PDA

View Full Version : İzamik Taktik

southmaster07
21.Mart.2008, 02:40
Öncelikle selamlar.

FM 2009 için ilk kez bir taktik paylaşımı yapacağım. Öncelikle şunu söylemeliyim taktik 9.0.1 ve 9.0.2 için denenmiştir. Taktik 3 farklı kalitedeki takımlarda denendi (Dünyaca ünlü Inter, Orta Düzey CSKA Moskova ve Bank Asya'da ter döken Giresunspor).

CSKA ve Inter görüntüleri sitede kariyer halinde mevcuttur.

CSKA Moskova (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=72059) (Kariyer Bitti.)

FC Internazionale (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=73689) (Kariyer Devam Ediyor).

Taktik Diziliş ve Mentalite

http://img21.imageshack.us/img21/6664/zamiktaktik.jpg

Taktiğin en önemli amacı, dar alanda kısa paslar yaparak ataklarda garantiye oynamaktır.

Oyuncu Profilleri

DR & DL : İleri koşuları yapacakları için hız gerekiyor. Birazda orta saha oyuncusu gibi olması lazım. Örnek: Roberto Carlos ve Javier Zanetti.

DC: Pozisyon alabilmesi çok önemli. Hava topları onun hakimiyetinde olmalı. Hız pek önemli değil ama yavaş olmamalı. Örnek: Lugano ve John Terry.

Sağ MC: DMC özelliği olan bir oyuncu olmalı. Birebirde ne kadar iyi olursa sizin içinde o kadar iyi olur. Örnek: Stephen Appiah ve Michael Essien.

Sol MC: Şut yeteneği, tekniği ve pas yeteneği öncelik olmalıdır. Hızıda iyiyse tadından yenmez.:) Örnek: Joao Moutinho ve Cesc Fabregas.

MR & ML: İyi orta açabilen, tekniği iyi olan ve hızıda kayda değer bir oyuncu olmalıdır. Çok koşu yapacağı için yaşlı oyuncular tercih etmemeniz daha iyi olur. Örnek: Arda Turan ve Cristiano Ronaldo.

Sağ FC: Boyu en az 180 olan, teknik fakiri olmayan, kafa hakimiyeti ve hızıda iyi bir forveti kimse tutamaz bu bölgede. Örnek: Daniel Güiza (gerçekteki değil tabii oyundaki :) ) ve Zlatan Ibrahimoviç.

Sol FC: Olabildiğince hızlı, dayanıklı ve şut yeteneği yüksek oyuncualr seçilmelidir. Örnek: Carlos Vela ve Sergio Agüero.

Taktik hakkındaki gözlemleriniz benim için önemlidir. Her türlü soruyada açığımdır.

Saygılar...

İndirme linki: http://www.savefile.com/files/2050027

İndirilen dosyayı "C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2009\tactics"'nin içine atınız. eğer tactics dosyası yoksa kendiniz oluşturunuz.

Soundofsilence
11.Nisan.2008, 02:53
taktiğini verdiğin linkten indiremiyorum.farklı bir siteden yükleyebilir misin?

southmaster07
11.Nisan.2008, 03:27
taktiğini verdiğin linkten indiremiyorum.farklı bir siteden yükleyebilir misin?

Rapidshare - 10 Download Limitli Link (http://rapidshare.com/files/220141979/__304_zamik_Taktik__Inter__Nis_2009_.tac.html)

Buyur kardeş. Yorumlarsanda sevinirim :)

ricardo 11
12.Mayıs.2009, 18:28
Taktiğin fena değil.bence 4-4-2 beni sıktı ve değiştirdim taktiğimi.güzel sonuçlarda elde ediorum.Kolay qeLsin nice taktikLere :D

Bu arada inter 'i bu taktiklemi yönettin...

southmaster07
12.Mayıs.2009, 19:18
Taktiğin fena değil.bence 4-4-2 beni sıktı ve değiştirdim taktiğimi.güzel sonuçlarda elde ediorum.Kolay qeLsin nice taktikLere :D

Bu arada inter 'i bu taktiklemi yönettin...

Evet dostum Inter'i bu taktikle krallaştırdım :)

Omer90
12.Mayıs.2009, 19:51
peki 9.03 de denedinmi hiç işe yarıyormu?

southmaster07
12.Mayıs.2009, 21:31
peki 9.03 de denedinmi hiç işe yarıyormu?

Yakın bir arkadaşım denedi (ben bu aralar pek oynamıyorum) sonuçları olumluydu. Bence dene zararı çıkmaz. :) Sonuçlarıda atarsan sevinirim dostum.

ricardo 11
13.Mayıs.2009, 00:43
Tmm Bende denicem saoL

ricardo 11
13.Mayıs.2009, 01:55
indiremedim rapide flan koyarsan iyi oLur arkadaşım.

Omer90
13.Mayıs.2009, 12:44
Yakın bir arkadaşım denedi (ben bu aralar pek oynamıyorum) sonuçları olumluydu. Bence dene zararı çıkmaz. :) Sonuçlarıda atarsan sevinirim dostum.
tamam sağol deneyip sonuçları yazarım.

mc_eagle
13.Mayıs.2009, 14:15
Deneyeceğim Teşekkürler

southmaster07
13.Mayıs.2009, 19:45
Önemli değil arkadaşlar. Deneyen arkadaşlar ekran görüntülerini koyarsa sevinirim.

ricardo 11
14.Mayıs.2009, 17:20
Ben senin taktiğini skor benim leyhime olduğu zaman kullanıorum çok iyi oluor bazende + olarak 1 veya 2 qoL atıorum SaoL Taktik için

southmaster07
14.Mayıs.2009, 23:21
Ben senin taktiğini skor benim leyhime olduğu zaman kullanıorum çok iyi oluor bazende + olarak 1 veya 2 qoL atıorum SaoL Taktik için

Beğendiğine sevindim kardeş.

IbrahimSEMIZ
14.Mayıs.2009, 23:33
9.0.3 de zorladım biraz, birkaç düzenleme yaptım. Fakat yinede gol attıktan sonra çok baskı yiyorum. Öne geçtikten sonra değiştirmek gerekiyor taktiği..

Paylaştığın için teşekkürler..

Zafonte
20.Mayıs.2009, 18:38
kullanıyorum ve tam beşiktaşa göre taktik. taktiğe göre oyuncular barındırıyor.

southmaster07
20.Mayıs.2009, 19:02
Deneyen ve yorumunu yapan arkadaşlara teşekkürler. Taktikte gördüğünüz sorunları paylaşıp çözüm arayabiliriz.

İbrahimSEMIZ kardeş; kusura bakmayasın 9.0.3'te denemedim ama oyun genişliğini biraz arttırıp tempoyu biraz düşürerek deneyebilirsin.

Zafonte
23.Mayıs.2009, 18:46
southmaster07 kardeşim bir şey soracağım şu oyuncular taktik için yeterli midir?

kaleci: rüştü (yedek:hakan arıkan)
DR: İlhan Özbay (yedek:Serdar Kurtuluş)
DL:İ.Üzülmez (yedek:Emre Özkan)
DC:Sivok,İ.Toraman (Yedek:Zapo,G.Zan)
Sağ MC: E.Cisse (yedek:uğur inceman)
Sol MC: Delgado(Yedek:Necip Uysal)
Kanatlar: Tello-Ekrem Dağ (yedek:Aydın-Serdar Özkan)
Sağ FC:Bobo (yedek:Nobre)
Sol FC:M. Fenin (yedek:Holosko)

9.0.1 güncellemesini kullanıyorum ve henüz ilk sezon yani gelişme falan yok. Bu yazdığım liste de değiştirilmesi gereken şeyleri yazarsan sevinirim.

Ayrıca hazırlık maçlarının Karadenizspor ve onun seviyesindeki takımlar ile oynadım. Düzenli bir şekilde 3-0 gidiyorum.

southmaster07
23.Mayıs.2009, 18:59
southmaster07 kardeşim bir şey soracağım şu oyuncular taktik için yeterli midir?

kaleci: rüştü (yedek:hakan arıkan)
DR: İlhan Özbay (yedek:Serdar Kurtuluş)
DL:İ.Üzülmez (yedek:Emre Özkan)
DC:Sivok,İ.Toraman (Yedek:Zapo,G.Zan)
Sağ MC: E.Cisse (yedek:uğur inceman)
Sol MC: Delgado(Yedek:Necip Uysal)
Kanatlar: Tello-Ekrem Dağ (yedek:Aydın-Serdar Özkan)
Sağ FC:Bobo (yedek:Nobre)
Sol FC:M. Fenin (yedek:Holosko)

9.0.1 güncellemesini kullanıyorum ve henüz ilk sezon yani gelişme falan yok. Bu yazdığım liste de değiştirilmesi gereken şeyleri yazarsan sevinirim.

Ayrıca hazırlık maçlarının Karadenizspor ve onun seviyesindeki takımlar ile oynadım. Düzenli bir şekilde 3-0 gidiyorum.

Kardeş bu takım Türkiye için gayet yeterli ama bir tane sol bek senin için daha iyi olacaktır. Alabilirsen Mamadou Sakho'yu alabilirsin çok iyi bir genç.

Zafonte
25.Mayıs.2009, 19:06
lig başladı ve henüz ne hazırlık ne lig ne de uefa maçlarında gol yemedim. fakat maçlar kısır geçiyor. 1-0 2-0 gibi sonuçlar oluyor. ama gol yemediğim sürece sorun yok. e.cisseyi gönderdim onun yerine appiahı aynı bölgeye koydum. bir sorun olur mu?

southmaster07
25.Mayıs.2009, 23:08
lig başladı ve henüz ne hazırlık ne lig ne de uefa maçlarında gol yemedim. fakat maçlar kısır geçiyor. 1-0 2-0 gibi sonuçlar oluyor. ama gol yemediğim sürece sorun yok. e.cisseyi gönderdim onun yerine appiahı aynı bölgeye koydum. bir sorun olur mu?

Appiah zaten yukarıda da yazdığım gibi aranan özelliklere en uygun oyunculardan biri. Sorun olmaz kardeş. :)

Goldberq
25.Ağustos.2009, 07:16
fenerbahce ile 2.sezondayim Avrupada basariya acim :) yardim pls ...Kadrom: Volkan.gokhan gönül.edu.lugano.R.carlos.m.topuz.Selcukinan.ugur. boral.guiza.cadozo.nasil bir taktik lazim avrupada basari icin :)