PDA

View Full Version : İçimizdeki İrlandalılar [Linfield F.C.] [Sezon : 1]

Bursaspor
25.Temmuz.2009, 06:38
Yeni bir kariyere başlamaya karar verdim. Eski kariyerin pek tadı kalmamıştı diyebilirim. Zaten takım ben olmasam da gayet iyi gidiyordu.

Artık yeni bir heyecan aramanın vakti gelmişti. Yaklaşık 1 saat boyunca düşündükten sonra karar verdim. Olayın canlı şahitleri birazdan bu konuya değineceklerdir.

Kariyer yapmak için birçok alternatif ülke arasından Kuzey İrlanda'yı seçtim. Bu ülkeyi seçmemdeki güzelliklerden biri başlığa yazdığım söze karşı olmamdı, ne olmuş yani İrlandalıysak...

Her türlü kışkırtmaya karşın kararımın arkasında durdum ve ada futboluna damgasına vurmuş (En azından Kuzey İrlanda futboluna) bir takım olan Linfield F.C. ile bir kariyer yapmaya karar verdim.

http://img32.imageshack.us/img32/2593/linfield.png

" Talih, Cesaret Edene Güler "
Virgil

Kuralları okudum ve kabul ediyorum... (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69954)

Oghuse
25.Temmuz.2009, 06:40
Bol şanslar adaş..

Artık yeni bir heyecan aramanın vakti gelmişti. Yaklaşık 1 saat boyunca düşündükten sonra karar verdim. Olayın canlı şahitleri birazdan bu konuya değineceklerdir.

Çok iyimser olmuş.. :D :n: O kadar dedik Parma al diye ama bu da iyidir..Kulüp Başarıları falan..:D

Olmadı Parma'yı da ben alırım..

KristaL
25.Temmuz.2009, 06:41
başarılar abicim.. :D heyecanla bekliorum..:D

MoNToLiVo_
25.Temmuz.2009, 06:47
Virgil

Hocam Sunu Okuyunca Gözlerim Doldu Gercekten

Başarılar Diliyo Uzun Soluklu oLmasını İstiyorum Takip Listeme aLdım :)

Amasya_Spor
25.Temmuz.2009, 06:50
Başarılar Abi
Güzel ama 1 saat fazla olmuş aslında :D
Ama geç ama öz bir karar olmuş
Ss'leri bekliyoruz

BaFraLı
25.Temmuz.2009, 13:30
Başarılar Oğuz abi :).Değişik liglerde oynamak da çok keyif verici.

Bursaspor
25.Temmuz.2009, 21:36
Bol şanslar adaş..

Çok iyimser olmuş.. :D :n: O kadar dedik Parma al diye ama bu da iyidir..Kulüp Başarıları falan..:D

Olmadı Parma'yı da ben alırım..

Her türlü akıl çelici harekete rağmen doğru seçeneği sonunda buldum. :D

başarılar abicim.. :D heyecanla bekliorum..:D

Başarılar Abi
Güzel ama 1 saat fazla olmuş aslında :D
Ama geç ama öz bir karar olmuş
Ss'leri bekliyoruz

Başarılar Oğuz abi :).Değişik liglerde oynamak da çok keyif verici.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Yavaş yavaş ülkeye alışmaya başlıyordum. Yeni bir kent, yeni insanlar, yeni bir kültür bunlara alışmak biraz zor olsa da bir şekilde alışmaya çalıştım. Kulübün bana ayarladığı ev tesislere ve stadyum aynı yerde olduğu için onlara çok yakındı. Zaten küçük bir şehir olduğu için ulaşım sıkıntısı olmuyordu. Basın toplantısı yapılmadan ve kontratı imzalamadan önce başkanla yaptığımız konuşmada kendisi bana isteklerini söylemişti.

Jim Kerr: " Sizin gibi başaarılı bir teknik direktörü buraya getirebilmek bile bizim için büyük bir başarıydı. Geldiğiniz ve en azından teklifimi dinlemek istediğiniz için size teşekkür ediyorum. Bizim size verebileceklerimizi tahmin etmişsinizdir aslında, bütçemiz kısıtlı, transfer yapma şansını bulacağınızı düşünmüyoruz. Zaten sizden bu sezon beklediğimiz başarı sadece ulusal anlamda olacaktır. Uluslararası arenada sizden şuan için bir şeyler beklemek fazla iyimser olur. Teklifimiz hakkında ne düşünüyorsunuz ve eğer kabul ederseniz bizden özel olarak yapılmasını istediğiniz şeyler var mı? "

Oğuz Kağan: " Bana bu fırsatı tanıdığınız için asıl ben teşekkür ederim. Takımınızı uzun süredir takip ediyordum. Para ile ilgili konularda konuşmak istemiyorum, sonuçta siz bu işi daha iyi biliyorsunuz, işinize karışmak istemem.

Teklifinizi kabul etmeden önce isteklerimi belirteyim.

Soyunma odasının ve sahanın tek sorumlusuyumdur. Hiçbir şekilde yönetimin veya başka bir oluşumun saha içine ve soyunma odasına karışmasını istemem.

Yönetime parasal konularda karışmam, herkesin kendi bildiği işi yapmasını isterim. Oyuncu transferi konusunda parasal konular dışındaki son söz bana aittir.

Oyuncularım hakkında benim dahilim dışında kimseye en ufak bir şey söyleme izni verdirmem.

Eğer bu şartlarımı kabul ederseniz sizinle seve seve çalışırım. "

Jim Kerr: " Şartlarınızı kabul ediyoruz. Basın toplantısına kadar şehri biraz dolaşın, takım ile ilgili görüşler alın, eviniz bugün içinde hazır olacaktır. "

Oğuz Kağan: " Basın toplantısında görüşürüz. "

alPFM
25.Temmuz.2009, 21:40

Katılıyorum ve başarılar diliyorum salla Büyük Britanya'yı :D

CalibreTR
25.Temmuz.2009, 22:15
Virgil

Bu söz herşeyi açıklıyor hocam ... Sadece Kuzey İrlanda değil tüm Dünya'yı sarsacaksın ..

tugycan
25.Temmuz.2009, 22:17
başarılar merakla ssleri bekliyorum :)

MaTRaKaN
25.Temmuz.2009, 23:26
Uzun soluklu olur inşallah :D

deniz.91
25.Temmuz.2009, 23:30
Başarılar değişik bir kariyer olacak

b7baris
26.Temmuz.2009, 02:51
Çok rahat şampiyon olursun. Kuzey İrlanda ligine göre süper bi kadron var zaten lig tarihinin en fazla şampiyon olan takımını seçmişsin. Ligde rahatsın o yüzden Avrupa'da başarılı olmak zorundasın.. Başarılar

Bursaspor
26.Temmuz.2009, 03:48
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Sonunda büyük gün geldi ve kontratı imzaladım. Ardından basın toplantısına katıldık. Üç kişilik basın ordusu bana sürekli taktiğimle ilgili sorular sordu ve bu ülkeye yabancı olduğumu ileri sürerek adeta başarısız olacaksınız diyorlardı.

Basın toplantısından sonra antrenman sahasına geçtik ve oyuncular ile küçük bir toplantı yaptık. Onlardan sadece kendi oyunlarını oynamalarını istedim. İlk idmanda taktiksel çalışmadan daha çok mental bir çalışma yaptık, asıl amacım onları başarılı olacaklarına inandırmaktı. Ülkenin en başarılı takımı olabilirlerdi ama asıl başarı Avrupa arenasında gelmeliydi. Bu takımın ihtiyacı olan buydu.

Transfer bütçemiz 52.000 € olduğu için kimseyi transfer etmeye yanaşmadık ama genç ve başarılı olduğuna inandığım bir oyuncuyu bedelsiz olarak transfer ettik. James Marwood isimli bu oyuncu ilerisi için bir atılım olacaktı. Kulüpte efsaneleşmesini istediğim tek oyuncu oydu.

Antrenmandan sonra eve giderken yolda birkaç taraftar beni tanıdı ve bazı sorular sordular, önerilerde bulundular. İstedikleri şeyler benimkilerle aynıydı. Onlarda artık Avrupa'ya damga vurmak istiyorlardı. Bunu başarabileceğimizi söyledim ve eve doğru yürümeye devam ettim.

Eve geldiğimde yeni taktik üzerinde çalışmaya başladım. Taktik üzerinde çalışırken aynı zamanda güzel bir sos ile pişirdiğim markayı yemeğe koyuldum. Taktik üzerinde yeterince çalıştığımı düşünüyordum ama sanki bir eksiklik vardı. Birkaç maç denedikten sonra tekrar üzerinden çalışmalıyız diye düşündüm.

Günler taktikle ve antrenman ile geçerken UEFA'dan bir telefon geldiğini söylediler. Bu cuma günü UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu kura çekimi olacağını söylediler. Kurayı televizyondan takip etmeye karar verdik. Yavaş yavaş kuralar açıklanıyordu. Güçlü takımlar bir bir seçilirken nispeten daha kolay olan takımlar kalmıştı. Ve rakibimiz sonunda belli oldu.

Rakibimiz Makedonya'dan FK Rabotnicki Skopje oldu.
http://img9.imageshack.us/img9/1060/128000.png

İlk maçı deplasmanda yapacaktık. Takım üzerinde bir heyecan vardı. Bende heyecanlıydım, ilk defa bir Şampiyonlar Ligi maçına çıkacaktım. Makedonya kamp yaptığımız otele geldiğimizde oyuncularıma yemekler konusunda bazı telkinlerde bulundum. En son istediğim şey bir besin zehirlenmesi çekmekti. Neyse ki fazla sorun yaşamadık. Maçın oynanacağı gün gelmişti. Stadyuma doğru yola çıktık. Burası da Belfast kadar olmasa bile küçük bir şehirdi. Stadyuma yaklaştığımızda rakip takım seyircilerinin maça ilgisinin az olduğunu düşündüm, çünkü pek hareketlilik yoktu. Soyunma odasına geçiş yaptık. Orada son taktiklerimizi verdim ve onlardan en azından beraberlik almalarını istedim. Onlara güveniyordum.

UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu 1. Maçı
http://img16.imageshack.us/img16/6445/cloneleme1tur1mac.jpg

Gerçekten zor maç oldu ama oyuncularımız kendilerinden bekleneni yapmayı başarmışlardı. Bu sonuçla stadyumdan ayrılıp hemen hava alanına doğru yola çıktık. Oyuncularımız çok mutluydu, bende mutluydum ama daha iyi bir sonuç alabiliriz diye düşünüyordum. Uçağımıza bindiğimizde, başkanımız yanıma geldi ve;

Jim Kerr: " Sizi kutlarım, güvenimi kara çıkarmadınız ama aynı başarı kendi sahamızda da görmek isterim. " dedi.

Bu sözleri duymak iyi gelmişti, Belfast'a dönene kadar kafam rahattı. Sadece ikinci maçta daha saldırgan bir futbol sergilememiz gerektiğini düşünüyordum. Uçak Belfast'a indikten sonra bir grup taraftarımız bizi karşıladılar ve tebrik ettiler. Onların desteğini almak da bizim için çok önemliydi.

Artık ikinci maç için zaman yaklaşıyordu. Hazırlıklarımız tamdı ya da en azından ben öyle düşünüyordum. Takım otobüsümüze bindik ve Windsor Park'a doğru yola çıktık. Oyuncularımız rahattı ama kendilerine güvenleri tamdı. Rakibimizin daha baskılı oynayacağını biliyorduk. Maç bu beklentilerle başladı.

UEFA Şampiyonlar Ligi 1. Ön Eleme Turu 2. Maçı
http://img197.imageshack.us/img197/9774/cloneleme1tur2mac.jpg

Güzel maç oldu, rahat bir oyunla skora gitmesini bildik. Turu geçtiğimiz için mutluyduk. En azından oyuncularımız mutluydu ama ben biraz daha temkinliydim. Maçın ertesi günü UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu kuralarının çekileceğini öğrendik ve kura saatini beklemeye başladık. Kuralar yavaş yavaş açıklanıyordu. Ve sonunda sıra bize geldi.

Rakibimiz Türkiye'den Fenerbahçe oldu.
http://img6.imageshack.us/img6/497/1870.png

Bu kuranın çıkması kötü oldu. Gerçekten çok güçlü bir rakip oynamak zorunda olmak beni çok tedirgin etmişti. Anlaşılan bu senelik buraya kadardı. Avrupa'ya biraz erken veda etmek zorunda kalabilirdik.

Börk
26.Temmuz.2009, 03:54
Başarılar:) İlk maç güzel olmuş elersin sen bu feneri umutsuzluğa kapılma:D

GebzeLi1907
26.Temmuz.2009, 03:56
Fener'i elemiceksin inşallah ? :p :)

MoNToLiVo_
26.Temmuz.2009, 03:58
Hocam Türk oLarak Ne Hissediyosun Bu Eşleşmeden :D

Oghuse
26.Temmuz.2009, 04:16
Taraftar sayısı olarak ilerleyen zamanda artıl gösterebilir.Fenerbahçe'yi elersen büyük sükse yaparsın adaş bol şasnlar..

nannar
26.Temmuz.2009, 04:26
Fener sürpriz yapıp seni eleyebilir ,zor maç olacak senin için :p başarılar

Bursaspor
26.Temmuz.2009, 05:29
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Rakibimizin Fenerbahçe olduğunu öğrendiğimiz an herkeste bir duraklama oldu. Hiç kimse böyle bir kura beklemiyordu. Daha kolay rakipler varken çıkabilecekler içindeki en güçlü takımın çıkması biraz kötü olmuştu.

Hazırlıklara başlamıştık ilk maç Türkiye'de olacaktı. Uzun bir aradan sonra Türkiye'ye gideceğim için biraz heyecanlıydım. Hazırlıkları tamamladık, maçtan yaklaşık 5 gün önce İstanbul'a hareket etme kararı almıştık. Böylece maça kadar uzun bir İstanbul ziyareti yapabilecektik.

Hazır İstanbul'a gideceğimiz için eski arkadaşım Oğuz Erdem'in İstanbul'daki kebapçısını ziyaret etmek aklıma geldi. Kendisini telefonla aradım.

O.K.: Adaş merhaba nasılsın?

O.E.: İyidir valla seni sormalı, sen nasılsın? Uzun zamandır görüşemedik. Hayırdır, umarım bir durum yoktur.

O.K.: Vallahi işte ne olsun, Linfield ile anlaştım. Şimdi de UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu maçı için İstanbul'a geliyoruz. Rakibimiz Fenerbahçe oldu. Dedim hazır gelmişken eğer oradaysan seni de bir göreyim, hem de bizim takıma güzel bir yemek yedireyim.

O.E.: Buradayım, tabii her zaman beklerim. Uzun zaman oldu gerçekten, bende Parma'nın başındayım. İşte ortağım benim kebapçının ismini değiştirdi. Dükkanın adı artık Catania Kebap LTD oldu. Geldiğinde Kırmızı Kebap Dürüm adını göremezsen şaşırma diye dedim. Bizim ortak biraz ilginç bir adam, şimdi de takımın başkanı oldu. Kebap zincirlerini Avrupa'ya da yaydı. Biraz karanlık bir adam ama gayet iyidir hoştur. Gelince olmazsa sizde tanışırsınız.

O.K.: Tamam o zaman geldiğimizde görüşürüz.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu 1. Maçı
http://img11.imageshack.us/img11/7092/cloneleme2tur1mac.jpg

Sonuç beklediğimiz gibi oldu. Güçlü rakibimiz karşısında pek fazla bir şey yapamadık. Üzgünüz ama olsun en azından güçlü bir rakibe kaybettik. İstanbul'dan ayrılırken tek güzel şey yediğimiz nefis kebaplardı. Oğuz gerçekten kebabın hakkını vermişti. Bütün takım bayıldı vallahi kebaplara, söylemek lazım Belfast'a da bir dükkan açsınlar. Ben gurbette özlerim bu kebabı.

Oghuse
26.Temmuz.2009, 05:31
Bizim başkana hesap kesmemelerini söyledim umarım para almadılar kebaptan.. :D

MoNToLiVo_
26.Temmuz.2009, 05:32
GoL atıp Avantaj Yakalamısız. :D

deniz.91
26.Temmuz.2009, 13:14
Fenerle eşleşmen şanssızlık olmuş gerçi o gelmese bi arsenal liverpool gelirdi:)

gorkem11
26.Temmuz.2009, 13:19
Öncelikle kariyerde başarılar uzun soluklu olacağına eminim . 2. Maçta Fener'i 2-0 yenersin tur senin abi :)

goosfraba
26.Temmuz.2009, 15:24
Very very hot a carreer :n:

Norm
26.Temmuz.2009, 15:31
Güzel kariyer oluyor. Fenerbahçe maçında Fenerbahçe'yi tutuyorum. Semih bu maçta da biraz atar :D

nannar
26.Temmuz.2009, 15:33
Very very hot a carreer :n:

"a very very hot career " bazı yazsaydın da diziliş yanlış olmasaydı :p

Fb eleyecek herhalde yaww :D

sakary Ali
26.Temmuz.2009, 16:37
Güzel bir kariyer oluyor..

Fenerbahçeyi 2-0 ile eleyebilirsin ama bence bunu başarabilirsin :)

demirhanmurat38
26.Temmuz.2009, 16:49
anlatım çok hoş devamını bekliyorum...

Bursaspor
26.Temmuz.2009, 21:56
İkinci maç için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereydik. Oyuncularımız biraz moralsizdiler, haklıydılar. Bütün sorumluluk benimdi. Tamam rakibimiz bize göre çok güçlü olabilirdi ama en azından bu kadar çabuk çözülmemeliydik. İkinci maçta turu geçecek bir sonuç almamız imkansıza yakındı.

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu 2. Maçı
http://img23.imageshack.us/img23/1378/cloneleme2tur2mac.jpg

Güzel bir maç oldu, şansımız biraz yaver gitseydi en azından berabere bitirebilirdik. Ama olsun bu sonuç bile ilerisi için umut verdi. İleride daha iyi olacağız. Gün gelecek buradan da ileriye gideceğiz.

Bu maçtan sonra artık tek amacımız kendi ülkemizdeki bütün kupaları toplamak olacaktı. Ligin favorisi olarak gösteriliyoruz ve bunu sonuna kadar hak ettiğimizi göstermek istiyoruz.

IFA Premiership 1. Hafta Maçı
http://img22.imageshack.us/img22/5255/1macb.jpg

Lige güzel bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Atak oynayan taraf bizdik ama rakibimizin de sahadaki oyun yapısı bizden daha etkiliydi. Topa onlar sahipti, gole giden yolları arayan ise bizdik. Böyle bir başlangıcı, hem kendi sahamızda, hem de kendi seyircimiz önünde yapmak müthiş oldu. Umuyorum ki bundan sonraki maçlarda da şans bizden yana olur.

IFA Premiership 2. Hafta Maçı
http://img193.imageshack.us/img193/4201/2mac.jpg

Zayıf rakibimiz karşısında rahat bir galibiyet aldık ama bu galibiyet bizi rehavete düşürmemeliydi. Sonuçta lig çok uzun bir maratondu ve ilk başlarda böyle sonuçlar almak normaldi.

County Antrim Shield 1. Tur Maçı
http://img24.imageshack.us/img24/4778/countrantrimshield1tur.jpg

Turu geçmeyi başardık. Göze hoş gelen bir futbol oynayabiliyoruz ama bunu her türden rakibe karşı yapamıyoruz. Genelde bizden biraz daha alt seviyedeki takımlara karşı bu kadar başarılı oluyoruz ama asıl ciddi rakiplerimiz karşısında da bunları yapabilmeliyiz.

IFA Premiership 3. Hafta Maçı
http://img11.imageshack.us/img11/1232/3macx.jpg

Ligdeki gerçek rakiplerimizden birini deplasmanda yenmek çok güzel oldu. Uzun süre sessiz geçen bir maç oldu. Kafa kafaya geçen bir maç oldu. İki takımda birbirini yokladı, golü bulan tarafın biz olması çok iyi oldu.

Setanta CUP A Grubu 4. Hafta Maçı
http://img194.imageshack.us/img194/6020/setantacup4mac.jpg

Ben takıma katılmadan önce bu kupada üç maç yapılmıştı ve takımımız bu üç maçta sadece iki puan alabilmişti. Güzel bir oyunla seyircimiz önünde skora gidebilmiştik. Grubu ilk iki sırada bitirebilmek bizim için çok önemli, çünkü bu kupa İrlanda ve Kuzey İrlanda takımlarını karşı karşıya getiriyor ve bu kupayı kazanarak asıl İrlanda büyüğünün biz olduğumuzu göstermek istiyoruz.

Setanta CUP A Grubu 5. Hafta Maçı
http://img17.imageshack.us/img17/8209/setantacup5mac.jpg

Üstün bir oyun sergilediğimiz maçı kazandık ve grupta dengeleri biraz değiştirdik. Grubumuz biraz karıştı. Bakalım gruptan hangi takımlar çıkabilecek, kesin olan bir şey var ki bir 1 tane Kuzey İrlanda kesin çıkacak bu takım acaba Glentoran mı yoksa biz mi olacağız? Diğer grupta sonuçlar belli oldu, Bohemians ve Cork City takımları Yarı Final'e yükselmeyi başardılar.

alPFM
26.Temmuz.2009, 22:01
Çok iyi gidiyorsun Oğuz abi devam :) FB'ye elenmen kötü olmuş ama işte çıkabilecek en güçlü takım çıkmış 2. ön eleme de :)

cakalcarlos41
26.Temmuz.2009, 22:27
yeni gördüm üstad başarılar göster onlara TÜRK'lerin gücünü

MoNToLiVo_
27.Temmuz.2009, 02:42
Fenere Elendin ya. Daha ne diyim :D

alPFM
27.Temmuz.2009, 02:52
Turgay abi FB'yi olduğundan güçlü yapmışlar ama FM'de elenmek doğal :D

Bursaspor
27.Temmuz.2009, 10:10
Yorumlar için teşekkür ederim, öyle bir amacımız yok. Sadece Kuzey İrlanda'nın başarısı için mücadele ediyoruz. Şans bizden yana olsaydı Fenerbahçe maçını da kazanabilirdik. Dediğim gibi çıkabilecek en zor kuraydı. Olsun güzel bir tecrübe elde etmiş olduk, ilerisi için umut veren bir oyun oynayacağımızı umuyorum.

IFA Premiership 4. Hafta Maçı
http://img33.imageshack.us/img33/7360/4mac.jpg

Zor bir maç geçirdik. Top sürekli bizdeydi ama atak bölgede pek rahat oynayamadık, maçın hakkı zaten beraberlikti. Rakibimiz kendi hatası yüzünden maçı kaybetti.

County Antrim Shield Çeyrek Final Maçı
http://img40.imageshack.us/img40/9082/countrantrimshieldceyre.jpg

Bu önemli kupada Yarı Final'e çıkabilmek muhteşem bir başarı oldu. Deplasmanda böyle bir galibiyet elde etmekse bizim için büyük bir moral kaynağı oldu. Bizim için bir gelenek halini alan bu kupayı da kazanmamız gerekiyor.

Setanta CUP A Grubu 6. Hafta Maçı
http://img188.imageshack.us/img188/4067/setantacup6mac.jpg

Bu sonuçla gruptan çıkmayı ve adımızı Yarı Final'e yazdırmayı başardık. Zor maç oldu gruptan çıkabilen Kuzey İrlanda takımı biz olduk ve bundan sonrasını tek başımıza İrlanda 3'lüsüne karşı oynacağız. Bu biraz kötü oldu, şimdi herkesin gözü bizim üzerimizde olacak, bu adeta artık bir ülke meselesi oldu. Elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Güney'dekilere buranın kralı kimmiş göstereceğiz. Her şey Kuzey İrlanda için...

IFA Premiership 5. Hafta Maçı
http://img269.imageshack.us/img269/484/5macl.jpg

Lig sonuncusu rakibimiz karşısında rahat bir oyun ortaya koyarak kazanmayı başardık. Takım güzel top oynuyor, taktiğe uyum sağladılar. Yönetim bizden memnun, sadece maçlarımıza az taraftar geliyor. Bu takım bu kadar kişiye oynayacak bir takım değil, taraftarlarımızın bize daha çok destek olmasını istiyoruz.

MoNToLiVo_
27.Temmuz.2009, 10:13
Hocam Fener Macını Unutturmussun Aldıgın Skorlarla :)

demirhanmurat38
28.Temmuz.2009, 04:16
umarım setanta kupasında da mutlu sona ulaşırsın. en büyük irlandalı kim herkes görmeli =)