PDA

View Full Version : fm 2008 bütçe sorunu

gkhansky
15.Ağustos.2009, 23:59
arkadaşlar ben fm 2008 de fenerbahçeyi yönetiyorum. bir yama indirdim yeni transferler mevcut ( topuz,baroni,andre santos,bekir vs....) hal böyle olunca yeni oyun açnca transfer yapmadım. sadece gençlere caner i aldım. ama ana ekrandaki aşağıdaki bütçe bölümünde
Bakiye : 42.79MN YTL
Kazanç/(kayıp): (11.08MN YTL) (bu rakam bende kayıp)
Sezonluk Bütçe: 28.99MN YTL
Kalan Bütçe: 23.17MN YTL
şeklinde. ama bu kazanç kayıp konusu canımı sıkmaya basladı. kayıp her maç sonucu artıyor maçların hepsini yenmeme rağmen. bu neyden kaynaklanıyor olabilir?
arkadaşlar allah rızası için bilen varsa söylesin.:icon_neutral:

dediklerimi anlamadıysanız bu da resim linki
http://img34.imageshack.us/img34/3706/adszlap.jpg

kayıp miktarının sürekli artması neden olabilir ?

El Barto
16.Ağustos.2009, 00:27
O bölüm o dönemde harcadığın parayı gösteriyor. Oyuncu alıp bonservis verip karşılığında oyuncu satmazsan doğal bir durum.

gkhansky
16.Ağustos.2009, 01:04
mesela 10MN YTL değerinde bir oyuncu satsam durum düzelirmi?
ya da böyle devam etse satış yapmasam bir sorun teşkil etmez değil mi arkadaşım?

El Barto
16.Ağustos.2009, 01:09
10 milyon değerinde bir satış yapsan düzelir elbette. Orada kayıp olması değil önemli olan önemli olan ilk yazan bakiye kısmının kırmızıya dönmemesi.

Şimdi bu olayı şöyle düşünelim. Şimdiki bakiyen 40milyon hemen altında kazanç olarak 10 milyonluk kayıp var. Yani sezon başında toplam bütçen 50 milyon iken sen 10 milyonu harcamışsın 40 milyona düşmüş bakiyen. Yani 10 milyon kayıp yazan rakam sadece bilgilendirme amaçlı. Sen Bakiye'ye önem ver. :) Birde resimde yok ama maaş bütçesine önem ver. Oyunculara ödediğin mevcut maaş toplamı maaş bütçenin üzerine çıkmasın.

gkhansky
16.Ağustos.2009, 01:25
çok teşekkürler arkadaşım çok aydınlattın valla de diyim çok sağol...