PDA

View Full Version : Turksportal'dan İsteklerim...

Vieri
19.Mart.2008, 23:51
Evet burada bizden isteklerinizi dile getirebilirsiniz...

Bizlerde sizin isteklerinizi dikkate alarak sitemizin geliştirilmesinde kullanacağız.

Mesela, şuda olsada başka sitelere gidip zaman kaybetmesek dediğiniz şeyler.. siteyi geliştirebileceğini düşündüğünüz yenilikler gibi.

El Comandante
20.Mart.2008, 00:08
Son kez kullanici adi degisimi olsun.
Baska da bisey istemem ben. :D

CeNTeR_TR
20.Mart.2008, 00:15
Bende yeni değişmeme rağmen kullanıcı adı değişikliği istiyorum :) sonrada başka hiçbirşey istemem :D

Daha yeni değiştin derseniz cevabım , kendi reel ismimi kullanmak hoşuma gitmiyor daha hiç değiştirmek istemeyeceğim bir kullanıcı adı buLdum :)

DenizlispoR
20.Mart.2008, 00:17
Bende nick değişikliği istiyorum :D.

KaPaLı
20.Mart.2008, 00:27
Graphic konusunda çok eksiğiz. Rus sitelerinde graphic bölümleri var adamlar Panini - cut out vs vs vs diye ayırmış ama biz Türkiye RESMİ araştırma sitesi olarak bu konularda çok eksiğiz. 1-2 yabancı site var onlar gibi bölümler koyamazmıyız ? sitelerden alınan graphiclerin yer aldığı falan ?

bugra 1905
20.Mart.2008, 00:30
Kullanıcı Adını Değiştirmeyi Çok İstiyorum

eXcitinG
20.Mart.2008, 00:33
SoL aLt köşede durum ve haLimizi beLirten kısım geri geLebiLir.

Fernando Gago
20.Mart.2008, 00:35
Nick değişikliği bence de gerekli :) Bir de yeni sisteme geçiyoruz ya şu cezalar da silinse yeni bir sayfa açalım :D :D

Nocna Mora
20.Mart.2008, 00:44
Bence dosya paylaşımı konusunda adımlar atılmalı

Hugo
20.Mart.2008, 00:50
Yönettiğimiz takımı tıklayıp değiştirebilsek iyi olur.

maNga 33
20.Mart.2008, 00:51
kullanıcı adının değiştirilmesini istiyorum 1 kez olsa yeter :D

poggerpohl
20.Mart.2008, 01:01
Dosya ve grafik konusunda eksik olduğumuzu düşünüyorum. Türkiye'nin resmi FM sitesinin çok kapsamlı olması gerek diye düşünüyorum.

Resmi olmayan ama bizim sitemizden geniş içerikli birçok FM sitesi var.

Since-1907
20.Mart.2008, 01:14
Tüm üyelerin 1 seferlik kullanıcı adı değişikliği hakkının olmasını isterdim.

tombul taho
20.Mart.2008, 01:29
- kullanıcı adı değişikliği
- sol taraftaki ne yapıyorum butonu
- susie ve fmglive gibi sitelerle grafik konusunda iş birliği (çünkü türkiyede yaratıcılık gittikçe düşüyor bu konuda)
- mesaj sayacı geri gelsin (kaç mesaj attığımızı bilelim yahu :) )

Nedvedmania
20.Mart.2008, 01:31
İmza daha uzun olsun

tosunpasa
20.Mart.2008, 01:32
grafik çalışmaları arttırılmalı. eskiden skin v.s çıkartılıyordu. super patch gibi birşeyde yapılabilir içinde formaların yüz paketlerinin skinlerin bulunduğu bir şey.. onun dışında ses dosyaları eklenebilir, incelemeler arttırılabilir. ve sadece tsi'de değil diğer ünlü fm sitelerinde de yayınlanır bu yamalar tsi adıyla. misal yamaları yapar hem tsi'de yayınlarız hem sortitoutsi de. böylece sitenin adını diğer ülkelerden başka kişilerede duyurabiliriz. genel olarak dosya yönünden şu aralar çok eksiklik yaşıyoruz.

forum içinse imza karakter sınırı biraz arttırılabilir. sanırım 2 sütun kullanabiliyoruz. 3 olursa daha iyi olur bence. sevdiğimiz bir şiirin bir kısmını yazabiliriz böylece. 2 satıra birşey sığdıramıyorum :)

bySilver
20.Mart.2008, 01:35
Grafik konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum skin çıkarırdı eskiden TSİ şimdi öyle bir faaliyet yok sanırım.
Foruma Ruh Hali ile ilgili ikon getirilebilir sanırım :)

Addolorato
20.Mart.2008, 01:51
Nickler Değişse :D.

RaSenGan
20.Mart.2008, 01:52
- kullanıcı adı değişikliği
- sol taraftaki ne yapıyorum butonu
- susie ve fmglive gibi sitelerle grafik konusunda iş birliği (çünkü türkiyede yaratıcılık gittikçe düşüyor bu konuda)
- mesaj sayacı geri gelsin (kaç mesaj attığımızı bilelim yahu :) )

Bu kadar mesajın var abi (:

Jigsaw

Jigsaw - ait Avatar

20 yaşında

Football Manager'de şu anda Galatasaray kulübünü yönetiyor

Omer90
20.Mart.2008, 02:26
evet nick 1 seferliğe mahsus değiştirilebilsin birde çoğu arkadaşın dediği gibi grafik eklenti konusunda football manager'in resmi sitesi olduğumuz halde ismini vermek istemediğim bazı sitelerde nerredeyse bizim 2 katıdımız kadar grafik eklentisi var.onun dışında da zaten sitemiz 1 numara. hem ne demişler: sadelikte ayrıcalıktır.:D

misakisan
20.Mart.2008, 03:19
Paylaşım konusunda biraz daha bişeyler yapılabilir taktik paylaşımı konusunda mesela ya da taktik konusunda yeni rehberler çıkabilir.Özellikle ben Hayrettin abiden de bişeyler bekliyorum 9.0.1 konusunda.Bunun dışında başka da isteğim yoktur hakim bey:D

HooijDonk07
20.Mart.2008, 03:22
Nick değişimi oLsun.Aygüne katılıyorum :D

Vieri
20.Mart.2008, 03:55
konuyu geyiğe çevirecek kişilere uyarı yapayım sonra kalıcı uyarı yapmak zorunda kalmayımda.

Taleplerini gönderen herkese teşekkürler. Aklınıza geldikçe buraya yazın her bir talep incelenecektir.

Çok teşekkür ederiz.

Bekq
20.Mart.2008, 04:09
Mesaj Sayacı istiyorum.:)

KaPaLı
20.Mart.2008, 04:12
Mesaj sayacı bence gereksiz. Çünkü çok gereksiz mesaj kasıyolar sayıyı yükseltmek için.

HooijDonk07
20.Mart.2008, 04:15
Aynen İsmaiL aBiye katılıyorum

bySilver
20.Mart.2008, 04:30
İso abi biraz mantıklı olursak kasmaya hiç gerek yok sırf mesaj yüzünden tartışma çıkaranlar olmasa bence güzel bi eklenti olur

Oghuse
20.Mart.2008, 06:44
Avatar pikseli arttırılabilinirse çok güzel olur.

Redrum
20.Mart.2008, 06:54
Ya ben çok talep ettim, daha önce değiştirilmiş ama ben hiç rastlamayamadım, nolur bir kez daha değiştirilsin nick..

fatih akin
20.Mart.2008, 08:01
evet kullanıcı adı değişimi isterim ben de
bir de dilin düzgün kullanımı için mygitar ın forumunda yazılan yanlış kelimeler gözükmüyor yerine bir uyarı çıkıyor böyle birşey de olabilirse çok güzel olur biz de daha dikkat ederiz

Hugo
21.Mart.2008, 00:25
Şu linklerdeki yönlendirme kalksa iyi olur. Tıklayınca siteye gidelim direkt. Ayrıca neden var bu? Biri aydınlatırsa sevinirim.

Nocna Mora
21.Mart.2008, 00:29
Başka siteler konu çalarsa diye :)

Deniz
21.Mart.2008, 01:10
Nick değişimi oLabiLir, profiLimizin soLt aLt köşesinde durumumuzu beLirttiğimiz yer oLabiLir.

Arka pLan sadece bir renk oLmayabiLir. Papatya, güL, araba resimLeri vs vs seçme ihtimaLimiz oLabiLir.

RoSeSHaH
21.Mart.2008, 01:13
Kullanıcı adı değişikliği olsun mümkünse..

Lütfen birde imzalarda daha fazla seçeneğimiz olabilsin, çok kısa ve gösterişsiz oluyor imzalar..

Teşekkürler.. :)

tombul taho
21.Mart.2008, 01:14
aslında normal turksportal forum temasında arkaplanda desen yerine no-repeat bir wallpaper olabilir. mesela insan tuttuğu takıma göre seçebilir. mesela ali sami yen, mesela türk telekom arena, mesela saraçoğlu, inönü vs...

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 01:23
YöneticiLer siLdikLeri mesajLarın sebebini söyLemeLi ;;)

Mesaj yazıyorsun hemen siLiniyor..

Aynı zamanda birazda oLsa forum içi tartışmaya konuşmaya fırsat veriLmeLi..

Kendimizi kandırarak konuşacaksak neden forumLar biLgi aLışverişi payLaşım diye adLandıRıLıyor ? madem ceza sistemi var aşırıya giden cezasını aLır .. Diğer türLü biraz daha imtiyaz oLmaLı neredeyse kibarLıkdan kırıLacağız sahte kibarLıktan!

RoSeSHaH
21.Mart.2008, 01:27
YöneticiLer siLdikLeri mesajLarın sebebini söyLemeLi ;;)

Mesaj yazıyorsun hemen siLiniyor..

Aynı zamanda birazda oLsa forum içi tartışmaya konuşmaya fırsat veriLmeLi..

Kendimizi kandırarak konuşacaksak neden forumLar biLgi aLışverişi payLaşım diye adLandıRıLıyor ? madem ceza sistemi var aşırıya giden cezasını aLır .. Diğer türLü biraz daha imtiyaz oLmaLı neredeyse kibarLıkdan kırıLacağız sahte kibarLıktan!
Kesinlikle katılıyorum.

Bu forumda resmen Polyannacılık oynatılmaya çalışılıyor üyelere..

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 01:31
Kesinlikle katılıyorum.

Bu forumda resmen Polyannacılık oynatılmaya çalışılıyor üyelere..

Evet kimse kendi görüşünü adam akıLLı yansıtamıyor..

Madem ceza sistemimiz var bu sistem yansıtıLdıktan sonra uyguLanır..

Ceza aLanda ceremesini çeker kısacası sütten ağzı yanar yoğurdu üfLeyerek yer..

Ama bizim içimizde tartışmak yok nasıL var hem kendini hemde karşındakini kandırarak var...

Kısacası kendini sosyetik göstermeye çaLışan ama sosyetik oLmayan insanLar gibi ;;)

Sekopej
21.Mart.2008, 01:37
Seçtiğiniz kelimeler hakarete varan, mahallede arkadaşlarınızla konuştuğunuz gibi olmaz ve derdinizi düzgün kelimelerle anlatırsanız kimse mesajınızı silmez. Bu nedenle üslup önemlidir. Hakaret edeyim, ona buna sallayayım, o çıldırsın, ben aklıma geleni yazayım ne olursa olsun mantığında olursanız bu tarz mesajlar silinir.

Mesela ne olursa olsun bir oytuncunun adını MALdonado şelkinde yazmak kabul edilebilir bir durum değildir. Oyuncu eleştir, yerin dibine sok ama bu şekilde değil. Kimse Maldonado'ya iyi de, Aragones'e süper de demiyor ki size, seçtiğiniz kelimelere daha dikkat edin, mahallede konuştuğunuz gibi konuşmayın diyor burada. Silah zoruyla yorum yaptırdığımız yok.

RoSeSHaH
21.Mart.2008, 01:38
Evet kimse kendi görüşünü adam akıLLı yansıtamıyor..

Madem ceza sistemimiz var bu sistem yansıtıLdıktan sonra uyguLanır..

Ceza aLanda ceremesini çeker kısacası sütten ağzı yanar yoğurdu üfLeyerek yer..

Ama bizim içimizde tartışmak yok nasıL var hem kendini hemde karşındakini kandırarak var...

Kısacası kendini sosyetik göstermeye çaLışan ama sosyetik oLmayan insanLar gibi ;;)
Katılıyorum.

Profilimde cezalar var ama birçoğunun mesajını bile bilmiyorum. Direk cezayı yiyoruz. Sebebini bildiklerim ise komedi resmen. İnanmakta güçlük çekiyorum çoğu zaman.

Eğer bizim uğruna ceza aldıklarımız tartışma ise, burası forum mu acaba çok merak ediyorum ?

Sekopej
21.Mart.2008, 01:40
Aldığınız cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız üst yöneticilere itirazda bulunabilirsiniz. Mutlaka cevap verilecektir. O zaman siyaset forumunu da açalım, maksat tartışmaksa??? Laf sokmaksa, hakaret etmekse...

Burada birşeyler paylaşalım, okuyanlar da belki bir şeyler kapar diye uğraşıyoruz, kavga çıksın, insanlar içini döksün diye değil, kusura bakmayın.

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 01:40
Serkan onu ben kabul ediyorum..Tamam o benim hatam ama benim burda anLatmak istediğim mesajLarın siLinmesi değiL..

Şimdi ben bir gs arkadaşLar tarışsam cak diye uyarı veya bi bjk tartışsam cak diye uyarı ..

Biz sonuçta üye olarak istekLerimiz diLe getiriyoruz.. uyguLaması tsi yönetimine kaLmış..

Deniz
21.Mart.2008, 01:43
Serkan onu ben kabul ediyorum..Tamam o benim hatam ama benim burda anLatmak istediğim mesajLarın siLinmesi değiL..

Şimdi ben bir gs arkadaşLar tarışsam cak diye uyarı veya bi bjk tartışsam cak diye uyarı ..

Biz sonuçta üye olarak istekLerimiz diLe getiriyoruz.. uyguLaması tsi yönetimine kaLmış..KatıLmıyorum. Bence böyLe uyarı sistemi tam yerinde. Bir çok forum gezdim, aktif oLdum. Hep uyarı aLırdım. Ama artık öyLe bir sorunum yok, burada ki uyarı ve ceza sistemi o kadar etkiLi ki seviyeLi tartışıyorum. Başka forumLarda takıLdığımda da yansıyor.

Bu sistem böyLe güzeL :)

Daha 1 uyarı aLdım, yönetim hakLıydı onda da.

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 01:45
VesseLam amaç biLiniyor ama neyse :) Allah'dan daha önceden geçtim bu yoLLardan az bişe :)

yönetim Lafım size değiL aLınması gereken aLınmıştır ;;)

Sekopej
Tartışma her zaman oluyor ve hakaret olmadıktan sonra uyarı verilmiyor. Ve yineliyorum, haksız olduğunu düşündüğünüz uyarılar konusunda üst yöneticilere veya adminlere başvuru yaptınız da size cevap verilmedi mi? Biz mükemmeliz, hata yapmayız demiyoruz varsa haksızlık zaten uyarı geri alınır.

Gereksiz uyarı aldığını düşünen, ben düzgün yazdım, hakaret laf sokma, aşağılama yoktu diyen varsa gelip itirazını yapabilir. Herkes hakkını savunmalı bu konuda, bizde hata varsa zaten özür diler gerekeni de yaparız.

Yöneciticilerle iletişime geçme konusunda bu nedenle daha aktif olun, sorununuz olduğunda başvurun. Sizle ilgilenilmedi mi, gelin bana kim ilgilenmediyse gerekeni yapalım.

RoSeSHaH
Kim hakaret ediyor ? Kim laf sokuyor ?

Cezaya itiraz etsem ne olacak ki ? Değişecek mi birşey ? Yöneticinin fikri mi değişecek ?

Size göre tartışmakta yanlış, ilginç..

Neyse konuyu uzatmak istemiyorum, amacından sapmasın. Sadece düşüncelerim böyleydi..

Deniz
21.Mart.2008, 01:47

Cezaya itiraz etsem ne olacak ki ? Değişecek mi birşey ? Yöneticinin fikri mi değişecek ?

Neyse konuyu uzatmak istemiyorum, amacından sapmasın. Sadece düşüncelerim böyleydi..Sadece senin için konuşmuyor, geneLLeme :)

Sekopej
21.Mart.2008, 01:50

Neyse konuyu uzatmak istemiyorum, amacından sapmasın. Sadece düşüncelerim böyleydi..

Belki aynı anda yazdık ve okumadın yazdıklarımı. İtiraz etsem ne olacak ki? Sen et bakalım ne oluyor?

Hakaret eden, laf sokanın mesajları siliniyor zaten, aşırıysa uyarı veriliyor çok aşırıysa siteden uzaklaştırılıyor.

Bu konu sizin önerileriniz için açılmış bir konu, bu konuda konuşacağız elbette. 1 önceki mesajımı okumadıysan bir daha okumanı tavsiye ediyorum sadece.

DisCo
21.Mart.2008, 01:57
Ben okey oynarken hile yapıyorum, buna göz yumulmasını talep ediyorum diyenide ilk defa görüyorum. :)

Benim mesaj silmem, uyarı vermem demek sizi düşman olarak gördüğüm anlamına gelmez. Msn'de görürüm gırgır, şamatamızı yaparız ama forumda bir standartım varsa bunu herkese uygularım. DisCo böylemidir diye bir anket açsak açık ara evet oyuyla gider.

İçinizden birine hitaben söylemiyorum. Örnek vermek adına anlatıyorum. Üye sürekli laf sokma çabasında. Her konuda bunu açıkça belli ediyor. Artık limit doluncada uyarıyı veriyoruz. Üyenin tepkisi şöyle oluyor.

Foruma daha yeni kayıt olmuş sanki ve biz ilk mesajında uyarıyı vermişiz gibi. Biz o üyeye 1-2-3-4 defa sabır gösterip düzelmesini beklemişizdir. Tabi bunu ilan edecek değiliz. Mesajın silinmesi demek "bak sen bir yerlerde yanlış yapıyorsun demektir. Uyarıyı verincede "vay efendim tartışamayacakmıyız."

Tartış güzel kardeşim emin olun birşey diyen olmaz.

Türkçemiz çok güzel bir dildir arkadaşlar. Bilincine varalım.

Bülent Korkmaz bu işten anlamıyor değil ya elbette bu oyuncuyu oynatmaz diyebiliriz. İnanın bu lafı çok farklı kelimeler kullanarak defalarca yazabilirim. Ancak;

Bülent Korkmaz eşşek değil ya derseniz bu olmaz.

Bu oyuncuyu boşuna transfer ettiler demek yerine

Bu oyuncu bir b.ka yaramıyor derseniz bu olmaz.

Maldonado kötü bir oyuncu demek varken MALdonado derseniz olmaz.

Şahısların, kulüplerin, simgelerin adlarını küçük düşürücü şekilde değişirseniz bu olmaz. Dün bu konuda 5 tane rapor vardı ama yönetici gıcık ya üyeye sırf ceza vermek için arayıp bulmuştur o mesajı. Daha doğrusu yönetici + farklı renklerdeki 5 üyede gıcık bu adama. :)

Devam edelim.

Arkadaşlar şu konuyu lütfen uzatmayalım artık dedikten sonra hala o konuyu uzatıp laf atmaya çalışırsa üye bu olmaz. Bu konuyu başka başlıkta etme, bulma dünyası diye mesaj yazarak intikama dökerse bu olmaz.

İnanın daha dün doğmadık. Kim neyi niye yapıyor biliyoruz. Bu tarz şeyleri ben yapsaydım sizlerde bunun farkında olurdunuz. Görmek için ekstra birşey olmasına gerek yoktur.

Dün Fenerbahçe maçında Uğur Boral resmen tekmeyi vurdu. Ben ne yaptım diye itiraz ettikçe etti.

Varsın sizlerde biz ne yaptık diyin. Suçlu biz olalım ama bu tarz mesajlar barınamaz silinir.

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 02:01
Ben maldonado konuusnda siz hakLısınız diyorum zaten..

Diğer konuLarda beni pek iLgiLendirmiyor son aLdığım uyarı bundan 1 sene önce :)

CeNTeR_TR
21.Mart.2008, 02:11
İsim degisikLiği .. Arka pLana daha çok ayrıntı
mesela ali sami yen, mesela türk telekom arena, mesela saraçoğlu, inönü vs...

İmzada daha fazLa karakter vb..

RoSeSHaH
21.Mart.2008, 02:13
Bir kere daha katılıyorum.. :)

DisCo
21.Mart.2008, 02:22
Aslında amacım konuyu uzatmak değil ama yanlış yönlendirmelerden hoşlanmıyorum.

1000 defa yazılsada anlamamakta ısrar ediyoruz ama ben bir kere daha yazıyorum ki işin günahını üzerimden atayım.

1. İçerde ezeli rakip dışarı maçlarında tek yürek olanlar vardır.
2. İçerde dışarda rakibinin yenilmesini isteyenler vardır.
3. Maç anında tek yürek maç bitiminde yenilgi varsa dalga geçenler vardır.

Bunlardan hangisine uyuyorsak uyalım bu kendimizi bağlamaktadır.

Maç analizi, maç olayları hakkında konuşacaksınız tamam. Onun haricindeki herşey için cezai uygulama yapılacaktır. Bilginize...

Yukardaki mesaj bana ait. Atılan onlarca mesajdan sonra artık bunu yazma gereği duymuştum. En alt noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Teknik direktörün tecrübesizliği, anormal eksikler, rehavet vs..

Turu kaybettik. Yazacak çok şey var, çok doluyum ama yazmak istemiyorum. Bizi destekleyen BJK'li, FB'li veya başka takımdan olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum.

Gerisi içinse söylenecek birşey yok, Arda'nın dediği gibi ; " Saraçoğlu'nda final tehlikemiz nasıl inmişse yüreklerine, sevinçten ağlıyorlar.."

RoSeSHaH adlı arkadaşımın yazmış olduğu mesaj. Gayet maç yorumu ile başlamış ama sona dikkat ediyoruz.

Ben bu tarz mesajların olmaması gerektiğini vurgulamışmıyım. Evet.
Yazılmaya devam edilirse cezai uygulama olacak demişmiyim. Evet.

Malesef dediğimi yaparım. Tabi daha bitmedi.

Öne geçince maç kaybetmek herkese mahsustur, gördük bunu.. :)

Tebrikler Bursaspor.

Galatasaray başlığından Fenerbahçe başlığına geldik. Mesajı yazan RoSeSHaH.

Galatasaray öne geçti ve elendi ya onun intikamı alınıyor ama biz bunu anlayamıyoruz. Daha öncede dedim ya dün doğduk. :)

Farklı bir konunun davasını başka bir başlıkta gütme var mı? Evet.
Laf sokma var mı? Evet.
Tartışma çıkarmı bu laftan. Evet.
Peki daha önce bunu yaptığında bu arkadaşımıza uyarı vermişmiydik. Evet.

Katılıyorum.

Profilimde cezalar var ama birçoğunun mesajını bile bilmiyorum. Direk cezayı yiyoruz. Sebebini bildiklerim ise komedi resmen. İnanmakta güçlük çekiyorum çoğu zaman.

Eğer bizim uğruna ceza aldıklarımız tartışma ise, burası forum mu acaba çok merak ediyorum ?

Sebebini görebildiği uyarı 3 tane ve 2 tanesi bana ait. :)

Haksız yere mi verilmiş yoksa haklı mı karar sizin. Hatta komedi olup olmadığınında kararını siz verin. Kimsenin benimle ilgili konularda yanlış yönlendirmesine tahammül ediyorum.

ForsakeN
21.Mart.2008, 02:35
İmzada daha fazla satıra izin verilmesi,
ve de kullanıcı adı değişikliği

RoSeSHaH
21.Mart.2008, 02:35
Bunlara ceza verilmesi komik bana göre..

Ama karar sizindir, saygılar..

DisCo
21.Mart.2008, 02:51
Bunlara ceza verilmesi komik bana göre..

Ama karar sizindir, saygılar..

İçeriği boş, konudan uzak anlamsız mesaj yazmak yasaktır.
Argo, küfür ve benzeri forum seviyesini düşürücü içerikte mesaj yazamazsınız
Konudan saparak kişisel tartışmaya giremezsiniz.

Yukardaki kuralların herhangi birinden ötürü uyarılar aldınız. Bu kuralların varlığından haberdar olarak bu forumda yorumlarınızı yazıyorsunuz. Size komik gelsede, yanlış bulsanızda bu kurallar uygulanacaktır.

Siz bu kuralların dışına çıkma hakkına sahipsiniz. Bu kurallarla ilgili fikir belirtme (komik bulma,inanamama) hakkınada sahipsiniz.

Ancak kuralların tersini yapıp ceza aldığınızda sanki zulüm ediyormuşuz gibi haksız yere ceza veriyormuşuz gibi yansıtma hakkına sahip değilsiniz. Ben birşeyleri açıklama gereği duymasam ve bu konuya birisi gelip baksa;

"A takımı çok iyi top oynadı. Kanatlardan iyi bindirmeler yaptı. Seyircide mükemmeldi. "

diye yazılan bir yoruma ceza vermişim sanacak.

Aydin
21.Mart.2008, 03:39
Forum kurallarında bir değişiklik olmayacaktır. Aldığınız cezalarla alakalı bir sorununuz olduğu zaman "destek forumu"na yazı yazarsanız bunu tartışabiliriz.

Bedlamite
21.Mart.2008, 09:37
ben fikirlerimi yazayım :D
Dosya paylaşım alanının eski halini bilmiyorum yanlışsam düzeltin lütfen fakat yanlış anlamayın ama Resmi araştırma sitesi forumuna yakışmayacak durgunlukta bu işi becerebilen arkadaşlara teşvik ve tebrik ile daha hareketli hale getirlebilir diye düşünüyorum..
Grafik gibi teknik konularda ekiplerin tabi zamanı ve imkanı varsa bu işe hevesli arkadaslara bir şekilde öğretme anlamında destek vermeleri ve grafik konusunu canlandırmaları gerek kanısındayım..
Bu biraz şahsi olacak arkadasların kacının bundan rahatsız oldugunu bilmiyorum ama maç yorumları konusunda daha dikkatli olunması hatta gerekirse uyarı yöntemlerinin sertleşmesi taraftarıyım cünkü tahrik iceren cok mesaj görüyoruz ve bu tahrike kapılıp aslında söylemek istemedigini söyleyen cok arkadasa sahit oluyoruz..

Aydin
21.Mart.2008, 10:14
Forumdaki grafik durgunluğunun biz de farkındayız. Ama piyasadaki fm sitelerinden daha farklı bir misyona sahip olduğumuz için grafiği biraz arka planda bıraktık, ilgilenemez olduk.

Öyle ki, bir zamanlar ardı ardına grafik paketleri, online dergi çıkartırdık. Bunlardaki istikrarımızın dalgalı olmasının sebebi yaşantımızdaki gelişmeler ve bu olayı hobi olarak görerek yaptığımızdandır.

Misyonumuz Türkiye araştırması. Diğer konuları ise (Türkçeleştirme, grafik paketleri, incelemeler vs.) hobi olarak yapıyoruz. Yani demek istediğim, hiçbiriyle uğraşamasak bile elimizde uğraşmak zorunda olduğumuz bir araştırma hususu var. Diğer sitelerde böyle değil durum. Elbetteki grafikle uğraşanlar falan bu işe hobi olarak başlıyor. Ama sonradan sitedenin popülerliğini sağlayan içerik sadece bu etkenler olunca hobileri hobi olmaktan çıkıp bir işe dönüşüyor. Bunu eleştiri olarak demiyorum. Bunu iş gibi görüp yapan siteler sayesinde çeşitlilik artıyor.

Ben de isterim herşeyin en iyisinin benim sitemde olmasını. Neden insanlar başka sitelerden indirmek zorunda kalsın bizim siteye girmişken. Ama site olarak odaklandığımız şeyler çok farklı. Kimseyi birşeyler üretsin diye zorlamıyoruz. Bunu bir iş olarak görmüyoruz. Belki de eksikliğimiz bundan kaynaklanıyordur. Birisi bir işi yetiştiremediği zaman ona kızmak yerine, ona birşey olup olmadığını merak ediyoruz. Örnek olarak ben, Burak Duran ve İlhan zamanında Türkçeleştirme paketlerini aldığımızda sürekli aksatırdık. Zamanında veremezdik. Ama Volkan abinin bize yaklaşımı "höyt ulağn" tarzından olmadığı için çevirilere seve seve devam ettik.

Sanılanın aksine bizim herşeyde iyi olma çabamız yok. Bu çaba site içindeki huzuru bozar. İş veren gibi olmak istemiyoruz. Herkesin gönlünce çalıştığı bir yer olmak istiyoruz. Üretene, üretmek isteyene kapımız açık.

Ha hiç mi adım atmıyoruz içeriği arttırma konusunda... Atıyoruz. Türkiye'nin en iyi patchmaker'ı olan Makaay artık sitemizde mesela. 2004 yılında onun yaptığı patchlerle oynadığımı hatırlarım cm'yi. Onun dosyalarını yakında görürüz arşivimizde.

Grafik bölümündeki durgunluğun da ileriki zamanlarda geçeceğine inanıyorum. Geçmezse de önemli değil zaten. Türkiye'de grafik konusunda profesyonel anlamda sağlam işler yapan bir sürü site var. Eksiğimiz hissedilmez. Ama bu grafik konusundaki "eksikliğimizi" kapatmak için uğraşmayacağız anlamına gelmez.

IcedEarth
21.Mart.2008, 16:55
nick değişikliği çok güzel olur bence de. Yönetimden de bir tık bekleriz artık :zuhaha

DisCo
22.Mart.2008, 02:15
Grafik anlamında bende birşeyler yazmak istiyorum.

Yama konusunda iyi çalışmalar yapan birçok site bulunuyor. Bu sitelerden kimisinin asıl işi yama çıkarmaktır. Diğer geri kalanlarda ise grafikçi olarak görev yapan arkadaşların bir hayli boş zamanı vardır.

Kendimden örnek vermek gerekirse Fm2008 ile ilgili bir çok yaptığım yama bulunuyor. Klasik tarzda, ayak üstü uydurduğum şekilde bir çok yama paylaştım. Çünkü bunları yapacak zamanım vardı. Bugüne baktığımızda zaman bulamıyoruz, bulduğumuz süreçtede de elimizden geleni yapıyoruz. Yani X bir üyenin sınavı varken sen boşver sınavı yama yap diyemiyoruz.

Bunu nasıl aşabiliriz sorusuna gelince grafik anlamında çalışma arkadaşı arıyoruz ve gerekli başvuru başlıklarınıda açmıştım. Katılım olmayınca bu anlamda da yapabileceğimiz pek birşey olmuyor.

Bedlamite
22.Mart.2008, 02:58
Grafik anlamında bende birşeyler yazmak istiyorum.

Yama konusunda iyi çalışmalar yapan birçok site bulunuyor. Bu sitelerden kimisinin asıl işi yama çıkarmaktır. Diğer geri kalanlarda ise grafikçi olarak görev yapan arkadaşların bir hayli boş zamanı vardır.

Kendimden örnek vermek gerekirse Fm2008 ile ilgili bir çok yaptığım yama bulunuyor. Klasik tarzda, ayak üstü uydurduğum şekilde bir çok yama paylaştım. Çünkü bunları yapacak zamanım vardı. Bugüne baktığımızda zaman bulamıyoruz, bulduğumuz süreçtede de elimizden geleni yapıyoruz. Yani X bir üyenin sınavı varken sen boşver sınavı yama yap diyemiyoruz.

Bunu nasıl aşabiliriz sorusuna gelince grafik anlamında çalışma arkadaşı arıyoruz ve gerekli başvuru başlıklarınıda açmıştım. Katılım olmayınca bu anlamda da yapabileceğimiz pek birşey olmuyor.
Grafik konusunda yorum yapmıs biri olarak cevap hakkımı kullanmak istiyorum :D
Haklısın grafik işini hobi olarak yaptığınızı ve asıl amacın grafik oladıgını, bu sitenin fm grafik sitesi olmadığını biliyorum. Zaman ayrılması gerekli ve bu zamanın sürekli bulunabilecek birşey olmadıgınında farkındayım. Benim söylemek istediğim şey şu misal basvuru konusu açılıyor kabiliyeti ve bu işi kıvırabilen arkadaslar basvuruda bulunuyor değerlendiriliyor vesaire.. Hevesi olupta acemi olan arkadaşlarında bir şekilde öğretilip grafik konusunda yetiştirilmesi faydalı olur kanısındayım ben.. Buda grafik konusuna hareketlilik getirir diye düşünüyorum..

DisCo
22.Mart.2008, 04:35
Şimdi sürekli aktiflik isteyen işleri net üzerinden yada telefondan kısacası karşıdaki kişiyle aynı ortamda olmadan öğretemezsiniz.

Bu tarz şeyler için düzenli çalışma gerekmektedir. Birşeyi bir kez yaparsanız denemiş olursunuz. Bir kaç kez yaparsanız alıştırma olur. Bin defa yaparsanızda o uğraştığınız konu sizin olur. Burdan yola çıktığımızda fazla bilgisi olmayan arkadaşlara bizim birşeyler göstermemiz olanaksız kalıyor. Örneğinide vereyim ki destekli olsun.

Eğer yüz paketi yaparken oyuncuyu kesemiyorsanız bunu ben size gösteremem. Ben kesim yapacağınız aracı belirtebilirim sadece. Gerisi sizin bu aracı kullanma becerinize kalmıştır. Bin defa keser biçersin ve mükemmeli yakalarsın. Başvuru gerçekleştikten sonra istenen yamayı kendi yapımınla ulaştırırsın ve ekibe katılarak yardımcı olursun.

Tabi madalyonun diğer kısmından da bahsetmek istiyorum. Grafik Ekibine girebilmek için üye acayip bir performans gösteriyor. Ekibe dahil oluyor ve Grafik Ekibi Üyesi yazıyor ya çalışmaya katılmasına gerek kalmıyor artık. En önemli problemde budur bence.

deathangel127
24.Mart.2008, 07:18
sizce bir yüzpaketi sadece cut-outttan mı olusuyor?

DisCo
24.Mart.2008, 07:30
Yapılması mümkün herhangi bir yamanın kaç çeşit olduğunun bir önemi yoktur. Photoshop kullanımı pratiğe dayalıdır. Bahsi geçen örneklendirmede bunu destekleme amacıyla verilmiştir.

HooijDonk07
26.Mart.2008, 00:01
Sanırsam şuanLık bir yeniLeme düşünmüyor

RoSeSHaH
26.Mart.2008, 00:14
Tarafçı siyasete kaçmamak şartıyla, siyasette konuşulabilsin..

Bugün Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü, 26 saattir bulunamıyor. Bunun için birşeyler yazmak siyaset olmaz herhalde, nerede yazacağımı bilemedim ben..

nick değiştirme istiyorum

Crocodile1963
26.Mart.2008, 03:03
Bu nick değiştirme olayında sadece isteyenlerin mi yoksa herkesin mi nickleri değişiyor ?

deathangel127
26.Mart.2008, 03:08
af istiyorum...

EreN
26.Mart.2008, 03:12
Bu nick değiştirme olayında sadece isteyenlerin mi yoksa herkesin mi nickleri değişiyor ?

İsteyenlerin tabi ki de.

Crocodile1963
26.Mart.2008, 04:02
İsteyenlerin tabi ki de.

Dedim bütün nicklere mi format atılıyor. Sağol bilgilendirme için . . .

OMANA
26.Mart.2008, 04:48
tabiii 2 sayfa yazı yazdıktan sonra sitenin kesilmesinden dolayı biraz kızgın yazıyorum özür dilerim ama şu site önce bir doğru düzgün çalışsın başka bişey istemiyorum Mustafa bey..

2 sayfa yazı yazdım adanaspor-manisa maçına uçtu gitti ya yazık...şimdi üşeniyorum tekrar yazmaya artık belki sonra... :(

TuNdRaLoWeR
28.Mart.2008, 03:23
Rica etsem nickimi TuNdRaLoWeR yapar mısınız? Değerlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Since-1907
28.Mart.2008, 03:24
Şuan nick değişimi yasak yalnız ileride talepler üzerine 1 kerelik nick değişikliği hakkı tanınırsa onu bilemem..

TuNdRaLoWeR
28.Mart.2008, 03:25
Şuan nick değişimi yasak yalnız ileride talepler üzerine 1 kerelik nick değişikliği hakkı tanınırsa onu bilemem..
Yasak olduğu söylendi zaten daha önce.Rica...

Fıratcan Alçınkaya
28.Mart.2008, 10:32
Tarafçı siyasete kaçmamak şartıyla, siyasette konuşulabilsin..

Bugün Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü, 26 saattir bulunamıyor. Bunun için birşeyler yazmak siyaset olmaz herhalde, nerede yazacağımı bilemedim ben..

Bunun kabül göreceğini sanmıyorum ve görmemelidir.. Ana fikir spor-oyun burda M.Yazıcıoğlu toplumun her kısmında aynı sevigiyi gören bir insanda değildi tartışılabilir bir çok yanı var.. Üzgünken seçebilceğiniz kelimeler katılımcılarda cevaplama hissi doğuracaktır.. Bunun için haber & siyaset forumlarını kullanman en ideali..

Ayrıca bu konuyu olumlu buldum üyelere fikirlerini değerli kılınabilceğini düşündürmek güzel bir şey.. Genel istek kullanıcı adı değiştirme üzerine aslında her sene bir kez uygulanabilir bu herkes memnun ayrılır..

STRATOVARIUS
28.Mart.2008, 17:31
fm 2010 için olmasını düşündüğümüz özellikleri yapımcı firmaya bildirmek için bi sayfamız olsa... eski sitede bununla ilgi konu açmıştım az kalsın siteyi başıma yıkıyordunuz:smismileyiw2:

World Hollow o1
28.Mart.2008, 17:42
Üyelerimize Özel 18-03-2009
01:18
Hiçbir zaman 1 Argo, küfür ve benzeri forum seviyesini düşürücü içerikte mesaj yazamazsınız Bursaspor

siteden uzaklaştırılmış olmama rahmen ceza almışım nasıl bir olay bunu anlamadım ?

2. biz aldığımız cezaları neden göremiyoruz, bilelimki nerede hata yaptık bir daha yapmamak için bilgimiz olmuş olur..;)

Bursaspor
28.Mart.2008, 18:20
Bu işlemi yapan kişi olarak anlatayım o durumu.

Oradaki mesajın 14.02.2009 saat 22:26'da atılmış, mesajının içeriğinde hem tartışma doğuracak bir anlatım var (Ki zaten doğuyordu.) kullandığın (Daha doğrusu yarıda bıraktığın.) bir tabir yüzünden üyelerin karşı karşıya gelmesi durumu vardı, yapılacak en doğru şeyde o konu ile ilgili mesajların ve gereken işlemlerin yapılmasıydı.

Ayrıca bu tür durumları Destek Merkezi'ne yazarsanız daha doğru olur.

El Barto
28.Mart.2008, 20:34
fm 2010 için olmasını düşündüğümüz özellikleri yapımcı firmaya bildirmek için bi sayfamız olsa... eski sitede bununla ilgi konu açmıştım az kalsın siteyi başıma yıkıyordunuz:smismileyiw2:

Yapımcı firmaya bildirmek biraz zor ama beklentiler gibi bir başlık açarız oyun biraz eskimeye başlasında. :)

CeNTeR_TR
28.Mart.2008, 20:40
doğru konuşanLarında saygı görmesi ;;)

DisCo
28.Mart.2008, 21:01
Bir örnek alabilirmiyiz. Yada tüm örneklerinizi.

CeNTeR_TR
28.Mart.2008, 21:02
Bir örnek alabilirmiyiz. Yada tüm örneklerinizi.

Almaya gerek yok forumu doLaşman yeterLi oLur ;;)

DisCo
28.Mart.2008, 21:06
Birşey yazıyorsan dibini doldurman gerekli diye düşünüyorum. Nasıl diye soracaksan

Grafik anlamında gerideyiz diyorlar. Bu yazılan herhangi bir fikirdir. Ancak devamına ekliyorlar. Diğer siteler harıl harıl dosya çıkarıyorlar. Bu sözlede söylenen fikrin dibini doldurmuş oluyorlar.

Grafik anlamında gerideyiz deyip diğer siteleri gezin anlarsınız ;;)

tarzı bir fikri ben ciddiyetsiz buluyorum.

CeNTeR_TR
28.Mart.2008, 21:08
Uzatmıyorum Burak..

AnLayan çok güzeL anLadı..

Herşeyide payLaşacak haLim yok gereken yere gittiyse ne aLa..gitmediyse umrumdada değiL yani ;;)

DisCo
28.Mart.2008, 21:19
Turksportal'dan İstediklerim başlığında herkes siteyi daha iyi yerlere getirecek fikirleri ortaya sunuyor.

2 türlü fikir belirtilmekte.

- Sebebi bariz olanlar
* Nick değişim isteği

- Sebebi bilinmeyenler
* Senin yazdığın fikir gibi

Şimdi şu şu oldu. Ben maviye mavi dedim diye başıma şu işler geldi dersin. Durumu konuşabiliriz.

Onun haricinde baştada söyledim. Turksportal'dan İstediklerim başlığını Turksportal'dan Birine Laf Sokma başlığına döndürürsek olmaz.

CeNTeR_TR
28.Mart.2008, 21:22
Turksportal'dan İstediklerim başlığını Turksportal'dan Birine Laf Sokma başlığına döndürürsek olmaz.

yazdıkLarımı Laf sokma oLarak anLamanız oLayı hiçde anLayamadığınızı gösteriyor ;;)

Ben TurksportaL'ı iyi yere getirmek için konu açtım kapandı bununda sebebini biLen biLir o yüzden uzatmıyorum ( Nokta )

DisCo
28.Mart.2008, 21:27
Herşeyide payLaşacak haLim yok gereken yere gittiyse ne aLa..gitmediyse umrumdada değiL yani

Sen sorunu gündeme getirip çözmeye çalışmıyorsun ki.

Yukarda yazdığınla hatta son attığın mesajla bir yere gönderme yaptığını kabul ediyorsun.

Şimdi ben mi yazdıklarını laf sokma olarak anlıyorum. Yoksa sen gerçekten iyi niyetle yazmak istediklerini bilmeden laf sokarak mı anlatıyorsun.

yazdıkLarımı Laf sokma oLarak anLamanız oLayı hiçde anLayamadığınızı gösteriyor

Vieri
28.Mart.2008, 21:29
yazdıkLarımı Laf sokma oLarak anLamanız oLayı hiçde anLayamadığınızı gösteriyor ;;)

Ben TurksportaL'ı iyi yere getirmek için konu açtım kapandı bununda sebebini biLen biLir o yüzden uzatmıyorum ( Nokta )

Noktanı koyduysan bundan sonra uzatmana gerek yok. Biz önerilerini dikkate alacağız.

LaigLeNoiR
28.Mart.2008, 22:16
Kendimizin seçebileceği arka plan resimi yapabiliriz.

Vieri
28.Mart.2008, 22:18
Forum için bu mümkün olmayabilir ama Blog Profil sayfasınızı yapabiliriz böyle bir seçenek mevcut

Hugo
28.Mart.2008, 22:37
Forum ana sayfasına konuşma kutucuğu (chat box dememek için..) koyarsak iyi olur gibi geliyor. Anında ihtiyacımız olan küçük şeylerin cevabını almış oluruz.
Küçük şeyler için de konu açılmamış olur.

Nedvedmania
28.Mart.2008, 23:20
Mustafa Abi Sana Özel Mesajdan bir şikayetimi belirtmiştim. Burda o konuyu açmak isemiyorum ama burdan yada Özel mesajdan cevap verirsen sevinirim.

World Hollow o1
28.Mart.2008, 23:29
Kendimizin seçebileceği arka plan resimi yapabiliriz.

bu şuan bildiğim kadarıyla isteğin karşılanmaz abi.

çünkü forumun versionu eski durumda.

El Comandante
08.Nisan.2008, 21:14
Bu konu altinda cogu kisinin istedigi sey kullanici adi degisikliligi oldu. Bu istegimizi yerine getirecek misiniz ?

Omer90
08.Nisan.2008, 22:42
Forum ana sayfasına konuşma kutucuğu (chat box dememek için..) koyarsak iyi olur gibi geliyor. Anında ihtiyacımız olan küçük şeylerin cevabını almış oluruz.
Küçük şeyler için de konu açılmamış olur.
kesinlikle çok iyi olur.en azından dediğin gibi ufak tefek sorunları ordan hallederiz

World Hollow o1
01.Haziran.2009, 14:26
mümkünse yöneticiler yazdığım mesajı silip o konuyu kitlemesin...

ya başta kitlesin ya da hiç mesaj hakkı tanınmasın..

Nocna Mora
01.Haziran.2009, 19:08
site baya sıkıcı olmaya başladı bence yani böyle aktiviteler falan güzelde ne bileyim :) görsellik açısından böle blog falan açısında bişiyler yapılsa ;)

Bekq
01.Haziran.2009, 22:25
Komik gelecek ama bir tema değişikliği süper olur.:D

Bu arada Gillette teması vardı bir ara.Sitede sorunlar olunca kalktı.Geri gelecekmi?

Sol alttaki kızları geri istiyoruz.:zuhaha

Universal
01.Haziran.2009, 22:29
Forumda mesajlarımıza alıntı yapıldığı zaman bize özel haberle mesajınıza alıntı yapılmıştır şeklinde haber veren bir sistem getilirmesi güzel olabilir.

bugra 1905
02.Haziran.2009, 00:18
Ya Şu Nick Değişikliği Konusunda Bir Kerecik İzin Verilse

goosfraba
02.Haziran.2009, 14:38

Rumuz değişikliği yılda 1 kez yapılır, yoğun istek üzerine, o da belki.

Diğer arkadaşlara Mustafa abi geldiğinde muhtemelen cevap verecektir.

TR.CaPTaiN
02.Haziran.2009, 18:45
Düzenle seçeneği.

anilton
02.Haziran.2009, 18:52
Düzenle seçeneği.

Aynen bu seçeneğin olması gerekiyor...

MaliKaya
02.Haziran.2009, 20:36
Neyi düzenle?

Eger yazdiginiz mesajlar ise o her bolume gore degisiyor diye biliyorum. Online turnuvalarin bir cok alaninda duzenle secenegi kapali diye biliyorum. Onun disinda acik olan bircok yerde var.

Gangstaa
03.Haziran.2009, 03:48
Nick değişikliği hakkı bildiğim kadarıyla bir defaya mahsus,Kulüp Turksportal üyesi olan kişilere tanınıyor.

TR.CaPTaiN
03.Haziran.2009, 03:49
Neyi düzenle?

Eger yazdiginiz mesajlar ise o her bolume gore degisiyor diye biliyorum. Online turnuvalarin bir cok alaninda duzenle secenegi kapali diye biliyorum. Onun disinda acik olan bircok yerde var.

Çoğu bölümde kapalı. Herkeste kapalı değil yalnız, bazılarında kapalı, bazılarında açık.

DisCo
03.Haziran.2009, 04:22
mümkünse yöneticiler yazdığım mesajı silip o konuyu kitlemesin...

ya başta kitlesin ya da hiç mesaj hakkı tanınmasın..

Bu mesaj bir istek değil, böyle bir istek olamazda zaten. Yöneticiler şu adam mesaj yazarsa konuyu kapatın diye bir komedi içine girmezler. İki seçenek vardır. Konu normaldir ve atılan mesajlar uygunsuzdur. Konu çığrından çıkmıştır. Atılan mesajlar silinir, cezalar verilir, konu kilitlenir. Diğer seçeneğe gelirsek uygunsuz bir konu vardır. Kapatılması gerekir ama gözden kaçmıştır. Sizlerde mesaj bırakırsınız. Mesajınız uygunsuzsa silinir ve konu kapatılır. Mesajınız normalse kaçarı yoktur yine o konu kapatılır.

Yani bizler forum kurallarına eğer bir konu açıldıktan sonra World.Hollow mesaj yazarsa ondan sonra herşey mübahtır, konu kilitlenemez diye birşey ekleyemeyiz. Bunun dışında gerçekten haksız bir durum varsa Destek Merkezini kullanabilir, bana mesaj atabilirsiniz. Haklılığınız varsa haklısınız der durumu düzeltiriz.

Diğer isteklere gelince düzenle butonu bazı bölümler içinde sakıncalıdır. Mesela Turnuva alanı. Yapılan bir başvuru üye tarafında değiştirildiğinde bir anda herşey bozuluyor. A takımını DisCo'ya vermişken bir bakıyoruz mesaj değiştirilmiş ve DisCo'dan önce yazan bir kullanıcı bu takımı almaya hak kazanıyor. Diğer bölümlerle ilgilide birçok örnek sayabilirim.

Düzenle butonu eskidende yoktu. Bir yanlışlık sonucu aktif hale gelmişti ve tekrardan düzeltildi. Yine bazı kullanıcılarda aktif görünüyor onlarda düzeltilecektir.

Nick değişimi konusu ise takdir edersiniz ki sürekli yapılabilecek birşey değildir. Forumda aktif kullanıcı sayısı artıkça bu istekte bitmeyecektir. Çünkü bugün nick değişimi yapsak 1 ay sonra gelen yeni arkadaşlarımızda bu hakkı isteyecektir. Tabi bu yorumum asla yapılmayacağı anlamınıda taşımıyor. Uygunluğuna göre değerlendirilip yapılabilir.

nekop
03.Haziran.2009, 06:59
Mesajlarımızı düzeltme seçeneği geri gelsin.

BaFraLı
03.Haziran.2009, 12:31
Mesajlarımızı düzeltme seçeneği geri gelsin.

Bencede bu seçenek gelsin.Çünkü bi bölüme bi mesaj atıyorum.Bakıyorumki yanlış düzelticem ama düzenle seçeneği yok.

tarikko
03.Haziran.2009, 19:17
Katılıyorum bencede düzenle seçeneği heryerde olabilir ..

World Hollow o1
03.Haziran.2009, 19:49
Disco.

madem şöyle anlatayım ben sana benim olayımı.

Site download konusunu açtı bende mesaj yazdım ama yönetici konuyu mesaja acık bıraktı bende yorumumu sundum.

sonra baktım benım mesaj sılınmıs ve ustune sadece ktlenmıs ;)

madem böyle bir şey yapacaksın o zaman baştan kilitli tut konuyu..

eğer böyle tarz konuları istek saymıyorsanız bir ara version yükseltin

4.0 beta sürümü çıktı bilginiz olsun:)

Sekopej
03.Haziran.2009, 19:55
Tamam bir ara yükseltiriz versiyonu, bilgilendirdiğin için sağol.

Konuyu açan yöneticinin o bölümde yetkisi yok, bu nedenle konuyu sabitleme, açma kapatma yapamıyor. Ben o konuyu duyuru yaptım, sonra da sabitledim, geç vakit olduğu için yatmak üzereydim ve dalgınlıkla konuyu kilitlemeyi unuttum. Sen mesaj atınca konunun açık olduğu fark edilip, mesajın silinip konu kapatıldı.

Konunun açık kalması benim hatam yani, kapatmam gerekirdi unuttum. Yoruma açık olsa zaten mesaj silinip kapatılmazdı konu.

World Hollow o1
03.Haziran.2009, 20:00
peki teşekkür ederim.

ama şunu istiyorum madem böyle ufak konularda siliniyorsa mesaj hiç değilse bir bilgilendirme yapılırsa bizde nerede hata yaptık diye kafa ağrıtmayız..

Sekopej
03.Haziran.2009, 20:39
Neyin bilgilendirmesi yapılacak yahu? Her silinen mesaj için bilgilendirme yaparsak, başka iş yapamayız. Sen mesaj atsaydın bir yöneticiye neden böyle oldu diye, sana açıklama yapılırdı, bir sorun olmazdı.

Ufacık olayların böyle büyük meseleler gibi gösterilmesi de beni rahatsız ediyor, belirteyim.:)

World Hollow o1
03.Haziran.2009, 21:40
neyse sekopej.

fikrimi belirtmiştim..

emin ol çok kez mesaj atıp cevap alamadığımı biliyorum ilgi ve alakan için teşekkürler..;)

Sekopej
03.Haziran.2009, 21:45
Mesaj atıyorsan ve sana geri dönüş olmuyorsa bunu rahatlıkla üst yöneticilere ya da adminlere bildirebilirsin. Sonra gereken yapılır.

Aydin
03.Haziran.2009, 22:23
Serhat senin mesajı ben silmiştim. Umut öyle bir konu açınca kapaması gerekiyordu. Senin bir hatan yoktu yani. Hatan olsa ben söylerim zaten biliyorsun.

lucky91
04.Haziran.2009, 00:36
canının sağlığı hı bi de arka plan olsa ben messi koyardım

World Hollow o1
04.Haziran.2009, 01:04
Serhat senin mesajı ben silmiştim. Umut öyle bir konu açınca kapaması gerekiyordu. Senin bir hatan yoktu yani. Hatan olsa ben söylerim zaten biliyorsun.

Tamam abi teşekkürler. bilgilendirdiğin için

Oghuse
04.Haziran.2009, 20:45
Dergi'nin yeni sayılarını istiyorum.. :)

maNga 33
04.Haziran.2009, 21:14
Dergi'nin yeni sayılarını istiyorum.. :)

kesinlikle T.İ.D dergisinin yeni sayılarını bekliyoruz

scar face
04.Haziran.2009, 21:20
katılıyorum dergiyi geri istiyoruz...

EreN
04.Haziran.2009, 21:44
Dergiyi ilerleyen zamanlarda tekrar aktif hale getirebiliriz. Büyük bir olasılık.

Universal
04.Haziran.2009, 22:07
Forumda mesajlarımıza alıntı yapıldığı zaman bize özel haberle mesajınıza alıntı yapılmıştır şeklinde haber veren bir sistem getilirmesi güzel olabilir.

Benim bu önerim, güme gitmesin diye alıntı yaptım aradan çıkan tartışmadan güme gitti gibi gözüküyor. =)

El Barto
05.Haziran.2009, 01:34
Bende dergiyi yanındada Mehmet abiyi geri istiyorum. :)

İnşallah önümüzdeki aylarda canlandıracağız ama yaz sonu olur en erken olsa dahi.

maNga 33
05.Haziran.2009, 01:41
JesusFB ( Tarık abi)nin işleri yoğun bildiğim kadarıyla yazın TSİ süper olur

World Hollow o1
05.Haziran.2009, 16:16
aslında top10 tekrardan gelse iyi olurdu.

son güncel mesajlara ordan daha kolayca bakıyorduk.

goosfraba
05.Haziran.2009, 16:46
Top10 zaten var.

World Hollow o1
05.Haziran.2009, 20:01
hani ben neden görmüyorum :(

şuan ben mozilla kullanıyom bende gözükmüyor..

İE'den baktım gözüküyor.

GeNç KaRTaL
05.Haziran.2009, 20:37
Türkiye'den futbol forumunda düzenleme butonunun açılması iyi olur bencede.Yanlış yazıları düzeltmek ve yazdıktan sonra yazıdan bir bölüm çıkarmak veya bir şeyler eklemek durumuyla sık sık karşılaşılıyor çünkü.

El Barto
05.Haziran.2009, 23:23
hani ben neden görmüyorum :(

şuan ben mozilla kullanıyom bende gözükmüyor..

İE'den baktım gözüküyor.

Kontrol paneli Üye listesi vs. olan panelde yararlı linklere tıklayıp oradaki enable top statics'i seçersen göreceksindir Serhat.

King_91
05.Haziran.2009, 23:28
Benim bu önerim, güme gitmesin diye alıntı yaptım aradan çıkan tartışmadan güme gitti gibi gözüküyor. =)

bence de iyi fikir bu ...

Suicider
11.Haziran.2009, 00:44
ana sayfada en altta geçen haberler hep eski haberler hala gs scolariyle ilgileniyor falan geçiyor ya yeni haberler eklenmiyor ya da bu kısım yenilenmiyor bilmiyorum eski haberler geçiyor hala bir bakarsanız sevinirm

El Comandante
11.Haziran.2009, 18:02
Su mesajlari düzeltme secenegi geri gelsin. Gercekten böyle cok sinir bozucu oluyor. Bazi kelimeleri yanlis yaziyoruz, ya da eklemek istedigimiz birseyler oluyor, ama bu secenek olmadigindan dolayi mesajlari düzeltemiyoruz.

Cengo
12.Haziran.2009, 04:17
Mustafa, 3-4 dk.lık mesaj düzeltme zamanı olmasına ne dersin?

Nocna Mora
12.Haziran.2009, 04:40
5 dk yla sınırlandırılırsa iyi olur :)

Since-1907
12.Haziran.2009, 04:43
Mustafa, 3-4 dk.lık mesaj düzeltme zamanı olmasına ne dersin?

Kesinlikle katılıyorum.Belirli bir süre mesaj düzeltme olursa güzel olur. İster istemez yanlış yazdığımız şeyler olabiiyor..

Bordo61Mavi
12.Haziran.2009, 05:49

Bende bu onerinin gerceklestirilmesini isterim

E.Cartman
15.Haziran.2009, 03:04
kaç dakka oLursa oLsun da buton geri geLsin :D:D

Aydin
15.Haziran.2009, 07:42
Arkadaşlar genel olarak isteklere şöyle cevap verebilirim:

Düzenle butonu: Evet olsa işinize çok yarayabilir. Ama düzenle butonu getirsek bile bu futbol forumu dışındaki forumlar için geçerli olur. Çünkü futbol forumunda maç anında ceza alması gerekilen mesajlar yazılıyor. Bir anlık sinir falan filan tamam ama o bir anlık sinirden sonra millet o mesajla alıntılar yapıyor. Sonra mesajın orjinalini yazan kişi mesajı değiştiriyor falan oluyor filan oluyor. Bir sürü karışıklık. Zamanında vardı düzenle butonu. Oradan biliyorum yani. Bu yüzden Düzenle butonunu getirmeye sıcak bakmıyoruz.

Nick değişimi: Nick değişikliği olmayacak. Çünkü tahmin ediyorum o kadar fazla talep olacak ki bu sefer, hepsini tek tek elle girmemiz işkence halini alacak. Bunu yapmamız olanaksız.

Altıntı nesaja mail: Buna Mustafa abi cevap verir. Güzel olur bu uygulama.

Bekq
16.Haziran.2009, 18:29
Şu anda hiçbir istek gerçekleştirilmedi.Acaba bu konu göstermelikmi açıldı?

DisCo
16.Haziran.2009, 19:20
İstekler bizim değerlendirmemizde 2'ye ayrılıyor.

Oluru olanlar,
Oluru olmayanlar.

Yazılan konuların geneline baktığımızda herkes aynı istekler etrafında fikirlerini belirtiyor. Yani 100 istek yapıldıda biz yerimizde saymadık. 100 kişi istek yaptıysa 100'üde aynı konu üzerine istek yaptı. Bizlerde bu fikirlerden gerçekleşmeyecekleri belirttik.

Alıntı yapıldığında uyarı maili gelmesi konusunu ise Vieri geldiğinde cevaplayacaktır.

RaSenGan
16.Haziran.2009, 21:30
Düzenle butonu Futbol hariç getirilse iyi olur..Benim için sorun yok düzenlemede ben düzenliyorum ama diğer arkadaşlar çok şikayetçi.Ben de nasıl düzenliyorum anlamadım (: Bir ara tüm forumda vardı sadece turnuva alanında yoktu düzenle butonu takım seçiminde sorun falan yaşanmasın diye.Bu sefer de sadece futbol bölümünde olmayıp diğer bölümlerde olabilir.

uAburak89
17.Haziran.2009, 00:51
Sen Kulüp üyesi olduğun için olmasın sakın ?

nerazzuri
17.Haziran.2009, 00:58
Bende klüp üyesiyim ama düzenle butonum yok :) Klüp üyesi olmakla alakalı değildir.

Düzenle butonunun geri gelmesini istiyorum bende.

Bekq
17.Haziran.2009, 01:28
Aygün yazmadan önce düzenliyorum demek istemiş.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bu arada şu anda benim bu konuda Düzenle butonum var.:p

RaSenGan
17.Haziran.2009, 01:30
Öyle demedim Berkay.Mesajı yazdıktan sonra da düzenleyebiliyorum :)

HooijDonk07
17.Haziran.2009, 01:44
Düzenle butonu geri gelsin :p

bySilver
17.Haziran.2009, 02:48
Geldi zaten

DenizlispoR
17.Haziran.2009, 03:27
Geri geldi mi :D.

King_91
17.Haziran.2009, 03:30
bende hala yok :D

dedim ama çıktı .. bundan sonraki mesajları kapsıyo sanırım

sakary Ali
18.Haziran.2009, 21:30
Turksportal Masaüstüne ne zaman güncelleme yapılacak acaba bir bilgi istemekteyim Turksportaldan :D

Sekopej
19.Haziran.2009, 15:24
Turksportal Masaüstüne ne zaman güncelleme yapılacak acaba bir bilgi istemekteyim Turksportaldan :D

http://www.turksportal.net/fmhaber/29895/turksportal-masaustu-2009-v1-yayinda.htm

bySilver
19.Haziran.2009, 15:58
Jilet kızlarımız gelmiş:icon_cool:

sakary Ali
19.Haziran.2009, 16:34
http://www.turksportal.net/fmhaber/29895/turksportal-masaustu-2009-v1-yayinda.htm (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.turksportal.ne t%2Ffmhaber%2F29895%2Fturksportal-masaustu-2009-v1-yayinda.htm)
beni mi bekliyorlardı ya:D

KaPaLı
20.Haziran.2009, 16:14
Düzenle butonu kesinlikle gelmeli. Bir konuda alıntı yapmadım mesajı, cevap yazdm aynı anda yazan 2-3 arkadaş oldu ve benim yazdığım mesaj saçma sapan mesaj oldu ve uyarı aldım. Tamam maç konularında kaldırılsın ama diğer konularda kesinlikle gelmesi lazım.

World Hollow o1
21.Haziran.2009, 03:41
teşekkürler.

TuNdRaLoWeR
24.Haziran.2009, 02:29
nick değişimi yapmamakta kararlı mısınız? arada bir bari fırsat tanıyın bence buna bir çok kişi sevinecektir.sonuçta dosya indirmek için üye olduğumuz sitelerde belirli yerlere geldikten sonra nick değişimi yapmamız gerekebiliyor.en azından 1 kereliğe mahsus olmak üzere değiştirilebilir diye düşünüyoruım..

teşekkürler şimiden..

RaSenGan
24.Haziran.2009, 02:58
En azından belirli bir zamandır foruma üye olan arkadaşlar için yapılabilir uygulama.Mesela 2 yılını doldurmuş üyeler için nick değiştirme uygulaması olabilir.

Bekq
24.Haziran.2009, 06:00
Bildiğim kadarıyla kulüp üyelerine nick değiştirme izni var.

Onlarda TEK TEK nick değişmek zor olmuyor fakat bizimkilerde oluyor.Ne güzel.:)

Sekopej
24.Haziran.2009, 06:04
Kulüp üyeleri de sadece 1 defa değiştirebiliyorlar, herkesin değiştirmesine izin verildiğinde ne kadar zor olacağını kestirmek hiç de güç değil, kulüp üyelerinin sayısı zaten belli ve her gün değişim isteği gelmiyor, tek tük isteklerin de bir zorluğu olmuyor.

Ama 100 kişi değiştirmek istediğinde, bu hayli zor olur, değil mi?

Bekq
24.Haziran.2009, 06:11
Kulüp üyeleri de sadece 1 defa değiştirebiliyorlar, herkesin değiştirmesine izin verildiğinde ne kadar zor olacağını kestirmek hiç de güç değil, kulüp üyelerinin sayısı zaten belli ve her gün değişim isteği gelmiyor, tek tük isteklerin de bir zorluğu olmuyor.

Ama 100 kişi değiştirmek istediğinde, bu hayli zor olur, değil mi?
Sizde hacklısınız tabii.Ama bir kere izin verilmişti oda galiba Aydın abinin admin olması şerefine.:D

Sekopej
24.Haziran.2009, 06:17
O dönemde ne kadar zorluk yaşandığını çekenler biliyor. Üstelik bu sefer sayının daha da fazla olacağı ortada. Bu yükün altına girmeye kimse gönüllü olmaz.:)

El Barto
24.Haziran.2009, 11:03
Bildiğim kadarıyla kulüp üyelerine nick değiştirme izni var.

Onlarda TEK TEK nick değişmek zor olmuyor fakat bizimkilerde oluyor.Ne güzel.:)

Onları TEK TEK değiştirmek zor olmuyor çünkü kulüp üyeliği sistemine geçeli 1,5 yıl oldu ve değiştirilen kullanıcı adı sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Yani aklınızdan geçtiği gibi değil. ;)

Crazycat
24.Haziran.2009, 18:16
Dosya indirebilmek istiyorum.Turksportalın kendi serverlarında olan dosyalarda sanırım bir problem var.İndirmek için tıklayın diyor tıklıyorum rapide yönlendirmiyor.

goosfraba
24.Haziran.2009, 18:26
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=75849

Crazycat
24.Haziran.2009, 18:50
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=75849
Sağolun sonradan Sekopej gösterdi.Bu google reklamlarından daha fazla para almak için sanırım.

DisCo
24.Haziran.2009, 18:52
Siz tıklarken para ödemiyorsanız gerisi pek önemli değil :)

Crazycat
24.Haziran.2009, 19:33
Orası öyle ama yine de zorunlu bir şey ona tıklamadan da inmiyor.:)

DisCo
25.Haziran.2009, 05:45
Benim mesajıma kadar dile getirilen tüm isteklerle ilgili bilgilendirme yapmak istedim. Bununla beraber şunada değinmek istiyorum. Bu başlığı açmamızda ki sebep sizlerden gelen önerileri değerlendirmek ve oluru varsa zamanı geldiğinde uygulamaktır. Öneri geldi anında uygulayacağız yada kesin hayır deyip bilgilendireceğiz gibi birşey söz konusu değildir.

Kullanıcı Adı Değişikliği

Her üye kullanıcı adıyla markalaşır. Talep doğrultusunda yorumlarsak bir anda bu kadar üyenin isim değişikliğine gitmesi karışıklık yaratacaktır. Bu nedenle düşünmüyoruz.

Grafik Anlamında Aktiflik

Eski ekibimiz hem sorumluluğunu bilen hemde grafik için yeterli zamanı ayırabilen bir ekipti. Bu nedenle bir çok yamanın altına imza atmış bulunuyorlardı. Yine o süreçte üyelerde yaptıkları yamalarla alanı desteklemekteydiler. Hayatın gerçekleri ile beraber ekip artık grafik işine yeterli zamanı ayıramamaya başladı. Ekipte boşalan koltuklara sorumluluğunu bilen ve yeterli vakti ayırabilecek arkadaşlarımızı bulamadığımızdan grafik anlamında geriledik ve sonunda dur demek zorunda kaldık. Bazı projelerimiz bulunuyor. Gerçekleştiğinde zaten duyacaksınız.

Profilde Durumunuz Özelliği Aktifleştirilsin

Daha önce var olan bu özellik tekrar aktifleştirilebilir.

Cezaların Kaldırılması

Hayat içerisinde herşey düzgün gitseydi, kurallar olmazdı. Kuralların sınırlarını koruyan ise cezalardır. Bu nedenle cezaların kaldırılması mümkün değildir.

Mesaj Sayacı

Mesaj sayısının fazlalığı sizlere ekstra bir ayrıcalık sunmaz. Ancak mesaj sayacı olduğunda nedeni nedir bilinmez mesaj kasma diye tabir ettiğimiz olay gerçekleşmektedir. Buda konularda kirliliğe yol açmaktadır. Bu nedenle gerek görmüyoruz.

İmzalarda Karakter Artışı

Gerçekleştirilebilecek isteklerden biridir

Kullanıcı Resmi Boyutunda Artış

Bu durumuda gerçekleştirebiliriz.

Yanlış Yazılan Kelimelerin Görünmemesi

Türkçe'yi koruma adına önerilse de nasıl bir sonuç vereceğini kestiremediğimizden düşünmüyoruz.

Linklerde Yönlendirmenin Kaldırılması

Bu durum söz konusu değildir.

Arka Plan Temalarında Çeşitlilik

Yeni sitede var olan bir özelliktir.

Daha Anlayışlı, Tartışmaya Müsade Eden, Uyarı Konusunda Aceleci Davranmayan ve Uyarı Verecekse Sebep Belirten, Mesaj Sildiğinde Haber Veren Bir Yönetim İsteği

Anlayışlı olduğumuza dair bir çok örnek sayarım. Ancak tek bir örneklede anlayışsız oluruz. :) Tartışmaya müsade eden fakat kavgaya, hakarete, aşağılamaya, tahriğe izin vermeyen bir yönetimimiz var. Bunlar çok farklı kulvarlardır. Uyarı konusunda ise üye 1 yapar 2 yapar 3.'de ise uyarı alır. Üyeye göre ilk hatasında uyarı gelmiştir ancak 2-3 defa es geçildiğinin farkında değildir. Silinen mesajlarda haber vermeye kalkarsak gerçekten ömrümüz burada geçer. Uyarılar ise profillerde görünmektedir. Hatalı olduğumuz noktalarda vardır. Bu konularda da düzeltmeleri yapıyoruz.

Siyaset Alanı

Daha önceki tecrübeler nedeniyle mümkün değildir. Para, iman ve siyasetin kimde olduğu gizli kalsın. :)

Forumda Sohbet Odası

Sohbet odasında dile gelecek konuların konuşulması için zaten forumumuz hizmet vermektedir. Bu nedenle gerek görmüyoruz.

Blog İsteği

Yeni sitede düşünülen bir özelliktir.

Alıntı Yapıldığında Haber Veren Sistem

Bu konuyu araştırıp gerekli bilgilendirmeyi yapacağım.

Düzenle Butonu

Daha önce var olmayan bu özellik yanlışlıkla aktif edilmişti. Kaldırılma süreci uzasada sonradan kaldırıldı. Forumun bazı yerlerinde bu özelliğin olmaması gerekiyor. Bu nedenle tüm alanlarda açılması söz konusu değildir.

TİD'in Tekrardan Yayına Girmesi

Zaman olgusu grafik çalışmalarından sonra bir sektede dergiye vurmuştur. Derginin büyük yükünü çeken arkadaşlarımızın zaman sıkıntısı derginin çıkmasını engellemiştir. Yeni siteyle beraber yayına girecektir.

Forum Sayfasının Altından Geçen Haberlerin Güncellenmesi

Aslında güncel tutulan bir kısım olsada arada aksaklıklar olmuyor değil. Yeni siteyle bu aksaklıklarda olmayacaktır.

Suicider
25.Haziran.2009, 06:02
teşekkürler DisCo bilgilendirmeler için :)

Raten
25.Haziran.2009, 07:00
Yeni siteye ne zaman geçiliyor peki ? Teşekkürler bilgiler için..

Vieri
25.Haziran.2009, 13:04
Forum sayfasından altında geçen haberlerin güncellenmesi için vakit ayırabileceğini düşünen, futbol haber editörlüğü yapabileceğini düşünen arkadaşlar varsa görüşebiliriz.

Ek olarak Football Manager için eklenen haberleri eposta ile haber almak isteyen arkadaşlarımız;
http://feeds.feedburner.com/footballmanagerturkiye

Futbol haberlerini günlük olarak eposta ile almak isteyen arkadaşlarımızda;
http://feeds2.feedburner.com/turksportal

Bu beslemeler güncellendiği vakit günlük olarak eposta adresinize bilgilendirme amaçlı gönderilecektir.

KaPaLı
25.Haziran.2009, 13:10
Düzenle Butonu

Daha önce var olmayan bu özellik yanlışlıkla aktif edilmişti. Kaldırılma süreci uzasada sonradan kaldırıldı. Forumun bazı yerlerinde bu özelliğin olmaması gerekiyor. Bu nedenle tüm alanlarda açılması söz konusu değildir.

Burak tamamda bana geçen günlerde uyarı verdin anlamsız mesaj diye. Ben Aygün'e cevap yazdım araya Batuhan girdi sonra benim mesajım anlamsız oldu. Haa diyeceksin Basketbol konusunda o mesajın işi ne ama forumda benim yazdığım gibi binlerce mesaj var. Düzenle butonu olsaydı ben onun anlamsız olmaması için alıntı yapacaktım veya Batu'nun dediğine artı birşeyler ekleyecektim ceza almayacaktım.

Zaten heryerde kalksın demiyoruz. TSL maçlarında ne mesajlar gelip sonradan editlendiğinide gördük. Ama en azından belli alanlarda açılsın. Yani Sohbet Alanında veya transfer haberlerinde olmamasının mantığını anlamıyorum açıkçası.

Universal
26.Haziran.2009, 23:21
Zaten heryerde kalksın demiyoruz. TSL maçlarında ne mesajlar gelip sonradan editlendiğinide gördük. Ama en azından belli alanlarda açılsın. Yani Sohbet Alanında veya transfer haberlerinde olmamasının mantığını anlamıyorum açıkçası.

Benim düzeltme yetkim var, bu nedenle arkadaşlarım için istekde bulunacağım, gelmeyecekse bile bir kaç dakikalık düzeltme süresi verilmesinden yanayım. Bir üye mesaj yazıyor harf veya kelime hatası yapıyor. Bunu düzeltmek istiyor ve bu düzeltme butonu olmadığından dolayı düzeltemiyor. Buna hiç olmassa bir kaç dakikalık düzeltme hakkı gelebilir. Birde burası interaktif ortam, insanların canı sıkıldığı zaman veya boş vakitlerini değerlendirmek için geliyorlar, bu kadar engellemeye gerek yok. İnsanlar hoşnut ile ayrılması gerekiyor. Sonuçta yazmak isteyen, forum huzurunu bozmak isteyen her şekilde bozabilir.

Crazycat
29.Haziran.2009, 19:43
Düzenle butonu ne zaman aktif olacak?Tüm alanlarda olmasa da belirli alanlarda açılması neden engelleniyor anlamak mümkün değil.

DisCo
29.Haziran.2009, 20:58
Şuan hiçbir alanda bu özelliği kullanamıyormusunuz.

Enterokinaz
29.Haziran.2009, 21:28
anayasa kanunları gibi kurallar var, kesin ve net. :)

turksportal her haliyle özgün bir site gerçekten.

DisCo
29.Haziran.2009, 21:39
Turksportal'ın kuralları yanında birde anlayışı vardır.

Beğenmeyen girmez diye.

Enterokinaz
29.Haziran.2009, 21:43

Beğenmeyen girmez diye.

bunu beğenmeyenlere iletirseniz iyi olur o halde. ;)

DisCo
29.Haziran.2009, 21:45
Ne diyor şair "Ben lafı ortaya koyarım" gerisinin pekte önemi yok.

Sekopej
29.Haziran.2009, 21:46
Beğenmeyen zaten girmiyordur, o zaman sorun yok.

Yapılabilecek olan istekler yerine getiriliyor zaten ama bazı kurallarda da katıyız ve bunlarda değişiklik olmaz, doğrudur.

Clayman
29.Haziran.2009, 21:52
Düzenle butonunun geri gelmesi söz konusu mu acaba ?

DisCo
29.Haziran.2009, 21:55
Belirli alanlarda getireceğiz yada online alanlar hariç her yerde saniyeli olacaktır.

KaPaLı
29.Haziran.2009, 21:56
Birde bazı arkadaşların düzeltme yetkisi var bu nasıl oluyo ?

DisCo
29.Haziran.2009, 21:58
Belirli ekiplerde yer alan arkadaşlarımızda bu yetki bulunuyor.

Crazycat
29.Haziran.2009, 22:09
Madem çok katı kurallar var neden o zaman bu herkese uygulanmıyor.

Beğenmeyen zaten girmiyordur, o zaman sorun yok.

Yapılabilecek olan istekler yerine getiriliyor zaten ama bazı kurallarda da katıyız ve bunlarda değişiklik olmaz, doğrudur.
Ne güzel söylemişsiniz beğenmeyen zaten girmiyordur diye ee peki böyle bir cümleyi burada dillendirmenin amacı ne olabilir?
Not: Düzenle butonu gelmiş ama neyse mesaj bu şekilde kalsın.

Sekopej
29.Haziran.2009, 22:16
Beğenip beğenmemeyle alakalı birşeyler denmiş, bende bu konuda düşüncemi yazdım, ne zararı var ki?

Bazılarında diye belirtmiştim, mesela nick değişimi, bu asla değişmeyecek bir durumdur, birisine uygulanıp başkasına uygulanmama durumu olmaz. Düzenle butonu geri getirilebilirdi ki getirildi sanırım, o bazı katı kurallar içersinde düzenle butonunun olması ya da olmaması yoktur.

Nedvedmania
29.Haziran.2009, 22:19
Örneğin aygünde düzenle butonu var ama bizde yok

Sekopej
29.Haziran.2009, 22:22
Burak yazmış, bazı ekiplerde bu var, bunların ayarı tek tek sadece adminler tarafından yapılabildiği için bu tür durumlar olabilir. Onun da dahil olduğu ekip ayarlarına bakılması gerekir, ki kısa zamanda bu sorun da çözülecektir.

RaSenGan
29.Haziran.2009, 22:23
Burak yazmış, bazı ekiplerde bu var, bunların ayarı tek tek sadece adminler tarafından yapılabildiği için bu tür durumlar olabilir. Onun da dahil olduğu ekip ayarlarına bakılması gerekir, ki kısa zamanda bu sorun da çözülecektir.

Abi böyle iyiydi.:icon_biggrin:

DisCo
29.Haziran.2009, 22:28
Ben bu sitede yöneticiyim ve DisCo'da neden yetki var diyebilirmiyiz.

Sitede görev yapan bir ekip açıyorum ve bu ekipte düzenle yetkisinin olması gerektiğine karar veriyorum. Bu nedenlede ekibe girenlerde bu yetki olmuş oluyor. Buna birşey diyebilirmiyiz.

Yahut yarın Nedvedmania/Crazycat veya bir başkasını bana yardımcı olabilir düşüncesiye Turnuva Alanında yetkilendiriyorum. Buna birşey denebilir mi?

Hayır denemez.

Sizler ekipte olduğunuz için bu yetkiye sahip olsaydınız burada bize ayrıcalık tanınmadı ki ekipteyiz diye verildi diyecektiniz.

O nedenle olayları bir geniş bakarak değerlendirelim.

BaFraLı
29.Haziran.2009, 22:31
Bende bir ekipteyim ama bendede düzenle butonu yok.

Sekopej
29.Haziran.2009, 22:32
İstatistik Ekibi, gruplardaki puan durumlarını güncellemeleri gerektiğinde bu butonu kullanıyorlar. İnceleme Ekibi için düzenleme yapılması gereken işler olmadığından olabilir mi?

DisCo
29.Haziran.2009, 22:33
Bir noktayada değineyim. Olaki ekipte olmadığı halde bu yetkiye sahip olan birisi olsun. Bazen üye ayarlarında değişiklik oluyor. Bunuda farkettiğimiz anda düzeltiriz. Nasıl oluyor derseniz Grafik Ekibini kapatmış, herkesin yetkilendirmesini almıştım. Bir üyeninkini almama rağmen 3-4 gün sonra hala yetkili olduğunu gördüm. Şimdi bunu biri farketse ayrım mı var diyecekti. Bunun gibi durumların haricinde kimseye verilmez.

BaFraLı
29.Haziran.2009, 22:36
İstatistik Ekibi, gruplardaki puan durumlarını güncellemeleri gerektiğinde bu butonu kullanıyorlar. İnceleme Ekibi için düzenleme yapılması gereken işler olmadığından olabilir mi?

Olabilir Serkan abi bilemiyorum.DisCo beni yanlışlıkla ekibe almadılar.

Crazycat
29.Haziran.2009, 22:38
...O nedenle olayları bir geniş bakarak değerlendirelim.
Alttaki cümleyi nereden bakarsan bak burada söynenmesi ne kadar doğru şimdi size soruyorum.Lafımı ortaya koyarım sonra da isteyen istediğini anlasın demek de son derece yanlış bence.

Beğenmeyen girmez diye.

Beğenip beğenmemeyle alakalı birşeyler denmiş, bende bu konuda düşüncemi yazdım, ne zararı var ki?...
Bir zararı olduğunu söylemedim ben sadece burada bunu dillendirmenin bir anlamı yok dedim.

DisCo
29.Haziran.2009, 22:38
Seninle ilgili yazılmış bir durum değil bu. Olayın pencerelerini değerlendiriyorum. O esnada mesaj atmışsın.

DisCo
29.Haziran.2009, 22:42
Alttaki cümleyi nereden bakarsan bak burada söynenmesi ne kadar doğru şimdi size soruyorum.Lafımı ortaya koyarım sonra da isteyen istediğini anlasın demek de son derece yanlış bence.

Bir zararı olduğunu söylemedim ben sadece burada bunu dillendirmenin bir anlamı yok dedim.

Defalarca belirttim.

Bu başlık isteklerinizi söyleyin hemen yapalım başlığı değildir.

Bu başlık isteklerinizi burada tartışalım başlığıda değildir.

Bu başlık isteklerin yazıldığı ve yönetimin değerlendireceği bir başlıktır.

Sizler yazıyorsunuz ve biz değerlendirip uyguluyoruz yada yapmayacağız diyoruz.

Hala aynı isteği isteyip sebep sıralamanın mantığı var mı?

Burada alınan kararıda eleştirebilirsiniz. Ancak dalga geçerek değil.

Biz düzenle butonunun gelmeyeceğini toplu bir nick değişimi olmayacağını belirttik. Hala buna dalga geçerek yorum gelirse;

Beğenmeyen giderden başka cevap yoktur.

Crazycat
29.Haziran.2009, 22:43
Seninle ilgili yazılmış bir durum değil bu. Olayın pencerelerini değerlendiriyorum. O esnada mesaj atmışsın.
Tamam neyse düzenle butonu da geldi inşallah bir daha gitmez çünkü gerçekten lazım oluyor.

Vieri
30.Haziran.2009, 06:55
Arkadaşlar göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz,

Burada dile getirdiğiniz istekler olur yada olmaz fakat tüm talepler tek tek gözden geçirilecektir.