PDA

View Full Version : menajer fotoğrafı gözükmüyor!

akcakil
30.Mart.2008, 10:54
öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yere açmışımdır. arkadaşlar kariyerimi açtığımda menajer fotoğrafımı eklemiştim fakat 9.3.0 yamasını yükledikten sonra nedense fotoğrafım gözükmemeye başladı kariyer içerisinde de fotoğraf ekleme veya değiştirme bölümü yok acaba nedendir bileniniz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

BeeTLeJuiCe
31.Mart.2008, 01:30
Sanıyorum cache yada onun benzeri bir dosyayı sildiğiniz için artık gözükmüyor.

Bu menajer fotoğrafının ilk çıktığı seride ben daha sonra futbolcu resimleri eklediğimiz gibi eklemiştim kendi resmimi. Bunu'da oynadığım Menajerin ID numarasını bulup daha sonra ona uygun config'i hazırlayıp yapmıştım.

ID numaranızı, Ayarlardaki Show Unique ID dedikten sonra Adınızın Altında ID numaranız gözüktü ise o numarayı kullanarak(gözükmüyor ise Oyun için Editörler kullanarak Menajer ID'nize ulaşın) facepack'lerin içinde olduğu gibi bi config dosyası oluşturun ve resminiz ile birlikte facepacklerin yanına kaydedin.

Bu kadar uğraşmak istemiyorsanız Takımdan istifa edip, yeni kullanıcı diyip daha kolay şekilde ekleyebilirsiniz.

tombul taho
31.Mart.2008, 01:54
<record from="senin ID numaran" to="graphics/pictures/person/senin ID numaran/portrait"/>

akcakil
31.Mart.2008, 03:12
ıd numarasını aldım fakat config dosyasının nasıl oluşturulacağını bilmiyorum tarif edebilirmisiniz oluşturduktan sonra da graphics/pictures/person içinemi atıcam?

tombul taho
31.Mart.2008, 03:20
hayır..

şimdi şöyle:

"Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/pictures/" klasörünün içine "managers" adında bi klasör yarat ve bu klasörün içinde kendi fotoğrafını at.

daha sonra not defterini aç ve şu kodları gir:

<record>
<!-- resource manager options -->

<!-- dont preload anything in this folder -->
<boolean id="preload" value="false"/>

<!-- turn off auto mapping -->
<boolean id="amap" value="false"/>

<!-- logo mappings -->
<!-- the following XML maps pictures inside this folder into other positions
in the resource system, which allows this folder to be dropped into any
place in the graphics folder and still have the game pick up the graphics
files from the correct places
-->

<list id="maps">
<record from="fotoğrafın adı (uzantısız)" to="graphics/pictures/person/senin UNIQUE ID numaran/portrait"/>
</list>
</record>

bunu "managers" klasörü içine "config.xml" olarak kaydet.

ancak dikkat etmen gereken nokta koyacağın fotonun .PNG uzantılı olması.

eğer bu yol da olmazsa config.xml yaratıcı programlar olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. internette aratırsan mutlaka bulursun. fmXML gibi bişi olması lazım programın adının.

akcakil
31.Mart.2008, 04:45
teşekkürler denicem