PDA

View Full Version : FM2009 başarının yolları

serkan1520
31.Mart.2008, 03:20
2012 yılındayım ve oyundan edindiğim izlenimler çerçevesinde sizlerle bilgilerimi paylaşmak istedim

İlk önce başarılı olmak için önemli olan birinci etmen kesinlikle takımın uyumu ve oyuncuların takıma alışmış olması nedir bundan kastım yani 1 sezon kadroyu tamamen yenilediniz 7 8 tane oyuncu aldınız o sezon başarılı olma ihtimaliniz eğer hile yapmıyorsanız imaknsız en basitinden örnek vereyim tam 6 oyuncu transfer ettim(Messi,Diarra,Velosa,Palompo,Vela,marquinhos) il sezon oyunu 8. sırada bitirdim ligde aynı kadro 2012 yılındayhım 12 maç oldu namağlup gidiyorum ve sadece 1 gol yedim.

Maç öncesindeki konuşmaların oyuna fazla etki ettiği kanısında değilim ancak devre arasında inanılmaz derecede etki ediyor arsenalı zaten hepiniz biliyorsunuz ileride oyuncuları inanılmaz derece iyi oluyor onlarda bende 10 maçtır gol dahi yememiştik deplasmanda oynuyorum herneyse maç başladı adamlar tek kale oynuyor en az 7 8 tane net pozisyonları var akınfeev sagolsun 1-0 kapattım devreyi devre arasında konuşmayı yardımcı teknik direktöre yaptırın her zaman ben öyle yaptığım maçların %70 ini çevirdim yardımııc teknik direktöre sordum ardından maç başladı bu seferde ben tek kale oynadım maçı 2-1 aldım devre arasındaki konuşmalarda olumsuz yorumlarda oyuncuları kamçılayabiliyor (tam bir hayal kırıklığı) dediğiniz zaman size bu ne ya böylede söylenmez gibi geliyor ama bunun pozitif bir etkisi oluyor kesinlikle olumsuz düşünmeyin yani ama her zamanda o şekil yorum yapmayın http://fmgraphics.net/forum/images/smilies/biggrin.gif

Bakın bu çok önemli öne geçtiğiniz zaman sakın ama sakın defansif anlayışı benimsemeyin kesinlikle maçı kaybetme olasılığınıza artar en fazla yapıcağınız çift forvet oynuyorsanız tekini çıkarıp ortasahayı güçlendirmek olsun veya çok yorulmuş bir oyuncuyu çıkarıp oyuna taze kan sokabilirsiniz

Oyuncuların moralinin ve kondisyonlarının yüksek olmasıda çok büyük önem arzetmekte ben c.ronaldonun bile morali kötü olduğu zaman oynatmıyorum oynatsamda çok kötü oynuyor zaten :D keza kondisyonda aynı şekilde maça başlarken kondisyonu %90 ın altında olan futbolcuları eğer alternatifi olailecek birisi varsa kesinlikle oynatmayın

Yıldız oyunclarınıza maç öncesi sonrası ve devre aralrında özel konuşmalar yapın talimatlarıda özel olarak ayarlayın ileri çıkıp çıkmayacağını pas stilini uzun şutları vs..

Sezon öncesi primlerde nereye agırlık veriyorsanız oranın primleri yüksek tutun ağırlık vermediğiniz yerlerin düşük tutun örneğin ligde şampiyon olmak istiyorsunuz lig primlerini yüksek yapın kupa primlerini düşük

Unutmayın başarılar ayrıntılarda gizlidir...

Şimdilik paylaşıcaklarım bu kadar taktik transfer vs.. onlar size kalmış edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim teşekkürler.

cris king
31.Mart.2008, 03:28
çok haklısın kardeşşş ama fm'de durum yıllardır böyle yinede hepimizin düşünceleri bi bakıma dile getirmişsin eline sağlık....

serkan1520
31.Mart.2008, 03:35
Evet oyuna yeni başlayanlar için iyi bir kaynak olabilir diye düşündüm

DaveJones
31.Mart.2008, 04:31
Eline sağlık çok önemli şeylerden bahsetmişsin. Bu Team Talks konusunda benim izlenimlerim takımdaki oyuncuların moralleri düşükse onları azarlayıcı şekilde konuşmalar yapmayın(Angry vb.) daha çok teşvik edici konuşmalar yapmaya özen gösterin (You can win this vb.) Ve derbi maçlarında veya evinizde oynayacağınız önemli maçlarda "Do This For The Supporters" seçeneğini kullanmanızı öneririm. Ve taktik konusunda 1 maç oynayıp kötü performans alırsanız hemen vazgeçmeyin taktik hemen oturmayabilir. Aynı şekilde yaptığınız transferler anında takıma adapte olmayabilir. Farklı kültürden(oyun olarak) gelen futbolcular sizin futbolunuza alışması zaman alabilir. Ve transferlerin takım kimyasını bozmamasına özen gösterin. Serkan arkadaşımızın da dediği gibi bu seneki oyunda en önemli faktörlerden birisi takım uyumu/kimyası. Tekrar teşekkür ederim yazından dolayı Serkan bir çok kişinin işine yarayacaktır bu.

serkan1520
31.Mart.2008, 04:39
teşekkür ederim yorumun için sende çok önemli noktalara değinmişsin katılıyorum bütün yazdıklarına

mustiUA
31.Mart.2008, 05:42
teşekkürler yeni başlayan ya da fikir edinmek isteyen arkadaşlar için çok iyi olmuş

cess41
31.Mart.2008, 06:08
Kendi sahanda oynuyorsan ve ilk yarıyı yenik kapamışsan dissapointing falan demek,takıma çıkışmak takımı baya bir canlandırıyor.Ama deplasmanda bazen ters teptiğide oluyor.Deplasmanda you can win today,encourage falan demek takıma katkı veriyor.Ben böyle bir saptama yaptım,umarım işinize yarar.

STRATOVARIUS
31.Mart.2008, 07:56
devre arası konuşmasını olduğu gibi asistana yaptırırken oyundaki buglara dikkat edin. 7.4 le oynayan adama disappointing, 5.8 le oynayan adama for the fans diyen yardımcı antrenörü takımda kimsenin takacağını sanmıyorum

hezzo
31.Mart.2008, 07:57
doğru, yarım sezon oynayıp oyunu saçma zart zurt diye eleştirenlere okutulması gerekir. teşekkür ederiz güzel yazı olmuş uzun soluklu iyi oyunlar dilerim:)

cris king
31.Mart.2008, 23:27
arkadaşlar bu bug;oyunun belli başlı en iii anahtar topcularımı demekk doğrumu anlamışım?

DaveJones
01.Nisan.2008, 01:18
Hayır tamamen yanlış anlamışsın. Bug oyundaki açık, hata demektir. Her tür oyunda olabilir yani. Mesela fm de 9.0.2 patchinde kontratı süren Bojanı Barca'nın bir anda serbest bırakması gibi. Veya bir defans oyuncusunun aniden dönerek kendi kalesine şut atması gibi. Bazı bugları vereceğim konuda bulabilirsin, konuya gitmek için TIKLA (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69118&page=1)