PDA

View Full Version : 3-5-2

gokeranelka
05.Nisan.2006, 14:00
bence su an fazla tercih edilmeyen ve artık cagdısı oldugu iddia edilen 3-5-2 taktigi oldukca basarılı. özellikle fm2006 da ortasahadaki beslinin solunda winger olarak dede ve sağındada jankulovski gibi oyuncuları oynatırsanız. ben bu taktikle pekcok arkadasa üstünlük saglamama ragmen onlar hala "ingiltere de 3-5-2 olmaz, yok su ligde 4 lü defans oynamak sart " gibi sözler sarfediyolar. siz bu konuda ne düsünüyosunuz? 3-5-2 oynayan varmı?

Burak Duran
05.Nisan.2006, 14:08
3-2 oynamam benim futbol anlayışıma ters çünkü artık modern futbolda defans yapılarak kazanılıyor bkz yunanistan... 3-5-2 anca kötü bi takımdaysam oynarım oda 5 li defans gibi 3 dc 2 winger 2mc 1 amc ve 2 forvet şeklinde oynarım oda nadiren ingiltereyi bilmemde italyada 3-5-2 oynayan bi takımı çıtır çıtır yerler

gokeranelka
05.Nisan.2006, 14:15
ya ben bu taktigi cook denedim. hemde sadece italyada fln da diil birsürü takımda. cıtır cıtır fln yemiyolar. 3 lü defansın önüne 2 dmc koyuyosun. orta sahanın gerisine. cizgi üzerine 2 winger ı yerleştiriyosun. ortasahanın önüne de amc koyuyosun. eger bu adam biraz teknii yüksek yaratıcı biri ise isin daha da kolay. ileri ikiliden de biri fc digeri sc olursa makina gibi calısıyolar.
bu konuda ne diosun. aldıım kaliteli striker lar cogu zaman yan yana ii oynamıyo. ama ikisinden birini alır oyuna forward sokarsam mesela luque yada tuncay gibi biri .cok ii oynamaya baslıyolar!!!

Burak Duran
05.Nisan.2006, 14:20
ölede kanatlara yönelik oynayan takımlardan çok gol yersin bana karşı trabzon aynı dediğin taktikle çıktı ve oyunu kanatlara yönelttim ileriyede heading i 19-20 olan iki adam koydum orta-gol şeklinde geçti maç ve 5-0 yendim

gokeranelka
05.Nisan.2006, 14:25
ya bu konuda haklı olabilirsin ama tek basına oynarken cok sorun olmuyo. bnm oynadıgım arkadaslarda daha cok 4-3-1-2 taktigi ile oynuyolar. orta sahadaki adamların hepsi attacking midfielder oynuyo. belki o yuzden cok fazla zorlanmıyorumdur...

Burak Duran
05.Nisan.2006, 14:29
valla benim taktiğim genelde 4-1-2-1-2 dir ve kanatlardaki oyuncularımın dribbling ve crossingi çok yüksek olduğundan kanattan açık veren takımları her zaman yenerim eğer bi gün arkadaşların akıl edip böyle oynarlarsa baya zorlanırsın :D:Dbenim forvet anlayışım aynen senin gibi bi sc bi fc ama bazen iki sc oynuyorum maçına göre genelde ileri uç adamlarım kerlon amc olarak forvetler neco ümit oynatıyorum geçen sezon 94 gol attım

gokeranelka
05.Nisan.2006, 14:33
ben real madridle ruya takım kuramyı denedim ve forvete nistelrooy ve schevchenko yu aldım. ama ne yazıkki beklediim gibi oynamadılar. bende hile yaparak fernando torres i getirdim ama o da oynamadı. daha sonra dikkat ettim de gercekten bi sc bide fc muthis oynuyo..

Burak Duran
05.Nisan.2006, 14:37
aslında schevchenko ile ruud un iyi oynaması lazım schevo ne kadara sc olsada adamda fc özellikleride mevcut

gokeranelka
05.Nisan.2006, 14:42
yok oynamıyolar ya.

peki trainigleri nası yapıyosun?

her oyuncuya ayrı antrenman mı hazırlıyosun yoksa her mevkii icin ayrı mı? ben mevkile icin ayrı ayrı yapıyorum gencler için ayrı.. bi de kendi yetiştireceim gencler icin ayrı. mesela aldıgın genc bi oyuncu için bi pozisyon belirleyip yetiştiriyosun ya oyle

Burak Duran
05.Nisan.2006, 14:52
demirhanbeyin her mevki için ayrı tranin var onu kullanıyorum gençler içinse vierininkini kullanıyorum

winstar
05.Nisan.2006, 17:27
valla arkadaslar bende 4-1-2-1-2 taktigiyle oynayim dedim.. diger cmlerde cok iyiydi ama nedense fm 06 da bir seyler eksik .. kanatlari kuvvetli olan takimlar cok buyuk ustunluk kuruyorlar benim takima.. surekli sagli sollu orta geliyor..Cozemedim bunu...

Universal
05.Nisan.2006, 17:34
hiç denemedim ama bakalım 3-5-2 nasıl bir şey ama bu taktikte tahminen defans oyuncuların çok iyi olması gerekir.

Mintal
05.Nisan.2006, 23:16
Aslında şu an bu taktiği Fenrbahçe uygulamalı