PDA

View Full Version : Frikik hakkında detay..

muzoadux
12.Ağustos.2009, 02:28
Frikikle ilgili bir kaç sorum olacak ..Cevaplar için şimdiden teşekkürler

1)İyi bir frikikçide olması gereken tüm özellikler nelerdir ..

2)Frikik özelliğine set pieces dan başka antreman etki edermi

3)Oyunda şüphesiz çok iyi frikikçiler var ama bazılar varki nerdeyse her maç gol atar (Oscar cardozo ,Daniel Alves ...) Sizin böyle bildiğiniz oyuncular varmı

4)Frikik atan oyuncunun kondisyonu vuruşunu etkilermi

5)Frikiklerde kaleciyi avlamak için ne gibi komutlar verilebilir .(Frikiği kullanmayan diğer oyuncularımızdan bahsediyorum)

Hepsini cevaplamasanızda bildiklerinizi veya sorularda yer almayan ama Frikikle alakalı aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim

Gangstaa
12.Ağustos.2009, 03:12
1) Freekick taking,Long Shoot,Composure ve birazda teknik

2) Tam emin değilim ama teknik antremanı vardı sadece o etki edebilir diye düşünüyorum.

3) Gerçekte frikikçi diye tabir edilen oyuncuların hepsi oyunda çok iyidir.Juninho Beckham ve Pirlo fm 2009da oynadığım oyunculardı hepside 2-3 maçta bir gol atıyor.Özellikle beckhamla juninho çok iyi.

4)Emin değilim olabilir.

5) Ben turnuvalarda mark keeper komutu veriyordum güçlü oyunculara.İşe yaradığı oluyor
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca 1.soruna yönelik crossingde etki ediyormuş.

ozaniel
12.Ağustos.2009, 05:09
2-) Strength gücünü arttırabilir, bu da daha sert frikik atmanı sağlar.

4-) Çok düşükse etkileyebilir

5-) Disturb Wall seçeneği ile barajı dağıtıp kaleciyi beklemediği yerden vurabilirsin.

Chivalry
12.Ağustos.2009, 07:04
1. Maddeye ilave, Decision da önemlidir.

kral_67
12.Ağustos.2009, 16:27
1. Madde aslında 2 şekilde incelenebilir...
Çünkü gerçek hayatta olduğu gibi FM'de de 2 çeşit free kick var...

İlki bizim tabirimiz ile "Yaradana sığınıp vurmak"
aslında tün dünyada en iyi örneği R.Carlos'tur bu stilin...
bunun için free kick, uzun şu, konsantrasyon özelliklerinin yanı sra
PPM olarak shots with power özelliği olmalı...

ikincisi ise "kesme" denilen vuruşlar...
bu vuruşlar için free kick, konsantrasyon, decision, teknik özellikler yanısıra
PPM olarak Curly Shot dı sanırm ingilizcesi öyle bir özelliği olursa daha iyi olur...

2. Konsantrasyon, long shot, decison, teknik özelliklerine etki eden antremanlar önemli...

3. Rakip kaleciye de biraz bağlı bir durum bu ama juninho'ya karşı oynadığım her maç gol yedim free kick'ten...

4. İlk maddede belirttiğim gibi "Yaradana sığınıp vuran" cinstense elbette etkili...

5. Burdada iki farklı durum var...

İlki ilk maddede belirttiğim free kicki kullanan oyuncun sert vuruş özelliğini kullanan tazda bir oyuncu ise "Hızlanma" özelliği iyi olan iki oyuncuna "kaleciye koş" komutu vermeni öneririm...
Bu tarz oyuncuların attığı ve kaleyi bulan şutların çoğu kaleciden seker bu sayede avantaş sağlarsın...

İkinci madde için ise tavsiyem iri yapılı sağlm bir oyuncuna "barajı dağıt/boz" komutunu vermen bu sayede free kick kullanan oyuncun topu kalecini beklemediği yere gönderebilir...

Oghuse
12.Ağustos.2009, 23:40
Frikikle ilgili bir kaç sorum olacak ..Cevaplar için şimdiden teşekkürler

1)İyi bir frikikçide olması gereken tüm özellikler nelerdir ..

2)Frikik özelliğine set pieces dan başka antreman etki edermi

3)Oyunda şüphesiz çok iyi frikikçiler var ama bazılar varki nerdeyse her maç gol atar (Oscar cardozo ,Daniel Alves ...) Sizin böyle bildiğiniz oyuncular varmı

4)Frikik atan oyuncunun kondisyonu vuruşunu etkilermi

5)Frikiklerde kaleciyi avlamak için ne gibi komutlar verilebilir .(Frikiği kullanmayan diğer oyuncularımızdan bahsediyorum)

Hepsini cevaplamasanızda bildiklerinizi veya sorularda yer almayan ama Frikikle alakalı aklınıza gelenleri paylaşırsanız sevinirim

1- Frikik, Teknik, Long Shots, Composure

2-Bahsettiğim özelliklere etki edecek antrenmanlar normal olarak frikiğe de etki eder..

3-Özelliklere göre aratınız.. :D

4-Fitness etkiler..

5-?

Kaynak Perpetua :D