PDA

View Full Version : Nannar'dan FM 2009'a Veda Taktiği..Güle güle kullanın...

nannar
28.Haziran.2009, 20:33
Herkese selamlar...

Türksportal Bronz ligde mücade ettiğim için son yaptıgım taktiği önceki yayınladıklşarımızda olduğu gibi karşıma çıkan rakipler kullanır diye yayınlamamıştım. Hem siteden hem de msn'den isteyen arkadaşlar olmuştu ama Asistan menejerim Prince2005 hariç kimseyle paylaşmadım :)Aslında son halini onunla bile paylaşmadım son günlerde online olmadıgı için :D Neyse sonuca gelelim... Yaşanan bazı olumsuzluklar ve fikir ayrılıklarından dolayı aranızdan ayrılma kararı verdiğimi zaten Bronz lig sohbet alanına da yazmıştım.Giderayak foruma bir yararım olsun diye taktiği yayınlamak istiyorum... İsteyen indirip kullanır... Taktik hakkında bazı bilgiler vererek ,taktiği kullanacak olanların oyuncu seçimlerinde daha dikkatli olmalarına yardımcı olmaya çalışayım.... Taktiğimizin dizilişi aşağıdaki gibidir....

http://i40.tinypic.com/otp66o.jpg

Takım komutları :

http://i43.tinypic.com/1531egp.jpg

Oyuncu seçimleri :

GK : Kaleci olarak her taktikde oldugu gibi alabileceğiniz en iyi kaleciyi alınız :)
DR/DL : Hem hücumda hem de savunmada zorlanmayacak oyuncular olması lazım. Özeliikler AMR ve AML önde oynadıgı için beklerinizin dayanıklı olmaları lazım...Stemina'sı yüksek, Hızlı, iyi top kapan ve aynı zamanda iyi top sürüp orta açan oyuncular alabilirseniz başarılı olursunuz.
DC: Defansınızın göbeğinde oynayan oyuncular da bekler gibi hızlı ve karar vermesi ,konsantrasyonu üst düzey oyuncular olmalı çünkü savunma hattınız önde oynayacaksınız.Arkaya adam kaçmaması lazım.DC'ler hem frirkiklerde hem de kornerlerde ileri çıkıp en önemli gol silahlarınız olacakları için yer tutma,zıplama,güç ve kafa vurma özelliklerinin yüksek olmasına dikkat ediniz
DMC: Kondüsyonu çok yüksek,çalışkan,takım oyunu iyi olan ,iyi top kapan,markajı iyi yapan ve pasları isabetli bir ön libero işinizi görecektir...
MC: Hücuma yönelik bir taktik oldugu için oyun düzeninizde "Free role" yani serbest oyyanacak oyunculardan birisi de orta alandaki bu oyuncu olacağı için tekniği,yaratıcılığı,pas vermesi ve uzun şutu yüksek kaliteli bir oyuncu bulmaya çalışın.Eğer defansif anlamda da iyi olursa ,yani çift yönlü olursa savunmanıza da faydası olacaktır...
AMR/AML : Bu oyuncular süratli,iyi top süren ve iyi orta açan oyuncular olmalıdır... Ayrıca kanat bindirmelerini beklerle beraber sıkça yapacakları için Stemina'sı yüksek oyuncular bulmaya çalışın.
AMC: Yine bir "Free Role" oyuncunuz... Hücum anlamında her yönden kaliteli biri olması lazım.Özellikle bitiriciliği,uzun şutu,tekniği,pas vermesi ve yaratıcılıgı yüksek olursa iyi olur...
SC: Tek forvet oynayacagı için ikili mücadelelerde yılmaması açısından güçlü bir youncu bulmaya çaba gösterin...Ayrıca bu da yine bu oyuncu da "free role " olacagından tekniği falan yüksek olsun...

Eğer rakip ;

4-4-2 ile sahaya çıkmışsa ,DMC'yi MC'ye çekin, AMR ve ANML'yi MR-ML bölgelerine alın.
4-2-3-1 ile sahaya çıkmışsa AMR ve AML'yi MR-MR bölgesine çekin.
4-1-2-2-1 (Ex-Nan total dizilişi)ile çıkmışsa DMC'yi MC'ye çekin
4-3-3 ile çıkmışsa AMC'yi MC'ye ,AMR ve AML'yi MR-ML ye çekin
4-2-2-2 ile çıkmışsa (4lü defans ,2 dmc,mr-ml-sc-sc şeklinde) DMC'yi MC'ye çekin

Son olarak şunu belirtmek istiyorum, Maç dengede giderken eğer rakibinizin dizilişine göre dogru hamlelerde diziliş değiştirirseniz maçın anında kendi lehinize çevirirsiniz... oyuncu komutlarını oynamanıza gerek yok çok gerekmedikçe... yani mr ile amr arasında ya da amc ile mc arasında çok fazla komut farkı olmasına gerek yok...

Maçlara normal dizilişle çıkarsınız...Eğer baskıyı kuramadıysanız anında rakibin dizilişine göre siz de onların güçlü ve zayıf yönlerini dikkate alarak ve yuarda yazdıgım bazı bilgilere de bakarak diziliş değiştirirsiniz...

Maç içinde rakibin dizilişine göre orta alanı kalabalıklaştırmak adına dmc'yi ve amr aml mevkisindeki oyuncuları orta alana çekebilirsiniz... Taktiği denedikten sonra yorum yapıp yapmamak sizlere kalmış çünkü ben girmeyeceğim için okuyamayacagım :D Ama eğer sonuçları arkadaşlarla paylaşırsanız ,onlar için bir fikir olur...

İyi günlerde kullanın....

Geride kalan zaman içerisinde bilerek ya da bilmeyerek , yaşı benden küçük ya da büyük herhangi bir forum kullanıcısının kalbini kırdıysam affola, hoşçakalın.... ;)

LİNK :

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29050/bilgi/ (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.turksportal.ne t%2Fdosya%2Ffm%2F29050%2Fbilgi%2F)

DisCo
29.Haziran.2009, 01:56
Taktik onaylanmıştır.

bySilver
29.Haziran.2009, 02:01
Abi taktiğin ortasahası oyunu eleverebilir. 3 ortasaha kullanıp tek AMC kullanan bu taktiği yer :)

Nedvedmania
29.Haziran.2009, 02:02
Bu konuda taktik değil senin ayrılışın daha çok konuşulur. Neden ayrıldığını hala anlamadım.

vandal59
29.Haziran.2009, 02:13
Teşekkürler.

Nedvedmania
29.Haziran.2009, 02:14
Baktım bronz lig konusuna . Baya karışmış ortalık. Bence bir turnuva için ayrılmaman lazımdı. Kırgın olduğun kişilere pas vermezdin yine sevdiklerinle gırgırını şamatanı geçerdin.

Neyse olan olmuş galiba.

Taktiği deneyeceğim ama ayrılmana ve yaşanan olaylara üzüldüm.

QaaN-07
29.Haziran.2009, 02:23
Hangi versiyon için?

Corpus
29.Haziran.2009, 03:50
Hocam bu olmadı be :( Daha ne kariyerlerini taktiklerini görecektik :) pire için yorgan yakmasaydın

Taktik orta alanda açık vermez arkadaşlar zaten rakip takım kanatları durdurmaya çalışırken atakta yapamıyor :D

Alicanfmfan
29.Haziran.2009, 04:02
Keşke ayrılmasaydın...Hocam...

vandal59
29.Haziran.2009, 05:47
Bomba olmuş abi.

http://uploadgeek.nl/files/cl4sopx5ukmug6nf84.jpg
http://uploadgeek.nl/files/3xssj62s19gf5b0t1pqw.jpg
http://uploadgeek.nl/files/dlftaj6k0hct4ikkvw5h.jpg

Nedvedmania
29.Haziran.2009, 15:15
Taktiği kötülemek için söylemiyorum. Zaten nannar ın taktiği kötülenmez :D ama o takımları taktiksizde yenersin zaten :) Şampiyonlarligi veya uefa maçlarını koyarsan daha güzel olur.

vandal59
29.Haziran.2009, 19:12
Taktikle çok kötü sonuçlar almaya başladım malesef :(

Kocaeli ile zorzoruna berabere kaldım ve TSye içerde ezilerek kaybettim.

Oyun olarak birşeyler görsem tamamda , ezilerek kaybetmek kötü oluyor.

Nannarında kadrosunda Keiirison , Marquinhos , Garay , Sisskoko gibi birsürü yıldız var.

Kadrodan kaynaklanan başarı oldugu aşikar.

LadroN
29.Haziran.2009, 19:30
herşeyi kadro başarısına bağlamayalım lütfen vasat kadrolarla bile büyük başrılar mümkün squad harmony oyuncunun morali takım konuşmalraı ilk önce bunlara bakın sorun yoksa kadro başarısına bağlayın lütfen

E.Cartman
29.Haziran.2009, 20:06
Bilmiyorum bi öLçü oLarak gözükür mü ama atLetico madridLe 3 Maçta denedim 20 şutun altına düşmedim diceksiniz atleticoyLa tabi oLur ama bazı taktikLerLe ReaL, Barca gibi takımLar bile başarısız oLuyo en kısa zamanda başka takımlarlada denicem bu arada Nannar ustanın gitmesine üzüLdüm gerçekten çok kötü oLdu...

http://i43.tinypic.com/1z56m4l.png
http://i43.tinypic.com/2l8gj0i.png
http://i43.tinypic.com/29usyrs.png

nannar
30.Haziran.2009, 04:20
Abi taktiğin ortasahası oyunu eleverebilir. 3 ortasaha kullanıp tek AMC kullanan bu taktiği yer :)

Hangi versiyon için?

Taktiği kötülemek için söylemiyorum. Zaten nannar ın taktiği kötülenmez :D ama o takımları taktiksizde yenersin zaten :) Şampiyonlarligi veya uefa maçlarını koyarsan daha güzel olur.

Taktikle çok kötü sonuçlar almaya başladım malesef :(

Kocaeli ile zorzoruna berabere kaldım ve TSye içerde ezilerek kaybettim.

Oyun olarak birşeyler görsem tamamda , ezilerek kaybetmek kötü oluyor.

Nannarında kadrosunda Keiirison , Marquinhos , Garay , Sisskoko gibi birsürü yıldız var.

Kadrodan kaynaklanan başarı oldugu aşikar.

özel bir konu için foruma girmişken taktiğe gelen yorumlara bakma fırsatım oldu...
Genel itibariyle sanırım orta alan zaafiyetinden yakınmalar var :) benim akdroda o sayılan adamlar yokken de ben bunu kullandım yaww :D orta alan zaafiyetine gelince madem taktiği yayınladık kullanım kılavuzunu da verelim sizlere... Aşağıya rakibin dizilişine göre taktiğin dizilişini nasıl ayarlayacagınız konsuunda bazı şeyler yazacagım...Denenmiş ve başarısı kanıtlanmıştır :)

Eğer rakip ;

4-4-2 ile sahaya çıkmışsa ,DMC'yi MC'ye çekin, AMR ve ANML'yi MR-ML bölgelerine alın.
4-2-2-2 ile çıkmışsa (4lü defans ,2 dmc,mr-ml-sc-sc şeklinde) DMC'yi MC'ye çekin

Son olarak şunu belirtmek istiyorum, Maç dengede giderken eğer rakibinizin dizilişine göre dogru hamlelerde diziliş değiştirirseniz maçın anında kendi lehinize çevirirsiniz... oyuncu komutlarını oynamanıza gerek yok çok gerekmedikçe... yani mr ile amr arasında ya da amc ile mc arasında çok fazla komut farkı olmasına gerek yok...

Maçlara normal dizilişle çıkarsınız...Eğer baskıyı kuramadıysanız anında rakibin dizilişine göre siz de onların güçlü ve zayıf yönlerini dikkate alarak ve yuarda yazdıgım bazı bilgilere de bakarak diziliş değiştirirsiniz...

herkese iyi oyunlar :)

yorumlar için teşekkürler...

nannar
30.Haziran.2009, 04:52
Ayrıca şu ana kadarki ligde biten maçların sonuçları aşağıdaki gibi... Bunda tabiki kadro kalitesinin de etkisi vardır ancak taktiğin hiç mi yok? :D Açıkcası kendim kullandıgım için şunu söyleyebilirim kadroyu kuraraken taktiğe göre oyuncular bulup,rakibe göre doğru dizilişle çıkar ve maç içinde de dogru hamleleri yaparsanız FM 2009'un en kullanılabilir taktiğiyle başarıdan başarıya koşarsınız... 9.0.1 için kendim , 9.0.3 için hayro (Exciting ) ile bir taktik yayınlamıştım...İkisi de iyi taktiklerdi ama en çok verimi bu taktik de alıyorum... Özellikle hücumda hiç zorlanmıyorum... Buyrun resimler... ŞL maçlarına dikkat !!!

http://i39.tinypic.com/osc2mb.jpg

http://i43.tinypic.com/2poz8fa.jpg

Nedvedmania
03.Temmuz.2009, 00:38
[B]Eğer rakip ;

E abi o zaman bu taktiğin esas dizilişini ne zaman kullanıcaz :D

nannar
03.Temmuz.2009, 03:39
E abi o zaman bu taktiğin esas dizilişini ne zaman kullanıcaz :D

ilk girişte bununla gireceksin... rakibin her ne kadar dizilişini görsen de oyuncu komutları ve okları göremediğimiz için oyunda senin dizilişe ne gibi etki edeceği hemen belli olyuor zaten... atıyorum ilk 20 dakikada baskı kurman gereken bir takıma baskıyı kuramadıysan ordakine göre dizilişte değişiklik yapabilirsiniz... ;) yani baştan rakibe göre çıkmayın :D ama tabiki sizden güçlü takımla oynayacaksanız onun dizilişine göre maça direk fakrlı dizilişle başlayabilirsiniz...

ForeverFener
03.Temmuz.2009, 04:50
Bir sorum olacak.Bu oyuncu seçimlerine sahip yani forveti,amc si özellikle ve özellikle dmc si bu özelliklerde olan bir takım söyleyebilir misiniz ?

nannar
03.Temmuz.2009, 04:57
hangi ligden ? mesela italyada inter uyar... ispanyada barca-real madrid-valencia gibi takımlar uyar... büyük takım mı yoksa küçük takım kı yöneteceğinizle alakalı bir durum :) ayrıca küçük takımla başlayıp yıllar geçtikçe bu özellikte oyuncular da alabilirsiniz... yani tamamen size kalmış ama her zamna dediğim gbii FM sabır ister :)

ForeverFener
03.Temmuz.2009, 04:59
hangi ligden ? mesela italyada inter uyar... ispanyada barca-real madrid-valencia gibi takımlar uyar... büyük takım mı yoksa küçük takım kı yöneteceğinizle alakalı bir durum :) ayrıca küçük takımla başlayıp yıllar geçtikçe bu özellikte oyuncular da alabilirsiniz... yani tamamen size kalmış ama her zamna dediğim gbii FM sabır ister :)

Büyük takımlar da zaten uyar da daha çok 2.sınıf gibi bir takım arıyordum.Hangi lig olursa olsun farketmez yani.Baktım da pek bu özellikte bir takım bulamadım üst düzey kulüpler haricinde...

nannar
03.Temmuz.2009, 05:14
Büyük takımlar da zaten uyar da daha çok 2.sınıf gibi bir takım arıyordum.Hangi lig olursa olsun farketmez yani.Baktım da pek bu özellikte bir takım bulamadım üst düzey kulüpler haricinde...

dediğim gibi orta düzeyde kulüplerde aynı anda 2 tane sağlam DC, iyi bir DMC, teknik özellikleri iyi olan bir amc ve mc , kaliteli bir sc bulmak ilk sezon için biraz zor :) bence FB ile de bunu kullanabilirsin... yani hangi takımı alırsan al zaten ilerleyen yıllarda taktiğe uyguna damları alırsın kadroya...

ForeverFener
03.Temmuz.2009, 05:16
dediğim gibi orta düzeyde kulüplerde aynı anda 2 tane sağlam DC, iyi bir DMC, teknik özellikleri iyi olan bir amc ve mc , kaliteli bir sc bulmak ilk sezon için biraz zor :) bence FB ile de bunu kullanabilirsin... yani hangi takımı alırsan al zaten ilerleyen yıllarda taktiğe uyguna damları alırsın kadroya...

Anladım teşekkürler bi deneyim.

namtepe
03.Temmuz.2009, 07:09
Öncelikle taktik için çok teşekkür ederim. Bu taktikle Juventus ile hem lig şampiyonluğu hemde Şampiyonlar ligi şampiyonluğunu kazandım ve 2 Süper kupayıda(hem italya hemde avrupa) kazanmayı başardım. Elbette kadro kalitesinin de etkili olduğu söylenebilir ama taktiğin etkinliği tartışılmaz bence. Tekrar teşekkür ederim.

nannar
03.Temmuz.2009, 07:11
işe yaramasına sevindim... yorum için de ayrıca teşekkürler...

Nedvedmania
03.Temmuz.2009, 12:33
Hmm.

Ben şimdi Amatör ligden çıkan Sutton Utd deyim. Baya transfer yaptım. İlk hazırlık maçım bi üst ligden bir takımlaydı. İlk yarı 2-0 yenildim. devre arasında taktiği rakibe göre dizdim 3-1 bitti. Ama lig başlıyınca tam olarak anlaşılır sanırım taktik :)

Abi bide anlamadığım bir konu var. Ben Kidderminsteri seçtim. Çok kaliteli transferler yaptım. Hatta senin yılbaşı taktiklerini kullandım ama küme düştüm.Medyanın tahmini ise 11. olmamdı. Ben hiç 15 e bile çıkamadım. Sonra doğal olarak kovuldum :D Neye göre başarı sağlanıyor hala çözemedim fm09 u :D

nannar
03.Temmuz.2009, 13:16
Hmm.

Ben şimdi Amatör ligden çıkan Sutton Utd deyim. Baya transfer yaptım. İlk hazırlık maçım bi üst ligden bir takımlaydı. İlk yarı 2-0 yenildim. devre arasında taktiği rakibe göre dizdim 3-1 bitti. Ama lig başlıyınca tam olarak anlaşılır sanırım taktik :)

Abi bide anlamadığım bir konu var. Ben Kidderminsteri seçtim. Çok kaliteli transferler yaptım. Hatta senin yılbaşı taktiklerini kullandım ama küme düştüm.Medyanın tahmini ise 11. olmamdı. Ben hiç 15 e bile çıkamadım. Sonra doğal olarak kovuldum :D Neye göre başarı sağlanıyor hala çözemedim fm09 u :D

sen en iyisi bu oyunu bırak :p

şaka bir yana da herhangi bir taktiği daha dogrusu kaliteli herhangi bir taktiği kullanıyor olmak seni başarılı yapsaydı o zaman foruma giren herkes başarılı olurdu. Maçlarda dogru zamanlarda doğru hamleleri yapmaktan tutun da , kulüp içinde huzuru mutlulugu sağlamaya, koç seçiminden tutun da basın toplantısı veya maçların devre arası konuşmalarına kadar en ufak ayrıntılarda yaptıgın yanlışlar bile yönettiğin takımı tepe taklak etmeye yeterli :D

Nedvedmania
03.Temmuz.2009, 13:21
hmm la diğer bölümü niye ayırdın :D Taktik işe yaramaya başladı.

ForeverFener
03.Temmuz.2009, 15:05
Hmm.

Yandaş medya olmasın sakın 11.olmanı tahmin eden :)

Nedvedmania
03.Temmuz.2009, 15:10
Yandaş medya olmasın sakın 11.olmanı tahmin eden :)

öyle dedim zaten. Medyanın tahmini 11. olmam demedimmi ?:)

ForeverFener
03.Temmuz.2009, 22:40
öyle dedim zaten. Medyanın tahmini 11. olmam demedimmi ?:)

işte bende yandaş medyadır diyorum :)

nannar
07.Temmuz.2009, 01:53
ekledik yazıya dizilişlere göre alacagınız tedbirleri de :)

Nedvedmania
07.Temmuz.2009, 02:59
Valla Sutton UTD ile oynadım bu taktikle. 1 maç bile kazanamadım :D Şimdi yeni oyun açtım GS yi seçtim. Kaliteli transferlerle birlikte hazırlık maçlarını 4 er 5 er farklı galibiyetlerle kazandım. Ligde nasıl olucak bakalım :)

Sanırım bu taktik İyi oyuncularla kurulu takımda işe yarıyor. Örneğin bir taktiğin özelliği hızlı oyun olmasıdır. Ama takımda hızı kötü olan oyuncular varsa taktik tutmaz. Oyuncular yorulur ve Tam tersine farklı mağlubiyetler alırsın. Buda onun gibi sanırım. Oyuncular kötü olunca taktik ters etki yapıyor :)

nannar
07.Temmuz.2009, 03:06
Valla Sutton UTD ile oynadım bu taktikle. 1 maç bile kazanamadım :D Şimdi yeni oyun açtım GS yi seçtim. Kaliteli transferlerle birlikte hazırlık maçlarını 4 er 5 er farklı galibiyetlerle kazandım. Ligde nasıl olucak bakalım :)

Sanırım bu taktik İyi oyuncularla kurulu takımda işe yarıyor. Örneğin bir taktiğin özelliği hızlı oyun olmasıdır. Ama takımda hızı kötü olan oyuncular varsa taktik tutmaz. Oyuncular yorulur ve Tam tersine farklı mağlubiyetler alırsın. Buda onun gibi sanırım. Oyuncular kötü olunca taktik ters etki yapıyor :)

olabilir... yani çok kalite oyuncular demeyelim de eli ayağı düzgün oyunculardan kurulu bir takımda iş yaparsınız kanımca ;) yani bu taktikte başarı sağlamak için BArça ya a Chelsea alın demiyoruz :D

Homer J.S
10.Temmuz.2009, 01:11
Amatör takımlarla maç kazanmak zor,orada taktik falan hakgetire.. Saçma sapan goller oluyor zaten.

nannar
15.Temmuz.2009, 15:27
Amatör takımlarla maç kazanmak zor,orada taktik falan hakgetire.. Saçma sapan goller oluyor zaten.

Taktiğin dizilişinde bazı değişiklikler yaparak Dinarspor'la kullanıyorum... 2. ligden play off grubuna ,ordan da bank asya'ya yükseldim ve şu anda da bank asya'da liderim... dileyenler kariyer bölümünden bakabilirler... yani araba kullanmak için ehliyet yeterlidir ama her ehliyeti olan arabayı mükemmel kullanamayabilir... ehliyetden ziyade şoför önemlidir :):0:(::)

Homer J.S
15.Temmuz.2009, 17:21
Aslına bakarsan ben İngiltere ligi için söylemiştim daha çok.. Serkan abi bilir hatta o da uyarmıştı beni defans çok önemli değil diye,kendim de oynadığımdan biliyorum oluyor gerçekten saçma sapan goller.

stewie972
17.Temmuz.2009, 16:54
turksportaldan başka bir siteye upload eder misiniz? turksportaldan indiremiyorum.

nannar
17.Temmuz.2009, 18:15
turksportaldan başka bir siteye upload eder misiniz? turksportaldan indiremiyorum.

http://www.sendspace.com/file/53028a

stewie972
23.Temmuz.2009, 16:36
http://www.sendspace.com/file/53028a (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sendspace.com% 2Ffile%2F53028a)

teşekkür ederim.

ForCimbom
25.Temmuz.2009, 19:43
9.0.3 için midir bu?

nannar
26.Temmuz.2009, 14:47
eve 9.0.3 için ama dizilişte AMC'yi MC'ye çekerek oynarsanız daha verimli oluyor taktik.... ;)

ForCimbom
26.Temmuz.2009, 15:14
eve 9.0.3 için ama dizilişte AMC'yi MC'ye çekerek oynarsanız daha verimli oluyor taktik.... ;)

anladım klasik mourinho-rijkaard 4-3-3 üne döndürmekten bahsediyorsunuz sanırım öyle mi?

Norm
26.Temmuz.2009, 15:27
Ayrıldığın için üzüldüğümü belirtmek isterim. Keşke ayrılmasaydın.. Herkes seni tanıyor, biliyor... Aslında bir bronz kupası için bu kadar da üzülmemen lazımdı. Sağlık olsun artık diyecek başka bir şey yok..

Taktiğe gelince taktiği daha denemedim..

ForCimbom
26.Temmuz.2009, 17:15
anladım klasik mourinho-rijkaard 4-3-3 üne döndürmekten bahsediyorsunuz sanırım öyle mi?

bahsettiğim 4-1-2-2-1 yani galatasaray- barcelona nın sistemi (diğer adı 4-3-3) öyle mi yapalım?..

nannar
27.Temmuz.2009, 12:52
evet aynen...

Ayrıldığın için üzüldüğümü belirtmek isterim. Keşke ayrılmasaydın.. Herkes seni tanıyor, biliyor... Aslında bir bronz kupası için bu kadar da üzülmemen lazımdı. Sağlık olsun artık diyecek başka bir şey yok..

Taktiğe gelince taktiği daha denemedim..
o olayı hallettik, forumdayız tekrar ... kariyer bölümne günde 150 kere giriyorumya yaw :d online turnuvalarda mücadele etmiyorsun sanırım...orada da çok görünüyorum...

bahsettiğim 4-1-2-2-1 yani galatasaray- barcelona nın sistemi (diğer adı 4-3-3) öyle mi yapalım?..

evet ,işte o şekil ;)