PDA

View Full Version : Oyuncularıma herkes talip oluyor.

erkandagli
14.Eylül.2009, 13:49
Arkadaşlar öncelikle meraba. 9.3 de Ankaragücünü yönetiyorum 3.sezondayım ancak, ilk sezondan itibaren oyuncularıma çok fazla yazılan(isteyen) oluyor. Hani iyi olma potansiyeli olanları anlıyorum ama mesela bizim stoper Henrique yi Beşiktaş ilk sezon sonunda 2 milyon avroya aldı ve iki senedir hiç oynatmadı. Gözlemcilerimle bulduğum ve aldığım kaliteli regenlerede en fazla yarım sezon sonra en az 5-6 kulüp talip oluyor. Buna karşılık bi ardaya 3 sezondur tek bir kulüp bile talip olmadı. Hal böyle olunca takımımın uyumu bozulmasın diye çok ısrarla talip olun an ve gitmek isteyen oyuncularımı satıyorum ama takımdan 5-6 topçu gidip bi o kadarı gelincede takımın birbirine alışması zaman alır diye düşünüyorum. Bunun sebebi nedir acaba bunu önlemek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

Chivalry
14.Eylül.2009, 15:22
Kardeş emin olmamakla birlikte şunu söyliyeyim satmak istemediğin futbolcuların bonservis bedelin 70-80 milyona kadar çıkar taliplerinin düşmesi söz konusu olabilir.

bySilver
14.Eylül.2009, 19:41
Önlemek için takımın Reputation unu artırmaya çalışabilirsin. Kupalar alarak, Şampiyonluklar kazanarak vs. hem rep arttıkça oyuncularına artan kulüp tarafı dünyaca ünlü kulüpler olacaktır hem daha fazla para hem gitme ihtimali düşük oyuncuların olacaktır. Takıma alırken personel profilinde sadık yazısı olan oyuncuları almanı tavsiye ederim.

Clayman
14.Eylül.2009, 19:42
Bonservis bedelini astronomik bir rakam olarak ayarlarsan bir çözüm olabilir arkadaşın dediği gibi. Oyuncuya sağ tıklayıp "Transfer Statüsü" seçeneğinden istediğin miktarı ayarlayabilirsin.

erkandagli
14.Eylül.2009, 20:59
Yardımcı olan herkese teşekkürler. Kulübümün şöhretini yükseltmek için iyi oyunculara ihtiyacım var iyi oyuncu için iyi paraya, iyi para için de yüksek karla satabileceğim genç yetenekler lazım. Ama böyle genç yetenekler daha gelişip serpilmeden bir çok kulüp talip oluyor te oyuncularım değerini bulamadan yok pahasına elimden uçup gidiyor. Transfer durumundan oyuncularımın istenilen ücretlerini artırmayı akşam eve gider gitmez demeyeceğim inşallah işe yarar.

HooijDonk07
14.Eylül.2009, 22:14
Sat gitsin

Chinatown
15.Eylül.2009, 00:05
bonservisini yükseltme güzel bir çözüm bencede, ama bonservisini 70 milyon olarak belirlediğin bir oyuncunu başkanın 20 ye satabiliyor :) ha birde istenen oyuncuna yeni sözleşme yaptır bazen etkili olabiliyor :)

HooijDonk07
15.Eylül.2009, 03:24
Oyuncu istemezse ne kadar verirsen ver sözLeşme imzalamaz sat gitsin performansı çok düşer diyim sana hala gitmek istiyorsa sat gitsin.Yada kaptan yap Keirrison'u öle yapdım sorumluluk aldı gitmek istemiyor. R.Madrid izliyor teklif verdi reddetim gitmek isterdi ama istemiyor :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://i28.tinypic.com/95nccj.jpg

R.Madrid istiyor.

http://i28.tinypic.com/241w9kx.jpg

Addolorato
15.Eylül.2009, 05:48
Keirrison tam bir baş belası büyük takım istedigi an gidicem diye tutturuyor sırf bu yüzden gittim 34lük Nistelrooy'u aldım ya :D. Keirrison'da duruyo ama böyle giderse devre arası 35 M € verene yolcu.

HooijDonk07
15.Eylül.2009, 13:52
Keirrison tam bir baş belası büyük takım istedigi an gidicem diye tutturuyor sırf bu yüzden gittim 34lük Nistelrooy'u aldım ya :D. Keirrison'da duruyo ama böyle giderse devre arası 35 M € verene yolcu.

Marquinhos ve Jem Karacan öyledi Jem'i 10m € 'a sattım Everton'a:D. Keirrison'u kaptan yapınca sanırsam kalıcak.Milan istedi kLübümde mutluyum dedi.:D

Knightmare
15.Eylül.2009, 17:50
kırsın dizini otursun oturduğu yerde :D satma, kaçıracak değiller ya!
kapı gibi sözleşme var, bitmeden kılını kıpırdatamaz :p öyle moral bozukluğu falanda hikaye. iki maç verdin mi gazı toparlanıyolar :p

Flawless Victory
15.Eylül.2009, 19:21
kırsın dizini otursun oturduğu yerde :D satma, kaçıracak değiller ya!
kapı gibi sözleşme var, bitmeden kılını kıpırdatamaz :p öyle moral bozukluğu falanda hikaye. iki maç verdin mi gazı toparlanıyolar :p

Bence pek öyle olmuyor. Tabi bazen ille de gidicem diyenler gol krallığına oynamaya devam edebiliyor. Türk futbolcular olsa belki gazla çalışır diyebiliriz.