PDA

View Full Version : SEGA, Sports Interactive'i satın aldı!

oSa
04.Nisan.2006, 23:43
http://www.musicman-net.co.jp/recruit_image/06-03-0324/sega_logo01.jpg http://www.sigames.com/graphics/images/39.jpg

Evet, yanlış okumadınız. Bugün yapılan açıklamaya göre SEGA, eski CM ve yeni FM serilerinin yapımcısı Sports Interactive (SI) firmasını satın aldı.

1994 yılında Paul ve Oliver Collyer kardeşler tarafından kurulan bu yapımcı stüdyo, önce Championship Manager sonra da değişen adıyla Football Manager serileriyle büyük başarılara imza atmış ve birçok ödül toplamıştı. Bu başarılar SEGA'nın dikkatini çekmiş olacak ki, 2 yıl önce dağıtımcılık konusunda anlaştığı SI'yi şimdi de satın aldı. SEGA yetkilileri, bu durumu Avrupa pazarında atılan önemli bir adım olarak nitelerken, SI'den Miles Jacobson, bunun gelecek için oldukça heyecan verici bir olay olduğunu vurguluyor. Bu birleşmenin yarattığı sinerji ile SI, SEGAya ait olan birçok kaynaktan faydalanabilecek ve çok sevdiğimiz bu oyun serilerinin gelecekleri garanti altına alınmış olacak (SI'nin yorumu).

Bu durumdan biz FM severler nasıl etkileneceğiz, bunu zaman gösterecek. SI yetkilileri, oyuncuların en kötü ihtimalle hiç etkilenmeyeceklerini söylüyorlar. Umarım bu konuda haklıdırlar. Önümüzdeki takvime baktığımızda, bu yeni oluşumun ilk ürünleri FM2006'nın Xbox360 ve PSP versiyonları olacak. Sonbaharın sonlarına doğru da FM2007yi bekliyoruz. Pek birşey kalmadı artık ;;)

Maymuncuk
04.Nisan.2006, 23:46
Bakalım neler değişecek :)

FM2006'nın Xbox360 ve PSP versiyonları ne zaman gelir :?:

Olumlu değişme olma ihtimali yüksek ;)

Sekopej
04.Nisan.2006, 23:49
işallah iyi olur ama ben SI ye güveniyorum onlar en zor anlarında bile bizleri mağdur etmediler bundan sonra da etmezler...

enesao
04.Nisan.2006, 23:54
vatana millete hayırlı uğurlu olsuunn..

oSa
05.Nisan.2006, 00:08
Xbox ve PSP versiyonları 13 Nisanda çıkıyor sanırım.

Maymuncuk
05.Nisan.2006, 00:09
Az kalmış yani..

Ne değişiklik olacak ki ?

emirduman
05.Nisan.2006, 00:12
Eğer SI'nin kadrosuna değişikliklere gitmezlerse bize olumlu olarak yansır...

ibo
05.Nisan.2006, 00:28
O zaman Oyunun ismi yeniden değişsin Tekrar CM2007 olarak çıksın piyasaya :)

BurakMania
05.Nisan.2006, 01:00
olumlu etkilenecegini dusunuyorum umarim oyle olur

the_greywolf
05.Nisan.2006, 01:01
sega dağıdyımcı olarak kalsaydı hani daha iyi olurdu..........

inşallah si nin kadroya ve yapılanmasına müdahale etmezler de bu iş sırtından para kazanılan bi oyunun iki paralık itibarını doğurmaz.......

ne diyeyim ben tedirgin oldum...

oSa
05.Nisan.2006, 01:52
"Acaba?" şeklindeki düşünceler bir tedirginlik yaratıyor tabi, ama SI tam kadro çalışmaya devam edecek. Dolayısıyla bu kaliteyi koruyacağını düşünüyorum.

zargı
05.Nisan.2006, 01:56
inşallah olumlu yansır sega büyük bişirket olumlu yansıcanı düşünüyorum ben

the_greywolf
05.Nisan.2006, 02:12
seganın oyunları kolay ve çocuksu oluyor sega deyince aklıma büyük bir firma ve büyük hataları geliyor(dreamcast vak'ası)..ve aklıma bir de sonic (Allah ın kirpisi hiç sevmem ya...) geliyor....

ben büyüyen;gelişerek büyüyen bir oyun istiyoruum (/hatta simulasyon istiyorum)
sega altında bu oyun işi rutin bi vasat a bağlamaz inşallah(ea in fifa sı gibi...her sene yeni oyun ama yenilik yok ve milyon tirajlar çünkü millet alıyor onlarda vasat olarak sunuyor) bu oyuna bu olmasın

ya sega ya mail falan mı atsak endişelerimizi de önemseseler bizi??

tolginho
05.Nisan.2006, 04:51
SI Games oldukça mütevazi bir firma. O yüzden SEGA gibi bir devin çatısı altına girmesi o bakımdan iyi oldu. Türkçeleştirme gibi "atraksiyon"lara girmeleri düşünülebilir.

SI Games aynı kadro ile devam ediyor. İki yeni eleman aldılar ekibe.

aberkay37
05.Nisan.2006, 14:28
hayırlı olsun bence olumlu olur.

Universal
05.Nisan.2006, 14:54
hayırlı olsun inşallah bi işe yarar

NiC 3 9
05.Nisan.2006, 20:11
Tek istediğim Fm ye TR dili eklesinler remi olarak,değil mi?

Universal
05.Nisan.2006, 23:07
ii olur ama yapmazlar akıllarının ucundan bile geçmiyordur...

vita es morte
05.Nisan.2006, 23:17
belli olmaz sega yapabilir bunu çünkü daha yukarlara getirmek isteyeceklerdir oyunu..daha ne kadar yukarısı var orası meçhul ama..onun yerine iyinin iyisi yapmak isteyeceklerdir diyim

TaşkınMahmut
05.Nisan.2006, 23:19

Championship Managerin isim hakkı EİDOS firmasında ;)

kral_67
05.Nisan.2006, 23:20
bekliyip görücez inşallah iyi olur...

RAMBO
06.Nisan.2006, 20:12
bencede artık ayrılma anlaşmazlık filan olmaz fm yi hep oynarız

massacre
08.Nisan.2006, 15:18
seganın oyunları kolay ve çocuksu oluyor sega deyince aklıma büyük bir firma ve büyük hataları geliyor(dreamcast vak'ası)..ve aklıma bir de sonic (Allah ın kirpisi hiç sevmem ya...) geliyor....

ben büyüyen;gelişerek büyüyen bir oyun istiyoruum (/hatta simulasyon istiyorum)
sega altında bu oyun işi rutin bi vasat a bağlamaz inşallah(ea in fifa sı gibi...her sene yeni oyun ama yenilik yok ve milyon tirajlar çünkü millet alıyor onlarda vasat olarak sunuyor) bu oyuna bu olmasın

ya sega ya mail falan mı atsak endişelerimizi de önemseseler bizi??
bencede çok olumsuz olabilir

jacke
08.Nisan.2006, 15:31

evet kardeş bencede ve ekran görüntüleri cm gibi olsun ediodos ta batsın :D:D:D

Vieri
08.Nisan.2006, 19:56
Bence çok olumlu bir gelişme oldu bu. Artık ufukları daha genişledi imkanları daha arttı. SEGA büyük çaplı bir şirket ve sigames ekibi aynen kalıyor. Yeni spor simulasyonlarının ekleneceği belirtiliyor. MEsela bir formula1 menajerliği hiç fena olmaz :D

Oyuna daha hırslı ve istekli eklentiler yapılacağıda belirtilmiş buda gösteriyorki Football Manager yeni versiyonlarında daha gelişmiş özellikleri ile bizlerle olacak. Ekibin geliştirilmeside devam ediyor. SEGA, Sigames'teki potansiyeli gördü ve böyle bir yatırımı gerçekleştirdi. Özellikle ben CM fanları demiyorumda Sigames fanları olarak adlandırmak istiyorum. Ne zaman oyun ismi değişti. Bir çok Sigames tutkunu yalnız bırakmadı Sigames'i ve FM şu anda menajerlik denince zirvede. Herkes CM ile halen kıyaslıyor ama şunu bilmiyorlarki sigames eidos ile sözleşmesini bozduğunda kodları vermedi. Yani eidosun elinde sadece isim kaldı ve halen cm ismini kullanarak pazarda bir yer edinmek istiyorlar. Yaptıkları oyunu inceledim ve nedense bir türlü kıyaslama yapamıyorum bile :) bugün bir çok oyun sektöründe lider konumda bulunan EA bile Sigames SEGA ortaklığı karşısına hazırladığı Fifa Manager ile Football Manager'i tahtından edemedi. Demek ki anlıyoruz Sigames bu işin üstadı..

emirduman
08.Nisan.2006, 23:21
Şu anki CM'lerin adı CM olmasa, kimse yüzüne bakmazdı o oyunun..

mgungor
09.Nisan.2006, 00:28
bekleyip görcez ama sega gibi bir firmanın alması iyi oldu bana göre

SYLaR
27.Nisan.2006, 18:01
arkadaşlar türkçenin eklenmesini istemişler ama oyuna bakarsanız sadece 3 dil var avrupada o kadar dil varken türkçeyi oyuna ilk sokacaklarını hiç zannetmiyorum