

*ligde 33 galibiyet 1 beraberlik alarak 100 puanla Şampiyon oldum,
*Türkiye Kupasında finalde Fenerbahçe ile oynadım, sakat oyunculardan dolayı sıkıntılı çıktıgımız maçı 1-0 kaybettik,
*Avrupada Gruplarda İnter ve Schalke ile beraber güçsüz bir takım daha vardı..Gruptan lider çıktım, 2. turda Villareal'i eledim
*Şampiyonlar ligi Çeyrek Finalinde Roma'yı, yarı finalde de Real Madrid'i eledim, finalde Arsenal'e 2-1 kaybettim

yani uzun lafın kısası harika bir sezon geçirdim ancak bunun tek sebebi taktik değil... kendimce önemli olan şeyleri sıraya koymak istiyorum, bu sıra herkese göre değişebilir ama fm 2009'da ben şu şekilde hissediyorum... önem sırasına göre;

1- Team harmony
2- Taktik
3- Maç içi değişiklikler

yani bence en önemlisi huzur... oyuncuların aynı mevkide oynayan 3-4 rakibi yoksa, takımda huzursuzluk yaratn başka bir oyuncunuz yoksa,transfer listesine koyulmuş ve satılmayı bekleyen mutsuz oyuncularınız yoksa,takımda iyi bir disiplin ortamının yanı sıra yükselen bir form grafiği gösteren oyuncuyla birebir ilgilenip onu basına övüyorsanız ve bir de seri galibiyetler almaya başladıysanız o zaman taktik işlemeye başlar... bu dediklerim yoksa bence harika bir taktiğiniz olsa bile maçları zor kazanırsınız... bu benim başıma çok geldi :)

eXcitinG
14.Mart.2008, 07:49
Zaten bu diziLişin en güzeL yanLarından biri değişik kombinasyonLarda yapabiLmeniz.

nannar
14.Mart.2008, 07:50
Ben bu takım+oyuncu komutlarını kullanarak inanılmaz güzel bir taktik oluşturdum :D Diziliş farklı tabii :) Ayrıca Target Man özelliğinide kaldırdım

Kadrom şöyle oluştu:

GK: De Sanctis
DC: Leo
DC: Servet (Beevers)
DR: Zambelli
DL: Fernando Vega
DMC: Mehmet Topal
MC: Barış Özbek
MR: Santiago Jose Munez ;)
ML: Arda
AMC: Jadson
FC: Yaser (Louis Clément Ngwat Mahop)

bu benim nannar_giriş dizilişi değil mi taylan? o dizilişe iyi gidiyor bu taktik :D ben denemiştim :D

Nocna Mora
14.Mart.2008, 07:53
valla abi benim kendime ait bir dizilişim vardı :) ona tek tek bu komutları uyguladım süper oldu hiç dikkat etmemiştim nannar girişe :D

howarda3
14.Mart.2008, 08:42
Birazdan 9.0.3'ü kurucam ve ilk deneyeceğim taktik bu olacak teşekkürler ikinize de;)

shaffack
14.Mart.2008, 09:12
10 numara taktik olmuş. emeği geçen herkese teşekkürler. yalnız bir sorum olacak. playmaker olarak birini seçmeli miyiz?

nannar
14.Mart.2008, 18:00
10 numara taktik olmuş. emeği geçen herkese teşekkürler. yalnız bir sorum olacak. playmaker olarak birini seçmeli miyiz?

biz Exciting'le seçmeden oluşturduk ama sen bir dene , eğer verim alırsan o şekilde kullan...sonuçta basma kalıp kullanmak zorunda değilsiniz... takımınıza ve kendi mantalitenize göre ayar çekin işte....

DenizlispoR
14.Mart.2008, 18:23
kaLeciLer coşmuyor artık, fark yeme :)

Gerçekten mi abi :D.Emre abi R.Plateyi al,Ojedayı geçir kaleye :icon_biggrin:.

Clayman
14.Mart.2008, 18:55
Leeds United ile fırtınalar kopartıyorum League One'de:)Tabi birazcık değiştirdim kendime göre taktiği, daha güzel oldu. Emeğinize. zihninize sağlık:D

DenizlispoR
14.Mart.2008, 19:12
http://www.paylaskiresim.com/imag/g1f36s8p8.png
Genel olarak iyi bir taktik.Emreyi çoşturdu :D.

nannar
14.Mart.2008, 19:14
taktik oturdukça daha iyi sonuçlar alırsın.... :)

stewie972
14.Mart.2008, 22:11
bende bursaspor ile şampiyon oldum tabi 4. senem kadroyu güçlendirdim. ancak gerçekten taktik güzel olmuş. çok büyük takımlarla oynarken çok fazla bastırıyorlar, ataga çıkamıyorum. özellikle şampiyonlar liginde. bo sorunu nasıl aşabilirim?

ve malesef ofsayttan ve faulden neredeyse her maç bir golüm iptal ediliyor. koskoca sigames fm 2007den beri şu sorunu çözmüyor ya ne diyeyim artık. her yamada maç motoru düzelecek diye bekliyoruz ancak sonuç yine fiyasko.

eXcitinG
14.Mart.2008, 22:22
bende bursaspor ile şampiyon oldum tabi 4. senem kadroyu güçlendirdim. ancak gerçekten taktik güzel olmuş. çok büyük takımlarla oynarken çok fazla bastırıyorlar, ataga çıkamıyorum. özellikle şampiyonlar liginde. bo sorunu nasıl aşabilirim?

ve malesef ofsayttan ve faulden neredeyse her maç bir golüm iptal ediliyor. koskoca sigames fm 2007den beri şu sorunu çözmüyor ya ne diyeyim artık. her yamada maç motoru düzelecek diye bekliyoruz ancak sonuç yine fiyasko.

Kendinden daha büyük takımLara karşı oynamak her zaman zordur. Zaten mantıken de onLarı ezmeyi bekLemek mantıksızLık oLur. Daha kontroLLü oynayıp buLduğunu atma yoLuna gitmen gerek. Ben Beşiktaş iLe Uefa kupasını kazandığımda çok çok iyi oynadığım sadece 2-3 maç hatırLıyorum, FinaL maçında biLe çok zor durumLara düşerek maçı 4-2 kazandım. Burda da sizin yetenekLEriniz önpLana çıkacaktır.

Diğer sorun ise yapacak birşey yok. Sigames yıLLardır çözemedi bunu seninde dediğin gibi :)

Sirius Black
15.Mart.2008, 01:20
Allaaah bende 9.3.0 için taktik arıyodum . :n:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

DC lerde ok olmayışının sebebi defansı önde kurdugumuz için DClerin de ara ara öne çıkarak oynamaları....hatta bazen gol pozisyonlarında ortayı açtıgını bile görebilirsiniz dc oyuncularınızın :D

hollanda gibi total futbol oynayacağız galiba abi. :u::icon_cool:

KafKaf1912
16.Mart.2008, 01:55
Abi çok saolun Bende Galatasaray'ım şu ana kadar 9.3 de bir türlü taktik bulamamıştım ama bu taktikle harika bi sezon geçiriyorum şuan :)

eXcitinG
16.Mart.2008, 16:13
Herkes harika sezon geçiriyorum diyor ama SS yok. Bir kaç SS ekLeyinde yüzümüz, gözümüz şenLensin :D

Trabzonspor
16.Mart.2008, 18:43
Taktikte defans önde kurulu oldğu için defansı yavaş olan pozisyon alması kötü olan oyunculara sahip takımlarda normale çekilse daha mantıklı değilmi sayın Hayrettin Karaca

KuRal
16.Mart.2008, 21:37
Cl'de Man Utd'la karşılaştım.İki takımda 17'şer şut attı.Maçtan 4-1 yenik ayrıldım.

eXcitinG
16.Mart.2008, 21:43
Taktikte defans önde kurulu oldğu için defansı yavaş olan pozisyon alması kötü olan oyunculara sahip takımlarda normale çekilse daha mantıklı değilmi sayın Hayrettin Karaca

Savunma zaten tam önde kuruLu değiL. NormaL hizasında oLması gerek. Eğer ağır oyuncuLara sahipseniz ki bu en az hızı 12 den aşağısı için geçerLi biraz daha geri de kurmak daha sağLıkLı oLabiLir.Ama sadece DC Lerin değiL soL ve sağ bekLerinde hızLarını hesapLamanz gerek. Eğer DC Ler biraz ağır ama soL ve sağ bekLerinizde hızLı ise yine normaL kurgu iLe oynayabiLirsiniz. Zaten taktikte diyoruz ki bu sistemin iyi işLemesi açısından orta seviye hızda DC oyuncuLarı ve hızLI bek oyuncuLarı kuLLanmaLısınız. Bunun dışında oLan oyuncu kurgusunda oyuncu özeLLikLerine göre ayarLamaLarı yapmanız gerek.

Cl'de Man Utd'la karşılaştım.İki takımda 17'şer şut attı.Maçtan 4-1 yenik ayrıldım.

Hangi takımdın ? AnLadığım kadarı iLe bitiriciLik farkı önpLana çıkmış. DoğaL da bir skor gibi. ŞanssızLıkta oLabiLir :)

misakisan
16.Mart.2008, 22:00
Abi zaten bu yüzden adamlara manchester deniyor ki bence taktikten bağımsız bir sonuç bu:D

Professeur
16.Mart.2008, 22:03
Bu taktiği iki takımda denedim.Hoffenheim'de hiç verim alamadım.Türkiye milli takımında ise tam tersi cuk oturdu bu taktik.

eXcitinG
16.Mart.2008, 22:12
AsLında Hoffe de de çok iyi verim verebiLir. Bende Hoffe de daha iLk beta zamanLarında denemeLerde kuLLanmıştım oLdukça iyi verim aLıyordum. Tabi DM ve DL DR oyuncuLarında değişikLik yapmıştım. Hoffe nin ciddi savunma ve önLibero probLemi var.

Hoffe ve miLLi takım sonuçLarını payLaşırsan sevinirim.

Professeur
16.Mart.2008, 22:30
AsLında Hoffe de de çok iyi verim verebiLir. Bende Hoffe de daha iLk beta zamanLarında denemeLerde kuLLanmıştım oLdukça iyi verim aLıyordum. Tabi DM ve DL DR oyuncuLarında değişikLik yapmıştım. Hoffe nin ciddi savunma ve önLibero probLemi var.

Hoffe ve miLLi takım sonuçLarını payLaşırsan sevinirim.
Kayıtlı oyunlarım maalesef silindi.Hoffenheim'ın bekleri pek yavaş sayılmaz.Pozisyon almaları da kötü değil.Defansın ortasındakilerde gayet iyi.

Andreas Beck:

http://img27.imageshack.us/img27/9405/beckz.jpg

Andreas İbertsberger:

http://img27.imageshack.us/img27/8967/ibertsberger.jpg

Marvin Compper:

http://img27.imageshack.us/img27/5521/compper.jpg

Matthias Jaissle:

http://img27.imageshack.us/img27/3145/jaisslev.jpg

Dm konusunda gerçekten eksik var.O bölgede Luiz Gustavo, Selim, Weis arasında kombinasyon yapıyorum.

Luiz Gustavo:

http://img12.imageshack.us/img12/9356/luizgustavo.jpg

Tobias Weis:

http://img12.imageshack.us/img12/9841/weis.jpg

Selim Teber:

http://img12.imageshack.us/img12/2420/selimteber.jpg

NOT:Çok fazla resim oldu ama diğer arkadaşlar merak eder diye koydum.

eXcitinG
16.Mart.2008, 23:07
Ben garip ki kariyerimde bu adamLarın hiçbirisini oynatmıyordum. Hepsinin yerine adamLar aLmıştım. AsLında mevcut oyuncuLarLa da çok başarıLı oLunacak isimLer var SS Lerden de görüLdüğü gibi. Bir iki ufak ayar iLe Hoffe de tıkır tıkır oynar bu sistemi. Hücum hattı bakımından zaten en iyi gidecek takımLardan biri :)

MeseLa savunmayı biraz daha geri aLıp, oyunu kanatLArdan götürebiLirsin. Orta sahada yaratıcı oyuncusu oLmadığı için ortadan geLiştireLecek atakLarda daha başarısız oLacaktır takım. En güçLü yanı oLan soL ve sağ kanat üzerinden oynadığında ofansif anLamda daha etkiLi oLursun diye tahmin ediyorum. SoL ve Sağ bekLerde ofansa destek verebiLir. Orta sahadan bir oyuncunun daha iLeri cıkısını nadire getirebiLirsin.

blackdown
17.Mart.2008, 00:49
9.3 ü şimdi kurdum en kısa zamanda ss yollarım.. ayrıca emeği geçen herkese teşekkürler..

KuRal
17.Mart.2008, 01:34
Hangi takımdın ? AnLadığım kadarı iLe bitiriciLik farkı önpLana çıkmış. DoğaL da bir skor gibi. ŞanssızLıkta oLabiLir :)

Yazmayı unutmuşum F.Bahçe:)

nannar
17.Mart.2008, 02:42
benim pc de format yediği için taktiği indirip deneyeceğim :D

zzxczz
17.Mart.2008, 07:19
Taktık ıcın saolun.
Arsenal ıle denıyecegım.
Dc lerı gerıye ok versek verım dusermı?

eXcitinG
17.Mart.2008, 17:12
ArsenaL gibi bir takımda gerek yok kanımca. Zaten hızLı ve Dünya çapında savunma oyuncuLarın var zaten bu tarz oyuncuLar iLe daha max. performans verir. Geriye ok vermen hücum üstünLüğünde büyük oranda azaLma yapmayacağı gibi yinede etki edecektir.

hakan3392gs
18.Mart.2008, 02:39
valla süper taktik çok işime yarıyor kariyerime bakailirsiniz bir yenilgiden sonra herkesi dağıttım

Addolorato
18.Mart.2008, 03:07
Turksportal'ın sitesinden birşey indiremiyorum acaba birisi benim için bu taktiği rapidshare'a upload edebilirmi. Normalde kendi taktiğimi kullanırım fakat bu taktiği denemek istiyorum sonuçlarınıda burda paylaşırım.

eXcitinG
18.Mart.2008, 06:16
http://rapidshare.com/files/210837029/eX_Nan_son_TotaL__Galatasaray__Feb_2010_.tac.html

aLternatif Rapid Linki.

Deniz
18.Mart.2008, 08:19
Eve döndüğümde 1 sezon rahat deneyeceğim. Beşiktaş JK iLe denerim büyük ihtimaLLe.

hero_hayrul
20.Mart.2008, 06:39
bildiiiin trabzonspor taktiği ya :D çok sağolun valla :)

Deniz
21.Mart.2008, 08:21
Taktiği yarım sezon deneme şansım oLdu.

İşte SS Ler

http://img25.imageshack.us/img25/3639/fixtr.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/8847/fixtr2.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/8863/uefakupasstatistik.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/3774/trkiyekupasstatistik.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/1160/turkcellsperligstatisti.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/5688/beiktajk.jpg

Taktik geneL oLarak iyi. MaçLarda kaLeyi buLan şut sayısı çok az oLuyor. DC Ler kornerden bayağı goL atıyor. BekLer den pek fazLa atak yemedim. YaLnız bekLerin iyi pozisyon aLan ve hızLı oLması Lazım.

Takıma ek oLarak Caner Erkin`i transfer ettim. KanatLar çok önemLi. Forveti en çok kanatLar besLiyor.

Avrupa`da başarısız oLdum. MaçLarım iyi geçti fakat şansızLıkLa eLendim.

MaçLar da üstün veya başa baş mücadeLe gösterdi takım.

Kariyere devam edeceğimi sanmıyorum. Taktik için teşekkür eder, kariyeri sonLandırıyorum :)

x010urx
22.Mart.2008, 00:09
abi harikasın emeğine sağlık.. fakat taktikde sorun yasıyorum mn untdla oynuyorum takımım az gol yiyor ama golde atamıyo lutfen yardım edermisin oyunda yeniyim

Deniz
22.Mart.2008, 00:56
abi harikasın emeğine sağlık.. fakat taktikde sorun yasıyorum mn untdla oynuyorum takımım az gol yiyor ama golde atamıyo lutfen yardım edermisin oyunda yeniyimBu herhaLde AMC siz oyun oLduğu için. 4-2-3-1 şekLinde oynatmayı dene. DM yi AMC ye çek, bir de öyLe dene :)

tigercik
22.Mart.2008, 01:32
ii taktik çok işe yarıyor teşekkürler

semih99999
22.Mart.2008, 04:53
beyler teşekürler ama klasik fm 2009 barca taktiği

scar face
22.Mart.2008, 08:10
http://i42.tinypic.com/noeu50.jpg

Bu işi bilen abilerim:) Süper olmus süper...

eXcitinG
22.Mart.2008, 16:44
Taktiği yarım sezon deneme şansım oLdu.

İşte SS Ler

http://img25.imageshack.us/img25/3639/fixtr.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/8847/fixtr2.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/8863/uefakupasstatistik.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/3774/trkiyekupasstatistik.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/1160/turkcellsperligstatisti.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/5688/beiktajk.jpg

Taktik geneL oLarak iyi. MaçLarda kaLeyi buLan şut sayısı çok az oLuyor. DC Ler kornerden bayağı goL atıyor. BekLer den pek fazLa atak yemedim. YaLnız bekLerin iyi pozisyon aLan ve hızLı oLması Lazım.

Takıma ek oLarak Caner Erkin`i transfer ettim. KanatLar çok önemLi. Forveti en çok kanatLar besLiyor.

Avrupa`da başarısız oLdum. MaçLarım iyi geçti fakat şansızLıkLa eLendim.

MaçLar da üstün veya başa baş mücadeLe gösterdi takım.

Kariyere devam edeceğimi sanmıyorum. Taktik için teşekkür eder, kariyeri sonLandırıyorum :)

GeneL oLarak iyi gibi ama Avrupa da başarısızLık kötü oLmuş. Taktiği denediğin için teşekkürLer. Dediğimiz gibi geride oLduğunuz, ya da mutLak gaLibiyet gerektiren maçLarda iş birazda sizin yetenekLerinize kaLıyor.

abi harikasın emeğine sağlık.. fakat taktikde sorun yasıyorum mn untdla oynuyorum takımım az gol yiyor ama golde atamıyo lutfen yardım edermisin oyunda yeniyim

Manu gibi bir takımLa goL atamaman garip doğrusu. Savunmanı öne aLabiLirsin. WorLd CLass savunma oyuncuLarın var. Daha etkiLi oLacaktır.

Bu herhaLde AMC siz oyun oLduğu için. 4-2-3-1 şekLinde oynatmayı dene. DM yi AMC ye çek, bir de öyLe dene :)

Tabi bu şekiLde de oLabiLir. Mevcut kadro yapısına göre kombinasyon yapabiLirsiniz.

ii taktik çok işe yarıyor teşekkürler

Biz teşekkür ederiz.

beyler teşekürler ama klasik fm 2009 barca taktiği

KLasik FM barça taktiği diye birşey yok. Barça daha bu sistemi biLmez iken biz Cm 05 de kuLLanıyorduk bu sistemi :)

http://i42.tinypic.com/noeu50.jpg

Bu işi bilen abilerim:) Süper olmus süper...

TeşekkürLer Burak. Yardımcı oLabiLdiysek ne mutLu :)

kocari
23.Mart.2008, 15:53

Gariptir bu fm de en önemli kısım defans çizgisi olmuş .Her fm de garip incelikler oluyor. Defans adamlarını geri koşturmazsanız defans oyuncuları iyi ise oyuncular Lugano , Servet , Eskiden Popescu , Antepte oynadığı zamanki gibi bir ibrahim toraman ,gibi oynuyorlar . Öne çıkıp pas kesip kontra başlatıp dmc lere çok yardım ediyorlar .

eXcitinG
23.Mart.2008, 17:02
Evet, doğru bir tespit. Eğer geri ok verirseniz, takımın savunma gücünü arttırdığınız gibi ofansif gücünden de büyük bir kısmı eksiLtmiş oLuyorsunuz.

scar face
24.Mart.2008, 19:59
Hayrettin abi bi de söyle bi sey var beklerin oklarını ileriye cıkardığımızda özellikle kendi sahamızda -eşit gücte olduğumuz takımlarda- amr aml daha fazla hücuma katılıyor gol pozisyonu sansı daha cok artıyor.Çok modern bi taktık İlhan yaparkende öyleydi cağdas futbolun gereğini gösteren bi takdik.Çünkü artık AMC dediğimiz pozisyonda oynayan oyuncular rağbet görmüyorlar.Bu taktikte ise sol mcde ki oyuncu ofansif görev yapıyor ama aynı zamanda defansif görevlerini yerine getiriyor...Sunu da söylemeliyim dmc ve 2 mc cok kosan,mücadeleci olması gerek zaten bunları ilk sayfada görebiliyoruz.Tekrardan ellerinize sağlık...

eXcitinG
24.Mart.2008, 20:09
Hayrettin abi bi de söyle bi sey var beklerin oklarını ileriye cıkardığımızda özellikle kendi sahamızda -eşit gücte olduğumuz takımlarda- amr aml daha fazla hücuma katılıyor gol pozisyonu sansı daha cok artıyor.Çok modern bi taktık İlhan yaparkende öyleydi cağdas futbolun gereğini gösteren bi takdik.Çünkü artık AMC dediğimiz pozisyonda oynayan oyuncular rağbet görmüyorlar.Bu taktikte ise sol mcde ki oyuncu ofansif görev yapıyor ama aynı zamanda defansif görevlerini yerine getiriyor...Sunu da söylemeliyim dmc ve 2 mc cok kosan,mücadeleci olması gerek zaten bunları ilk sayfada görebiliyoruz.Tekrardan ellerinize sağlık...

Evet burakcım, sürekLi dediğim gibi takım oyuncuLarınıza göre kombinasyon yapabiLirsiniz. Ofansif yönü çok iyi oLan sağ ve soL bekLeriniz varsa meseLa onLarın daha çok atağa kaLkmasını sağLayıp, hücum gücünüzü attırabiLirsiniz. Aynı şekiLde meseLa soL ve sağ bekLerinizin defansif yönLeri daha iyidir, daha fazLa geride durmaLArını söyLeyip defansınızı daha da sağLama aLabiLirsiniz.

SoL MC zaten tam bir 10 numara tipinde oynuyor. Hücuma destek vermek, orta sahayı yönetmek, kanatLara oyunu aktarmak, goL atmak, attırmak onun üzerinden geçiyor. Bu sistemde soL MC de tipik AMC tarzı (Aimar vs ) gibi adamLarı kuLLanabiLeceğimiz gibi iki yönLü oynayan (Lampard vs ) tarzı oyuncuLarıda kuLLanabiLiriz.

nannar
26.Mart.2008, 18:08
genel anlamda herkesi memnun edebildik sanırım ufak tefek eksikler dışında :) yorumlayanlara teşekkürler...

kocari
26.Mart.2008, 22:14
Taktiği denedim . Total dominasyon adı altında eski serilerdeki taktikleri denemiş ve hepsinde kendi taktiğime dönmüştüm.İlk defa bu kadar mükemmel olduguna şahit oldum .tek kelime ile mükemmel. Bir ara barcelonamıyım diye baktım şöyle bir . Herşeyi ile güzel bir taktik .

Emeği geçenlerin eline sağlık

eXcitinG
26.Mart.2008, 22:56
Taktiği denedim . Total dominasyon adı altında eski serilerdeki taktikleri denemiş ve hepsinde kendi taktiğime dönmüştüm.İlk defa bu kadar mükemmel olduguna şahit oldum .tek kelime ile mükemmel. Bir ara barcelonamıyım diye baktım şöyle bir . Herşeyi ile güzel bir taktik .

Emeği geçenlerin eline sağlık

Memnun oLduysanız ne mutLu bize..

Kariyerinizden bir kaç SS de ekLerseniz daha memnun oLuruz. :)

kocari
27.Mart.2008, 05:28
Fenerbahçe 2014

http://img230.imageshack.us/img230/8237/19034355.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=19034355.jpg)

eXcitinG
27.Mart.2008, 06:20
Tek keLime iLe muhteşem :)

Bende bir SS ekLeyeyim.

http://img232.yukle.tc/images/3554aaa1.JPG (http://www.yukle.tc)

Oynadığım maç sayısı istatistikLer feLan hepsi CLub America Mex takımında eLde ediLdi.. Oradan İnter e geçtim ve aynı zamanda Arjantin miLLi takımınıda yönetiyorum..

kocari
27.Mart.2008, 06:24
Eyvallah seninkide

eXcitinG
27.Mart.2008, 06:35
Son sayfaya geçemiyorum bir türLü oLaya bak. Forum sapıttı :D

DüzeLdi şimdi. :D

nannar
27.Mart.2008, 18:19
geçenlerde bana da olmuştu :D son sayfaya geçemiyordum :D neyse şu işleri bir halledelim...

batu21
27.Mart.2008, 22:36
UEFA Kupası maçında Fenerbahçe ile Dortmund'a Deplasmanda 3-0 mağlup oldum. Evimdeki maçta ise bu taktiği kullandım ve 5-0 gibi bir skor ile tur atladım. :) Çok başarılı bir taktik olmuş. Sizlere teşekkür ediyorum. :)

http://img24.imageshack.us/img24/121/adsziww.th.jpg (http://img24.imageshack.us/my.php?image=adsziww.jpg)

eXcitinG
27.Mart.2008, 23:58
UEFA Kupası maçında Fenerbahçe ile Dortmund'a Deplasmanda 3-0 mağlup oldum. Evimdeki maçta ise bu taktiği kullandım ve 5-0 gibi bir skor ile tur atladım. :) Çok başarılı bir taktik olmuş. Sizlere teşekkür ediyorum. :)

ELinde ekran görüntüsü varsa bizimLe payLaşırsan daha güzeL oLur..

Biz teşekkür ederiz.

Redrum
28.Mart.2008, 19:45
Güzel bir taktik yalnız defans yaparken kanatlar S.O.S veriyor..

ForeverFener
28.Mart.2008, 20:09
Güzel bir taktik yalnız defans yaparken kanatlar S.O.S veriyor..

Bence de defansın özellikle kanatlarında sorunlar göze çarptı benim kariyerimde de

Redrum
28.Mart.2008, 20:12
Güçlü ekiplere karşı oynarken AMR AML deki oyuncular MR-ML ye çekilirse belki sorun ortadan kalkabilir. Birde Closing downları çok yüksek beklerin. Çok çabuk pozisyonlarını kaybediyorlar bu yüzden.

eXcitinG
28.Mart.2008, 21:53
BekLerden sıkıntınız varsa demek ki yeterLi özeLLikLerde değiLLer. Dikkat ettiyseniz bekLer ofansif bir anLayaşına sahip oynuyor. Biz bu taktiği beLirtiLen özeLLikLerde ki oyuncuLara göre yaptık.

Eğer çok üst düzey bek oyuncuLarın yok ise zaten cLosing down değerLerini düşürmeniz gerektiği gibi mentaLiteLerini de daha defansif bir anLayaşına getirmeLisiniz. Bu sayede daha başarıLı oLacaksınızdır.

Şimdi bir R.CarLos Lu FB yi yönetirken birde ÇağLar Lı DenizLispor u yönetirken bekte ki oyuncuLara aynı değerLeri uyguLayamazsınız..

Dediğimiz gibi takım sizin takımınız, bazı değerLeri de kendi oyuncuLarınıza göre siz değiştireceksiniz.

Deniz
28.Mart.2008, 22:26
1-2 sayfa önce taktikLe aLdığım sonuçLarı ekLemiştim. Beşiktaş'a iLk sene bek transferi feLan yapmadım. Sadece bir soL kanat aLmıştım. İbrahim ÜzüLmez ve Serdar KurtuLuş o kadar iyi bek değiL. BekLerden hiç atak yemedim. YıL boyunca ortadan geLdi rakipLer.

Taktiğin 2. önemLi kısmı ise, kanatLar çok önemLi. Taktik takıma oturduğunda 25 asisti rahatlıkLa geçerLer. Tabi oyuncuyu yönetmenize de kaLmış :)

- Değişik kombinasyonLar da uyguLayabiLirsiniz.

KaPaLı
29.Mart.2008, 09:23
Taktiği denedim ve gerçekten çok sabırlı olmanız gerek bu taktikte. Ne olursa olsun umudumu kesmemek lazım. 80. dk 0-0 berabere giderken maç 3-0 bitiyo. Forvetin bitiriciliği ve Heading iyi olursa takım gider. Birde Sol MC iyi şut çeken AMC özellikleri olan bir oyuncu olmalı. Mustafa Sarp DMC Barış Özbek - Dzagoev MC oynatıyorum takım kolay kolay top geçirmiyo ortasahadan

alex_sercan
30.Mart.2008, 21:46
Kullanmaya başladım. Mersin Idman Yurdu üzerinde deniyorum. İlerledikçe SS koymaya devam ederim.
İlk maçım;

http://img27.imageshack.us/img27/4046/12257985.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/5109/89945940.jpg

İkinci maçım;

http://img14.imageshack.us/img14/743/91629101.jpg

Üçüncü maç;

http://img16.imageshack.us/img16/2/38221999.jpg

jumanji_949
30.Mart.2008, 22:40
slm arkadaşım bu taktiği v9.0.2 deneyen varmı. v9.0.2 ile 9.0.3 mac motoru arasında ne gibi farklar var anlatırmısınız. emeğiniz için tşekkürler..

Deniz
30.Mart.2008, 23:22
slm arkadaşım bu taktiği v9.0.2 deneyen varmı. v9.0.2 ile 9.0.3 mac motoru arasında ne gibi farklar var anlatırmısınız. emeğiniz için tşekkürler..Denemedim. Farkı tek tek bilmiyorum ama, çok büyük bir değişme oldu. Başarısız sonuçlar alabilirsin. Bunu taktiğe bağlama, versiyona bağla. Taktik mükemmelde demiyorum, büyük ihtimalle uyuşmaz.

eXcitinG
31.Mart.2008, 03:07
aLexSercan; oLdukça iyi performans göstermişsin, sezon ortasına doğru takım daha da aLıştıkça daha üstün sonuçLar aLacaksındır..Denediğin için teşekkürLer.

jumanji_949; 902 de denemeni tavsiye etmem. Maç motorLarı arasında oLdukça fark var. DiziLiş oLarak komutLarı değiştirerek kuLLanabiLirsin ama 903 için yapıLmış haLini direk 902 de kuLLanırsan pek verim aLacağını sanmıyorum.

Addolorato
31.Mart.2008, 06:04
Bir kaç maçtır deniyorum şu an görüntü koyamıyorum fakat ;

Fiorentina 2 - 2 Sampdoria
Inter 2 - 1 Fiorentina
Panathinaikos 0 - 2 Fiorentina

Fiorentina takımını yönetiyorum ilk izlenimlerim olumlu fakat öne geçtikten sonra skoru korumak için mecbur taktik değiştirmek lazım.

eXcitinG
31.Mart.2008, 20:32
GeneLde benim eLde ettiğim sonuçLarda ben öne geçtikten sonra farka gidiyorum. Bazen goLü buLana kadar sıkıntı çekiyorum, goLden sonra ise açıLıyor takım..

Öne geçtiğinizde, heLe daha da güçLü bir ekip iLe oynuyorsanız, DM oyuncunuzu rakibin o ana kadar en iyi pas yapan oyuncusu iLe birebir oynatın, sert daLdırın ve ters ayak komutu verin, soL ve sağ bekLerin mentaLitesini düşürün, bu sayede baskıyı bir nebze oLsun azaLtıp, atak yapma şansını da eLde edersiniz.

alex_sercan
31.Mart.2008, 20:42
aLexSercan; oLdukça iyi performans göstermişsin, sezon ortasına doğru takım daha da aLıştıkça daha üstün sonuçLar aLacaksındır..Denediğin için teşekkürLer.

jumanji_949; 902 de denemeni tavsiye etmem. Maç motorLarı arasında oLdukça fark var. DiziLiş oLarak komutLarı değiştirerek kuLLanabiLirsin ama 903 için yapıLmış haLini direk 902 de kuLLanırsan pek verim aLacağını sanmıyorum.

Eğer takımım iyi olsaydı , daha iyi takımlarda kullanabilseydim yani , daha iyi sonuçlar alabilirdim. Taktik çok güzel. Oyuncular tamamen atak yapmaya yönelik oynuyor. Çok fazla kaleyi yokluyorlar ve bu da oyuncuların bireysel özelliklerine bağlı olarak çektikleri şutun , kaleyi bulup bulmayacağını gösteriyor. Takımımda Zafer Biryol var fakat sakatlıktan kurtulup doğru düzgün bir maç yapamadı. O olduğunda sanıyorum daha güzel skorlar alacağım. Teşekkürler taktik için.

eXcitinG
31.Mart.2008, 22:50
Daha büyük takımLarda daha üstün sonuçLar göstereceğini garanti edebiLirim.

İnter iLe ben 18 de 17 yaptım, 51 goL attım 3 goL yedim, ŞL de 6 da 6 yaptım, Manu yu içeride, dışarıda devirdim. Arjantin iLe Fransa yı depLasmanda eze eze 3-0 yendim vs gibi..

13-0 Lık İnter iLe EmpoLi gaLibiyetini de unutmamak gerek..

Dediğim gibi ne kadar güç, o kadar ekstra performans.

alpererkut
31.Mart.2008, 22:53
abi taktik cok güzel de deplasmanda zorlanıyorum. bide ortada oynayan dağıtıcı forvet hep 6lık oynuyo :(

eXcitinG
31.Mart.2008, 23:10
Takımın hakkında biLgi verebiLirmisin..

Hangi takımsın, kadronda ki oyuncuLar kimLer, Forvetin kim gibi..

Omer90
31.Mart.2008, 23:35
taktik çok iyi ben real madrid le denedim ama kanatlar forvetlerden daha çok gol atıyor bunun sebebi nedir acaba?normalde taktik kusursuz ama dediğim gibi forvetim az gol atıyor belki de problem benim forvetimdedir.

alpererkut
31.Mart.2008, 23:55
forvetim genç semih sağda colin solda uğur boral iki tane oyuncu kiraladım o kadar..

KaPaLı
01.Nisan.2008, 00:12
http://img19.imageshack.us/img19/7069/1astonvilla.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/8528/2athletic.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/8391/5fiorentina.jpg

Yenildiğim maçlarda bile hep üstün oynadığım maçlar. İstatistiklere bakılırsa hepsindede ezip geçmişim. Kaleciler zaten şov yapmasa her maç 5-6 olacak maçlar. Çok güzel olmuş ama işte dizilime çok dikkat etmek lazım.

eXcitinG
01.Nisan.2008, 04:02
taktik çok iyi ben real madrid le denedim ama kanatlar forvetlerden daha çok gol atıyor bunun sebebi nedir acaba?normalde taktik kusursuz ama dediğim gibi forvetim az gol atıyor belki de problem benim forvetimdedir.

Kanat oyuncuLarı zaten ikinci ve üçüncü forvet gibi oynuyor. OnLarın çok goL atması doğaL bir durum, zaten atmıyorLarsa bir probLem vardır. Forvet oyuncun kim ? Eğer kuLLandığın ismi söyLersen yardımcı oLabiLiriz.

forvetim genç semih sağda colin solda uğur boral iki tane oyuncu kiraladım o kadar..

Eğer Forvetinde semih varsa topLa beraber koş sekmesini kaLdırıp, atak oyuncuya pas stiLini karışığa çekip, atak yönünü iki kanada birden yapmaLısın. Semih ortadan oynayacak, ayağa top atıLıp, topLa beraber gidip, rakip savunmayı deLecek bir isim değiL. DedikLerimi yaparsan Semih ten daha fazLa verim aLabiLirsin.

http://img19.imageshack.us/img19/7069/1astonvilla.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/8528/2athletic.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/8391/5fiorentina.jpg

Yenildiğim maçlarda bile hep üstün oynadığım maçlar. İstatistiklere bakılırsa hepsindede ezip geçmişim. Kaleciler zaten şov yapmasa her maç 5-6 olacak maçlar. Çok güzel olmuş ama işte dizilime çok dikkat etmek lazım.

İsocum güzeL başarıLar, diziLişe dikkat edip, maç içerisinde de kendi ağırLınızı koyarsanız mükemmeL sonuçLar aLırsınız, denediğin için sağoLasın.

Omer90
01.Nisan.2008, 16:47
forvet oyuncum huntelaar dı ama onun yerine raul denedim yaşının ilerlemesine rağmen çok iyi verim aldım.ama taktik gerçekten çok başarılı biraz sabrettikten sonra devamı geliyor emeğiniz için teşekkürler.

alex_sercan
01.Nisan.2008, 20:44
Sanırım bu sene 2. lige çıkartacağım Mersin'imi :)

eXcitinG
02.Nisan.2008, 01:37
forvet oyuncum huntelaar dı ama onun yerine raul denedim yaşının ilerlemesine rağmen çok iyi verim aldım.ama taktik gerçekten çok başarılı biraz sabrettikten sonra devamı geliyor emeğiniz için teşekkürler.

Bizim sisteme göre her tür santrafor uyar. ELinizde ki maLzemeye göre ince ayarLarı yapmanız gerek. HunteLaardan da cok iyi verim aLırsınız, ama bazı ayarLarı değiştirmen gerek. Pas stiLini atak oyuncuya karışığa çekip, topLa beraber sık sık koş sekmesini kaLdırarak meseLa..Hazır taktik üzerinde RauL daha etkiLi oLur, tam RauL gibi bir forvet için ideaL sistem.

BaşarıLarının devamını diLiyoruz :)

Addolorato
03.Nisan.2008, 03:25

Ne şans bende Fiorentina'yı Serie B'ye göndereceğim sanırım bu gidişle :D.

alex_sercan
03.Nisan.2008, 04:00
1 sezonu bu taktik ile bitirdim. Kısaca özetleyeyim koskoca 1 sezonu.

Sezon başında ilk kullanmaya başladığımda taktiği , sonuçlar 1-0 gibi hep az ama kesin olmuştu. Sonradan takım alıştıkta AM L , AM R ve soldaki MC (free rol sahibi) oyuncularım mükemmel bir çıkış yaptılar. AM L oyuncum (Altan Aksoy) gol kralı ve asist kralı oldu takımımda. İlk klasmanı 1. lik ile bitirdikten sonra yükselme klasmanında son maçta aldığım talihsiz yenilgi ile 4. oldum ve play-offlara kaldım. Ama play-off'larda aldığım sonuçlarla Bank Asya Lig'ine çıkmayı başardım.
Daha da kısası; takım taktiğe oturdukça , alıştıkça , başarılı sonuçlar elde ediyorsunuz. Farklı skorlara bile gidebiliyorsunuz. Ama şu var ki , son 4 maçımda sürekli yenildim , sanırım rakiplerim taktiğimi anladı ve ona göre oyun planı kurup beni alt ettiler. Başka da taktik ile hiçbir sorun yoktur. Yapanların eline koluna sağlık deyip, herkese öneriyorum. Başarılar :)

Deniz
03.Nisan.2008, 18:35
Komutlarda to feet, ayağa pas verilmiş. AMC orta sahanın kalabalık falan tutulması lazım değil mi? Ayağa paslar gitmiyor arada.

King_Theoden
06.Nisan.2008, 00:17
İçimde FM ye karşı ufaktan bir bıkkınlık vardı dedim kendim uğraşmayıp usta ellerden çıkmış bir taktikle iyi bir takım alıp kariyer yapayım cesaretim yerine gelsin. Arsenali aldım ve başladım.
Sonuç: Sezonu 4. sırada bitirdim, tüm kupalardan elendim berbat bir sezon geçirdim. Dizüstü bilgisayaramın kasası yamuldu yumruk yemekten. FM yi de tamamen bıraktım artık. İkinize de yazıklar olsun FM camiası beni kaybederse günahı boynunuza. Zaten bir beşiktaşlı ile Galatasaraylının yapacağı da anca bu kadar olurdu :D

eXcitinG
06.Nisan.2008, 03:34
İçimde FM ye karşı ufaktan bir bıkkınlık vardı dedim kendim uğraşmayıp usta ellerden çıkmış bir taktikle iyi bir takım alıp kariyer yapayım cesaretim yerine gelsin. Arsenali aldım ve başladım.
Sonuç: Sezonu 4. sırada bitirdim, tüm kupalardan elendim berbat bir sezon geçirdim. Dizüstü bilgisayaramın kasası yamuldu yumruk yemekten. FM yi de tamamen bıraktım artık. İkinize de yazıklar olsun FM camiası beni kaybederse günahı boynunuza. Zaten bir beşiktaşlı ile Galatasaraylının yapacağı da anca bu kadar olurdu :D

Şimdi arkadaşım..

ELinde ArsenaL gibi bir takım iLe sen Ligi 4. bitiriyorsan başarıdır. Neden mi ?

1- Zaten taktik iyi bir taktik ama bazı yerLerde tıkanma oLuyor ve bu tıkanmaLarı siz kendi beceriLeriniz iLe açıp, geçiceksiniz rakipLerinizi.

2- Senin menajer yetenekLeri zaten kısıtLı oLduğu için bunu başarman zor oLduğu için.

3- Bu şartLar aLtında ArsenaL in senin yönetiminde iLk 10a biLe girmesi zor iken bizim taktiğimiz iLe 4. oLması biLe çok büyük başarıdır.

Yani ortada bir başarısızLık yok, başarı var :D:D:D

sekilaso
06.Nisan.2008, 03:37
Taktik iyi tatkik zaragozayla uyguladım tuttu denilebilir 32. turnuvada bu taktikle oynadım ama kontra atak ve sert oynattım takımı gayet başarılı oldu 12 puan aldım :) hatta nannar hocamı bile kendi taktigiyle yendim :D:D:D

eXcitinG
06.Nisan.2008, 03:39
Evet Nannar hocamız epey dertLendi bu konuda zaten :D

sekilaso
06.Nisan.2008, 03:44
Ben konuyu kaldırtır diodum ama konu duruyor :D:D:Dnapim elimde bi ewerton die forvet var başka yok e kanatlar ve defans blokuda iyi olunca bi deneyim dedim bi kac mactan sonra dedim tamam budur :D elinze saglık :D

eXcitinG
06.Nisan.2008, 04:51
GüLe güLe kuLLan :D

el.nino
07.Nisan.2008, 00:21
excitin ve nnar abi ben taktiği denedim.taktikte gözüme çarpan şu oldu.hızlı ataklarda ileride çok top kayıpları oluyo.bende tempo'yu yavaşa,width'i de -normale getirdim.zaman geçirmeyi biraz daha düşürdüm ve defansif çizgiye de -normale getirdim ve takım daha basarılı sonuçlar almaya basladı.yani diyeceğim yavaş tempoyla oynansa biraz daha güzel olabilir. taktik için teşekkürler

eXcitinG
07.Nisan.2008, 01:36
Tamamen oyuncuLarın yapısı iLe aLakaLı bir durum. İleride çok top kaybınız varsa AML ve AMR de ki oyuncunuzun top sürme becerisi yeterLi değiLdir ve ya Orta sahanızda ki isimLerin yaratıcıLıkLarı kısıtLıdır.

Hep söyLüyoruz. Sistem tamam, standart ama komutLarı kendi oyuncu yapınıza göre ve mentaLitenize göre siz değiştirip, uyguLarsanız daha fazLa verim aLırsınız.

Angelofdeath
07.Nisan.2008, 23:16
http://img58.imageshack.us/img58/6057/adszhyq.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/1313/trino.png
http://img58.imageshack.us/img58/2451/malatya.png

eXcitinG
07.Nisan.2008, 23:39
ekLediğiniz resim gözükmüyor. Tekrar upLoad edermisiniz.

Angelofdeath
07.Nisan.2008, 23:44
SS koyacaktım ama beceremedim :( Bende beşiktaşta 2 sezon kullandım bu taktiği ve hiç verim alamadım..Saç baş yoldurtan bi taktik oldu benim için... öne geçtiğim maçlarda bile tek farkla taktiğe ayar çeke çeke zorla aldığım maçlar oldu ...bazen o kadar da şanslı olamadım.. büyük takımlara karşı taktik nerdeyse hiç işlemedi. Fenerbahçeyle süper kupa maçı oynadım (oynadığım en büyük takımdı ) acaip bi baskı yedim. Hani bir iki neyse hiç kontra yakalayamadım üstelik….
taktikten izlenimlerim defansın göbeğinde ömer toprak ve ibrahim toraman gibi iki hızlı adamın arasına ha bire ara pas atıyolar ve her arapası da golle sonuçlanıyo. ataklarda ise uzaktan şutlar dışında belirgin bi baskı kuramıyo takım. ön liberom zuculini onların önünde delgado ve sandro kanatlarda s.özkan ve bu versiyonda gerçekten hakkını verdikleri özer hurmacı forvette ise Bobo holosko nobre ve e.şehirspordayken süper oynayan ve bana döndükten sonra bir maç bile averajı 7 nin üstüne çıkamayan batuhan var.targetman supply ayağa ayarlanmış ben onu bazen kafaya olarak deiştirdim ama forvetimin indirdiği toplar malumunuz üzere rakip defansın arasında kayboldu... dikkatimi çeken diğer bi husus ise kalecinin bile oyun mantelitesi atak olarak ayarlanmış bunu nedenini çözemedim açıkçası...Bunun yanında bu sistemle başarılı olabilmek için kanattaki oyuncuların ronaldo ya da messi tarzında topu ayağına aldığı zaman içeri kat edip kaleye şut çeken tarzda üstün yetenekte olmaları gerekiyo ki aksi takdirde kanatlar işlemiyo... Bu kalitede oyuncuları da transfer etmek hayli zor ... ya şanslı olup erken bi wonderkid keşfedicez ya da bi scout programıyla potansiyel oyunculara bakıcaz...kanat oyuncularım çok fazla top kaybettiler... ve kaybettikleri her top kontra olarak geri döndü özellikle defansın sağ ve solunda oynayan adamlarım çok fazla 2 ye bir kaldılar sol bek calderon sağ bekte ise s.kurtuluş ve a. dereli wardı ( fazla transfer yapamadık napalım ) tamam belkide beklerim yeteri kalitede değil ama malatyasporla bile oynarken 18 yaşındaki çocuk benim serdarımı fırıldak gibi döndürdü walla :S
Total dominasyoncu biri olarak bence bu taktiğe bu isim gitmemiş diebilirim çünkü total dominasyonun eski versiyonlarında yenilsem bile muhakkak haberlerde maçta totally dominant but not lucky
(Tamamiyle baskın fakat şanssız) diye haber çıkardı ama bu habere bu versiyonda bu taktikle bir defa bile rastlayamadım. istatistiki olarak da karşı takımlara gerek pas gerekse pozisyon oranlarında üstünlük kuramadım. Benim izlenimlerim bunlar.. Sürçü lisan ettiysek affola.. paylaşımınız için teşekkürler

eXcitinG
08.Nisan.2008, 00:08
Ben Beşiktaş iLe iLk sezonda 17 puan farkLa Şampiyon oLup, Uefa kupasını aLdım bu sistemde. Bunu SS Leri araştırma kısmıda ekLemiştim. Transfer ettiğim tek oyuncu ise Mehmet Ekici idi. Onun dışında transfer dahi yapmamıştım.. Hiç bir zaman baskı yemedim, eziLmedim ve yeniLdiğim maçLarda da çok üstün oynadım..

Ama bazen oyunda kopma anLarı oLur, ben buna inanıyorum, o anda gerekLi müdahaLeLer yapıLamadığı zaman takımın kimyası bozuLuyor ve daha sonra toparLanamıyor..

Her zaman başarı oLmuyor, başarısız oLduğunuda görmemiz bizim için iyi oLdu.

Yeni bir versiyonunu düşünmüyoruz ama Nannar hocamız iLe konuşup bir kaç ince ayar daha yaparmıyız diye tartışırız. Bu haLi iLe de en azından çekirdek oLarak çok iş yapan bir yapısı var taktiğin..

Angelofdeath
08.Nisan.2008, 00:40
Sonunda SS leri yükledim :) Umarım en kısa sürede modifiye edersiniz taktiği ki bu diziliş çok hoşuma gidiyo :) şimdiden teşekkürler

eXcitinG
08.Nisan.2008, 00:59
İLgiLeneceğimizden emin oLabiLirsin, iLgilendiğin ve denediğin için biz teşekkür ederiz.

nannar
08.Nisan.2008, 07:10
hayro senin şu profildeki madaşyaları görünce paşa nuri aklıma geliyor :D online turnuvalarda bizlere karşı bu taktiği kullanan bir sürü kardeşimiz var ama şunu unutmayın...zehiri üreten,panzehirle beraber üretir :D lakin sadece zaragoza maçlarında buna boyun eğdik...sonra çözüm bulduk ve o gruptan 15 puanla lider çıktık :D

sekilaso
08.Nisan.2008, 07:21
Abi taktik taslak olarak sizin evet hatta isim bile degiştirmedim ama taktigi sizin verdiginiz sekliyle uygulamıyorum kontra atak ve oyun kurucu tiklerini aktif tutuyorum ki kontra atak oynadıgımı Zaragoza ile oynadıgımız macta gördün :) takımı sert oynatıyorum bana zararı olmasına ragmen onuda yine gördün daha 5. dkda on kişi kaldım ayrıca ortasahamdaki atak oyuncumu ileri cıkısları ve uzaktan sutlarınıda aktif tutuyorum :D sırf su kendi taktigiyle oynamıyor dedikleri icin taktigimi anlattım :D:D

ForeverFener
10.Nisan.2008, 02:36
Şimdi arkadaşım..

ELinde ArsenaL gibi bir takım iLe sen Ligi 4. bitiriyorsan başarıdır. Neden mi ?

1- Zaten taktik iyi bir taktik ama bazı yerLerde tıkanma oLuyor ve bu tıkanmaLarı siz kendi beceriLeriniz iLe açıp, geçiceksiniz rakipLerinizi.

2- Senin menajer yetenekLeri zaten kısıtLı oLduğu için bunu başarman zor oLduğu için.

3- Bu şartLar aLtında ArsenaL in senin yönetiminde iLk 10a biLe girmesi zor iken bizim taktiğimiz iLe 4. oLması biLe çok büyük başarıdır.

Yani ortada bir başarısızLık yok, başarı var :D:D:D

Ya bırak abicim ya :D bende aldım arsenali benimde felaket gitti sezon.Kendimiz birşeyler yapabilsek zaten başka taktikleri indirir miyiz ? Özlüyoruz ilhanı ya nerde onun totalleri...

eXcitinG
10.Nisan.2008, 05:12
O orda bizim Serkan iLe aramızda ki bir geyik ti Sana ne oLuyor anLamadım ? OLayLarı biLmeden, etmeden..

BeğenmeyebiLirsin, beğenmediysen adam gibi neyi beğenmediği söyLe çözüm üreteLim.

Boş konuşmanın gereği yok.

nannar
10.Nisan.2008, 06:35
Ya bırak abicim ya :D bende aldım arsenali benimde felaket gitti sezon.Kendimiz birşeyler yapabilsek zaten başka taktikleri indirir miyiz ? Özlüyoruz ilhanı ya nerde onun totalleri...

pardon delikanlı da acaba bizim profiller de "taktikci" mi yazıyor ? :icon_confused: girdiğin başlıkta cevap yazmadan önce yazılanları bir oku,sonra yorumla ... Muhtemelen ya normal yaşın ya da akıl yaşın küçük olduğu için sadece seni kınıyorum...

Lucas Neill
10.Nisan.2008, 20:04
Bu taktiği 4-2-3-1 şeklinde Gs'de uyguladım ilk sene uefa,lig,Türkiye kupası,Süper kupayı aldım 2. sene bi kaç takviye yaptım takıma ligde 19 maçta 18 g 1 b şamp liginde gruptan 2. olarak çıktım...Gerçekten iyi olmuş taktik bnde üzerinde takımıma göre değişikliklere gittim iyi sonuç aldım...

ForeverFener
10.Nisan.2008, 22:27
pardon delikanlı da acaba bizim profiller de "taktikci" mi yazıyor ? :icon_confused: girdiğin başlıkta cevap yazmadan önce yazılanları bir oku,sonra yorumla ... Muhtemelen ya normal yaşın ya da akıl yaşın küçük olduğu için sadece seni kınıyorum...

Sizin profiller de ''taktikci'' yazıyor diyen olmadı zaten.Bir taktik yapmışsınız emeğinize sağlık da dedim yazdım da zaten daha başta.Ben arsenal gibi bir takım eğer böyle bir taktikte başarılı olamıyorsa taktik bana göre kötüdür ü dolaylı yoldan söyledim size.Ha sen eleştiri kabul etmiyorsan asıl ben seni kınıyorum.Ha bu arada Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim adım Sadık Can beklerim kardeşim...

KaPaLı
10.Nisan.2008, 22:42
Sizin profiller de ''taktikci'' yazıyor diyen olmadı zaten.Bir taktik yapmışsınız emeğinize sağlık da dedim yazdım da zaten daha başta.Ben arsenal gibi bir takım eğer böyle bir taktikte başarılı olamıyorsa taktik bana göre kötüdür ü dolaylı yoldan söyledim size.Ha sen eleştiri kabul etmiyorsan asıl ben seni kınıyorum.Ha bu arada Ankara Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyim adım Sadık Can beklerim kardeşim...

Her takım başarılı olacak diye birşeymi var ? Kii böyle birşey olursa bu oyunun ne zevki kalır. Hep kazanarak kendi egonu tatmin etmek istiyosan ayrı konu. Ama ben sana hiç transfer yapmadan bu taktikle başarılı olurum diyorum. Çünkü oyuncu komutlarına çok dikkat ederim ve ona göre oyuncu seçimi yaparım sürekli. Ve çok eminim bu konuda Arsenal'in kadrosu tam bu taktiğe göre.

Eleştiri kabul etmeme gibi birşey yok buradaki insanlarda. Başarısız olanlar niye başarısız olduklarını veya neyin eksik olduğunu anlattılar. Taktik yapanlarda dikkatle dinlediler gerekli yerlerde düzeltmeler yaptılar veya söylediler yapmaları gerektiğini. Ama sen direk '' Taktik Kötü '' dersen bu emeğine saygıda desen terbiyesizlikten başka birşey değildir. Çünkü sen onun emeğini gasp ediyosun ne dersen de. Neyse konu dağılmasın mademki başarısız oldun neyin yanlış olduğunu söylersen yardımcı olabilirler..

ForeverFener
10.Nisan.2008, 22:51
Her takım başarılı olacak diye birşeymi var ? Kii böyle birşey olursa bu oyunun ne zevki kalır. Hep kazanarak kendi egonu tatmin etmek istiyosan ayrı konu. Ama ben sana hiç transfer yapmadan bu taktikle başarılı olurum diyorum. Çünkü oyuncu komutlarına çok dikkat ederim ve ona göre oyuncu seçimi yaparım sürekli. Ve çok eminim bu konuda Arsenal'in kadrosu tam bu taktiğe göre.

Eleştiri kabul etmeme gibi birşey yok buradaki insanlarda. Başarısız olanlar niye başarısız olduklarını veya neyin eksik olduğunu anlattılar. Taktik yapanlarda dikkatle dinlediler gerekli yerlerde düzeltmeler yaptılar veya söylediler yapmaları gerektiğini. Ama sen direk '' Taktik Kötü '' dersen bu emeğine saygıda desen terbiyesizlikten başka birşey değildir. Çünkü sen onun emeğini gasp ediyosun ne dersen de. Neyse konu dağılmasın mademki başarısız oldun neyin yanlış olduğunu söylersen yardımcı olabilirler..

Kardeşim zaten 2.sayfanın 6.cevabına bakarsanız benim bazı sorunları söylediğimi en sonda da ''emeğinize sağlık'' dediğimi görürsünüz zaten.Ben şakayla karışık taktiği beğenmediğimi bana göre arsenal'e çoğu taktiğin cuk diye oturması gerektiğini bu taktiğin uymadığını belirtmek istedim.Bunu abartıp da yok akıl yaşın küçükmüş de yok yaşın küçükmüş de yok kınıyorum da asıl bu ayıp.

Bursaspor
11.Nisan.2008, 04:24
Lütfen bu konuda sadece taktiğin daha da iyi olması için diyalog içinde olunuz. Neticede her taktik her takıma uyacak gibi bir yargı ve bu konuda da bu tip bir şey yok.

Bir de bazı konuları konuşurken ve savunurken biraz daha sakin olursak daha iyi olur.

Addolorato
11.Nisan.2008, 04:56
http://img25.imageshack.us/img25/1875/tabloi.th.jpg (http://img25.imageshack.us/my.php?image=tabloi.jpg)

http://img8.imageshack.us/img8/5370/fikstrs.th.jpg (http://img8.imageshack.us/my.php?image=fikstrs.jpg)

http://img17.imageshack.us/img17/458/kadrop.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=kadrop.jpg)

http://img210.imageshack.us/img210/5782/taktik.th.jpg (http://img210.imageshack.us/my.php?image=taktik.jpg)

Durum bu , taktik yavaş yavaş oturmaya başladı ligdende kopmadım sizin bir öneriniz varmı bu durumla ilgili yoksa iyi yoldamı takım yada kadro seçimimde bir yanlışlık falan varmı ?

misakisan
12.Nisan.2008, 00:28
9.0.3 te kullandığım 2 taktikten birisi konumundaki başarılı olmuş bence hemde çok başarılı.daha 9.maçtan galatasarayı yönetiyorum 7 puan farkla liderim ancak 1-2 sorum olacaktı oyuncularla ilgili.Örneğin öne geçtiğim zorlu maçlarda ilerideki kanatları ortasahaya çekip yaratıcı mc oyuncusunu amc ye yerleştiriyorum işe yarıyor fakat sizce nasıl bir çözümdür bu.Birde sercan-yaser-baros tan hangisi daha verimli olur forvette.Gerçekten çok çok iyi olmuş elinize sağlık hashüs hocam ve hayro abi.

eXcitinG
12.Nisan.2008, 01:12
GaLatasaray12 ; Takım iyi performans göstermemiş. Tavsiye oLarak Savunmanı öne aLmanı ve soL mc de ki oyuncunun free roLe seçeneğini kapatıp sağ ve soL kanatta ki amL ve amr mevkisinde ki oyuncuLarına vermeni öneririm, birde o şekiLde dene bakaLım..

Misakisan: Öne geçtiğin maçLarda skoru korumak istiyorsan soL ve sağ bekLerin mentaLitesini defansif, amL ve Amr nin normaL ve takım komutLarından da tempo yu normaL e getirirsen rakibin karşısında daha temkinLi bir oyun düzenine geçebiLirsin.

Neolcakne
14.Nisan.2008, 23:36
95'ten beri oynuyorum bu oyunu , ilk defa başarılı olamıyorum.Ne yaparsam yapayım olmuyor, gol atamıyorum , çok kötü takımlara yeniliyorum...9.30 'u kurdum , oyuna Dortmund ile başladım ve taktiğinizi kullanacağım.Kadro bu taktik için uygun gibi göründü bana, sonuçları paylaşırm.Daha önce başka birinin yaptığı taktiği hiç kullanmamıştım ama başarısızlıktan dolayı soğudum oyundan resmen.

eXcitinG
14.Nisan.2008, 23:39
95'ten beri oynuyorum bu oyunu , ilk defa başarılı olamıyorum.Ne yaparsam yapayım olmuyor, gol atamıyorum , çok kötü takımlara yeniliyorum...9.30 'u kurdum , oyuna Dortmund ile başladım ve taktiğinizi kullanacağım.Kadro bu taktik için uygun gibi göründü bana, sonuçları paylaşırm.Daha önce başka birinin yaptığı taktiği hiç kullanmamıştım ama başarısızlıktan dolayı soğudum oyundan resmen.

İLk zamanLar bizde çok zorLanıyorduk, zamanLa aLışacağını düşünüyorum. SonuçLarı da payLaşırsan ve başarıLı oLamazsan, nasıL başarıLı oLabiLeceğine beraber göz atarız :)

dlyn1907
14.Nisan.2008, 23:55
oncelikle emeginize saglık diyorum fm08de kendim bu dizilisi kullanırdım fakat 09a biturlu uyarlayamamıstım cok tesekkur ediyorum size mallorcada deniyorum taktigi ilk macım vallladolidleydihttp://img8.imageshack.us/img8/9208/12597855.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Maçları yaptıkça sizlerle paylaşıcam.Tekrar teşekkürler

eXcitinG
15.Nisan.2008, 00:02
Oscar Trejo ve Arango gibi bu sisteme uyuyan oyuncuLarınız var. Umarım başarınız devam eder :)

dlyn1907
15.Nisan.2008, 00:05
Oscar Trejo ve Arango gibi bu sisteme uyuyan oyuncuLarınız var. Umarım başarınız devam eder :)
cok tesekkur ederim sizin gibi basarılı insanların ve saygılı insanların taktigini kullanmak bile bana onur verio macları yaptıkca koyucam

Neolcakne
15.Nisan.2008, 00:19
İlk maçıma çıktım.Gerçi hazırlık maçı ve rakip biraz yazıftı ama iyi bir maç çıkardığımı söyleyebilirim.

http://i44.tinypic.com/2e5lgky.png

Özellikle topa sahip olma yüzdem beni tatmin etti.Rakibe de pek önemli pozisyon vermedim.

dlyn1907
15.Nisan.2008, 00:37
ikinci macım gimnasticleydi tek kale geçti maç http://img90.imageshack.us/img90/1776/17931915.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu arada trejo muthis oynamaya basladı mcnin solunda bazen arango bazen russottoyu gorevlendiriyorum amlde ochirosii mcnin sagında ise schneiderlin

dlyn1907
15.Nisan.2008, 00:59
bunlarda tek tek oyuncularım
ochirosii
http://img90.imageshack.us/img90/1616/90869871.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
trejo
http://img90.imageshack.us/img90/245/22874060.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
russotto
http://img90.imageshack.us/img90/8183/51338795.jpg

Neolcakne
15.Nisan.2008, 01:12
3. Hazırlık maçım.Rakip yine güçsüz ama güzel bir sonuç.Kanatlar çok güzel çalışıyor bu taktikte.

http://i44.tinypic.com/5bahop.png

eXcitinG
15.Nisan.2008, 03:00
MaLLorca dediğim gibi oyuncu yapısı İLe bu sisteme uyan bir takım, zamanLa daha da iyi oLAcaktır.

Dortmund ise HazırLık maçLarın da iyi sonuçLar eLde etmiş. Tabi bunu birde Ligde görmek gerek :)

Neolcakne
15.Nisan.2008, 05:39
İlk üç maçım ;

http://i44.tinypic.com/zl9boj.png
http://i42.tinypic.com/eslnwh.png
http://i43.tinypic.com/2u6mf87.png

Gördüğünüz gibi üç maçta sadece 1 puan alabildim.Bu kesinlikle kötü bir taktik olduğunu göstermiyor.Bu maçların hepsinde iyi oynadım.Hem kalecim hem de forvet oyuncularım sakat.Kaleye gelen neredeyse her top gol oluyor.Ayrıca fotvette kazma Nelson Valdez'i oynatmak zorunda kaldım.Sakatlar iyileşince durum deyişecektir sanırım.

Neolcakne
15.Nisan.2008, 09:18
Taktik hakkında hala kötü bir yorumda bulunmuyorum ancak 7 maçta sadece 1 galibiyetim ve 5 puanım var.Sadece 4 gol atabildim.

eXcitinG
15.Nisan.2008, 18:56
Bence buLunmaLısın :) Sanırım senin oyuncu yapına uymamış oLabiLir bu sistem, BeLki ALmanya da ki futboL yapısınada uymamışta oLabiLir.

Neolcakne
15.Nisan.2008, 21:28
DClerin tacklinglerinin easy olması bence pek iyi değil.Ben normal olarak değiştirdim onları.Aslına bakarsanız iyi top oynuyorum ama gol olmuyor.Kadrom yetersiz kalıyor olabilir.

dlyn1907
17.Nisan.2008, 04:52
sizce defans ve bek oyuncuları biraz daha kısa pas oynayabilirlermi cunku cogu zaman hem bek hem stoperler topa karavana vuruyolar

ozguraktas55
18.Nisan.2008, 02:35
http://img380.imageshack.us/img380/1461/wolfsburg.jpg (http://img380.imageshack.us/my.php?image=wolfsburg.jpg)

Çok istikrarsız sonuçlar alıyorum. Nasıl oynamalıyım sizce bu taktikle?

eXcitinG
18.Nisan.2008, 04:33
ALmanya Liginin yapısındanmıdır biLmem ama bende Hannover i yönetiyorum ve bu sistemi kuLLanmıyorum. ALmanya Liginde açıkcası bende bu sistemden pek verim aLamadım :)

Daha direk pas stiLini tercih edip, oyunu iki kanat a yığarak oynamayı deneyebiLirsin. Ben en azından şimdiLik böyLe iyi verim aLıyorum.

ozguraktas55
18.Nisan.2008, 04:36
Sağol abi güzel önerin için. :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Birkaç sorum olacak.:D
1-Forvet oyuncusunun verimliliğini nasıl artırabilirim?(Örn: Dzeko ,Grafite)
2-Zorlu deplasmanlarda taktik üzerinde ne gibi değişiklikler yapabilirim?

eXcitinG
18.Nisan.2008, 21:48
Dzeko ve Grafite tarzı oyuncuLarın varsa atak oyuncuya pas stiLini değiştirmen gerek. Bunu karışığa getirmeLisin.

DepLasmanLarda soL ve sağ bek oyuncuLarının hücuma katıLmasını düşürebiLir, tempo da da biraz yavaşLama yapabiLirsin.

dlyn1907
18.Nisan.2008, 22:15
sizce defans ve bek oyuncuları biraz daha kısa pas oynayabilirlermi cunku cogu zaman hem bek hem stoperler topa karavana vuruyolar

eXcitinG
18.Nisan.2008, 22:24
soL ve sağ bek te ki oyuncuLarın pas stiLLeri kısa oLması gerek zaten. Savunmanın ortasında ki oyuncuLara kısa pas vermek riskLidir. Önde oLduğunuz maçLarda rakip takım size baskı uyguLamaya başLadığında savunmanın ortasında ki oyuncuLarın hata yapma oLasıLığı yükseLecektir.

ozguraktas55
19.Nisan.2008, 02:16
Skor avantajı bizdeyken ne gibi önlemler alabiliriz?

eXcitinG
19.Nisan.2008, 18:33
Skor avantajı sizde iken zaman geçirmeyi arttırıp, Takım mentaLitesini normaLe aLabiLirsiniz.

sidaa
20.Nisan.2008, 02:14
pardon yaa ben bunu indiremedim başka upload varmı yaa

Quasimodo.
20.Nisan.2008, 03:02
deplasman içinde bir taktik yapacak mısınız ya da öneriniz var mıdır?. taktik üst düzey takımlarda(chelsea gibi) mükemmel işliyor ama atletico madrid gibi biraz daha zorluk derecesi yüksek takımlarda deplasmanda yokları oynuyoruz.

bu arada verdiğiniz emek için çok teşekkürler.

eXcitinG
20.Nisan.2008, 03:07
GüçLü takımLar daha çok kanat hücumLarını kuLLandığı için bekLerinizin mentaLitesini daha defansif yapın ve takım komutLarından da normaL düzende oynayın. ZorLuk derecesi maçLarda bu şekiLde rakibiniz iLe kafa kafaya oynayabiLirsiniz.

Şu an için ayrı bir taktik yayınLamayı düşünmüyoruz. Ama değerLendirebiLiriz :)

Quasimodo.
20.Nisan.2008, 03:43
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. 9 ya da 10 yıldır fm(cm) oynuyorum bu yıl ki kadar zorlandığımı hatırlamıyorum:)

eXcitinG
20.Nisan.2008, 03:51
Evet FM tarihinin en zor serisi diyebiLiriz zaten.

Crocodile1963
20.Nisan.2008, 04:02
Zorluk derecesi yüksek maçlarda manteliteyi defansif yaparak alan daralıyor ve rakibin atakları başarısızlıkla sonuçlanıyor. FM 09'da beğendiğim taktiklerin başında geliyor. Emeği geçenlere teşekkürler. . .

b7baris
20.Nisan.2008, 19:37
Galatasaray'daki ilk yılımda taktiğinizi denedim ve bundan daha iyisi olamayacağına karar verdim.

Baros'u forvette target man yaparak, Lincoln'u de mc'lerden soldakini amc'ye çekerek oynattım ve inanılmaz istatistikler elde ettim.

http://img24.imageshack.us/img24/2432/lincq.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg24.imageshack.u s%2Fmy.php%3Fimage%3Dlincq.jpg)
http://img24.imageshack.us/img24/lincq.jpg/1/w1280.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fg.imageshack.us%2F img24%2Flincq.jpg%2F1%2F)

http://img21.imageshack.us/img21/9866/baros.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg21.imageshack.u s%2Fmy.php%3Fimage%3Dbaros.jpg)
http://img21.imageshack.us/img21/baros.jpg/1/w1280.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fg.imageshack.us%2F img21%2Fbaros.jpg%2F1%2F)

Bu da 9.3.0 ın korner kralı: Servet Çetin

http://img17.imageshack.us/img17/3951/servet.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg17.imageshack.u s%2Fmy.php%3Fimage%3Dservet.jpg)
http://img17.imageshack.us/img17/servet.jpg/1/w1280.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fg.imageshack.us%2F img17%2Fservet.jpg%2F1%2F)

eXcitinG
20.Nisan.2008, 20:18
Sistemin en önemLi 3 parçasına uyuyan tam nokta 3 isim ve geLen başarı. AnLatmak istediğimizde bir bakıma buydu zaten. Doğru oyuncuLar, kendinize göre uyarLamaLar ve ondan sonra başarı zaten geLir.Denediğin için teşekkürLer.

almlyf69ali55
07.Mayıs.2009, 21:31
kardeş başka link verr turksportala bş olmuş hiç bi link inmio taktiklerin hepside

thelegend
08.Mayıs.2009, 01:20
taktiği turksportaldan indiremedim alternatif link verebilirmisiniz

eXcitinG
08.Mayıs.2009, 02:44
En kısa sürede haLLedicem aLternatif Linki.

thelegend
08.Mayıs.2009, 03:19
Çok saol beklemedeyiz

eXcitinG
08.Mayıs.2009, 21:43
Ana sayfadan indiremeyenLer için aLternatif Rapid Linki birinci sayfaya ekLenmiştir.

tiger1907
14.Mayıs.2009, 07:23
rapid linkinde problem war bir daha atabilirseniz sevinirim...

eXcitinG
14.Mayıs.2009, 12:53
Premium üyeLikten ekLemediğim için indiriLme Limiti doLmuş. Akşama tekrardan ana sayfaya ekLenmesini sağLayacağım.

tiger1907
14.Mayıs.2009, 18:19
tamam şimdi indirebildim turksportaldan indir yazısı reklamın bi parcası gibi cıkmıs ufak gece 3 te uykulu görememişim :D kolay gelsin....

mamiomabel
15.Mayıs.2009, 00:19
indiremiyorum

eXcitinG
15.Mayıs.2009, 01:32
üye giriş kısmından giriş yaparken üye adı değiLde kayıt oLurken kuLLandığınız maiL adresi iLe giriş yapınız ve o şekiLde indirmeyi deneyiniz.

mamiomabel
15.Mayıs.2009, 04:42
zaten hep öyle giriyordum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
böyle bişey var mı ya.
indiremeyenler , mavi renkli indir yazısı çıkıyor "google reklamlarının" hemen altında , orayı tıklayın ...

canalkan34
17.Mayıs.2009, 13:46
yeni sezon da deneyeceğim :)

canalkan34
17.Mayıs.2009, 16:15
Taktiği denedim çok başarılı. Lincoln sakatlandı ve bu taktiği denemek için fırsat doğdu. DM ve AMLR'ye ileri ok çıkardım ve 3 maçta denedim.
2-0'ın rövanşında Atl. Madrid ile berabere kaldım : 1-1
Kayseri ile 0-0 berabere kaldım. Oyuncular yorgundu ve kalemde 0 isabetli şut vardı. Galibiyeti kaçırdık
Vee Kadıköy'de Feneri net bir skorla devirdim :)
Maçları oynadıkça ss koyarım. Takım alıştıkça daha iyi oynayacaktır eminim :)))

http://i42.tinypic.com/jufrrc.jpg

eXcitinG
17.Mayıs.2009, 16:26
Oyuncu yapısı iLe zaten GaLatasaray a çok uyuyan bir sistem. Daha da başarıLı oLacağına inanıyorum.

canalkan34
17.Mayıs.2009, 16:51
Oyuncu yapısı iLe zaten GaLatasaray a çok uyuyan bir sistem. Daha da başarıLı oLacağına inanıyorum.

Evet ama Lincoln iyileşince bırakıcam veya modifiye edicem taktiği çünkü Lincoln'süz olmaz 20 maç 12 gol 8 assistle oynuyor ;)
Sezon başı haberim olsa taktikten satardım Lincoln'ü taktiğe göre adam alırdım
Başarılı bir taktik teşekkürler

eXcitinG
17.Mayıs.2009, 16:55
LincoLn ü de kuLLanabiLirsin. LincoLn ü AMC e çek. Çift MC oyna. Daha çok verim aLabiLirsin.

canalkan34
17.Mayıs.2009, 17:01
LincoLn ü de kuLLanabiLirsin. LincoLn ü AMC e çek. Çift MC oyna. Daha çok verim aLabiLirsin.

evet sol MC yi AMC'ye çekicem

R00T3RR00R
19.Mayıs.2009, 16:49
LİNKLERİN HİÇBİRİ ÇALIŞMIYOR !!!!!:s7::s7::s7:

canalkan34
19.Mayıs.2009, 18:09
bunu deneyin ;)

http://rapidshare.com/files/234723583/eX_Nan_son_TotaL__Galatasaray__Feb_2010_.tac

canalkan34
20.Mayıs.2009, 16:31
Yarım sezon Sivas ile denedim sonuçlar süper. 17. hafta geldim ve takım 6. idi. Bu taktikle 3. lüğe kadar çıktık.
6 korner golü 7 frikik 5 direk frikik attık. Duran toplar en büyük silahımız haline geldi.
Mehmet Yıldız 19 golle 2. sırada gol krallığında.
Fener ve Galatasaray'ı yendim. Trabzon ile BJK ile 1-1 berabere kaldım.
Türkiye Kupasında gol yemeden 4'te 4 çektim
Abdurrahman ve Hayrettin yılın takımına girdi. Mehmet Yıldız yılın en iyi 3. oyuncusu seçildi.
herkese tavsiye ederim taktiği. Aşağıda ss ler.

http://i39.tinypic.com/16a3ywy.jpg

http://i39.tinypic.com/2vtumj7.jpg

http://i44.tinypic.com/2dkjrf9.jpg

http://i43.tinypic.com/ws0kmt.jpg

eXcitinG
20.Mayıs.2009, 16:41
Çok güzeL başarıLar, denediğin ve yorumLadığın içinde ayrıca teşekkür ederiz.

canalkan34
20.Mayıs.2009, 18:18
Çok güzeL başarıLar, denediğin ve yorumLadığın içinde ayrıca teşekkür ederiz.

rica ederim , asıl teşekkürü sen hak ediyorsun süper taktik olmuş neredeyse eksiksiz her takıma uyabilecek bir taktik.
Ellerine sağlık

nannar
20.Mayıs.2009, 18:35
yukardaki link ölürse haberimiz olsun da bende hala orjinal haliyle duruyor taktik... deneyen ve yorumlayan tüm kardeşlerimize teşekkürler....

eXcitinG
20.Mayıs.2009, 21:00
rica ederim , asıl teşekkürü sen hak ediyorsun süper taktik olmuş neredeyse eksiksiz her takıma uyabilecek bir taktik.
Ellerine sağlık

Sadece ben değiL, Nannar hocam iLe beraber yaptık ;;)

canalkan34
20.Mayıs.2009, 21:13
ellerinize sağlık :)

nannar
20.Mayıs.2009, 23:26
Sadece ben değiL, Nannar hocam iLe beraber yaptık ;;)

yaww sen,n malın benim malım mı var hayro :) anonim artık... ben şu anda TSI SK ile yeni bir taktik deniyorum... deli sonuçlar veriyor ama başka takımla denemeden yayınlamayacagım...

canalkan34
21.Mayıs.2009, 00:17
yaww sen,n malın benim malım mı var hayro :) anonim artık... ben şu anda TSI SK ile yeni bir taktik deniyorum... deli sonuçlar veriyor ama başka takımla denemeden yayınlamayacagım...

süper olur valla merakla bekliyorum :)

RodRiGOtELLo14
22.Mayıs.2009, 18:27
Roma ile denemeye başlıyorum bugün inş iyi olur.

vandal59
23.Mayıs.2009, 21:14
BJK ile rüya kadro kurdum ama olmadı.İnanılmaz kötü bir taktik olmuş.

-------------------------------C.gönen-------------------------------

abdurrahman---------Maidana----Bassong-------------U.Demirkol

--------------------------------Ernst----------------------------------------

-----------------------Sapara---------Skjelbred-------------------------

Marquinhos----------------------------------------------------Tello----

------------------------------Nilmar---------------------------------------

Dinamo kiev'e 3-2 yenildim ama 20 tane bile atması işten değildi dinamo kievin.17 şutu kaleyi buldu kievin , benim ise 4 şutum.

Moralleride hepsinin yüksek takımın.Saçma taktik olmuş. K.bakmayın.

eXcitinG
23.Mayıs.2009, 21:19
ELeştiriLere her zaman açığız ama adam gibi eLeştiri oLduğu zaman. Neye göre oLmamış, neden oLmamış, sorun ne ? Sadece bir maça göre mi değerLendiriyorsun ? Biraz daha eLeştirmeyi biLeLim.

vandal59
23.Mayıs.2009, 23:04
Tamam biraz sert oldu ama Dinamo Kiev gibi bir ekibe diş geçiremiyorsa , avrupada başarı nasıl sağlanabilir ki ?
Ligde iyi gidiyor taktik 3te 3 yaptım ve daha gol yemedim ama önemli olan avrupa

canalkan34
24.Mayıs.2009, 00:10

Dinamo kiev'e 3-2 yenildim ama 20 tane bile atması işten değildi dinamo kievin.17 şutu kaleyi buldu kievin , benim ise 4 şutum.

bende ilk maçımda yenildim ama istersen kariyerime bak nerelere geldim. Biraz emeğe saygın olsun. Bi 10 maç sabredebiyorsan bu senin sorunundur. Dünyanın en iyi taktiği olasa 10 maçtan evvel kendini göstermez. Hazırlık kampında denedin mi hiç ? hayır. Tek maçla taktiği yerin dibine sokman anlamsız ve saygısızca bir hareket. ayrıca iş taktikle bitmez oyuncu değişiklikleri ve oyuna müdale en az onun kadar önemli
Sabret sonra gel istediğini yaz tek maçta yenilmişin ki Dinamo çok kötü takım değil burda gelmiş saçma yorumlar atıyosun

King_Theoden
26.Mayıs.2009, 20:17
Tamam biraz sert oldu ama Dinamo Kiev gibi bir ekibe diş geçiremiyorsa , avrupada başarı nasıl sağlanabilir ki ?
Ligde iyi gidiyor taktik 3te 3 yaptım ve daha gol yemedim ama önemli olan avrupa

Senin oyuncular Kiev gecelerinde şov yapıp, maçta uyumuş olmasın bence 1-2 avrupa maçı daha oyna sonra karar ver

Knightmare
28.Mayıs.2009, 14:29

birşeyler derdim sana da şimdi durup dururken senin yüzünden siteden atılmak istemiyorum...

Trabzonspor
28.Mayıs.2009, 14:47

Şimdi dikkatimi çekti.

1.bir taktikte bir maç oynanıp karara varılmaz önce o taktikte istikrar yakalamalısın.
2Bu taktik hazırlayanın elindeki oyunculara göre hazırlanmıştır.Sende bu taktiği aşıp aynısıs gibi kullanırsan olmaz tabi biraz mantıklı hareket etmek gerekli.Taktiği kendi takımına göre biraz editlemelisin.İyi pas atamayan adamlarla direkt pas hhızlı tempo oynanmaz.

YozGatGFB66
28.Mayıs.2009, 19:16
Hayrettin Abi & Hasan Hüseyin Hocam Uzun Zamandir Ugrayamiyordum buralara. Bugun tekrardan Kurdum FM i iLk Basta Barca iLe denemeye Basladim Guclu bir takim secmek istedim. Simdi 2 Hazirlik Maci yaptim +20 sut sayisi var Denedikce Size Sonuclari Yazmaya devam edicem. Ellerinize Saglik

eXcitinG
28.Mayıs.2009, 22:16
Hayrettin Abi & Hasan Hüseyin Hocam Uzun Zamandir Ugrayamiyordum buralara. Bugun tekrardan Kurdum FM i iLk Basta Barca iLe denemeye Basladim Guclu bir takim secmek istedim. Simdi 2 Hazirlik Maci yaptim +20 sut sayisi var Denedikce Size Sonuclari Yazmaya devam edicem. Ellerinize Saglik

Ben en son güçLü bir takımda denediğimde (Stuttgart 2012 sezonunda süper bir kadrom var iken ) 70-80 maç yeniLmezLik eLde ettim..

Sezon başından itibaren başLayarak hiç bir büyük takımda bu sistemi denemedim ve açıkcası merak ediyordum. PayLaşımLarını bekLiyorum.

YozGatGFB66
28.Mayıs.2009, 22:21
Kahretsin ayni hatayi 2 sefer yaptim (: Abi Barcelonada 5 mac oynadim ortalama sut sayim 30 -35 civari. Gecen gün klavyem e su dökmüstüm degistirim print tusu nun yerinde yeniu klavye de power tusu var :D bakmadan bastim pc kapandi tabi oyunu yeni actigim icin basa döndüm (: 2. takimim Coca Cola League Two dan Rochdale diye bi takimdi onla da 5 mac yaptim 3 galibiyet 1 beraberlik 1 maglubiyet o da celtic e :D gene SS aliyim derken kapandi pc yeni baktim gene bastan (: ama abi taktik güzel ellerinize saglik

eXcitinG
28.Mayıs.2009, 22:22
ŞansızLıkLar yakanı bırakmamış :D

YozGatGFB66
28.Mayıs.2009, 22:42
Abi Benim Tahminim Baska Takim Secmemi istemiyor oyun. o da biliyor Fenerbahce Askimi (:

nannar
01.Haziran.2009, 12:47
Ben en son güçLü bir takımda denediğimde (Stuttgart 2012 sezonunda süper bir kadrom var iken ) 70-80 maç yeniLmezLik eLde ettim..

Sezon başından itibaren başLayarak hiç bir büyük takımda bu sistemi denemedim ve açıkcası merak ediyordum. PayLaşımLarını bekLiyorum.

Kahretsin ayni hatayi 2 sefer yaptim (: Abi Barcelonada 5 mac oynadim ortalama sut sayim 30 -35 civari. Gecen gün klavyem e su dökmüstüm degistirim print tusu nun yerinde yeniu klavye de power tusu var :D bakmadan bastim pc kapandi tabi oyunu yeni actigim icin basa döndüm (: 2. takimim Coca Cola League Two dan Rochdale diye bi takimdi onla da 5 mac yaptim 3 galibiyet 1 beraberlik 1 maglubiyet o da celtic e :D gene SS aliyim derken kapandi pc yeni baktim gene bastan (: ama abi taktik güzel ellerinize saglik

:D:D:D büyük takımlarda ben denemedim ama iyi sonuçlar verir sanırım... senin kariyer de güme gitmiş... benim her kariyerde oldugu gibi :p

ozguraktas55
05.Haziran.2009, 18:07
Link ölü. Yenilermisiniz bi zahmet. :)

nannar
05.Haziran.2009, 19:38
http://www.sendspace.com/file/t11isk (http://www.sendspace.com/file/t11isk)

yeni link buyrun...

asdasdas1
07.Haziran.2009, 06:33
Taktik gerçekten çok güzel. Tam aradığım istediğim taktik müthiş sonuçlar, başarılar elde ediyorum.Paylaşımınız için teşekkürler.Sizlere bir sorum olacak aslında sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum; oyun kurucu-hedef adam seçeneklerini doldurmalı mıyım ? evet ise hangi mevkiyi nereye, hayır ise neden ?. Birde nannarın antreman programını kullanmamızı tavsiye etmişsiniz nereden ulaşabiliriz o programa. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

nannar
07.Haziran.2009, 11:24
teşekkürler....

benim yayınladıgım "nannar'dan yılbaşı hediyesi" başlıgı altında hem taktik hem de antreman sistemi var...taktik 9.0.1 için yapıldıgından onu indirmeyin fakat antreman programını oradan ya da direk olarak http://www.turksportal.net (http://www.turksportal.net) adresinden antreman sistemlerinden indirebilirsiniz....

asdasdas1
08.Haziran.2009, 03:20
tekrar teşekkürler. " ...Sizlere bir sorum olacak aslında sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum; oyun kurucu-hedef adam seçeneklerini doldurmalı mıyım ? evet ise hangi mevkiyi nereye, hayır ise neden ?.." şu konudaki fikriniz ?

nannar
08.Haziran.2009, 03:32
tekrar teşekkürler. " ...Sizlere bir sorum olacak aslında sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum; oyun kurucu-hedef adam seçeneklerini doldurmalı mıyım ? evet ise hangi mevkiyi nereye, hayır ise neden ?.." şu konudaki fikriniz ?

bu konuları bu taktik altında yazarsak belki ayıp olur :) yukarda aynı soruyu kopyala yapıştır yaparak oyun için bilgi alışverişleriniz başlıgına yazıverin de cevaplandırmaya çalışalım...

linki burda....

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=70127&page=8

Lakerdin
14.Haziran.2009, 00:11
taktik hem gerçekte hem de oyunda olabilcek belki de en kullanışlı taktik..özellikle 9.0.3 gerçekten şunu farkettim..oyuncular kapasitesi ne kadarsa o kadar verebiliyor...2009 dan önce taktik ve komutlar doğru ise vasat oyuncular bile iyi oyun gösteriyolardı birçok maçta..şuraya gelicem taktiğinizde beklerin çok pres yapması hücum acısından kısıtlasa da gerçekten çok top kapıyorlar..ama en çok hatayı da onlar yapıyor yenilen goller de dikkat ettiğim kadarıyla..özellikle pas oranları düşük..ben beşiktaşım takımım iyi sayılabilir..yazıyım sırasıyla volkan babacan-serdar kurtuluş veya santon..masilela..toraman..zapo..sivok..skjelberd. .ernst..santon veya topuz..serkan veya aydın..bobo veya holosko ilk sene için yeterli gördüğüm bir kadro..ayrıyetten kornerler gerçekten çok iyi işliyor..toraman en golcü adam takımdaki..şunu sorucam ortalama oluşturabilcek bir taktik olmalı takıma göre de değişkenlik göstermeli..ama gerçekte bir forvet arkası oluyor genelde..mesela manchester gibi bir ekolde tevez arkasında rooney güzel olur..4-2-3-1 taktiği de ideal bir taktik sayılabilir..ama denediğimde çok verim alamadım..ve skjelberd i ortasahanın göbeğindeki sol tarafa mı sağ tarafa mı koymak daha uygun sizce..sağ tarafta olunca yani diğerine göre ofansiv olmayan tarafta defansif açıdan iyi fakat ofans açısından çok iyi oynamadı yardımcı olursanız sevinirim..

eXcitinG
15.Haziran.2009, 16:49
SkjeLbred daha çok bizi taktiğimizde soL MC ye uygun bir oyuncu ama onu soL MC de oynatırken Serbest roL seçeneğini kapatmaLısın..

Bu arada bekLerin pas yüzdesini arttırmak tamamen orada oynayan oyuncunun kapasitesi iLe iLgiLi, oyuncunun kapasitesine göre bekLerin pas stiLini direk, karışık veya kısa oLarak ayarLamaLısınız. Burada iş size düşer. Bek oyuncuLarınızı doğru pas stiLinde seçerseniz takımda pas yüzdesinin hayLi artacağını görürsünüz. Ben %80 in aLtına hiç bir zaman inmem pas yüzdesinde, inersem mutLaka biryerLerde sıkıntı vardır ve bu sıkıntıyı çözmeye çaLışırım, zaten sistemin doğru işLemesi açısından yüksek pas yüzdesi çok önemLidir.

Lakerdin
16.Haziran.2009, 07:21
öncelikle cevap verdiğin için sağol...dediklerine ben de katılıyorum bekler konusundaki..ben sadece taktiğin hiçbirşey değiştirilmemiş halini denedim ve yorum yapmak istedim..tatkiği 1 sene hiçdeğiştirmeden oynaıdm beşiktaşta..1 puan farkla 2.oldum türkiye kupası finali ve uefa çeyrek finali oynama başarısı gösterdim...gs götürdü 2 sini de..beşiktaşa göre daha iyi bir takımları var..ama ben de salaklık yaptım 2 maçta da yenildim onlara ligte..neyse..taktik başarılı bir taktik deplasmanda daha başarılı hatta..oyunu izlemesi keyif veriyor.. evdeki maçlarda ilk yarı tıkanık geçiyor genelde.. bir forvet arkası olursa daha iyi gibi..çünkü zaten savunma yapmaya geliyor takımlar..ön liberosuz da oynanabilir yani..bir de forvetin bile pres yapmasının sebebini sorucaktım..sadece meraktan..bence de pres yapsın ama oyuna katkısını etkilemesi açısından sordum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
şunu da unutmuşum..kanatlar çok top almıyor...en az top onlara geliyor diyebilirim..halbuki en önemli kozlar aslında..sizin taktikle değil genel olarak öyle..mentalite yi düşürüp ileriye ok yapmak mantıklı geliyor bana..yine de soriyim dedim

eXcitinG
17.Haziran.2009, 04:53
Şimdi şöyLe..ForvetLerin pres yapma sebebi, daha rakip savunma topu aLdığı gibi baskı iLe karşıLasın ki topu oyuna sokmada probLem yaşasın. Hatta maç başında rakip savunmaya sürekLi pres yaptırma komutuda verirsen rakip takımın savunmada çıkmakta zaman zaman probLem yaşadığını görüceksin, bunun sebebi budur. Tamamen Savunmayı sıkıştırmaktır, onLarın rahat oyun kurmasını engeLLemektir ki FM de oyun savunmadan kuruLarak başLıyor. Yapay zeka oyunu savunmadan kurup, oynuyor. Bu dengeyi ne kadar bozarsan o kadar başarıLı oLursun.

Kanat oyuncuLarının çok top aLmama sebebi Target Man kuLLanmamız ve bunu ayağa oynamamızdır. Eğer oyun kurucu kuLLanırsan, ya da Target Man ı hiç kuLLanmaz isen kanat adamLarının daha aktif oLacağını görüceksin. Zaten orta saha Target Man ayağa oynadığımız için topu aLır aLmaz hücum adamına gönderir topu ve hücumda ki adam geneLde kanatLara açar oyunu..Target Man siz ya da Target Man ın varken Atak oyuncuya pas şekLini karışık yaparsan kanat adamLarı daha aktif roLe bürünecektir.

İLeriye okLarı da geride oLduğun ya da berabere giden maçta dengeLeri bozamadığın zamanLarda kuLLanmak daha mantıkLı. Ok verdiğin zaman bir nevi tam 3 forvet sistemine geçmiş oLursun ve böyLece daha baskı kurabiLirsin ama dengede giden maçLarda bu şekiLde yaparsan bek oyuncuLarın iLe uçta ki adamLarın arasında mesafe oLuşacaktır bu mesafade de rakip takım senin yarı sahana daha rahat geçip, daha koLay atak buLma şansına sahip oLAcaktır.. O yüzden ok oLayını doğru zamanda seçmek daha başarıLı bir hamLe oLarak düşünüLmeLidir.

hakanmaya18
19.Haziran.2009, 17:20
taktıgı lıg basından ıtıbaren 10 mac kullandım.genellıkle maclarım 1-0 ve 2-0 bıttı.sadece bır macta 3 gol bulabıldım ve sadece 2 macta bırer gol yedım.10 macın 8 macını ılk yarı 1-0 onde kapattım.ve bu 8 macın 6 sı 2-0 bıterken bırı 1-0 sona erdı bırı de 3-1.genele bakacak olursak 10 macta 10 galıbıyet aldım.fakat gecen sezona baktıgımız da zaten lıgdekı 38 macın 33-34 unu kazanıyorduk.taktıgın olumlu yanları rakıb kaleye yaklasamıyor.genelde uzaktan sut cekmek zorunda kalıyor.sut sayıları da 7-8 ı gecmıyor.bız ıse baskılı ve preslı oynuyoruz ve 23-25 cıvarı sut buluyoruz.ancak cogu etkısız sutlar.nıtekım skorlara baktıgımızda macta genelde 1 yada 2 gol olması bunu dogruluyor.25 sutun 15 ı kaleyı bulmuyor ve uzaktan cekılen sutlar bunlar.ayrıca kornerlerde gol bulma olasılıgımız yuksek.genelde sag stoperde oynayan oyuncu ıkı macta bır kornerden gol atıyor.olumsuz yanlarına daha dogrusu hosuma gıtmeyen yanlarına gelecek olursam forvetın gecen sezona oranla cok etkısız.target man ozellıgınden mı kaynaklanıyor bılmem gecen sezon ılk 10 macta 14 gol atan forvetm bu taktıkle sadece 3 gol atabıldı.bunun sebebı forvet adamı pozısyona gıremıyor.cunku orta saha ve kanat oyuncuları sureklı kaleyı yokluyor ceza sahası dısından.bır dıger nokta ıse pas oranım yusde 70 cıvarı.bana gore cok az.bunun sebebınıde kısa pastan zıyade dırek pasa yonelmemız.netıce olarak basarılı bır taktık ama benı tam anlamıyla tatmın edemedı.bol fm'lı gunler.

kewell3535
17.Temmuz.2009, 02:01
dortmundla denedim 1 sezon uefada ajaxa elendim gruplara bile kalamadım :( kupada mainze elendim 2. turda ligi 4.sırada tamamladım ama antreman programı kulannmadım bunn bir etkisi olabilirmi bu kötü sezon için ???
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ha bide target manı tek forwet oyuncusu olarak seçtim dorumu?

nannar
17.Temmuz.2009, 02:45
antreman programının mutlaka etkisi olabilir ancak sonuçta o mesele tüm taktiklere etki eder :) oyuncu seçimlerini yanlış yapmış olabilirsin ya da maçlarda müdahale konsuunda geç kalmış ya da yanlış müdahaleler yapmış olabilirsin... takıma göre taktiği düzenlersen daha iyi oalcaktır...target man olarak forvet oyuncusunu seçeceksin,dogru yapmışsın...

kewell3535
17.Temmuz.2009, 02:50
cewap için teşekkür ederim 9.3 için önerdiğiniz antreman programı warmı acaba?

ForeverFener
17.Temmuz.2009, 03:41
cewap için teşekkür ederim 9.3 için önerdiğiniz antreman programı warmı acaba?

Tug's vardı o iyi antrenman diyorlar.Denemiştim bende pek sorunu yok.

umut18m
17.Temmuz.2009, 19:27
tşk.lerrrrrrrrrrrrrrr

nannar
17.Temmuz.2009, 21:24
benim yayınladıgım da vardı... ben hala kullanıyorum ama sitede yüklümü bilemicem... www.turksportal.net'den (http://www.turksportal.net'den) bir bak

misakisan
19.Temmuz.2009, 04:55
güçlü takımla yenilmez armada oluyor taktik hayro abi,udinese ile 2 senedir yenilgisiz ligi alıyorum 4 senede 3 şampiyonluğum 2 şl var:D taktiğe uygun oyuncu da alınca yenilmez olunuyor:D:D

emre2331
19.Temmuz.2009, 05:44
Ben bu taktii es este denemeye bşladım. taktiin yardımıyla kendi seviyemdeki tkımlarla olan maçları domine edebliorm ancak forvetlermin yetersizliindenmdr gol yollarında problem yaşıyorm. Maç başına attğı şut sayısı tkımn 20-22nin altına inmiyor ancak çoğu maçta gol atamıyorm. forvetlerm şunlar:cristaldo, anderson ve batuhan karadeniz genellikle anderson oynuo ama diğerlerininde az oynadıı söylenemez

GOZYASIM
29.Temmuz.2009, 19:37
Tsklerrr....

nannar
30.Temmuz.2009, 19:40
Rica ederiz.. nerde bu taktiğin diğer sahibi hayro ? bu ara hiç foruma da ugramaz oldun kardeşim yaww:D

kartal171
01.Ağustos.2009, 04:44
teşekkürler zaten ben bu dizilişte oynuyodum talimatları falan ayarladım bakıcaz çok teşekkürler emeğinize sağlık =)

kakyuz
07.Ağustos.2009, 17:37
Ben taktiği beşiktaşla uyguladım.zaman probleminden dolayı sadece 3 maç yapabildim ama şöyle bir problemim var.Takımın pas yüzdesi çok düşük kalıyor ve rakip takımlar orta sahada çok rahat topa hakim oluyorlar ve sürekli atak yiyorum.topla oynama yüzdem hep rakibin altında kalıyor .
nerden kaynaklanabilir ve sizce ne yapmalıyım ??

brotha
07.Ağustos.2009, 19:31
benim de oynadigim taktik buna yakin, besiktas ile 2. sezonumdayim takim baya iyi ve takim komutlarindaki bir kac degisiklik disinda hemen hemen ayni taktigi kullaniyorum. eger dogru oyuncu secimlerini yaparsaniz ve taktikde israrli sabirli olursaniz cok basarili.

eXcitinG
07.Ağustos.2009, 19:32
Ben taktiği beşiktaşla uyguladım.zaman probleminden dolayı sadece 3 maç yapabildim ama şöyle bir problemim var.Takımın pas yüzdesi çok düşük kalıyor ve rakip takımlar orta sahada çok rahat topa hakim oluyorlar ve sürekli atak yiyorum.topla oynama yüzdem hep rakibin altında kalıyor .
nerden kaynaklanabilir ve sizce ne yapmalıyım ??

Beşiktaş ta kadron hakkında biLgi vermediğinden doLayı Oyuna yeni başLamış oLmandan standart kadrosu oLduğunu varsayarak yorum yapacağım..

ÖnceLLikLe bu diziLiş Beşiktaş a pek gitmeyen bir diziLiş. Beşiktaş ta başarıLı oLmak istiyorsan bu diziLişte birtane çok iyi DM (Rakip atakLarı kesebiLecek, topu da aynı şekiLde oyuna sokabiLecek tarz oLmaLı) Bir tane de yine çok iyi MC aLman gerekiyor. Ama aLamassanda yapacağın işLem çok basit SoL mc yi AMC e aLıp DM de ki oyuncuyu da soL MC e çektiğin zaman rakibe daha çok basan, topa daha çok hakim oLan bir takıma sahip oLacaksın..

Benim tercihim AML de Serdar Özkan, AMR HoLosko ve FC de Nobre yi oynatman. Bu şekiLde iLeri de top sende daha çok kaLacak, rakip kaLeye daha çok hücum edebiLeceksin.

Bu şekiLde uyarLama iLe 2.Sezonda UEFA, 4.sezonda ŞL, Üst üste 4 ŞampiyonLuk yaşadım. Hemde öyLe abartı transferLer yapmadığım haLde.

kakyuz
08.Ağustos.2009, 16:04
kadrom şöle
------------------rüştü---------------------
koray çölgecen--g.zan----zapatocny--calderon

--------------------i.toraman----------------

--------------kabore-------delgado----------

holosko---------------------------------aydın

--------------------bobo--------------------

KaPaLı
08.Ağustos.2009, 16:06
Toraman DMC :confused: Kabore oraya koyup MC alsan daha iyi olur.

eXcitinG
08.Ağustos.2009, 16:42
kadrom şöle
------------------rüştü---------------------
koray çölgecen--g.zan----zapatocny--calderon

--------------------i.toraman----------------

--------------kabore-------delgado----------

holosko---------------------------------aydın

--------------------bobo--------------------

Bu kadro ve diziLiş iLe başarıLı oLman çok zor. Zan,Zapo ve Koray çok ağır oyuncuLar. En az savunmada oynayan üç tane oyuncun çok hızLı oLmaLıLar. Min.15 den aşağıya hızLarı oLmamaLı. Çünkü sistemde dikkat edersen oyunu önde kuruyoruz ve rakip atakLarda arkaya atıLan topLarda çok pozisyon verirsin ki zatende veriyorsundur tahmin ediyorum..

Toraman dan DM oLmaz. Zan ın yanında kuLLanmayı dene. Aynı şekiLde Kabore yi Dm e aLıp DeLgado nun yanına daha çift yönLü bir oyuncu aLabiLirsin. Hernanes vs gibi.

HoLosko ve Aydın bu sistem içerisinde oLabiLir ama asLa sana tam performans verecek oyuncuLar değiLdir. Bu sistemde en önemLi nokta AML ve AMR de ki oyuncuLarın içeri katedebiLecek ve aynı zamanda çizgiye indikLerinde iyi orta açabiLecek oyuncuLar oLmaLarı gerek. Aydın ve HoLosko asLa bu performansı sana vermeyecektir.

Bobo yerine Nobre iLe başLayıp daha da yükLendiğin anLarda Bobo aLternatifi daha başarıLı oLur.

Kadro da ciddi revizyona ihtiyacın var. Sezon başında ki yaLnış transfer poLitikası seni başarısızLığa itmiş.

Sistemin beLLi, oynatacağım sisteme göre oyuncuLara yöneLmeLisin kariyerinin başında.

Oyun başLar başLamaz Sivas tan Abdurrahman ve Hayrettin i aLıp, Orta sahaya da Ernst in yanına iyi bir çift yönLü oyuncu transferi iLk sezon için yeterLi oLur. Savunmada Zan,Toraman DM de Sivok epey iş yapar.Bayern den Mehmet Ekici transferi de uzun yıLLar sana MC sıkıntısını giderecektir.

İkinci sezon itibari iLe de üst düzey AML ve AMR oyuncuLarına yöneLerek daha da başarıya gidebiLirsin.

Beşiktaş FM de yönetmesi zor bir takım. Ciddi sabır ve iyi anaLiz isteyen bir takım. Daha oyuna başLar başLamaz geLecek iLe iLgiLi yatırımLara başLarsan çok başarıLı oLursun.

Ben 2014 de Dünya kLası yaptım Beşiktaş ı. Ama yapana kadar da canım çıktı.

kakyuz
09.Ağustos.2009, 06:44
oyuna başlar başlamaz sivok 8 ay , ernst 7 ay sakatlandı.dmc i. toraman iyi oynuyo die oraya koydum,şu ana kadar başarılı.aml ye alex i aldım.internacional'den.baştan açmak en mantıklısı,bilgisayarı kırmak üzereyim :)
teşekkür ederim yardımların için.

matias delgado
10.Ağustos.2009, 05:25
forvete bole cuk oturacak birkac isim verebilirmnisiniz???

fm26mer
10.Ağustos.2009, 05:41
Taktik çok iyi.Ben üstünde biraz oynama yapıp DMC yi kaldırdım.Tek forvet yerine çift forvet şeklinde ayarladım,sonuç oldukça iyi...

2015 yılındayım.Takımım Eskişehirspor.

İlk sezonda ligi 10.sırada bitirdim.
İkinci ve üçüncü sezonda 5.sırada tamamladım.
4.5.6.7. sezonlarda ise şampiyon olarak bitirdim.
6. ve 7. sezonda Türkiye kupası ve Türkiye Süper Kupasının sahibi oldum.

Şampiyonlar liginde istediğim sonuçlara ulaşamasamda henüz taktik çok iyi.Özellikle kornerlerden çok gol oluyor bunu belirtmek istiyorum.
http://i27.tinypic.com/254wtu1.png

misakisan
10.Ağustos.2009, 06:31
rossi tam cuk oturuyor forvete fakat nannar hocanın yaptığı gibi sağa sola çekmen daha faydalı yapıyor oyuncuyu,benim udinese'm de 2 sene gol kralı oldu rossi,ayrıca salvatore foti de faydalı fakat 4 sene beklemen gerekiyor:D keirrison-vagner love-vucinic te cuk oturmaya elverişli oyuncular.

Dinozzo21
11.Ağustos.2009, 22:24
oscar cardozo yu tavsiye ederim bu taktikte başarılı oluyor.
ve palmerias ta ki marquinhos

matias delgado
15.Ağustos.2009, 20:50
rossi tam cuk oturuyor forvete fakat nannar hocanın yaptığı gibi sağa sola çekmen daha faydalı yapıyor oyuncuyu,benim udinese'm de 2 sene gol kralı oldu rossi,ayrıca salvatore foti de faydalı fakat 4 sene beklemen gerekiyor:D keirrison-vagner love-vucinic te cuk oturmaya elverişli oyuncular.

saga sole cekmek derken taktiktekişdizilişte tam ortada tek forvet oyuncusu onu mu saga yada sole cekeyim??

medievil
19.Ağustos.2009, 17:43
Şuan matrakan'ın taktiğini kullanıyorum. O taktik ile UEFA yı aldım CL de ise yarı final oynayıp Barcaya elendim. Ancak o taktik benim takımın yapısına tam uymuyor. O yüzden ben bu taktikle oynamak istiyorum ancak bir türlü verim alamıyorum. Halbuki orta saham dünyanın sayılı orta sahalarından biri. Kanatlarda fena sayılmaz. İşte kadrom:

http://img216.imageshack.us/img216/9678/ekranalntsf.png[/QUOTE]

Genel olarak sağ ve sol bek dışında takımda eksik yok gibi. Bu taktiği 10-12 maç denedim çokkötü sonuçlar aldım. Sizce bu taktik bana neden uymuyor. Bu arada transfer dönemi başladı bu taktik için oyuncu tavsiye ederseniz alırım. 50m bütçe var.

KaPaLı
19.Ağustos.2009, 18:07
DMC - Sissoko
Sağ MC - Veloso
Sol MC - Dzagoev veyada

Sol MC Mehmet Topuz sağ MC Veloso oynat.

AMR - Mehmet Topuz
AML - Tuncay Şanlı

eXcitinG
19.Ağustos.2009, 21:44
DM VeLoso

Sağ MC Sissoko

SoL MC Dzagoev

AMR Marquinhos

AML Tuncay

FC Keirrison

Transfere ihtiyacın yok. Bu diziLişte oynat takımın çok etkiLi oLacaktır.

shadowrefree
22.Ağustos.2009, 00:40
taktik için öncelikle tşkr ederim. takımımı çok iyi gidiyor. ama tek sıkıntım forvetim çok az gol atıyor genellikle uzaktan attığım şutlarlar ve kornerden gol buluyorum.

bir de kanat adamlarım illaki çizgiye inip ceza sahasına girip orta açıyorlar. nadiren çizgiye inmeden orta açtıklarını gördüm cross from mixed olmasına rağmen.

eXcitinG
24.Ağustos.2009, 13:12
taktik için öncelikle tşkr ederim. takımımı çok iyi gidiyor. ama tek sıkıntım forvetim çok az gol atıyor genellikle uzaktan attığım şutlarlar ve kornerden gol buluyorum.

bir de kanat adamlarım illaki çizgiye inip ceza sahasına girip orta açıyorlar. nadiren çizgiye inmeden orta açtıklarını gördüm cross from mixed olmasına rağmen.

Target Man ''To Feed'' oLduğundan doLayı forvette oynayan adamımız topLa gidebiLecek ve fizik oLarak ta iyi yapıda oLacak bir forvet oyuncusu oLmaLı. Yani oyuncunun yapısına göre siz To Feed, Run on the baLL vs gibi bu özeLLikLeri değiştirmeLisiniz. Lavezzi gibi bir adamınız varsa koşu yoLuna oynarsınız, Cardozo gibi biri varsa kafasına oynarsınız gibi.

Zaten bu sistemde SoL MC ve kanatLarda sayı yüküne destek oLuyor, özeLLikLeri o. Duran topLar da FM nin hataLarından birinden yararLanma diyeLim. Çünkü korner oLmazsa rakibi çözmek çok zor oLuyor..

KanatLarın sürekLi orta açması da bana göre özeLLikLeri iLe aLakaLı. Bazı tip oyuncuLar sürekLi çizgiye git, oradan orta aç demenize rağmen içeri katedip pozisyon üretmeye çaLışırLar. Mixed yaptığınız zaman oyuncu geneLde en çok yapabiLeceği şeyi dener. Yani çizgiye inmeyi daha çok sevdiği için çizgiye gider, bunda yapacak birşey yok, komutLar kısıtLı çünkü. Ya derinden kes diyebiLiyorsunuz, ya çizgiye git ya da kafana göre nasıL uygunsa onu yap demek dışında bir aLternifimiz yok.

JackBlack
25.Ağustos.2009, 16:59
Öncelikle taktik için teşekkürler gerçekten ilk defa bu taktikle başarılı oldum ligde şu anda namağlup devam ediyorum.. Ama bir kaç ufak sorunum var.. kadrom şöyle
gk: de sanctis
dr:zebina
dl: hakan balta
dc: meira ve servet
dm: mehmet topal
mc: vukcevic ve barış özbek
aml: arda turan
amr: nani
fc: javier saviola

öncelikle şundan bahsedeyim ilk yarı muhteşem bir oyun sergiliyoruz 2. yarının son bölümlerindede rakip atakları çok sıklaşıyor buna bi çaremiz var mı ayrıyeten hakan balta , zebina, mehmet topal ve saviola nın performansından memnun değilim acaba yanlış oyuncumu seçiyorum.. sizce saviolayımı oynatmalıyım barosu mu..

Dogpro
25.Ağustos.2009, 21:03
Çift forvet olsa indirirdim, ama şuda bir gerçek FM 09'da tek forvet olan taktikler daha çok işe yarıyor.

eXcitinG
25.Ağustos.2009, 21:14
Öncelikle taktik için teşekkürler gerçekten ilk defa bu taktikle başarılı oldum ligde şu anda namağlup devam ediyorum.. Ama bir kaç ufak sorunum var.. kadrom şöyle
gk: de sanctis
dr:zebina
dl: hakan balta
dc: meira ve servet
dm: mehmet topal
mc: vukcevic ve barış özbek
aml: arda turan
amr: nani
fc: javier saviola

öncelikle şundan bahsedeyim ilk yarı muhteşem bir oyun sergiliyoruz 2. yarının son bölümlerindede rakip atakları çok sıklaşıyor buna bi çaremiz var mı ayrıyeten hakan balta , zebina, mehmet topal ve saviola nın performansından memnun değilim acaba yanlış oyuncumu seçiyorum.. sizce saviolayımı oynatmalıyım barosu mu..

DM de oynayan oyuncunun hava topLarında da etkiLi oLması gerek. Daha kompLe bir DM oyuncusu daha çok verimLi oLacaktır.

Forvette bunu geçmiş sayfaLarda da söyLedik SavioLa yı da oynatabiLirsin, Baros u da. Sadece oyuncunun özeLLikLerine göre Atak oyuncuya pas şekLini değiştirmen gerek. SavioLa varken Run on the baLL, Baros varken To Feet, Cardozo,Adebayor gibi kompLe forvetLerin varsa Mixed, Zigic gibi adamLarın varsa da To Head yapman gerek.

sukruatil93
26.Ağustos.2009, 02:07
taktik için teşekkürler...:) bu taktiğe uygun bahsettiğin anternman programının linkini verebilir misin? şimdiden teşekkürler...

okan444555
26.Ağustos.2009, 13:42
Muhteşem bir taktik ben eskişehirspor u yönetiyorum bu taktikle deplasmanda galatasaray'ı 2-0 yendim Bu taktiğin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

eXcitinG
26.Ağustos.2009, 17:25
taktik için teşekkürler...:) bu taktiğe uygun bahsettiğin anternman programının linkini verebilir misin? şimdiden teşekkürler...

Hasan Hocamız geLince tekrardan ekLeyiversin Linki.

Muhteşem bir taktik ben eskişehirspor u yönetiyorum bu taktikle deplasmanda galatasaray'ı 2-0 yendim Bu taktiğin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz teşekkür ederiz.

meinschatz
27.Ağustos.2009, 20:41
süper bi taktik çok teşekkürler emek için.

KaRaBükLü KraL
30.Ağustos.2009, 03:22
kadromu yorumlayabilir misiniz bu taktik için
Bayer Leverkusen'i çalıştırıyorum
kaleciler:Adler,Benedikt
savunmam:castro,sakho,schwaab,kadlec
orta saham:buonanotte,rolfes,barry,defour,barnetta,s.du m
forvet:sercan yıldırım,cacau,cardozo

evet bu kadromu yorumlarsanız,yani bu taktiğe uyar mı onu yorumlarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

eXcitinG
31.Ağustos.2009, 17:29
kadromu yorumlayabilir misiniz bu taktik için
Bayer Leverkusen'i çalıştırıyorum
kaleciler:Adler,Benedikt
savunmam:castro,sakho,schwaab,kadlec
orta saham:buonanotte,rolfes,barry,defour,barnetta,s.du m
forvet:sercan yıldırım,cacau,cardozo

evet bu kadromu yorumlarsanız,yani bu taktiğe uyar mı onu yorumlarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

Bu taktiğe uyması için Sakho nun yanına hızLı bir stoper transfer etmen gerek.

nouma16
02.Eylül.2009, 02:55
--------------------Hakan-----------------
Rıdvan--İ.Toraman--Ferrari--İsmail
-------------------Fink---------------------
-------------Ernst--Tabata--------------
Holosko----------------------------Nihat
-------------------Bobo-------------------

eXcitinG
03.Eylül.2009, 20:29
Rıdvan ve İsmaiL biraz aksayabiLir ama. İkisinin de defansif özeLLikLeri epey kötü. Rakip sizin çizgiye inerek yaptığı atakLarda kademeye giremeyecekLerinden çok goL görebiLirsiniz kaLenizde.

Şahsen ben denedim ve sürekLi sağdan kesiLen topta soL arkadan, soLdan kesiLen toptan sağ arkadan goLLer yedim. Bunda da bekLerin defansif özeLLikLerinin yetersiz oLması etken oLuyor.

shadowrefree
18.Eylül.2009, 20:29
açıkçası söylemek gerekirse uzun zamandır total dominasyonu kullanıyorum ama taktikten memnun değilim belki benim oyuncu seçimlerinden yanlışlar olabilir ama defans oyuncum her sene forvet oyuncumdan daha fazla gol atıyor. geçmişdeki fm lerde only commentary ile 2d arasındaki maç motorlarında fark vardı bu senekinde de vardır yani fm2009 bilmiyorum ama genellikl tv view de izliyorum maçları. kısacası demek istediğim genellikle gollerimi ya uzaktan şutlarla ya da duran toplardan buluyorum. üretkenlik forvet adına bu taktikte fazla yok. forvet oyuncum karim benzema belki ideal forvet tipide değildir. sizi dizilişimide vericem yazımın sonunda onuda kontrol edersiniz. maçlar genellikle kısır geçiyor gol adına lafı fazla uzatma istemiyorum dönüp dolaşıp aynı şeyleri anlatıyorum. forvetim gol kralı olmasını istiyorum ama maalesef bu taktik uygun değil.

------------benzema------------

robben------------------c.ronaldo

---------kaka----hamsik----------

-------------de rossi-------------

chiellini---sakho---pepe---s.ramos

----------casillas--------------

taktik tedarikçisi arkadaşlar eleştiri mazur görün eleştiri olacak ki daha verimli çalışmalar olsun.eğer dikkate alır değerlendirirseniz sevinirim.

eXcitinG
18.Eylül.2009, 20:45
ÖnceLLikLe çok iyi bir kadron var. Bu tarz oyuncuLara sahipsen zaten bu tarz bir sistem doğru oLmayabiLir. Bu tarz bir sistemin amacı daha çok topa sahip oLup, kanat organizasyonu ve ortadan bindirmeLer iLe etkiLi oLmaktır. Forvetin amacı da goLden daha ziyade arkadan geLen oyuncuLara boş aLan yaratmaktır.

Bu sistemde ve bu kadro iLe oynayacağım dersen, Robben ve RonaLdo ya direk top verip, topLa beraber koşma ve iLeri çıkışLarı sık sık yapıp, mentaLiteLerini yüksek ayarLayıp orta oLayınıda normaLe getirerek denemeni ve target man e pas şekLini karışığa getirmeni önereceğim.

Sol ve sağ bek oyuncuLarının da hücuma destek vermeLerini arttırmaLısın. Birde bu şekiLde dene bakaLım.

Birde şunu ekLemek istiyorum. FM nin her serisi ve her günceLLeştirmesinde taktikLer farkLıLık göstermesinden doLayı sistemLerin uyuşmaması çok doğaL.

Bu taktiğin yaratıcısı iLhan arkadaşımız biLe 2009 da TotaL dominasyonun 901 versiyonunu yayınLarken diziLiş değişikLiğine gitmek zorunda kaLdı.

shadowrefree
18.Eylül.2009, 21:21
değerli yorumun için teşekkür ederim. dediğin ayarları yaptıktan sonra deneyip tekrardan burada irdeleriz.

nannar
28.Eylül.2009, 15:24
hele bir FM 2010 çıksın da bu sezon edindiğimiz tecrübeleri de ekleyerek daha etkili bir taktik yaparız inşallah ...

LeonKaaN
25.Ekim.2009, 01:23
Transfer Update'yle oynuyorum. Galatasaray'ın başındayım. Keita vs. filan wr.

Taktikte AMR-AML yaratıcılıgı normal ve serbest rol verilmemiş. Sizce bu tip ayarları Keita uygulamalı mıyım yoksa hazır öyle kalsa da işe yarar mı bide Keita ortayı karışık yapsam vs. ?

LeonKaaN
02.Aralık.2009, 21:41
Size soru soruyorum cevap bile vermiyorsunuz . Yorumları okuyorum sizin de birşeyler yapmanız gerekiyor vs. tamam yapalım da taktik doğal haliyle başarılı olmayacaksa niye taktik yapıyorsunuz . Taktiği GS'de deniyordum başkan Adnan Polat daha fazla dayanamadı daha doğrusu taktiğe dayanamadı desek yeridir ve kovdu beni . Keşke 9.0.1 için total dominasyon taktiği yapan arkadaşımız 9.0.3 içinde yapsaydı . Total Dominasyon başlığını kullanmak size yakışmıyor . Belki bu yazdıklarımdan sonra artık cevap verirsiniz ..

brotha
02.Aralık.2009, 22:10
yillardir bu taktikle oynuyorum bende, fm 09 da su an besiktasla 2012 deyim kadrom su sekilde,

---------------renan------------------

gokhan gonul--leo----nkolou------calderon

---------------gattuso------------------

--------veloso(hamit)----nuri sahin-------

kalou------------------------------caner erk--

-------------cardozo(mevlut)(sercan)(batuhan)--

eXcitinG
03.Aralık.2009, 09:27
Size soru soruyorum cevap bile vermiyorsunuz . Yorumları okuyorum sizin de birşeyler yapmanız gerekiyor vs. tamam yapalım da taktik doğal haliyle başarılı olmayacaksa niye taktik yapıyorsunuz . Taktiği GS'de deniyordum başkan Adnan Polat daha fazla dayanamadı daha doğrusu taktiğe dayanamadı desek yeridir ve kovdu beni . Keşke 9.0.1 için total dominasyon taktiği yapan arkadaşımız 9.0.3 içinde yapsaydı . Total Dominasyon başlığını kullanmak size yakışmıyor . Belki bu yazdıklarımdan sonra artık cevap verirsiniz ..

FM 2010 çıktı ve bizde doğaL oLarak pek kontroL etmiyoruz buraLarı..

İsyanında ve eLeştiriLerinde hakLı oLabiLirsin. Ama atLadığın bir nokta var. Herkes her zaman aynı taktik iLe başarıLı oLacak diye bir kaide yok. Fm seriLerinde yaratıLmış ve her uyguLayanın başarıLı oLduğu bir taktik henüz yaratıLmadı..

ÖzeL mesaj yoLu iLe de sorabiLirdin buradan cevap aLamadıysan. ELimizden geLen her türLü yardımı yaparız. Daha önce başarıLı oLamadım deyip, sonra bizim öneriLErimiz iLe çok başarıLı oLan kişiLer var.

nannar
03.Aralık.2009, 17:36

FM 2010 çıktı ve bizde doğaL oLarak pek kontroL etmiyoruz buraLarı..

İsyanında ve eLeştiriLerinde hakLı oLabiLirsin. Ama atLadığın bir nokta var. Herkes her zaman aynı taktik iLe başarıLı oLacak diye bir kaide yok. Fm seriLerinde yaratıLmış ve her uyguLayanın başarıLı oLduğu bir taktik henüz yaratıLmadı..

ÖzeL mesaj yoLu iLe de sorabiLirdin buradan cevap aLamadıysan. ELimizden geLen her türLü yardımı yaparız. Daha önce başarıLı oLamadım deyip, sonra bizim öneriLErimiz iLe çok başarıLı oLan kişiLer var.

hayro sabrına hayran kaldım açıkçası... Arkadaşın mesajında kullandığı üslubu yaşına veriyorum ve bir daha insanlara cevap yazarken daha düzgün bir üslup kullanmasını ümit ediyorum. Ne ben ne de hayrettin kardeşimin bu foruma bir taktik yaratma borcu yoktu :) İkimiz de bu işi gönüllü yaptık ve sizlerle paylaştık. Başlıkta gördükçe de eksik yönlerinde veya uygulamada karşılaşılan sorunlarda sizlere yardımcı olmaya çalıştık ancak bunun karşılıgında ne ben ne de hayro TSİ forum adminlerinden bir ücret almıyoruz :) Yani tamamen sizlere yardım amaçlı yapılan bir çalışmada insanların sürekli bu başlığı takip edemeyecekleri gerçeğini göz önünde bulundurup bizlere özel mesaj yoluyla ulaşarak istediğiniz sorunun cevabını oradan almayı deneseydiniz daha hoş olurdu :) Anca dediğim gibi bu üslubunuzu yaşınıza veriyorum. Lütfen bize yaptıgınız bu saygısızlığı diyer üyelerin emek vererek yaptıgı çalışmaların yayınlandığı bölümlerde tekrarlamayın.

nannar
03.Aralık.2009, 17:38
yillardir bu taktikle oynuyorum bende, fm 09 da su an besiktasla 2012 deyim kadrom su sekilde,

---------------renan------------------

gokhan gonul--leo----nkolou------calderon

---------------gattuso------------------

--------veloso(hamit)----nuri sahin-------

kalou------------------------------caner erk--

-------------cardozo(mevlut)(sercan)(batuhan)--

Rıdvan Nuri'nin yerine daha yaratıcı ve ofansif bir orta saha kullanırsan daha başarılı olursun kanımca ;) Cardozo taktiğin adamı zaten :)

brotha
04.Aralık.2009, 03:28
Rıdvan Nuri'nin yerine daha yaratıcı ve ofansif bir orta saha kullanırsan daha başarılı olursun kanımca ;) Cardozo taktiğin adamı zaten :)

van der vaart vardi 1 sene kaldi takimda sattim, nuri sahinin su andaki profil resmini koyiyim valla van der vaartdan daha iyi bir adam oldu :).

birde dentinhoyu aldim ve diger yabancilarimin profilleri.

http://img256.imageshack.us/img256/9560/leodentinhonuri.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/867/calderonnk.jpg

LeonKaaN
04.Aralık.2009, 13:31
Benim için sorun taktiğin işe yarayıp yaramaması değil, 2-3 hafta önce buraya yazdım ve onun sonrasında babam interneti kapattı. Bende ne yazık ki sizin cevap verip vermediğinizi bakamadım vede size Ö.M. yoluyla da ulaşamadım.

2-3 gün önce derslerimin düzelmesiyle babam interneti açtı ve hemen sizin taktiğiniz olduğu konu başlığına girdim ve cevap alamadığımı görünce o anki sinirle sizlere karşı birtakım laflar ettim.

Belki haklı olabilirsiniz yanlış bir üslup kullanmış olabilirim ama sizlerden de sorduğum soruya cevap vermenizi beklerdim. En son olarak taktiğe gelicek olursak.

İlk başlarda taktik iyi gidiyor zaten update'yle oynadığım için Avrupa Ligi'nde zayıf rakiplerle yapıyorum ama sonrasında lige giriş yaptığım vakit ev veya deplasman farketmeksizin gol yollarında sıkıntı çekiyorum.

---------------Leo Franco------------------

Uğur Uçar--Servet Çetin----Emre Güngör------Hakan Balta

---------------Mehmet Topal------------------

--------Barış(Mustafa S.)----Elano(Arda)-------

Keita(Arda,Kewell,Aydın)------------------------------Arda(Kewell,Keita,Aydın)--

-------------Milan Baros(Nonda)--

Gördüğünüz üzere kadrom bu. Hedef adam seçeneğini sizce kaldırmalımıyım ? Çünkü hedef adam veya oyun kurucu seçili oyunlar da, seçili oyuncular kötü oynadığı vakit takım da kötü oynayabiliyor. Eğer kaldırmayacaksam sizce Milan Baros'un ayağına mı oynamalı yoksa topla sık sık koşular mı yapması gerekli ?

Önceden de dediğim gibi ligte gol yollarında sıkıntı çektiğim için 7-8. haftalardan itibaren AMR vede AML'de gördüğünüz üzere çeşit çeşit oyuncular denedim belki ters ayak daha başarılı olurlar vs. diye ama istediğim verimi alamadım. Yani sizce kanatlara yaratıcılığını 15 vs. yapıp vede free role vermeliyim mi ?

Son olarak diyeceğim benim genel sıkıntım gol yollarında etkili olamamak ki kadromun ofansif anlamda çok güçlü olduğunu dum. Şuan bu kariyeüşünüyorrimi silicem çünkü ne yazık ki kovuldum. Sizden ricam yeni bir kariyer açıcam bu kadro üzerinde transfer önerilerinizi vede taktik hakkında ne gibi değişiklikler yapmam gerektiğiniz hakkında düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum...

LeonKaaN
04.Aralık.2009, 13:35
Benim için sorun taktiğin işe yarayıp yaramaması değil, 2-3 hafta önce buraya yazdım ve onun sonrasında babam interneti kapattı. Bende ne yazık ki sizin cevap verip vermediğinizi bakamadım vede size Ö.M. yoluyla da ulaşamadım.

2-3 gün önce derslerimin düzelmesiyle babam interneti açtı ve hemen sizin taktiğiniz olduğu konu başlığına girdim ve cevap alamadığımı görünce o anki sinirle sizlere karşı birtakım laflar ettim.

Belki haklı olabilirsiniz yanlış bir üslup kullanmış olabilirim ama sizlerden de sorduğum soruya cevap vermenizi beklerdim. En son olarak taktiğe gelicek olursak.

İlk başlarda taktik iyi gidiyor zaten update'yle oynadığım için Avrupa Ligi'nde zayıf rakiplerle yapıyorum ama sonrasında lige giriş yaptığım vakit ev veya deplasman farketmeksizin gol yollarında sıkıntı çekiyorum.

---------------Leo Franco------------------

Uğur Uçar--Servet Çetin----Emre Güngör------Hakan Balta

---------------Mehmet Topal------------------

--------Barış(Mustafa S.)----Elano(Arda)-------

Keita(Arda,Kewell,Aydın)------------------------------Arda(Kewell,Keita,Aydın)--

-------------Milan Baros(Nonda)--

Gördüğünüz üzere kadrom bu. Hedef adam seçeneğini sizce kaldırmalımıyım ? Çünkü hedef adam veya oyun kurucu seçili oyunlar da, seçili oyuncular kötü oynadığı vakit takım da kötü oynayabiliyor. Eğer kaldırmayacaksam sizce Milan Baros'un ayağına mı oynamalı yoksa topla sık sık koşular mı yapması gerekli ?

Önceden de dediğim gibi ligte gol yollarında sıkıntı çektiğim için 7-8. haftalardan itibaren AMR vede AML'de gördüğünüz üzere çeşit çeşit oyuncular denedim belki ters ayak daha başarılı olurlar vs. diye ama istediğim verimi alamadım. Yani sizce kanatlara yaratıcılığını 15 vs. yapıp vede free role vermeliyim mi ?

Son olarak diyeceğim benim genel sıkıntım gol yollarında etkili olamamak ki kadromun ofansif anlamda çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Şuan bu kariyer silicem çünkü ne yazık ki kovuldum. Sizden ricam yeni bir kariyer açıcam bu kadro üzerinde transfer önerilerinizi vede taktik hakkında ne gibi değişiklikler yapmam gerektiğiniz hakkında düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum...

nannar
04.Aralık.2009, 14:01
koşu yoluna ya da ayağına pas atma olayı rakip takımda Baros'la birebir oynayacak olan oyuncu ile ilgili.Baros rakibinden hızlı ise o maçta koşu yoluna pas atarak avantaj sağlayabilirsin.Eğer rakibine göre hızlı değilse ayağına topu almasını sağlamak amacıyla ayağa pas atarsın. Kanat oyuncularının yaratıcılıgını biraz arttırabilirsin. Hücum yollarında daha etkili olmak adına savunma zihniyetini daha geri planda tutarak takımda 1 yerine 3 oyuncuya free role verebilirsin. Free role seçeneğini MC,AMR ve AML yönünde kullanabilirsin. Zaten target man olarak seçtiğin adama free role vermek saçma oluyor. Eğer forvete free role vereceksen target man ayarını kaldırarak dene.... bunları bir dene bakalım....

LeonKaaN
04.Aralık.2009, 14:06
koşu yoluna ya da ayağına pas atma olayı rakip takımda Baros'la birebir oynayacak olan oyuncu ile ilgili.Baros rakibinden hızlı ise o maçta koşu yoluna pas atarak avantaj sağlayabilirsin.Eğer rakibine göre hızlı değilse ayağına topu almasını sağlamak amacıyla ayağa pas atarsın. Kanat oyuncularının yaratıcılıgını biraz arttırabilirsin. Hücum yollarında daha etkili olmak adına savunma zihniyetini daha geri planda tutarak takımda 1 yerine 3 oyuncuya free role verebilirsin. Free role seçeneğini MC,AMR ve AML yönünde kullanabilirsin. Zaten target man olarak seçtiğin adama free role vermek saçma oluyor. Eğer forvete free role vereceksen target man ayarını kaldırarak dene.... bunları bir dene bakalım....
Kariyeri şuan açtım. Dediklerini deneyeceğim bakalım bu sefer ne tip sonuçlar alacağım. İnşallah başarılı olurum. 1-2 saat sonra sonuçları paylaşırım. Yardım ettiğin için teşekkürler..

eXcitinG
04.Aralık.2009, 21:27
van der vaart vardi 1 sene kaldi takimda sattim, nuri sahinin su andaki profil resmini koyiyim valla van der vaartdan daha iyi bir adam oldu :).

birde dentinhoyu aldim ve diger yabancilarimin profilleri.

http://img256.imageshack.us/img256/9560/leodentinhonuri.jpg

http://img443.imageshack.us/img443/867/calderonnk.jpg

MaşaLLah..

Ahmet Göktaş
04.Aralık.2009, 21:30
Rıdvan abi harbiden maşallah.

Luffy ve Nannar hocadan artık bunun 2010 için olanından bekliyoruz.

brotha
05.Aralık.2009, 07:06
Valla iyi kadro oldu ama dentinho istedigim transfer olmadi, ve de cardozoyu sattim yabanci kontenjani yuzunden. Forvette Batuhan,Sercan kaldi.

Amac Sampiyonlar Ligini kazanmak , 2012 de Uefayi kazandim. Bakalim insallah bu sene olabilir